F amilieberichten TEXELSE J COURANT' Plaatsman verruilt £DH voor Texel'94 Darters Zwaan pakken winst Informatie avond over Vrije School Cursus samenspel met bewegingen Bospaden door oogst hout tijdelijk dicht Voetbal Wat ik zeggen wou.. Bewust worden Praamstra Toekomst OSG DINSDAG 17 JANUARI 1995 !DH-trainer Gerrie Plaatsman ver- uilt de club uit Den Hoorn met in- lang van komend seizoen voor VV "exel '94. Plaatsman keert op het lude nest terug om er de junioren e gaan trainen. Tevens gaat hij de unctie van jeugdcoördinator be- gleden en in die hoedanigheid in- ènsief overleg onderhouden met selectie-trainer Hans van der Jeut. Voorzitter Rob Dapper ver vacht door de nieuwe invulling jat de trainingen van selectie en unioren beter op elkaar zullen Aansluiten en zich op hetzelfde ni- /eau zullen bewegen. „Volgens pns past Gerrie precies in het idea- Iplaatje", aldus voorzitter Rob apper. Plaatsman wilde het aan- iod op zijn beurt niet laten schie- |en. Texel'94 zal het contract met Ie huidige juniorentrainer, Henk Ie Ruijter, volgend seizoen niet irlengen. DH betreurt het vertrek van 3laatsman, die aan zijn tweede ïeizoen in Den Hoorn bezig is. De lub heeft nog geen opvolger op iet oog. „We zullen alle zaken op ïen rijtje zetten. We gaan in ieder jeval op zoek naar een nieuwe en- 3e darters van De Zwaan hebben le ploeg van 't Cafeetje vrijdag ien nederlaag bezorgd. De Zwaan von de singles maar moest bij de loubles punten inleveren. De tac ics gaven de doorslag. De eerste ierie ging weliswaar naar 't Ca feetje, maar De Zwaan had toch tde langste adem. Eindstand 6-2. pe Zwaan 2 ging op bezoek bij De Barbaren. De wedstrijd ging gelijk .3p en eindigde in 4-4. Het heren- ,3n damesteam van De Slock Achten in hun stamcafé een ver peten strijd. Karin Duinker bood ,Vlarc Prins weliswaar tegenstand, maar de dames dolven toch met B-0 het onderspit tegen de heren. thousiaste trainer", laat voorzitter Jaap Lap weten. Wegens hetover- lijden van secretaris Jaap Schuijl onderneemt de club voorlopig echter geen actie. Om dezelfde re den gaat de training vanavond niet door. Sommige mensen hebben zo hun eigen ideeën over het Vrije Schoo londerwijs. Deze mensen en alle andere Texelaars die zijn geïnteres seerd worden uitgenodigd voor een informatie avond op vrijdag om 20.00 uur in het gebouw aan de Gasthuisstraat. Er zal een voordracht worden ge houden die begint om 20.30 uur. Vrijdagavond a.s. en zaterdagoch tend wordt in het yogacentrum „De Aleph" een cursus georgani seerd van een speciale bewe gingskunst: T'ai chi-chuan. Dit weekend staat de links-, rechts- coördinatie van armen en benen centraal. Inlichtingen bij Frans Nas: (020)-6167663 of Paul v. Mierlo: (02220)-19706. Door de oogst van hout in de Dennnen kunnen fiets-, wandel en ruiterpaden kunnen de komen de weken slecht of niet toeganke lijk zijn. De firma Heykra start in opdracht van Staatsbosbeheer volgende week met het kappen van 1800 kubieke meter hout, waarvan 400 kuub loofhout. Hey kra heeft het hout gekocht en zal het te gelde maken als zaag-, vezel- en brandhout. Het kapwerk houdt verband met enkele veran deringen in het bos. De werkzaamheden vinden plaats rond de Tureluursweg en nabij de Martjesweg, bij de Rovershut. Rond de Tureluursweg is dit de voorbereiding voor het vergraven van deze sloot tot een duinrel met mogelijkheden voor natuurontwik keling. Van de hier om te zagen bomen moet ongeveer de helft van de stobben weer uitlopen en zo geleidelijk de overgang van een open plek in het bos naar het bos vormen. De rest van de oppervlak te moet ruimte bieden aan de duinrel met flauwe oevers en open plekken in het bos. Waterschap Hollands Kroon werkt momenteel de plannen uit voor het vergraven van deze sloot tot een natuurlijke waterloop. De werkzaamheden nabij de Mart jesweg zijn inleidend tot het na tuurlijk bosbeheer. Er worden een paar open plekken gemaakt waar natuulijke bosverjonging kan plaatsvinden. Ook worden stuk ken bos uitgedund, zodat onder- begroeïng de ruimte krijgt. SBB laat de rest van de Dennen verder ongemoeid. Uitslag 15 januari W. Waard - Texel 1-0 Programma 22 januari DTS - Texel 14.30 uur Om de hoeveelheid dood hout in het bos kunstmatig te vergroten zal SBB komend voorjaar een aan tal bomen van een ring schors ont doen. De afgestorven bomen vormen een aantrekkelijk leefge bied voor insekten, insekten- etende vogels en paddestoelen. Het dode hout biedt op de grond andere soorten levenskansen en zal verteerd als voedsel voor ande re bomen dienen. >1 ttui (Ir redfel*' 's Morgens sta ik op en lach. Ben blij met deze nieuwe dag. Bewust dat ik reuze bof. Dit eiland, het le ven hier dat ik ervaar als een men geling van vrede en vreugde en ik zing. Verderop grazen gedwee de skeepe. In de blauwe lucht zijn witte strepen. Ik pak de TC en lees bewust onderwerpen, een lieve lust. Ho! Bewustworden, nou en. Een vreemd gevoel na beschou wen. Kerels die met schalen klooi en en wat zweverig aanrotzooien. Het is of ik bewust wordt waar het hier nu écht aan schort. Hoe is het mogelijk, onvoorstelbaar. Niets voor de nuchtere Texelaar. Maar media, centra, mini- en mega to nen de aanhang zonder weerga van het buitenwerkelijke aan, waarschuwen: Ga maar aan staan „White Eagle", draakachtig honk waar men arme zielen lonkt. Het binnenste buiten, toon emotie be duveld word je in je devotie. Eens was onbestemdheid ten dens. Daarom werd God ook mens. Ja, gewoon doeken, krib en stro, dat is voor ieder herkenbaar zo. Ik zie een grote schare ge knecht. Zo diep aan Gods woord onthecht. Bewustworden! God wil altijd beginnen gewoon van bui ten, in je hart van binnen. Bekeren van alle demonie en leef. Het is ge nade en gratis te geef, bewust worden opmerkelijk naar 't scheen. Volgens mij heb ik dat nu juist deen. Niding Drenth, Den Burg VERVOLG VAN PAGINA 1 Praamstra vertelt dat verslag geefster Franken hem drie vragen voorlegde. „Ze vroeg me of in Den Helder plaats zou zijn voor al die Texelse leerlingen. (Rector Henk de Vries had namelijk tegen ver slaggeefster Franken gezegd van niet-red.) Ik heb geantwoord dat daar mogelijkerwijs een overschot aan lokalen is, maar dat zo'n grote groep leerlingen daar ook een pro bleem zal geven. Vervolgens heb ik haar geadviseerd deze vraag voor te leggen aan gemeente Den Helder." Zelfde belangen Praamstra benadrukt dat het standpunt van de gemeente volle dig overeen komt met de belangen van de OSG. „Het zijn ook onze belangen want het is onze school. Het loopt parrallel." Franken vroeg het afdelingshoofd ook of het ver enigingsleven op Texel uit elkaar zal vallen als de scholieren naar de overkant verdwijnen. „Ik heb ge zegd dat dat natuurlijk niet zomaar gebeurt, maar dat dat niet aan de orde is. De school moet hier blij ven. Ik heb duidelijk aangegeven dat het mij hogelijk zou verbazen als het rijk zich onttrekt aan de verantwoordelijkheden met be trekking tot het onderwijs op Texel. Maar die opmerking vind je niet terug...." Praamstra heeft verteld dat het gemeentebestuur druk bezig is Leidingwater duurder. Een nieu we belasting op het gebruik van grond- en infiltratiewater is vol gens NV PWN Waterleidingbedrijf Noordholland de oorzaak dat een kuub leidingwater met ingang van 1 februari tien cent duurder wordt. Eigenlijk valt de verhoging nog wel mee, want het PWN zélf moet 34 cent per opgepompte kubieke me ter méér grondwater betalen. Eén kuub gaat nu f2,59 kosten. met het beleggen van gesprekken met het ministerie „Ik heb zelfs gezegd dat staatssecretaris Nete lenbos het voornemen heeft een werkbezoek aan Texel te brengen. Hot news, maar kennelijk niet inte ressant." Blaren Praamstra is van meet af aan be trokken geweest bij overname van de school door de gemeente „Ik heb me de blaren op mijn tong ge kletst om daarbij het maximum er uit te slepen voor Texel. Mensen die me kennen weten dat het niet bij me past om de school af te val len of nonchalant op te merken dat die kindertjes wel naar Den Helder kunnen." Hij vind het vre selijk dat de hele zaak zo'n gevolg heeft. „Dit is niet goed voor Texel, al denk ik met dat het echt schade heeft veroorzaakt. Ik kan me niet voorstellen dat de overheid aan neemt dat dit de mening van Texel is. Ze weten hoe wij altijd voor ons eiland vechten. Wat ik ga doen? Niets. Het haalt niets uit om te reageren op belastende verhalen die niet kloppen. Het is gewoon Binnen twee weken wordt bekend of staatssecretaris Netelenbos tijd kan vrijmaken om naar Texel te komen. Lukt dat niet, dan komt in ieder ge val aan afvaardiging van to pambtenaren om het probleem door te spreken, zo is de OSG-leiding mee gedeeld. verbazingwekkend dat dit op pa pier is gekomen." Verkeerd opgevat Verslaggeefster Franken is ver baasd over alle opschudding. Het was niet haar bedoeling om Praamstra af te schilderen als iemand die vóór het verdwijnen van de school was. „Ik vind ook niet dat het er zo staat. Ik ben er van uit gegaan dat niemand op het eiland wil dat die leerlingen naar Den Helder moeten. Uit het ver band getrokken? Nee, dat vind ik niet." Franken vindt het jammer dat de laatste alinea van haar ver haal verkeerd wordt opgevat. „Dat was niet mijn bedoeling." VERVOLG VAN PAGINA 1 gestreefd naar fusies en samen werking tussen scholen. Het ge west laat nu door het bureau Beekveld en Terpstra onderzoeken hoe het onderwijsniveau in de noordkop zo goed mogelijk kan blijven." Om een vinger in de pap te hou den, heeft Eelman zelf plaatsgeno men in de gewestelijke commissie die het onderzoek begeleidt. „Mijn uitgangspunt daarbij is hoe wij op Texel een zo breed mogelijk aan bod kunnen houden." Inschakeling van het Texelse be drijfsleven wordt door de wethou der niet uitgesloten. Houdt haar uitspraak dat het college „tot het uiterste wil gaan" ook financiële consequenties voor de gemeente in? „Dat zal afhankelijk zijn van de politieke wil op Texel." Maar eerst komt het overleg met het ministerie. Liefst met de hoog ste baas, staatssecretaris Netelen bos, die voor een werkbezoek zal worden uitgenodigd. Toen zij nog Kamerlid was, stond ze -tijdens een commissievergadering over de zg. „Waddenregeling"- aan de zij de van de Texelse scholengemeen schap. „We zullen kijken of ze haar standpunt hard kan maken." Weinig nemen en veel geven altijd hartelijk en warm als de mensheid was zoals jij was de wereld niet zo arm Vervuld van fijne herinneringen maar bedroefd om zijn heengaan, geven wij u kennis dat na een leven vol liefde en warmte, toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader Jacob Schuijl op de leeftijd van 49 jaar. Janny Schuijl-Snel Saskia Guido Texel, 15 januari 1995 Naalrand 59 1797 AP Den Hoorn Jaap is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 17 januari van 19.00 - 20.30 uur aan huis, en na de begrafenis in het Dorpshuis. De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 19 januari om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Den Hoorn, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaats vinden. Je hield zo van het leven, maar jouw einde kwam te vroeg. Je heb een ongelijke strijd gestreden, en verloren. Voor ons blijf je onvergetelijk. Bedroefd maar vervuld met diepe bewon dering voor de wijze waarop hij zijn ziekte heeft gedragen, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zoon in de leeftijd van 49 jaar. Jacob Schuijl Zijn bedroefde ouders W. Schuijl C. Schuijl-Eelman Klif 34, Den Hoorn Tot ons groot verdriet is toch nog onver wacht van ons heengegaan, onze geliefde broer, zwager en oom Jacob Schuijl Heel bijzonder - heel gewoon. We zullen je missen. Den Burg: P. Schuijl J. Schuijl-Bakker Mare - Simone Menno - Corinna Köln: L. Schuijl U. Saalmann Claudia Mandy Te vroeg moesten wij afscheid nemen van onze lieve neef Jaap Wij wensen de familie veel sterkte toe. Purmerend: A. C. Kroeze-Eelman Den Burg: J. van Boven-Eelman G. van Boven G. Poede-Eelman W. Poede neven en nichten Texel, 15 januari 1995 Toch nog onverwacht is Jaap ons in de nacht van zaterdag op zondag ontvallen. „Je was een fijne collega. We zullen je missen." PTT Telecom Texel: Hans, Freek, Johan, Hans en Jan Nico Wij wensen Janny, Saskia en Guido heel veel sterkte toe Veel heeft hij ons gegeven Nu moeten we zonder hem verder leven Nooit zullen we meer samen staan Een vriend is van ons heengegaan. Jaap Schuijl Op de leeftijd van 49 jaar. Wij wensen Janny en de kinderen veel sterkte toe. Carolien en Henk Zijm en de kinderen Agaath en Jan Bakker en de kinderen Mieke en Joop Vlaming en de kinderen Texel, 15 januari 1995 Vandaag hebben wij vernomen dat Jaap Schuijl is overleden. Janny, Saskia en Guido wij zijn in gedachten bij julllie en wij wensen jullie veel sterkte toe in de komende tijd. Martin van Daalen Charlotte Lorier let de Ruyter Piet Schneider Den Hoorn, 15 januari 1995 Jaap is aan z'n grote reis begonnen. Zijn levenslust en vasthoudendheid waren net zo uniek als zijn gevoel voor humor en vindingrijkheid. 't Was een voorrecht ofii met hem bevriend te zijn. Bep en Willem Elly en Ed Anneke en Theo Heel verdrietig zijn wij door het overlijden van Jaap Toen wij kort voor ons vertrek afscheid namen, wisten wij niet dat dit een afscheid voor altijd zou zijn. We zullen je nooit vergeten, want de herinneringen blijven. Wij wensen Janny, Saskia, Guido en de familie Schuijl veel sterkte. Joop en Ria Jaap Het is voorbij... We wensen Janny, Saskia en Guido heel veel sterkte. IJsbrand Laurens Dennis Shirley Richard en Natasja Wij ontvingen het droeve bericht dat onze secretaris Jaap Schuijl is overleden. Wij verliezen in hem een enthousiast bestuurslid en sportvriend. Ons medeleven gaat uit naar Janny, Sas kia, Guido, ouders en andere familieleden. Bestuur en leden SV ZDH Deze strijd was niet te winnen... Met verdriet hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze biljartvriend Jaap Schuijl Zijn humor, vriendschap en opgewektheid zullen wij nooit vergeten. Wij wensen Janny, Saskia, Guido en familie veel sterkte met dit grote verlies. Biljartclub Krijt op tijd. Lieve buurman Jaap we zullen je nooit vergeten. Willem en Bep Jan Wllem Martina en Robert Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze vriend Jaap Schuijl De club van vijftig t.b.v. jeugd van ZDH Zalig de zachtmoedigen Matt. 5:5 In liefde gedenken wij Maartje van der Gaag-Vlaming Annie Vlaming-Troost Kees en Janny Alie en Anton Cora en Gerrit Petra Keesje Rijk 19-1-1994 19-1-1995 Al een jaar nemen we je mee, je bent niet zwaar te dragen. Waar wij zijn daar ben jij ook zonder het te vragen. Je bent voor altijd in ons hart en niemand die het ziet. Daar is het mooi en licht en fijn we weten dat jij geniet. Papa en Mama ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Met droefheid moeten wij u mededelen dat na een langdurige ziekte is overleden Adrianus Franciscus van Dommelen op de leeftijd van 73 jaar. Namens ons allen C. C. Vriend Texel, 15 januari 1995 Verpleeghuis Texel De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 18 januari om 14.00 uur vanuit „Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, op de Algemene begraafplaats aldaar. Correspondentie-adres: Joh. v. Oldebarneveldlaan 40, 1721 TT Uithoorn. Als je niet meer kunt zoals je wilt en alles uit handen moet geven, alles langzaam om je heen verstilt dan is het goed voor eeuwig voort te leven. Bedroefd delen wij u mede, dat na langzaam verval van krachten, voorzien te zijn van het H. Sacrament der zieken, rustig van ons is heengegaan onze lieve man, vader, groot- en overgrootvader Michiel Witte echtgenoot van Adriana Kiljan 12-3-1913 t 13-1-1996 Adriana Wtte-Kiljan Kees - Corrie Edwin - Carline Bart. Wouter Helga - Fred Patrick, Cinthia Liesbeth - Jan Bets - Jan Michiel Martien - Riet John - IngridMarcel - Anjolein Eveline Jan - Ria Stefhan - Dorien, Ernst Gijs t - Ans - Hans Esther - Arie, Maurits - Tamara Isabelle Aad - Lyda Patric - Monique, Mirelle - Simon Piet - Agda Danny - Ewoud, Alfons Theo - Emmy Natascha, Ronald Marja - Hans Miranda, Patricia De Zes 12, K 63 1791 EX Den Burg Een avondwake zal worden gehouden op dinsdag 17 januari om 19.30 uur in de paro chiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna er in de kerk gelegenheid is de familie te condoleren. De H. Eucharistieviering zal worden gehou den op woensdag 18 januari om 10.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis op het R. K. kerkhof zal plaatsvinden. Na een moeilijke tijd is overleden onze zwager en oom Michiel Witte Wij wensen Jani en de familie veel sterkte toe met dit verlies. Fam. Kiljan-de Groen Fam. Buysman-Kiljan Fam. Kiljan-Smit Graag willen wij u bedanken voor de warme belangstelling, na het plotselinge overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma WILHELMINA BUURSMA-SMIT Bloemen, een kaart, een handdruk, een opbeurend woord, een arm om onze schouder. Het deed ons goed, gaf troost en kracht om verder te gaan. T. Buursma John en Anneke Knopper-Buursma Henk en Ria Keyser-Buursma Emile - Lisette - llona

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3