ZH niet afwijzend tegen snelboot en minitrein TEXEL Dienstregeling ongewijzigd 1 magaz Veldman en Van der Vis bowlingkampioenen 'TEXELSE f courant- Sport 15 Tesodirecteur niet bang voor concurrentie De Koog Rest jeugdhonk in vlammen Texels succes in Curacao-regatta Electro-auto staat te kijk Eilandcompetitie volleybal Snelheidscontrole MJM zoekt uniformen Aanrijding Programma Texelse pupillencompetitie Bestuurswisseling Jeu de boules club Opnieuw winst basketballers Derde plaats zwemmers Tevoko programma Advertenties kunnen ingeleverd worden t/m 17 februari a.s. vrijdag 3 FEBRUARI 1995 voor e dienstregeling van de NZH blijft komend jaar ongewij- gd. Dat heeft de busonderneming aangekondigd tijdens >n overleg met de gemeente. De plannen voor een snel- botdienst op Oudeschild en een ministoomtrein in of v^ngs een natuurgebied worden door de maatschappij met ^langstelling gevolgd. igeveer een half jaar geleden ^eft een man uit Rotterdam bij de imeente een plan ingediend voor n ministoomtreintje. De „treint- igek", die deze machines zelf rakt, wil op deze wijze groepen or kwetsbare gebieden vervoe- i. Zijn idee daarbij is dat op deze ijze minder schade aan de na- ur wordt toegebracht dan als ansen verspreid rondlopen. Hij aakt overigens ook treinen die i diesel lopen. Engeland zijn veel van dergelijke lalspoortreintjes, die vaak een _eristische attractie vormen. De fH heeft het plan bekeken en ïdt het de moeite waard. Alleen I een deskundige zich nog wel oeten buigen over de haalbaar- id. Zo'n treintje is namelijk al- jn een succes als de ritprijs nvaardbaar is, terwijl de kosten de tonnen lopen. giatsbosbeheer heeft al laten ten dat nooit toestemming zal rden verleend voor een tracée ior de duinen. De gemeente ïdt het plan echter wel zo inte- ssant dat met SBB overleg zal arden gevoerd voor een mogelijk :ernatief traiect. Pas dan zal de 3V!H worden gepolst over dat lalbaarheidsonderzoek. Snelveerdienst NZH doet mee aan de plannen n All Ships BV voor ontwikke- g van een snelle veerdienst tus- _n Oudeschild en Den Helder, ■et dat de busonderneming er -ld in steekt, maar men is bereid t openbaar vervoer te laten aan- liten, mocht deze veerdienst er men. it verplaatsen van haltes in Eier- ïd gaat niet door. De dorpscom- ssie had graag gezien dat irvoor bij De Driehoek een in- steekhaven werd gemaakt. De ge meente vindt echter de kosten te hoog (ƒ40.000,-) en de NZH wil niet dat de halte verder bij de men sen vandaan komt te liggen. De busonderneming vindt het wel een goed plan als bij De Krim een insteekhaven wordt gemaakt, om dat momenteel de bus op de weg stilstaat. Ook dit vindt de gemeen te echter te duur (ƒ100.000,-). Tij dens de zomerdienstregeling rijdt „Ik geloof niet in een klein bootje dat 's avonds personen overzet." Teso-directeur Rob Wortel is niet bang voor concurrentie door All Ships BV. Dit bedrijf wil een snel veerdienst tussen Den Helder en Oudeschild opzetten, waarbij ook 's avonds laat wordt gevaren. Volgens Wortel zijn er maar weinig mensen die 's avonds zonder auto willen worden overgezet. „Dat wordt een schip van bijleggen. Als er al behoefte bestaat aan langer doorvaren, dan gaat dat om de huidige Tesoboten." Toch heeft hij wel enige zorgen over het initiatief. „Overdag ne men ze wel de nodige klanten van Teso weg. Dat is natuurlijk geen goeie zaak." Volgens Wortel heeft Teso in het verleden al eens een proef gedaan met langer doorva ren. „Daar maakten toen drie au tomobilisten gebruik van, dus dat was de moeite niet. Maar mis schien moeten we opnieuw eens onder de bevolking polsen of er animo voor is." VERVOLG VAIM PAGINA 1 mt dan niet meer plompverloren het drukke kruispunt uit. Auto- Dbilisten moeten voortaan recht- f 4buigen en worden zo nog lidelijker richting grote parkeer- aats aan de Nikadel geleid. Van ks komt het verkeer dat via de ink het dorp weer verlaat. Parkeren gemeente wil af van het parke- n van auto's langs de Ruyslaan. iet verdient dan ook aanbeveling Ruyslaan zodanig in te richten it parkeren hier onmogelijk ordt." Dit kan worden bereikt •or de aanleg van een nieuw uk fietspad, dat aansluit op de istaande fietspaden langs de lyslaan. "n het grote parkeerterrein aan t Nikadel aantrekkelijk te maken ior campinggasten en strandbe- ekers zou tijdens de zomer een rbinding met Kogerstrand moe- n worden onderhouden. „Wel- ht kan het inzetten van de Jan ezier -waarvoor op het parkeer- rrein een standplaats is ireserveerd- een oplossing bie- >n." Ook de plannen van de RST et camping Kogerstrand kunnen :n positieve bijdrage leveren aan verkeersproblematiek. Horeca en winkels 3t plan gaat uit van concentratie in „natte" horeca in de jrpsstraat-noord. Het relatief stige straatgedeelte tussen de ink en de Kaapstraat is bestemd >or verblijfsrecreatie (apparte- enten, hotels), winkels en ver- •rgende bedrijven. Bars, café's i discotheken worden uit dit ge- ed geweerd. Nieuwe winkels aan de Nikadel zijn niet mogelijk. De maximaal toegestane uitbreiding van 1.000 m2 verkoop-vloeroppervlak is al in zijn geheel benut door de super markt en de daarbij in aanbouw zijnde winkels. Elders in het dorp is het wel toegestaan (soms zelfs gewenst) dat schaalvergroting en kwaliteitsverbetering plaatsvindt. Aanvragen van winkeliers zullen per geval worden beoordeeld. Bedrijventerrein Voor het kleine bedrijventerrein aan de Boodtlaan hebben zich bij de gemeente al geïnteresseerden gemeld. Het terrein is bestemd voor ambachtelijke bedrijven. Voor de toekomst is er rekening mee gehouden, dat een naastgelegen gebied wordt ingevuld met wonin gen. Die woonwijk krijgt een apar te ontsluitingsweg. De toegang tot het bedrijventerrein komt daar om aan de oostzijde. Dat betekent echter dat het fietspad vanaf de Kamperfoelieweg daarop uitkomt. De gemeente vindt dat niet zo erg, omdat er gezien de omvang van het terrein maar weinig verkeer zal zijn. Geen popfestivals Sporthal 't Stappeland heeft de bestemming „sportvoorzienin- gen". Wel willen b en w soms ook andere dan sportevenementen toestaan. Gezien z'n capaciteit kan de hal prima gebruikt worden voor activiteiten, waarvoor op Texel niet of nauwelijks een andere accommodatie te vinden is. „Om deze reden wensen wij incidenteel evenementen in bedoelde sporthal toe te staan. Echter niet als ge luidsversterkers vereist zijn. Pop festivals en dergelijke zijn hiermee uitgesloten. De isolatie van het ge bouw is hiervoor namelijk niet vol doende." Voormalige de bus overigens een keer het Krimterrein op, 's winters niet. Wachthokje Wie in Den Helder op de bus naar de boot wacht, stond vaak in de kou omdat chauffeurs de wach tenden niet binnen lieten. Volgens de NZH kon dit niet anders in ver band met controle en verplichte rustpauzes voor de chauffeur. Nu er een wachthokje is gemaakt, is de situatie verbeterd. De onderne ming probeert deze ruimte open te houden tot de laatste bus. Dat er op de tussenboot in Den Helder vaak geen bus rijdt, komt volgens de NZH omdat er geen of ficiële dienstregeling is voor deze extra boten. Als bij de ver voersmaatschappij bekend is wan neer de extra boten varen, proberen ze wel een bus in te zet ten, dus goede communicatie tus sen Teso en de NZH is gewenst. Geen ruimte Meerdere families langs de Vuur- torenweg in De Cocksdorp hebben verzocht of er ook een bus langs deze weg kan rijden. Dit onder werp is door de NZH al vaker be handeld. In de huidige dienstregeling zit echter geen ruimte voor een der gelijk ommetje. De NZH wil best vervoer regelen voor mensen langs deze weg, maar dat kan dan niet tegen openbaar vervoer tarie ven. Hoeveel geld ermee gemoeid is als een paar keer per dag een busje wordt ingezet is niet bekend, maar de vraag rijst of de Telekom- taxi in dit geval niet voordeliger is. Snelbus De PvdA heeft in haar algemene beschouwingen het plan gelan ceerd voor een snelbus tussen Den Burg en de boot. Nu maakt de bus een ronde door Den Burg, waardoor al dertig minuten vóór de boot vertrekt passagiers bij de halte moeten zijn. De NZH zal het idee bekijken. Door de route om te draaien en éérst een rondje Den Burg te maken, kan het effect al worden bereikt. \Tv De brandweer rukte gister middag om vijf uur uit voor een brandje aan de Laagwaal- derweg bij Oudeschild. Jon geren hadden daar de restanten van hun oude cara van in brand gestoken om op die manier van de rommel af te komen. Een voorbijganger dacht blijkbaar dat het een ernstige brand was en sloeg alarm, zodat de brandweer uitrukte. Het vuurtje was snel uit (foto) en de jongelui kre gen het verzoek om tevoren een sein te geven als ze ooit weer eens zo'n vuur zouden maken. Al jaren vermaakt een groep jongens en meisjes uit Oude schild en andere dorpen van Texel zich in een oude cara van, die daardoor een beken de jeugdsocieteit is geworden. Een officiële standplaats was er nooit; de laatste tijd werd het ding ge doogd op gemeenteterrein na bij de slachtplaats van A. van Heerwaarden en De Hamster. Als de caravan gebreken ging vertonen en de jongelui iets beters op de kop konden tik ken, werd hij ontdaan van al les wat nog bruikbaar was en in brand gestoken. Dat was ook gistermiddag aan de orde. De 32 vaste bezoekers van het centrum hadden f750,- bijeengebracht en daarvoor een nog zeer bruikbare en in elk geval veel ruimere caravan gekocht. (Foto Harry de GroatI chets van de nieuwe verkeerssituatie bij het binnenrijden van De Koog. De kruising be- wd zich eerst achter het voormalige VW-gebouwtje, nu ervoor. IPlottegrond gemoente TexelI „We hebben de hele wereld van de sokken gezeild", aldus cata maranzeiler Jan Schouwstra die vorige week derde werd in de Curapao-regatta. De Texelaar voer met de ervaren Amerikaanse zeiler Richard Bliss aan het roer. Hans en Mabel Zuidema werden tiende in het overall-klassement. Eigenlijk was Schouwstra naar het bovenwindse eiland afgereisd om de race met zijn echtgenote te zei len, de harde wind kracht zeven en hoge golfslag maakten voor haar deelname echter onverantwoord. Opstapper Bliss bleek een waardig vervanger. Het gelegenheidsduo kwam de eerste dag gelijk als eer ste van de 25 deelnemers over de finish. Met de relatief kleine nacra 57 waren ze op de ruwe zee in het voordeel ten opzichte van aanzien lijk grotere catamarans. Verschil lende schepen liepen in het zware weer averij op, waarbij sommige vaartuigen volgens Schouwstra totaal verloren gingen. De goede prestatie van de Texelaar leverde hem een derde plaats op het ere- schavot. De electrische EL-jet auto van Harry Wuis en Hielke Bruining uit De Koog staat tussen 8 en 31 mei a.s. op een tentoonstelling in Rijs wijk. Het betreft een automobie lententoonstelling, georganiseerd door het Europees Octrooibureau waarbij het niet zozeer gaat om de auto's maar om de patenten die erin zijn toegepast. Dezelfde organisatie organiseerde eerder exposities over de Ariane-raket, de Airbus, de kanaaltunnel en de hogesnelheidstrein. Op deze wij ze wordt geoktroieerde Europese technologie gepresenteerd, zowel aan de 2000 personeelsleden van de organisatie als aan het Neder landse publiek dat gratis toegang heeft. Gebruikelijk is dat de tentoonstel lingen van het Octrooibureau wor den geopend in aanwezigheid van politieke en economische promi nenten. Dat de onlangs door Wuis en Brui ning aangeschafte El-jet 4 electri sche auto op de expositie staat is het gevolg van een publicatie in de RAI-bijlage van De Telegraaf. Op een pagina „Elektrisch rijden in Nederland" wordt met tekst en foto aandacht gegeven aan de EL- jet en wordt Bruining (met tele foonnummer) genoemd als impor teur. Die heeft inmiddels al duizend kilometer met het wa gentje gereden, waarvoor hij de accu's 16 keer moest opladen. Volgens het artikel kostte dat to taal f8.10 aan stroomkosten. Het verhaal was voor het octrooibu reau aanleiding om met Bruining contact op te nemen. Wuis en Bruining zijn van plan de auto te presenteren als typisch ho rend bij het schone milieu van Texel. Zo mogelijk zullen zij in de buurt van de auto informatiemate riaal over Texel uitreiken. Met vier punten verschil op de nummer twee is Marja van der Vis Texels bowlingskampioen gewor- den bij de dames. Titelverde digster Trijn Stiggelbout werd derde. Routinier Peter Veldman greep de titel bij de heren. In Bowling De Koogel werden de kampioenschappen gehouden. Er werd gestreden in twee klassen. Na de voorrondes gingen de beste drie door naar de finales. Bij de dames ging de strijd tussen Stiggelbout, Van der Vis en Karin Koorn. Behalve Peter Veldman ac teerden Rob Beumkes en Rinse Dijt in de herenfinales. Ook in de lagere klassen was de strijd hevig. Jolaride Blom, die als eerste de eindronde inging, moest Ludmilla Verseput voor laten gaan. Programma dinsdag 7 februari Veld A mannen: 18.30 u. Tatenh.l-Meubelh.Texel Paal 9 19.15 u. Kobeko-Paal 9 Tatenhove 1 20.00 u. Sportshop-Pilaar Super 20.45 u. Handicap '94-Super Pilaar 21.30 u. Paal 28/De Krim-Uriot DGM 22.15 u. Cocky's-DGM Paal 28/De Krim Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Rival-Wiersma Zeilmakerij 19.15 u. Zeilmakerij-Smash Wiersma 20.00 u. Bosma-Gr.Slock(v) Smash 20.45 u. Timmers-Cohen Visser Bouw 21.30 u. Visser-Schiphorst Timmers 22.15 u. Graaf-Teso Uriot Veld C vrouwen: 18.30 u. Haarstudio-Durper 7 Prov. 19.15 u. Westerlaken-7 Prov. Haarstudio 20.00 u. Vespertina-Texèle Westerlaken 20.45 u. Klif 12-NI0Z Vespertina 21.30 u. Leydekkers-De Vlier Klif 12 22.15 u. Question-l.de Boer De Vlier Wedstrijdleiding: Kees en Ward, tel. 18593. Uitslagen 31 januari: Maarcobouw-Fitt 2-1, Tex Autocentrale- Graaf 3-0; ABN/AMRO-12 Balcken 2-1; TESO-Pilaar 2-1; Sportshop-Gr. Slock 2 2-1; Handicap '94-Perf. Bodies 2-1; Kruiswerk-LenR 0-3; Waayer-NBC 0-3, Beverdam-Zandloper 3-0, EcoMare-Klif 3-0; Zeilmakerij-Gr Slock(v) 3-0; Bosma- TopTien 0-3; Vespertina-7 Prov. 3-0; Ei- erl.Huis-Texèle 3-0; Question-Haarstudio 1-2; Leydekkers-Nioz 3-0; Durper Drup-De Vlier 3-0; Westerlaken-Slag. lepe de Boer 3-0. Op de Postweg in Zuid-Eierland heeft de politie gisteren een snel heidscontrole gehouden. Van de tachtig automobilisten, die tussen 11.30 en 12.15 uur passeerden, re den er twee te hard. De een reed 71 km/u, de ander 76 km/u. De toegestane snelheid is 50 km/u. In het Maritiem en Jutters Mu seum zal vanaf eind maart een tentoonstelling over de opstand der Georgiërs te zien zijn. Ten be hoeve van deze tentoonstelling is het museum op zoek naar twee Duitse uniformen, bestaande uit uniformjasje, broek, koppel, laar zen en helm. Wie dergelijke unifor men in bezit heeft (of delen ervan) en deze voor een aantal maanden wil uitlenen, wordt verzocht con tact op te nemen met het mu seum, telefoon 14956, of 's avonds met Willem van der Vis, te lefoon 14526. Een 35-jarige automobiliste uit Den Burg remde woensdagmiddag te laat op de kruising Rozen- dijk/Grensweg. Door de natte weg gleed ze tegen de wagen van een 54-jarige Texelaar. Beide auto's raakten flink beschadigd. Zij pakte onbetwist de eerste plaats met games van 191, 190 en 183. Derde werd Theresia Veldman. Mare Schuijl eiste de tweede her- entitel op met een totaal van 2301 pms. Bart Witte, die voor het eerst een finale meedeed, werd tweede. Ruud van Oosten eindigde als derde. De jeugd had een apart kampioen schap met zes finalisten. Ronald Bleijerveld domineerde vanaf het begin. De zilveren medaille was na een felle strijd voor Erik Plaats man, vóór Robert van Splunter. 4 februari: Texel '94 F2-0'end F1 10.00 u. SVC F1-SVC F2 10.00 u. De Koog F1-Texel '94 F4 10.00 u. ZDH F1-Texel '94 F3 10.00 u. Texel '94 F1 vrij Oosterend E1-0'end E2 11.00 u. Texel '94 ETDe Koog El 11.00 u. Texel '94 E2-Texel '94 E411.00 u. ZDH ETTexel '94 E3. 11.00 u. Texel'94 D3-Texel'94 D4 12.00 u. SVC D1-Oosterend Dl 12.00 u. De Koog D1 vrij Cees van Houten is afgetreden als bestuurslid van de Jeu de bou les club Texel. Zijn plaats is inge nomen door Ina Kramer. De wisseling vond plaats tijdens de algemene ledenvergadering, die vorige week werd gehouden in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Op de bijeenkomst was een groot aantal leden afgekomen. Een lan ge agenda moest worden afge werkt. Daarnaast werden de prijswinnaars van de najaarscom petitie gehuldigd. Voor het eerst was er een wisselbeker voor dege ne die de meeste competitie wedstrijden heeft gewonnen. De eerste winnaar was Cor Timmer, die in totaal 65 wedstrijden op zijn naam schreef. Van Houten, een van de pioniers van de club, had zich niet meer herkiesbaar gesteld. Het nieuwe bestuur bestaat uit Ina Kramer, Piet Heerschap en Rinus Gurck. Een onderlinge taakverdeling moet nog plaatsvinden. Ate Sijtsma werd benoemd in de wedstrijd commissie, die verder wordt ge vormd door Piet Heerschap en Joop Speelman. Cees van Houten kwam ook op een andere manier in de schijn werpers: de woensdagcompetitie beëindigde hij als eerste (gem. 16.45 punten), in de zaterdagmid dagcompetitie legde hij beslag op de tweede plaats (15.50) achter Cor Timmer (15.88). Derde werd Henk Bosmans (15.27), die op de woensdag als tweede eindigde (16.05), voor Joop van Sikkeleras (16.02). Het gaat goed met de heren van De Mareis. De Texelse basketbal lers hebben dit seizoen slechts één nederlaag te slikken gekregen, waardoor ze op een gedeelde eer ste plaats staan. De ambitie om hogerop te geraken is ook merk baar aanwezig. De basketballers richten het vizier op een kam pioenschap en dat betekent dat iedere wedstrijd gewonnen moet worden. Dus ook tegen Zodiac dat altijd een pittige tegenstander voor de Texelaars is. De boomlan ge center die de Helderse ploeg meebracht werd met ontzag beke ken door De Mareis. Dankzij goed verdedigend werk van Jos Witte en Christiaan Schlepers werd deze lange man uit de bucket, en dus uit de gevarenzone gehouden. Beste man van Zodiac is altijd spelverdeler Hans Privee. Ook dit keer slaagde hij er weer in om, on danks een scherpe dekking, twin tig punten aan te laten tekenen. Deze scores werden ruimschoots opgevangen door het gemak waarmee De Mareis aan hun pun ten kwamen. Bij rust kenden de Texelaars een redelijke voorsprong van 20-15. Zoals steeds dit sei zoen wordt er dan na rust echt doorgestoten. Daaruit spreekt ook de gedrevenheid die de Texelse ploeg etaleert. Er is eigenlijk geen tegenstander die het tempo in de tweede helft bij kan houden. Nu vergrootte de ploeg de marge tot twintig punten door uiteindelijk te finishen bij 54-34. Scores de Mareis: Martin Koenen 20; Albert ten Wolde 15; Paul In- pijn 6; Erik Venneker 5; Christiaan Schlepers 4; Jos Witte 4. Programma volgende week: dinsdag 7 februari Sportlaan Den Helder 19.00 uur HBC 2-de Mareis (dames) Zwemclub ZPC TX'71 is bij een toernooi in Volendam dit weekend als derde geëindigd. De Texelaars eindigde als eerste in het estafet tenummer. Het zwemtoernooi tel de 24 programmanummers. Totaal bezetten leden van TX'71 elf podi umplaatsen, waarvan viermaal een eerste plaats. Zaterdag 4 februari 1995 Sporthal ons Genoegen Zaaldienst: Heren Tevoko 4 13.30 u. Tevoko 2-HCSC 3 (H2) 15.00 u. Tevoko 1-Los '82 1 (H1) 16.30 u. Tevoko 3-Adelborsten 1 (H2) 13.30 u. Tevoko 1-Polisport 3 (D1) 15.00 u. Tevoko 2-Vodi 1 (D1) 13.30 u. Tevoko 1-Noordkop 2 (JB) 15.00 u. Smash '68-Zeem.2 (D2) 16.30 u. Tevoko 3-Quelderd.3 (D2) (ADVERTENTIE) De auto was aan de voorzijde lelijk beschadigd. (Foto Tessa de Graait) 9 5 9 6 Met Gratis Thijssejaar-brochure ÏN'CL. FOLDER "ECHT TEXELS PRODUKT" Oplage: 55.000 EX. HET MEEST GELEZEN EN VERKOCHTE TOERISTISCH ADVERTENTIE-MEDIUM Drukkenj/Uitgevenj Langeveld en de Rooy p. I Parkstraat 10, Den Burg K Telefoon 02220 - 62600 Fax 02220 - 14111

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7