m Lions: dertig mille voor goede doelen Weekend Film Heijnen en De Lugt nieuw in waterschap Medische Post alle dagen 24 uur geopenc Agenda VOOR TEXELSEcouRANT Waterschap tevreden over Texelse opkomst Volkskerstzang Kenia-gangers houden actie in Den Burg-west Muziekleerlingen geven concerten van 17 en 18 december 1994 Kerkdiensten zondag 18 december Mooi programma met de Kerst oud Papier Paradijsspel Radio Texel 106, VRIJDAG 16 DECEMBER 1994 In het stembureau in d'Ouwe Ulo vormde zich dinsdagmiddag een kleine wachtrij. Waterschap Hollands Kroon is te vreden over de opkomstcijfers op Texel. Met 18.9 (gebouwd) en 34,4 (ongebouwd) procent ste ken die gemiddeld gunstig af bij de vastewal. Voor gebouwd werd garagehouder Wim Grisnigt in het bestuur gekozen. Geert Timmer, George Jimmink en Gerard Schraag komen voor ongebouwd in het bestuur. Via getrapte ver kiezingen gaf de gemeenteraad de voorkeur aan Corrie Heijnen- Dros. Dirk de Lugt was als enige kandidaat voor de pachters al ze ker van een zetel. De eerste voortekenen voor een gunstige opkomst onder de 6648 stemgerechtigden op het eiland tekenden zich in Den Burg dins dagmorgen vroeg al af. Ondanks het Ouwe Sunderklaasfeest van de avond te voren liep het in het stembureau in d'Ouwe Ulo al lek ker door. 's Middags ontstond zelfs een wachtrij voor het voor malige leslokaal. Voor gebouwd bracht 25,6 procent een stem uit, terwijl ongebouwd zelfs 43 pro cent scoorde. In Eierland liep het wat minder. 10,2 procent van ge bouwd kwam naar het stembu reau in het vliegveldrestaurant, terwijl 28,8 procent van onge bouwd verscheen. Gemiddeld genomen kwalificeert Hollands Kroon de opkomst op het eiland als heel goed, zeker ten op zichte van de vastewal, waar voor al in de stadskernen de opkomst bedroevend was. Plattelandsge meenten drukten daardoor een flink stempel op de verkiezingen. Het democratisch gehalte in het waterschap nieuwe stijl valt in dat opzicht laag te noemen Gebouwd Bij de categorie gebouwd kreeg kandidaat Wim Grisnigt zowel in Den Burg (227) als in Eierland (72) de meeste stemmen, goede twee de werd Annie Hin-Hin, die 246 stemmen kreeg. De derde plaats was voor Jan Duin met 235 stem men. Sietske Dijksen kreeg de voorkeur van 151 van de 5255. stemgerechtigden. Bij ongebouwd was Geert Timmer favoriet (131). Tweede werd Geor ge Jimmink (126) en derde Gerard Schraag (109). Werner Dros kwam met 100 stemmen als enige niet in aanmerking voor een bestuursze tel. Voor ongebouwd mochten 1393 Texelaars hun stem uitbren gen. Ingezetenen Bij de verkiezing voor de categorie ingezetenen werd het een nek aan nek-race tussen Peter Bakker (Groen Links) en Corrie Heijnen- Dros (Texels Belang). Met zes stemmen was Heijnen Bakker met iFoto Gerard Timmerman) één stem de baas. Jan Koolhof (CDA) kreeg vier stemmen. Hans Roeper (PvdA) betreurde het dat het college voorbij was gegaan aan het verzoek van Groen Links om Peter Bakker bij de raad aan te bevelen als kandidaat. ,,Meer dan de andere kamdaten is hij repre sentatief voor de categorie ingeze tenen. Bovendien heeft hij de meeste bestuurlijke ervaring." De volkskerstzang, die volgende week in de Ned. Hervormde kerk van Den Burg wordt gehouden, is op dinsdag 20 december (en dus niet op dinsdag de 20ste, zoals abusievelijk in de vorige krant stond). De zangavond begint om 20.00 uur. De jonge Texelaars die de komen de zomer naar Kenia gaan om daar verder te bouwen aan een school in de plaats Isiolo, zamelen op allerlei manieren geld in om hun project te bekostigen. Zater dag a.s. halen zij in een deel van Den Burg flessen met statiegeld waarde op en ook buitenlands geld. Het gaat om het westelijk deel van Den Burg, waarbij als grens het traject Kogerstraat-Binnenburg- Elemert wordt aangehouden. Zo veel mogelijk zullen huis aan huis flessen en vreemd geld worden af gehaald. Gehoopt wordt dat de mensen daar rekening mee zullen houden. Flessen heeft bijna ieder een. De Keniagangers willen ze graag verzilveren. Veel mensen hebben ook vreemd geld in huis, meestal overgehouden van vakan tie. De Kenia-jongelui zorgen voor inzamelen en sorteren en wisselen het om ten bate van hun reis. De Texelse Lionsclub heeft gister avond de opbrengst verdeeld van de jaarlijks Lionsveiling. Een be drag van f30.000,- werd toege kend aan tien goede doelen in binnen- en buitenland. Het grootste bedrag (f10.000,-) ging weer naar de Stichting Texel- vakantie gehandicapten, als steun voor de exploitatie van het Tessel- huus in De Koog. De Stichting Paardrijden voor gehandicapten kreeg f1250,-, de judovereniging Shima kreeg voor de gehandicap tenjudo eveneens f1250,-. De Stichting Vakantlezorg Texel ont ving voor de aanschaf van vier „zeehonden" (soort rolstoelen waarmee gehandicapten in zee kunnen) f1600,-. Voor de inrichting met speelwerktuigen van het dorpsplein/speelplaats bij de school De Bruinvis te Oudeschild was f2650,- uitgetrokken. De zes Texelse dorpskranten kre gen elk f500,-, dus totaal f3000,-. Zoals gebruikelijk werd een derde van het totaal beschikbare bedrag toegekend aan projekten in de der de wereld. Voor de Stichting Oog kamp Himalaya was f6000,- beschikbaar, voor de Stichting Nieuw-Guinea f3000,- en voor de jongeren die komende zomer weer gaan bouwen in Kenia f1000,-. Vertegenwoordigers van de ge noemde organisaties namen gis- Vrijdag 16 december In Cinema Texel draait om 19.00 uur „The Mask" en om 21.00 uur „Forrest Gump". In de Doopsgezinde kerk wordt om 20 00 uur het „Para- dijsspel" opgevoerd door me dewerkers van het Maartenhuis en De Vrije School. Entree gra tis. Er wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In de Burgemeester De Koning hal worden vanaf 20.00 uur dunkwedstrijden basketball ge houden. In schouwburg De Kampanje wordt opgetreden door cabare tière Karin Bloemen, aanvang 20.15 uur. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Zaterdag 17 december In manege Akenburg worden de kerstbokaalwedstrijden ge houden. Dressuur om 8.30 uur; springen om 16.00 uur en om 11.30 en 15.00 uur fjor denshow. In sporthal Ons Genoegen zijn de Texelse kampioenschappen turnen. Recreatieturners tot on geveer 14.30 uur. Om 19.00 uur de selectiegroep en om 22.00 uur de prijsuitreiking. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Jungle Jack", om 19.00 uur „The Mask" en om 21.00 uur „Forrest Gump". In de hof van de R.K. kerk aan de Nikadel in De Koog worden bidstoelen en banken verkocht, van 14.00 tot 17.00 uur. De Algemene Bond van Oude ren heeft de kerstmiddag in de voormalige LTS-kantine; 16.30 uur. Dansclub Madira houdt een avond in kerstsfeer, vanaf 20.30 uur in de schouwburg zaal van De Lindeboom. Stijldansen in kerstsfeer vanaf 20.30 uur in het Eierlandsche Huis in de Cocksdorp. ledereen is welkom. Zondag 18 december Van 10.00 tot 17.00 uur houdt zwemparadijs Calluna open huis. Bezoekers kunnen vrijblij vend kennis maken met aqua- jogging. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Jungle Jack", om 19.00 uur „The Mask" en om 21.00 uur „Forrest Gump". In manege Akenburg worden de kerstbokaalwedstrijden voortgezet. Om 8.30 uur dres suur, om 11.30 uur hondens how, om 16.00 uur springen en om 19.00 uur bekendmaking winnaar. Maandag 19 december In Cinema Texel draait om 19.00 uur „The Mask" en om 21.00 uur „Forrest Gump". In de peuterspeelzaal van d'Ou we ULO wordt een voorspee luur van de muziekschool gehouden, toegankelijk voor iedere belangstellende: zang en optreden leerlingen harp. Aan vang 19.15 uur. De Stichting Texelse Sportraad houdt een openbare vergade ring in de kantine van Ons Ge noegen. Onder andere wordt gesproken over de Ferrever, het Waddentoernooi, de sportprijs en de Gyvo. De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland hebben in het Eierlandsche Huis een ad- ventsavond, aanvang 19.45 uur. In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk wordt een Leerhuisbij eenkomst gehouden, aanvang 20.00 uur. Mevrouw Drs H. Hirschfeld spreekt over „De ac tuele situatie in het Midden- Oosten", Dinsdag 20 december In Cinema Texel draait om 19.00 uur „The Mask" en om 21.00 uur „Forrest Gump". In d'Ouwe ULO houdt de Mu ziekschool een voorspeeluur, aanvang 19.15 uur. Optreden van leerlingen piano, gitaar, kla rinet, keyboard en trombone. Verder optreden van een kin derkoor en de Rampestampers. In dorpshuis De waldhoorn houden B en W openbaar over leg met de dorpscommissie; 19.30 uur. De Doopsgezinde Zusterkring houdt de adventsavond in de Doopsgezinde kerk, aanvang 19.30 uur. De Historische Vereniging houdt in d'Ouwe ULO een bi bliotheekavond, alleen toegan- l( kelijk voor leden; 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in de Her vormde kerk van Den Burg de volkskerstzang met medewer king van o.a. de Singers of the Lord, The Gospeltrain en de bla- zersgroep van Excelsior. Hoogwater te Oudeschild Vr. 16 6.50 en 19.20 u. Za. 17 7.17 en 19.54 u. Zo. 18 8.00 en 20.35 u. Ma. 19 8.45 en 21.15 u. Di. 20 9.10 en 21.50 u. Wo. 21 9.55 en 22.25 u. Do. 22 10.10 en 23.00 u. Vr. 23 10.27 en 23.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water De zon komt 18 december op om 8 43 en gaat onder om 16.27 u., 18 december volle maan, 19 december springtij. teravond de symbolische cheques in ontvangst tijdens een informele bijeenkomst in Bosch en Zee in De Koog. De Texelse muziekschool besluit 1994 met drie optredens, uitge voerd door leerlingen. Maandag-, dinsdag- en woensdagavond ver zorgen zij in d'Ouwe Ulo in Den Burg een voorspeeluur. In de peuterspeelzaal van het dorpshuis begint maandag om 19.30 uur een uitvoering van de leerlingen harp en zang. Een avond later wordt het druk in de voor speelruimte. Vanaf 19.15 uur is het dan de beurt aan de leerlingen pia no, gitaar, klarinet, keyboard, trombone, kinderkoor en De Ram pestampers. Op dezelfde plaats en tijd treden woensdagavond de leerlingen viool, cello, piano, gi taar, keyboard, saxofoono, accor deon, dwarsfluit en drums. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 11.00 u. ds. H.K. Fibbe. De Koog: 9.30 u. ds. H.K. Fibbe. Den Hoorn: 19.30 u. ds. H.R. Betting en pastor P. Kolk man; m.m.v. Tex. Chr. Mannenkoor; uitz. via Radio Texel. Oosterend: 9.30 u. ds. J. Bruin uit Heiloo. Oudeschild: 11.00 u. dhr. J. Wieten. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. J. Bruin uit Heiloo. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. B. Guiljam. 19.00 u. ds. J.J.N Wilmink; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. ds. J.J.N. Wilmink. 19.00 u. dhr. B. Guiljam. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u.ds. J. Baaijens. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg; 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. Van der Kooi; viering vierde Advent; uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitzending via De Lichtboei. Zo. 10.45 u. The Gospeltrain. Oudeschild: zo. 9.30 u. Den Hoorn: zo. 19.30 u Adventsviering in N.H. kerk; m.m.v. Tex. Chr. Mannenkoor. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing: 10.30 u. „Koestert u wrok of bent u vergevingsgezind?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „Wees teder mededo gend." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 12023. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk kop van Noord-Holland, afd. Texel. Voor dringende verpleegkundige thuiszorg in het weekend buiten de spreekuren: 02230-50150. Spreek uur verpleegkundige thuiszorg (iedere werkdag 13.00-14.00 uur), tel. 13241. Spreekuur jeugdgezond heidszorg (iedere werkdag 8.30-9 00 uur), tel. 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270 •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 12069, b.g.g. 0652804779. Tandheelkunde: Tandtechniek R. van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Za terdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Bij Cinema Texel draait er de komende weken een fan tastisch kerst-programma. Twee uitstekende films die el kaar 's avonds afwisselen, namelijk THE MASK en FOR REST GUMP en voor de kin dervoorstelling is JUNGLE JACK aangetrokken. JUNGLE JACK De Synopsis van Jungle Jack vertelt dat Bert het meest schattige en zeldzame beest ter wereld is. Hij woont diep in het oerwoud en speelt de hele dag met zijn vriendjes de apen. Op een dag vaart een beroemde filmster voorbij met haar man en ze heeft alles wat haar hartje begeert, be halve een Jungle Jack. Ze heeft er dan ook alles voor over om Bert te vangen en hem te gebruiken voor haar nieuweste film „Belle en het Huisdier". Een ware klopjacht op Bert is het gevolg, maar hij weet telkens weer te ont snappen... Een tekenfilm voor alle leeftijden. THE MASK Een grote filmhit in Amerika was THE MASK, een geniale combinatie van animatie en speelfilm. De held van het ver haal is Stanley Ipkiss, in het dagelijkse bestaan een onop vallende, saaie bankbediende. Hij wordt verliefd op een prachtige vrouw, die hem aan het loket versiert. Maar hij weet niet dat zij alleen maar een kijkje komt nemen om zich te oriënteren voor een overval. Ipkiss leven verandert als hij een antiek masker met magische krachten vindt. Met het masker op komen zijn ver borgen eigenschappen naar boven en transformeert de kleurloze pennelikker in een groene wervelwind, een on weerstaanbare, onverslaanba re en gevatte held, die danst als Fred Astaire. Kortom een regelrechte komedie met waanzinnige special effects, waar u eigenlijk niet om heen kunt. FORREST GUMP Dit jaar won Tom Hanks voor zijn rols als Aidspatiënt in de film Philadelphia de Oscar voor beste acteur. Misschien doet hij met zijn creatie van Forest Gump wel opnieuw een gooi naar dezelfde onder scheiding, want hij is on weerstaanbaar als de traag pratende, eeuwig optimisti sche zwakbegaafde, die zijn stempel drukt op alle belang rijke gebeurtenissen in de re cente Amerikaanse geschiedenis. Forrest groeit uit tot football- en tafelten nisster, oorlogsheld, succes vol garnalenvisser en multimuljonair. Hij ontmoet drie presidenten, brengt Ri chard Nixon ten val, laat Johnson zijn billen zien, leert Elivs Presley swingen en le vert John Lennon de tekst voor Imagine. Forrest Gump is een bijtende satire op de Amerikaanse sa menleving en een aangrijpen de liefdesfilm in één. De technische hoogstandjes, zo als de ontmoetingen met de verschillende presidenten, zijn van Industrial Light and Ma gie, het bedrijf dat een Oscar kreeg voor de special effects in Jurassic Park. Bovendien zijn ze eveneens verantwoor delijk voor de bijzondere tech nische effecten van The Mask! (CvH) JUNGLE JACK, za. zo. wo. 14.00 uur THE MASK, dage lijks om 19.00 uur, za. zo. wo. 16.00 uur FORREST GUMP, dagelijks om 21.00 uur De Medische Post die in de zo mermaanden voor toeristen is in gericht in De Koog, voorziet duidelijk in een behoefte. Nadat het tweede proefjaar met een po sitief financieel resultaat is af gesloten, is besloten komend seizoen alle dagen 24 uur open te zijn. In negen weken tijd zijn ruim 2500 mensen behandeld in de Medische Post. Toeristen in het noordelijk deel van het eiland konden (alleen op afspraak) terecht bij dokter Van der Bent in De Cocksdorp. De bemanning van de post in De Koog bestond uit artsen die oor spronkelijk van Texel kwamen en na hun opleiding nog eens op het eiland wilden werken. Ook voor komend seizoen wil de Stichting Medische Post graag artsen aan trekken, al dan niet van Texelse af komst, maar toch zeker met een „Texelgevoel", die het eiland ee i< van een andere, medische ka willen leren kennen. Drie arts< De post zal komend seizoen z geopend van 26 juni tot en met augustus. Uitbreiding hiervan volgens de Stichting financit niet haalbaar. Wel is, gezien drukte van afgelopen jare 24-uurs openstelling mogeli|e Daarvoor zullen drie artsen moJ ten worden aangetrokken en ze'* zes medisch geschoolde assiste tes. In '95 zal speciale aandacht w( den besteed aan knelpunten, zoa wachttijd. De ruimere openstellifir zal al een deel van het problee wegnemen, maar verbetering k.,e vooral optreden door het mak(e van afspraken. Hulp van logiesve3( strekkers wordt hierbij als welko ervaren. Het telefoonnumm MEDISCHE POST De Koog Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 5. Jonkerstraat, Willem van Beie- renstraat, Boogerd, Schoonoord singel, Witte Kruislaan en Bur gerhoutstraat. waarmee de post 24 uur per d« bereikbaar zal zijn is 27270. De Medische Post zal komend ja opnieuw worden gehuisvest in portocabm. Als het nieuwe dorp huis in De Koog verrijst krijgt post daar een vaste, definitie'! stek. Ook dit jaar wordt, naast de ove ge kerstspelen, het Paradijssp opgevoerd. Dat gebeurt vanavor om 20.00 uur in de Doopsgezint kerk van Den Burg. Volwassen!J en kinderen vanaf 9 jaar zi welkom. Pandemonium is terug. Mark draait op zaterdag tussen 14.00 en 16.00 uur muziek uit de jaren tachtig en negentig. Nieuw is het drieluik, met deze week: de cran berries. Het zaterdagse programma „Vroeg naar de kroeg" begint om 20.00 uur. Mensen van het Maartenhuis de Vrije School hebben gepr beerd zich de rollen eigen te m ken. Het Paradijsspel is geen gro theaterspektakel. Wel wordt o tracht een sfeer op te roepen. De spelers hopen op veel publieke De toegang is gratis, al wordt de uitgang een collecte gehoude

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2