^Belangstelling toerist foor Texel groeit weer jeugdschaker Mammoettransport door slecht weer vertraagd „Voorkomen dat Texel meegaat in prijzenslag Sport TEXELSE f C0URANT Succes voor eugdschaker Arjan Witte Meer maatregelen om snelheid van verkeer te remmen Kerkdienst met jongerenkoor Sportschool geeft afslankprogramma Goede start Klif-dames in tweede helft zaalvoetbalcompetitie Meeste marsen voor koppel De Vries/Smit avians Kazan treedt b0) voor Zonnebloem Eilandcompetitie volleybal Trimloop AVT Advertenties kunnen ingeleverd worden 't/m 17 februari a.s. VRIJDAG 27 JANUARI 1995 Koninghal uit de centrale was gerold en op 48-wielige computergestuurde Rijnkanaal naar Utrecht werd gis De gemeente gaat opnieuw geld steken in snelheidsremmende maatregelen bij de ingang van Texelse dorpen. Aanpassingen aan het Bolwerk in Oudeschild staan hoog op het verlanglijstje. Vorig jaar is de gemeente begon nen met de aanleg van „psycholo gische snelheidsremmers" op het Schilderend en bij de ingang van De Koog. Nu wordt ƒ72.500,- be schikbaar gesteld. De dorpscommissie van Oude schild en een plaatselijke actie hebben aangegeven dat de situa tie op het Bolwerk erg onveilig is en eigenlijk nog voor de zomer moet worden aangepast. Maar be halve dat, zal ook nog worden ge keken andere knelpunten, bijvoorbeeld de Boodtlaan in De Koog. De Hervormde gemeenten van De Waal, De Koog en Den Hoorn ko men zondag om 09.30 uur samen in de kerk van De Waal. Tijdens de dienst zal jongerenkoor „Inspirati on" uit de Achterhoek muzikale medewerking verlenen. Eigen pre dikant Ds. H.R. Betting is voor ganger. Met de feestdagen achter de rug tobt menig Texelaar met overge wicht. Wie er echt iets aan wil doen, heeft voor de verbetering van het figuur wellicht baat bij een nieuw lesprogramma van Sport school Texel. Die belooft deelne mers aan de cursus via spiertrainingen, aerobic en een af gewogen voedingsadvies in tien weken „verbluffende resultaten", die wekelijks worden gemeten. Om de /,Body Contour"- oefeningen te begeleiden volgde sportschoolhoudster Catherina Witte hiervoor een speciale oplei ding. Het programma is door de Europese Gemeenschap bekroond met een derde prijs. „Afslanken enfiguurverbetering is haast niet mogelijk door alleen een dieet, zo als Weight Watchers, of alleen fit ness. De combinatie die wij bieden werkt veel effectiever." De figuur training start op donderdag 2 fe bruari om 20.00 uur en gaat vergezeld van een cursusboek. De kosten zijn nog niet bekend. keurige tweede plaats en dat le verde op dat moment een deelna mebewijs voor het Noordhollands kampioenschap op. In de laatste toegevoegde ronde speelde de vermoeidheid parten. In plaats van rustig na te denken, zoals Arjan Witte daarvoor juist zo goed ge daan had, zette hij nu te snel, waardoor hij tegen mat op liep. Hierdoor miste Witte een podium plaats, maar eindigde hij op een toch zeer verdienstelijke vierde plaats. Omdat Arjan Witte nog twee jaar in deze klasse (12 tot 14 jaar) kan meedoen krijgt hij de kans om zich te verbeteren. Met in gedachten het feit dat hij als enige van de kampioen wist te winnen gloort er hoop voor de jeugdige schaker. Na het behalen van het kam pioenschap in de hoofdklasse, promoveerde het Klif-damesteam twee jaar geleden naar de afde- lings eeste klasse zaalvoetbal in Den Helder. Ondanks de sterkere tegenstanders begon de Texelse ploeg erg goed. Helaas verliep de tweede helft van de competitie niet zo voorspoedig, zodat Klif vo rig jaar op een vijfde plaats eindigde. Dit seizoen zijn de dames ook weer vol goede moed begonnen. De Ploeg bestaat nog steeds uit Anita Witte, Carolien Rey, Marjan Nicolay, Natacha v.d. Vis, Irene Penha, Janien de Bruijn en keepster Marjo van Heerwaarden. Door gelukkige omstandigheden is Lilian Koning tijdelijk niet van de partij, maar het team is inmiddels versterkt met een nieuwe spits, Wilma Tijsseling uit Oudeschild. Trainer en coach is nog steeds Dirk Eelman, die „zijn" dames nu -eindelijk- ziet stijgen in de com petitie. Het begin van het seizoen verliep nogal slecht voor Klif. Het wen nen aan elkaar en aan de nieuwe tegenstanders kostte veel tijd en moeite, met name omdat het Klif team door werk, ziekte en blessu res vaak incompleet was. Dit re sulteerde nogal eens in een nederlaag of hooguit een ge lijkspel. De naam „Klif" was dan ook lange tijd terug te vinden in de onderste regionen van de rang lijst. Gelukkig lijkt dit nu verleden tijd. De dames zijn inmiddels goed op elkaar ingespeeld en draaien de laatste tijd lekker. In de afgelopen wedstrijden werd weer leuk ge- Jitze de Vries en Guustra Smit (die prima werd vervangen door Jitze de Vries sr.) scoorden op de vijf tiende avond van klaverjasclub Den Burg 7545 punten. Wat hen vier plaatsen winst opleverde. Zij hebben tot nu toe het grootste marsentotaal. Theo en Jaap Witte stijgen naar de zevende plaats met 7153 punten, op de voet gevolgd door Gerda en Freek Veeger die met 7147 punten van de zesde naar de vierde plaats klimmen. Elly Eelman en Janny Kiewiet stijgen vier plaatsen met 7132 punten. Gerhard Benjamins en Piet Moree komen op de dertiende plaats te recht met 7120 punten. Wil Maas en George Eelman behaalden 7001 punten. De hoogste score aan de op één avond gespeelde marsen staat op naam van Diny vxl. Molen en Tiny Huisman. Ze speelden zeven maal een mars. Het gemiddelde op deze avond was 6381 punten, er werden in to taal 82 marsen gespeeld. Vrijdag 27 januari wordt weer voor het kampioenschap van Texel ge speeld. Stand aan kop: 1. L. v.d. Veen-H. Westdorp 101868, 2. J. Wiersma-J. Vmke 100360; 3. R. Caspers- K. v. Heerwaarden 99996. Stand tweede periode: 1 H. Bakker-C. Vinke 39165; 2. J. Wiersma-J. Vinke 38960; 3. Fr. Boer-J. vxl. Kooy 38700. voetbald en veel gescoord, wat resulteerde in overwinningen. Hierdoor is de Texelse ploeg gestegen op de ranglijst en staat nu op een gedeelde zesde plaats, de onderlinge verschillen zijn ech ter niet zo groot en bovendien zijn we pas op de helft van de compe titie. Als Klif deze stijgende lijn doorzet, kan er dus nog van alles gebeuren en is het wellicht nog mogelijk dat Klif eindigt in de hoogste regionen van de afdelings-eerste klasse. Aan staande woensdag speelt Klif om 19.30 uur „thuis" (sporthal De Brug in Den Helder) tegen Ka belkrant. De dames komen echter ook za terdag in actie op het Klif- dameszaalvoetbaltoernooi! Een spannend en gezellig toernooi, waarin het Texelse Klif-team het op zal nemen tegen teams uit Friesland en Noord-Holland. Bo vendien is er een grote verloting, waarbij echt Texelse prijzen te winnen zijn, met als hoofdprijs een Texeler dekbed! Zaterdag 28 januari, 14.00 uur, sporthal Ons Genoegen, Den Burg. platformwagen van het transport bedrijf Van Seumeren uit De Meern eronder gereden kon wor den. Gisterochtend liet men de vracht over de met balken en pla ten versterkte vloer het centrale gebouw uitrijden (grote foto). Om vier uur 's middags ging het trans port met politietoezicht over de weg naar de haven. Geruime tijd was nodig om met behulp van een kraan een brug te bouwen van de kade naar het ponton, dat met de kop tegen de wal werd gehouden. De duisternis viel al in toen het reusachtige blok schijnbaar moei teloos aan boord werd gereden (tweede foto). Het transport werd in opdracht van het PEN gezamen lijk uitgevoerd door P.H. Saan B.V. uit Diemen en Van Seumeren. Bei de bedrijven, elk met hun eigen specifieke mogelijkheden, werken vaak samen, aldus produktmana- ger Willem van Nes van Saan, die gisteren de leiding had. Nooit eer der heeft vanaf Texel en zo zwaar transport plaatsgehad. Na aan komst van het ponton bij het in dustrieterrein Lageweide in Utrecht, zal daar de generator weer op de fundering worden ge zet, waarna het 300 ton zware ge heel naar het terrein van de UNA zal worden gerold om te worden toegevoegd aan de daar opgestel de warmtekrachtinstallaties. Het zou voor de hand hebben gelegen om in Utrecht een nieuwe beton nen fundering te gieten, maar be ton moet maanden uitharden voordat het sterk genoeg is om de dieselgenerator erop te kunnen la ten werken. Zoveel tijd was er 994 kwamen minder toeristen r Texel en waren de bestedin- lager dan in het -uitstekende- 1993. Voorzichtig houdt de J het op een eenmalige terug- g, vooral als reactie op de nat- zomer van '93. Van enig imisme mag sprake zijn, ge- i de animo voor de verschillen- VVV-brochures. ,,Het gaat ter te ver om nu opgelucht in stoel onderuit te zakken", 5nt directeur Joost van Linge de Stichting VVV Texelpro- tie. gens Van Linge moet Texel d kijken naar waf de gast Otfnlijk w'l en °°k pleit hij voor chte samenwerking. Van Linge \dat gisteravond in het Haven- ^aurant tijdens de bekendma- Jg van de cijfers van '94 en de ^sentatie van de VVV-plannen •r dit jaar. enit afgelopen jaar was hollen of iquJ ,5taan", aldus Van Linge. „De onder zomerse zomer heeft het :hte voorseizoen niet kunnen lapdmaken. Een week leegstand ater niet te compenseren door ibel te verhuren en het hete ~~ar bevorderde de kooplust van ,rngasten niet. De hamvraag is: is rv .teruggang incidenteel of struc- 7Ve'? i Linge gelooft met dat Texel als antiegebied uit de gratie begint aken. Wèl wijst hij op een aan- ontwikkelingen in de maat- appij en de markt, die serieus aten worden genomen. De V speelt daarop in het nieuwe motieplan op in. De directeur ®tte er twee punten uit: „Toene- nde concurrentie in binnen- en renland en een sterke groei van aantal aanbieders van 'onze' ■-dukten." Prima reputatie at Texel daarvoor bang zijn? en nee. Ja, omdat de consu lt uit meer mogelijkheden kan 1e!:en en steeds minder geneigd tvj>m steeds de vertrouwde be- 'b«mming te nemen. Ook zal een 51 de strijd ontstaan om de gunst to^.de gast, wat kan uitmonden in een prijzenslag en opvoeren van promotiebudgetten, terwijl de polsstok van de VVV beperkt van lengte is. Daarnaast kunnen de jongste accommodaties beter zijn aangepast aan de jongste wen sen. Nee, omdat Texel objectief beschouwd gewoon een aantrek kelijk eiland is, nog steeds een pri ma reputatie en grote naamsbekendheid geniet, en qua organisatiestructuur een voor sprong heeft." Waddenreisgids De tijd van „ieder voor zich" is vol gens Van Linge onherroepelijk voorbij. Een voorbeeld van geslaagde samenwerking is de ge zamenlijke Waddenreisgids, die onlangs door de vijf waddeneilan den is uitgebracht. „Dit stimuleert de trek naar het gebied, waarbin nen we ons goed kunnen profile ren. De gids scoort enorm: op de Vakantiebeurs in Utrecht hebben we, toen de meegenomen 4.000 exemplaren op waren, er nog eens 4.500 laten aanrukken, en ook die gingen grif weg. En afgelopen week op Boot Düsseldorf gingen ruim tweemaal zoveel brochures van de hand als vorig jaar, terwijl we ze bepaald niet weggeven." Volgens Van Linge hebben de ei- Her jaar 1994 was ..hollen of stilstaan", aldus Van Linge. Dat blijkt uit deze grafiek jes. die merkwaardige pieken en dalen te zien geeft in de aanvragen om informatie bij de VVV ten opzichte van voorgaande jaren landen elk een eigen markt. „We bijten elkaar niet." Een andere strategie van de VVV is het rechtstreeks benaderen van „oude" gasten. „Niet met het idee dat er daardoor grote stromen mensen terugkeren. Uit onderzoek blijkt dat er, de vaste gasten niet meegerekend, meerdere jaren zit ten tussen twee bezoeken. Wèl om de naam Texel vooraan in de gedachten van mensen te hou- dep." Om die reden zal de VVV ook na drukkelijk betrokken zijn bij grotere evenementen, gezien de vrije pu bliciteit die ermee gepaard gaat. Texel zal in elk geval moeten blij ven streven naar kwaliteit. „Daar bij gaat bet niet alleen om accommodaties en attracties. Veel méér bepalend voor de indruk die de gast mee naar huis neemt, is de mate waarin hij zich welkom en gewaardeerd voelt." Tenslotte waarschuwde Van Linge dat Texel moet zorgen dat het eiland niet al te sterk met één soort klanten wordt vereenzelvigd. i tertainer Hans Kazan komt met magic show zaterdagmiddag gfebruari naar Texel. In de Burg. K Koninghal houdt hij een ont- =anningsmiddag voor De Zonne- <em Texel. De show duurt van 9r.00 tot 17.00 uur. Voor be- 's:gstellenden zijn nog enkele 'fatsen vrij. Opgave tot 29 janua- ïrrvia telefoonnummers 13259, ^784 of 12340. Begrippen als „rust en ruimte" en „eilandgevoel" zullen in de Texel- promotie dit jaar een belangrijke rol spelen. Zo hoopt de VVV te voorkomen dat de Texelse vakan tiehuizen en appartementen wor den meegezogen in de felle concurrentiestrijd met stuntprij zen, die in Nederland voor de deur staat. „Er zal alles aan moeten worden gedaan. Té lage huurprij zen leiden immers onvermijdelijk tot achterstallig onderhoud en aantasting van de produktkwali- teit." Oorzaak van de verwachte prij zenslag is het nog steeds groeien de aantal luxe vakantieverblijven. Her en der schieten bungalowpar ken en appartementenhotels uit de grond. Het Texelse aanbod heeft het voordeel dat het past in de belangstelling van de moderne vakantieganger. Die is uit op na- (ADVERTENTIE) tuur, rust, ruimte en comfort. In het promotieplan 1995, dat gisteren werd gepresenteerd, stelt de VVV dat de verhuurprijzen op Texel redelijk zijn. „Uit onderzoek blijkt dat de Texelse accommoda ties in vergelijking met de andere waddeneilanden gemiddeld iets duurder zijn. Het verschil tussen de hoogste en laagste prijs binnen één categorie is echter veel groter: er is hier dus meer keuze. Gemid deld liggen de prijzen op Texel op het peil van Limburg en Zeeland. Vooralsnog, is Texel niet bezig zich nu al uit de markt te prijzen." Bonnefooi De VVV constateert dat in het korte verblijf nog groei zit en dat mensen minder vooruit boeken. Zowel de verhuurders als de be middeling door de VVV zijn niet berekend op een plotselinge grote stroom van gasten die voor slechts enkele dagen of op de bonnefooi naar het eiland komen. Hierop zal moeten worden in gespeeld: „Wij zijn er van over tuigd dat het aanbod de groeiende vraag vanzelf zal volgen, waardoor de gasten aan de balie sneller en doelmatiger kunnen worden ge holpen." Programma dinsdag 31 januari: De twaalfjarige Arjan Witte ont popt zich als een talent op schaakgebied. In Julianadorp be wees hij zijn klasse tijdens het Noordkop Schaaktoernooi. Vorig jaar deed Arjan nog mee in de jeugdcompetitie van schaak club 'En Passant', maar daar on dervond hij te weinig tegenstand. Nu doet hij mee in de senioren competitie, maar is daar eigenlijk nog een maatje te klein voor. Met twee punten uit elf wedstrijden bezet hij de laatste plaats. Afgelopen weekend kreeg Arjan Witte weer eens de gelegenheid om tegen leeftijdsgenoten te schaken. Het begin was hectisch en vergde veel van de concentra tie. Door wat gebrek aan routine haalde Witte slechts een half punt uit de eerste twee partijen, terwijl hij beide keren gewonnen had gestaan. Toch was dat een goed teken, want nu was duidelijk dat Arjan Witte iedereen in zijn klasse aan kon. Het vervolg mocht er dan ook zijn. Als geen ander deelde de Texelaar zijn tijd in en dat leverde vier overwinningen op rij op. Verdienstelijk Na zes ronden bezette Witte een Zondag houdt de Atletiekvereni ging de vijfde trimloop van dit sei zoen. Start en finish zijn bij de Boskiosk op het Turfveld. De start is voor de jeugd tot en met twaalf jaar om 11.00 uur en voor de oudere jeugd en senioren om 11.15 uur. De inschrijving is open vanaf 10.30 uur in de kiosk. De lengte van het parcours is voor de jeugd tot en met twaalf jaar 1,3 km, voor de oudere jeugd t/m 16 jaar 3,1 km. Senioren kunnen kie zen uit 3,1, 6,2 en 9,3 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugdleden van AV Texel f 1,-, voor de jongens en meisjes die geen lid zijn ƒ1,50. De senioren betalen ƒ2,- (ƒ3,-). De lopen tellen mee voor de com petitie die de AV Texel deze winter organiseert met als prijs een wis selbokaal. Het startschot wordt verricht door de heer ing. Tulp van de firma de Vries en Van der Wiel, één van de sponsors van de nieu we atletiekbaan. Met Gratis Thijssejaar-brochure Tncl. folderEcht Texels Produkt" Oplage: 55.000 ex. j HET MEEST GELEZEN EN VERKOCHTE TOERISTISCH ADVERTENTIE-MEDIUM Drukkerij/Uitgeverij Langeveld en de Rooy Parkstraat 10, Den Burg Telefoon 02220 - 62600 Fax 02220 - 14111 Veld A mannen: 18.30 u. Maarcobouw-Fitt Graaf 19.15 u. Tex. Autocentr.-Graaf Fitt 20.00 u. ABN/AMR0-12 Balck. Tex.Auto 20.45 u. Teso-Pilaar ABN/AMR0 21.30 u. Sportshop-Gr. Slock 2 Pilaar 22.15 u. Handic.-Perf.Bodies Gr. Slock 2 Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. Kruiswerk-LenR Waayer 19.15 u. Waayer-NBC Kruiswerk 20.00 u. Beverdam-Zandloper Ecomare 20.45 u. Ecomare-Klif Beverdam 21.30 u. Zeilmakerij-Gr.Slock(v) Bosma 22.15 u. Bosma-TopTien Zeilmakerij Veld C vrouwen: 18.30 u. Vespertina-7 Prov. Texèle 19.15 u. Eierl. Huis-Texèle Vespertina 20.00 u. Question-Haarstudio Eierl. Huis 20.45 u. Leydekkers-NIOZ Question 21.30 u Durper Drup-De Vlier Leydekk. 22.15 u. Westerlaken-I.de Boer Durper Wedstrijdleiding: Magda en Annemiek, tel. 27182. Uitslagen 24 januari: RWS-Super 1-2, Sportshop-Perfect Bodies 3-0; Kobeko-Meubelhuis Texel 3-0; Taten- hove l-DGM 1-2; Archit. Uriot-Paal 9 3-0; ABN/AMRO-Paal 28/De Krim 2-1; Cohen- Wiersma Antiek 1-2; Rival-Grote Slock 2-1; Zeilmakerij-Bosma 3-0; TopTien-Visser 1-2; Slag. Schiphorst-Smash '68 2-1; Coc- ky's kapsalon-12 Balcken 1-2; Haarstudio- Leydekkers 2-1; Question-Durper Drup 3-0; De Vlier-NIOZ 2-1; Vespertina-Slag. lepe de Boer 3-0. De Stork Werkspoor dieselgene rator (70 ton) en de bijbehorende enorme betonnen funderings plaat (230 ton) staan nog op een ponton in de haven van Oude schild. Het vertrek via Wadden zee, IJsselmeer en Amsterdam- teravond voor onbepaalde tijd uit gesteld wegens de stormachtige noordwestelijke wind. Door de deining op zee zou de topzware vracht kunnen kantelen. Nadat eerder de dieselgenerator het ponton gezet, werd maandag begonnen met het opvijzelen van de funderingsplaat. Donderdag was het 12,5 meter lange, 4 meter brede en 1,5 meter dikke gevaarte vanuit de funderingskelder vier meter omhoog gebracht, zodat de

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7