Vriendenkring kon niet boeien met praatstuk CD Texelpop begeerd als bewaarexemplaar Agenda S „Ze willen op niemand lijken" TEXELSE coURANT KTF speelt The Phantom Paas-hobbymarkt in Eierlandse Huis Voorlezen in Twaalf Balcken Workshop popmuziek door „Vivid" Cursus euritmie Twee dagen feest in Oudeschild Horecabeurs in 't Stappeland Jeugdbowler z?1 voor topscoiil DINSDAG 21 FEBRUARI 1995 ^iud uost noudt om jaarvergadering in d» ilderschool in Oostere ^°P en pr is kinc3e te Nede^en lar it doe i. De LBO-ke pl Bertjrtem jaarvergac Ondernemers al dan niet met in vesteringsplannen die informatie willen hebben over bepaalde pro- dukten of diensten hoeven nu niet naar Amsterdam of elders te gaan, maar kunnen dicht bij huis terecht. Andersom kunnen de standhou ders een praatje maken met de Texelse ondernemers en wellicht met ze tot zaken te komen. Onder de door Erwich uitgenodigde be drijven enkele grote jongens zoals Heineken, Oranjeboom bier, Dou- we Egberts en Natrucia." Ook is plaats ingeruimd voor Texelse be drijven die in grote verscheiden heid hun produkten of diensten etaleren. Behalve voedings- en genotsmid delen is er ook technische (keu- kenjapparatuur, meubels, etc. De beurs is bedoeld voor de profes sionele horeca-, recreatie- en lo- giesverstrekkende bedrijven en nadrukkelijk niet voor Jan en alle man, aldus Erwich, die zo'n 200 uitnodigingen heeft verstuurd. Wie om wat voor redeh dan ook er geen heeft ontvangen, moet dat even laten weten aan Erwich zo dat men er alsnog een krijgt. Om de aantrekkingskracht te verho- Dinsdag 21 februari De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Voor de Vrouwenbond FNV ge ven twee spreeksters informa tie over de Wet Voorzieningen Gehandicapten. In de Buureton, aanvang 20.00 uur. De Historische Vereniging Texel houdt een bibliotheekavond in d'Ouwe ULO, aanvang 20.00 uur. Alleen toegankelijk voor leden. In de kapel Bethel in Zuid- Eierland houdt de Hervormde gemeente groothuisbezoeken. Thema „Leve de kerk"; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „True Romance". Woensdag 22 februari Van 10.00 tot 16.00 uur wordt een vogel-natuurtocht ge maakt. kosten f25,- per per soon; kinderen f 10,-. Aanmelden bij EcoMare. Radio Noordholland verzorgt van 12.00 tot 12.30 uur vanuit EcoMare een rechtstreekse uit zending van een discussie over de plannen voor een windpark op de Noorderdijk. FM 93.3; ka bel 92,5. Van 13.30 tot 16.30 uur wordt in d'Ouwe ULO een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over het medisch kleuterdag verblijf De Bezaan. In de voormalige LBO-kantine begint om 20.00 uur een bij eenkomst van de plattelands vrouwen van de afdeling Texel. Hans Bakker uit De Koog vertelt over de reddingmaatschappij met vertoning van de film „De redders van de KNRM". De raadscommissie voor ruim telijk en huisvestingsbeleid heeft om 19.30 uur een open bare vergadering in het raad huis. Onder andere wordt gesproken over de verkoop van sociale huurwoningen, de windmolens in Het Noorden en enkele voorbereidingsbesluiten. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „True Romance". Donderdag 23 februari Van 10.00 tot 15.00 uur wordt een vogelnatuurtocht gehou den met toelichting in het Duits. Kosten f25,- p.p. (kinde ren f 10,-). Aanmelden bij EcoMare. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Time Cop" en om 21.15 uur „The Lion King" (En gelse versie met Nederlandse ondertitels). De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproken over strandbeheer en strandexploitatie, de aan schaf van een isolatiedeken voor het bad Molenkoog, uit voering van wensen van dorp scommissies, verhoging van het krediet voor voorlichting over verslaving, de gevolgen van de renovatie van De Bijen korf, aanleg van een parkeerter rein bij De Bijenkorf, aanpassing van de Waal- derstraat ten behoeve van het Zaterdagavond houdt het Konink lijk Texels Fanfarekorps de jaarlijk se winteruitvoering. Zoals de laatste jaren gebruikelijk komt het programma voor de pauze voor rekening van de drumband onder leiding van Henk Beijert, en van de majorettes onder leiding van de debuterende instructrice Erna Bousma. De leiders van de sec ties hebben een afwisselend pro gramma van drum- en showwerk samengesteld, waar ieder met ge noegen naar zal luisteren en kijken. Daarna is de beurt aan het orkest van de vereniging onder leiding van de (ook al op Texel debuteren de) Frank Meijer. Het prettig in het gehoor liggende programma bevat enkele geheide fanfareklassiekers, zoals de bekende mars „Lyn- wood" en „Choral and Rock-out" (Ted Huggens). Daarnaast wordt het nieuwere repertoire niet over geslagen. Zo wordt onder meer van de Friese componist Jacob de Haan „La Storia" uitgevoerd, ter wijl Dizzy Stratford (die een goede bekende van voornoemde De Haan schijnt te zijn) is vertegen woordigd met „Spiritual Mo ments". Primeur voor Texel is de uitvoering van een selectie van melodieën uit de beroemde musi cal „The Phantom of the Opera" van de niet minder beroemde componist Andrew Lloyd Webber. De winteruitvoering begint om 20.00 uur precies in de Bgm. De Koninghal. De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 (inclusief consump tie). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Tabaksshop 't Centrum (We verstraat), bij Weikoop (Waal- derstraat) en 's avonds aan de zaal. In het Eierlandse Huis in De Cocksdorp wordt op maandag 17 april, tweede Paasdag, een hobby- markt gehouden. Evenals voor gaande jaren wordt het een beurs waarop hobbyisten zelfgemaakt werk laten zien en kunnen verko pen. Jancina Henstra en To Koster organiseren de markt. Ze maken er weer een echte hobbybeurs van. Het gaat dus niet om produk ten die in de winkel te koop zijn. Het organiserende tweetal mikt op een zo groot mogelijke deelname. Ook hobbyisten van buiten Texel zijn welkom. Hoe meer mensen meedoen, des te meer vrije- tijdsbezigheden kunnen worden aangeboden. Wie weet komen be zoekers en deelnemers bij het zien van het grote aanbod op een idee zelf aan een hobby te beginnen. Er is namelijk meer in hobbyland te doen dan men doorgaans denkt. De hobbymarkt in het Eierlandse Huis duurt van 11.00 tot 17.00 De huur van een tafel van onge veer 80 bij 120 centimeter be draagt ƒ10,-. Maximaal kunnen drie tafels per persoon worden ge reserveerd. Deelnemers van vorig jaar krijgen automatisch een deel nameformulier thuisgestuurd. Voor meer informatie en reserve ringen: To Koster, tel. 16541 of Jancina Henstra, tel. 17287. De inschrijving sluit op 18 maart. Gelein Jansen (..peetvader van de Texelse popmuziek overhandigt het eerste exemplaar van de CD aan drummer Robert Buijsman, de jongste muzikant op Texelpop Volume 1. (Foto Gerard Timmermani ,,Ze willen op niemand lijken." Toen Gelein Jansen Deluge, één van de dertien bands die een bij drage leverden aan de CD Texel pop Volume 1, vergeleek met de Beatles, was het gehoon niet van de lucht. Als peetvader van de Texelse popmuziek nam niemand het Gelein echter kwalijk dat hij hun stijl niet als de eigentijdse grunge herkende. Er werd zater dagavond in d'Ouwe Ulo uitbun dig geproost op het verschijnen van de Texelse CD die nu in de platenzaak ligt. De gezichten van de deelnemende muzikanten straalden van trots toen ze van initiatiefnemer Bart Heijnen van de Welzijnsstichting samen met een bundeltje con sumptiebonnen een gratis exem plaar kregen uitgereikt. De artiesten bladerden allengs door Houden volwassenen van voorle zen en willen zij dat eigenlijk wel? Irene Cohen bewijst met haar voorleesprogramma's dat dit wel degelijk het geval is en dat het bui tengewoon boeiend kan zijn. Op zondag 5 en 12 maart is zij te zien en te horen in de serre van eetcafé De Twaalf Balcken. De voorleesuurtjes, een initiatief van Jeannette Korff, zijn georgani seerd in samenwerking met Nauta Boek. De aanvang is om 15.30 uur en de entree bedraagt ƒ5,-. Het eerste programma heeft als thema „briefcultuur" en er wordt onder andere voorgelezen uit brie ven van Ischa Meijer en Simon Vestdijk. Op de tweede zondag zal Ineke Cohen voorlezen uit dagboe ken van onder meer Wim Kan. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en in De Twaalf Balc ken. Informatie: tel. 15867 of 12495. Vivid: v.l.n.r. Marieke. Oscar. Wilco. JJ en Pinie. IFoto Yvonne Wittel Op zaterdag 25 februari houdt de Muziek- en Dansschool te Den Burg een workshop „popmu ziek". Die wordt gegeven door drie leden van de Texels band „Vi vid". Een dag lang helpen zij mu zikanten en (beginnende) bands de moeilijkheden te overwinnen die ze tegenkomen bij het spelen in een groep. Ter afsluiting treden de deelnemers samen op. De kosten bedragen ƒ25,- per deelnemer. Omdat samen muziek maken meer is dan allemaal tegelijk je ei gen partijtje spelen, komen prak tische zaken aan de orde als volu me, voordracht, timing etc. Het is voor deze workshop niet belang rijk hoe goed je kunt spelen. Wie met plezier een instrument bespeelt en dit ook een keer in groepsverband wil doen, is wel kom. Voor bestaande bands kan het een goede voorbereiding zijn op Texelpop. Wilco Witte, Jan Jacob Zegel en Pinie, drie bandleden van „Vivid", hebben inmiddels veel ervaring opgedaan in de popmuziek (CD- opnames, radio-optredens, live optredens). Wie wil profiteren van deze kennis en wil deelnemen aan de workshop „Popmuziek" moet vóór 22 februari contact opne men met de administratie van de Muziek- en Dansschool in d'Ou we Ulo te Den Burg, tel. 13493. de kleurige inlegboekje bij de com- pactdisk. Het vakkundig gemaak te naslagwerkje en de felgele geluidsdrager maken de CD tot een begerenswaardig bewaararti- kel. Verbaasde gezichten bij ouders en belangstellenden, die een dergelij ke muzikale kwaliteit en verschei denheid niet op Texel hadden verwacht. Die is deels te danken aan produ cent/technicus Jeroen Drabbe van Studio Texel die initiatiefnemer Heijnen namens de muzikanten dank toezegde. Hij overhandigde hem een door Ben Wtte gemaakte collage van de CD, die een plaatsje krijgt in het dorpshuis. Solo Om de presentatie luister bij te zetten gaven de jongens van Delu ge een daverend optreden. De ver sterkers waren in de bomvolle voorspeelzaal dermate openge draaid dat wat oudere toeschou wers wanhopig naar de oren grepen. Te hard of niet, de jongste band op de CD (gemiddelde leef tijd 15 jaar) maakte indruk met hun zelfgecomponeerde muziek en werd door menig toehoorder een grote toekomst toegedicht. Minstens zo indrukwekkend was de sessie van Leanan, die met twee nummers op de CD acte de presence geeft. Net als Pride Joy, die 's middags in De Pilaar al een optreden gaf, een jonge band van wie het geluid goed in de smaak viel. Luid applaus was er Op 7 maart start bij voldoende deelname een cursus euritmie voor volwassenen onder leiding van Judith van Ingen. Ook voor degenen die reeds ver trouwd zijn met euritmie is dit een uitdaging. Er zal vooral worden ge werkt op het kunstzinnige vlak. De duur van de cursus is zes we ken, elke dinsdagavond om 20.00 uur in de Vrije School. Eventueel kan ruimte worden ge maakt voor het geven van achter grondinformatie De prijs van de cursus is afhanke lijk van het aantal deelnemers. Aanmelden bij Ida Ezerman, Lan- geveldstraat 49, De Cocksdorp, tel. 16409. De Stichting Gemeenschap Ou deschild bestaat twintig jaar en het Visserskoor tien jaar. Dat is reden voor een feest. Maar Oude schild pakt uit en geeft twéé feesten: op de zaterdagen 4 en 11 maart. De eerste feestdag begint met een amusementsbazar van 11.00 tot 17.00 uur in 't Skiltje. Die zal in het teken van de Gouden Eeuw staan. Belangstellenden kunnen zich aan de schandpaal laten nagelen, in de schatkist grabbelen, schepen op de rede redden, een bezoek bren gen aan het Kattegat en meer van dergelijke nostalgische zaken. Bo vendien kunnen bezoekers zich la ven aan broeder en alikrukels. Vanaf 21.00 uur is er scheepshal met muzikale medewerking van de Klapband. Zaterdag 11 maart draait Jaap Bakker op veler verzoek de film „Oudeschild in vroeger jaren". Daarna zal het tienjarige vissers koor optreden. Deze avond begint om 20.30 uur. voor het aangrijpende solo- optreden van Leanan-zangeres MariekeFonds, die met „Letter to my brother" op de CD is te horen. Het lied gaat over haar veronge lukte broer. Net als alle overige nummers op Texelpop Volume 1 schreef ze haar aandeel zelf. De CD is in beperkte oplage (500) „gebrand" en voor ƒ29,95 te koop bij Music Store en bij Nauta CD. Eventuele winst komt ten goede aan de Stichting Popmuziek Texel (Stipt). De Horecava, maar dan in het klein. Op de horecabeurs die don derdag 2 maart in sport- en eve nementen 't Stappeland wordt gehouden geven zo'n zestig be drijven acte de présence. Door de gevarieerde samenstelling van de stands -van bierbrouwer tot kledingproducent- verwacht or ganisator Nico Erwich voor de Texelse horecawereld een aan trekkelijke markt te hebben sa mengesteld. De beurs is open van 14.00 tot 22.00 uur. De horecabeurs voorziet duidelijk in een behoefte, verwacht Erwich. De Hoornder toneelvereniging de Vriendenkring kon zater dag van het stuk „Laatbloeiers" van Peter Eckerhardt niet meer maken dan ervan te maken was. De acht spelers sloof den zich hevig uit, kenden hun rol en waren merendeels zeer overtuigend, maar in het drie bedrijven tellende stuk gebeur de zo weinig, dat het niet boeide. De schrijver had de tijd die een to neelstuk geacht wordt te duren gjevuld met eindeloze dialogen waar weinig informatie in zat. Bij een blijspel hoeft dat geen pro bleem te zijn als de tekst leuk is, maar ook dat was niet het geval. De spaarzame humor was meren deels flauw en verrassend was het stuk geen moment. Het verhaal gaat over twee bejaar de heren die zich door een weinig integere zakenman laten verleiden om aandelen te kopen van een nepfirma. Geheel volgens ver wachting krijgt hij daar spijt van, maar uiteindelijk krijgen de schul digen hun trekken thuis en komt alles op zijn pootjes terecht. De affaire had in een korte een- acter uit de doeken gedaan kun nen worden, maar werd uitge smeerd over drie bedrijven en dat vergde enig geduld van de toe schouwers, die vergeefs zaten te wachten op een aardige wending. Dat ze het bijna allemaal uithiel den was ongetwijfeld te danken aan de overgave waarmee de spe lers zich op dit niemendalletje had den gestort. Ralph Grabowski legde als Janus Gladmeijer een verbluffende rolkennis aan de dag. Hij was vrijwel zonder aarzeling practisch onafgebroken aan het woord en wist er ook nog vol doende nuancering in aan te bren gen. Hij is zelf een jaar of dertig maar het lukte hem aardig om veel ouder te lijken. Zijn tegenspeler Marco Bakker als Hein IJzerman acteerde iets vlakker met een tikje aarzeling, maar kwam toch heel aanvaardbaar over. Als de twijfe lachtige zakenman Japie Bijlmans zagen we Joop Rommets die erin slaagde als een ordinaire patser over te komen. Hij was vooral leuk door het platte Haagse accent, waarvan hij zich redelijk conse quent bediende. Een schitterende creatie leverde Gerdy Grabowski als de dakloze en zéér ordinaire Dora. Ze zag er met haar tandenloze mond, piek haren en sjofele kleding walgelijk uit en wist met de vereiste portie overdrijving een pracht typetje neer te zetten. Minder opvallend maar pittig en vlot speelde Anneke Hillebrand als Bertha Bakhuis, de hospita van het bejaarde tweetal. Als Heins doch ter Hannie zagen we Bep van Duijn heel verdienstelijk spelen en hetzelfde geldt voor Anita van der Gracht als Janus' kleindochter Jo ke. Sylvia Toebak tenslotte acteer de vlot als de pinnige Jacqueline, de secretaresse van de criminele Bijlmans. De regie was in handen van Charlotte Lorier en Annemarie Bakker souffleerda Janus (Ralph Grabowski..geniet" van de heerlijke soep van Hein (Marco Bakker). (Foto Tesso de Graaft) der I de i "edei - 205907 MANNEN EN VRIENDSCHA een weekend op Texel va mannen die zich vanuit krac? en kwetsbaarheid met elk330re verbonden willen voelen. 10 t/m 12 maart Info KIR JA' Tel 030 - 716850. MASSAGECURSUS sport ontspanning 16/2;- Wat je wel wilt, maar niet ken. De adverteerder in he biedt mannen de helpend: Navraag leert dat voor ee onderling contact tussen beeld vader en zoon tijdt weekend aan dans, discus russen en meditatie wo' daan. Kirtan is een organ: Utrecht. cel, De teams van de bowling voerden deze week een feil: Bij Tabaksshop bezorgde;'e9 Ier/jeugdspeler Erik Plaats^ 'e verrassing van de avond. N9'a serie van 706 konden hij-r®" team vier punten pakken. af Trijn Stiggelbout van hetj^g Team was niet te stuiten. k'rm( serie van 737 stuurde ze ,'iis routineerde team van E.V/gra een punt naar huis. Bart Wr B.S.D. speelde alleen en k danks de felle tegenstand der de Pomp toch nog driei pakken. De dames van de Pins wan te kloppen en mede dank mooie serie van 448 van Schraag stuurden ze de van Matico zonder punt# huis. Merlin Huisman van jeu? K.P.O. speelde alleen, ma.' toch alle punten pakken jongens van Taxi Grootjen. Uitslagen: e E.V.A.-Stunt Team 1-4; Tab35> Stars 4-1; Slowstarters-T.Z.N. "9' What-Paal 9 3-2; Niets te VerliezHSti Strandplevier 1-4; Verseput Sommeltjes 1-4; Deurd; Butenriggel 4-1; I.B.S. Oele Scha 1-4, Timmer Tearoom-Hotel T«i 1-4; Team 24-Paal 12 0-5; Champ-IJ Last Minnet 5-0; BSD-Onder de ft'nd Huisvrouwen: WBZ-Bloopers Klavervier-T.Fords 2-2; Matico-D 0-4. Jeugd: Taxi Grootjen-KPo 0-4; DiscotN Metro-Verseput Verz 3-1; Julianafl 1-3 iSt In EcoMare wordt de winterlezing gehouden kader van het vang 20.00 uur. Geert geest van het nati^ji milieucentrum De Papav52f£';' telt over „natuurondJ*§r<. Entree f5,-. Söi& Vrijdag 24 februari ISU In Cinema Texel draP 19.00 uur „Time Cop" 21.15 uur „The lions gelse versie met ondertiteling). In de voormalige in Den Burg houdt Bert wijk een lezing over aboon voor een triathlon; 2O.0i> ged In De Schakel naast vormde kerk in Den wandelsportvereniging |g Gouden Boltje jaarvergac 20.00 uur. isdac Hoogwater te Oudes^g Di. 21 11.10 en Dt Wo. 22 0.15en11door Do. 23 0.40 en 12 a'de Vr. 24 154 en 14 de J Za. 25 3.30 en 15.I1 °P Zo. 26 5.04 en 17ïen.f Ma. 27 6.20 en 18de 'u Di. 28 7.37 en 19. door igste Aan het strand is het ongeveeet of uur eerder hoog water. De zo^pgtr 26 februari op om 7.32 en en' onder om 8.12 u. 22 februari Ij""') kwartier; 24 februari doodtij te Gtrijd gen, maakt elke bezoeker3b°rc een verrassing. „De bedoeling is dat het zellige beurs wordt, waar n* zijn voordeel mee kan c 9en- wat voor manier ook. bant opening van de beurs stater i wich wethouder Gerbran^'®'8 Op de beurs wordt ook he juttersmandje, een nieuw produkt gepresenteerd. V precies inhoudt en wie ac idee steekt, houdt ErwiC^ nog even voor zich. ans 1 fietsverkeer, herinrichtin de Burgerhoutstraat er heidsremmende maatc bij de ingang van de do IJsclub Oost houdt om uur jaarvergadering in d{ Daalderschool in Oostere afloop van het hni«h«. gedeelte leest Harry verhalen voor.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2