Gesmeerde try-out van oude bekenden Hans Kazan betovert Zonnebloem-gasten Verliefde Kreeft wacht op een nieuwe pachter Oog in oog met camera 5 Agenda Thijsseproject voor scholen via de raad Openingsfeest bibliotheek Propaganda- wandeltocht TEXELSE^? COURANT Kwaliteitsbewijs Yannis Engelvaart regiokampioen Ki >ai Poundcakelaat van zich horen DINSDAG 14 FEBRUARI 1995 EcoMare heeft in het kader van het Thijssejaar drie eductieve pro gramma's ontwikkeld voor de Texelse basisscholen. Aan het college is om een bijdrage ge vraagd. Het voorstel zal worden voorgelegd aan de raad. Er zijn drie programma's ontwik keld, aangepast aan leeftijden van de scholieren. De leerlingen van groepen 3, 4 en 5 zullen een be zoek brengen aan De Slufter. De groepen 6 en 7 gaan naar het wad bij vogelweide De Bol en De Kras se Keet. De groepen 8 kunnen meedoen aan speciale Thijssewer- kweken waarbij in vier dagen op basis van brieven van J.P. Thijsse allerlei activiteiten worden gedaan in EcoMare en Texelse natuurge bieden. leder project kost ƒ5000,-. Omdat het college bij bedragen tot die hoogte zelf mag beslissen over de uitgave, heeft de Stichting Thijsse jaar aan b en w drie keer 7 5000,- gevraagd. Het college vindt dat echter niet correct en zal de raad vragen 715.000,- beschikbaar te stellen voor de plannen. De helemaal opnieuw ingerichte bibliotheek wordt zaterdag 25 fe bruari officieel geopend. Tevens is het dan feest wegens het 30-jarig bestaan. De officiële handeling wordt ver richt door burgemeester Van Rap- pard om 10.30 uur. Tot 15.00 uur verzorgen clowns Chris en Siebe een doorlopende voorstelling, waarbij ze de kinderhoek op stel ten zullen zetten. Verder zorgt Jaap Dros met zijn band, voor de gelegenheid aangevuld met twee zangeressen, voor muzikale inter mezzo's. Het standwerkersduo Bokma en Vonk zal proberen oude boeken te slijten aan bezoekers. Verder is er een schilderijententoonstelling met werken van Mien van As. Terwijl de uitleen gewoon door gaat is er koffie en thee voor de bezoek ers en krijgen de kinderen eeYi ballon. Op zondag 5 maart houdt WSV „Het Gouden Boltje" een propaganda-wandeltocht in en om Den Hoorn. Start bij Loodsmans duin, afstanden 5, 10 en 15 kilo meter, voorinschrijving is mogelijk tot en met 19 februari en bij de laatste tocht van de winterserie die zondag a.s. wordt gehouden. Kosten bij voorinschrijving zijn 72,50 met en 71,50 zonder herin nering. Bij de start zijn de prijzen 73,50 en 72,50. Inschrijven bij H. van Heerwaarden, Lieuwstraat 33, Den Burg. Op 24 februari houdt het Gouden Boltje haar jaarvergadering in de Schakel, aanvang 20.00 uur. ivaiuo mevrouw ommorst goocneien op net toneel van de Koninghal. ,,Je zit er met je neus bovenop en tóch zie je niet hoe hij het doet. Ik snap er niets van." Hoofdschud dend piekerde een oudere Texelse na over de show die goochelaar Hans Kazan verzorgde voor de ei- landelijke Zonnebloemafdeling. Een volle Koninghal genoot van doorgezaagde meisjes, magische ringen en Hollandse liedjes. Voor de Zonnebloemmiddag voor hulpbehoevenden en gehandicap ten waren de verwarmingen flink opgestookt. De van televisie be kende Kazan toonde zich een vaar dig entertainer. Niet alleen beheerst hij het goochelen tot in de puntjes, hij wist ook de overbe kende trucs boeiend op het toneel te zetten, door mensen uit de zaal erbij te betrekken. Ter afwisseling verzorgde een jong duo uit hetzelf de métier nog enige acts. Actief meedoen was ook het mot to bij de Hollandse liedjes, vertolkt door zangeres Willeke d'Estelle. Uit volle borst werd meegegalmd. De Koninghal was als vanouds goed gevuld met 240 gasten. Zij (Foto Tessa do Graaft) werden begeleid door 27 vrijwilli gers. „Het liep perfect", vertelt Ans Gieles van de Texelse Zonnebloem-afdeling. „Wij vinden deze hal ideaal. De aan- en afvoer loopt gesmeerd door de twee in gangen en er is ruime parkeergele genheid. Zelfs als De Lindeboom straks weer in bedrijf is, blijven wij liever hier. Zo goed bevalt het." De jaarlijkse Zonnebloemmiddag kan rekenen op steun van veel Texelaars. Dokbedrijf Hans Boom zorgt altijd voor het gebak en Bert van der Wal en Eureka voor aan kleding van de zaal. De bezoekers betalen slechts een tientje entree. De overige kosten worden betaald van de lotenverkoop en Texelse donaties. Grond-, weg- en waterbouwbe drijf De Vries Van de Wiel uit Sint Maartensvlotbrug is beloond met het felbegeerde ISO 9002-certificaat. Voor dit kwali teitsbewijs komen alleen bedrij ven in aanmerking die voldoen aan de strenge aannemerij- en mi lieunormen die zijn opgesteld door Lloyd's Register Quality As surance Lt. uit Londen. De Noord hollandse aannemer is sinds meer dan 25 jaar actief op de Texelse markt. „We zijn echt gegaan voor dit cer tificaat", meldt Eduard Dijker, uit voerder op Texel bij De Vries Van de Wiel. Hiertoe werd de be drijfsstructuur grondig gereorgani seerd. Van de 4700 geregistreerde aannemers in Nederland mogen er op dit moment maar twintig dit certificaat voeren. Op het gebied van bodemonderzoek en -sanering zijn dat er maar vijf. „Maar Rijks waterstaat wil over twee jaar al leen nog maar werk uitbesteden aan aannemers die voldoen aan deze normen. Het was dus zaak om daar bij te horen." Om de heuglijke gebeurtenis te vieren, overhandigde de directie vrijdag een cheque ter waarde van 79002,- aan Noorderhaven, het centrum voor geestelijk-gehandi capten in Julianadorp. „Je kunt natuurlijk ook een dure receptie houden, maar dit symbolische ge baar vonden we wel zo aardig", al dus Dijker. Eerste exemplaar. Als dank voor zijn inspanningen voor extra pro vinciale subsidie voor het Texelse woordenboek heeft statenlid en gemeentesecretaris Piet Zoon za terdag ook een exemplaar gekre gen van het nieuyve boek van Gelein Jansen. Opticiën J. Winnubst van Bak ker Optiek in Den Burg heeft een interessant apparaat aan geschaft. Een hoge resolutie videocamera waarmee van zeer nabij kleuropnamen kun nen worden gemaakt van het menselijk oog. Het beeld kan worden vertoond op een mo nitor waarbij dank zij de sterke vergroting het oog nauwkeu rig kan worden onderzocht. Het beeld kan ook worden af gedrukt op papier, waarbij een haarscherpe kiek ontstaat die onbeperkt kan worden be waard. Dat laatste biedt de mogelijkheid te bepalen of zich in de loop der jaren veran deringen voltrekken in het oog. Als de betrokkene con tactlenzen draagt is goed te zien in hoeverre sprake is van irritatie van het hoornvlies, vuil of defecten. Ook minder medischetoepassingen van de camera zijn mogelijk, van wat grotere afstand kan een gewoon portret van de klant worden gemaakt, even tueel in meervoud, zodat goed kan worden vergeleken hoe diverse soorten brillen flatte ren. Winnubst vermoedt dat hij de eerste opticiën is die over een dergelijk apparaat beschikt. Hij ziet het als uit breiding van zijn servicemoge lijkheden. Voor de klant is het leuk en overtuigend om de aan- en opmerkingen van de opticiën bevestigd te zien. Bij gaande foto toont het linke roog van TC-redacteur Harry de Graaf, waarop de dertien hechtingen zijn te zien van de staaroperatie die hij in sep tember j.l. onderging. Duide lijk is dat er geen steekje aan los is.... Foto J. Winnubst) Restaurant „De verliefde Kreeft" op de hoek Warmoesstraat- Zwaanstraat heeft zijn deuren gesloten. Eigenaar-exploitant F. van der Beek uit Dreumel is ermee gestopt en zoekt naar een pach ter. De veronderstelling dat hij eraf wil omdat het bedrijf niet liep, wijst Van der Beek lachend van de hand. „Het liep juist heel goed, maar het werd ons gewoon teveel. We hebben ons verkeken op het werk en de zorg die zoiets vraagt. We hadden nergens anders meer tijd voor en dat ging ten koste van privélevpn en sociale contacten". De buurt heeft met zorg kennis ge nomen van de sluiting. Het ging er de laatste jaren heel keurig en zon der overlast toe en dat wordt nu misschien weer anders. Van der Beek en zijn op Texel geboren echtgenote J. van der Beek- Kikkert hebben daarop een moge lijk geruststellende reactie. „We zoeken iemand die niet alleen cre- dietwaardig is, maar ook uitste kende referenties heeft en het bedrijf als rustig restaurant en niet als bar zal exploiteren". De familie Van der Beek heeft wat dat betreft leergeld betaald, fn en andere problemen en het voor lopig eind van het liedje was dat de exploitant er met inschakeling van de rechter uitging. In het be drijf was zodanig huisgehouden dat het moest worden hersteld en opnieuw ingericht. Van der Beek besloot het zelf te gaan exploite ren als restaurant, gespecialiseerd in vis hoewel je er ook voor vlees gerechten terecht kon. Het was een heel begin naast zijn drukke werkzaamheden als fabrikant van kunststof verpakking in Nijkerk, maar de zakenman (die ooit een banketbakkersopleiding volgde) heeft zich altijd tot zoiets aange trokken gevoeld en ook zijn vrouw tfvas er actief bij betrokken. Na verloop van tijd kwamen ze erach ter dat ze wat teveel hooi op de vork hadden genomen. Wandelen, strandbezoek, contacten met de drie kinderen, het kwam allemaal in het gedrang. Directe aanleiding om te stoppen waren gevallen van ziekte en vroegtijdige dood in de kennissen- en familiekring. „Je gaat je dan afvragen waar je mee bezig bent. Half januari viel toch nog vrij plotseling het besluit en wel heel rigoreus. Van der Beek - wilde niet doorgaan tot hij een 1990 werd het pand overgenomen pachter had gevonden, maar sloot van opticien Leijdekkers en als ho recabedrijf (pizzeria) verpacht aan „Daniël" Ismail. Zijn opvolger die het bedrijf korte tijd als „Flamingo- bar" exploiteerde maakte er een zoodje van. Er waren hinderwet- de tent direct. Jammer voor Henk Prins jr (kok) en Jolanda van Lente die zich volgens de familie Van der Beek perfecte vakmensen hebben getoond en daarom vast wel ander werk zullen kunnen vinden. Yannis Engelvaart is regiokampi oen turnen geworden. Dat ge beurde in Den Helder. Ook de overige Texelse turners waren zondag in vorm. Acht medailles was de score. De afwezigheid van Joey en Boy van der Vis (vakantie) werd be treurd. Hierdoor miste coach Nico Stoter zeker twee medaille kandi daten in de C lijn. In nivo 6C kon Patrick Simons als nieuweling nog geen bijzondere in druk maken, de vorderingen zijn echter duidelijk zichtbaar. In nivo 5D was Yannis Engelvaart op permachtig. Vooral door het be heersen van het voltige nam hij een enorme vooYsprong op club genoot Steven van Vliet met maar liefst 9 volle punten. Die hield ech ter op zijn beurt nummer drie met drie punten op afstand. In nivo 4D bereikte het Texelse koppel Etienne Alderlieste en Jef ferson van Karsen de tweede en derde plaats*. Dolf Timmer van S.V.H. verraste de Texelse deelne mers door beslag op de eerste plaats te leggen. Hetzelfde ge beurde in nivo 3D waar Jacob Ha ring van dezelfde vereniging de Texelaars Arjan en Edwin Zwane- veld verwees naar respectievelijk de tweede en derde plaats. Blunder Na de goed georganiseerde wedstrijden in de D-lijn kwamen de jongens en heren in de A, B en C lijn in actie. Ir^ nivo 5C werd Jaap Duin ondanks een enorme blunder op rek toch nog derde. Vooral sprong en brug kregen een goede waardering van'de jury. Bij de jongens t/m 14 jaar in nivo 4C kwam Pieter Daalder 0,45 punten tekort om ook het erepodium te kunnen bestijgen. Hetzelfde over kwam Wilco Drijver in nivo 3C. Beide turners dienen meer „stijl" te tonen en beter op hun afwer king van de oefeningen te letten willen zij hoger eindigen in het klassement. In nivo 1C vond een strijd plaats tussen echte toppers in de regio. Mark Jan Mulder eindigde op de derde plaats met 1,15 punten ach terstand op drievoudig Nederlands kampioen Henk Klinkhamer. On danks een uitstekende paard- sprong van Mulder kreeg hij toch 0,5 punten te laag. De jury gaf een aftrek van 0,3 punten voor het verkeerde sprongnummer en ging van een lagere uitgangswaarde uit dan de oorspronkelijk bedoelde sprong. Hevig protest van turner Dinsdag 14 februari De gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen, aanvang 19.30 uur. Rechtstreekse uitzending via Radio Texel. In Cinema Texel draait om 19.30 uur „Naked" en om 21.130 uur „Only You" (Valén- tijnsvoorstelling, opbrengst ten bate van de slachtoffers van de watersnood). De Historische Vereniging Texel heeft in d'Ouwe ULO de jaarvergadering, aanvang 20.00 uur. Na de pauze lezing door mevrouw drs I. Strou- ken, directeur van het Neder lands Centrum voor Volks cultuur. Woensdag 15 februari Van 10.00 tot 15.00 uur wordt een vogel/natuurtocht gemaakt. Deelname kost f25,- kinderen f10,-. Aanmelden bij EcoMare. In de Ferrever-zaal worden vanaf 14.00 uur judo examens afgenomen door ju dovereniging Shima. In zwemparadijs Calluna wordt een spelletjesmiddag gehouden voor kinderen van 6-12 jaar, die reeds in het bezit zijn van een zwemdiploma. Deelnamen kan tegen de nor male entreeprijs; aanvang 14.00 uur. In het Eierlandsche Huis ko- nesty International, bestuursverkiezing. men de plattelandsviir 1 van de Cocksdorp-f, bijeen, aanvang 2O.0rC Aandacht wordt gegev, de doelstellingen var,® 'L Da urw jeho Voor het Katholiek gilde verzorgen Syts?" Adriaan Dijksen een over de natuur van Te® m' Witte Burcht; 20.00 u» en r i hu ''ands runt Donderdag 16 februanirde k v Tussen 10.00 en 15.0?r'd,( Sï tw In Cinema Texel dras' 20.30 uur „Naked". wordt een natuur/voge gemaakt met toelicht^ het duits. Aanmelden bgj Mare. Deelname kost kinderen f10,-. In Cinema Texel 19.00 en 21.15 Cob". draa; er stel, runt lard s éi begi tagei Vrijdag 17 februari i) rijs 2 In Cinema Texel draa'2 lr 19.00 en 21.15 uur ,bos Cob". Bout lerdr Hoogwater te Oudes'p,8" Di. 14 Wo. 15 Do. 16 Vr. 17 Za. 18 Zo. 19 Ma. 20 Di. 21 7.34 en 20'. 8.15 en 20.8zc 9.04 en 21a prij 9.50 en 21arde 9.58 en 22 20 10.00 en 23 Ter 10.35 en 23.!» 12: 11: )EN: Aan het strand is het ongeveerste I uur eerder hoog water Oe zon-j 12 19 februari op om 7 48 en en ^te onder om 17.58 u. 15 februant (1 maan; 16 februari springtij. en-[ VI en trainer leverden niets op. Stoter zal om problemen in de toekomst te voorkomen en duidelijkheid te krijgen deze zaak nog aanvechten bij het landelijke jurycorps. Stoter werd zelf op nivo 1B tweede. On danks minimale training liepen de oefeningen nog redelijk goed. Eric Schrijver van Dokev maakte wei nig grote fouten en kon Stoter vrij eenvoudig achter zich laten. Judo-examens. Judovereniging Shima houdt woensdag judo examens in sportzaal De Ferrever. De examens beginnen om 14.00 uur en worden afgenomen door trainer Lou Migo. Wie slaagt komt in aanmerking voor een hogere band, en verhoogt daarmee het aanzien in judokringen. Ouders en belangstellenden zijn welkom. i Te< Juridische fusie. In eeniwp). tiebulletin leggen Sint Jar' 11 men Eén/Gollards uit dat tussen beide instellingen cij2: 3 april op de agenda staatt-12" dische kwestie is en geen" M quenties zal hebben v;wp> werkgelegenheid. De bestu ven aan dat verandering? personele organisatie tot e& mum beperkt zullen bliji' /a zullen worden ingevoerd stapsgewijs in de loop van jj Schade. Nu pas ontdelf* 61-jarige inwoner van De,_|„ dat zijn auto aan de artist krassen heeft opgelopen. H a; dat de schade tussen be(e„ jaar en afgelopen weekend staan. De man woont aanjpk zendijk. ;ch, I ee Het was een try out, maar als dat er niet bij was gezegd, had nie mand het gemerkt. Zo gesmeerd verliep het optreden van de Texel se formatie „Poundcake" zater dag in De Zwaan. Wie de verwachting had een nieu we Texelse groep op de planken te zien kwam enigszins bedrogen uit. De harde kern van „Poundcake" wordt namelijk gevormd door de mannen van The Legendary Late Inbetweenies. Zij hebben de naam van hun band gewijzigd en er een zangeres bij gezocht. Basgitarist Rob Vonk: „Waarom de naamsve randering? De oude was te moei lijk. We hebben de meest vreemde verbasteringen gezien. Zelfs ons artiestenbureau aan de overkant maakte er van alles van." De oorspronkelijke naam kwam tot stand na een uitspraak van een filmster. „Die had het over een „in- betweenie", dat was een soort tussendoor rommelaar. Dat waren wij ook, dus dat paste wel aardig." Toen de groep country op het re pertoire zette, werden de voor voegsels Late en Legendary er één voor één aan toegevoegd. Perfecte vrouw „Poundcake" is de titel van een CD van de hardrockgroep Van Ha len, waar Vonk en gitaristeer ardspeler Sil van Dijk grot van zijn. „Het is een Amerr uitdrukking die staat voo. vrouw die voldoet aan alle ,n en maten. De perfecte vrou eigenlijk. Het klinkt wel le);w€ omdat we nu een zanger? ben..." Vonk doelt op de 1/'en Marjan Dapper die sameve' drummer Ron de Vries ooko3n maakt van de groep. Voor d;'en welijke uitbreiding is gekoz^Q' de band meer allround te rve Marjan Dapper bleek een nirarr talent met een enorm stembag Haar presentatie was wat Z3f 2 aarzelend,' a' 1 arel soms nog stemgeluid allerminst. Mejag grootste gemak zong ze zicf 2. bekende top veertig nummt wat oudere hits. „Poundcake" blijft net als /p heen de Inbetweenies b?c baar voor bruiloften en pa)at want behalve hous en pop stjQC ook Nederlandstalig en fe?ve( ziek op het repertoire ieU bii ch -loi :ee /ar lie aa Marjan Dapper versterkt de nieuwe formatie van Rob Vonk en zijn mannen op aangename wijze.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2