„Vereniging staat ervoor op z'n kop" )oelman Heerschap houdt Texel in race ans-, turn- en gymnastiekshow GVT 1TEXELSE 7 COURANT1 Voetbaluitslagen Uitslagen Tevoko Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Lesje longeren van Lammert Eerste plaats judoka Mark Westerlaken ZDH houdt ongeslagen Purmerland in toom G-Team zet doelman Oranje voor schut Badmintonners in middenmoot Nel Bruining op lekke band in triathlon Assen „Nieuwe namen" voorop in trimloop grote publieke belangstel- jheeft Texel'94 haar ongesla- positie in de vierde klasse iB weten te behouden. Hol- ja T (Tuitjenhorn) kwam voor punt, maar ging met lege den naar huis. In tien span de minuten werd de wedstrijd 2-1 in het voordeel van Texel Hst. Door een nederlaang van current SEW is Texel'94 nu edeeld koploper. voorbereiding voor de thuis- jstrijd tegen het taaie Hollan- T was niet optimaal. Enkele te krachten hadden in aanloop de wedstrijd andere afspra- die eigenlijk niet te combine- r waren met goed voetbal. Wie laars uit een ander vaatje ging tap- dt voor een koppositie in de ipetitie, dient daar rekening te houden, zo vindt het luur. De trainer, Hans van der waarschuwde zijn spelers het vertrouwde countervoet- van Hollandia T. Je woorden waren echter de ;te helft tegen dovemansoren Jproken. Hollandia probeerde fysiek hard spel de aanvaller van de thuisclub te .ontregelen. Texel wist de eerste helft niet goed raad met dit „geweld". De warrig leidende scheidsrechter Bouw meester verloor af en toe de greep op de wedstrijd. Tot excessen leid de dit echter niet. De eerste helft was het vooral keeper Bart Heer schap die met goede reddingen zijn team in de race hield. De op snelheid uitgevoerde counters van Hollandia waren levensgevaarlijk. Na een kwartier kwam de spits al leen op Heerschap af, maar die redde met de voet. Texel was veel vuldig in balbezit, maar het enige gevaarlijke moment was voor Hol landia. Na rust leek het erop dat de Texe- irdag 5 november: el A2-Reiger Boys A3 12:1 el 81 -HCS B1 2-0 agen B2-Texel B2 8-2 C2-Texel C1 3-1 I C2-Succes C2 6-0 lerend C1-HRC C2 0-4 el C3-Helder C3 7-0 C2-Oosterend C2 0-3 sjes: kel-Texel 2-1 else pupillencompetitie: sl'94 F2-0'end F1 2-1 il'94 F1-De Koog F1 7-4 F1-Texel'94 F3 geen uitslag F1-Texel'94 F4 sl'94 E4-0'end E2 sl'94 E3-SVC El E1-Texel'94 E1 too'g E1-Texel'94 E2 9-0 11-0 4-2 0-5 7-1 pen. Flet elftal speelde feller op de bal, liet Flollandia minder in haar spel komen. Terwijl Texel hevig aandrong, was de counter van Hollandia messcherp en moest Bart Heerschap voor de tweede maal Texel voor een achterstand behoeden. Vlam in de pan Na een half uur in de tweede helft kwam het spel op de wagen. Paul van Exel soleerde door de verdedi ging, maar zijn schot werd geblok keerd door de goede keeper van Zaterdag 5 november: Heren: Tevoko 1The Serve 1 3-0 Tevoko 2-Adelborsten 1 2-3 Tevoko 3-Nieuwediep 1 0-3 Tevoko 4-Tevoko 2 3-2 Dames: Tevoko 1-The Serve 1 3-0 Tevoko 2-Los'82 3-0 Tevoko 3-Zeemacht 2 3-1 Smash'689 1-WSOV 2 2-2 Jeugd: Tevoko 1-Polisport 1 3-0 Hollandia. De terugkaatsende bal werd door Erwin Koning uit de lucht op de paal geschoten. Een ingooi van rechts werd door Erwin Koning bij de eerste paal doorge- kopt en bij de tweede paal dook de enkele minutën daarvoor ingeval- Zaterdag 12 november: Castricum A2-Texel A2 14.30 u. Vrone B1-Texel B2 12.30 u. WGW B2-Texel B1 14.30 u. Oosterend B1-0udesluis B1 13.30 u. Dirkshorn B1-De Koog B1 14.30 u. Texel C1-W.waard Cl 13.30 u. Sint Boys C1-Texel C2 13.00 u. Succes C2-Oosterend C1 13.30 u. Oosterend C2-Texel C3 13.30 u (terrein Cocksdorpl toog Dl-O'end Dlgeen uitsl. 1'94 D3-SVC D1 2-1 dag 6 november: l-Hollandia Zelo-Oosterend l-Purmerland I 2-Berdos 2 (aard 3-Oosterend Bl 3-VZV 5 terend 3-W.waard 4 I 4-WGW 6 I A1 -Succes A1 jvogels B1-Oosterend BI 4-0 lis: I-Go Ahead 2 12-0 leatievoetbal: (oog-Oosterend. 0-7 il-Tex. Boys 1-2 -ZDH 1-1 2-1 5-2 2-2 4-2 3-2 1-3 11-0 3-3 1-2 iijzigde uitslag: (•Texel 4-3 Woensdag 9 november: 18.15 u. ASC Texel-Texel 2 (j) 19.00 u. Texel 1-De Koog (j) 19.45 u. De Koog 6-De Krim 5 20.40 u. De Koog 7-Casino 4 21.30 u. ZDH-Rab 2 Zaaldienst: Rab Donderdag 10 november: 18.30 u. Oosterend 2-Texel 5 19.20 u. Casino 3-Texel 3 20.15 u. Nioz-Gempo 21.10 u. De Mok-Mantje 2 22.00 u. Jelleboog 3-Casino 2 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 11 november: 17.40 u. Klif-Klif 2 18.30 u. Casir\o-De Koog 19.20 u. De Koog 2-Le Berry 20.10 u. Jelleboog-Texel 2 Zaaldienst: De Krim Pupillen: JVC D2-Texel D1 11.15 u. Succes D2-Texel D2 13.30 u. Meisjes: HOSV-Texel 13.00 u. Texelse pupillencompetitie: Texel'94 F1-Oosterend F1 10.00 u. SVC F1-Texel'94 F2 10.00 u. Texel'94 F3-ZDH F1 10.00 u. De Koog F1-Texel'94 F4 10.00 u. Texel'94 E 1-De Koog E1 11.00u. Texel'94 E2-0'end E1 11.00 u. O'end E2-Texel'94 E3 11.00 u. SVC E1-ZDH E1 11.00 u. Texel'94 E4 vrij Zondag 13 november: Dess-Oosterend 14.00 u. Texel 2-Egmondia 2 12.00 u. De Koog 2-Succes 3 14.00 u. BKC 5-Texel 4 14.00 u. HRC 8-Oosterend 3 12.00 u. Oosterend 2-Texel 3 12.00 u. W.waard A1-Texel A1 11 00 u Dames: Texel-HOSV 2 14.00 u. Recreatievoetbal: Oosterend-SVC 10.30 u. De Koog-Texel 10.30 u. Texelse Boys-ZDH 10.30 u. len Edgar Klippel, op die beheerst de 1-0 aantekende. De roes duur de maar kort. Slecht uitverdedigen van Brand betekende balbezit voor Hollandia, dat de bal onmiddellijk richting spits Peter Buter bracht. Met een laag schot verschalkte hij Bart Heerschap: 1-1. In de eerst volgende aanval van Texel werd een overtreding begaan door Hol landia. De vrije trap, genomen door aanstaand bruidegom John List, werd laag ingespeeld op Paul van Exel, die knap om zijn tegen stander draaide en de bal vervol gens tegen de touwen wist te drukken: 2-1. Wederom stond Texel voor. Deze voorsprong werd bijna meteen verspeeld toen een misverstand in de achterhoede van Texel een schietkans voor Hol landia opleverde, waarbij de bal via de paal het doel uk hobbelde. Naaste concurrent SEW verloor zijn wedstrijd tegen VIOS (W), zo dat Texel nu echt alleen aan de lei ding staat in de 4de klasse A van de KNVB. Zondag 20 november wordt in Den Burg de wedstrijd Texel-SEW gespeeld. Texelse paardenliefhebbers keken vrijdag hun ogen uit tij dens de longeercursus van Lammert Haanstra. De direc teur van het Fries Paarden- centrum in Drachten ging na een theoriegedeelte aan het werk met drie Texelse paar den. Twee wist hij in korte tijd aanmerkelijk beter aan het lo pen te krijgen. Met de derde kon hij het iets minder vinden. Dat kwam voor een deel door tijdgebrek, want het liep al aardig in de kleine uurtjes voordat Haanstra de zweep in de wilgen hing. De belangstelling was groot. Menigeen werd overdonderd door de hoeveelheid aan infor matie en verzuchtte dat de paardenman maar snel weer eens naar het eiland moet komen. (Foto Tessa de Graaft) De judoka's Mark Westerlaken, Mark van der Vliet en Ki Afman hebben een uitstekende prestatie verricht". Tijdens een internatio naal toernooi voor verstandelijk gehandicapten behaalden de drie judoka's van judoclub Shima een schitterende ereplaats. De weke lijkse trainingsarbeid begint zo langzamerhand tot een goed re sultaat te leiden. Mark Westerlaken vocht zich even als een aantal voorgaande keren op overtuigende wijze naar de eerste plaats. Een ideale mix van wilskracht en een öteeds betere techniek zorgde voor overtuigende resultaten. Alle wedstrijden in de poule werden met overmacht ge wonnen. Voor Mark van der Vliet was het de eerste keer dat hij in zijn poule niet te kloppen was. Zo wel staande als op de grond wist Mark alle partijen winnend af te sluiten. Alle overwinningen wer den door Mark met luid gejuich begroet. Want meedoen is leuk, maar als je dan ook nog wint, kan je dag helemaal niet meer kapot. Ki Afman had zaterdag helaas een beetje pech met de indeling. Ki moest het wel tegen erg sterke te genstanders opnemen. Technisch is Ki één van de betere judoka's van de zaterdagtraining van judo club Shima. Maar Ki laat zich nog wel eens overdonderen door de te genstanders. Gelukkig slaagde Ki er toch nog in een fraaie derde plaats te behalen. De drie judoka's gingen aan het eind van de judomiddag terug naar Texel met een schitterende beker in hun sporttas. hopen dat de leden het ple in hun sport uitstralen op de wavond." Nico Stoter en nne Bruining, stuwende hten achter de grote uitvoe- van de Gymnastiek Vereni- Texel (GVT), treffen de ste voorbereidingen voor de w waarbij een kleine 400 le- zich zaterdagavond presente- in sporthal ,,Ons Genoegen". „Na afloop moet het publiek niet denken van: goh, wat was die bank hard. ledereen moet het leuk vinden, ook al betreft het niet hun eigen kroost." De massale dans-, turn- en gym nastiekshow belooft een geva rieerd evenement te worden. Het programma omvat 33 onderdelen waaraan zowel de wedstrijdafde ling als de recreatieve sporters hun steentje bijdragen. De shows van drie tot vijf minuten volgen elkaar in sneltreinvaart op om de bezoe kers een indruk te geven van de vereniging. „Zo'n onderdeel is meer dan alleen maar een paar danspasjes instu deren. We willen een show maken die voor iedereen aantrekkelijk is. En vernieuwend. Want om de drie e gymnasten oefenen koortsachtig voor de grote show in ,,Ons Genoegen (Foto Niek School jaar dezelfde presentatie in elkaar zetten is makkelijk, maar geeft weinig voldoening. Je mag niet op je routine blijven draaien, want dat is het begin van het eind." Op z'n kop Makkelijker gezegd dan gedaan. Voor zo'n show eens in de drie jaar komt héél wat kijken. „De hele gymverening wordt ervoor op z'n J(op gezet. Het normale wedstrijd- programma moet ervoor wijken. Maar de show is het dubbel en dwars waard." Drukke tijden dus voor Stoter en Bruining. „Tijdens de zomervakan tie zijn we er al mee bezig. Ideetjes verzinnen voor dansjes en de be geleidende muziek. De ene keer zoeken we een geschikte leeftijds groep voor de oefening of anders kiezen we een dans die een groep past. Bijvoorbeeld voor de wat ouderen (deelnemers variëren van 3 tot 60 jaar). Om voor 800 men sen een show op te voeren moet je wel durven." Over het vinden van muziek die bij de oefeningen past is diep nage dacht. „Dus geen viool achter een springnummer, maar liever wat stevige drums en zo. Bij een oefe ning op de balk zoeken we juist wat sfeervollers. Het blijft natuur lijk wel onze smaak. Zo is er bij voorbeeld geen housemuziek... Omdat het publiek toch hoofdza kelijk uit ouders bestaat, lijkt me dat niet zo'n probleem." Voor een leuke uitstraling zijn de kostuums van belang. Een dank bare taak voor familieleden. ,>Dan merk je pas echt hoe groot de be trokkenheid bij de gymvereniging is", stelt Bruining vast. „Oma's die met kleertjes voor kleinkinderen komen aanzetten, dat soort din gen en zo." Om het kijkgenot te vergroten zijn hier en daar populairethema's aan de showonderdelen gekoppeld. Zo rijdt bij het optreden van de jazz- groep van zeven tot tien jaar de rockmobiel de zaal binnen die men zal herkennen van The Flinstones. Verkleed als Fred klauteren de jazzdansers er aan alle kanten in en uit. Nog ruiger is het optreden van de peutergroep, die met motor en zijspan dezer dagen al een voorproefje namen op hun item Oerend hard. Bij Dikkertje Dap van de kleutergroep draait alles om de nek van een giraffe. Om de pre sentatie compleet te maken wordt voorafgaand aan elk onderdeel een reusachtige dia vertoond op een metershoog scherm met daar op de uitvoerende groep. Vlaggeschip Spektakel staat voorop bij de pre- sentatie van de wedstrijdafdeling van GVT. Niet gehinderd door bondsreglementen mag het vlag geschip van de vereniging in een vrij onderdeel de spierballen laten rollen. Stoter: „Ik hou nu m'n hart nu al vast, want ik weet zelf nog niet welke halsbrekende toeren dev. turners zullen uithalen." Veelbelovend is het springnummer aan het eind waarbij een zo'n ze- venig gymnasten over vier kasten zullen springen. „Ik ben met zo snel tevreden, maar toen ik ze be zig zag was ik toch wel onder de indruk. Dan zie je toch dat de vere niging de afgelopen jaren in de breedte flink in kwaliteit is ge groeid." Nog massaler zijn de begin- en de slotact, waarbij alle vierhonderd deelnemers gelijktij dig de vloer opgaan. Extra tribune De hele show speelt zich af in het middelste vak van de sporthal. Eén zijvak wordt zaterdag omge bouwd tot tribune om plaats te bieden aan de verwachte 800 toe schouwers. Het programma start om 19.30 uur en duurt ongeveer tot 10.30 uur. De zaal is (voor publiek) open vanaf 19.00 uur. In het program ma zijn twee pauzes opgenomen. De toegangsprijs is tien gulden (kinderen de helft), kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Bakker Juwelier, 't Koffiecentrum en Slijterij De Wit. In een duel dat bol stond van de spanning heeft ZDH zondag Pur merland een punt afhandig ge maakt. Na een snelle voorsprong werden de Hoornders vlak voor rust ingehaald. De gedrevenheid waarmee ZDH zich tot 2-2 te- rugknokte en de overwinning slechts op een haartje na miste biedt hoopvolle vooruitzichten. ZDH was toe aan een succesje. Recente Nederlagen waren een smet op de vlotte competitiestart en koren op de molen van critici binnen de dorpsclub. Het nog on geslagen Purmerland (30 goals vóór, drie tegen) pronkte met de clubgeest door voorafgaand aan de wedstrijd hun pupilleneftal in te zetten tegen de ZDH-welpen. De Hoornder jeugd maakte de 0-2-nederlaag goed door het pe- naltyschieten te winnen. Bij de „grote jongens" schuwde ZDH de confrontatie met het fy sieke venijn van Purmerland niet. Vooral achterin bij ZDH waren de duels messcherp en moest de ar biter naar geel grijpen om de Noordhollanders in toom te hou den. Offensief lieten de zwaluwen zich niet onbetuigd. Ronald Bies- boer zette de gretige Stefan Bousma op het goed spoor, die zijn bewakers de hielen liet zien, de keeper omspeelde en ZDH al na tien minuten aan de voorsprong hielp, Purmerland gaf zich niet ge wonnen en begon te dreigen. Vlak voor rust mocht de rechtsback vrij opkomen en onbelemmerd de ge lijkmaker inschieten. Andermaal bezweek ZDH opnieuw onder de druk, zodat Purmerland zelfs met een nipte voorsprong van de thee kon genieten. De thuisploeg zocht in de tweede helft naar revanche. Purmerland Het G-Team heeft voetbalploeg Argus uit Mijdrecht zaterdag vol ledig afgedroogd. De Texelaars wisten de vijandelijke doelman (die voor het Nederlandse gehan dicaptenteam uitkomt) liefst ne gen keer te passeren. Het G-Team opende direct na het fluitsignaal een wilde jacht op de bal die na tien minuten uitmondde in de eerste goal. Vanaf dat mo ment was het verzet van Argus gebroken en scoorden de Texe laars (met Theo Franchimon) in de hoofdrol aan de lopende band. Vooral de vierde treffer was er één om in te lijsten. Vanaf 17 meter krulde hij een vrije trap over de muur, waarna de bal via de bin nenkant van de paal in het net be landde. Een korte opleving van Argos vlak voor rust wist keeper George Eelman in de kiem te smo ren. Zaterdag belooft het span nend te worden. Dan ontvangt het team koploper KGB om 12.00 uur op het Koger veld. Inmiddels opgeklommen tot een onbereikbaar geachte midden- mootpositie moest badminton club Texel toch Schagen aan zich voorbij zien komen. Lieten vorige week tegen Zaandam slechts Ma- rius Witte in de herendubbel en Nelli Witte in de mix een wedstrijdpunt liggen, tegen Scha gen was het oudgediende Mar griet Rey die het volle pond binnenhaalde (drie gewonnen partijen). De rol van Anne van der Velde is allen nog volledig onduidelijk, hemzelf nog het meest getuige de uitspraak: „We gaan d'r voor, en daar bedoel ik dan hoofdzakelijk de gezelligheid mee..." Deze competitie moet door hem nog het eerste wedstrijdpunt bin- nengeslagen worden. Toch kan niet gezegd worden, dat hij in de dubbels alleen maar in de weg loopt, ook in die partijen vervult hij een sleutelrol. Met het verstrijken der jaren gaat het Marius Witte overigens ook niet gemakkelijker af. Onderschatting bracht hem in zijn heren-enkel heel vlot setver- lies, in de tweede set dacht hij or de op zaken te stellen, maar in de beslissende derde set ging hij fi naal onderuit tegen een tegen stander die technisch alles fout doet wat er maar fout kan gaan, maar wel iedere shuttle terug wist te brengen. „Je moest hem wel zes keer verslaan voordat je je punt binnen had..." Komende zondag speelt Texelslag thuis tegen Noordkop uit Den Hel der. Winst betekent vrijwel zeker klassebehoud, verlies degradatie- gevaar. Aanvang 10.15 uur in De Burg. De Koninghal, publiek voor morele steun welkom. Uitslagen Texelslag 1-ODS 2 (Zaandam 5-3; Polisport 2 (Schagen)-Texelslag 1 5-3 DINSDAG 8 NOVEMBER 1994 bleef weliswaar druk uitoefenen, maar het gevaar loerde uit de counters van ZDH. Het intensieve spel van de gasten eiste zozeer zijn tol, dat deze zich lieten dollen door de thuisploeg. Weer was het Stefan Bousma die na een vrije trap van Roger Kortenhoeven een sensationele kopbal achter de doelman plaatste. Jan de Wit wil de het huzarenstukje herhalen, maar trof de lat. Een prachtkans om zijn ploeg aan 3-2 te helpen liet deze Hoornder even later on benut. Achterin beleefde ZDH en kele spannende momenten, maar doelman Marco Drijver hield de deur dicht. Pech voor Nel Bruining in de za terdag gehouden wintertriathlon van Assen: tijdens het gedeelte wielrennen moest ze meer dan twintig kilometer afleggen met een lekke voorband. Dat was onaangenaam en' had geen beste invloed op haar pres tatie. De 48-jarige sportvrouw kreeg de bandenpech al na 9,5 kilometer. Ze had wel een reserveband, maar de fietspomp die ze anders altijd bij zich heeft, was ze vergeten. Rij dend op de platte band kwam Nel voorlopig niemand tegen die haar kon of wilde helpen. Pas na twin tig kilometer ontmoette ze een an der slachtoffer van bandenpech en daarvan kon een pomp worden geleend. Laatste keer? Het was de tiende keer dat Nel Bruining aan de Wintertriathlon van Assen meedeed. In verband daarmee werd ze na afloop door de organisatie gehuldigd met bloe men en kreeg ze een beeld van Bartje, het symbool van Drente. Ze was de enige deelneemster in de categorie vrouwen van 40-50 jaar en won dus de beker die voor de winnares daarvan was uitgeloofd. De tijd waarin zij de 20 km hardlo pen, 100 km fietsen en 40 km schaatsen aflegde was 7 uur, 28 minuten en 55 seconden. Dat was iets minder dan vorig jaar toen ze er 7 uur en 9 minuten overdeed. Het is mogelijk de laatste keer ge weest dat Nel Bruining aan de lan ge Asser marathon meedeed. Ze begint het welletjes te vinden, maar blijft wel actief bij andere sportevenementen. Onder ideale omstandigheden vond zondag de eerste trimloop van dit winterseizoen plaats bij de boskiosk. De opkomst was goed en rond start en finish hing een gezellige sfeer. Enkele lopers had den zich op het weer verkeken en waren te warm gekleed. Opval lend was de grote deelname van veteranen. Bij de jeugd t/m 12 jaar was Maar ten Dogger duidelijk de snelste over 1,3 km, gevolgd door Gijs Wa verijn. Bij de meisjes deed Nienke Eilander het heel goed. Zij bleef Afra Meijer voor. De 3,1 km voor de jongens t/m 16 jaar werd ge wonnen door Ronny Keijzer voor zijn broer Marcel. Bij de senioren zien we nieuwe na men voor de eerste plaatsen. De langste afstand werd gewonnen door Tony van der Vis, die als eni ge deelnemer in zijn categorie het genoegen van de eerste plaats mocht proeven. Hij was overigens ook sneller dan alle veteranen op de 9,3 km. Daar was de eerste plaats voor „good old" Simon Ap pel, gevolgd door Martin Baars. Op de 6,2 km liet Coen Schoonheden zien dat hij snelheid in de benen heeft. Colinda Brouwer plukt dui delijk de vruchten van haar vele trainingsarbeid. Zij won de 6,2 km bij de dames overtuigend. De volgende trimloop wordt ge houden op 27 november a.s. Uitslagen Jeugd 1.3 km: (meisjes) Nienke Eilander 6.13 min; Afra Meijer 6.26 min; Kristien Schraag 7 02 min; (jongens) Maarten Dogger 5.33 min; Gijs Waverijn 5.45 min Evert Malschaert 6.11 min; Wouter Dogger 6.33 min; Pieter Dogger 7.19 min. Jeugd 3,1 km (meisjes) Kim Kooger 16 05 min (jongens) Ronnie Keijzer 13.40 min.; Marcel Keijzer 14 03 min.; Robert Jan Ap pel 14.32 min. Dames 3.1 km: José Huis man 16.02 min.; Judi Witte 17.51 min. Dames 6,2 km: Colinda Brouwer 26.29 mm.; Natasja van der Vis 28.47 min.; In- grid Uitgeest 31.18 min.; Nancy Sieling 31.26 min Dames veteranen 6,2 km: Tilly Eelman 30.57 min.; Carla Hoogenbosch 33.14 min.; Ina van Sambeek 33 19 min., Correi Witte 33.24 min.; Ina Gerritsen 37.15 min. Heren 6,2 km: Jan Dogger 29 56 min.; Henk Schraag 29.59 min. Da mes 9,3 km: lydia Verwey 50.08 min.; Bettina Löscher 52.07 mm. Heren 9,3 km: Tony van der Vis 39.40 min. Heren vetera nen 9,3 km: Simon Appel 40.48 mm Martin Baars 41.32 min., Norbert Dankers 42.46 min.; Peter Bakker 42.47 min.; An- dri Binsbergen 43.05 min., Rinus Kooger 44.10 min.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7