Speelveld Marelstraat behoudt groene aanblik TEXELSE J COURANT agen over extra impensatie PEN westie Blom Bedrijvi gfteid Texelaartjes Verkoop alleen onder voorwaarden Paling gestolen Meer ruimte voor Nauta Foto Twee uitschieters op songfestival Centraal gebouw mag naast huisje „Najade" Zeehond "-stoelen vier stranden bij VRIJDAG 22 JULI 1994 Jolijn Smit doet haar uiterste best op een liedje van Kinderen voor Kinderen. „llege van b en w zal onder- n of Texel aanspraak kan op een bedrag van f2,5 ,n van het PEN. Wethouder and Poster deed gister deze toezegging nadat de leden Hans Roeper (PvdA) rna Eelman (VVD) daarop in aangedrongen. ladsleden reageerden naar ding van het interview met :M (later PEN) medewerker (t uit Alkmaar in de Texelse ntvan 1 juli jongstleden. Wit het „niet meer dan billijk" et PEN extra compensatie voor het verlies aan ar- ilaatsen na de opheffing van axelse electriciteitscentrale januari aanstaande. Het PEN n9 et geld ervoor beschikbaar n. Roeper vindt dat de ge- j°lteP als partij in deze kwestie, uitzoeken of Wits stelling t is. „Als hij gelijk heeft, is teressant voor ons. Als hij lelijk heeft, moeten we daar ee richting PEN naar buiten RVOLG VAN PAGINA 1 toe te voegen. Arie Pieter 2; en van visrestaurant 't Pak- tërtelde dat zijn familie aan- ijk bevriend was met Blom. waren zijn grootste afne- Maar nu Blom door zijn de- li idel en horeca-activiteit een leduchte concurrent is ge- n, zijn de verhoudingen ern- erstoord. Dat bleek even (verduidelijk toen A. Blom gje mocht doen en daarbij j en ervan beschuldigde dat vis tegenwoordig betrekt „niet reguliere handel", sn zou op zondag zelfs per- »bij Blom hebben wegge- jm deze vis te verwerken, irootjen werd over deze be- -j<jing van crimineel gedrag los, verweet Blom soortge- aktijken („Ik heb ze daar 's gezien bij het laden van Ckondigde juridische stap- tegen deze aantasting goede naam. De wethou- ieg van Grootjen te horen nooit genoegen zal nemen IIit onrecht dat is ontstaan lom de vrije hand te geven, door tot het bittere eind", n der Star drukte zich ook eigen wijze uit. Verwijzend ndere gemeentelijke blun- oals de omstreden hoog- op het Stappeland en de ng bij de aankoop van >p het Mieland en bij de De -fel iplaats vroeg hij zich af: :n we met een college te of met een stelletje kwa- Van der Star had al irder vergeefs tegen detail- op bedrijventerrein gepro- i (De Twee Paardjes in het an Wetenkamp) en zag nu heid, waar hij toen steeds waarschuwde: het hek is dam, het college laat dat :oe en treedt zelfs niet op afspraken van een gedoo- worden overtreden, «idene colleges hebben meegedaan. Jullie hebben t gemaakt. Erken dat!" Drie sterren m verklaarde waarom hij en 'e groothandel een detail- ras begonnen. „Door het koopgedrag van de horeca we meer vis dan we kwijt Wat we overhielden nwe op een andere manier Blom toonde zich trots je drie sterren vishandel" die lSj ras ontstaan. igi Kielid Jaap Vlaming tilde |faan dat het publieke ver- "n de lokale overheid door 'aire ernstig is geschokt, buitengewoon slecht als 'die zich niet aan de regels daarvoor worden beloond, ch 3rn'n9 was er daarom maar rif ossing: er alsnog voor zor- i\ bet bedrijf wordt uitge- "olgens de bestemmings- A|s dat leidt tot juridische jr 5n de betrokkene met de sd 'verbonden financiële ge ld voor de gemeente, dan eri ®t maar voor lief worden »d J Ook Dick Drijver van fclang (die door de betrok- van de eigen wethouder '"gemakkelijke positie ver- 2a9 in dat het rechtsge- 1 veel Texelaars door deze >P zware proef is gesteld, belang van de gedupeer- 3|end is door legalisering e' '9 is moeilijk uit te leg- "al als - zoals nu bleek - de E"en daar zelf ook geen pellen. Drijver vertelde dat Belang-fractie verdeeld den zijn voor legalisatie, deren tegen. Twee van onze familie Goos en Nan, die weten er al van. De derde broer uit deze rij, hoort daar vanaf zondag bij. Van Harte! Mede namens m'n vrouw wil ik iedereen bedanken voor de vele blijken van belang stelling, in welke vorm dan ook, in 't zieken huis en bij m'n thuiskomst. B. van Elk Bedankt iedereen die belangstelling getoond heeft op onze trouwdag. Het was fantastisch! Ronald en Betty Kuyper INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.05 tot en met 3 regels Per regel meer f2,35 (incl. btw) Texel Techniek, Hoornder landbouwdag: grote grasmaaiershow. Tel. 27005. Zaterdag a.s. Live: „No thing to lose". Aanvang 22.00 u., entree gratis. Partycentrum Loodsmansduin, Rom melpot 29, Den Hoorn. Antennes. Service Center Texel, 11777. Kapvergunningü Qnipp Kapsalon. Liefst op af spraak. Tel. 12227. Zouden er nog steeds Texelaars zijn die niet we ten waar de winkel van Martin Karlas is? Afscheid nemen is loslaten en toch iets, van die persoon bij je houden. Bedroefd dat hij niet meer bij ons is, maar dankbaar voor alles wat hij in zijn leven voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in huize „Oudt- burgh" is overleden mijn lieve man, onze va der, groot- en overgrootvader Jacob Knol echtgenoot van Maria Margaretha van den Hooff in de leeftijd van 75 jaar. Petten: M.M. Knol-van den Hooff Petten: Harry en Gudi Alkmaar: Jack kleinkinderen en achterkleinkind. Bergen, 21 juli 1994 Correspondentie-adres: M.M. Knol-van den Hooff. Zijperweg 17, 1755 NZ Petten. De overledene ligt opgebaard in de aula op de Algemene Begraafplaats te St. Maartens brug, waar maandagavond van 19.00 tot 19.30 uur gelegenheid is om de familie te condoleren. De crematie zal dinsdag 26 juli om 11.00 uur plaatsvinden in het crematorium te Schagen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Vertrek vanaf de aula om 10.30 uur. Na ruim twee jaar samenwonen, is het er toch van gekomen dat wij, Jan Kalf en Sandra Witte gaan trouwen op vrijdag 5 gustus 1994 om 15.00 uur in het gemeentehui te Den Burg. Wilt u ons komen feliciteren, dan bent u van harte welkom op onze receptie van 19.00 tot 20.30 uur in het dorpshuis ,,'t Skiltje", De Ruyterstraat 61 te Oudeschild. Ons adres: Schilderend 126, 1791 BK Den Burg. Telefoon 02220-14215. Kadotip: K Wij zijn getrouwd Reina Zwart en Wietse Oosterhof 21 juli 1994 Vloedlijn 37, 1791 HJ Den Burg. Langs deze weg wil ik iedereen bedanken voor de vele blijken van belangstelling, in welke vorm dan ook, in 't ziekenhuis en bij m'n thuiskomst. H. Wit, Wilsterstraat 17. T.k. gebr. Bruynzeel keu ken, jaren '60 en nog veel meer! Morgen: 9.00- 18.00 u., Zanddijk 2. Texel Techniek, Stalinrich tingen. Tel. 27005. Tomaten die smaken en geuren naar tomaten! Bij De Vlier natuurvoeding. Huisje of app. vrij? Bel de Texellijn van Reisburo Texel, 02220-12242. Bessenplukkers/sters ge vraagd, L. Huisman, fruit- kwekerij. De Veen, tel. 12203. Div. boompjes op pot voor bv. een hoekje dat wel wat groen gebruiken kan. Tuincentrum Fa. v.d. Werve, Bernhardlaan, tel. 12925. Te koop: g.o.h. Puch Rider Macho, vr.pr. f 1.000,-. Ron v.d. Slikke, tel. 13370. Vanaf heden dinsdag woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag geo pend!! Boerderij/proeverij Sint-Donatus. Nieuw. Colour Jeans, 5 kleuren met knoop of ritssluiting, f 49,95 Rab bit Habit. Voetbalpoule prijsuitrei king, vrijdag 22 juli in Den Grooten Slock. Texel Techniek, Hoornder landbouwdag: grote grasmaaiershow. Tel. 27005 Zaterdag a.s. Live: „No thing to lose". Aanvang 22.00 u., entree gratis. Partycentrum Loodsmansduin, Rom melpot 29, Den Hoorn. (Foto March Hoi/nen) Uit een visbun langs de Lancaster- dijk is in de nacht van zondag op maandag 25 pond paling ont vreemd. Een 53-jarige inwoner van Oosterend deed hiervan aan gifte bij de politie. De man had de gladde delicatesse zondag gevan gen en vervolgens in de bun ach tergelaten. Maandagochtend trof hij het net leeg en opengebroken aan. De waarde van het verdwe nen maaltje paling wordt op f250,- geschat, de schade aan de bun ƒ200,-. .M7. oom uo iriwoisiiaai. lsho uniwunonuon wmen een oeei van Oe boomsmgel bij hun achtertuinen trekken. IFoto Frans HopmanI Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent. Als je de mensen ziet maar ze niet meer herkent. Dan hopen wij dat je nu eindelijk rust hebt gekregen. Verdrietig om haar heengaan, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij u kennis van het overlijden van Catharina Grieteka Pereboom weduwe van HendrikuS Kalis op de leeftijd van 85 jaar. Namens de familie: R.P. Peereboom. Texel, 19 juli 1994 Verzorgingshuis Gollards. Correspondentie-adres: R.P. Peereboom, Duinrooshof 53, 1964 PB Heemskerk. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die er door gelukwensen, kado's, enveloppen en planten mede voor hebben gezorgd dat 24 juni voor ons een onvergetelijke dag is geworden. Het was groots! Jaap en Mireille Eelman De dag van ons trouwen en de doop van onze kinderen is voor ons heel fijn, feestelijk en onver getelijk geweest. Wij bedanken iedereen die deze dag met ons heeft willen beleven en delen, in de vorm van aanwezigheid, lieve wensen en attenties. Per 1 augustus wordt ons nieuwe adres: Stoutenburgerlaan 5, 3835 PB Stoutenburg. Telefoon 033-945500. Wij wensen alle bekenden vrede en alle goeds. Joke en Rob van 't Noordeinde Sarah, Jette en Maartje Nauta Foto in de Parkstraat is flink verbouwd. De ruimte is de zaak is aanzienlijk vergroot. De pasfo tostudio is naar beneden ver plaatst, zodat ook invaliden er makkelijk terecht kunnen. Tevens is een souterrain gemaakt voor opslag en een werkruimte als don kere kamer. Behalve de verbouwing zijn ook enige andere vernieuwingen in het bedrijf doorgevoerd. Zo kan wor den kennisgemaakt met de Photo CD, waarbij foto's worden gere gistreerd op een compact disc. Daarnaast is er een apparaat dat dia's en negatieven toont op een beeldscherm, zodat een keuze kan worden gemaakt welke moet wor den afgedrukt. Ook is een machi ne geïnstalleerd waarmee van foto's of dia's vergrotingen kun nen worden vervaardigd van hoge kwaliteit volgens een bijzonder mi lieuvriendelijk procédé. Elf kinderen deden zaterdag mee aan de voorronde van het Vara kin dersongfestival. Twee duidelijke uitschieters staan op 10 augustus in de provinciale finale tijdens de folklore in Den Burg, maar hun na men zijn door de organisatie nog niet onthuld. Vorig jaar was de deelname aan het songfestival beduidend groter. „Ik denk dat er zóveel evenemen ten voor de Texelse jeugd zijn, dat de kinderen er een beetje moe van zijn", aldus één der organisatoren. Per provincie wordt één deelnemer afgevaardigd die in oktober aan de landelijke finale mag meedoen. Deze wordt op televisie uitge zonden. Het huisje ..Najade" in het bungalowpark Het ziet ernaar uit dat de pogin gen van de heer P.M. Schendstok uit Bloemendaal om te voorko men dat een groot centraal ge bouw wordt gezet vlakbij zijn bungalow „Najade" op het ter rein 't Hoogelandt, schipbreuk lij den. De raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid adviseerde woensdagavond het bezwaarschrift van Schendstok ongegrond te verklaren, maar vond wel dat de bouw zodanig moet worden ontworpen dat de privacy voor de gebruikers van het huisje zo weinig mogelijk wordt aangetast. Het initiatief voor de bouw van het centrale gebouw, dat onder meer dient voor het stallen van honder- Het Hooge Landt. Het bestreden centrale gebouw komt op het terrein op de voorgrond. IFoto Harry de GraafI den huurfietsen, is genomen door Wouter van der Werf, eigenaar van het terrein. Schendstok meent dat de waarde van zijn huisje aanzien lijk zal slinken omdat het wordt geïsoleerd van de overige bunga lows in het park en omdat het wordt „ingeklemd" tussen dit nieuwe gebouw en de bestaande supermarkt. Bovendien trekken de activiteiten binnen en bij het nieu we gebouw verkeer aan met alle hinder van dien en ook zal er van uit de bovenverdieping van het nieuwe gebouw vrij uitzicht zijn op het thans besloten erf van „Naja de". Pishoek Door dit alles zal de verhuurbaar- De speciale „Zeehond"-rolstoelen die de Stichting Vakantiezorg op Texel heeft geïntroduceerd voor vervoer van gehandicapten op het strand, hebben op vier strandsla- gen een vaste standplaats gekre gen. De stoelen zijn verkrijgbaar in de kiosken bij paal 9, 17 en 28 en bij het paviljoen Vliezicht bij paal 33. Eén Zeehond-stoel blijft bij de stichting zelf gestationeerd, te bestellen via telefoon 16687. heid sterk afnemen. De plek waar Najade nu staat, wordt een „pis hoek", zei Schendstoks advocaat Mr K. Muller letterlijk. Informele gespre kken om te komen tot een plan dat voor beide partijen wel aanvaardbaar is, hadden niets uit gehaald. De commissieleden kon den de bezwaren van de Bloemendaalse eigenaar nauwe lijks delen, al konden ze zich voor stellen dat hij niet echt blij is. Ze dachten echter dat het met de waardevermindering best zou meevallen, mede omdat het stich ten van goede centrale voorzienin gen op dit terrein bijdraagt aan de kwaliteit van het geheel. De in de zaal aanwezige architect Jan Beer- ling en initiatiefnemer Wouter van der Werf kregen wel het verzoek om geen dakkapellen e.d. in de bo venverdieping te plannen, althans ervoor te zorgen dat de privacy bij het huisje niet onnodig wordt aan getast. Bewoners van de Marelstraat en omgeving hebben woensdag avond hun zegje kunnen doen over de verkoop van openbaar groen in hun woonwijk. Wethou der Gerbrand Poster had hen uit genodigd voor de bijeenkomst in het raadhuis, nadat was gebleken dat de eventuele verkoop in de buurt tot spanningen had geleid. De omwonenden kregen te horen, dat bij verkoop het huidige speel veldje in tact blijft. Drie bewoners hebben bij de ge meente een verzoek ingediend om hun tuin met een stukje openbaar groen uit te breiden. In alle drie ge vallen gaat het om een boomsin gel, die de afscheiding vormt tussen hun achtertuinen en het midden in de wijk gelegen speel veldje. Bij sommige buren bestond de vrees dat de kandidaat-kopers straks een schutting om de bomen gaan zetten, zodat het groene ka rakter van het veldje deels verloren gaat. Ook was het hen onduidelijk wat de drie met het verworven stuk boomsingel van plan zijn en of er eventuele aanspraken zijn op het speelterrein. Om alle voors en tegens op een rijtje te zetten, nodigde wethouder Poster de betrokkenen uit. Poster wil niet van een hoorzitting spre ken, maar heeft het over een infor matiebijeenkomst. Deze had een besloten karakter. Namens de ge meente waren ook directeur P. Plug van gemeentewerken en ambtenaar G. Benjamins (grond bedrijf) bij de zitting aanwezig. Volgens de wethouder heeft een ieder in een redelijk positieve sfeer z'n zegje kunnen doen. Poster probeerde de bezwaarma kers gerust te stellen. „Groen moet groen blijven en er komen geen schuttingen." Poster be vestigde dat er een fikse boete moet worden betaald als een van de kopers toch een schutting plaatst. Bovendien blijft de gestel de voorwaarden van toepassing, als het betreffende perceel in de toekomst van eigenaar wisselt. De wethouder noemde de bijeen komst een goed voorbeeld van de wijze waarop het gemeente bestuur de komende tijd wil om gaan met de verkoop van openbaar groen in woonwijken. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommis sie voor financieel, economisch en technisch beleid (FET), zei Erna Eelman-van der Kooi (VVD) dat niet alle buurtbewoners zijn aan geschreven. Volgens Poster heeft de gemeente in elk geval wel iedereen uit de directe omgeving uitgenodigd. Pieter de Groot (D66) wees op de slordige manier van aanschrijven (onvolledige adresse ring, geen gemeentelijk briefpa pier), die sommige betrokkenen koud op het dak viel. Poster be loofde beterschap. In dezelfde vergadering verduide lijkte Poster het beleid inzake openbaar groen op een aantal punten. Hij gaf daarmee antwoord op vragen, die vorige maand door diverse commissieleden waren gesteld. I.AIs iemand, die open baar groen heeft gekocht, later verhuist, krijgt de nieuwe eigenaar te maken met dezelfde voorwaar den („notarieel kettingbeding"); 2.De mening van de meerderheid geldt niet, als er in een wijk on enigheid bestaat over de verkoop van een stuk openbaar groen. Dat is namelijk in strijd met de ge meentewet. Het college van b en w beslist; 3.0f bepaalde veldjes nog in gebruik zijn als speelterrein moet bekend zijn bij gemeente werken en de gemeentelijke speel tuinencommissie; 4.Algemene voorzieningen zitten slechts ge deeltelijk in de grondprijs verdi sconteerd. Van schadeloosstelling voor de buurt kan geen SDrake ziin.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3