x Ing. JAN DLIN MAKELAARDIJ GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Imiiieberichtenl i; xelaartjes TEXELSE couRANT Waar is dit? rhalenwedstrijd in bibliotheek Snookeren in café De Kuip Raadsvergadering Agrarisch Museum koopt tredmolen Allemaal aan de schapekaas Zwaanstraat 6 - Den Burg Texel postbus 163 1790 AD Den Burg telefoon 02220 - 13888 RECREATIEBUNGALOW We zijn gewoon nog een paar weken alleen op maandags gesloten. Kom kijken op onze boerde rij/proeverij nabij Den Hoorn. Sint Donatus dus. Een volledig assortiment biologisch-dynamisch vlees en vleeswaren nu bij De Vlier natuurvoeding. Uslugi Rolnicze S.C. zoekt met spoed: ervaren, vak bekwame en gemotiveer de mensen om voorname lijk lelies te rooien en ver werken. Salaris: CAO. Uw schriftelijke sollicitatie naar: Uslugi Rolnicze S.C., Westergeest 8, 1791 LJ Den Burg, 02220- 12439. Maartenhuis-produkten: handgeweven pullovers, Texelse honing, bijenwas- kaarsen, speelgoed en meubels. Winkel open: vrijdag van 9.00-17.00 u. Ruyslaan 81, De Koog. Wegens verkoop zomer huis diverse huisraad aan geboden. Ronde tafel stoelen; combi-oven; 2V2-zits bank fauteuil, gestreept katoen; grenen kast; 2-zits rieten bank; 2 rieten loyd loom stoelen; 2 x fietsenrek voor op trek haak; tuner-versterker plus boxen, 100 watt; tuinbankje; 2 strandstoe len. Alles 3 jaar oud (be halve kast en tuner). Tel. 22158 tussen 9.00 en 11.00 uur. Gevraagd: hulp in de huis houding voor 1 ochtend per week. Tel. 15235. Te koop van partic.: een beste piano (A. Förster), prijs f 2.750,- incl. ver voer. Tel. 02290-15628. Decoders voor Discovery - Service Center Texel, 11777. Meegelopen: Cypers ka tertje met witte pootjes, half wit snuitje, 5 mnd.oud. Omg. Bernhard- laan/Mr. Kraaistraat. Inl. Langeveld de Rooy, tel. 62600 of 's avonds 15639. Te koop: onze shetlandpo- ny Madam, zeer lief voor kinderen, en rijlaarzen maat 41. Tel. 19263 10 Dagen lang bij aan koop van ƒ44,95 aan cd's de mega popclassics cd gratis bij The Music Store. Echt handig zo'n tas met 10 kg Prima aardappelen voor een scherpe prijs. De Vlier in de Hogerstraat. Cracker - een groot aan bod in stoere winterjacks, truien, sweats, polo's en jeans voor jongens en meiden. Marten Classics, Weverstraat 32, Den Burg. T.k.a. snorfietsen merk Tiffany 25 met voorvering en trommelremmen ƒ950,-, incl. b.t.w. Tel 12714. Pointer, Barbara Farber, Oliver Twist, Top Five, Lee, leuke merken kinderkle ding in de maten 92-188, Marten Classics, We verstraat 32, Den Burg. Te koop gevraagd: Kreidler onderdelen. Tel. 14591. Blanke houten groente kisten. De Vlier laat ze maken in verschillende formaten, geschikt voor decoratie of stapele lement. Bearcat scanners - Servi ce Center Texel, 11777. Sportshop Texel De Koog ruimt op: wielerkleding halve prijs. Te koop: Ford Scorpio '86 2.0 cl. ABS tr.haak, ste reo, nw.banden, auto is in topconditie vr.pr. ƒ6500,-. Tel. 16682. 13 Oktober kerstpakket - tenshow te 't Skiltje, Ou- deschild vanaf 10.00 t/m 21.00 uur. Pakketten me rendeel zonder voedsel leuke suggesties t.v.v. em- dejaarskaart. Kom kijken 13 oktober, Sacra promo tions, tel. 15674. Platen 10-Daagse van 5 t/m 10 oktober bij The Music Store. Klusjes? 'Taakie voor een knaakiel Deze week: de zachte roomkaas met of zonder kruiden in de aanbieding aan de boerderij. Alleen 's maandags gesloten. Boer- derij/proeverij Sint Dona tus. Te koop: Ford Fiësta, be trouwbare auto, nw. ban den, apk tot nov. '95, bj. '80, prijs 800,-. Tel. 14460. Kinderboekenweek in Het Open Boek. Combi-magnetrons, Ser vice Center Texel, 11777. 13 Oktober kerstpakket- tenshow te 't Skiltje, Ou- deschild vanaf 10.00 t/m 21.00 uur. Pakketten me rendeel zonder voedsel leuke suggesties t.v.v. ein- dejaarskaart. Kom kijken 13 oktober. Sacra promo tions, tel. 15674. Kinderkleding - in de ma ten 92 tot en met 188 vind je bij Marten Clas sics, Weverstraat 32. Den Burg. Similia Similibus curen- tur. Het gelijke geneest het gelijke. Homeopathie is een geneeswijze die het zelfgenezende vermogen stimuleert en versterkt. Voor afspraak of informa tie, tel. 18729, A. J. As jes. Klassiek homeopaat. Ijskoud natuurlijk de bes te. Natuurzuivere zuivel en ijs van boerderij/proeverij Sint Donatus. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, cd, sa telliet, camera, etc. - Ser vice Center Texel, 11777. Sportshop Texel De Koog ruimt op: kleding 10-50% korting. Leren gilets ƒ59,95. Rab bit Habit. S. Oliver - een warme col lectie in dameskleding, leuke tops, jeans, jacks en sweats, Marten Classics, Weverstraat 32, Den Burg. 10 Dagen lang bij aan koop van ƒ44,95 aan cd's de mega popclassics cd gratis bij The Music Store. Sportshop Texel De Koog ruimt op: schoenen tot 50% korting. Sony video met 5 jaar ga rantie - Service Center Texel, 11777. „Towser neemt de zon mee" kost maar 3,95. Een sprookje van Lemniscaat en de nieuwe boekenmo len zijn gratis, en bij aan koop van 19,50 aan jeugdboeken krijg je ook nog „Fausto Koppie" van Anke de Vries kado. Kin derboekenweek in Het Open Boek. Fleece truien, effen en met print ƒ49,95. Rabbit Habit. Als de wereld buiten wat harder wordt, ontstaat vanzelf de vraag naar knusse gezelligheid bin nen. Een echt schilderij van een bekende schilder uit de collectie van Kunst handel Hans van der Klift voorziet in deze behoefte Met plezier brengt De Vlier uw boodschappen donderdags bij u thuis. Op zondag 9 okt. a.s. heb ben wij in De Worsteltent een voorproef je" van het Bluesfestival. Onder het genot van een spe ciaal menu zingt Belinda van Diesen en haar band „Just Marry" haar easy listening repertoir. Het verrassingsmenu bestaat uit voor-, hoofd-, en nage recht en de kosten zijn ƒ39,50 p. persoon. De aanvang is om 20.00 uur. Bel voor reserveringen vóór zat. 8 okt. Tel. 10288. De week van het brood 1994 is van 3 tot 10 okto ber. Met een kleur- wedstrijd voor de jeugd, een ansichtkaarten wedstrijd voor iedereen en een broodshow strippenkaart voor lekker brood. Dat alles in de win kel van uw bakker. Bakke rij Timmer Oosterend. 5-pocket streepleggings Rabbit Habit. Wij zoeken vanaf januari een oppas voor onze baby voor 2/i dag per week. Tel. 14329. Te koop: mooi wit 2 pers. bed, 140 x 200 m. met ombouw en nachtkastjes, kaptafel, spiegel en bijp. stoel. Alles in nieuwstaat en zeer luxe uitgevoerd. Tel. 15296, b.g.g. 17188. Wasdrogers Service Center Texel. 11777. Polo's met print ƒ39,95. Rabbit Habit. Voor hand-moes-zoete ap pels en stoofperen in di verse soorten snel naar Kees Keyser Molenbuurt. Verkoop 13.30-18.00 u. De Pianobar. De maand oktober do. t/m zo. ge opend van 21.00-02.00 uur. Tot ziens: Annemiek en Stephan. Te koop: Fiat Uno, '86, kleur rood, 5 versn., spor tieve auto, al. velgen, .g.st. T.k. gevr.: fitness app. Tel. 12230. Schapekaas van de Noordkroon is als het voetbal van Brasil. Als je het gezien of geproefd hebt, word je vanzelf ent housiast. Proeven staat vrij en u bent welkom bij De Vlier in de Hoger straat. 13 Oktober kerstpakket- tenshow te 't Skiltje, Ou- deschild vanaf 10.00 t/m 21.00 uur. Pakketten me rendeel zonder voedsel leuke suggesties t.v.v. ein- dejaarskaart. Kom kijken 13 oktober. Sacra promo tions, tel. 15674. Zijn Hooglanders net zo groot als bisons. Welnee, het zijn gewoon mimstaat- koetjes. Onze produkten blijven gewoon van de zelfde inhoud. Volle kwark, yoghurt en kaas in verschillende maten en kleuren. Van Sint Donatus dus. Nu kopen is geld verdie nen. Grote partij pitrieten stoelen. Kuipstoel 145, groot; eettafelstoel 120,- salontafeltje 115,- kuipstoel 75,- normaal; kurhausstoel 75,-. Nieuw in onze collectie is de Bol derwagen. Oktoberaan- bieding van 370,- voor 265,-. Wiersma Meubelen, Weverstraat 70. Tel. 15361/15099. De hele week 3 prachtige grote kiwi's voor 1,95 De Vlier - Hogerstraat, Den Burg Vele herfstaanbiedingen bij Mantje Sport B.V. 29-03-'93 30-09-'94 Dicha mijn doberman De buren en kinderen maakten jouw leven tot een hel, daarom werd je tegen hen zo fel. Buren die over geblaf zeikten, kinderen al gooiend en schietend door pijpen. Door de buurt en kinderen kreeg jij het benauwd, dat jij beet, voor jou terecht, voor ons iets dat ons berouwt. Jou te moeten laten inslapen, ik had geen keus, ondanks dat blijf jij mijn reus. Voor velen was je maar een hond, dat is niet wat ik van jou vond. Niets kwam ooit tussen ons beiden, niet in goede of slechte tijden. Voor mij mijn kind, gabber, vriend en kameraad, dat is iets wat voor mij staat. Je mooie blikken, je plezier, je enthousiasme en speels getier, zal ik zolang ik leef in herinnering beleven met veel plezier. Etienne Jongerden Mylene Post JoJa Noordwester 68, 1791 HD Den Burg Texel. TEXELAARTJE DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 uur. Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). J Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje J Naam: i Adres: i i Postcode/plaats Plaatsen op: cTbAdvertentie x per plaatsing zetten. Handtekening: (baar en blij wij met de orte onze zoon d; Mike nert1ike Johannes ve 1 oktober 1994 «egt 2700 gram elui 'te n en Jeannette iQSfnder Haas -eg 125 JL De Cocksdorp 545 alte je C. Binsbergen ral gIph Kompier ngs n' vrijdag itï eptember 1994. Getrouwd Wl) ir 0 >aal hartelijk dank de belangstelling rjn thuiskomst en "nof jf in het Sloter- og«|ziekenhuis. Lia Staal-v.d. Vis iUB ÏEREN; m andag IO.OO uur en woens- »r 17.00 uur. ÏN: 7.05 tot en I regels. Per regel 9el| ^2,35 (incl. btw) kn in Den Hoorn: rode kater 1 3T'n Jd. Dierenpension het weg, tel. 11477. 9eknipt, een best Qnipp kapsalon. op afspraak, tel. expf 5 en verzamelaars «ten antiek aarde- obben een bezoek onsthandel Hans Klift al vast in- torhemden v.a. Rabbit Habit. «ie Store en Radio presenteren de PO Gold cd voor 1 van het brood ■van 3 tot 10 okto- een kleur- 1 voor de jeugd, ansichtkaarten voor iedereen broodshow- lart voor lekker alles in de win- 1* bakker. Bakke- r Oosterend. Store en Radio 'presenteren de Gold cd voor KINDERBOEKENWEEK IN HET OPEN BOEK man voor het plaatsen van een garage aan de Duyker- dam 10 te Den Burg. 12. Vaststelling derde wijziging verordening leerlingenvervoer. 13. Arbeidsvoorwaarden per 1 ja nuari 1995 a. Vaststelling dertiende ver ordening tot wijziging van het Algemeen ambtenaren reglement Texel. b. Vaststelling derde verorde- Vooroordeel speelt soms een rol. Men denkt dat schape kaas „sterk" smaakt en het feit dat vroeger in een bepaal de soort sc hape ka as het af treksel van schapestront werd gemengd, is ook geen stimu lans. Door veel mensen te la ten proeven, wil men deze drempelangst wegnemen. IFoto Harry de Graaft DINSDAG 4 OKTOBER 1994 ning tot wijziging van de Uit keringsverordening Texel, c. Vaststelling vierde verorde ning tot wijziging van de Wachtgeldverordening Texel. 14. Inventarisatie stand van zaken uitvoering W.V.G. Spaarloon verordening. 15. Jaarrekening en begroting Recreatiestichting Texel. 16. Ontwikkeling Den Burg-West. 17. Rechtspositie raadsleden en wethouders. 18. Vaststelling overzicht ver meerdering huisvesting (OVH). 19. Plan van Scholen. Rondvraag. Sluiting. RECREATIEBUNGALOW IN OOSTEREND Bijenkorfweg 51. Vrijstaande recreatiebungalow met 746 m2 eigen grond, gelegen in het bungalowpark „De Noordel". Deze bungalow, groter als de ande re, heeft een kamer met open keu ken, 3 slaapkamers, berging, badcel met douche en w.c„ heeft een aard gas heteluchtverwarming, plavuizen vloeren, is voorzien van isolatieglas en inventaris. deze foto uit de oude doos een Texelse boerderij. Wie weet welke hoeve het betreft en waar deze staat (of stond?). Reac ties naar Maarten Stoepker, tele foon 12940. e periode van 3 tot en met 28 )ber kunnen kinderen van 5 tot en met 8 van de basis ooi voor de tweede keer meet aan een verhalenwedstrijd, [ganiseerd door de Provinciale otheekcentrale en Radio id-Holland. motto van de wedstrijd is: dat zou kunnen". De kinder- lenschrijfster Carry Slee eef voor de wedstrijd een be- m het verhaal „De diskette". Linderen moeten dit verhaal iken. periode van 31 oktober tot ovember zal eerst een plaat jury en daarna een provinci- jury, onder leiding van de-Kamerlid mevrouw Jeltje Nieuwenhoven, beoordelen verhalen de beste van Holland zijn. De prijsuitrei- is op 26 november en wordt uitgezonden door Radio Noord-Holland vanuit het Techno logie Museum NINT in Amster dam. De prijswinnaars gaan, samen met de winnaars uit de an dere provincies, op 30 november naar Den Haag om hun verhalen aan de Tweede Kamer aan te bieden. De wedstrijdformulieren zijn op grote schaal verspreid over de ba sisscholen. Kinderen kunnen ook bij de bibliotheek een formulier ha len. Deze week zal Radio Noord- Holland uitgebreid aandacht besteden aan de wedstrijd. Snookerliefhebbers die in het ver leden in de grote zaal van hotel De Lindeboom verslaafd zijn geraakt aan dit biljartspel kunnen sinds kort terecht in café De Kuip in De Koog. Daar is een tafel geplaatst van officiële wedstrijdafmetingen. Het is momenteel de enige plek op Texel waar een echte snookertafel staat. De Texelse gemeenteraad verga dert dinsdag 11 oktober vanaf 19.30 uur in het raadhuis. Publiek is welkom. De bijeenkomst is te vens te beluisteren via Radio Texel. Agenda 1. Opening 2. Vaststelling volgorde stem ming. 3. Vaststelling besluitenlijst raadsvergadering de dato 13 september 1994. 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. c. Beantwoording raads vragen. 5. Overzicht post onvoorziene uitgaven. 6. Aanschaf papiervernietiger. 7. Exploitatiebijdrage aan warme maaltijdvoorziening 8. Investering speelgelegenheid Tegen het advies van de advie scommissie Kunst en Cultuur heb ben b en w besloten het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal toch ƒ700,- te geven voor de aan schaf van een historische tredmo len (paardekarn) voor het aandrijven van een karn. Dit werk tuig werd vroeger gebruikt op hoe ve „Padang" en „De Oorsprong". In 1996 viert Eierland het 160-jarig bestaan en het museum ziet dat als een goede aanleiding voor de aanschaf. Paelwerck. 9. Aanleg parkeerterrein aan de Rommelpot. 10. Herinrichting De Houtman straat. 11. Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van het bouwplan van: de vereniging van eige naren Bosch en Zee voor een uitbreiding met een opslag ruimte; de Maatschap Plaatsman voor de legalisatie De historische tredmolen. Renske van den Tempel van schapenboerderij De Noord- kroon overhandigde dinsdag een schapekaas van vijf kilo aan hoofdkok R Eelman van verzorgingstehuis De Gol- lards. Mevrouw D. Durieux werd als vertegenwoordigster van de bewoners bij de plech tigheid betrokken en in de bloemetjes gezet. De kaas werd later die middag in blok jes aan de bewoners gepre senteerd om hen kennis te laten maken met dit Texelse produkt. Wat overbleef was bestemd voor de brood maaltijd. Het plechtigheidje in De Gol- lards was startsein voor de „oktoberaktie" van De Noord- kroon, een reclamestunt om de afzet van kaas op te voe ren. Dat is nodig, want mede door het goede weer van de afgelopen zomer hebben de schapen veel melk gegeven en is dus ook een flinke voor raad kaas ontstaan. Als meer Texelaars schapekaas gaan eten, zal die voorraad gauw weg zijn. Op de vaste ver kooppunten van De Noord- kroon zal de schapekaas extra onder de aandacht worden gebracht en alle Texelse ba by's die in oktober worden ge boren krijgen een mini- van een schuur aan de Ka- dijksweg 15 te Den Burg; de familie Koorn voor het plaat sen van een woonhuis aan de Koetebuurt 26 te Ooste ren; de heer Brügemann voor het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Spinbaan 6 te Den Burg; hotel Kogerhoop voor de bouw van een nieuw hotel aan de Kamerstraat te De Koog; de heer O.J. Werk- schapekaasje. Verder zal tij dens diverse vergaderingen en andere bijeenkomsten op Texel schapekaas worden ge presenteerd en in de eerste en derde week van oktober zijn er extra activiteiten op De Noordkroon. Het moet moge lijk zijn de consumptie van schapekaas op Texel te ver groten, want de meeste Texe laars eten het nooit. Deze week. de zachte roomkaas met of zonder kruiden in de aanbieding aan de boerderij. Alleen 's maandags gesloten. Boer derij/proeverij Sint Dona tus. Platen 10-Daagse van 5 t/m 10 oktober bij The Music Store. Klusjes? ITaakie voor een knaakie! Slufterweg 26. Vrijstaande recreatiebungalow met 610 m2 eigen grond, gelegen in het bungalowpark „Slufteroord". De bungalow heeft een entree met trapopgang en toilet, woonkamer met open keuken, open haard en schuifpui naar terras, 2 slaapkamers met wastafel, douche-ruimte, boven een slaapkamer en bergzolder, ber ging met aardgas c.v.-ketel. Een rustig plekje voor natuurlief hebbers. ^lüUW

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3