TEXELSE COURANT DINSDAG 3 MEI 1994 In alle dorpen is koninginnedag op uitbundige wijze gevierd. Overal heerste een feestelijke stemming, mede dankzij het zonnige voor jaarsweer. De koninginne- en vrijmarkt trokken 's morgens een massa mensen naar Den Burg, maar 's middags bracht alleen De Klapband met een ontspannen straatoptreden leven in de brouwe rij. Liefhebbers van koninginnedag-spelen konden uitwijken naar De Koog, waar de zeskamp nieuw leven was ingeblazen, en Oosterend, waar het halve dorp zich op het veld bij de muzieknis had verzameld. De spelletjes deden er voor velen eigenlijk niet zo toe, de gezelligheid des te meer. Ook in Oudeschild was de organi satie goed te spreken over de deelname en de belangstelling. In het havendorp namen 65 mensen deel aan straatbingo. De kinderspe len in Den Hoorn hadden concurrentie van het traditionele jutten van strand hout voor de meier blis. Bij de Waalder jeugd was straat- tekenen populair, terwijl in De Cocksdorp de kinderen (en ouders) hun best hadden gedaan op versieringen van fietsen en zichzelf, 's Avonds maakte het rood-wit-blauw en oranje plaats voör het roet zwart van de meier bl is, waar jong en oud zich vermaakte. De vreugdevuren kregen extra zeggingskracht door het schitterende avondrood dat de horizon kleurde. Degenen die er toen nog niet ge noeg van hadden, konden terecht in diverse café's en andere zalen, waar het feest tot in de kleine uurtjes werd voortgezet. Deze foto's zijn gemaakt door] Frans Hopman, Gerard Timmer-1 man, Tessa de Graaff, Monique de Boer, March Heijnen en Bert Koning.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7