Sportverkiezing sluit jaar op leuke wijze af Alice B\om, Hidde de Vries en G-team Agenda COURANT Jeu de boules Stoel voor Wieb Oranje en gift voor gehandicapten-judo Jongens Hogeberg winnen toernooi schoolvolleybal muziekJUDe 'zangeressen^Mahje Plï JS Wl IIJI SS trots bijeen DIT ZEGT NIETS OVER EEN ARBEIDSPLAATS TERM^ TPYTTT CT7 r~ dinsdag 3 januari 1995 soms de hele dag van huis en ze trainen tweemaal per week. In de zaal vertonen de resultaten een stijgende lijn en op het veld gaat het zelfs uitstekend: het G-team won twee toernooien en doet in de competitie mee voor de eerste plaats. Topscorer Franchimon kreeg onlangs zelfs een uitnodi ging voor de Nederlandse selectie. Beloning Alice Blom, die de triatletes Ingrid van Lubek achter zich liet, kreeg afgelopen jaar de beloning voor haar doorzettingsvermogen. Het 14-jarige talent van Tevoko werd uitgenodigd voor een selectietrai ning, waaraan slechts zestig meis jes uit heel Nederland mogen meedoen. Ook de coach van Jong Oranje toonde interesse. Om zo ver te komen, bracht Alice de af gelopen jaren wekelijks vele uurt jes door in Noordhollandse trainingszalen, gesteund door va der Dirk en moeder Agnes die haar trouw begeleiden. De Oudeschild- se probeert uit haar sport te halen wat er in zit en is daarmee volgens de jury voor alle andere Texelse sport(st)ers een voorbeeld. Geen kleintje Dat geldt ook voor Hidde de Vries, die met zijn ruim honderd kilo en 1.96 meter niet voor een kleintje vervaard is. Tijdens de Nederland se Kampioenschappen judo ver sloeg hij in zijn categorie (boven 95 kg) de ene na de andere oppo nent en kwam met een bronzen medaille thuis. Bovendien sleepte hij de Noordhollandse titel in de wacht (wat op zo'n jonge leeftijd bij de zwaargewichten bijzonder is), presteerde hij goed op toer nooien met internationale deelna me en kreeg hij een uitnodiging voor de trainingen van de nationa le selectie. Hidde bleef de andere genomineerden Mark Jan Mulder (turnen) en Arco de Graaf (whee- leren) voor. „Helemaal terecht", aldus Arco, die zelf nationaal kam pioen halve marathon werd in 1994. „Geweldig wat die jongen met zijn sport doet." De jongens van GVT brachten vaart in de avond met een vlotte demonstratie. In de schijnwerper: Just Marry. Vriës kregen uitgereikt. Alsof dat nog niet mooi genoeg was, kwam Benno Bakker van het Wielercomité Texel op de proppen met een gulle gift. Enthousiast ge maakt door de deelname van vi sueel gehandicapte wielrenners aan de tijdrit Oudeschild-De Cocksdorp v.v. in september j.l., besloot het comité f1.000,- van de winst te schenken aan het gehandicapten-judo. Henk de Vries, die de gift in ontvangst nam, heeft het bedrag inmiddels doorgegeven aan de penning meester van Shima. Het bestuur moet nog besluiten waaraan het geld zal worden besteed. Vergeleken met de vorige vermel ding zijn in de woensdagmiddag competitie van de Texelse jeu de boulesclub wijzigingen opgetre den. De stand blijft: 1. Cees v. Houten, gemiddeld 16.90; 2. Cees Riemens, 16.30; 3. Henk Bus mans, 16.27; 4. Joop Sikkeleras, 16.00. Bij de zaterdagmiddagcom petitie zijn er wel verande ringen. Zo heeft Cees van Houten zijn eerste plaats moeten afstaan aan Cor Timmer, die de vorige keer nog derde stond. Van Houten is nu tweede, gevolgd door Henk Bar- mans en Harm Gort. 1. Cor Timmer, gemiddeld 15.87; 2. Cees v. Houten, 15.86; 3. Henk Busmans, 15.72 en 4. Harm Gort, 15.15. Liefst had hij de schijnwerpers ge meden, maar verscheidene sport verenigingen droegen hem voor als eregast: Wieb van den Berg. Wegens zijn talrijke sportieve ver diensten voor o.a. de Texelse Ijs bond, de stichting Texelrace, Windsurfclub Texel en IJsclub Oost werd deze „man achter de schermen" vrijdagavond tijdens de Texelse sportverkiezing eens in het zonnetje gezet. Eerst kreeg Van den Berg uit handen van pre sentator Al bert Hoven een fraaie litho cadeau en daarna mocht hij plaatsnemen in een riante zetel. Onder het genot van een fles wijn en in gezelschap van zijn familie volgde de sportieve duizendpoot de show vanaf de eerste rang. Als tegenprestatie „moest" Van den Berg de prijzen overhandigen aan de sportploeg, -vrouw en -man. De Texelse sportman en sport vrouw van 1994 wonen slechts twee huizen van elkaar. In de De Houtmanstraat in Oudeschild kon de vlag uit voor judoka Hidde de Vries en volleybalster Alice Blom. De voetballers van het G-team werden tot hun grote vreugde uit geroepen tot „ploeg van het jaar". De bekendmaking van de prijswinnaars gebeurde tijdens een geslaagde show in de Burge meester De Koninghal. De verkiezing van de sportman, - vrouw en -ploeg vond voor het eerst op deze wijze plaats. In voor gaande jaren was er de sportprijs (uitgereikt tijdens de kwart- triathlon op de Groeneplaats) en verkiezing van Radio Texel (tijdens oud en nieuw in „Sportlokaal"). Ditmaal waren op initiatief van de Stichting Texelse Sportraad de krachten gebundeld, met als resul taat een avondvullend programma vol sport en muziek. Dankzij de nieuwe opzet kreeg de sportver kiezing méér allure. Nadrukkelijk was het echter geen plechtige gala-avond, maar een luchtige show, passend bij een sportief pu bliek. Gezien de publieke belang stelling (de zaal zat vol) èn de reacties was de formule aangesla gen. „Volgend jaar wéér", conclu deerde organisator Gert Pansier direct na afloop. Breed Voor de Texelse sportwereld was de avond een gelegenheid om zich in de volle breedte te presenteren. „Nooit geweten dat er zó veel sporten zijn op Texel", aldus een verbaasde toeschouwster. Ze doelde daarmee op de massale openingsparade, waarbij leden van de Texelse sportverenigingen in te nue en met attributen hun favorie te vrije-tijdsbesteding uitbeeldden. En dan te bedenken dat nog diver se takken van sport op het appèl ontbraken. Sommige sporten konden zich via demonstraties apart manifesteren. Een groep jongens van Gymvere niging Texel beet op spectaculaire wijze het spits af. Ondersteund door opzwepende muziek lieten zij op minitrampoline en kast diverse sprongen zien, die elkaar in hoog tempo afwisselden. Heel wat rustiger ging het toe bij de volks dansgroep onder leiding van Bouk- je Drijver en Betsy Verhoeven. De dames (de paar mannelijke leden waren ziek...) voerden met een voudige bewegingen drie dansen uit. Oerend hard De judo-familie De Vries oogstte veel waardering door met drie geestelijk gehandicapte judoka's een aantal technieken te de monstreren. Voor een gesmeerd lopende uitvoering zorgde de jazzgym-afdeling van GVT; hun ballet met bollenkistjes kreeg een warm applaus. Op de klanken van „Oerend hard" kwamen vier jeugdige coureurs van de MAB-club de zaal binnen en reden met hun motorfietsen het podium op. Toen de ronkende Jong geleerd... De coureurs van de MAB-club stalen de show. Gadegeslagen door Texelse sporters toont eregast Wieb van den Berg zijn zojuist gekre gen sport-litho. 4 februari Toneelver. Oudleerlingen van de Land bouwschool geeft haar jaarlijkse voor stelling in het Eierlandse Huis te De Cocksdorp. Aanvang 20.00 uur. 5 februari: Winterserie van Het Gouden Bol- tje. Start 13.00-1400 uur. Kiosk 't Turfveld (in de Dennen). Afstand 5 en 10 km. 7 februari: Ecomare: derde lezing over „verande ringen in de natuur, het beheer van de natuur op Texel na de tijd van Thijsse". Aanvang 20.00 uur. 11 februari: Open dag in d'Ouwe ULO. 12 februari: Theater Klif 12: muziekkwartet Hi- Jazz. Aanvang: 15.00 uur. Entree ƒ12,50; vriendenprijs ƒ10,-. kaar moesten spelen. De eerste die er aan moest geloven was (al weer) een team van Nieuwediep: 15-8, 15-0. Vooral de keiharde smashes van de gebroeders Klein Breteler zullen de Helderse scho lieren nog lang heugen. Meteen daarna moest het dan echt gaan gebeuren: Noorder Hooft, een te genstander om bang van te wor den. Hoewel de strijd goed begon in het voordeel van Texel (6-2), wist de tegenstander bij de stand 11-11 langszij te komen en uitein delijk de set naar zich toe te halen: 12-15. De tweede set was fan tastisch; in een ommezien speelde Texel de tegenstanders naar een achterstand van 9-0. Verdedigend staken Tolga During en vooral Thijs Albers in een uitstekende vorm. Het blok was nu prima geor ganiseerd, Jasper Ampt en Ri chard Hopman speelden de wedstrijd van hun leven. Onstuit baar werd de eindstand van 15-4 bereikt en daarmee het kampioen- schap. Dit toernooi zal in deze vorm ophouden te bestaan. De animo is tanende; een tiental jaar geleden deden nog 120 teams mee, dit jaar slechts 43. De Texel se middelbare school heeft pre cies tien jaren meegedaan en behaalde 17 kampioenstitels. JllSt Marry Bloemenzee voor het G-team. Allee Blom en Hidde de Vries. Tussendoor zorgde de meiden- Schoo, Belinda van Diesen en Pie- FEBRUARI Het veertigste school-volleybal- toernooi, dat eind december in Den Helder werd gehouden, heeft dit jaar weer een Texelse kam pioen opgeleverd. Het eerste jon gensteam van OSG De Hogeberg toonde zich overtuigend winnaar. Op de eerste dag speelde het Texelse jongensteam zich moeite loos door de voorronden heen met klinkende overwinningen. Onder leiding van aanvoerder Richard Hopman werd een visite-kaartje afgegeven: „Kijk jongens, zo moet het nou!" Op de tweede speeldag won Texel in de kruisfinale nipt van Nieuwediep: het werd 1-1 in setstanden, maar de gescoorde Maaike de Vries deelt oranje banden uit. die volgens traditie over de schouder moet worden gehangen en daarna pas maa worden Pun*®n Q^ven de doorslag. Er ble- omgedaan. ven dne teams over- d'e tegen el- AAN Di SLAG? GEHANDICAPT!N DO!N NIT ZO GOIO MEI AVO atMIDOElT: 033-73 33 44 aan de bekendmaking voorgesteld met korte videofilmpjes, pro deo vervaardigd door Simon Smit, die per 1 januari met een eigen be drijfje is begonnen. Dat de spor ters zich daarbij van hun fanatiekste kant wilden laten zien, bewees George Eelman, de keeper van het G-team. Vrijdagavond was zijn hand nog in een dik verband verpakt, het gevolg van een po ging om tijdens de opnamen een hard schot van een medespeler uit zijn doel te ranselen... Het G-team kreeg van de jury de voorkeur boven Dirk en Sandra Witte, die in het najaar Nederlands kampioen ringsteken werden. De combinatie heeft nu de zinnen ge zet op het Texels kampioenschap, dat tot dusver telkens aan hun neus voorbij ging. De andere gega digden waren de meisjes van de GVT-turnploeg, die in 1994 de pro vinciale titel in de wacht sleepte. Stijgende lijn Ruim twee jaar geleden ontstond het G-team op initiatief van een aantal medewerkers van De Bol der, die voor hun plezier een ballet je gingen trappen in de zaal. Uit die gezellige training ontstond het zaalvoetbalteam De Koog 6 (nu 7), dat in de Texelse competitie mee doet. Sinds september meten de spelers ook op het veld hun krach ten, met andere G-teams uit Noordholland. Hierdoor hebben jongens, die in de gewone club teams niet tot hun recht komen, de kans om op hun eigen niveau hun favoriete sport te beoefenen. De spelers hebben er veel voor over: voor uitwedstrijden zijn ze 28 januari: Toneelvereniging Nieuw Leven: „Ciske de Rat" in 't Skiltje te Oudeschild. Aanvang 20.00 uur. Toneelver. Oudleerlingen van de Land bouwschool geeft haar jaarlijkse voor stelling in het dorpshuis van De Waal. Aanvang 20.00 uur. 30 januari: Leerhuis op Texel. Spreker ds. G. H. Cassuto uit Zeist. Plaats: Doopsgezin de kerk, Kogerstr. 17a. Aanvang: 20.00 uur. Voor de groep verstandelijk gehan dicapte kinderen, die elke zaterdag bij judoclub Shima training krijgen van de familie De Vries (Hidde, Sjoerd, Maaike en vader Henk), was het vrijdagavond dubbel feest. Na afloop van hun de monstratie tijdens de Texelse sportverkiezing werden Mark Westerlaken, Mark van der Vliet en Ki Afman bevorderd tot de „vierde kyu". Zij mochten hun gele band inwisselen voor een oranje, die ze ter plekke door Maaike de machines even tot zwijgen wer den gebracht en de helmen afgin gen voor een interviewtje met presentator Albert Hoven, bleek pas hóe jong deze stoere jongens waren (de jongste was zes). Onge wild zorgde motorrijder Jan van der Vis voor méér spektakel door met zijn motor een buiteling van het podium te maken; het onge lukje liep goed af. De laatste sportdemonstratie was een echte uitsmijter, verzorgd door acht dames van Sportschool Texel. Op een disco- en housebeat deden ze een langdurige oefening die eenvoudig oogde, maar menig ander zou er hijgend bij neer zijn gevallen. De negen genomineerden (drie per categorie) werden voorafgaand ternel Geurtz hebben sinds hun debuut op Texelpop in maart j.l. een omvangrijk repertoire bekende popsongs opgebouwd en maak ten vrijdagavond een goed op el kaar ingespeelde indruk. Door het strakke draaiboek kwamen zij ech ter niet aan een sfeervolle opbouw toe. De avond begon wat aarzelend, maar na de eerste pauze kwam de bedoelde luchtige stemming in de zaal, wat aan het eind resulteerde in een uit volle borst door iedereen meegezongen „We are the cham pions". Tekst en foto's: Frans Hopman. Drie kwartier voor aanvang zaten ze -keurig in hun trainingspak- al in de zaal, de jongens van het G- team. „We vinden het al prachtig dat we zijn genomineerd. Het wordt sowieso feest, maar als we winnen gaat het dak eraf", ver klaarde aanvoerder Theo Franchi mon vooraf. Na een uur show veerde het team juichend op: zij waren uitgeroepen tot de Texelse sportploeg van 1994. Voor volley balster Alice Blom was haar uit verkiezing een verrassing, want ze moest afrekenen met de gere nommeerde Ingrid van Lubek. Sportman Hidde de Vries kon bij het publiek niet meer stuk na zijn demonstratie met verstandelijk gehandicapte judoka's.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5