Cultuurdrang wint het van advocatuur en homeopathie Echtpaar De Weijer zegt Texel straks vaarwel Toerfietsers maken pad in bos en houden tocht ■j= Sport TEXELSE f couRANT Biljarters strijden f om Texelse titel e Van Heerwaarden/ 8 Derksen ie sterk klaverjaskoppel v Boeiende dampartij Vlaming-Kuiper Handen schudden in Koger kantine Verwachtingen ten onrechte hoog door advocaten in films" „Op Texel kun je niet het normale tarief rekenen Schoolprestaties relativeren is een proces van jaren" oud Papier Nieuwjaarsviering SV Oosterend Nieuwe cursussen van „Prem Mandir" Eilandcompetitie volleybal VRIJDAG 6 JANUARI 1995 Biljarters die een gooi willen doen naar de Texelse titel waar van 14 tot 19 februari in De Lindeboom om wordt gestreden, kunnen zich tot uiterlijk 16 januari voor het kampioenschap inschrijven. De organiserende biljartcommissie heeft ondanks de verwikkelingen rond het spraakmakende complex aan de Groeneplaats weer de be schikking over de Schouwburg zaal. In de toneelzaal plaatst de firma Feller uit Hoorn zes biljarts van klein wedstrijdformaat. Als die voorzien zijn van professionele verlichting krijgt de ruimte de allu re van een echte biljartzaal. De ambiance draagt zeker bij aan de geladen sfeer tijdens de wedstrij den, die in doorsnee bijzonder se rieus worden afgewerkt. Biljarten is beslist niet alleen een cafésport, doelt organisator Joop Kramer op dit verkeerde imago. „Tijdens de kampioenschappen gieren bij sommigen de zenuwen door de keel." Dankzij computer apparatuur van D. Sijtsma en D. Vlas zijn de uitslagen snel bekend. Gespeeld wordt in het libre (vrij) in w de klassen 0 tot 1.00 (vorig jaar nog 0 tot 1,50), 1.00 tot 1,50, 1,50 tot 2,50, 2,50 tot 3.00 en 3.00 en hoger. 55-plussers spelen van 0 tot 1.00, 1.00 tot 2.00 en - 2.00 en hoger. Bij het driebanden wordt gespeeld in de klassen laag, midden en hoog. Deelnemers mogen zich voor meerdere onderdelen opge- ven. Per spelsoort bedraagt het in- I schrijfgeld steeds ƒ12,50. Inschrijfformulieren moeten wor- den ingeleverd bij Joop Kramer, Beatrixlaan 40. n Martin en Elisabeth de Weijer werkten sinds 1970 op Texel in het onderwijs en bouwden daarna allebei een eigen praktijk op. Op de twaalfde avond van klaver- jasclub Den Burg zijn Peter van Heerwaarden en Wil Derksen als eerste geëindigd. Zij scoorden 7501 punten en stegen hierdoor van de 22e-naar de 15e plaats. Daarna kwamen twee koppels met een gelijke score. Jelle Wiersma en Johan Vinke behaal den 7155 punten en gingen van de vierde naar de tweede plaats. Zij hadden drie marsen gescoord en Gerda en Freek Veeger hadden met dezelfde score één mars gespeeld. Zij gingen van de negen de naar de zesde plaats. Ada Vlas en Rosa Haubers behaalden 7083 punten en dat leverde drie winst plaatsen op. Zij werden op de voet gevolgd door Gerhard Benjamins en Piet Moree met 7076 punten. Ook voor hen betekende dit drie plaatsen winst. Er was deze avond een gemiddelde van 6265 punten en er werden maar 56 marsen gespeeld. Stand na 48 partijen: L. v.d. Veen-H. Westdorp 81811, J. Wier- sma-J. Vinke 80994; C. Bos-R. de Zwart 80980; R Caspers-K v. Heerwaarden 79860; G. Fester-G. Smit 79174; echt paar F. Veeger 78957; E.J. Geus-P. de Por to 78449; Th. Witte-J. Witte 78392, F Hopman-R. de Ruwe 78029. Stand tweede periode: J. Wiersma-J Vinke 19594; C. Bos-R de Zwart 19073; R. Harbers-A. Vlas 18977, 3 T. den Braven-G Kiewiet 18941; W. n Derksen-P. v. Heerwaarden 18798; B. 1 Weijdt-A. de Zwart 18423; R. Caspers-K. v. Heerwaarden 18190; C. v.d. Slikke-P. v.d. ïl Slikke 18123; Fr. Boer-J v.d. Kooi 18082. 51 e Dammers Gerrit Vlaming en Frans Kuiper staan regelmatig borg voor lange, maar vaak ook interessante jt partijen. Ook deze keer. Frans Kui- i per probeerde met een flankaanval n kansen te scheppen. Vlaming ver- k dedigde zich goed. Na een her- ;t groeping ontspon zich een bijna i klassieke partij. Daarin wist Kuiper lf een verraderlijke dreiging te vlech- ten. Toen Vlaming deze ontdekte 3 was de slagwending echter niet r meer zonder schade te voorko- 1 men. Met een schijf achterstand 1 kwam Gerrit Vlaming met de rug e tegen de muur te staan. Hij had echter het geluk dat Frans Kuiper n in tijdnood wat steekjes liet vallen, waardoor de partij nog net in re- n m jllndien de weersomstandigheden en de terreingesteldheid het toela ten, treden zondag op het Koger voetbalveld Koog 1 en oud-Koog 1 tegen elkaar aan. De titanenstrijd begint om 14.00 uur. Na afloop, om 16.00 uur, begint in de kantine 1 de gebruikelijke nieuwjaarsrecep- tie. Alle leden, donateurs, spon- sors en supporters zijn daarbij van harte welkom. Na hun loopbaan in het onderwijs bouwden ze allebei een bloeiende praktijk op. Van leraar Engels en conrector werd Martin de Weijer advocaat en zijn echtgenote Elisabeth ver ruilde de lessen Duits voor de klassieke homeopathie. Voor de eerste betekende het een ontnuchterende ervaring („de psychische druk is me tegengevallen"), voor de ander ging een levenstaak in vervulling („het mooiste dat ik ooit heb ge daan"). Per 1 januari heeft mr. De Weijer een punt gezet achter zijn advocatenpraktijk; mevrouw gaat nog door tot ze -na 25 jaar op Texel te hebben gewoond- samen naar de overkant verhuizen. Een verhaal over schoolse en praktische intelligentie, het afkoelen van emoties en samen de rode draad zoeken. In beider gevallen was de praktijk „een uit de hand gelopen hobby". Martin de Weijer (nu 65) had, na de beëindiging van zijn lestaak aan de Rijksscholengemeenschap Texel, tijd over en vulde die met een studie rechten. „Zuiver uit in teresse, niet met de bedoeling om advocaat te worden." Elisabeth de Weijer 160) had zich wat anders van lesgeven voor gesteld. De van oorsprong Duitse had in haar vaderland Duitse taai en letterkunde gestudeerd. In plaats van daarmee inhoudelijk aan de slag te kunnen, moest ze zich beperken tot het aanleren van de taal aan vaak half gemoti veerde leerlingen. Ze zocht naar een mogelijkheid om wèl dieper te graven en homeopathie bleek voor haar de ideale oplossing. Toen hij na zijn RSG-periode in de VUT ging, begon De Weijer aan een -voor zijn studie verplichte- stage van drie jaar bij de Texelse advocaat mr. J. Feikema. „Het toeval wilde dat Feikema binnen een paar jaar wilde stoppen, zodat ik de kans kreeg zijn praktijk voort te zetten. De stage kwam er op neer dat hij me meteen alle nieu we zaken gaf, ik werd dus echt in het diepe gegooid." Qua niveau bleek de dagelijkse praktijk danig te verschillen van wat De Weijer tijdens zijn rech tenstudie gewend was. De immer naar perfectie en kwaliteit stre vende intellectueel De Weijer moest zich plotsklaps opstellen als straatvechter. „Gezien mijn voorgeschiedenis als conrector, waarbij je meer als probleem oplosser fungeert, was rechter een logischer vervolg geweest. Weliswaar gaat de beroepscode van advocaten er vanuit dat je eerst probeert een minnelijke schikking te bereiken, maar de praktijk is dat je er pas bij wordt geroepen als de emoties al héél hoog zijn opgelopen." Emoties Als advocaat belandde hij in een wereld van conflicten en tijdsdruk. Collega's stuurden geen brieven meer met een reactietermijn van tien dagen, maar faxen met de eis om binnen 48 uur te reageren. Nu en dan is ook sprake van agressie. „De advocaat van de tegenpartij verpakt het hoffelijk, maar met de eigen cliënt ligt dat ingewikkelder. De meeste clienten verwachten dat ik emotioneel óók partij voor hen kies. Ik werk vanuit een ver trouwensrelatie en dan is het heel lastig om grenzen te moeten bepa len. Mijn taak is de emoties af te koelen en te vervatten in juridische termen. Vaak is dat teleurstellend voor de cliënt." „Die reactie zie je vooral als het eerste schriftelijke stuk op tafel komt. De verwachtingen bij de cliënt zijn versterkt door Ameri kaanse films, waarin de advocaten een heel theater opvoeren. Maar als ik dat zou doen, zou de rechter zeggen: 'Meester De Weijer, houdt u zich alstublieft bij de zaak'. Een professionele rechter laat zich niet overdonderen, zoals je dat -zoals in de Amerikaanse situatie- bij een jury nog wel kan-proberen." Éénmaal werd hij bedreigd; het bleef bij een telefonische scheld kanonnade. Taart Wellicht lijkt het geen pretje om advocaat te zijn, maar gelukkig zijn ook vele positieve ervaringen te melden. „Zelfs heb ik wel eens een taart gekregen van de tegen partij", lacht De Weijer. „Die per soon was toen opgelucht dat een jarenlang conflict voorbij was." Mooie momenten waren uiteraard de gewonnen rechtszaken, die hem voldoening en waardering ga ven. „Of gewoon het gevoel dat mensen optimaal hun zegje heb ben kunnen doen. Ondanks dat ze het niet hebben gered, zijn sommi gen dan toch tevreden. Vaak had ik in zulke gevallen tevoren al aan gegeven dat hun kans om de zaak te winnen minimaal was." Sociaal Mr. De Weijer richtte zich op de sociale advocatuur: arbeidscon flicten, huurproblemen, consu mentenzaken, familierecht. Ruim 30 procent van zijn zaken bestond uit familiekwesties, zoals echt scheidingen en alles dat daarmee samenhangt. Om de drempel zo laag mogelijk te maken, stelde De Weijer een inloop-spreekuur in. Zijn keuze voor de sociale advoca tuur was een bewuste. „Dat ge beurde uit overtuiging. Daarnaast veronderstelde ik dat er op Texel behoefte aan zou zijn, want er wo nen veel 'gewone' mensen. Die gedachte is juist gebleken." Deels werd De Weijer in die richting ge duwd. „Tijdens mijn stage vestig de mr. R Traudes zich op het eiland en hij richtte zich op de marktsector. Ik heb daarover nooit gemopperd." Wat hem echter na verloop van tijd begon dwars te zitten, was dat zijn broodwinning onder druk kwam te staan als gevolg van een wijziging van de Wet op de Rechtsbijstand. „Die heeft de so ciale advocatuur gemold." Door dat consumenten een drastisch hogere eigen bijdrage moesten gaan betalen en door de verhoging van de toelatingsdrempel nam de vraag om hulp van advocaten („toevoegingen") af. „Landelijk bedroeg de daling 40 procent, op Texel zelfs het dubbele. Mijn ver klaring is dat op Texel relatief meer mensen een modaal inkomen heb ben, waardoor de markt voor toe voegingen hier gemiddeld groter is dan landelijk." Gevolg was dat zijn advocatenpraktijk de afgelopen tijd geen vetpot was. Andere bril Door de geschetste Texelse inko mensstructuur kon De Weijer bo vendien niet het landelijk aanbevolen uurtarief van ƒ350,- in rekening brengen. Hij hield het bij ƒ150,-, waarbij dan nog vaak een maximum aantal uren werd af gesproken. „Ook ik had daarmee te maken", zegt Elisabeth de Weijer. „Als ik hier het normale tarief zou reke nen, kreeg ik alleen de elite, terwijl ik er juist voor iedereen wil zijn." Haar praktijk liep vanaf het begin als een trein. „Men kende mij als een 'rooie hond', maar met een re delijk goede reputatie. Wat gunstig werkte, was dat ik me niet tégen de artsen opstelde, maar hen altijd heb geïnformeerd. Praktisch alle maal verwijzen ze patiënten naar me, een situatie waar overkantse homeopaten jaloers op zijn. 'Jij kijkt met een andere bril op', zei een Texelse huisarts eens en dat vind ik een mooie typering." Gat in de lucht Het wezenlijke verschil met de ad vocatenpraktijk is het ontbreken van een tegenstander. Het samen met de patiënt zoeken naar het kernprobleem („rode draad") en de oplossing daarvan vervult haar met grote voldoening. „Ik kan het nauwelijks werk noemen. Homeo pathie is het mooiste dat ik ooit heb gedaan. Een heel fijne manier om de dag te vullen. Als mens sé- men bezig zijn en vervolgens met mijn vakkennis hét homeopati- sche middel vinden op het hele complex van problemen, dat is heerlijk. Ik kan dan echt een gat in de lucht springen. Maar zo makke lijk is het lang niet altijd. Sommi gen zijn heel moeilijk te ontwarren, die hebben geen duidelijke ge bruiksaanwijzing. Bij sommigen lukt het helaas niet, maar het mooie is dat niemand me dat kwa lijk neemt." Onderwijs Beide echtelieden zeggen het on derwijs de afgelopen jaren niet te hebben gemist. Hij: „Ik had mijn lestaak al beëindigd. Onder leiding van Heetveld hadden we een fan tastisch team, de zaak liep. Over die periode heb ik dan ook een af gerond gevoel." Zij: „Homeopa thie is een perfect vervolg op wat ik eigenlijk in het onderwijs wilde doen. Bovendien, de jeugd blijft even jong maar zelf word je ouder. De generatiekloof góét op een ge geven moment een rol spelen. Het gaat om contact met de klas, niet om het afdraaien van een lesje." Hij: „Een leerling riep eens: man, doe niet zo opgefokt! Toen dacht ik: je hebt nog gelijk ook. Ik was teveel aan het forceren om mijn bedoelingen over te brengen." Machtsstrijd? In tegenstelling tot haar man be schouwde Elisabeth de Weijer les geven niet als een machtsstrijd. „Nee, en ik denk de jonge leraren evenmin. Maar wij zijn van een an dere generatie, gericht op preste ren. Dat te relativeren, is een langdurig proces." De ex leraar En gels: „Ik heb dat nooit kunnen ac cepteren, ik was gericht op kwaliteit. Als leerlingen knoeiden met de grammatica onder het mom van 'ze begrijpenme zo ook wel', kon ik razend worden. 'Ik ben geen reisbureau', riep ik dan." Achteraf geeft De Weijer toe dat hij zich teveel oriënteerde op de beste leerlingen; degenen die aan zijn kwaliteitseisen konden vol doen. „Het gekke is dat ik er poli tiek wèl vrede mee had. Door de Mammoetwet kregen meer leerlin gen de kans op hoger onderwijs. De praktijk bleek voor mij echter anders dan de leer." Pas met les geven ofj de avondschool ontdek te hij dat het ook anders kon. Toen ook bleek dat mensen die vroeger op school geen uitblinkers waren, met veel motivatie tot veel in staat waren. Zij: „Succes en cijfers op school zeggen eigenlijk maar wei nig over iemands praktische intelli gentie. Maar het kost jaren voordat je daar achter bent." Genieten Voor hun praktijken staan geen opvolgers klaar, maar naar ver wachting ontstaat er geen gat. Mr. De Weijer: „Traudes is een be kwaam advocaat. Hij zal de men sen op Texel kunnen opvangen. Een paar heb ik al doorverwezen en dat ging goed." Elisabeth de Weijer: „Afgelopen jaar zijn op het eiland drie andere homeopaten be gonnen. Wat het vak betreft wordt dus in de behoefte voorzien, al gaat het ook om de persoonlijke relatie tussen therapeut en pa tiënt." Voorlopig gaat zij met haar praktijk door; ook nieuwe patiën ten worden nog aangenomen. Bedoeling is naar de overkant te gaan zodra ze hun woning aan de Oosterenderweg hebben ver kocht. Hun voorkeur gaat uit naar een optrekje ergens ten zuiden van Nijmegen. „Na al die jaren van werken, is voor ons nu de tijd aan gebroken om samen dingen te on dernemen en daarvan te genieten", luidt de verklaring. Ge zien beider interesse voor cultuur en wetenschap is de nabijheid van een stad belangrijk, maar een lan delijke, natuurlijke omgeving mag niet ontbreken. Het zal echter moeilijk zijn het schitterende uit zicht vanuit hun riante woonboer derij over het vlakke Texelse land met z'n groene schapenweiden te evenaren. Frans Hopman mis eindigde. Na zijn uitstekende remise tegen Gerrit Vlaming be zette Ate Sijtsma tegen Cees Vin ke wellicht wat overmoedig de „kerkhof-ruit". Dat bracht hem niet veel goeds. De schade liep op tot enkele schijven achterstand. In een ultieme poging wist Sijtsma zowaar nog een dam te halen, maar kon daarmee toch niet echt meer een vuist maken. Toen Vinke echter meende de partij te kunnen beslissen overzag hij dat Sijtsma verder kon slaan dan was gepland. Laatstgenoemde liet zich echter in dezelfde denkfout meeslepen en benutte deze buitenkans niet. In plaats van een grote kans op winst was de partij pardoes uit. Wim Timmer werd door Gerrit Blom in een hekstelling gema noeuvreerd. Door ervaring wijs ge worden, vlocht Timmer enige dreigingen in de stelling. Toen Blom even niet attent was, kreeg hij een slagzet naar dam om de oren. Rinus Vittali verkeert in goede vorm. Letterlijk en figuurlijk ging hij slagvaardig te werk. Adriaan Bruin werd al vroeg in de partij ge vloerd door een fraaie combinatie. Frans Bos en John Everwijn gaven goed partij tegen Piet Bakelaar. Uitslagen: H. de Beurs-J. Everwijn 0-2; A. Bruin-J. de Wolf 1-1; G. Vlaming-A. Sijtsma 1-1; H v.d. Wetering-G. Blom 1-1, C. Vinke-F. Bos 1-1, A. Sijtsma-C. Vinke 02; G. Vlaming-F. Kui per 1-1; W. Timmer-G. Blom 2-0; A Bruin- M. Vittali 0-2; J. Everwijn-R Bakelaar 0-2; F. Bos-P. Bakelaar 0-2. Voor de leden van Toerclub Taxi 12000 staat een druk weekend voor de deur. Zaterdag steken zij -ijs en weder dienende- de han den uit de mouwen voor de aan leg van een mountainbike-traject in De Dennen. Zondag ontvangen zij vele overkantse fietsers, die voor de tweede veldtoertocht van deze winter naar het eiland komen. Met de realisatie van het fietscross-route wordt tegemoet gekomen aan de andere recreatie ve gebruikers van het bos. Net als wandelaars, gewone fietsers en ruiters krijgen nu ook de ATB'ers een eigen pad in De Dennen. Het wordt geen netwerk, maar één lus van ruim zeven kilometer. In sa menwerking met Staatsbosbeheer stelden Wielervereniging Texel en Toerclub Taxi 12000 afgelopen jaar een gevarieerd parcours sa men. Bedoeling was het pad al in oktober j.l. aan te leggen, maar de gemeentelijke aanlegvergunning zorgde voor vertraging. Zaterdag is het echter zo ver. Verzameld wordt om 9.00 uur op een par keerplaats langs de weg naar Westerslag. Vrijwilligers dienen in elk geval een schop mee te nemen. Misschien kan de veldtoertocht een dag later al gedeeltelijk over het nieuwe traject voeren. De tocht begint traditiegetrouw op het terrein van veerhaven 't Hornt- je. Daar arriveert met de boot van 9.35 uur vanuit Den Helder een bont peloton liefhebbers van crossfietsen. De Texelse rondrit maakt deel uit van een cyclus van dertien Noordhollandse toertoch ten, georganiseerd door vijf vere nigingen. Tot nog toe trokken de tochten een recordaantal deelnemers. Aan de zeven verreden tochten waren totaal bijna 2.000 deelnemers op de zondagochtend actief. Uit schieters waren -met ongeveer 400 fietsers- de tochten in het Robbenoordbos (Wieringermeer) en rond Schoorl. Geen wedstrijd De toerfietsers komen ook graag naar Texel vanwege de talrijke mo gelijkheden om een fraai parcours uit te zetten en de mooie natuur. Het is geen wedstrijd, maar een recreatieve tocht van circa 30 km, die zoveel mogelijk over onverhar de paden voert. Voor leden van de Nederlandse Toerfiets Unie (NTFU) kost deelna me ƒ3,-. Niet-leden betalen ƒ4,50. Degenen die aan meerdere toch ten meedoen, komen in aanmer king voor een herinnering; deze kost ƒ2,- per tocht extra. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 8. Kogerstraat, Wagemaker- straat, Waalderstraat en Ma- relstraat. SV Oosterend luidt 1995, het jaar waarin de club zestig wordt, zon dag in met een nieuwjaarsbijeen komst in de kantine van sportcomplex Sieme Keijzer. De receptie begint om 16.00 uur. Voorafgaand hieraan start SVO om 14.00 uur onderlinge wedstrij den. Mocht slecht weer roet in het eten gooien, gaat de receptie evengoed door. Tijdens de bijeen komst wordt het startsein gege ven voor de grote verloting naar aanleiding van het zestigjarig be staan van SVO. De hoofdprijs is een reis ter waarde van ƒ1.500,-. De winnaar mag zelf de bestem ming bepalen, ledereen die SVO een warm hart toedraagt is zon dag welkom. Vishandel „De Dolp hin" uit De Koog zorgt ervoor dat de inwendige mens niets tekort komt. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opge haald door de ouders van leerlin gen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eier- landse polder door de Strijbos- school oud papier opgehaald. Binnenkort starten in meditatie centrum Prem Mandir weer nieu we cursussen, waaronder een Chakracursus op 18 januari. Deze reis langs de zeven chakra's kun nen helpen oude patronen los te laten en geeft mensen meer in zicht in zichzelf. Op 25 januari start er een cursus Emotioneel Lichaamswerk. Door o.a. bio-energetica, rebirthing en Reichiaans lichaamswerk, kan men zich bewust worden van spierspanningen en de emotionele lading daarachter. Het vrijkomen hiervan maakt dat je energie weer gaat stromen. Een Intuïtieve Massagegroep be gint op 17 januari. In deze groep komen diverse massagetechnie ken aan bod, zoals ontspannings massage, polariteits-massage en Chakra-massage. Een programma is op aanvraag verkrijgbaar. Informatie en opgave: Ratman Dros, tel. 14013. Programma dinsdag 10 januari: Veld A mannen: 18.30 u. ABN/AMRO-Arch.Uriot Kobeko 19.15 u. Kobeko-DGM ABN/AMRO 20.00 u. Teso-Super DGM 20.45 u. Fitt-Pilaar Meubelhuis Texel 21.30 u. Paal 9-Meubelh.Texel P.28/Krim 22.15 u. Cocky's-P.28/Krim Paal 9 Veld B vrouwen; 18.30 u. Texèle-Top Tien Leydekkers 19.15 u. Leydekkers-7 Prov. Texèle 20.00 u. Eierl.H.-Haarst. 7 Prov. 20.45 u. Question-Vespertina Eierl.H. 21.30 u. Klif 12-1. de Boer Vespertina 22.15 u. Westerlaken-Durper I. de Boer Veld C vrouwen: 18.30 u. Smash '68-Wiersma Timmers 19.15 u. Gr. Slock-Timmers Smash 20.00 u. De Vlier-Zeilmakerij Gr.Slock(v) 20.45 u, Schiphorst-Cohen Zeilmakerij 21.30 u. Bosma-Rival Schiphorst Wedstrijdleiding: Kees en Ward, tel. 18593. Uitslagen 3 januari 1995: Sportshop-RWS 2-1; Maarcobouw-Pilaar 2-1; Tatenhove 1-12 Balcken 1-2; Teso- Handicap '94 1-2; Fitt-Super 2-1; Tex. Auto-Gr. Slock2 1-2, Klif-Tatenhove2 2-1; NBC-Zandloper 3-0, Slag. Beverdam-LenR 3-0, Kruiswerk-Ecomare 0-3, Gr.Slock(v)- Wiersma Antiek 0-3; Bosma Woninginr.- Timmers Bakkerij 0-3; Visser Bouw- Zeilmakerij 1-2; Question-Beautique Texè le 3-0, Haarstudio-7 Provinciën 3-0; Vespertina-NIOZ 3-0; Top Tien-Eierlandse Huis 0-3; Slag lepe de Boer-Durper Drup 2-1

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7