r Geen straf voor te laat afdekken van mestsilo's Texel '94 stelt na ust orde op zaken Manege: twee dagen strijd om Kerstbokaal „Milieu heeft alleen maar verloren" 'an Exel trekt team over streep Afscheid van Turkse Tent TEXELSE J2 COURANT- ad van Heerwaarden - 'innaar menwedstrijd Wijzigingen TexelToerist Voetbaluitslagen Trainer De Koog tekent bij ZDH verliest van Twisk in hard duel Hema 1 wint in middenmootduel Langeveld wint golfwedstrijd Uitslagen Tevoko Makkelijke winst Mareis dames Snerttoernooi „Rapport niet in bureaula" Forse boete wegens bezit „strijkers" Twee lijken opgevist uit zee rond Texel DINSDAG 13 DECEMBER 1994 a een zwaarbevochten overwin- ng op SRC. dat in de onderste gionen verkeert, gaat Texel '94 winterstop in op een uitsto nde tweede plaats met slechts n punt achterstand op SEW 9t eveneens won). Met de rust g het er nog donker uit, want 2jn leidden de Schagenaren met 5j I. In de tweede helft zette uit- nker Paul van Exel zijn team ir op het goede spoor. Met e goals had hij een belangrijke in de uiteindelijke 3-1 tnmige supporters meenden dat wedstrijd de avond tevoren al is beslist. Scheidsrechter Chris ing was met een maat al eer- naar Texel gekomen en raakte ivallig in supporterscafé Groot je Slock verzeild. Daar maakte hij jjj inis met de smaak van Juttertje dat beviel de arbiter zó goed, de fans dachten dat het zon- niet meer mis kon gaan. Dat ;te echter anders uit. De leidsrechter, luid toegejuicht or de Texelse „F-side", floot in jjbegin voor elk duel om de bal wekte zo de irritatie van de itgebakerde spitsen Paul van ®il en Erwin Koning. Laatstge- van Heerwaarden heeft zon- in manege Akenburg de lede voorronde om de Jaap de af-bokaal gewonnen. Deze se- menwedstrijden wordt op 9 il afgesloten met de finaledag op het buitenterrein van de lege wordt verreden. Ie vaardigheidsproef moet elke Inemer een parcoursje tussen eitjes door afleggen. De vaar- leidsproef was ditmaal extra ilijk doordat het parcours veel ige bochten bevatte. Aad van rwaarden was de enige men- die dit onderdeel van de wed- d foutloos reed. In de barrage ide hij er echter een balletje af, irdoor ook hij geen punten r het barrageklassement ver- ide. /lid Kees van der Zalm lichtte afloop van de wedstrijd de ge- an proeven toe. De rijder mag r het groeten de tijd nemen, als paard niet meteen stil wil in. Tijdens het halthouden t het paard attent blijven, zo de menner meteen weer weg rijden. Dhr. Van der Zalm be- Irukte het belang van een goe- 8' houding van de menner. Noom behaalde net als de •etlge keer het beste resultaat in gi dressuur. Hij gaat dan ook aan eiding in het klassement voor dressuurprijs en werd zondag ede. Willem Reuvers en John der Zwaag behaalden even- punten, maar wegens een larder tellende dressuurproef iht Reuvers de derde prijs in vangst nemen. Vijfde werd Jo- touthoorn. de competitie gaat de zeer stant rijdende Joop Noom aan op de voet gevolgd door John der Zwaag en Aad van Heer- irden. Op 22 januari volgt de de voorronde om de Jaap de af-bokaal. agen dagprijs: (resp. dressuur, vaar- leid, totaal) ad van Heerwaarden 132, 80, 212; 2. Noom 145, 66, 211; 3. Willem Reu- 139, 70, 209; 4 John v.d. Zwaag 71, 209; 5. Joke Bouthoorn 132, 73, ipetitie: top Noom 404, John v.d. Zwaag 403; ad van Heerwaarden 402, 4. Willem -ers 395; 5. Willy Zijm 393. et mag dan nog wel even uren voor het toeristensei- oen volgend jaar losbarst, nze voorbereidingen voor de ieuwe TexelToerist C95/'96) jn alweer in volle gang. literaard streven wij ernaar dit nummer, dat vlak voor e Paasvakantie zal verschij- sn, de gasten van Texel zo ompleet mogelijke informa- e te verschaffen. /ij verzoeken daarom bedrij en en instanties die in de Hps" worden genoemd, de- e kritisch door te lezen op de orrectheid van de gegevens, ventuele veranderingen kunt op verschillende manieren an ons doen tpekomen: als ikstje bij de balie van Lange- eld en de Rooy of per fax 14111), of telefonisch bij de idactie (tel. 62620) of Joop ommets (privé: 19547). noemde herstelde zich snel, maar Van Exel liep in de loop van het du el tegen een terechte gele kaart aan wegens „mekkeren". Mis schien was dat tevens een bewijs dat de onvoorspelbare linkerspits op scherp stond, getuige ook zijn sterke voetbalstaaltjes en zijn late re doelpunten. Texel '94, dat Gerko van Putten en Wim van Veen door blessures miste, kwam in de eerste helft ge luk en overtuiging tekort. SRC nam na een kwartier brutaal de lei ding door een laag ingeschoten vrije trap van Sjoerd Bakker. Texel kreeg het moeilijk, maar wist er toch een kort offensief uit te per sen. Erwin Koning had pech met een geweldig schot dat door de SRC-keeper uit de kruising werd geranseld en een kopbal op de lat. SRC bleef intussen op de counter loeren via de razendsnelle en tech nisch begaafde aanvaller Roy van Twuyvert, die „terriër" Barry de Vries een zeer lastige middag be zorgde. Vonk Na rust bemoeide de Texel- aanhang zich fanatieker met de wedstrijd en de vonk sloeg over. In de tiende minuut pikte Ralf Koning een slechte uittrap op en bediende de diepgaande Van Exel op maat. Alleen voor de keeper schoot hij de gelijkmaker binnen. Halverwe ge de tweede helft, kort nadat met Martijn Beerling voor Edgar Klippel een verse kracht binnen de lijnen was gebracht, was het weer raak. Een vrije trap van Ingmar Moer beek werd door Van Exel in een vol strafschopgebied subtiel verlengd. De bal belandde in de verste hoek: 2-1. Even later brak het verzet van SRC helemaal. Uit een kort genomen corner poeierde Ralf Koning de bal vanaf rand zestienmeter richting verste paal, waar een SRC- verdediger het leer van schrik ach ter zijn eigen doelman werkte: 3-1. Waarna supporters en spelers zich met gerust hart in het „voorkla zen" konden storten... Vrouwenbond FNV. Muziekschool-directeur Hendrik Jan Trooster houdt vanavond in d'Ouwe Ulo voor de Vrouwen bond FNV een inleiding over de Muziek- enDansschool. De avond begint om 20.30 uur. Zaterdag 10 december: Texel A2-J.Holland A2 5-0 Texel A2 kampioen ZAP B1-Texel B2 3-3 Helder D1-Texel D2 1-0 Succes Dl-Texel D1 4-4 Oosterend B1-SVAP BI 1-4 Texel C1-SRC C2 8-0 Oosterend C1-Texel C2 1-5 Meisjes: Texel-Kolping Boys afgelast Texelse pupillencompetitie: O'end F1-Texel'94 F3 11-1 Texel'94 F1-ZDH F1 5-1 Texel'94 F2-Texel'94 F4 19-0 De Koog F1-SVC F1 10-0 SVC E1-Texel'94 E2 1-1 O'end E2-0'end E1 1-5 Texel'94 E4-De Koog E1 1-1 Texel'94 E3-ZDH El 1-8 O'end D1-De Koog D1 4-3 Texel'94 D4-Texel'94 D3 3-5 Zondag 11 november: Texel-SRC 3-1 Dirkshorn-De Koog 3-1 Flevo-Oosterend 0-8 Twisk-ZDH 3-1 Texel 2-Alkm. Boys 2 2-1 Oosterend 2-0udesluis 2 1-6 Petten 2-Texel 3 6-0 Helders 5-Texel 4 1-5 Oudesluis 3-Oosterend 3 9-1 VZV Al-Texel Al 3-2 Recreatievoetbal: SVC-De Koog 4-1 Hans van der Park, trainer van SV De Koog, heeft een jaartje bijgete kend. Hij zal de teams nog een sei zoen bijstaan. Theo van Veen (40) heeft af scheid genomen als manager van Euroase vakantiecentrum De Turkse Tent en van hotel De Koger Hoop. Hij vertrekt naar Exloo waar hij directeur wordt van recreatiemaat schappij De Hunzebergen, een belangrijke promotie. Van Veen, oorspronkelijk afkom stig uit Nijmegen, heeft de functie op Texel zeven jaar vervuld. Hij was daardoor nauw betrokken bij vrij ingrij pende veranderingen die zich ten aanzien van eigendom, di rectie en organisatie van De Turkse Tent hebben voorge daan. De stichting SVV werd een „gewone" commerciële organisatie, die luistert naar de naam Vastgoed Hotels en Recreatieparken, waaronder diverse hotels en bungalow terreinen vallen. De naam „Turkse Tent" is inmiddels ge schrapt (mede omdat het mis verstanden gaf) en vervangen door „Euroase Texel". Met het vakbondsverleden is gebro ken, hoewel FN V-leden nog altijd 10% korting genieten, zodat zij een naar verhouding groot deel uitmaken van het gastenbestand. Thans is op Texel de vervanging van hotel de Koger Hoop door een ap partementenhotel aan de or de. Verwacht wordt dat deze plannen spoedig zullen wor den uitgevoerd ondanks het bezwaar dat de vereniging Tien voor Texel ertegen heeft gemaakt. Wie de opvolger wordt van Van Veen is nog niet bekend. Het wordt in elk geval iemand van buiten. Tot zolang worden de honneurs waargenomen door Janneke Goënga. Foto: onder degenen die vrijdag avond afscheid namen van Van Veen was Frans Rotte veel, vroeger (1985-1988) manager van de Koger Hoop, tegenwoordig van Tulip Inn in Amersfoort. IFoto Harry de Graal) Een duel waarin grote belangen op het spel staan en spelers op het scherpst van de snede voet ballen, vereist een scheidsrechter die consequent en met begrip leidt. Wanneer hij dit nalaat is de kans groot dat de sportieve belan gen op de achtergrond geraken en irritaties en frustraties de over hand krijgen. Twisk-ZDH was zondag een schoolvoorbeeld van hoe het eigenlijk niet moet. Twisk had tot dan toe slechts één schamel punt je in de wacht weten te slepen, maar met de wetenschap dat ZDH ook niet altijd even succesvol was geweest, zagen de Noordhollan ders de kans schoon succesvol te werken aan verbetering van hun positie. Van meet af aan opereer den ze geconcentreerd, met volle dige toewijding en af en toe ook erg fel. De Zwaluwen schrokken aanvankelijk nogal van deze aan pak, wat hun eigen spel niet ten goede kwam. Maar na een klein kwartiertje begon het spelbeeld te veranderen. Dat was vooral te danken aan Rob van der Stap, die al zijn ervaring in de strijd wierp om zijn medespelers op het juiste spoor te zetten. Een speler van Twisk vond de aanwezigheid van de routinier tenslotte zo hinderlijk worden, dat hij besloot hem eens flink op de knie te raken. Deze na re acties werd niet bestraft door de scheidsrechter. Vanaf dat mo ment was het in feite afgelopen met Van der Staps inbreng. Strom pelend haalde hij de rust nog wel, maar daarin werd hij vervangen door Bouk Vredevoort. In het verloop van de tweede helft raakte de sfeer door deze onver- Voor de eilandcompetitie basket bal is vrijdagavond slechts één wedstrijd verspeeld. In een ge moedelijke en sportieve ontmoe ting versloeg Hema 1 Sportshop Texel met 47-40 na een ruststand van 18-11. Sportshop Texel begon de wed strijd met de minimale bezetting van vijf spelers en wist ondanks dat aardig bij te blijven, mede om dat ook Hema 1 te gehaast in de afwerking bleek. In de tweede helft kreeg Sportshop het condi tioneel wat moeilijker maar Hema 1 benutte de geboden ruimte niet voldoende om een grote voor sprong te nemen. Daardoor bleef Sportshop dichtbij in scores en kon de wedstrijd dan ook met een acceptabel verlies van zeven pun ten besluiten. Eerstvolgende wedstrijden worden in het nieuwe jaar gespeeld (13 januari). Stand t/m 9 december: 1. Veenbaas Bouw 5-10 344-133 2. Nauta Foto 5-8, 255-162 3 Hema 1 5-6, 217-157 4'Sportshop Texel 5-3, 168-224 5. Zebra Sportswear 5-2, 120-265 6. Hema 2 5-1, 112-275 kwikkelijkheid zo mogelijk nog on vriendelijker. Zeker toen Twisk na een kwartier op voorsprong kwam. De spelers van de thuisploeg roken de eerste over winning en elke ZDH'er die hierin verandering wilde brengen, werd op hardhandige wijze op andere gedachten gebracht. Roald van der Slikke werd opvervelende wij ze neergeschopt, waarna de jeug dige spits opstond en de boosdoener een duwtje gaf. Bei den moesten met „rood" het veld verlaten. Korte tijd later brak.één der Twisk- voorwaartsen door, maar verdedi ger Roger Kortenhoeve was snel en haalde hem bij. De aanvaller trok Kortenhoeve daarop aan zijn shirt naar het gras. Al vallend tikte die in een uiterste krachtsinspan ning de bal weg. Onreglementair, besloot de scheidsrechter. De toe gekende penalty werd onberispe lijk ingeschoten (2-0). Nog was ZDH niet verloren, want tien minuten voor tijd zorgde Ste fan Bousma voor een tegentreffer. Maar een eventueel gelijkspel be hoorde wel heel kort tot de moge lijkheden, want nog in dezelfde minuut vergrootte Twisk de marge weer tot twee doelpunten. Dat de scheidsrechter zijn middag niet had bleek ook nadien, toen hij en kele spelers van Twisk om ondui delijke redenen bestrafte met een gele kaart. Het deerde de Noord hollanders echter maar weinig, want samen met het laatste fluit signaal kon de eerste overwinning worden begroet. Al met al een hard gelag voor de ijverige Hoornders. Anders dan gewoonlijk (in ver band met Sinterklaas) werd de maandwedstrijd van De Texelse Golfclub op de tweede zondag van de maand gespeeld. Er was weer een goede opkomst: 24 le den streden deze keer mee. Winnaar werd Arie Langeveld met 33 punten, gevolgd door Jan Me- vius, Bart Udding en Reynier de Graff die tweede werden met 35 punten. Ook volgende maand zal de maandwedstrijd op de tweede zondag gespeeld worden, omdat de eerste zondag nieuwjaarsdag is. Op 8 januari zal na afloop van de wedstrijd een nieuwjaarsrecep tie worden gehouden in het ca feetje van vakantiecentrum De Krim. De leden van De Texelse Golfclub zullen hierover nog nader worden geïnformeerd. Zaterdag 10 december Sporthal Ons Genoegen Zaaldienst: Heren Tevoko 3 H2 Tevoko 2-Zeemacht 2-3 H1 Tevoko 1-Polisport 1 3-1 H2 Tevoko 3-VCJ'94 2 3-1 D1 Tevoko 1-Los'82 10-3 D1 Tevoko 2-Quelderd.2 3-0 D2 Smash'68 1-HCSC 2 3-0 JB Tevoko 1-WSOV 1 1-3 H2 Tevoko 4-VCJ'94 1 0-3 D2 Tevoko 3-HCSC 3 3-0 Een groep van 18 Texelse boeren is gisteren schuldig bevonden aan het niet tijdig afdekken van mest silo's. Omdat zij inmiddels aan die wettelijke verplichting hebben voldaan, legde economisch poli tierechter mr. R. Schlingemann hen gisteren in de Helderse recht bank geen straf op. Drie anderen moeten zorgen dat zij de overkap ping per 1 maart a.s. klaar heb ben, anders krijgen ze een boete van ƒ5.000,-. Eén agrariër, die in maart j.l. eveneens was betrapt maar zijn silo nu niet meer in ge bruik heeft, hoeft geen kap te plaatsen en kreeg evenmin straf. In plaats van 22 Texelse boeren verschenen gisterochtend slechts twee afgevaardigden voor de Hel derse rechtbank. Enkele dagen voor de zitting was officier van justitie mr. J. Scheffer hiermee ak koord gegaan op verzoek van de plaatselijke WLTO-mestcommis- sie. Ondanks dat straffen gisteren achterwege bleven, toonde woordvoerder Frans Bakker van de mestcommissie zich na afloop te leurgesteld. „Het milieu heeft al leen maar verloren", sprak hij in de microfoon van Radio Noordhol land, die de kwestie „heet" ge noeg vond om er aandacht aan te besteden. Kleigrond Volgens Bakker heeft de wettelijk verplichte afdekking er toe geleid dat sommige boeren hun mestopslag leeg laten staan of af breken, omdat zij de investering te fors vinden. Gevolg: er wordt 's winters méér mest in kleigrond ge bracht. In dit jaargetijde belanden de meststoffen echter eerder in het grondwater dan in het voor jaar, wanneer ze direct als voeding door planten worden opgenomen „Dat gebeurt op Texel nog vrij veel. In feite is het de goedkoopste oplossing", bevestigt Dick Kikkert, die gisteren samen met Bakker als lid van de mestcommissie in Den Helder present was. „Ja", zegt Bakker, „maar het is niet de be doeling. Het doel van de mestsi lo's is om ze te gebruiken." De officier en de rechter gingen echter niet in op de inhoudelijke kant van de zaak. „Dat is een poli tieke beslissing, die nog eens is bevestigd door uitspraken van de Raad van State. Ik moet me aan de wet houden", aldus rechter Schlingemann. Strokorst De Texelse agrariërs hadden hun silo's eigenlijk al per 1 februari 1992 moeten overkappen. Doel van deze wettelijke maatregel is het terugbrengen van de uitstoot De Mareis dames hebben de laat ste wedstrijd van het jaar tegen Break Out simpel gewonnen. Eni ge weken terug speelden de da mps ook al tegen dit team, maar toen liep het niet zo goed. Doordat alle basketbalsters nu een min of meer vaste plaats in de ver dediging hadden, liep het dit keer wel goed. De verdediging van de tegenstanders zat niet goed dicht, wat leidde tot een 17-35 over winning. De teams die zondagochtend we kelijks voor hun plezier een balletje trappen, hielden afgelopen zondag in De Cocksdorp het inmiddels vertrouwde SVC Snerttoernooi. Gastheer SVC werd eerste, ge volgd door Texelse Boys, De Koog en ZDH. Wederom was het een geslaagde, sportieve dag. Tien voor Texel is boos op de ge meente. In een brief wordt verwe ten dat het Teso-rapport over de houding van de Texelse bevolking ten aanzien van het toerisme in een la is verdwenen. Volgens de gemeente is dat hele maal niet waar. Het college van b en w heeft na het uitkomen van de rapportage in mei besloten het te betrekken bij de evaluatie van het recreatiebasisplan. En die heeft nog niet plaatsgevonden. Tevens zijn elementen eruit gebruikt voor het sociaal economisch structuu ronderzoek. van ammoniak met minstens 75 procent. Aanvankelijk probeerden de Texelse boeren hetzelfde resul taat te bereiken met een strodek. Als op de drijfmest stro wordt aangebracht, ontstaat spoedig een korst, waardoor de emissie wordt beperkt. Echter net niet ge noeg: uit onderzoek bleek dat dit een reductie van „slechts" 72 procent geeft. „Het verschil is dus te verwaarlozen", voerde Bakker tijdens de zitting aan. Vervolgens vestigden de boeren hun hoop op nieuwe regelgeving; misschien zou de overkapping over een paar jaar al niet meer nodig zijn... Ook de officier van justitie bleek tel kens bereid om de ontwikkelingen af te wachten. Ter zitting bleek dat mr. Scheffer de Texelse situatie daarbij in aanmerking had geno men: „Texel is een bijzonder geval, omdat er geen mestoverschot is, maar een tekort." Bij de contacten met justitie speelde ook de ge meente Texel een rol: oud wethouder Terpstra en zijn opvol ger Schilling spanden zich voor de Texelse boerenbelangen in. Suske Wiske Overigens had de gemeente ook nog wat goed te maken. In 1987 duurde het vrij lang voor de 22 boeren een bouwvergunning kre gen voor de silo's. Bakker: „Eerst was alleen melding voldoende. La ter moesten we een vergunning aanvragen. Toen de vergunning rond was, was het intussen juni '87. Jaren later bleek dat het mini sterie 1 juni 1987 als uitgangs punt te nemen. Silo's van na die datum moesten worden afgedekt. Begrijpelijk dat de boeren zich ge nomen voelden." Een dure misrekening: de kosten voor een silo kunnen (afhankelijk van de capaciteit) oplopen tot ƒ80.000,-. Voor een kap komt daar nog eens ƒ20.000,- tot bijna ƒ60.000,- overheen. Bovendien liepen de Texelaars ook nog eens een subsidie van 15 procent voor de overkapping mis. Tijdens de zit ting verweet Frans Bakker de offi cier dat het erg lang had geduurd voor de boeren dit jaar antwoord kregen op hun verzoek om verder Een 17-jarige jongen uit Oude- schild heeft een boete van f250,- gekregen wegens het in bezit hebben en voortijdig afsteken van verboden vuurwerk, zg. strijkers. Zaterdag constateerde de surveil lerende politie dat jongelui op de Groeneplaats bezig waren met vuurwerk Er werd opgetreden waarbij twee jongens werden aan gehouden. Een 21-jarige uit Den Burg had niets (meer) bij zich en werd vrijgelaten. De jongen uit Oudeschild had strijkers, die daar op in beslag werden genomen. La ter werd op de Groeneplaats een doos met 71 strijkers gevonden, die afkomstig bleek te zijn van de zelfde jongen. uitstel, hoewel mr. Scheffer zou hebben beloofd dat hij spoedig zou reageren. Daardoor verstreek de termijn waarbinnen subsidie kon worden aangevraagd. Mr. Scheffer antwoordde dat hij méér tijd nodig had om de stukken te bestuderen. „Het is geen Suske Wiske." Geen dwarsliggers Pas eind juli, ruim vijf maanden la ter, plofte bij de boeren een brief van de officier op de mat. Hij maande hen de mestsilo binnen vijf weken te overkappen. „Een onmogelijke eis, want daar zaten vier weken bouwvak bij", aldus Bakker. Met hulp van de gemeente lukte het om uitstel te krijgen, waarna de boeren aan de slag gin gen. Van de 22, die in maart door de -door Bakker overigens als „soepel" betitelde- Texelse milieu- politie waren gesnapt, gingen de meesten hard aan de slag. „Geluk kig waren er geen dwarsliggers", concludeerde mr. Scheffer. Voor hen zou hij een boete van ƒ5.000,- in petto hebben gehad. Op verschillende plekken rond Texel zijn vrijdag twee lijken uit zee opgevist. Vroeg in de morgen kreeg de bemanning van de TX 29 ten noordwesten van De Koog het lichaam van een onbekende man in de netten. Het marine schip HM Urk viste vrijdagmor gen ten oosten van Oudeschild ook een lijk op. De laatste trek op weg naar de Helderse haven zal de bemanning van de TX 29 „Helena Elisabeth" nog lang heugen. Op zo'n 25 mijl uit de kust van De Koog troffen de opvarenden tussen de vissen een bovenlichaam aan dat in verre gaande staat van ontbinding was. Volgens schipper Marco Drijver was het lijk niet van de nog ver miste opvarende van de kotter La- rissa, die onlangs verging. Drijver kende de Urker wel. „Dit lichaam was aanzienlijk kleiner van postuur." Na de vangst bij de au toriteiten te hebben gemeld, is het lichaam op weg naar Den Helder zolang in een kist bewaard. Aan wal is het lijk overgedragen aan de politie. Het is nog niet bekend van wie het afkomstig is. Gebonden Bemanningsleden van HM Urk hebben vrijdagmorgen in de Texelstroom een ronddrijvend lijk uit zee opgepikt. Het lichaam moet vijf tot acht weken in zee hebben gelegen. Het was aan han den en voeten gebonden, wat aan een afrekening in het criminele cir cuit doet denken. De politie ont kent geruchten dat er kogelgaten in het lichaam zouden zitten. Het stoffelijk overschot is voor onder zoek opgestuurd van het gerech telijk laboratorium in Rijswijk. De politie verwacht een spoedige identificatie, mede doordat het lijk volledig gekleed was. Heel paard- en ponyrijdend Texel is komend weekend te vinden in manege Akenburg. Daar worden de wedstrijden om de Kerstbokaal verreden, een evenement waar aan ook niet-federatieleden kun nen meedoen. De strijd om de Kerstbokaal kent drie onderdelen: dressuur, vragen ronde en springen. Beide dagen wordt begonnen met de dressuur om 08.30 uur. Het springen start om 16.00 uur. De jurering is in handen van Anjo Kikkert, Tessa de Graaff en Esther Nebbeling. Tussendoor worden verschillende shows gehouden. Op zaterdag worden twee showblokken ver zorgt door Albert Wezenman, be wegingsagoog op het instituut epilepsiebestrijding „Meer en Bosch" en Eline Koopman, die werkzaam is bij de manege van dit instituut en de Cruquius Hoeve. Beide instellingen bieden woon ruimte aan 700 geestelijke en li chamelijk gehandicapten. Naar Texel nemen zij twee Fjor denmerries mee. Iris is een 6-jarige M-dressuurkampioene en de 9-jarige hoogdrachtige Floor, die goede keuringsresultaten op haar naam h^eft. Tijdens de show wor den de Fjorden getoond in een a la flash aanspanning en een dres suurproef die wordt gereden zon der zadel en hoofdstel om 11.30 en 15.00 uur. Martin Gaus Zondag wordt het showblok ge vuld met honden. Om 11.30 uur verzorgen enkele Texelaars een Martin Gaus-achtig optreden. Naast de normale dressuur- en springproeven konden de deelne mers zich ook aanmelden voor een kür op muziek. Velen hebben van die gelegenheid gebruik gemaakt, zodat tussen de officiële onderde len door steeds enkele küren wor den verreden. Tijdens het evenement kunnen lo ten worden gekocht waarmee fraaie prijzen zijn te winnen. Het geld dat aan het evenement wordt overgehouden wordt besteed aan de manege. Nou heerst momenteel op Texel ringworm. Deze aandoening, die officieel dermatomycose heet, is erg besmettelijk. Daarom is beslo ten dat paarden of pony's die deze schimmelinfectie onder de leden hebben nietmogen deelnemen aan de Kerstbokaalwedstrijden, om besmetting van de andere rij dieren te voorkomen.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 11