l Dngelukkig verlies jor gehavend Texel «S&S'SS Slagvaardig De Koog wint van Boys (2-4) Theun viert ezeltjesfeest mr- tbalprogramma oetbalprogramma TEXELSE y couRANT Sint Boys straft foutjes ZDH af 'ii Vlucht met Dakota naar Schiphol Weinig vangsten voor sportvissers Sgggs - -(,k- BBM m Boys-dames pakken winst in slotfase Zaalvoetbaluitslagen Sjoelwedstrijden in Oudeschild Zaalvoetballers Klif winnen verdiend Voetbaluitslagen end trad SV Texel zondag igen Helder. Vier basisspe- ntbraken. Hoewel zij goed n vervangen, ging de winst ■paar de overkantse tegen irs. Brand moest verstek laten wegens een schorsing. In- Vloerbeek heeft zich vrijdag :aal geblesseerd. Bart Heer- en John List verkeerden el- p lange latten, r hen ging Texel de eerste voortvarend van start met >rse rugwind. Helder werd fastgezet. Pas na twintig mi- deed zich de eerste kans oen Wim van Veen aan de rzijde doorbrak en alleen de keeper verscheen. Zijn er werd echter knap tot cor- rwerkt door keeper Martin rmans, die in de tweede log een hoofdrol zou ver dat hard spel niet schuw- eg ook wat kansjes, maar ren niet zo gevaarlijk als de van de Texelaars. Grote ran de thuisploeg was ech- veer dat men het net niet nden. Oud-spits Erwin Ko- lordt zéér gemist, weede helft schaarde vrou- tuna zich aan Helderse zij- g 12 maart: Koog (Z) 14.00 u. 1-Tex. Boys B1 Texel B1 1-Oosterend B1 -HCSC C1 ys C1-HCSC C1 1-HCSC C1 ys C1-Succes Cl 2-De Koog Cl 2-JVC C2 (junioren: ys-Zouaven jl -Succes D2 I4-Texel 02 pupillen competitie: «>F1-Texel F1 [1-De Koog F1 B-SVC F1 "Texel E3 ■SVC E1 is E1-De Koog El |1-ZDH E1 (Tex. Boys E2 l2-0e Koog 01 is D1-SVC D1 J-Tex. Boys D2 li 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. vrij |6 maart: Rijp it-ZDFi id-Dirkshorn >-Tex. Boys i-Twisk LSW s-De Koog 2 •Texel 3 ld 2-W'vogels 6 is 3-JVC 7 Oosterend Al 14.00 u. 14.30 u. 14.00 u. 14.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.30 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.00 u. 12.00 u. i. Al-Tex. Boys A1 11.00u. 'ex. Boys A1 evoetbal: isterend •ZDH Boys 14.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 3 9 maart: De Koog-Texel 2 De Koog 4-Nioz Texel-Casino Texel 2-Oosterend 3 De Koog 6-De Krim 4 ist: Gempo 10 maart Gempo-Klif 4 Timmers bak.-Rab 3 Oosterend 2-Casino 2 Rab-De Koog 2 Casino 5-Jelleboog 4 st: Plus Klus 11 maart: Rab 2-De Krim 3 Oosterend 5-Mantje 2 Oosterend-Le Berry Texel-Mantje Plus Klus-Jelleboog Klif-De Koog De Krim-Jelleboog 2 st: Casino speelt Texel tegen Ca- 2e wedstrijd wordt voor bid omdat Texel op 18 le geplande datum van sino) voor de Noord beker uitkomt tegen ZAP :and. Hierdoor komt ld 4 tegen Texel 3 te de. Een uittrap van keeper Timmermans in de allereerste mi nuut vloog over het hele veld, werd door invallend keeper Pascal Spigt verkeerd ingeschat en stui terde over hem heen in het lege doel. De verslagenheid was enorm. Texel liet het hoofd hangen. Hoewel de spitsen hun longen uit hun lijf liepen, bleef Texel tegen de nul aanhikken. Enige minuten voor tijd profiteerde Helder van het sterk opdringen van Texel-en een foutje op het middenveld. Een counter met drie man leidde tot de 0-2 stand. De teleurstellende conclusie van de wedstrijd was dat de vier goe de kansen Texel geen doelpunten opleverden, terwijl de tegenstan ders eigenlijk maar één kans had den gehad en met maar liefst twéé doelpunten de kleedkamers kon opzoeken. Deze nederlaag en de winst van mede-degradant Zeevogels brengt Texel moederziel alleen onderaan het klassement van de derde klas se KNVB. Zondag speelt Texel thuis tegen SV De Rijp. DINSDAG 8 MAART 1994 11.15 u. 14.30 u. 12.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 13.00 u. 13.30 u. 13.30 u. 11.30 u. 10.00 u. De Texelspelers liepen zich de longen uit het lijf. maar het mocht niet baten. IFoto Tesso de Graeitl Liefhebbers kunnen op tweede paasdag (4 april a.s.) een vlucht maken met een Dakota. De vlie greis gaat van Texel naar Schiphol en weer terug. De mogelijkheid wordt aangeboden door de Dutch Dakota Association (DDA) die met Pasen naar het vliegveld Texel komt. Vertrokken wordt tweede paasdag om kwart voor tien 's morgens. Na drie kwartier landt het toestel op Schiphol. Om zeven uur 's avond keert het gezelschap terug op Texel. In de tussentijd is iedere deelnemer vrij om de dag naar eigen wens in te vullen. DDA- leden betalen 1125,-, introducees f 145,- p.p„ inclusief bustransport op Schiphol en entree voor het Aviodome. Voor niet-leden kost het ticket f220,- Jongeren tot 21 jaar en ouderen vanaf 65 jaar kun nen meevliegen voor een geredu ceerd tarief. Voor informatie en boekingen: DDA, telefoon 020-6010132 (op kantooruren). Weinig vissen werden gevangen tijdens de eerste wedstrijd van de serie om het sportviskampioen schap. Twaalf deelnemers ver schenen zondag aan de dijk bij Nieuweschild. Paul Verhagen en Rein Kuyper vingen beiden één vis van 32 cm en deelden daarmee de eerste plaats. Tweede werd Theo Buren met 22 cm en derde Roel de Zwart met 20 cm. De volgende wedstrijd is op 20 maart bij de Lancasterdijk, aan vang 08.00 uur. Ezeltjes hebben het hart gestolen van dichter/tekstschrijver Theun de Winter. Van jongs af aan ben ik erdoor gefascineerd. Ik heb er altijd zelf eentje willen hebben", verklapt De Winter (50). Onlangs ging de wens van de scribent in vervulling. Zijn hartewens luistert naar de naam Mr. Ivo Kramer. Ondanks de hechte band waagt Theun zich niet aan ritjes op rug van het fijngebouwde muildier. „Want dat is toch een beetje te zwaar voor Ivo. Maar ik ga er wel eens een stukje mee wandelen. We hebben dan veel plezier samen." Een onderkomen voor zijn oogappel was snel gevonden bij Frank Berkhout, die zich in zijn woonboerderij bij 't Horntje tegenwoordig wijdt aan een verzameling exotische dieren. „En mijn ezeltje, dr. Frida Balk natuurlijkwijst hij op het vrouwtjesdier. In hoeve „Dezelfde Steenkwam het spoedig tot een romance tus sen de twee ezeltjes, een liefde die 6 februari werd bezegeld met de geboorte van Steffi. Het levenslustig veulentje gaf Theun aanleiding vrienden en bekenden uit te nodigen voor een geanimeerd doop- feestje, waarvoor eilandgenoot Jan Wolkers een fles champagne had meegebracht. Op het feestje was ook Playboy-jounalist Guus Luijters, tevens schrijver van de rubriek forum in het pikante maandblad. Daarin la ten De Winter en Berkhout zich nietsverhullend uit over de bed- gewoonten van (Texelse) vrouwen. In dezelfde editie is een verslag opgenomen van de jongste whisky-avond in Willem Hams restau rant/bar Het Kompas. Op de foto Tom en Jan Wolkers, Sophie Grif fioen, Theun de Winter en Frank Berkhout. IFoto Gerard TimmermanI ZDH is tegen kampioenskandi daat Sint Boys zondag niet over eind gebleven De razendsnelle Noordhollanders profiteerden van foutjes van de Hoornders, die met hun verzorgde spel meer dan een 1-2 nederlaag verdienden. Eindigde Sint Boys vorig seizoen nog onderin, dit jaar lijkt niets de opmars van de Noordhollanders te kunnen stuiten. Om ZDH voor een afstraffing te behoeden hadden waarnemers zich tevoren verdiept in de bezoekers. De zwaluwen wa ren dus gewaarschuwd voor de sterke vleugels, die met scherpe voorzetten de spitsen in stelling brachten. Om de titelkandidaat van repliek te dienen verraste ZDH vriend en vijand met drie nieuwe gezichten in de basis. Routiniër Rob van der Stap verzette op het middenveld veel werk. Aan de lin kerzijde vormde nieuwkomer Ar jan Kiltts een goede schakel in de verdedigingslinies. Doelman Mar co Daalder verving Don Haaks- man, die door Plaatsman naar de linkerspits was gedirigeerd. De on- wenninge goalie bewees met en kele gewaagde acties het risico niet te schuwen en beschikt over een stijlvolle uittrap. Met wind tegen slaagde ZDH er door korte combinaties redelijk in terreinwinst te boeken, maar bal verlies straften de bezoekers stee vast af met een furieus offensief. Oppassen dus voor de thuisploeg, die de druk dankzij grote inzet tot aan de dertigste minuut het hoofd kon bieden. Voor ZDH waagde Ri chard Maas een doelpoging, maar zijn schot miste doel. De thuisploeg hield de adem in toen een kopbal rakelings naast zeilde en een lob net over. Onachtzaam heid leidde de eerste tegengoal in. Als aan de grond genageld keek ZDH toe hoe het rollertje werd in getikt. De tweede tegentreffer leek dicht bij toen een bezoeker op avontuur ging. Hij vond doelman Daalder op zijn weg. Kort voor rust bracht Ro nald Biesboer spits Bram Brouwer met een droomvoorzet in stelling om de gelijkmaker aan te tekenen. ZDH begon met wind in de rug vol vertrouwen aan de tweede helft. Met Van der Stap in de spits legde Plaatsman het accent op de aan val. In combinerend opzicht kwa men de hardwerkende Hoornders als winnaar uit de strijd, maar ze lieten zich verrassen door het bru tale spel van de bezoekers. Zonder Van der Stap moest hef middenveld van ZDH echter teveel prijsgeven. Balverlies leidde in de tiende minuut de tegentreffer in. Marco Daalder werd op het ver keerde been gezet, waarmee de spits de bal voor intikken had. ZDH nam met 1-2 geen genoegen en forceerde een langdurig slotof- fensief. Sint Boys hield de gelede ren echter gesloten, zodat de thuisploeg zich moest beperken tot afstandsschoten en genoegen moest nemen met nipt verlies. Volgende week gaan de zwaluwen naar koploper Zeemacht,ditmaal met de boot van 13.00 uur! •chouten: Ln die is goed in balleijc-halletic Berkhout: Zonder her bakje erop re zci- tcn, wam dat doet /eer .Waar serieus Dun se vrouwen, dar is op sexgcbicd ook klasse Schouten: Waarin verschillen jx dan van! Hollandse vrouwen' Borkhout: Zc zi|ri feller, hartstochtelijker Met Duitse vrouwen kan ik echt aan de gang Playboy: Vandaar dat je op Texel bent gaan wonen Berkhout: Dat was een misvatting Ik heb hier een tijd een rent in de buurt van het strand gehad en ik dacht, dan krijg ik al die blote dingen op mijn terras, dus dat wordt smullen, maar ik heb nog noon zoveel lclii- ke wijven gezien als op Texel Ongelooflijk Playboy: Wij ziin kennelijk positiever over vrouwen dan zi| over ons. want als je dai allemaal leest mannen zijn agressief macho - iiiï :-• JvT7*A -J- T' .f x' - Die hangtl Halverwege de eerste helft helpt Richard Hduterman (rechts op de foto weglopend) Texelse Boys aan een 1-0 voorsprong. Keeper Jan Plaatsman kijkt de bal vertwijfeld na. De Koog zou de stand echter snel ombuigen en tenslotte winnen. (Foto Frans Hopman) In een gelijk opgaande derby te gen Texelse Boys heeft SV De Koog zondag aan het langste eind getrokken. Op het Boysveld won nen de gasten met 4-2 door aan vallend op de juiste momenten toe te slaan. Langs de lijn had zich ondanks de concurrentie van Texel-Helder een behoorlijke supportersschare ver zameld. De 22 „acteurs" op de groene mat stelden hun aanhang niet teleur. Na een lange voetballo- ze periode hadden beide teams de inspiratie om er wat moois van te maken. Af en toe zakte het spel naar een matig niveau, maar door Het damesteam van Texelse Boys heeft thuis tegen Sint Boys een zwaarbevochten 2-1 overwinning behaald. Met een klinkende 0-3 overwin ning in Sint Maarten waren de ver wachtingen zondag hoog ge spannen. Het pakte anders uit. Di rect na het fluitsignaal nam Sint Boys het initiatief en was duidelijk de betere ploeg. Al na 6 minuten kwamen ze op voorsprong door een fout van de Boys-goalie. Een blessure van Greta Bergsma nood zaakte na een kwartier tot enkele omzettingen bij de thuisploeg. De tegenstander ging steeds beter voetballen, maar slaagde er mede dankzij doelvrouw Yvonne Twijnstra niet in de kansen te ver zilveren. Na rust wijzigde het spelbeeld niet. Langzaam maar zeker trok ken de Boys toch het spel naar zich toe en kwam na 25 minuten zelfs langszij dankzij Rinske Fran- chimon. Sint Boys liet zich niet van de wijs brengen en bleef aan dringen. Henny Dekker voorkwam een tweede tegengoal. In blessu retijd kregen de Texelse dames het op hun heupen. Een mooie trap van Monica Smit werd afgemaakt door Angelique Mets. Een te leurstelling voor de bezoeksters, die de punten aan hun neus voor bij zagen gaan. Texelse Boys is met tien punten uit zes wedstrij den daarentegen niet ontevreden. Uitslagen: Beker halve finale: Oosterend-De Krim 3-1; Hoofdklasse: Le Berry-Klif 5-2; Mantje- Casino 5-3; Jelleboog-Texel 4-5, 1e klasse De Koog 3-Rab 0-7; Jelleboog 3-Texel 2 4-5, De Koog 2- Oosterend 2 (Oosterend 2 niet opgekomen); Jelleboog 2-De Koog 3 3-3, Klif 2-Jelleboog 3 3-0; 2e klasse: Ca sino 4-Mantje 2 3-3; Texel 3-De Krim 2 4-5; 3e klasse: Mantje 3-De Koog 6 6-3; Gempo-De Koog 5 11-8; Klif 4-ZDH 3-8, De Krim 4-Oosterend 6 0-7; Rab 3-Casmo 5 1-1; Junioren: Texel 2-De Koog 2-5. In Oudeschild werden donderdag de jaarlijkse sjoelwedstrijden ge houden. Zowel 's middags als 's avonds heerste een gezellige druk te. Er werd fanatiek gesjoeld om de hoogste punten. In totaal kwa men er 105 kinderen en volwasse nen te sjoelen. Uitslagen: Jeugd t/m 6 jaar: 1. Suzanne Rikkenberg 112. 2. Marleen Schellinger 104 en Marieke Wuis 104, 3. Robin Bak ker, 4. Hans van Franeker. 7 t/m 9 jaar: 1. Rinus van der Star 118; 2. Rienke Braam 115; 3. Derk Veldhoen 114; 4. Tamara Bar- horst 111, 10 t/m 12 jaar. 1. Bart Tuitman 129 2. Remco Koopman 128; 3. Wendy Slik 127, 4. Robert-Jan Appel 126; 5. Van Beek 121; 13 t/m 16 jaar: 1. Jacob Keyzer 127, 2. Sander Veldhoen 126; 3. Silvia van Beek 126; 4. Saskia Witte 126; 17 jaar en ouder. 1 Gré Timmer 140; 2. Jeroen Rouwenhorst 134, 3, Yvonne Smit 133; 4. Geeske Rouwenhorst 132 het scoreverloop, de kansen voor beide doelen en de spanning was de wedstrijd het aanzien zeker waard. Sportief was het duel ook. Dat was mede de verdienste van scheidsrechter R.J. Raats uit Hoorn, die zou uitgroeien tot de beste man van het veld. In het eer ste kwartier hield de nog maar 27-jange arbiter de leiding „kort", waardoor de spelers precies wisten waar de grens lag. Geen beladen derby-sfeer, maar vrijuit voetballen was het aangename gevolg. Snel antwoord De Koog opende fel, maar - gesteund door de harde zuid westen wind die recht over het veld blies- de beste kansen waren voor Texelse Boys. De Koger doel man Jan Plaatsman voorkwam een achterstand door een inzet van Alfred Bakker tot corner te verwerken. In de 25e minuut kreeg John Daalder een goede kans om de score te openen, maar de verdediger mikte naast. Nog in dezelfde minuut schoof linksbui ten Richard Houterman de bal via de binnenkant van de paal wél bin nen: 1-1. Het antwoord van De Koog kwam snel. Binnen tien minuten bogen de gasten de stand om. Eerst rondde Bernhard Ipenburg een mooie aanval over rechts af (1-1). Daarna profiteerde De Koog van een blunder in de Boys-defensie, die de bal pardoes kado deed. Eerst wist keeper Kees Kooy het gevaar nog te keren, maar in de herkansing zette Wilke Wassenaar met een uitgekiende lob zijn ploeg op voorsprong: 1-2. In sporthal ,,De Muiter" in Me- demblik heeft het Klif damesteam vrijdag -eindelijk- een overwin ning behaald. Drt ging ten koste van het team van ,,De Vergulde Vos", dat momenteel een vijfde plaats inneemt op de ranglijst. De Klif-ploeg, gelukkig weer com pleet. moest alles op alles zetten om aansluiting bij de koplopers te behouden. Al vanaf het begin van de wedstrijd lag het tempo aan Klif zijde vrij hoog. De tegenpartij leek hierdoor wat overdonderd en rea geerde niet alert op een diepte pass van Janien de Bruijn. Nata- scha van der Vis kon moeiteloos voor haar verdedigster komen en werkte goed af op doel: 1-0. Na dit snelle doelpunt werd „De Vergul de Vos" feller en ontstonden er meerdere kansen voor de ploeg, maar de Texel verdediging en Mar- jo van Heerwaarden konden een tegendoelpunt voorkomen. Toch kwam de tweede goal op naam van een tegenspeelster te staan: haar „terugspeelbal" verdween, keurig over haar eigen keepster onder de lat. Nog voor het wisse len van speelhelft werd het 3-0 voor Klif. Na een lange rush van ei gen helft wachtte Lilian Koning precies lang genoeg met afgeven tot Janien de Bruijn vrij voor het doel stond. Deze kon de voorzet op maat simpel intikken. Het liep erg lekker bij Klif, ook in de tweede helft. Het combinatie-voetbal ging de ploeg goed af, al leidde het prachtige „hakkie" van Irene Pen- ha niet tot een doelpunt. Ook het tactische lobje van Natascha van der Vis, de schitterende solo van Marjan Nicolay en een hard af standschot van Carolien Rey wa ren niet succesvol, maar wel tekenen door de wedstrijd. De eindstand bleef derhalve 3-0 in het voordeel van Klif. In de tweede helft leek De Koog op weg naar een snelle beslissing. Boys-keeper Kooy hield zijn ploeg echter in de race door een vrije trap van Wassenaar over de lat te tikken en een inzet van Ipenburg onschadelijk te maken. Een derde doelpunt leek echter een kwestie van tijd, omdat de Koger spitsen getructer waren dan hun directe tegenstanders. De Boys stelde er wel verzorgd spel tegenover, maar de linies liepen vaak te ver uiteen en de spitsen maakten een on machtige indruk. Rechtsbuiten Al fred Bakker liep na een kwartier in het tweede bedrijf bovendien te gen een gele kaart op. Arbiter Raats had een „vervelende" over treding geconstateerd, tot verba zing van Bakker die verklaarde dat er van opzet geen sprake was. Wellicht was dit voor de thuisclub het sein de mouwen op te stro pen. Vijf minuten later werd het aandringen beloond met een doel treffende kopbal van Jelte van der Kooi: 2-2. Rollertje De wedstrijd kon weer alle kanten op, maar onverwacht kwam De Koog opnieuw aan de leiding. Een kwartier voor tijd kreeg Nanning Kikkert temidden van enkele Boys verdedigers de bal inbezit. In plaats van een schot produceerde hij een rollertje, maar daarmee zet te hij de ver uitgelopen doelman Kooy op het verkeerde been. Ter gend langzaam rolde de bal in het doel: 2-3. Voor de Boys het sein om alles op de aanval te gooien. Een spannen de scrimmage voor het doel van De Koog leidde met tot een doel punt en éénmaal stond de paal de gelijkmaker in de weg. Drie minu ten voor tijd deelde Bernhard Ipen burg aan de andere kant de genadeklap uit. Hij profiteerde van de ruimte die de ver opgerukte Boys-defensie hem bood, ging al leen op de keeper af en schoot be heerst raak: 2-4. De Koog blijft hierdoor meedoen in de subtop en kan volgende week thuis tegen het onderaan staande Twisk het puntentotaal verder op voeren. Texelse Boys zakt met 10 punten uit 11 wedstrijden terug naar de onderste helft van de ranglijst en moet volgende week uit tegen het lastige Con Zelo de wonden likken. Zaterdag 5 maart: Junioren: Tex. Boys BI-Helder B1 0-2 Texel B1-N. Niedorp B1 2-0 Oosterend B1-ZAP B1 1-6 Bergen C1-Texel C1 afgelast De Koog C1-VVZ C1 2-1 Vesdo Cl-Tex. Boys C1 8-0 N. Niedorp C2-Texel C2 3-1 Meisjes/junioren: FtRC-Tex. Boys 3-0 Texelse pupillencompetitie: SVC F1-Tex. Boys F1 6-6 0'end F1-Texel F1 9-0 SVC E1 -Tex. Boys E1 8-2 Tex. Boys E2-0osterend El 3-6 0'end D2-Tex. Boys D2 1-4 Zondag 6 maart: Texel-Den Fielder 0-2 ZDH-Sint Boys 1-2 BKC-Oosterend 5-0 Tex. Boys-De Koog 2-4 Alcmaria V3-Texel 2 4-0 De Koog 2-BKC 2 1-9 JVC 6-Oosterend 2 4-7 Fielder 6-Tex. Boys 3 4-3 Junioren: Oosterend A1-Winkel A1 1-5 Tex, Boys Al-Sint Boys A1 2-4 Dames. Tex. Boys-Sint Boys 2-1 Recreatievoetbal: Oosterend-SVC 0-2 ZDH-Texel 0-6 Tex. Boys-De Koog 6-0

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7