Sport Mensen TEXELSECOURANT [ïennistop serveert Deuce op maat GVT turnsters finnen competitie .Blindvolleybal n afvaltoernooi Boys krijgen geen loon naar werken P. Bakelaar nipt damkampioen Opnieuw winst voor voetbaldames Boys Mareis op naar kampioenschap Tenniscompetitie Puzzelrit en mini voetbal bij SVO Score blijft achter bij groei van ZDH IBS Oele Schoo bowlingkampioen Erwin Goënga zesde Schaker Bakelaar ziet scherp spel beloond Provincie erkent eilandpositie bij huisvesting Toerclub slaat „fietsvleugels" uit Recreatiewerk opent seizoen in de Krim VRIJDAG 22 APRIL 1994 lllffet Marcella Meskers, maar Jfi-eltoptenmsser Bas Snelders «25ste op de vaderlandse ran- li/igj en voormalig Davi- hcupspeler Huub van Boeckel pksj demonstreerden poensdag hun kunnen op de wen van Deuce. Terwijl het vbliek in een mild voorjaars zonnetje achteroverleunde, \ceerden ze de jeugd de 6e- \nselen van het spel. „Als fk ieielfde oefeningen met ze hoe verzetten ze geen stap. En moet je ze nu eens tekeer zien gaan", wees tennistrai- ner Roland Visser op de reden waarom de bekende tennis sers naar het eiland zijn ge haald. De twee heren geven jaarlijks zo'n honderd soortge lijke „clinics" in het land. Ze dragen bij aan de populariteit van tennis, die ook op Texel snel groeit. Deuce verwel komde in een jaar tijd 85 nieu we leden en heeft er nu 530 in het bestand. De nieuwe baan aan de Emmalaan en de renovatie van de bestaande zijn dus meer dan welkom. (Foto Gerard TimmermanI Ie Beatrixzaal is de finale van competitie D-lijn van Fayon id gehouden. In nivo 5D gooi- Lycurgus Advendo uit Scha- nog wat roet in het diilleklassement, maar daarna iden zowel in nivo 3D en 2D al- medailles door GVT turnsters wonnen. Ook de hoofdprijs in o 1D was voor de Texelse nsters Wendy Moor. organisatie had zijn werk goed laan Prima toestellen, een sponsorde computer door PC •de muziek en een gezelli- De wedstrijden hadden g 26 april begint het afval- roooi van de eilandcompetitie tybal, dat drie weken duurt, toernooi wordt gespeeld met ïndeerde netten, zodat de nselkaar niet kunnen zien. Er Iniet gesmashed worden, le- team speelt minimaal twee Istrijden van 20 minuten. ilandcompetitie bestaat pre- 25 jaar. Reden om van ieder een foto te maken en aan eind van de avond 22.00 een foto van alle teams tesa- De teamfoto wordt vóór elke strijd gemaakt, ieder team dt dus verzocht om op tijd wezig te zijn. De (ingelijste) fo- worden op 10 mei, tijdens de uitreiking, overhandigd. Even nabestellingen kunnen bij de 'strijdleiding worden op- even. •9«n 19 april: 160 vxj Woude-Kobeko 3-0; Gr. ^-Handicap '94 2-1; Paal 28/De •tjtenhove 1-2Gemengd: Super-Klif '3ndloper-Tatenhove2 1-2; Waayer- ^6 0-3; NBC-LenR 3-0, Vrouwen: fkf-Wiersma Ant. 0-3; De Rival- 12-1; Slag. Schiphorst-Timmers NO-S; 7 Provinciën-Klif 12 1-2. ramms: k Stuc v.d. Woude-Haarstudio Tatenhove Tatenhove-Question Stuc. u Kobeko-Mantje Question £u. OGM-Westerlaken Kobeko ABN/AMRO-Vespertina DGM "u PH Oranjeboom-Slag. J de Boer ABN/AMRO v. Cocky's Kapsalon-Klif 12 PH Oranje u' ^aa' 28-Durper Drup Cocky's K. u. Paal 9- Eierlandse Huis Paal 28 u Sportshop-Leydekkers Wiersrm Ant. u- Waayer-Wiersma "Antiek Sportshop u NBCTimmers Bak Waayer Super-Slag. Schiphorst NBC 'u Ecomare-Rival Super u j^nR-Bremakker Ecomare Landloper-Cohen LenR u Tatenhove2-Smash '68Zandloper u' ^''f-Slock Tatenhove2 |u-Handicap'94-Nioz Slock2 u S'°ck2-Visser's bouw Nioz RWS-de Vlier Visser's b. iu m ^Ut0centr "Ass BremerRWS ^aarcobouw-Beautique Texele v Tex. Autoc. Pilaar-Zeilmakerij Maarcob reso-7 Provinciën de Pilaar p,aa' Spuiterij-Top Tien Teso 'tt Meubelhuis Gr. Spuiterij Ndleiding; Frans en Guus (14171). een zeer vlot verloop. In nivo 6D deden geen Texelse turnsters mee. De ploeg van SV Tuitjenhorn werd met klein verschil eerste en Lycur- gus Advendo tweede. Beide ploe gen plaatsten zich hiermee voor de regiofinale. In 5D moest een licht gehandicap te ploeg door het ontbreken van Sandra Koopmans het opnemen tegen vier ploegen. Gedurende de wedstrijd ontspon zich een span nende strijd tussen de vier meisjes van GVT (Bettine Schraag, Espe- ranza Smidt, Judith van Vliet en Karin Zwaneveld) en de ploeg van Lycurgus Advendo. GVT moest echter in deze strijd het onderspit delven. Vooral op balk en sprong werd puntenverlies geleden. Ook individueel waren de successen voor de GVT turnsters nog niet echt opmerkelijk. Slechts Esperan- za Smidt kwam in aanmerking voor een medaille met een vierde plaats. In nivo 3D en 2D was er practisch geen concurrentie van overkantse verenigingen. Tijdens dit onderonsje konden de Texelse turnsters alle prijzen in de wacht slepen. In nivo 3D werd Sanne Vlaming eerste, Wendy Hoogen- bosch tweede en Marlon Witte derde. In nivo 2D: Sigrid van Heer waarden eerste, Yaltah Pansier tweede en Efaliena Drijver derde. De wedstrijd in nivo 1D daarente gen was bijzonder spannend. Na één toestel (tumbling), stond Wen dy Moor op de derde plaats. Na weer een toestel op de tweede en vervolgens belandde zij na de brug op een eerste plaats, die zij niet meer uit handen zou geven. Alle deelnemende Texelse turnsters hebben zich door hun goede resultaten weten te plaat sen voor de regiofinale competitie D-lijn welke op 29 mei zal plaats vinden. Texelse Boys speelde zondag in de uitwedstrijd tegen koploper ALC een goede partij. De eerste kans was voor Jasper Joosten, die uit een corner over kopte. ALC had moeite met de opbouw om dat de Boys reeds in een vroeg stadium de combinaties van de Abbekerkers ontregelden. Na een klein kwartier werd aan de Boys een vrije trap toegekend op circa 20 meter van het vijandelijke doel. Bert Witte plaatste de bal in de linkerbenedenhoek en mede dankzij de zwakke reaktie van de keeper kwam de Boys op voor sprong: 0-1. De spitsen van ALC hadden wei nig in te brengen tegen Jan Peter van Heerwaarden en John Daal der. Ze hielden zich meer bezig met mekkeren tegen de zwak lei dende arbiter. Toch was één klein kansje halverwege de eerste helft voldoende om de gelijkmaker op het scorebord te krijgen. Ook de Boys bleef gevaarlijk. Een lob van Paul Witte verdween juist over de doellat en een vrije trap van Edgar Klippel van grote afstand ging ra kelings naast. Na rust bleven de ploegen gelijk waardig. Er werd aan beide zijden hard gewerkt en er werden mes scherpe duels uitgevochten. Op driekwart van de wedstrijd nam de thuisploeg de leiding toen een ver- De strijd om het damkampioen schap tussen Victor Voskuil en Piet Bakelaar kende een span nend slot. Enige weken geleden leek er voor Bakelaar nog geen vuiltje aan de lucht. Eerst wist Adriaan Bruin hem een punt af te snoepen. Vervolgens kreeg Jos de Wolf een grote kans voor open doel, doch hij profiteerde slechts ten dele. Uiteindelijk bleek deze benauwde remise net genoeg voor Bakelaar voor het kam pioenschap. Zijn laatste partij tegen Voskuil ging weliswaar verloren, doch met slechts 0.34 procent verschil bleef hij nipt voor. In hun onderlinge treffen ging de strijd geruime tijd gelijk op. Voskuil kreeg lichte moeilijkheden en moest nauwkeu rig spelen. Ook de klok begon mee te spelen. Bakelaar maakte daar door een misgreep en kwam na een sterke afruil van Voskuil in een slecht eindspel terecht. Deze be wees vervolgens zijn kwaliteiten en bracht zijn tegenstander zijn enige nederlaag toe. Ate Sijtsma deed ook weer van zich spreken. Hij hield Jaap van Heerwaarden keurig op remise. Er had zelfs meer in gezeten. Frans Kuiper liep tegen Harry van de We tering een schijf achterstand op. Dat inspireerde hem kennelijk. Via een geweldige slagzet deed hij de kansen keren. Frans Bos boekte weer eens een winstpartij tegen de enigszins uit vorm zijnde Gerrit Blom. Simultaan Dinsdag speelt de kampioen si multaan. Hij treedt dan onder meer aan tegen de clubleden. Maar ook anderen zijn welkom. Om de jeugd ook de gelegenheid te geven mee te doen, wordt gestart omstreeks 19.30 uur. De deelname is gratis. De simultaan vindt plaats in dorpshuis „De Bijenkorf" te Oosterend. Eventue le informatie bij Jos de Wolf (tel. 18420) of Piet Bakelaar (tel. 13843). De eindstand van de competitie luidt als volgt: (in procenten) 1. P. Bakelaar 80,77; 2. V. Voskuil 80,43; 3 G. Vlaming 61.54; 4 J. de Wolf 58,70, 5. A. Bruin 58,33; 6. C. Vinke 55,77; 7. M. Vittali 53,33; 8 F. Kuiper 48,08; 9 J v. Heerwaarden 44,00; 10 G. Blom 43,75; 11 H. v.d. Wetering 42,11, 12. F. Bos 35,00; 13. W. Timmer 33,93; 14 A Sijtsma 17,74. Tegen DTS uit Oudkarspel heeft het damesvoetbalteam van Texel se Boys met 5-1 gewonnen. Dank zij deze zege staan de dames op de derde plaats en zijn ze in theo rie nog kampioenskandidaat. In de eerste helft tegen wind had het team van coach Norbert Kager het lastig. Veel ballen bleven in de re bal door de spits goed breed werd gelegd en vervolgens keihard diagonaal werd ingeschoten: 2-1. De Texelaars gaven het nog met op. Een hoge bal van Bert Witte werd slecht verwerkt door de ALC-keeper. Jelte van der Kooi profiteerde bijna, maar de doel man wist de inzet op de lijn de pa reren. Uit een corner van Jan Peter van Heerwaarden kopte Bert Witte hard in. Via 2 verdedigers caram boleerde de bal op miraculeuze wijze weer het veld in. De gelijk maker hing in de lucht, maar zoals dat altijd gaat, valt het doelpunt dan aan de andere kant. Een vrije trap werd recht op keeper Kees Kooi afgeschoten, deze liet echter de bal pardoes door de benen glip pen, waardoor de geflatteerde 3-1 eindstand op het bord kwam. ALC verloor een kwartier voor tijd één van hun beste spelers, die met een zware knieblessure per ambu lance het sportterrein moest verlaten. Zaterdag speelde de dames „Ma reis" een thuis wedstrijd tegen Marmag 1 uit Den Helder. Dit was de tweede wedstrijd in de play-offs, de eerste was met rui me winst gewonnen door ,,De Mareis" tegen Rebound uit Scha- gen. Er volgen nog twee wedstrijden. Al snel was te zien dat „De Ma reis" sterker waren dan het vijf koppige team van Marmag. Terwijl deze tegenstander de week daar voor nog van de koploper had ge wonnen. Nu kon Marmag niet goed in hun spel komen. Vooral de eerste helft lieten ze veel punten liggen en bouwden „De Mareis" een ruime voorsprong op. Met een stand van 23-4 gingen de teams de rust in. De tweede helft bleef het spel bij „De Mareis" goed lopen. Regel- De plaats van T. Westerlaken bij de eilandcompetitie tennis is over ge nomen door Bianca v.d. Wetering, Wagemakerstraat 30, Den Burg, tel. 15405. De kleine poules van de zondagochtend spelen ditmaal niet. Het wedstrijdprogramma biedt derhalve mogelijkheden voor alle poules om uitgestelde wedstrijden in te halen. Reserve ren bij de wedstrijdleiding, tel. 16301. Programma 24 April 1994 Heri Hodie 9.00 u. H. Schraag-D. bol 9.00 u. L. Saal-R. v.d. Bent 19.00 u. C. d. Braven-A. Bokma 19 00 u. E. v. Bommel-K. v Bommel 20.00 u. R. de Boer-A Heidstra 20.00 u E. Dreessens-A. Westerl. 10.00 u. H. Kmppenberg-M. Bolte Deuce 9.00 u. H. v/d Park-B. v/d Wetering 19.00 u. I. Land-M. v. Aken 20.00 u. N. Brans-H. Frank 20.00 u. B. Verduyn-J. Zoetelief Koogerslag 9.00 u J. v.d. Meer-R. Zoetelief 9.00 u. A. Groot-R. Verduyn 19 00 u. A. Kamstra-E. Ooyevaar 19.00 u. P. Keyser-I. Beerling 20.00 u. A. Keyse^-H. Maas Oosterend 10.00 u J. Knol-J. Stark Uitslagen: T. v. Kopen-P Brons 0-2; R Verduyn-H. v.d. park 0-2; D. Bol-R. Zoetelief 2-0, M v. d Wetering-P Brons 2-0, R. Verduyn-E. Kossen 0-2; H. v.d. Park-A. Groot 2-0; H Bakker-J. Joosten 1-1; H. Kmppenberg-J. Boon 1-1; J. Stark-M. Bolte 2-0; B. Verduyn-A Keyser 0-2; A. Bokma-A Heidstra 0-2; E Ooyevaar-M. v Aken 1-1; E. Dreesens-A. Heidstra 0-2; A. Bokma-A. Westerlaken 0-2; H. Frank-C den Braven 2-0; N. Brans-R de Boer 0-2; H. Maas-B. Verduyn 2-0; E. v. Bommel-J. Zoetelief 2-0. SV Oosterend houdt morgen de jaarlijkse clubdag. Ook niet-leden zijn welkom om deel te nemen aan de activiteiten. Eerst is er 's mid dags een „5 tegen 5"-toernooi, waaraan iedereen (ook dames) vanaf 13 jaar kan meedoen. Deel name is gratis. Het toernooi begint om 13.00 uur, inschrijving vanaf 12.30 uur in de kantine. Om 19.00 uur start een puzzelrit met auto's en brommers. Start en finish zijn bij de kantine, inschrijving een half uur van tevoren vijf gulden per persoon. Er zijn diverse prijzen be schikbaar, die na afloop worden uitgereikt. Aansluitend is er een feestavond met levende muziek. lucht hangen en kwamen soms als een boemerang terug. Deson danks wist Monique Smit te sco ren, na een 1-2 met Bianca Drijver. De goal werd echter afgekeurd wegens buitenspel, waarna met 0-0 de rust aanbrak. Na de pauze draaide de Boys be ter, wat al snel een voorsprong opleverde. Ingrid Witte zag haar voorzet via een been van een te genstander en een teen van Moni que Smit in het doel belanden, 1-0. Enkele minuten daarna nam Angelique Mets een corner, die dankzij de wind in één keer in het doel draaide: 2-0. Anneke Kiljan maakte na een half uur 3-0, maar DTS kwam door een foutje in de Texelse achterhoede terug tot 3-1 Vijf minuten later besliste Rinske Franchimon het duel definitief, na goed doorzetten op een pass van Jo Joseph. Uit een vrije trap van Gretha Bergsma scoorde Monique Smit tenslotte 5-1. De komende twee zondagen is ko ploper De Rijp de tegenstander. Deze ploeg heeft in twaalf wedstrijden 102 doelpunten ge maakt, zodat vooral de Boys defensie een zware dobber zal krijgen. matig werden mooie opbouwsitu- aties goed afgemaakt. Marmag wist nu wel beter te sco ren, maar moesten de winst toch aan „De Mareis" geven met een eindstand van 55-21. Scoren: Louise v.d Sluis 18 pnt, Gerda Kuiper - 10 pnt; Gatske Ykema - 8 pnt; Ir ma Schuyl - 8 pnt; Odile Nitsche - 7 pnt; Jaqcueline Wilner - 4 pnt. De opgaande lijn in het spel van ZDH heeft de ploeg zondag tegen BKC niet de winst gebracht. De zwaluwen hielden het doel van de nummer twee op de ranglijst he vig onder vuur, maar de scherpte ontbrak echter bij de afmakers. Eindstand 0-0. Al vanaf de opening dirigeerde de thuisploeg het spel. Na maanden waarin de bezetting van het team van coach Gerrie Plaatsman aan wisselingen onderhevig was, raak te ZDH steeds beter op elkaar in gespeeld. Met routinier Rob van der Stap in een vrije rol groeit het zelfvertrouwen binnen de ploeg. Doelrijke kansen bleven zondag niet uit. In de eerste helft zag Ste fan Bousma zijn inzet overgaan. Toen de spits zich daarop opnieuw vrijspeelde vond hij het geluk weer niet aan zijn zijde. Dichterbij de go al was Jan de Wit. Zijn schot ketste via de binnenkant van de paal weg. BKC antwoordde met counters, maar bracht de verdedigers van ZDH niet van hun stuk. Na rust behoedde doelman Dirk Bouthoorn de Hoornders voor een achterstand door de solerende BKC-spits af te stoppen. ZDH creëerde aan de overzijde ge vaar, maar spits Bousma zag zijn werklust en talrijke kansen niet be loond met een doelpunt. Een be zoeker die zich in het vuur van het spel verstapte moest met ge scheurde enkelbanden per bran card worden afgevoerd. Het één-tweetje dat Bram Brouwer en Rob van der Stap opzetten, scheerde rakelings naast. Hun team ontsnapte toen een kopbal van eigen speler wegkaatste via de paal. De kans die Brouwer zich zelf in de slotfase creëerde, trof de keeper. Dennis Trouwerbach ver ving in de slotfase de aangeslagen wissel Kees Kikkert. Na 23 spannende wedstrijden is IBS Oele Schoo Texels bowling kampioen geworden. De laatste wedstrijd was nog zeer span nend, want twee teams konden nog kampioen worden: IBS en Hotel Tatenhove. Toen beide teams begonnen had den ze evenveel punten, dus het spande er echt om. Uiteindelijk werd IBS kampioen op de „pinn- val"; qua punten waren ze gelijk uitgekomen. De derde en vierde plaats waren ook nog niet ver deeld. Na een harde strijd was het Piama die de meeste punten ver zamelde en zo derde werd vóór Hotel de Strandplevier. Bij de jeugd liepen de gemoederen hoog op op de laatste speeldag. Slagerij Hans Ploeger en Hotel Ju liana zouden uitmaken wie kampi oen werd. Na een felle strijd kwam Ploeger als beste uit de bus. Woensdag/donderdag-league. (resp punten en gemiddelde) 1. IBS Oele Schoo 85, 498.70; 2. Hotel Tatenhove 85, 487.80; 3. Piama 80, 4 Hotel Strandple vier 79; 5. Baanbrekers 72 5, 6 Tabakss hop 72.5; 7 Hotel de Weal 72, 8. Timmers Tearoom 63 5; 9. Paal 12 60.5; 10. Verse- put Verzekering 60.5, 11 All Stars 57.5; 12. Gruist 56.0; 13. Champions Sisters 56 0; 14 't Pruttelhuus 53.0; 15 Som- meltjes 53.0; 16 T.ZN 51.5, 17. E.V.A. 50.0, 18. Bedr. Serv Dekker 48; 19. Dro gisterij Mets 47.0; 20 Onder de Ramp 44.5; 21 Deurdouwers 35 0; 22. Stunt team 34.5; 23. Rabbit Habit 32 0; 24. Last Minnet 31.5 Dames/donderdag-league: 1. WB.Z. 75.0; 2. De Prins 59.0; 3. T-Fords 58.5; 4. Bloopers 45 5, 5 Klaver Vier 33.0; 6 Matico 29.0. Jeugdwielrenner Erwin Goënga is tijdens een selectiewedstrijd in Noordwijkerhout als zesde geëin digd. De Texelaar verdiende daar mee vijf punten in de strijd voor deelname aan het Nederlands kampioenschap. In de wedstrijd, die plaatsvond op het terrein van het ziekenhuis „Sancta Maria", moest het jeugdlid van Wielervere niging Texel afrekenen met dertig leeftijdsgenoten. Op het lastige parcours met veel bochten en een smalle aankomst waren de ren- nertjes uit de omgeving in het voordeel, aldus Erwin. Vooral de smalle finish stond een hogere no tering in de weg. Op 1 mei a.s. rijdt de complete ploeg de vierde selec tiewedstrijd in Volendam. De laat ste is op 8 mei in Alkmaar. In de strijd om het Texels kampi oenschap schaken blijft Jaap Dros onaantastbaar aan de lei ding, na zijn, weliswaar moeiza me zege tegen Paul Eelman. Piet Bakelaar is bezig ..the best of the rest" te worden, getuige zijn fraaie overwinning op Abe Zijm. Ook Auke Terpstra deed weer eens van zich spreken door Frans Eijgenraam het nakijken te geven. Abe Zijm is tegenwoordig in de ban van het aloude koningsgam biet. Tegen Piet Bakelaar deed hij andermaal een poging om zijn fa voriete opening op het bord te krij gen. Bakelaar ging niet op de bedoelingen van Zijm in, maar gooide er zelf een pion tegenaan, waardoor het zeer scherpe Falk- beer's tegengambiet ontstond. Hij moest daardoor wel enige angsti ge momenten doorstaan, maar na dat hij er in geslaagd was om de aanval van Zijm te neutraliseren, kreeg Bakelaar de beloning voor zijn moedige spel. Nadat Bakelaar een pionnetje had opgepeuzeld en later nog maar eens één, belandde hij in een toreneindspel dat weinig problemen meer opleverde. Binnen de gelederen van schaak club „En Passant" is het alge meen bekend dat Auke Terpstra een zeer geduchte tegenstander is wanneer hij met wit speelt. Hij be landt met zijn openingszet c2-c4 steevast in de Engelse opening en is daar zeer goed in thuis, zoals ve len al hebben ondervonden. Op zijn eigen terrein wist hij Rinus Vit tali te verslaan en maakte hij het voor Jaap Dros en Jaap de Wijk zeer lastig. Vorige week nog werd Jan Willem Bakker kansloos gela ten en deze week was Frans Eij genraam aan de beurt. Hoewel Eijgenraam de opening redelijk had doorstaan kwam hij toch in Wonen op een eiland. Dat is een wens van veel mensen. Maar op Texel heerst woningnood. Via de huisvestingsverordening probeert de gemeente op Texel de beschik bare huizen rechtvaardig te ver delen. De provincie lijkt begrip te hebben voor de eilandpositie en daarom rekening te willen houden met de mensen die economisch gebonden zijn aan Texel. Op de Texelse woningmarkt spe len twee problemen: de grote vraag naar huizen door groei van werkgelegenheid in de toeristi sche sector en pensioenmigratie en de planologische beperkingen waardoor maar weinig nieuwe hui zen mogen worden gebouwd. Het college van b en w probeert aan beide zaken iets te doen. Door overleg met de provincie wordt gepoogd via het streekplan verrui ming van de nieuwbouwmogelijk- heden te krijgen. Maar daarnaast wil het college de beschikbare wo ningen voor de eigen bevolking be houden door de huisvestings verordening. Na overleg met een commissie en een mondeling ak koord van de provincie is besloten twee „beschermingsmogelijkhe den" op te nemen. Huisvestings vergunningen worden alleen toegekend aan perosnen die eco nomische of maatschappelijke binding hebben met Texel. Daar naast wordt de zogenaamde „be schermde groep" (dat zijn gepensioneerden, gescheiden per sonen, invaliden enz.) geweerd. Dit alles geldt niet voor huizen met een koopprijs boven de f300.000,- of een huurprijs van meer dan f913,33 per maand. De provincie moet deze nieuwe huisvestingsverordening overigens nog officieel goedkeuren. De raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid praat er in de eerstvolgende vergadering over. moeilijkheden, nadat hij ontdekte dat Terpstra zijn koningsvleugel tot onneembare vesting had ge maakt. Eijgenraam probeerde de zaak te forceren door een aanval op de witte koning te ontketenen. Nadat hij bot gevangen had was de beurt aan Terpstra, die handig gebruik maakte van de open c-lijn die was ontstaan. Met zijn dame en de twee torens kon Terpstra er zoveel geweld tegenaan gooien dat er voor Eijgenraam geen hou den meer aan was. Het duel tussen de Aziaten Kolia Mardanjan en Ali Naderi eindigde op curieuze wijze in remise. Naderi had het sterkste spel in huis en hij kleedde de stelling van Mardanjan helemaal uit. Alleen de gena deslag bleef uit, want in plaats van schaakmat werd het pat en dat is reglementair remise. In een patstelling staat de speler die aan zet is niet schaak, maar hij kan geen zet meer doen. Jaap Dros dacht een eenvoudige overwinning tegen Paul Eelman te kunnen boeken, maar moest uit eindelijk heel diep gaan om Eel man te bedwingen. Dros zette de aanval iets te vroeg in, waarna Eel man heel behoorlijk tegenspel kreeg. Dros moest alles uit de kast halen om geen averij op te lo pen, maar wist ter elfde ure toch de stugge Eelman op de knieën te krijgen. De uitslagen A Zijm-P. Bakelaar 0-1; A. Terpstra-F. Eijgenraam 1-0; M. Witte-T. Witte 1-0; J.W. Bakker-W. van de Rijke 1-0; K. Mardanjan-A. Naderi %-%; J. Dros-P. Eelman 1-0 Frank van Eunen (27) is de nieu we projectleider van de Stichting Recreatiewerk Sportraad Texel. Hij volgt Klaas Blaak op, die naar Val- kenswaard is vertrokken. Van Eu nen doorliep verschillende oplei dingen. „Maar niet één woog op tegen die van recreatiewerker op het eiland." Na zijn Texelse tijd be klom hij in binnen- en buitenland de praktijkladder. Hier coördineert hij de sportieve en recreatieve acti viteiten op het eiland. Voor vragen over Recreatiewerk is hij bereik baar op het gemeentehuis, tel. 62156. Toerclub Taxi 12000 gaat na haar wekelijkse trainingsrondje op het eiland komende zondag de „fiets vleugels" uitslaan aan de vaste wal. Er is een mooie fietsroute van 100 kilometers in Noordhol land uitgezet. Verzamelen om 7.30 uur bij Taxi 12000 en terug met de boot van 13.35 uur. Natuurlijk wordt onder weg de koffie en appeltaart niet vergeten, wat ook op gaat voor de Elfmerentocht op zondag 8 mei a.s. in Friesland. Altijd een prachti ge tocht door het Friese vlakke land met steeds uitzicht op het merengebied, over een afstand van 150 kilometer. Maandag 23 mei (2e pinksterdag) is er weder om een zelf uitgestippelde over kantse toertocht en wel de „Omloop van de Wieringermeer". Een echte poldertocht met toch veel afwisseling tijdens het 100 ki lometer lange traject. De Stichting Recreatiewerk Sportraad Texel ontvangt in de Kaapsnol dit weekend 70 recrea tiewerkers voor een trainings weekend. Het gezelschap is afkomstig uit het hele land en bestaat zowel uit oude- als nieu we gezichten. Het weekend geldt als een kennismaking en voorbe reiding op het recreatiewerk door de geselecteerden. Ze worden be geleid door vakbekwame trainers van het Nederlands Centrum voor Recreatiewerk. De stichting biedt campings en bedrijven een activiteitenprogram ma met als thema creativiteit, sportiviteit en recreatie. Het Mo- bielteam is een rondreizende groep die op lokatie activiteiten organiseert, zoals sporttoernooi en, avonturentochten en fietsar- rangementen. Het Evenementen team werkt met een standaard- programma. Op aanvraag worden voor campings, bedrijven, dorp scommissies, etc. activiteiten ge houden met opblaasbare materialen. Te denken valt aan zeskampen, strandspektakels, ei landexpedities en instuiven. Voor vragen kan men terecht bij projectleider Frank van Eunen (tel. 62156). Zijn doelstelling is verdere ontwikkeling van de stichting en het betrekken van een bredere doelgroep bij het Recreatiewerk. Sportiviteit, recreatie en creativi teit heeft hij daarom hoog in het vaandel. Wie gratis aan een programma van recreatiewerk wil meedoen kan zondagmiddag terecht op de Krim, waar het trainingsweekend tussen 11.00 en 13.00 uur wordt afgerond. Gegadigden dienen zich tussen 10.30 en 11.00 uur te melden bij de receptie.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 9