F amilieberichten )to boven water tagedag karate Gezamenlijk concert Klasseverschil in basketbalcompetitie TEXELSE J COURANT Oosterend dwingt gelijkspel af Surfer Van der Vis wint laatste slalom gelijk reageert iemand op dit ie„." Tedo Fruithof, conserva- jn het Zuiderzeemuseum in linzen, deed deze oproep on- in de Texelse Courant naar nding van de expositie over ode blazer TX 11 in het Mari en Juttersmuseum. Fruithof ilde een anekdote over het dat hij had opgetekend uit nond van de vroegere eige- Lammert en Albert van der fis. Die hadden in de zomer 1937 een onderzeeër in hun m gekregen, de commandant [te er een foto van, maar isn werd nooit meer wat imen. daad, er reageerde iemand it stukje: niemand minder dan tur-historicus Jaap Bakker judeschild meldde zich bij de ctie. „Tedo putte zijn verhaal de duikboot uit een gesprek de gebroeders Van der ïis uit 1979. Maar hij wist dat die mij enkele jaren later ■en gevraagd om die zaak lef- (t te zoeken." ers speurwerk had succes; ■esultaat ervan werd gepubli- Als sen geslagen hond vaan hier de blazer TX 11 itoen de TX 28 ..Alida" geheten) weg nadat de bemanning met de schrik was vrijgekomen iFoto archief J J Bakken ceerd in het dorpsblad van Oude- schild IGO-krant) van oktober 1985. Bakker wist de betreffende commandant, J.F. van Duim, te pakken te krijgen. Van de hoogbe jaarde marineman kreeg Bakker een mapje foto's van vissersschui ten, die Van Duim vanaf de onder zeeboot had genomen. Ook het door Fruithof gezochte kiekje zat daarbij. De bij vissers populaire Van Duim, inmiddels overleden, herinnerde zich dat de onderzeeër aan het voorval o.a. een verbogen periscoop had overgehouden. De gebroeders Van der Schans kre gen een schadevergoeding van 4 7 gulden. te? Dat is vechten. Daar leer >e je iemand in elkaar moet en. Daar moet je toch plan- ioor midden slaan? Bekende raken, die je hoort'als je zegt san karate doet. Maar als er tsrieuzer op karate wordt in- ■n. blijken dit soort uitspra- tauwelijks waar te zijn. lebeoefening staat op Texel in de belangstelling, gezien irote aantal nieuwe leden bij aratevereniging. Dat is een i ontwikkeling. De afgelopen heeft karatevereniging „Shi- Kaze Dojo" („oefenzaal van ille wind") namelijk veel zien deren. Na het vertrek, door van „Sensei" (meester) Vi- hebben leerlingen van hem ssen overgenomen. Gaande- ontstond de behoefte de act-stijl" los te laten. Dat it grote verandering en veel nning met zich mee. Binnen leniging wordt nu de „Shoto- stijl (semi-contact) beoe- Diverse leerlingen verhuis- fze stopten om andere rede- Nieuwe bestuursleden iten worden gevonden, laat er een zelfbewuste ver- ig, die met enthousiasme i geleid. Fred Schonenberg tomas de Vries van karate- iging „Tora" uit Julianadorp Jat met genoegen aan. Hun leeft de vereniging mede in gehouden. Trainer Rogier zelf ook een oud-leerling ensei Viguurs, zal in decem- «t „Shodan"-examen afleg- raor de „zwarte band"). Hij nu de leiding in de vereni- en wordt tijdens de lessen pen door assistent-trainer ir van der Haar. van 11.30-15.30 uur kun- belangstellenden eens wat ireider kennis te maken met het Shotokan-karate. Er worden die dag in de Bgm. De Koninghal namelijk trainingen gegeven aan leerlingen uit Rotterdam, Juliana dorp en van Texel. De leiding is in handen van Sensei Mallens uit Rotterdam. Tijdens de stage zal een goed beeld worden gegeven van een karatetraining. Alle ni veaus tot en met de zwarte band zijn namelijk vertegenwoordigd. Tevens worden er examens afge nomen, waaraan ook leerlingen van Texel meedoen. Demonstra ties maken het program ma compieet. Kennismaken kan natuurliljk ook altijd tijdens de lessen in sportzaal De Ferrever op dinsdag van 17.15-18.15 uur en op vrijdag van 16.30-17.30 uur. Vanaf 6 jaar is iedereen van harte welkom. Voor informatie kunt u ook bellen met R. Rood, tel. 19429 of W. vd. Haar, tel. 13627. Dirigenten Betty Bakker van Ex celsior en Jan Schut van de Shell Harmonie uit Amsterdam kennen elkaar goed. Uit de goede contac ten ontsproot het idee gezamen lijk op te treden. Dat gebeurt zaterdag in de burgemeester De Koninghal. De Shellharmonie is een amateu rorkest waarvan de leden nauwe banden hebben met het Koninklijk Shell Laboratorium in Amsterdam. Het orkest is opgericht in 1938 en telt momenteel 65 leden. Tijdens de gezamenlijke uitvoe ring, die om 20.00 uur begint, speelt Excelsior werken van Van der Roost, Haderman, Handel, Hensbergen, Hammond bettis, Gershwin, Stratford en Ord Hume. De Shell harmonie heeft op het programma staan: Gold/Boone, Haydn, Ulvaeus/Andersson, Milray en Chattaway. In de vrijdag gespeelde wedstrij den van de eilandcompetitie bas ketbal bleken zowel Veenbaas Bouw als Hema 1 een maatje te groot voor tegenstanders Sports- hop en Hema 2. In de eerste partij van de avond zag het team van Sportshop al snel in dat het niet was opgewas sen tegen het snelle spel van Veenbaas Bouw. Voor Sportshop was het de eerste wedstrijd van dit seizoen en het was duidelijk dat zij vooral in het begin van de partij nog aan elkaar moesten wennen. Ondanks de vele scores van Veenbaas Bouw bleef Sport shop volharden in een gedegen sa menspel en vooral in de tweede helft was het een beetje pech dat de score voor dit team beperkte, na een ruststand van 36-7 eindig de de wedstrijd in een overwin ning van 79-25 voor Veenbaas Bouw. De tweede wedstrijd van de avond ging tussen het eerste en tweede team van Hema. Hema 2 is een jong en enthousiast team dat ook deze week werd gesteund door een grote schare supporters. In de eerste 20 minuten'ging de strijd nog redelijk gelijk op en werd er nog niet zoveel gescoord, 16-8. In de tweede periode bleek Hema 1 letterlijk en figuurlijk een maatje te groot. Na 2 x 20 minuten prijkte een stand van 43-22 op het score bord in het voordeel van Hema 1. Aanstaande vrijdag wordt in ver band met de herfstvakantie niet gespeeld. Programma vrijdag 4 november in Bgm. De Koninghal: 20.00 u. Sportsh.-Zebra Nauta F. 20.40 Hema 1-Nauta Foto Zebra Na een 3-1 achterstand tegen Ou- desluis heeft SV Oosterend zich zondag teruggeknokt tot een 3-3 gelijkspel. Met goede combinaties startte SVO voorvarend. De Oosterenders verzuimden echter de kansen te benutten. Na twintig minuten be landde een pass van Oudesluis achter de SVO-defensie. De vijan delijke spits scoorde beheerst. De Oosterenders vochten terug en bepaalden het spel. Via een aanval over rechts legde Robin Speets de bal panklaar voor zowel Robin Kaspers £ls Henk Knol. Beiden misten echter. Uit een vrije trap schoot Knol de bal even later in de kruising. Na de rust bepaalde Oudesluis het spelbeeld. Een veelbelovende de butant op het middenveld maakte een goede indruk. SVO kreeg het moeilijk en verloor veel duels. In de zestigste minuut rondde de links buiten een goede actie af met een prima schot, onbereikbaar voor doelman Daalder. Toen dezelfde spits even later 3-1 aantekende, leek het vonnis voor Oosterend geveld. Een vrije trap van Piet Ko ning tien minuten voor tijd bracht de ommekeer. Henk Knol kopte 3-2 in. SVO hervond zich en trok het spel naar zich toe. Een lob van Robin Kaspers over de doelman ging nog net naast. Henk Knol werd in kansrijke positie binnen de 16 meter aangetikt. Via de straf schop bracht hij de gelijkmaker op het scorebord. DINSDAG 25 OKTOBER 1994 Surfer Klaas Jan van der Vis heeft de laatste clubwedstrijd gewon nen. Hij was één van de vijftien plankzeilers die bij Dijkmanshui zen het water ingingen voor een slalom wedstrijd. Twee keer eerder was de slalom wegens slecht weer afgeblazen. De zuidwesten wind en het mooie weer van zondag kon de surfers niet aan de kant houden. Snel na de start namen Van der Vis en An- dré van der Berg de leiding. Dat bleef zo totaan de finish. Ook de tweede manch was voor Van der Vis, nu op de voet gevolgd door Manfred Klip. Van der Berg en Van de Vis gingen in de derde manche wederom aan kop. Na de pauze maakte dit duo weer de dienst uit. Derde werd Jacob Roeper, vierde Manfred Klip en vijfde Marc van Rijsselberghe. In het achterveld werd fel gevochten voor een goe de klassering. Door de harde wind liepen sommigen zeilers materiaal- pech op. Ze werden door Erwin Daalder en Peter Witte met hun rubberboot uit het water gehaald. Pech was er voor André Koot die bij een ongelukkige val zijn voet blesseerde en zich onder dokters behandeling moest stellen. foefd, maar dankbaar dat verder lijden i bespaard is gebleven, delen wij u Ie dat, na een liefdevolle verpleging in ileeghuis Texel, toch nog onverwacht ons is heengegaan mijn lieve man e vader, schoonvader, groot- en igrootvader Gerrit Michels chtgenoot van A. C. Michels-v.d. Vliet 10 oktober 1900 t 24 oktober 1994 Uit aller naam: A. C. Michels-v.d. Vliet el, Starkenburgh 92, 11 VS Den Burg. egenheid tot condoleren donderdag oktober van 17.00-18.00 uur in flartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Burg. crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 28 oktober om 10.00 uur in het rnatorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. >r altijd in onze herinnering onze lieve Ier, schoonvader en opa Gerrit Michels Enkhuizen: Gerda de Vries-Michels Jannes de Vries Enkhuizen: Marian en Tjeerd Amstelveen: Claudia en Peter stig is van ons heengegaan onze lieve Opa Michels e was een groot kindervriend Den Helder: Dora Muste-Eelman Jan Muste kinderen en kleinkinderen Na een moeilijke periode ging van ons heen onze beste zwager en oom Gerrit Michels N. v.d. Vliet-Wuis G. v.d. Vliet-Doorn G. Cazemier neven en nichten Texel, 24 oktober 1994 Hij heeft alleen je lichaam weggenomen, niet wie je was en ook niet wat je zei. Ik zal nog altijd grapjes maken. We zullen samen door het stille landschap gaan. Nu je mijn handen niet meer aan kunt raken, raak je mijn hart nog duidelijker aan. Op zondagavond is veel te jong van ons heengegaan mijn lieve maatje en onze lieve zorgzame mama Thea Rijkers op de leeftijd van 35 jaar. Haar wezen was liefde, warmte en dienstbaarheid. Jan Willem Koorn Giel Miriam Texel, 24 oktober 1994 Drijverstraat 3, 1791 VC Den Burg. Thea is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren woensdag 26 oktober van 19.30-20.30 uur in uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147, Den Burg. De gedenkdienst zal worden gehouden op donderdag 27 oktober om 14.00 uur in de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat te Den Burg, waarna wij haar zullen begelei den naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Lieve Thea Andermaal is ons een last op de schouders gelegd. Andermaal een kind verliezen. Onbegrijpelijk, dat je geen moeder meer mag zijn voor je Gieleman en je kleine Miriam. Onbegrijpelijk, het maakt ons sprakeloos. Jan Willem, als vader en moeder als opa en oma blijven we voor jullie klaarstaan. Vader en Moeder Rijkers De vreugde van de geboorte van Miriam wordt overschaduwd door het overlijden van haar moeder Thea Rijkers Nel Koorn-Kikkert Nancy en Hans Maarten en Nienke niels en suzanne Niels en Yvonne lianne. mandy en annemieke Diep bedroefd hebben wij het bericht ontvangen van het overlijden van onze nicht Thea Haar spontaniteit, bezorgdheid, liefde en gezelligheid zullen wij nooit vergeten. Wij wensen Jan Willem en de kleintjes, vader en moeder Rijkers, moeder Koorn en de broers en zussen veel sterkte toe. Marie Jan en Agatha Dory Riek en Jan Arie en Jacqueline Fien en Cor Marthy Texel, 23 oktober 1994 Tot onze ontsteltenis moeten wij, geheel onverwacht, veel te vroeg afscheid nemen van onze fijne nicht Thea Wij wensen Jan Wllem, Ome Wm, Tante Mina en kinderen heel veel sterkte bij dit zware verlies. Neven en nichten Dogger, van der Heuvel, Rutten, Smit, Van der Welen en Wtte. Bedroefd hebben we kennisgenomen van het overlijden van Thea We wensen Jan Wllem, Giel, Miriam en allen die haar na stonden veel sterkte toe. Familie Kikkert „De Mient" Den Hoorn Diep geschokt hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van Thea Wj wensen Jan Wllem met de kinderen en familie de kracht toe dit verlies te dragen. Directie en medewerkers Bakker-Texel b.v. i Lieve Thea Je viel op door je eenvoud. Je plaats in onze groep valt niet op te vullen. De dinsdag zal nooit meer hetzelfde zijn. Wat zullen we je missen. Wj wensen Jan Wllem, Giel en Miriam heel veel moed en kracht om dit grote verlies te kunnen dragen. Anja Elisabeth Marion Anuschka Sietske Hettie Henriëtte Anneke Nicole Colinda Loes Lieve Thea We zijn verslagen en machteloos van pijn en verdriet. We vinden het zo moeilijk te aanvaarden dat je niet langer moeder voor je kinderen mag zijn. Onze gedachten en ons hart gaan uit naar Wum, Giel en Miriam. We zullen hen blijven steunen. Lieve Thea, wat zullen we je missenl Henk t Lia José en Martien, Nienke en Sjoerd Marianne en Johan, Stan Jacqueline en Frans, Mariska Jos en Liesbeth Met grote verslagenheid hebben wij gehoord van het overlijden van onze oud-collega Thea Rijkers Haar collegialiteit, grote betrokkenheid en inzet zullen wij nooit vergeten. Wm, kinderen en familie wensen wij heel veel sterkte. „Thea, je bent onvergetelijk." Direktie en medewerkers De Krim - Texel Genade Gods zo rijk en vrij Die poort staat open ook voor mij Dankbaar voor wat hij voor ons betekend heeft, hebben wij afscheid genomen van mijn lieve man, onze vader en opa Aris Trap 24-7-1921 23-10-1994 In dierbare herinnering: P. Trap-Bremer M. A. vd. Spek-Trap J. v.d. Spek Ansgar, Joram, Fija L. F. Trap E. H. Trap-Veldman Eline, Dion D. J. Trap R Trap-Lonis Michael, Kim, Linda, Joey M. R. Trap M. Trap-Bruijn Michelle Oosterend, 23 oktober 1994 Oranjestraat 16, 1794 BC. De afscheidsdienst wordt gehouden op woensdag 26 oktober om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Oosterend, waarna de begrafenis plaatsvindt op de algemene begraafplaats aan de Achtertune- Gelegenheid tot condoleren is er dinsdag 25 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het Ker kelijk Centrum, Peperstraat 7 en na de begra fenis eveneens aldaar. Psalm 116 vers 4 Iber.) Na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis Texel, is op de leeftijd van 73 jaar, overleden onze beste en gewaardeerde schoonzoon, zwager en oom Aris Trap Moge God let en haar kinderen sterken. Den Burg: L. F. Bremer Oosterend: M. Bremer M. P. L. v.d. Vis-Bremer P. A. vd. Vis C. Dros-Bremer J. Daalder-Bremer P. Daalder Neven en nichten Oosterend, 23 oktober 1994 Heer, herinner U de namen van hen, die gestorven zijn. Verlost uit zijn aardse lijden onze broer, zwa ger en oom Aris Trap We wensen let en de kinderen veel sterkte toe. Andijk: A. Groot-Trap H. J. Groot Groningen: C. Trap-v. Groningen Oosterend: D. Trap W. M. Trap-Druif W. Trap G. Trap-Eelman Neven en nichten 'k zal dan gedurig bij U zijn Nog onverwacht is van ons heengegaan on ze buurman Aris Trap Wij wensen let en de kinderen veel sterkte toe. mevr. C. v.d. Vis-van Houte fam. J. J. v.d. Berg fam. B. Vlaming fam. M. Medema fam. J. Brouwer fam. B. C. v.d. Vis fam. P. A. v.d. Vis Oosterend, oktober 1994

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3