choolvoetbaltoernooi in Ien Burg en Oosterend i FXFI.SE- COURANT TEL-AV1V .TEXELSE f COURANT' bt e overwinning voor Tetak 1 el verspeelt nsen tegen :oncurrent Bloembollenrit aanspanningen Voetbalprogramma „Boomlang" team wint Pilaartoernooi Voetbaluitslagen Reddingsoefening kano-instructeurs ffir/ map im ui riAnrns: 'dvonsn Veel prijzen voor G.V.T. turners Programma zaalvoetbal Collecte hartstichting Jeugdrenner Annyas verrast in tijdrit Verrassende zege in basketbalfinale Rode kaart was grapje... Vier rommelmarkten in Oosterend Goede prestaties Texelse judoka's Texelaars eerste in zwemmarathon Flevo komt goed weg bij Texelse Boys DINSDAG 12 APRIL 1994 jngen van het basisonderwijs ,n woensdagmiddag vanaf Ouur de strijd aan in het jaar- schoolvoetbaltoernooi. Om- Ie velden van Texelse Boys ins onderhoud buiten ge- zijn, zijn de wedstrijden feid over Den Burg (SV Texel) osterend. De winnaars wor- jitgezonden naar het Noord- ids kampioenschap. rgamsatie heeft het school- laltoernooi in vijf categorieën ield, zodat zoveel mogelijk ,gen een partijtje kunnen oetballen. A (Jozefschool 1, Thijsse- 1, Obs. De Bruinvis en bestaat uit volledige elftallen jeelt om het kampioenschap Texel. Vorig jaar streek de jeschool met de eer. De trijden duren tweemaal 13 jen en worden gespeeld op oofdveld van SV Texel. Om uur wordt om de derde en »erste team van Tetak moest pnemen tegen de tafeltennis- van de Roemer uit Medem- Dit team staat onderaan de jst, dus een grote overwin- vvas te verwachten. Fred en Lieuwe van der Veen en beiden hun drie enkelspe- i ook wisten ze het dub- il op hun naam te schrijven, nder Bakker was ook in goe- rmen won twee partijen, zo- Tetak 1 een grote 9-1 inning boekte. Het tweede speelde tegen Spirrit 6. Cees louten, Ceacilia Roeper en room kwamen geen van al twinst. Ook de dubbel werd en zodat de einduitslag 0-10 Spirrit 6 werd. Volgende speelt Tetak 1 thuis tegen aar 8. Tetak 2 speelt uit te- lokor uit 't Zand. iel heeft weer eens aan het eind getrokken. Na een roortvarende start waren de uiteindelijk voor mede- datiekandidaat Purmersteijn. aftrap speelde Texel net lurfd voetbal als tegen Alc- Victrix. Met aanvallend werd Purmersteijn van af aan zwaar onder druk ge- na enkele minuten verkeek rdediging van Purmersteijn p de snelheid van Paul van die vanaf de rechterzijde de achterhoede sneed en n verrassend schot keeper a kansloos liet: 1-0. bleef na dit doelpunt op de- manier voetballen en zorg- voor dat de tegenstander aam kon uitverdedigen. Na ïer een half uur kwam Texel 2-0 voorsprong. De Isrechter negeerde voor de stekeer het vlassignaal voor ipel van de grensrechter, jst kon de bal voo/zetten op Koning, die dit karwei keurig kte. )odlot lag echter op de loer. voor rust scoorde Pur- aijn twee maal. De eerste door een eigen inzet van ertEelman uit een corner, de e vlak daarna uit een voor- n rechts, die tot ieders ver in het doel belandde, weede helft zette Texel Pur lin nog sterker onder druk. nsen kwamen, maar de af liet weer eens te wensen halverwege de tweede helft een scrimage werd Erwin onregementair gestopt en reeg een penalty. Koning em de strafschop, plaatste 'n de hoek, maar te zacht. Dijkstra wist de bal te dat moment verloor Texel |°fd. Texel wist dat alleen |n deze partij voldoende zou man en macht werd dan let doel van Purmersteijn 'kt, maar als zo vaak viel de in de andere kant. In blessu- verd de ver uitgelopen kee- Heerschap van Texel 3ee'd en de bal hobbelde 9 het lege doel. Macro kon slechts ten koste van We overtreding een doel- 'oorkomen. Deze ingreep bem een rode kaart en Texel penalty tegen. Koelbloedig fe strafschop benut: 2-3. 'steijn behaalde twee pun- 'exel stond (onterecht) met 'oden. Een langer verblijf in asse van de KNVB lijkt bij- meer haalbaar. vierde plaats gespeeld en om 17.00 uur begint de finale. De meisjes van de Jozefschool verde digen de titel bij de miniteams te gen De Bruinvis, Thijsschool 1, CVO en de School met de Bijbel 1. Ze spelen op de velden van SV Oosterend. De miniteams van de jongens zijn verdeeld over twee poules (Ca en Cb), en komen via kruisfinales tot een eindstand. In Ca spelen Thijs- sechool 3, School met de Bijbel 2, Jozefschool 4, Durperhonk 1, Jo- zelfschool en Jan Drijverschool. Poule Cb bestaat uit Thijsseschool 2, Durperhonk 2, Lubertischool, School met de Bijbel 1 en Jozef school 3. De wedstrijden worden bij SV Texel gespeeld. In poule's D1 (Thijsseschool 2, Jozefschool Menvereniging „Tussen Wad en Duin" houdt zondag een bloem bollenrit met picknick. Bij mooi weer wordt buiten gegeten, an ders in een schuur. Deelnemers dienen zelf brood, drinken en een pen mee te nemen. Voor de soep wordt gezorgd. De start is om 12.00 u. bij de manege. Opgave tot vrijdagavond 15 april bij: L. Eelman-Vos, tel. 12746 of bij M. Schut-de Graaf, tel. 10058 (na 18.00 uur). Donderdag 14 april: ZDH-Oosterend 18 45 u. Zaterdag 16 april: De Koog (Z)-Zaandijk 14.00 u. Junioren: Texel B1-HCSC B2 13.30 u. JVC B2- Oosterend B1 14.30 u. Texel c1-Geelzwart C1 13.30 u. Sint Boys C1-De Koog C1 13.00 u. Tex. Boys-W.waard C1 13.30 u. Hollandia-T C1-Texel C2 13.00 u. Meisjes: Tex. Boys-JVC 13.30 u. Pupillen: Succes D2-Texel C1 12.00 u. Texel D2-WGW D4 11.30u. Texelse pupillencompetitie Texel F1-T. Boys 10.00 u. De Koog F1-0'end F1 10.00 u. SVC F1-Texel F2 10.00 u. Texel E3-0'end E1 11.00u. SVC E2-De Koog E1 11.00 u. ZDH E1-SVC E1 11.00 u. T.Boys E1-Texel E1 11.00 u. Texel E2-T.Boys E2 11.00 u. T.Boys D1-T.Boys D2 12.00 u. De Koog D1-SVC D1 12.00 u. O'enf D2-SVC D2 12.00 u. O'end D1 is vrij Zondag 17 april: De Foresters-Texel 14.00 u. ZDH-BKC 14.00 u. Koedijk-Oosterend 14.00 u. ALC-Tex. Boys 14.30 u. De Koog-Con Zelo 14.00 u. W.waard 2-Texel 2 11.00 u. WGW 4-De Koog 2 12.00 u. Kreileroord 3-Texel 3 11.30 u. Helder 5-Oosterend 2 12.00 u. Tex. Boys 3-ZAP 8 14.00 u. Junioren Schagen A1-Oosterend A1 12.00 u. Tex. Boys A1-Westfrisie A212.00 u. Dames: DTS-Tex.Boys recreatievoetbal ZDH-Oosterend Texel-Tex.Boys SVC-De Koog 12.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 2 en Drijverschool) en D2 (School met de Bijbel 2, CVO 2, Durper honk en Jozefschool 3) nemen de overige miniteams van meisjes het tegen elkaar op. De wedstrijden vinden plaats op de velden in Oosterend. De gemengde mini teams tenslotte zijn onderge bracht in Poule E. Lubertischool 1, Daalderschool 2, Strijbosschool 1 en Kompasschool 1 spelen in E1, Redmer IJskaschool, Kompas- school 2, Daalderschool 1 en Lu bertischool 2 in E2. Ze ontmoeten elkaar op beide velden in Ooster end. Het arbitraire team zal toe zien op een sportief verloop van het schoolvoetbaltoernooi. Van de jeugd wordt ook buiten het veld een sportieve opstelling verwacht. Het „boomlange" team ,/t skeert niet zo skurrep" heeft verrassend de zevende editie van het jaarlijk se Pilaarbasketbaltoernooi op z'n naam geschreven. Het team wist alle drie de poulewedstrijden en de vijf in de winnaarspoule te winnen en mag de felbegeerde bokaal een jaar in de prijzenkast zetten. Het toernooi telde dit jaar twaalf teams, waaronder twee junioren teams, die waren verdeeld over drie poules. Na de poulewedstrij den van 1x15 minuten gingen de bovenste twee teams door naar de winnaarspoule. De rest streed ver der in de verliezerspoule. Al met al werd het een sportieve dag zonder noemenswaardige incidenten en kon de prijsuitreiking in sporthal Ons Genoegen ruim op tijd (even voor 17.00 uur) plaatsvinden. Eindstand winnaarspoule: 1. en kampioen 't skeert met zo skurrep; 2. Veenbaas Bouw; 3. de Koenen, 4. Joetrecht loosers; 5 Hema; 6. Nauta foto. Eindstand verlie- zerspoule:1 Zebra sportswear; 2 Sports- hop Texel, 3. Tagteam; 4. Teamgeest; 5. de Valk; 6 Flying high deel II. Meest waarde volle spelers: Johan Boksma Dirk Oosterhof vanwege hun trouwe aanwe zigheid. Zaterdag 9 april: Saenden-De Koog (Z) Tex Boys B1-Watervogels BI Succes BI-Texel B1 Oosterend B1-WGW B2 De Koog Cl-ZAP C1 HRC C2-Tex. Boys C1 Texel C2-Winkel Cl Pupillen HRC D2-Texel 02 Texel D1-ZAP 01 Texelse pupillencompetitie SVC F1-O'end F1 Texel F1 -De Koog F1 Tex. Boys F1-Texel F2 ZDH E1-Tex. Boys E2 SVC E1-De Koog E1 O'end E1 -Texel E2 Texel E1-Tex. Boys El Texel E3-SVC E2 SVC 01 -SVC D2 O'end D2-0'end Dl De Koog D1-Tex. Boys D2 Meisjes Berdos-Tex. Boys Zondag 10 april Texel-Purmersteijn Oosterend-Kreileroord Tex. Boys-Flevo AGSV-De Koog Texel 2-SVW 5 De Koog 2-Succes 3 Texel 3-HRC 8 Oosterend 2-ZAP 7 W'waard 4-Tex. Boys 3 Junioren Oosterend Al-VZV Al ZAP A2-Tex. Boys A1 Dames Tex. Boys-Egmondia Recreatie voetbal De Koog-Oosterend Tex. Boys-ZDH SVC-Texel Instructeurs van zeekanoschool Sea Mount Tracks hebben vrijdag op de Waddenzee een reddingsoe fening gehouden in samenwerking met een helikopter van de marine, een landingsboot van de mariniers en de Beursplein 5 van de KNRM. Het eerste deel van de operatie had het oplieren en afdalen van een zogenaamd slachtoffer vanuit W/ORGI ill afgelast 5-2 5-3 1-3 4-0 afgelast 4-0 afgelast 0-3 0-11 2-5 6-4 11-0 3-2 10-3 0-7 afgelast 2-3 1-5 3-3 1-5 3-2 1-3 5-1 4-4 afgelast 4-6 1-1 4-3 3-6 3-0 afgelast een Lynxhelikopter moeten wor den. Het was de bedoeling om de drenkeling over te zetten op de landingsboot. De heli was wel even ter plaatse, maar kon wegens technische problemen geen mede werking verlenen. Het tweede deel van de oefening verliep wel volgens plan. Twee keer werd een onderkoeldeka novaarder door de Beursplein 5 uit het water gevist en van warmte- isolerende pakking voorzien. Tijdens de finale van de competi tie D-lijn voor turners en het daar op volgende A-B-C turntoernooi in Hoorn, wisten bijna alle ge plaatste G.V.T. turners een prijs in de wacht te slepen. Steven van Vliet legde in de ru briek jongste deelnemers beslag op de vierde plaats. Bij de iets oudere jongens (nivo 5D) werd Yannis Engelvaart van G.V.T. kam pioen en op het erepodium kon hij clubgenoot Etienne Alderlieste de handen schudden omdat hij op de derde plaats eindigde. Het succes kende daarna bijna geen grenzen meer. In nivo 4D be klommen wederom twee Texe laars op het erepodium. Pieter Daalder werd met ruim zes punten voorsprong met gemak kampioen, terwijl Edwin Zwaneveld met zeer klein verschil ten opzichte van de nummer twee op de derde plaats eindigde. Bekend koppel Ook in nivo 3D konden de Texe laars elkaar op het erepodium weer groeten, want Arjan Zwane veld was hier eerste en Bastiaan Willem Witte tweede. Op C nivo blijkt G.V.T. steeds ster ker te worden. In nivo 6C werd het inmiddels bekende koppel Jaap Duin en Boy van de Vis alweer eer ste en tweede. De turners maken er een sport van om elkaar in de wedstrijd voorbij te streven en dat zweepte hen op tot ongekend ho ge scores, zoals de 9.75 voor sprong van Jaap Duin en de 9.70 voor Boy van de Vis. Wilco Drijver was niet helemaal in goede doen. Na de winst tijdens de zware plaatsingswedstrijden in Amsterdam wist hij tijdens dit re latieve makkelijke turntoernooi niet hoger te eindigen dan de der de plaats. Ook Nico Stoter in nivo 1B had het zwaar. Wederom wer- Woensdag 13 april 1994. 18.30 u. Texel 1-Texel 2 (J) 19.20 u. Casino 4-Mantje 2 20.15 u. Casino-Mantje 21.05 u. ZDH-De Koog 6 21.55 u. Gempo-Casino 5. Zaaldienst:De Koog Donderdag 14 april 1994: 18.30 u. Mantje 3-Rab 3 19.20 u. De Krim 4-Tim. bak. 20.15 u. De Krim 2-Texel 4 21.05 u. De Koog 5-O'end 6 21.55 u. Casino 2-RAB. Zaaldienst:Casino Vrijdag 15 april 1994: 17.30 u Gempo-Jelleboog 4 18.20 u. Klif 2-De Krim 19.10 u. O'end 4-O'end 5 20.00 u. Texel-Klif 20.55 u. Casino-Oosterend 21.45 u. Mantje-le Berry 22.35 u. Jelleboog-De Koog. Zaaldienst:Texel De kanovaarders geven, in vlotformatie bijeen, zogenaamd een noodsignaal. IFoto Tessa de Graalfl In de week van 17 t/m 23 april zal de Nederlandse hartstichting een inzamelingsactie houden, ook op Texel. Hart- en vaatziekten zijn de meest voorkomende ziekten in ons land. Iedere Nederlander is er direct of indirect wel eens mee ge confronteerd. De afgelopen jaren heeft de hartstichting veel bereikt. Onder andere dankzij de in komsten uit de collecte. Maar ze ker gezien de vergrijzing van de bevolking, waardoor het aantal mensen zal stijgen dat lijdt aan hartfalen, een hartinfarct of een beroerte, is uw (financiële) steun meer nodig dan ooit. Voor het welslagen van deze inzameling is nog behoefte aan enkele collec tanten. Contactpersonen: mevr. Keesom, tel. 14421/ mevr. Troost, tel. 14817. den in het jaar van reglementwijzi gingen tal van onderdelen onder wedstrijdomstandigheden uitge test. Soms met succes, soms niet. De testcase eindigde met een der de plaats. Over twee weken ech ter moet alles perfect verlopen tijdens de eerste van de drie plaat singswedstrijden die wordt gehou den in Almere. Jeugdrenner Christiaan Annyas deed van zich spreken tijdens de eerste tijdrit, die Wielervereniging Texel vrijdag hield. Over een af stand van 6.3 km gaf hij slechts twintig seconden toe op winnaar Loek van Vliet. Bij de jeugd had Dirk Domhof de meeste snelheid in de benen. De senioren reden van de wieler baan naar Zuidhaffel en weer te rug. Loek van Vliet had van de winter een knie-operatie onder gaan, maar toonde aan weer fit te zijn voor het nieuwe seizoen. De 6,3 km raffelde hij af in 10 minu ten 50 seconden. Nieuweling An nyas eindigde als tweede, voor Wim Piet Eelman, die afgelopen winter tijdens de boscrossen al goed presteerde. Ook de jeugdren- ners Robert Huisman en Roel Bak ker, die dit seizoen in de A-poule meefietsen, bleven uitstekend overeind tussen hun veel oudere tegenstanders. De jeugd reed twee ronden over de wielerbaan, een afstand van 2.200 meter. Dirk Domhof voltooi de de tijdrit in 4 minuten en 17 se conden, zeven tellen sneller dan Erwin Goënga. Uitslagen Jeugd: 1. Dirk Domhof 2,2 km in 4.17; 2.Erwin Goénga 4 24, 3.Dennis Laan 4.30; 4.Johan Weijdt 4.31; 5.Jelle Vonk 4.44; 6.Remco Koopman 4 47 Senioren: 1-Loek van Vliet 6,3 km in 10.50; 2.Christiaan Annyas 11.10; 3.Wim Piet Eel man 11.19; 4.Dirk Vinke 11.35; 5.Robert Huisman 11.42; 6.Gert Pansier 11.45; 7 Roel Bakker 11.47; 8.Ronno Honingh 11.49, 9.Joost Hoogenbosch 12.07, 10-Yvo Witte 1212, 11.Simon Appel 1217, 12.Piet Roeper 12.18; 13Casper Schip horst 12.43; 14.Marten Visser 12.50; 15.Mariska Koenders 13.34, 16.Jeroen Smit 14.01. De volgende wedstrijd is vanavond op de wielerbaan. Jeugd start om 18.15 uur, se nioren 19.00 uur Was het juniorenteam van De Valk in de gewone eilandcompeti tie basketbal ongeslagen geble ven, in de eerste „play off "wedstrijd uit een „best of three"-reeks moesten zij hun meerdere erkennen in het team van HEMA 2. Het verschil bij rust was nog minimaal (12-10), maar in de tweede helft liep HEMA 2 uit. Hema zette de aanvallen door- dachter op dan de oudere en lan gere jongens van De Valk. Uiteindelijk werd het een 24-18 overwinning. De Valk zal in de vol gende twee wedstrijden alles op alles moeten zetten om het ver wachte kampioenschap nog veilig te stellen. Het noodlot blijft Martin Koenen van Nauta foto bij de senioren achtervolgen. Moest hij vorig sei zoen in de play offs tegen dezelfde tegenstander van nu, Veenbaas Bouw, met gescheurde enkelban den het veld overlaten, dit keer overkwam hem hetzelfde. Op dat moment was Veenbaas Bouw al wel de betere ploeg. Maar de ader lating bij Nauta foto deed zich in de tweede helft flink voelen. Eind- score: 96-53. Topscores bij Veen baas Bouw waren Albert ten Wolde (27 pnt.), Ronald Witte en Carlo Kuip (ieder 25 pnt.) Programma voor vrijdag 15 april: 20.00 uur zaal open, 20.15 uur HEMA 2-de Valk (J); 20.45 uur warming up, seni oren, 21.00 uur Nauta foto-Veenbaas Bouw(S) Het leek even op een incident. Tijdens de wedstrijd tegen Kreileroord van zondagmid dag werd SVO-speler Gerrit Vlaming door scheidsrechter Jacobs uit het veld gehaald. Een rode kaart! Vlaming was zich van geen kwaad bewust en reageerde zeer veronge lijkt. Spoedig was duidelijk dat de maatregel slechts was bedoeld om hem even voor het voetlicht te halen. De 25-jange Vlaming (tweede van links) speelde voor het laatst omdat hij de volgende dag naar Israël zou vertrek ken, waar hij samen met zijn uit dat land afkomstige vrouw Merav Friedman rechtseen nieuw bestaan wil opbouwen. Vlaming is sinds zijn pupillen- tijd een trouw en gewaar deerd lid van SVO geweest, zodat men hem niet zomaar wilde laten vertrekken. Als af scheidsgeschenk van het eer ste en tweede elftal kreeg hij uit handen van aanvoerder Dennis Vonk (links) een abon nement (inclusief verzend kosten) op de Texelse Courant. Zo kan hij in Israël op de hoogte blijven van de ver richtingen van zijn vroegere voetbalmakkers. ir>io Harry de Graafi De rommeltjesmarkt is een tradi tie die ook komende zomer in ere wordt gehouden in Oosterend. Totaal staan vier markten op het programma, op de zaterdagen 2, 16 en 30 juli en 13 augustus. De opzet van de markt is gelijk aan voorgaande jaren. Alle Oosteren- der verenigingen zullen weer een steentje bijdragen aan het welsla gen. Medewerking wordt verleend door Muziekvereniging Excelsior (drumband), en de voetbal-, volleybal-, gym-, tennis- en dam clubs. Buiten de diverse attracties worden ongeveer zestien kramen opgesteld. Wegens problemen met een middenstander zal de volksdansgroep tot spijt van de or ganisatie geen optredens ver zorgen. In het boekje „Texels Mooiste", dat onlangs is uitgegeven door de On dernemersvereniging Oosterend zijn -buiten de schuld van de ondernemers- de datums van de rommeltjesmarkt een week te vroeg vermeld. Dankzij Mark Westerlaken, Mark van der Vliet en Ki Afman heeft Judoclub Shima zondag verras send een tweede prijs gewonnen tijdens het Musashi-toernooi in Den Helder. Vooral Mark Wester laken was in een goede vorm en behaalde een eerste plaats. Ki Af man en Mark van der Vliet behaal den dankzij een goede inzet en doorzettingsvermogen respectie velijk een fraaie derde en vierde plaats. Tijdens een goed georganiseerde judodag kregen de judoka's eerst een „warming-up". De judoka's moesten in een circuit allerlei spel vormen doen. Daarna begonnen de wedstrijden. Ki, Mark en Mark waren ieder in een andere poule ingedeeld. Voor al Mark van Vliet zat in een sterke poule en moest een paar partijen aan de tegenstanders laten. Maar toch behaalde hij vooral door goed grondwerk een paar overwinnin gen. Ki Afman had ook wisselend succes. Ki beheerst een aantal goede technieken, maar vergeet deze nogal eens toe te passen. Maar toch had Ki goede momen ten en wist hij een aantal wedstrij den te winnen. Vorige week tijdens het Shima- vanen-toernooi had Mark Wester laken al laten zien dat hij moeilijk te verslaan is. Ook tijdens het Musashi-toernooi wist hij door z'n geweldige inzet weer alle partijen te winnen! De judoka's werden gecoached door Sjoerd de Vries, de jongste van de bekende judo familie uit Oudeschild. Zware strijd Sjoerd en zijn broer Hidde debu teerden zaterdag in het eerste wedstrijdteam van judoclub Dun Hong. Dit team komt uit in de hoogste afdeling van de West- Friese judo-competitie. De aanwe zigheid van de 15-jarige Hidde en de 13-jarige Sjoerd in het Helderse team zorgde ervoor dat Dun Hong met het jongste judoteam aller tij den in deze sterk bezette competi tie uitkwam. Ondanks het feit dat de wedstrijden door het team ver loren werden, draaiden de Texelse broers goede partijen. Met name Sjoerd moest zware partijen draai en tegen ervaren judoka's. Vooral tegen de Nederlandse kampioen in zijn gewichtsklasse. Dennis Meijer van Ken Am Ju, draaide Sjoerd een goede partij. Meijer kon pas aan het eind van de partij Sjoerd tot opgeven dwingen door het aanzetten van een Sankaku- verwurging. Broer Hidde verraste in de zwaarste gewichtsklasse door twee van de drie partijen overtuigend met winst af te sluiten. Tijdens een zwemmarathon in Den Helder, op initiatief van de Helderse reddingsbrigade, heb ben zes jonge zwemmers van TX'71 de overwinning behaald. Het zestal bleek na drie uur 9600 meter te hebben afgelegd. Aan de jeugdmarathon werd mee gedaan door zestien clubs uit heel Nederland. De voorsprong van de Texelse groep op nummer twee (Den Helder 5 met 8750 meter) was aanzienlijk. De individuele scores waren: Arjan Zwaneveld 1600 m., Nathalie Ran 1650 m., Maartje van Hattem 1400 m., Ire ne Wassink 1425 m., Edwin Zwa neveld 1550 m. en Coen Zoon 2000 m. Wegens de renovatie van het A en B veld, werd de thuiswedstrijd van Texelse Boys tegen Flevo af gewerkt op het C veld. Flevo, dat met enkele punten achterstand op de koploper nog volop in de ra ce om het kampioenschap is, had de handen vol aan de thuisploeg. Flevo ging zelfs bijna met lege handen naar huis, toen Bert Witte in de laatste minuut Paul Witte al leen voor de keeper zette. Laatst genoemde kon helaas niet voor de volle winst voor de Texelaars zorgen. Het eerste deel van de wedstrijd was duidelijk voor Flevo. De Boys speelde met een 4-4-2 systeem en werd ver teruggedrongen. Uit een vrije trap kwam Flevo fraai aan 0-1. Een aanval door het mid den was duidelijk buitenspel, maar de arbiter negeerde het vlagsig- naal van Jaap Kager en zo kwam Flevo goedkoop aan 0-2. De thuisploeg was woedend en was direct vastberaden om het on recht, hen door de scheidsrechter aangedaan, teniet te doen. Een voorzet van Martijn Beerling kwam bij Jelte van der Kooi, die de bal goed afschermde en terugleg de op Edgar Klippel. Klippel haalde droog en hard uit en zorgde voor de aansluitende treffer. Nog voor rust bracht Jelte van der Kooi weer evenwicht in de strijd, door een voorzet van Paul Witte be heerst in de vrije hoek te koppen: 2-2. Na de thee bleven de ploegen ge lijkwaardig en was de wedstrijd spannend om te zien. In een onbe waakt ogenblik kwam Flevo toch weer op voorsprong, toen een aanvaller de Boys-verdediging bin nendrong en onder Kees Kooi door doel trof. Edgar Klippel, nog niet geheel hersteld van z'n blessure, werd vervangen door Gert Jan Booy. Booy zat gelijk goed in de wedstrijd, dolde enkele keren z'n directe tegenstander, maar had weinig geluk in de afwerking. De verdiende gelijkmaker kwam zo'n 10 minuten voor tijd. Texelse Boys kreeg op ongeveer 20 meter voor het doel een vrije trap toege kend. Bert Witte zette zich achter de bal en bracht de 3-3 eindstand op het bord door de bal fraai over de muur in de korte hoek te draaien.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7