Rood en blauw nieuwe kleuren van Texel '94 Boys nam afscheid van harde werkers Lobby voor groen-zwart kansloos Mensen -E In allerlaatste vergadering: TEXELSE 7 couRANT G-team strijdt om Noordhollandse eer 'rogramma zaalvoetbal Voetbal Sportieve strijd basketballers Van de Kieboom wint veldrit All Stars winnen Barbarentoernooi Piet Bakker traint pupillen Texel '94 Felle bowlingstrijd Schoten tijdens mariniersoefening Vernielingen „Politiewijzer" afhalen Dubbele winst darters Zwaan DINSDAG 24 JANUARI 1995 i een chaotische, langdurige vergadering hebben de leden an voetbalvereniging Texel '94 gisteravond gekozen voor >od en blauw als de nieuwe Clubkleuren. Het verticaal gestreepte shirt, dat overeenkomt met dat van FC Barpelo- a, kreeg 39 van de 86 stemmen en bleef daarmee vier an- ere tenues royaal voor. De roep om handhaving van het loude groen-zwart bleek vergeefs: het bestuur wilde daar- ver niet praten, omdat men met de fusieclub graag een isse start wil maken. e clubkleuren waren gisteravond kantine „De Kletskeet" de di- cte aanleiding voor de vergade- tg. Een groep leden, afkomstig "in SV Texel, had hierom verzocht ~ndat zij het oneens waren met Jt fusievoorstel, blauw-geel. Zij ilden liever het traditionele oen-zwart, al sinds de oprichting 1912 de clubkleuren van SVT en ivens de kleuren van de Texelse Bag. Al tijdens de fusievergade- tg, eind augustus 1994, waren jnoeg handtekeningen verza- field voor een buitengewone le- Wtvergadering. De leden van de ^jsiepartner Texelse Boys stern en wèl in met blauw-geel. Zwaard 3ver het eerste half jaar van de isie mogen we tevreden zijn", "aende SVT-voorzitter Rob Dap- 3r gisteren de vergadering. „De ferwachte positieve effecten zijn Sor iedereen waarneembaar. Door bestuur, leden en vrijwilligers wordt hard gewerkt. Op speltech- nisch en bestuurlijk vlak hebben we elkaar gevonden, maar sociaal moet het nog groeien. Voor de Boys-leden is het vreemd om zo maar de Texel-kantine binnen te stappen en net te doen of je je thuis voelt. Maar de nieuwjaarsre ceptie was geslaagd en het Pinkstertoernooi komt er nog aan. Er hangt echter een zwaard van Damocles boven ons: de clubkleu ren." Dapper had dat goed ingeschat. De vergadering zou een enerve rend verloop krijgen, waarbij diver se voorstellen, schorsingen en stemmingen elkaar afwisselden. Lang was onduidelijk waar het op uit zou draaien en of er zelfs wel een beslissing zou vallen. Het bestuur bleef echter voet bij stuk houden, dramde soms door en kreeg uiteindelijk het tenue, waar naar de eigen voorkeur uitging. Aan het begin van de vergadering toonde het bestuur zich bereid het blauw-geel ter discussie te stellen. „De kleuren blijken bij de leden te zwaar te wegen om ze op te leg gen", aldus Dapper. Maar hij stel de daarbij wel de voorwaarde dat de combinaties groen-zwart (van SV Texel) en blauw-wit (van Texel se Boys) niet op tafel mochten ko men. Volgens Dapper was dat tijdens beide fusievergaderingen zo afgesproken. De leden konden daarom kiezen tussen blauw-geel (voorstel A) of vijf andere combi naties (voorstel B). Dat stuitte op verzet van de SVT- leden, die om de vergadering had den verzocht. „Groen-zwart was juist de reden voor deze vergade ring. Raar dat dat nu wordt uit gesloten." Voor de eerste maal werd gestemd. Slechts enkele handen gingen omhoog voor blauw-geel, dat de rest van de avond geen rol meer zou spelen. Commissie Bob Bakker probeerde het bestuur op andere gedachten te brengen. „Benoem een commissie van oud leden van de Boys en Texel, die een advies opstellen voor het bestuur. Laat ze met twee of drie voorstellen komen, waaruit kan worden gekozen. Ik denk dat velen s Vijf jeugdleden tonen de shirts van voorstel B, waaruit de leden uiteindelijk hun keuze maakten. Het tenue geheel rechts kreeg de meeste stemmen. het gevoel hebben dat het nu ge forceerd gaat." Applaus uit de zaal bevestigde die veronderstelling. Het bestuur trok zich terug voor een schorsing en keerde na ruim een half uur terug met de medede ling dat men niet op Bakkers voor stel inging. „Het brengt ons niet veel verder. Kennelijk is men pas tevreden als die commissie met de verboden kleurencombinatie komt." Het bestuur kwam wel met een ander voorstel (C): een schriftelij ke stemming onder èlle leden (ook jeugdl over alle denkbare combi naties. Daarbij zou een „gewogen stemming" nodig zijn: rekening houdend met de ledenaantallen zou een Boys-stem voor 1 tellen en een Texel-stem voor 0,67. Maar, zo waarschuwde Dapper, als de uitslag dan groen-zwart of blauw-wit zou worden, zou het bestuur opstappen. Spannend Henk Spigt plaatste een tussen- voorstel: ook hij pleitte voor een adviescommissie, maar met als voorwaarde dat de combinaties groen-zwart en blauw-wit werden uitgesloten. Uiteindelijk werd dit in stemming gebracht, maar haalde het niet. Een poging om een va riant met groen-z\A/art erdoor te krijgen, liep eveneens op niets uit. Zo liep de stemming uit op een (Foto Frans Hopman/ spannend duel tussen voorstel B en C, waarbij B het met 46 tegen 35 haalde. Dat betekende dat de leden kon den kiezen uit vijf modellen. De drie blanco en vijf ongeldige (groen-zwart?) stemmen niet meegerekend, ging de strijd tus sen twee shirts. Met 22 stemmen moest paars-geel geblokt het af leggen tegen de 39 voor het blauw-rood gestreept, de Barpelona-outfit die vooral de jeugd moet aanspreken. Maar ook sommige oudgedienden zagen herkenning: zag het roemruchte zaalvoetbalteam Gamma er vroe ger ook niet zo uit... *1 snelle aanval tijdens één van de wedstrijden. (Foto Tessa óe Graaft) et G-team van De Bolder heeft ich op het eerste zaalvoetbal- ïernooi voor het Noordhollands ampioenschap voor sociale /erkplaatsen in de middenmoot enesteld. In sporthal ,,Ons Ge- oegen" wonnen de Texelaars wee van de vier wedstrijden. Het sernooi is er één uit een reeks en vijf. De uiteindelijke kampi- en wordt afgevaardigd voor het lederlands kampioenschap dat in eptember wordt gehouden. )m in eigen huis zoveel mogelijk unten te vergaren startte het G- sam voortvarend. Tegen Cruqius it de Haarlemmermeer behaalde ie Texelaars een 5-3 overwinning, I bleek dat de groep niet vlekke- )OS op elkaar was ingespeeld, ëamleden Ben Molanus en Ruud /ledendorp schitteren tijdens de Voensdag 25 januari: 8.15 u. Texel 1-Casino (j) 9.00 u. Texel 2-ASC Texel (j) 9.45 u. De Koog 6-De Koog 7 :0.40 u. Mantje-Texel 2 11.30 u. De Krim 5-Texel 5 iaaldienst: Klif londerdag 26 januari: 8.30 u. Texel 4-Casino 3 9.20 u. Nioz-Texel 3 10.15 u. De Mok-De Krim 2 :1.05 u. Rab 2-Mantje 2 !2.00 u. Casino 4-Klif 5 iaaldienst: Gempo 'rijdag 27 januari: 8.15 u. ZDH-De Krim 3 9.05 u. De Krim 4-Mantje 3 9.55 u. De Koog 2-Jelleboog 10.45 u. De Koog-Texel 11.40 u. Klif 2-Le Berry 12.30 u. Casino-Klif laaldienst: Mantje iondag 29 januari: 2.30 u. De Koog 4-Jelleboog 3 3.20 u. Rab-Plus Klus 4.15 u. De Koog 3-Oosterend 5.05 u. De Krim-Klif 3 6.00 u. Jelleboog 2-Klif 4 laaldienst: Klif litslag 22 januari: )TS-Texel 1-0 'rogramma 29 januari: ëxel-Vios (W) 14.00 uur. trainingen door afwezigheid. Die handicap brak het G-team op in het treffen tegen AGO uit Diemen. Weliswaar scoorde de Texelse aanvalsdevisie het eerste doel punt, de bezoekers hadden het antwoord echter al klaar. Veel per soonlijke fouten aan Texelse zijde maakten het er voor AGO alleen maar makkelijker op. Uiteindelijk verloor het G-team met 4-1. Dat de derde tegenstander Purme- rend een lastige is, was na de 4-0 nederlaag van vorige jaar wel be kend. De angst voor de Noordhol landers was niet onterecht. Het G-team keek al snel tegen een 0-1 achterstand aan. Dankzij een flit sende aanval moest de vijandige doelman echter ook talrijke ballen uit het net vissen. In een buitenge woon spektaculaire wedstrijd moesten de Texelaars met een 5-3 nederlaag echter toch hun meer dere erkennen in de bezoekers. Om de aansluiting te houden met koploper Purmerend moest het G- team winnen van WNK uit Heer- hugowaard. Met een verbeten in zet en een tomeloze wil om te winnen versloegen de Texelaars hun opponenten met 3-1. Met vier punten uit vier wedstrijden moet het G-team er in de volgende toer nooien stevig tegen aanom koplo per Purmerend (8 uit 4) van afvaardiging naar het NK af te houden. Op 25 februari staat het tweede toernooi in Purmerend op het programma. In de tweede competitieronde van het nieuwe jaar had Veenbaas Bouw in een sportieve ontmoeting geen moeite met het team van Sportshop Texel. Na een ruststand van 31-8 „verdubbelde" Veenbaas de score na rust tot een eindstand van 69-19. Ook het onderonsje tussen Hema 1 en 2 gaf een spor tief wedstrijdbeeld te zien. Hema 1 nam in de eerste helft voldoende voorsprong (20-8) maar in het tweede bedrijf bood Hema 2 heel aardig tegenspel, mede door ge haast en nonchalant spel bij de te genstander. Uiteindelijk werd het 36-23 voor Hema 1, dat daarmee steviger op de derde plaats van de ranglijst blijft staan. Stand t/m 20 januari: 1. Veenbaas Bouw 7-14, 488-167; 2. Nauta Foto 6-10, 314-179; 3. Hema 1 6-8, 253-180; 4. Sportshop Texel 6-3: 187-293; 5. Zebra Sportwear 6-2, 137-324; 6. Hema 2 7-1, 150-386. Programma voor vrijdag 27 januari. 20 00 u Sp.Texel-Zebra Sp. Nauta Foto 20.45 u. Hema 1-Nauta Foto Zebra Wielrenner Wobbe van de Kie boom heeft met een overwinning in de veldrit zaterdag zijn kwalitei ten zaterdag nog eens bevestigd. Hij eindigde ruimschoots voor Jor- di Vinke, die in een tweegevecht Een all stars-team, bestaande uit zaalvoetballers van Texel en Hel- derse spelers, is winnaar gewor den van het „Barbaren-toernooi" dat zaterdag in sporthal „Ons Ge noegen" is gehouden. In de finale behaalde de ploeg tegen Jelle boog een gelijkspel, maar bleken de all stars sterker in het penalty- schieten. De derde plaats was voor het team Mantje. Organisator SV De Koog eindigde als vierde. Klif 1 en 2 streden om de vijfde en zesde plaats, terwijl het gevecht om de zevende en achtste plaats tussen Texel en Amsterdam in het voordeel van de eilandbewoners werd beslist. Nico Schot (All Stars) werd tot beste speler van het toernooi uitgeroepen en Olaf Witte van Jelleboog tot beste keeper. met Jan Zijm was verwikkeld. Jeugdrenner Joost Hoogenbosch eindigde als vierde. Ondanks een slechte start in de B-poule, wist Henk Stevens toch beslag te leg gen op de eerste plaats. De door zetter had tien ronden nodig om aan kop te komen, maar stond die daarna niet meer af. Ronno Ho- ningh eindige nèt voor Wim Piet Eelman op de tweede plaats. Bij dejeugd was Erwin Goënga in de eindsprint Evert Rikkenberg te snel af. Derde werd Sebastiaan Ran, vierde Offra Meijer. Wielervereni ging Texel turfde zaterdag 27 ren ners. Oud-Texelse Boys-trainer Piet Bak ker uit Den Helder gaat woens dagmiddag de jeugdtraining van VV Texel'94 verzorgen. Hijver- vangt oefenmeester Henk Veldhui zen, die door omstandigheden is gestopt met de jeugdtrainingen. Om de training te laten aansluiten op de vertrektijden van de veer boot, zijn de tijden aangepast. De E3 en E4-pupillen trainen woens dag van 13.30 tot 14.30 uur. E1 en E2 van 14.30 tot 15.30 uur en de D3 en D4-pupillen vanaf 15.30 uur. De bowlingteams van de Deurdou- wers en IBS Oele Schoo speelden tegen elkaar en zorgden voor veel spanning. Even leek het erop dat de Deurdouwers met de eer gin gen strijken, maar dat viel tegen. IBS Oele Schoo zette het beste beentje voor en dat deed de Deur douwers de das om. Het was een spannende strijd tussen Verseput Verz. en Onder de Pomp. Ondanks een sterke serie van Simon Verse put 671 moest Verseput Verz. het onderspit delven. Het team van de Champ Sisters liet zien dat het ook best kan bowlen. Toch bleek dat niet genoeg en moest het de overwinning laten aan So What. Het team van Slowstarters had het zwaar te verduren tegen Niets te Verliezen. Peter Huisman, die sterk stond te gooien met een se rie van 708, kon vier punten pak ken van de Slowstarters. De dames van de T-Fords waren deze week niet te kloppen. Mede dankzij een mooie serie van Tiny Kok stuurden ze hun tegenstan ders van Matico met nul punten naar huis. De Bloopers gooide ook sterk op de vroege ochtend en staken de overwinning in hun zak. Het team van Hotel de Strandple- vier had een goede avond en liet het team van Hotel Juliana ver achter zich en stak 3 punten in zijn zak. Uitslagen: So What-Champ Sisters 3-2; Verseput Verz-Onder de Pomp 2-3; Deurdouwers- IBS Oele Schoo 2-3; Slowstarters-Niets te Verliezen 1-4; Gruix-de Buteriggel 4-1; Ho tel Tatenhove-Stunt Team 4-1; TZN-Hotel Strandplevier 2-3; Sommeltjes-BSD 2-3; EVA-Timmers Tearoom 3-2; Paal 9-Last Minnet 3-2; All Stars-Paal 12 1-4; Tabakshop-Team 24 2-3. Huisvrouwens: De Pms-Bloopers 1-3; Klavervier-WBZ 0-4; Matico-T-Fords 0-4 Jeugd: Verseput Verz.-Taxi Grootjen 3-1, Hotel de Weal-KPO 4-0; Hotel Strandplevier-Hotel Juliana 3-1 Op 1 februari houdt het mortierpe loton van het korps mariniers een oefening op Texel. Deze duurt 24 uur. Daarbij is onder andere een helikopter betrokken die tussen het vliegveld en de polder Ceres heen en weer vliegt. Rond 13.00 uur zullen bij de Wee- geswaal (het watertje boven On- geren) schoten worden gelost (uiteraard met losse flodders). Datzelfde gebeurt tussen 13.00 en 15.00 uur langs de Zaandam- merdijk. Onbekenden hebben tussen zater dag 17.00 en zondag 9.00 uur de antenne vernield van de auto van een 37-jarige man uit Den Burg. De wagen was geparkeerd op de Haffelderweg; de schade bedraagt f150,-. Tussen 21 en 23 januari werd het containergebouw (portocabin) bij de wielerbaan van Den Burg be schadigd. Drie regenpijpen wer den losgetrokken en een putdeksel verdween. Schade f100,-. Deze week wordt zoveel mogelijk huls aan huis op Texel het boekje „Politiewijzer" bezorgd. Daarin wordt de aandacht gevestigd op allerlei wetenswaardigheden die betrekking hebben op de politie. Ook op de plaatselijke situatie wordt ingegaan. Op Texel zijn ech ter veel brievenbussen waarop staat dat reclame en ander onge vraagd drukwerk niet welkom is. Daar wordt het boekje dus niet be zorgd. Als betrokkenen het toch willen hebben, kunnen ze het af halen in het politiebureau in Den Burg. De darters van De Zwaan hebben op het team Barbaren 1 vrijdag een 8-0 overwinning behaald. De werpers van De Zwaan startten doelgericht met winst in alle drie singles en de tactics. Slock 1 haal de Zwaan 2 met 6-2 onderuit. Tus sen Peter Kreeft en Dave Platts ontspon zich een spannende strijd, waarbij Kreeft met een ster ke single Platts zijn plaats wees. Zwaan 2 won eenmaal een dub bel, maar verloor de tactics. Simon Troost is geslaagd voor de MSc-cursus land- en watermana gement aan de Hogeschool La- renstein in Velp. De 24-jarige oud-Texelaar koos bij deze vervol gopleiding op het HBO de afstu deerrichting cultuurtechniek. Sinds kort is hij werkzaam als ad viseur waterbeheer bij Heidemij Advies in Deventer. Dave Huizinga (21) uit Oudeschild is vrijdag geslaagd voor de Finex- opleiding van het Korps Mariniers in Rotterdam. De Texelaar wordt vrijdag officieel beèdigd tot mari nier eerste klas. Huizinga vervolgt zijn opleiding in Vught bij de Ex plosieven Opruimingsdienst (EOD). Daarna wordt hij uitgezon den naar Haïti. De KNVB heeft Willem van der Gracht uit Den Burg onderschei den met de zilveren „toto lotto speld". Van der Gracht kreeg het ereblijk vrijdagavond tijdens de al lerlaatste ledenvergadering van zijn vereniging Texelse Boys op gespeld. Een andere harde werker achter de schermen. Jaap Kager, kreeg voor zijn jarenlange inzet de penning van verdienste. Bloemen waren er voor Marjon Zijm, die af scheid nam als bestuurslid. De heer A. Ledegang, lid van het afdelingsbestuur, was speciaal voor de onderscheiding van Van der Gracht uit Den Helder overge komen. Ledegang roemde de in spanningen die Van der Gracht zich sinds 1967 voor zijn club had getroost. „Een enorme prestatie om week-in week-uit met de toto en lotto bezig te zijn. Zeker in de begintijd, toen er nog zegeltjes moesten worden geplakt." Vol gens Ledegang was Van der Gracht één van de koplopers op zijn gebied in Noordholland. Ook voorzitter Cees de Grave had lof voor Van der Gracht, die met zijn werk stopt nu „de Boys" zijn opgegaan in de fusieclub VV Texel '94. „Je was altijd op de achter grond, maar bent steeds goed je gang gegaan. In de loop der jaren heb je onnoemelijk veel geld voor de club verdiend." Kantine De vergadering vond plaats in de kantine van VV Texel '94, het voormalige clubhonk van .SV Texel. Deze lokatie was enkele oud-leden in het verkeerde keels- gat geschoten. Voorzitter De Gra ve verklaarde dat de oude Boyskantine al een half jaar is ont ruimd en inmiddels is verhuurd aan de Stichting Rekreatiewerk. Gezien het feit dat de fusie inmid dels in de praktijk betekent dat de voetballende leden vaak aan de overkant van de Haffelderweg zijn te vinden, leek „De Kletskeet" de meest logische keus. Volgens De Grave was het niet mogelijk om voor één keer weer in de Boyskan tine bijeen te komen. Hij wees op de positieve kant van de verhuur: „De kantine is hierdoor niet meer de molensteen voor Texel '94." Geruime tijd stonden de leden stil bij de financiële stand van zaken. Uit het laatste overzicht van de penningmeester mocht volgens het bestuur niet worden geconclu deerd dat de Boys om financiële redenen tot de fusie heeft beslo ten. Het exploitatieverlies van ƒ23.000,- in het laatste seizoen was voornamelijk toe te schrijven aan gemis aan inkomsten door het wegvallen van toernooien, waar onder het tweedaagse Pinkster- toernooi. „Met de opbrengst van alleen al dat toernooi kunnen we aan onze verplichtingen voldoen." Conclusie: de fusie is om sportieve en organisatorische redenen aan gegaan. Interview De voetballende leden lieten zich positief uit over de gang van zaken na de fusie. „Het is gezellig op het veld en in de kantine. Zo ervaren de leden het; de buitenwacht kijkt er soms anders tegen aan." Nega tief punt was het interview met G.J. ten Cate in de oudejaarseditie van deze krant. Veel leden hadden zich gestoord aan zijn „kleineren de" opmerkingen over de Boys. Voorzitter De Grave zei dat het bestuur er niet blij mee was, maar hij beschouwde het als de mening van één persoon en niet tekenend voor de mening van het huidige Texel-bestuur. Jeugdcoördinator Henk Pennings verklaarde dat de jeugdafdeling van Texel '94 op de goede weg is. „Er is veel tijd gestoken in het sa mengaan. Nu is het tijd om er structuur in aan te brengen. Ook hebben we meer kader nodig, maar ik ben daar wel optimistisch over." Pinkstertoernooi Erkend werd dat het gevoel voor de nieuwe club nog moet groeien. De vele toernooien komend voor jaar lijken daarvoor een goed mid del. Sportief gezien heeft het Pinkstertoernooi, waarbij rond de velden wordt gekampeerd, grote aantrekkingskracht. Het toernooi wordt van een hoger niveau (ge middeld vierde klasse KNVB) en wat aanmeldingen betreft loopt het storm. Organisator Hank Wit te: „In drie weken tijd hadden zich zó veel clubs aangemeld, dat ik wel vier toernooien kon organise ren." Ook de overkantse scheidsrech ters staan te popelen. Ééntje twij felde aanvankelijk. „Hoeveel uur is het eigenlijk varen naar Texel?", wilde hij weten. Pas toen hij te ho ren kreeg dat zijn caravan makke lijk op de boot past, was hij overtuigd... .VX<'«V uu KNVB-bestuurder speldt de zichtbaar trotse Willem van der Gracht de zilveren onderscheiding op. (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7