Onderwijsprijs net niet voor Texel Prachtige show "Op Eigen Wieken" „Dubbeltje op z'n kant" TEXELSE f C0URANT" ros weer op jacht naar schaaktitel sge Beumkes/Roeper, in bowlingtoernooi terke dampartij m Wim Timmer Wat ik zeggen wou... Bijeenkomst over brandingkanoën Voetbaldames Texel aan kop Klaverjaskoppels passeren de 8000 Leerzame menwedstrijd Jaap de Graaf-bokaal „Flinke mannen" Eilandcompetitie volleybal Volle bowlingwinst voor „So What" Tevoko programma Verlies Mareis in slechte wedstrijd Springwedstrijd Zaalvoetballers De Koog maken reputatie waar VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 ordat hij een aantal malen ver- l k had laten gaan was Jaap js teruggevallen naar een plaats je middenmoot van de strijd om Texels kampioenschap. De ti- tërdediger had echter aan één eironde genoeg om zijn neus ir tegen het venster te druk- Hij liet weinig heel van Thijs Ite, terwijl de concurrenten Ri- 5 Vittali en Henk Tuinema niet in kwamen en lijstaanvoerder 3p de Wijk tegen Jan Willem kker niet verder dan remise am. js Witte toonde weinig ontzag jr de reputatie van zijn tegen- nder, want door zich in te laten l de Schotse opening waagde zich in het hol van de leeuw, jp Dros is immers een ge- pecteerd kenner van het iots. Meteen in de opening n Dros al een pion, waarbij hij ens de verdediging van de wit- koning ontwrichtte. De arme mg werd door de zwarte stuk- het halve bord over gejaagd, genadeklap bleef nog heel n uit, omdat Dros zocht naar mooiste manier om de vijande koning te vangen. Maar het lies was uiteindelijk onafwend-- r, zodat Witte nog eens na- ikkelijk kennis maakte met de Beumkes en Martin Roeper ben zondag in bowling De gel het herfsttoernooi op hun m gebracht. e voorrondes werden de nodi- 200 games gegooid zodat de nning hoog opliep. Vooral de |d verkeerde in goede vorm. Bij (Olwassenen werd de hoogste ie door Peter Veldman ge- d: 223. Bij de jeugd was dat aid Bleyerveld: 210. De laatste s die gespeeld werd, was nog spannend, want daar kwa- nog twee teams uit die de fi- in gingen. In de finale kon het Barry Huisman en Paul Thijs- het geweld niet aan en eindig als zesde. Ronald Bleyerveld en Dave stra redden het niet en eindig- op de vijfde plaats. Vierde den Trijn Stiggelbout en Erna Star. De drie teams die op het mm kwamen, moesten er nog voor vechten. Uiteindelijk men het „Top-oldie" Rob mkes en nieuweling Martin per als beste uit de bus. Twee- rerden Henk Plaatsman en Ru- Mattner, derde Debby v.d. ie en Mieke Witte. De fina- n werden in de bloemetjes ge- door Bert v.d. Wal. Duin heeft na zijn rentree in amarena laten zien dat hij vol- nde kwaliteit bezit om in de mste helft van de ranglijst te oeven. Wim Timmer was ech- jeenszins van plan aan de be- iging van die stelling mee te ion. :n taaie, doch onderhoudende j bleken de positionele proble- i niet van de lucht. Dat kostte Duin zeeën van tijd en maakte 'kwetsbaar in de slotfase. Met lag op vallen, moest nog een ie twintig zetten worden ge- i In een toch al lastige stand m dan ook de misser. Wim Tier profiteerde en speelde na gedegen naar een meer- eidseindpel. Rond midder- it kon hij de felicitaties in angst nemen. s Bos bood tegen Rinus Vittali - kiekkig verzet, maar de in de "fase van de partij opgelopen f achterstand werd Bos nood- Vittali klaarde het karwei =gen en voert momenteel de (ijst aan. Jos de Wolf kon in de ing profiteren van een on- Jaamheid van Cees Vinke en zodoende vroeg thuis. Frans sr werd in zijn partij tegen Piet 'laar geconfronteerd met een telling. In een poging zich uit te bevrijden, kwam hij van (gen in de drup. Gerrit Blom telde Ate Sijtsma zoveel pro- ®n voor dat deze het spoor kwijt moest raken. Jaap van 'waarden kon zijn combinatie- 'ogen botvieren ten koste van Everwijn, die na een aantal afwezigheid nog de scherpte sente uitslagen zijn als volgt: ïtsma-M. Vittali 0-2; W. Timmer-J. ""jn 2-0; F. Kuiper-H v.d. Wetering J- v. Heerwaarden-F. Bos 2-0; G. C Vinke 2-0; B. Duin-J. de Wolf 1-1; JM. Vittali 0-2; W. Timmer-B. Duin Kuiper-P. Bakelaar 0-2; A. Sijtsma- «n 0-2; C. Vinke-J. de Wolf 0-2; J. "ijn-J. v. Heerwaarden 0-2. kracht van de regerend kampioen. Jan Willem Bakker hield koploper Jaap de Wijk op uitstekende wijze op afstand. De Wjk speelde met de Franse verdediging een slap spelletje dat Bakker op geen enke le wijze kon verontrusten. In het eindspel had Bakker zowaar nog de beste kansen, maar hij stelde zich tevreden met remise. Auke Terpstra is aan een sterke periode bezig. Met de Weense opening boekte hij tegen Cees van Houten de tweede overwinning op rij. Ook Roel Riegman had weinig succes met het Schots. Taeke van Lingen is zelf ook een liefhebber van deze aanvallende opening en plaatste dan ook de juiste tegenzetten. In het middenspel verspeelde Rieg man daarna kwaliteit, waarna hij snel zijn lijdensweg beëindigde en zich overgaf aan het vluggeren dat inmiddels in alle hevigheid was losgebarsten. De mooiste partij van de avond werd gespeeld door Paul Eelman en Ferry van Tatenho- ve. het damegambiet waren de spelers in een zeer onoverzichtelijk middenspel terecht gekomen. Zo dra een van de spelers de aanval trachtte te openen, begon zijn ver dediging vervaarlijk te kraken. Uiterste voorzichtigheid was dus geboden en daarin was Van Taten- hove iets beter dan zijn opponent. Bij de afwikkeling naar eindspel hield hij twee pionnen meer over en dat was voldoende om soepel naar de winst te manoeuvreren. Met deze overwinning rukt ook Van Tatenhove op in de vaart der volkeren en voegt hij zich bij de subtoppers die in achtervolging zijn op Jaap de Wjk en Jaap Dros. Uitslagen: C. van Houten-A. Terpstra 0-1; R. Riegman-T. van Lingen 0-1; A. Naderi-A. Witte 1-0; T. Wtte-J. Dros 0-1; K. Bruining-W. v.d. Rijke 1-0; P. Eelman-F. van Ta tenhove 0-1; J.W. Bakker-J. de Wijk V2-/2. Ilnrvrn vjn Irwrj rtwyfdrli/thrtj nn <Jc trA»~\w Vogelvereniging "Op Eigen Wieken" heeft van de jubileumshow iets moois gemaakt De fraai in gerichte zaal van d'Ouwe Ulo werd gisteravond officieel ingewijd door burgemeester W. van Rap- pard en is het gehele weekend voor het publiek geopend. Tijdens de opening werden zeven op richters in het zonnetje gezet. Op de foto staan v.l.n.r. Arie Eelman, Adrie Moor, Joop Schouwstra, Jaap Daalder en Jan Bruin. Gehurkt: Joop Smit en Ko Vermeulen. Oud-voorzitter Jan Noorlander was niet aanwezig. De keurmeesters gaven een karakiri (parkiet) van Piet Kingma de hoogste sco re: 91 punten. Paul Hoogendijk leverde de kampioen kanaries, Willem Bakker het mooiste tropi sche vógeltje. De jeugdleden Dolf de Kroon en Sebastiaan Ran kregen een aanmoedigingsprijs. ledereen die is geïnteresseerd in brandingkanoën wordt dinsdag om 20.30 uur verwacht in De Ark, Diek 17 te Den Hoorn. Daar houdt zeekanovereniging ,,De Wadyakkers" een bijeenkomst. De vereniging wil gezamenlijk een plan opstellen voor kano activiteiten in het seizoen. Ook wordt gepeild of belangstelling is voor winterbijeenkomsten over het plannen van tochten of eski- moteeroefeningen in een zwembad. Wie wel geïnteresseerd is, maar op de bewuste avond niet kan, wordt verzocht te bellen naar 16657 of 13444. Het damesteam van vv Texel '94 heeft de smaak te pakken. Na de 12-0 overwinning op Go Ahead vorige week verpletterden de mei den HOSV dit weekend met 10-0 en gaan dankzij de monsterzege aan kop. Met als enige wapenfeit een over winning op WFC, de directe con current van Texel, begonnen de dames gewaarschuwd aan de strijd. Wegens afwezigheid van de arbiter nam coach Norbert Kager de fluit ter hand. Al 29 seconden nadat hij het be- ginsignaal had gegeven opende spits Nicolle Slater de score. Een tweede kans miste ze. HOSV kreeg meer grip op de wedstrijd, maar werd niet gevaarlijk. De spits maakte na twintig minuten haar tweede goal. Toch was de ban nog niet gebroken en bleef HOSV goed verdedigen. Op slag van rust kopte Monique Smit de derde treffer in uit een hoekschop van Angelique Mets. Na rust opende Texel met een blik- semaanval die Smit met een fraaie goal afrondde De hoekschop- penspecialist maakte haar faam opnieuw waar en bediende Smit andermaal op maat (5-0). Haar derde corners kruide ze ineens tussen de doelpalen. Het murw- gespeelde HOSV wist zich in de resterende tijd geen raad meer met de dames Smit en Mets, die nog vier goals aan hun scorelijst (samen 23) toevoegden. Op de zevende competitie-avond van klaverjasclub Den Burg heb ben twee koppels meer dan 8000 punten gescoord. Tien plaatsen winst behaalden Theo en Jaap Witte met de mooie score van 8032 punten. Zij werden op de voet gevolgd door Wil en Christa Kamminga, die met slechts twee punten verschil, 8030 punten, twaalf plaatsen in het klassement stegen. Van de twaalfde naar de zesde plaats gin gen Nel v/d Veen en Jo Keyser met 7682 punten. Rob Caspers en Ka- rel van Heerwaarden behaalden 7069 punten en stegen naar de vierde plaats. Theo Sheringa en Nico Barhorst deden ook goed mee met hun 7066 punten, wat ze vijf plaatsen winst opleverde. De laagste score was deze avond ook behoorlijk goed (5445 pun ten). Het gemiddelde van deze avond lag op 6380 punten; er wer den 74 marsen behaald. Totaalstand na 28 partijen: 1 L. vxJ. Veen-H. Westdorp 48838; 2. F. Hopman-R. de Ruwe 47783; 3. Echtpaar F. Veeger 46952; 4. R Caspers-K. v. Heer waarden 46731; 5 E. J. Geus-P de Porto 46456; 6. N v.d. Veen-J. Keyzer 46442; 7. Th. Witte-J. Witte 46149; 8 G. Festen- G. Smit 45626; 9. J. Wiersma-J. Vinke 45596; 10. W. Koomen-N. Koomen 45497 De presentatie van OSG in Haarlem. „Ik denk dat het een beetje poli tieke keuze is geweest", veron derstelt OSG-directeur Henk de Vries. „De eerste prijs was voor een allochtonenproject en de kans dat daar landelijk mee wordt gescoord is vrij groot." OSG De Hogeberg greep met hun theater project net naast de provinciale onderwijsprijs. Uit negen inzendingen voor de Na tionale Onderwijs Prijs koos een speciale commissie drie projecten. De genomineerden, waaronder de texelse OSG, waren dinsdag te gast in het Haarlemse concertge bouw, waar ze een presentatie verzorgden. Texel reisde af met zestien leerlin gen en vijftien begeleiders van de commissie die de theaterweek op de OSG verzorgt. Burgemeester Van Rappard voegde zich in Haar lem bij het gezelschap. „Onze presentatie loog er niet om. We kregen veel complimentjes en menigeen gaf aan dat we geramd zaten", aldus docent Hans van Garderen. Ook uit de onderwijs wereld was de waardering voor het 'texelse theaterproject groot. De teleurstelling dat de tweede plaats werd behaald was dan ook van de gezichten van de leerlingen af te lezen. Het juryrapport en een mondelinge toelichting gaven aan dat het een bijzonder moeilijke keuze was geweest. „Echt een dubbeltje op z'n kant. We zijn ook gevraagd om, ondanks dat we tweede waren, toch een presenta tie te verzorgen voor de landelijke finale in januari", vertelt De Vries, die daar echter weinig trek in (Foto Hans van Garderen) heeft. „Het kost veel energie. Mis schien kunnen we die beter beste den aan een project om volgend jaar opnieuw mee te dingen." Nog erger De publieksprijs, waar een bedrag van ƒ500,- mee was gemoeid, ging ook aan de Texelse neuzen voorbij. „Daar waren de leerlingen eigenlijk nog meer teleurgesteld over. Maar ook dit was een beetje té toevallig: zowel bij de basis scholen als bij het voortgezet on derwijs ging deze prijs naar degene die derde waren voor de onderwijsprijs.... Nota bene met een project over coastwatch. Dat doen wij ook op school." Behalve een oorkonde hield Texel weinig over aan het bezoek aan Haarlem. „We moesten een kotter charteren, want de laatste boot konden we niet halen. Het heeft dus alleen gekost. De provincie heeft een kleine bijdrage verleend voor de vervoerskosten. We hopen dat we voor het resterende deel een beroep kunnen doen op de ge meente", aldus De Vries. John van der Zwaag is zondag winnaar geworden van de eerste menwedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal. Deze competitie omvat zes wedstrijden die in en om manege Akenburg worden verreden en telt dit seizoen 21 deelnemers/sters. Elke wedstrijd bestaat uit een dressuurproef met allerlei figuren en een vaardig- heidsproef waarbij een proefje tussen kegeltjes door wordt af gelegd. De jury, dhr. Valkema, gaf na af loop van elke dressuurproef com mentaar. Deze uitleg werd als zeer leerzaam ervaren. Omdat dit toch wat extra tijd kostte, werd ditmaal de kegeltjesproef tegelijkertijd bui ten verreden. Gelukkig was het veld niet te nat, en bleef het de he le dag droog. Zes deelnemers wisten de vaar- digheidsproef foutloos af te leg gen en mochten dit in de barrage nogmaals proberen. Alleen Aad van Heerwaarden en Willem Reu vers bleven ook in de barrage fout loos. Van Heerwaarden was de snelste van dit duo. Dhr. Valkema gaf naast persoonlijke tips ook een toelichting over het rijden van di verse dressuurfiguren. Bij het rij den van bijvoorbeeld een S moet het paard halverwege de figuur even worden rechtgesteld. Dhr. Valkema benadrukte boven dien het belang van het zgn. Achenbachsysteem. Deze manier van het voeren van de leidsels heeft o.a. als voordeel dat de men ner gemakkelijk contact met het paard kunnen houden in de wen dingen. John van der Zwaag, de winnaar van vorig jaar, eindigde als eerste. Joop Noom reed een prima dres suurproef en werd tweede. Willy Zijm en Baukje de Graaf vergaar den evenveel punten. Willy Zijm mocht wegens een zwaarder tel lende dressuurproef de derde prijs in ontvangst nemen. Els Onne- weer en Aad van Heerwaarden be haalden met één en dezelfde combinatie een precies gelijk re sultaat en deelden de vijfde plaats. Willy Zijm en Joop Noom behaal den het hoogste puntentotaal in de dressuur (125) en vergaarden hiermee tien punten voor de dres- suurprijs, die aan het eind van het seizoen zal worden uitgereikt. John van der Zwaag en Piet Beers hadden het op één na hoogste dressuurresultaat (nl. 123 punten) en ontvingen acht punten. Op 11 december wordt de tweede men wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal verreden. Uitslagen: (resp. dressuur, vaardigheid, totaal) 1. John vd Zwaag, 123, 80, 203; 2. Joop Noom, 125, 77. 202, 3 Willy Zijm, 125, 75, 200; 4. Baukje de Graaf, 120, 80, 200; Els Onneweer, 119, 80, 199; Aad van Heerwaarden, 119, 80, 199. „Onze vriend gaat volgende week trouwen, dus we willen hier eten met een man of dertien. We gaan ons dan een stuk in onze reet zui pen en slopen dan de tent een beetje. We pissen de wc helemaal onder, gooien met borden, vlees en zo nog wat en steken vast nog wel een tafelkleed in de fik. Maar we betalen er wel voor hoor. Kijk, het is namelijk zo, we zijn doordeweeks en normaal gespro ken altijd een voorbeeldig burger. We gaan netjes naar ons werk en 's avonds ook op tijd naar bed. maar ja hè, met zo'n vrijgezellen feest dan komt er flink wat drank in de man en dan komt ook de agressie van de hele week naar boven. Want in ons burgerlijke le ventje weten we niet hoe we met die frustraties om moeten gaan. Dus we dachten als we nou 's lek ker op Texel gaan eten dan kan dat wel, want daar kennen ze ons toch en bovendien, zoals ik al zei, betalen we er ook voor. Dus vana vond komen we dan en, o ja, we hebben dan ook even helemaal geen respect voor de mensen die ons bedienen en zo (wéér die drank hè), dus er zullen ook wel wat discriminerende opmerkingen gemaakt worden. Da's ook altijd wel lachen vinden wij. Daar beta- Programma dinsdag 22 november Veld A mannen: 18.30 u. ABN/AMRO-Kobeko DGM 19.15 u. DGM-Arch.Uriot Kobeko 20.00 u. Pilaar-Sportshop Arch.Uriot 20.45 u. 12 Balck.-MeubelhTex Tatenh.1 21.30 u. Cocky's-Tatenh.1 12 Balcken 22.15 u. Paal 28/de Kr.-Paal 9 Cocky's Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Bosma-Wiersma Cohen 19.15 u. Cohen-De Vlier Bosma 20.00 u. Rival-Timmers Smash'68 20.45 u. Gr.Slock (v)-Smash Timmers 21.30 u. Gr.SI. 2-Maarcob. Perf.bodies 22.15 u. Graaf Sp.-Perf.bodies Maarcob. Veld C vrouwen: 18.30 u. SI. de Boer-7 Prov. Durper Dr. 19.15 u. Durper Dr.-Klif 12 De Boer 20.00 u. Eierl.Huis-Leydekk. Top Tien 20.45 u. Vespertma-Top Tien Leydekk. 21.30 u. Westerlaken-Nioz Vespertina 22.15 u. Haarstudio-Texèle Nioz Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 15194. Uitslagen Maarcobouw-Super 1-2; Teso-Sportshop 1-2; Architect Uriot-Tatenhove 1 3-0; 12 Balcken-DGM 2-1; ABN/AMRO-Paal 9 3-0; Cocky's Kapsalon-Kobeko 1-2, Ecomare- Tatenhove 2 1-2, Kruiswerk-NBC 0-3; Slag Beverdam-Waayer 0-3; Klif- Zandloper 3-0; Graaf Spuiterij-Grote Slock 2 0-3; Tex. Autocentrale-Perfect Bodies 1-2; Texèle-Nioz 1-2; Haarstudio-Klif 12 2-1; Question-Eierlandse Huis 1-2; Durper Drup-Leydekkers 3-0; Zeilmakerij-Slag. Schiphorst 3-0; Bosma Woninginr.-Cohen 0-3. De heren van het team So What waren in de bowlingcompetitie goed op dreef. Vooral Pietje Kager was niet te stoppen. Met een ga me van 207 haalde So What de volle vijf punten binnen. Het bowlingteam Tabaksshop liep deze week als een trein. Vooral Rudy Martinez had een goede kijk op de baan en scoorde als het noodzakelijk was. Maar ze konden niet op tegen de dames van het Stunt Team, bij wie Trijn Stiggelbout een mooie serie van 714 neerzette, en dat drie pun ten in hun zak stak. De teams van Niets te Verliezen en Deurdouwers haalden een leuke avond, waarbij de spanning hoog op liep. Ze konden de punten de len: 2 '/2 -2 Vi De Champ Sisters speelden tegen Timmers Tearoom en ondanks een mooie game van 177 van Libber- dien Witte konden de Champ Sisters met de winst naar huis. De dames van W.B.Z. waren in de huisvrouwen-league niet te klop pen. Mede dankzij een mooie ga me van 209 van Clara Hemelrijk stuurden ze de tegenstanders, de T-Fords, met nul punten naar huis. Uitslagen Stuntteam-Tabaksshop 3-2, Sommeltjes- T.Z.N. 0-5; So What-EV.A 5-0; Hotel Tatenhove-Team 24 1-4, Paal 12-Paal 9 4-1, Slowstarters-I.B.S. Oele Schoo 1-4; Bedr. Serv. Dekker-Hotel Strandplevier 3-2; De Butenriggel-Verseput Verz. 0-5; Timmers Tearoom-Champ Sisters 2-3; Niets te Verliezen-Deurdouwers 2%-2%; Gruni- Onder de Pomp 5-0; Last Minnet-AII Stars 0-5. Jeugd: Hotel de Weal-Hotel Strandplevier 3-1; Taxi Grootjen-Hotel Juliana 1-3; Dis cotheek De Metro-K.P.O. 1-3. Huisvrouwen: W.B.Z.-T-Fords 3-1; Marico- Bloopers 0-4; De Pins- Klavervier 3-1 len we trouwens ook niet voor hoor. Ha ha, geintje!" Van zo'n vrijgezellen-etentje „mocht" ik vrijdag jl. dus getuige zijn. Nou nou „mannen", wat een pret. Ik schaam me gewoon kapot en kan niet anders zeggen dan dat ik jullie gewoon een stel zielige, domme, lompe klootzakken vind. Ik hoop dat jullie als voorbeeldig- doordeweekse-burgertrutten het fatsoen hebben om de eigenaar van het restaurant een heel flinke schadevergoeding te bezorgen. Verder wens ik de aanstaande bruidegom een heel lieve vrouw en een mooie toekomst waarin hij maar veel mag leren, vooral over zichzelf. Ook zo voor zijn vrienden natuurlijk, (Misschien is een cur sus omgaan met alcohol/agressie een leuk begin voor jullie, jongens. Zet 'm op!) Sjakkeliene Klaassen, Den Burg. Zaterdag 19 november 1994 Sporthal Ons Genoegen Zaaldienst: dames Tevoko 3 13.30 u. Tevoko 2-Zeemacht (H) 15.00 u. Tevoko 1-Quelderd./Sh.3 (H) 16.30 u. Tevoko 4-Zeemacht 1 (H) 13.30 u. Tevoko 1-HCSC 1 (D) 15.00 u. Tevoko 2-VCW 1 (D) 16.30 u. Tevoko 3-Quelderd./Sh.4 (D) 13.30 u. Tevoko 1-The Serve 1 (J) 15.00 u. Tevoko 3-Quelderd./Sh.4 (H) 16.30 u. Smash'68 1-Noordk. 1 (D) De Mareis speelde in Den Helder tegen De Koggen. Met acht spe lers werd het een dramatisch slechte partij. Ook de tegenstan der was de tweede klasse niet waardig. Na de eerste helft was de stand nog maar 8-8. Niet bij machte om de wedstrijd een positieve wen ding te geven, ploeterden beide partijen voort. Paniekerig spel en weinig creativiteit bepaalden de stijl van de Mareis. Toen echter de coach hét ook niet meer zag zitten hielden de Mareis het voor gezien. Een derby om snel te vergeten, met het idee in het achterhoofd dat het absoluut niet slechter kon en dat de volgende wedstrijd zeker gewonnen kan worden. Eindstand: Mareis-Koggen 16-18. Score: Klaasje v.d. Velde 4; Gerda Kuiper 6; Jacqueline Wilner 2; Irma Schuijl 2; Gatske Ykema 2. In manege Akenburg wordt van 11.00 tot ongeveer 15.00 uur een springwedstrijd gehouden. Het parcours wordt neergezet door M. de Hoon. Er worden twee man ches verreden in de klassen B en L. Er zullen 27 combinaties aan de start verschijnen. Begonnen wordt met de kleinste pony's over 60 cm. Juryleden Molenaar, Beets en De Hoon zorgen voor de beoordeling. Na de nodige bekerwedstrijden te hebben gespeeld, is inmiddels de competitie van het zaalvoetbal weer losgebrand. In de hoofdklasse plaatste zich de kampioen van afgelopen seizoen, De Koog, gelijk op de eerste plaats door met 12-3 te winnen van Casi no, Texel volgt op de tweede plaats en de derde plaats is voor Klif 2, dat Klif 1 met 4-2 terug wees. Nummer drie van vorig seizoen, Jelleboog, won ook, maar had zeer veel moeite met Texel 2. Na een hevige strijd won Jelleboog met 5-4. In de eerste klasse voert De Krim uit De Cocksdorp de ranglijst aan, gevolgd door Plus Klus. Op de derde plaats staat Rab met drie punten uit twee wedstrijden. De tweede klasse heeft al meer wedstrijden gespeeld en hier wordt het krachtsverschil (na vijf wedstrijden) al wat duidelijker. Bo venaan staan Mantje 2 en RAB 2 met zes punten, gevolgd door vier ploegen met vijf punten: Nioz, De Mok, ZDH en het jeugdige Texel 3. In de derde klasse wordt de lijst aangevoerd door De Koog 6 met vijf uit drie wedstrijden. Tweede is Oosterend 2 ook met vijf pupten maar dan uit vier wedstrijden. Ook Klif 5 en Casino 4 zitten nog volop in de race voor de bovenste plaatsen.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7