Weekend Film Jeugd vermaakt zich op rolschaatsbaan Muziek op schoot voor betere ontwikkeling Idee straatsportvereniging VOOR Agenda S TEXELSEcouRANT Radio Texel 106.1 van 28 en 29 januari 1995 Peuterinstuif Herinrichting Burgerhoutstraat Wat ik zeggen wou Ezels Promotiegeld oud Papier Bloemen maken Expositie Interview with the Vampire VRIJDAG 27 JANUARI 1995 88»®' Er wordt druk gebruik gemaakt van de rolschaatsbaan. Of de omwonenden er blij mee zijn is de vraag, maar de jeugd in Den Burg is erg tevreden met de rolschaatsbaan, die tijdelijk is ge plaatst bij d'Ouwe Ulo. Het is een idee van de in oprichting zijnde straatsportvereniging. Hans Strick is de man achter de straatsporten. Hij kon voor een re delijk prijsje de baan op de kop tik ken in Limburg. „We vonden het zonde om de kans voorbij te laten gaan, dus we hebben gekeken of we er een mouw aan konden pas sen", aldus Andries Huberts van het jeugd- en jongerenwerk. Strick, die momenteel in Duitsland verblijft, heeft door zijn kleding zaak in de Weverstraat de nodige contacten met vertegenwoordi gers. „Eén ervan doet ook in ska teboards, funboards en meer van die dingen. Hij had ook zo'n rol schaatsbaan staan en vroeg me of dat niet was was voor op Texel. Nou, ja dus." Dunkringen 1n verband met subsidiemogelijk heden voor de aanschaf, moest er wel een officiële draai aan worden gegeven. Vandaar de oprich tingsplannen voor de straatsport vereniging. Vijfentwintig jongeren meldden zich spontaan aan. Strick: „Ze betalen ƒ25,- voor een jaar. Daar hebben we onder ande re het vervoer van die baan mee betaald en de aanschaf van een basketballinrichting. Zo'n echte Amerikaanse, met dunkringen waar zelfs een neger van twee meter aan kan hangen. Die heb ik op de kop getikt in een dump vol Golfoorlog-spullen. Hadden ze he lemaal mee naar Saoedi Arabië gesleept, die dingen." Lawaai Omdat het zonde is de baan, in af wachting van een definitieve plaats, in een schuurtje op te ber gen, werd besloten het gevaarte naast d'Ouwe Ulo te zetten. „Met een groot hek er om heen, zodat we 'm kunnen afsluiten als het uit de klauwen loopt", verklaart Huberts. Alle jongeren op Texel kunnen er van 09.00 tot 19.00 uur terecht. Buiten die tijd gaat de zaak op slot, om de overlast te beperken. „De rolschaatsen maken een be hoorlijk lawaai op die baan, van daar dat we die tijden hebben ingesteld." Tennisbaan Strick en Huberts zouden graag zien dat de oude tennisbaan van Deuce in het parkje aan de Ele- mert de definitieve lokatie wordt voor de rolschaatsers en de ande re straatsporters. „Daar zouden ze natuurlijk perfect zitten: be schermd door een hek, nergens te dicht bij en toch niet te ver buiten het centrum. Maar Deuce wil die ruimte alleen maar afstoten als ze IFoto Tossa de GraaitI nog een baan bij de sporthal krij gen...." Toch ziet Strick die lokatie helemaal zitten. „Je hebt een on dergrond van asfalt nodig. Ik weet zeker dat er veel animo voor is, zelfs onder toeristen. Die kopen bij mij wel boards of skates in de win kel en vragen dan of op Texel ook een baan is waar ze terecht kun nen. Als die er is zouden we ze een kleine vergoeding kunnen vra gen, zeg ƒ2,50 per dag. Daarmee kunnen wij de boel een beetje on derhouden." Strick heeft nog veel meer plan nen. „Ik heb Bart Boon van het systeem bouwbedrijf benaderd. Dat is een handige jongen en we zoeken eigenlijk een onderhouds vrije baan. Beton is daar natuurlijk ideaal voor. Daar is in den lande ook vraag naar. Het enige nadeel is dat je zo'n obstakel niet makke lijk kunt vervoeren." De straatsportvereniging wordt opgericht als de gemeente een beslissing heeft genomen over het gebruik van de oude tennisbaan. Kerkdiensten zondag 29 januari HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 9.30 u. ds. H.R. Betting; m.m.v. Chr. Jongeren koor „Inspiration" uit Halle. De Koog: 9.30 u. dienst in De Waal Den Hoorn: 9.30 u. dienst in De Waal. Oosterend: 9.30 u. dhr. G. Iwema; uitz. via Radio Texel. Oudeschild: 11.00 u. ds. J. ter Haar De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. G. Iwema. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Daane; 19.00 u. ds. J.J.N. Wilmink; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. ds. J.J.N. Wlmink. 19.00 u. ds. F.J. Daane. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. student G.J. Baan. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. L. Knipscheer; uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. themadienst; m.m.v. The Gospeltrain; uitzending via De Lichtboei. Zo. 10.45 u. herenkoor; nevendienst. Oosterend: zo. 9.30 u. De Cocksdorp: zo. 10.00 u. Woord-communieviering JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Hoe past u in de konin krijksregeling." Wachttorenstudie: 11.20 u. „Jehovah kan u sterk maken." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Dokter A. C. P. J. Waverijn en Th. van Hattem, Ko gerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk kop van Noord-Holland, afd. Texel. Voor dringende verpleegkundige thuiszorg in het weekend buiten de spreekuren: 02230-50150. Spreek uur verpleegkundige thuiszorg (iedere werkdag 13.00-14.00 uur), tel. 13241. Spreekuur jeugdgezond heidszorg (iedere werkdag 8.30-9.00 uur), tel. 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies. Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069, b.g.g. 0652804779. Tandheelkunde: Tandtechniek R. van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Za terdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Voor peuters en kleuters wordt door de jeugdraad van Gymvereni ging Texel zondag in de Beatrixzaal een instuif gehouden. De instuif is van 14.00 tot 15.30 uur en is zo wel voor leden als met-leden toe- gangkelijk. De bijeenkomst is bedoeld voor kinderen van drie tot en met zes jaar. Hen wacht een verrassing. Nu de riolering in de Burger- houtstraat is aangepast en de straat voldoende is ingezakt, kan de definitieve herinrichting plaats vinden. De rijbaan en de trottoirs worden herstraat, waarbij de stoe pen iets breder zullen worden ge maakt en enige parkeervakken worden aangelegd. De kosten be dragen ƒ110.000,-. Met de omwo nenden zal nog overleg worden gevoerd over de werkzaamheden. Zondag 13.00-14.00 uur in het programma Nieuwtjes en achter gronden: Samenvatting presentatie van de VVV-promotieplanning 1995. TESO-directeur R. Wortel geeft in formeel zijn visie over de toe- ristenstroom 1995. In gesprek met Corrie Haarsma, zij werkt voor Stichting Europa Kin derhulp voor een eventuele vakan- tieplek op Texel. Programmaleider: Max Kok. Hieronder mijn reactie op het slot, de „Moraal", van de ingezonden brief van C. Terpstra (Texelse Cou rant, d.d. 24 januari '95). Dat wij, ezels, zouden blaten had ik nog niet in de gaten. Of is Terpstra aan 't verkalken - denkt hij soms dat hanen balken Maar het is zijn dom discrimineren waartegen ik moet protesteren. Als hij Brandpunt wil verdoemen, mag hij hen geen ezels noemen. Wil hij de scheepsinspectie kraken, dan heb ik daarmee niets te maken. Ook ezels zijn door God verwekt met een volwaardig intellect. Laat dit een les zijn voor u allen, want hoogmoed doet u anders vallen. Op onze mooie graspercelen grazen wij vrij van vooroordelen. Zelf ben ik klein en ook nog zwart - is dat voor een ezel niet apart Mr. Ivo Kramer mede namens familie en vrienden, Hoeve „Dezelfde Steen", 't Horntje Op verzoek van Ivo Kramer bij u in de bus gestopt door onderge tekende. Hartelijke groeten, Theun de Winter VERVOLG VAN PAGINA 1 dernemers die niets bijdragen." Warnaar riep de TVO-leden op om extra in de buidel te tasten. „De bestedingen van de toerist vinden immers voor het overgrote deel plaats bij de niet-logiesverstrek- kende bedrijven." Zijn woorden werden later op de avond onderstreept door Teso- directeur Rob Wortel, die een le zing hield over de toekomstige toeristische ontwikkeling. De meest reële verwachting gaat uit van nul procent groei tot 2018. „Maar om dat te bereiken zal er op Texel hard moeten worden ge werkt." Toeristenbelasting Willem (Sjeik) Bakker wees op het gevaar dat de reserveringscentrale uitgroeit tot de vijfde participant. „Dat kan fricties veroorzaken", waarschuwde hij. Erna Eelman- van der Kooi wilde weten welke in vloed een kleine verhoging van de toeristenbelasting op het toe ristisch publiek zal hebben. VVV- directeur Van Linge wilde zich lie ver niet aan een politieke uitspraak wagen, maar antwoordde dat alle maatregelen die de positie van het toerisme aantasten beter achter wege kunnen worden gelaten. Een verhoging zou wellicht acceptabel zijn, als er toeristische doelen mee worden gediend. De opbrengst van de toeristenbelasting gaat tot nog toe echter naar de algemene middelen van de gemeente. Vrijdag 27 januari In de Jacob Daalderschool wordt een middeleeuwse fancy fair gehouden met „poortram- men" en andere spelletjes. Van 17.30 tot 21.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Junior" en om 21.15 uur „Interview with the Vampire". De Waddenruiters en de Klep- pertjes hebben om 20.00 uur vergadering in manege Akenburg. Zaterdag 28 januari Van 13.00 tot 16.00 uur komen de Rangers van het Wereld Na tuur Fonds bijeen in de schuur van Staatsbosbeheer aan de Ploegelanderweg (dus niet in de boet in De Nederlanden). Er wordt een film van het WNF gedraaid, daarna dierenspel. Bijdrage in de kosten f2,50. In Cinema Texel draait om 14.00 en 19.00 „Junior" en om 21.15 uur „Interview with the Vampire' Fanfarekorps DEK geeft in dorpshuis De Waldhoorn de winteruitvoering (bal na). Aan vang 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje herhaalt vereniging Nieuw Leven het stuk „Ciske de Rat"; 20.00 uur. De toneelgroep van de oud- leerlingenvereniging van de la gere landbouwschool brengt in dorpshuis De Wielewaal in De Waal de klucht in drie bedrijven „Alweer vals alarm"; 20.00 Zondag 29 januari Bij de kiosk op Het Turfveld start een bostrimloop. Jeugd om 11.00 uur; oudere jeugd en volwassenen 11.15 uur. Inschrij ving vanaf 10.30 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 en 19.00 uur „Junior" en om 21.15 uur „Interview with the Vampire". In d'Ouwe ULO wordt om 15.00 uur het toneelstuk „Au, gouden kiespijn" van de cursus kindertheater opgevoerd. Toe gang vrij voor ieder. Maandag 30 januari In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Junior" en om 21.15 uur „Interview with the Vampi re". De Stichting Texels Sportraad heeft een vergadering in kantine van sporthal Ons Gjjj noegen, aanvang 19.30 uur. In het zaaltje bij de Doopsgezr de kerk wordt een Leerhuisbi eenkomst gehouden, aanvan 20.00 uur. Spreker is ds G> Cassuto uit Zeist met als th» |yja ma: Waar gaat het om in hetk het ven en wat zegt de Tora? ^eei In Cinema Texel draait or 14.00 en 19.00 uur „Junior" e om 21.15 uur „Interview wit Sin the Vampire". Dinsdag 31 januari In Bosch en Zee bij De Koo jexï hebben de Agrarische Vrouwe een bijeenkomst, aanvar^ Qor 20.00 uur. Katrien van Midde Buy koop houdt een lezing over si menwerking en over „Stel ds Qp je er alleen voor komt te staan' hee Hoogwater te Oudeschild 9ev Vr. 27 4.00 en 16.04 u Za. 28 5.17 en 17.55 uoor i Zo. 29 6.35 en 19.05uan Ma. 30 7.50 en 20.16 u Di. 31 8.45 en 21.05 u ADF Wo. 1 9.56 en 21.44 u. Do. 2 10.35 en 22.24 uïgge Vr. 3 11.05 en 23.05 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 29 ja nuari op op om 8.25 en gaat onder oir. 17.19 u., 30 januari nieuwe maan. ixel, Zingend lopen de kleuters vol aandacht achter Iris Hos aan Min of meer in de maat huppelen de kleuters door de zaal. Ze vol gen de klanken van de viool, bespeeld door Iris Hos. Bij zo'n grote groep dreumesen ligt de chaos op de loer. Toch verloopt de les ordelijk. De kleintjes zijn en thousiast. Muziek voor kinderen, het werkt dus. Iris Hos uit Wieringen verzorgt voor de Texelse muziekschool de cursus. Aan de overkant is ze al enige tijd bezig met verschillende groepen, verdeeld naar leeftijd. Het begint al met baby's en peu ters. Die komen met een ouder. Op Texel kwam deze opleiding „Mu ziek op schoot" nog niet van de grond. Gebrek aan animo. Maar na het succes van de kleutercursus krijgen de ouders van de jongere kinderen een herkansing. „Muzikale ontwikkeling is belang rijk voor kinderen", vindt Iris Hos. „Het stimuleert andere vermogens dan alleen verstandelijke, wat weer een gunstige uitwerking heeft op het eerste." Volgens Hos verschilt het van gezin tot gezin en van school tot school hoeveel aan muzikale ontwikkeling van kinde ren wordt gedaan. „Hoeveel ouders zingen er nou nog met hun kind? En dat is juist zo goed voor het versterken van de band." Door haar cursus ontwikkelt de ritmiek van kinderen zich beter. „Het viel me op dat deze Texelse groep al redelijk veel weet. Ze zijn al vaker in aanraking geweest met muziek en weten bijvoorbeeld wat een hoge en een lage toon is." Voor de jongere groep gaat het Hos vooral om het samen plezier beleven aan muziek met een kind. „De ouders hoeven beslist niet muzikaal ie zijn, noten te kunnen lezen of een mooie zangstem te hebben. Spelenderwijs worden liedjes gezongen. De meeste heb ben te maken met dagelijkse din gen." IFoto Tessa de-& Om ook de Texelse baby's en p* ters (leeftijd 12 tot 18 maand- een kans te geven in aanraking komen met muziek, kunnen I langstellenden voor de acht less zich alsnog aanmelden bij de IV ziek en Dansschool in d'Ouwe l De kosten bedragen 75,- en w j lessen zijn op woensdagmidd;a Meer informatie via telefo 13494. Op woensdagmorgen 1 febrir^ zal mevrouw H. v. Abs-Staverm3ar uit Haren een cursus verzorgen.e worden een tulpje en een an,a van stof gemaakt. De cursus t gint om 9.15 uur bij Atelier De Vi' te Engel. Opgave of inlichtingt tel. 13644. In dorpshuis 't Skiltje te Ou schild hangen olieverfschilden'xe van dorpsgenote Greet Winte Zij heeft onder andere bloemiy01 boten en landschappen vere<jaa wigd. Vorig jaar exposeerde ters in het raadhuis. ov{ De schilderijen zijn te bezichtig^ op dinsdag, donderdag en zond van 14.00 tot 16.00 uur. Iedere zaterdag.,-haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan en Noordwester. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex- gebouw (vóór 9.30 uur). Tom Cruise als vampier, wie had dat verwacht? En hij schijnt het heel behoorlijk te doen. Niemand in filmland gaf hem een behoorlijke kans, de schrijfster riep moord en brand, recensenten stonden te trappelen bij de premiere, maar wat gebeurt: iedereen is in eens laaiend enthousi ast. De schrijfster Anne Rice bood zelfs in een paginagrote advertentie in de States haar excuses aan, ze was zelfs on der de indrukl Maker van de film is Neil Jordan, die u mis schien nog kent van THE CRYING GAME. In een prachtig aangeklede horrorfilm schenkt meester- vampier Lestat (Cruise) aan zijn slachtoffer Louis (een fan tastische rol van Brad Pitt) het eeuwige leven, in ruil voor zijn toewijding aan het vampier- dom. Zo trekken ze samen een tijd- en eindeloos bloedspoor door de ge schiedenis. Interview with the Vampire?? Anno 90-er jaren durft Louis eindelijk zijn verhaal kwijt aan een journalist, omdat hij denkt dat hij zijn grote kwelgeest Lestat eindelijk voorgoed uit de weg geruimd heeft. Na het interview luistert de nieuwe onuitroeibare oppervampier triomfantelijk naar de Stones- imitatie van Guns n' Roses: Sympathie for the Devil... JUNIOR De brede CONAN Schwarze negger speelt een introverte geleerde die samen met film dwerg DANNY DEVITO een vruchtbaarheidsonderzoek doet. Arnold is de proefper soon en na genetische mani pulaties wordt hij nog zwanger ook - inclusief alle bijverschijnselen! Zijn negen maanden zwangerschap wor den soms behoorlijk sentizet menteel soms hilarsich in beeld gebracht. HUDSUCKER PROXY In de serie Cinema ParadisoJai wordt nog een keer THE HUD SUCKER PROXY vertoond De nieuwste creatie van de gebroeders Coen van o.m. BARTON PINK. Deze zwarte komedie toont ons de jonge^ schlemiel 'Tim Robbins' die w het in de zakenwereld van N New York helemaal denkt te gaan maken. Door toedoen van een slimme zet van 'PauMe Newman' lukt dat. De heerrn HudsuCker springt uit het|e> raam, maar had zijn zaak niet ie verzekerd. Dan moeten in deioi States volgens de wet de aan delen binnen 30 dagen ver kocht worden. Om die toch binnen het bedrijf te kunnen fij houden en de 'wereldzaak' te24 redden, heeft Newman een lu mineus idee: installeer een 3"H komplete onbenul als io president-directeur... JUNIOR, do. t/m ma. 19.00 uur, za.zo.wo. 14.00 uur INTERVIEW WITH THE VAM PIRE, do. t/m ma. 21.15 uur THE HUDSUCKER PROXY, /y di. wo. 20.30 uur l>

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2