jL- itste woord kleuren el '94 niet gezegd Veel lopers voor crosskampioenschap Arco staat titel af aan Iwan van Breemen Trotse biljarters TEXELSE pCOURANT- 9ig en training »r triathleten Piet Beers wint menwedstrijd Voetbalprogramma Klif-dames pakken punt in Heiloo Voetbaluitslagen Menverenigingsdag over tuigonderhoud Goënga en Vinke winnen veldrit Programma zaalvoetbal Jan Kingma beste Texelse visser Tetak blijft winnen Spelletjesmiddag Calluna herhaald DINSDAG 21 FEBRUARI 1995 an an VV Texel'94 is nog ld. De rood/blauwe out- op die van Barcelona, langer de voorkeur, p van aanhangers die multeuze ledenvergade- bittere nasmaak over- ,erkt aan een nieuw i, bestaande uit enkele yjl-aanhangers waaronder ^'kamp en Henk Jan Klok, -f zich volgens voorzitter jer na afloop van de tu- vergadering bij het r K „Ze waren ontevreden "Ut rood/blauw gestreepte als dat werd gepresen- 1 --Oapper is over de kleuren laijieuwe shirt nog geen de- beslissing genomen, broek moet blauw wor- ir het shirt kan nog alle _jp. Mits de combinatie aaibaar is." Voor alle dui- wijst Dapper er op dat er ■x rood op moeten voorko- bestuur zal in geen geval jgaan met een shirt met cje groen/zwarte of 'tte kleuren. „We hebben elijk gesloten met huwe- orwaarden, daaraan moe ons houden." Volgens lestaat er bij de bewuste ;en misverstand over de het bestuur. Tijdens een jd na de vergadering zou- jich daarbij hebben neer- ond 24 februari om acht It door de Triathlonafde- in de kantine van het La- apsonderwijs een lezing ki met als thema "Trainen Triathlon". De lezing is J L/oor jeugdige en volwas- Jhleten Naast leden van ïonafdeling Texel zijn ook elangstellenden welkom. Dg wordt gegeven door eswijk (Ned. Kampioen n Triathlon 1991 en oud- ach Nederlands Triath- swijk is een bekende ver- Cin de triathlonwereld. t begin van de triath- ^behoort hij tot de top van ~d. De 44-jarige Vreeswijk 'erse overwinningen ach- laam staan in binnen- en 3id. De laatste jaren komt Je veteranenklasse en be- arin tot de beste drie vete- _n Nederland. Maar ook in aanland deed hij van zich Jdoor een sterk bezette tri- gi Turkije te winnen. _k heeft bovendien een iathlonboeken geschreven ^el beginnende als gevor- iathleten. Vreeswijk kan 1 schat aan ervaringen pre- Jellen op welke wijze tri- I zich het beste kunnen Jiden op een kwart- f. De lezing is zeker ook ./aden voor Texelse spor- s die in de toekomst nog in kwart-triathlon willen |en. Gasttraining eswijk zal ook een aantal lingen verzorgen. Zater- februari om 9.00 uur kun- !i Texelse triathleten in terecht voor een zwem- O.I.V. Vreeswijk. Het ac- voornamelijk liggen op het ;h-juist leren zwemmen, laars die in het bezit zijn ATB-fiets kunnen zich die 10.45 uur melden bij Cal- >r de start van de fietstrai- »e training zal voor een jedeelte plaatsvinden op l-parcours in de Dennen. Looptraining i het derde onderdeel van hlonsport, het hardlopen, Vreeswijk de nodige aan- schenken, en wel op lag 1 maart op het voorma lse Boys-complex. Deze begint om 18.30 uur en rden gehouden dankzij de ërking van de Atletiekvere- fexel reeswijk wordt vergezeld n Finse vriendin, Rikka Kel- haar land een bekende tri- is. Zij heeft onlangs voor e Triathlonbond een jeugd- athlon geschreven. Texels triathleten is dit een are gelegenheid meer te te komen over de steeds i populariteit groeiende tri- port en zich zodoende Dor te bereiden op o.a. de riathlon Texel op zaterdag 1 5. Navraag bij Dries Veltkamp leert dat door de bewuste groep toch in een andere richting wordt ge dacht. Inmiddels is er overleg ge weest met enkele oud Boys-leden. „We willen geen brokken maken, maar volgens ons is er een draag vlak voor een tenue waarin behal ve groen/zwart ook blauw/wit voorkomt." Om zich te verdiepen in een toe passelijk design zal het viertal vol gens Dapper binnenkort een mode-beurs voor sportkleding be zoeken. Willen ze de club warm krijgen voor hun voorkeur, moeten ze de handtekeningen van minstens vijf tig leden verzamelen. Pas dan kan het bestuur een vergadering bij eenroepen waarin alle leden over het tenue kunnen stemmen. Velt kamp: „Ach, een groot deel maakt het niet zoveel uit. Maar een kleine groep, die wel veel waarde hecht aan de oude kleuren, hou je bij de club." Overigens kan het bestuur ook ei genhandig over een shirt beslis sen, zonder de goedkeuring van de leden. „Maar we volgen beslist niet klakkeloos het advies op van de bewuste groep." Piet Beers is zondag in manege Akenburg winnaar geworden van de vierde menwedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal. Elke wedstrijd van deze competitie bestaat uit twee onderdelen: een dressuurproef met allerlei figuren en een vaardigheidsproef, waarbij een parcours tussen kegeltjes moet worden afgelegd. Jury Hans Wibier gaf na afloop commentaar op de gereden proe ven. Hij vond dat de dressuur, ver geleken met vorig jaar, veel rustiger en meer ontspannen werd gereden. Er moet echter meer worden gelet op de stelling (hals houding) van het paard, waarbij het gebruik van de buitenteugel van belang is. In de vaardigheidsproef was alleen Els Onneweer foutloos binnen de tijd. In de barrage gooide ze er echter een balletje af, waardoor er niets* veranderde in het barrage klassement. Piet Beers legde met het tweespan van Arie Brans een uit stekende dressuurproef af en ein digde als eerste. De zeer constant rijdende Aad van Heerwaarden werd tweede. John van der Zwaag en Willem Reuvers vergaarden evenveel punten, maar door een zwaarder tellende dressuur mocht John van der Zwaag de derde prijs in ontvangst nemen. Vijfde werd Willy Zijm. In de competitie gaat Aad van Heerwaarden aan kop, gevolgd door John van der Zwaag en Piet Beers. De laatste voorronde (12 maart) wordt (als de omstandigheden het toelaten) buiten verreden. Uitslagen: Dagprijs (resp. dressuur, vaardigheid, totaal). 1. Piet Beers, 148, 76, 224; 2. Aad van Heerwaarden, 148, 75, 223; 3. John v.d. Zwaag, 144, 75, 219; 4 Willem Reuvers, 140, 79, 219; 5. Willy Zijm. Competitie: 1. Aad van Heerwaarden 616; 2. John v.d Zwaag 613; 3. Piet Beers 611; 4. Joop Noom 599; 5. Kees Timmer 596, Willem Reuvers 596. Zaterdag 25 februari: Texel B2-Koedijk B2 13.30 u. Flamingo's Bl-Texel B1 14.00 u. Oudesluis BTO'end B1 13.30 u. De Koog B1-Dirkshom BI 13.30 u. W.waard C1-Texel C1 13.00 u. Texel C2-Sint Boys C1 13.30 u. 0'end C2-Succes C2 13.30 u. Texel C3-0'end Cl 13.30 u. Meisjes: Koedijk-Texel 14.30 u. Texelse pupillen: Texel'94 F4-Texel '94 F1 10.00 u. Texel'94 F3-Texel'94 F2 10.00 u. ZDH FTDe Koog F1 10.00 u. SVC F2-0'end F2 10.00 u. De Koog F1 vrij O'end E2-Texel'94 E2 11.00 u. Texel'94 E3-Oosterend E1 11.00 u. ZDH E1-Texel'94 El 11.00 u. Texel '94-De Koog E1 11.00 u. Texel '94-SVC D1 12.00 u. De Koog Dl-O'end D1 12.00 u. Texel '94 D1-Texel '94 D2 10.00 u. Texel '94 D4 vrij Zondag 26 februari: Ftetten-De Koog 14.00 u. Apollo O'end 14.00 u. ZDH-Kwadijk 14.00 u. Texel 2-SVW 5 12.00 u. De Koog 2-Kaagvogels 2 14.00 u. O'end 2-BKC 4 12.00 u. W.vogels 4-Texel 3 10.00 u. Texel 4-Petten 3 14.00 u. Texel A1-BKC A1 12.00 u. Dames: Texel-KVV 2 14.00 u. Deelnemers aan de Tien Engelse Mijlen voor wheelers schieten in do Dorpsstraat in De Koog op weg. iFoto Gerard Timmerman) Arco de Graaf heeft zijn titel op de Tien Engelse Mijlen voor wheelers moeten afstaan aan ro- adracer Iwan van Breemen. In het Open Texels kampioenschap reed de Texelaar zaterdag lange tijd aan kop, maar zakte op het laat ste stuk terug naar de tweede plaats. Na een inhaalpoging moest hij in Breemen zijn meerde re erkennen. Toen burgemeester Van Rappaard om twee uur de trekker overhaal de schoten 19 wheelers op weg. Het was de spastische Geert de Winner, die als enige loper opzien baarde. De wheeler koos ervoor de ronde te voet te volbrengen. Hoe wel de 16,1 kilometer hem zicht baar moeite kostte, volhardde hij toch. De kopgroep van wheelers, be staande uit Arco de Graaf, Iwan van Breemen, Theo Geeve, John Verburen en Roelof Keen ging de hardloper echter veel te snel. Ge lukkig voor de racers bleef het tij dens de ronde nagenoeg droog, zodat de handen voldoende grip op de wielen hielden. Kanshebber Keen moest wegens een vastgelopen wiel de strijd al snel staken. Verburen kon na twee ronden het ritme aan kop niet vol houden en haakte af. Geeve hield het moordende tempo tot halver wege de vijfde ronde bij, maar werd toen op achterstand gezet. Halverwege de zevende ronde de marreerde Van Breemen, die in te genstelling tot Arco in het warmere Zuid-Afrika en Australië onlangs nog races had verreden Hij beschikte over meer reserve dan de Texelaar, die klaagde over spierverzuring. Toch wist Arco aangemoedigd door het publiek nog aan te haken. Ter hoogte van Calluna ontsnapte Van Breemen opnieuw. Arco pro beerde hem terug te pakken maar slaagde er met meer in zijn rivaal in te halen. Van Breemen ging in 41.44 minuten over de finish, Arco eindigde negen seconde na hem. Geeve finishte in 42.58 minuten. Als snelste vrouw drukte Yvonne Looijs haar wiel in 55.07 over de streep. Weekend Texel De winnaar mogen we binnenkort nog eens op het eiland verwach ten, want hij won een geheel ver zorgd weekend Texel, dat door hoofdsponsor de Rabobank be schikbaar werd gesteld. Uit dank daarvoor doopte de organiserende fanclub Arcold de race om tot Ra- boronde. De bank is één van de vele sponsors, zonder wiens bij drage de ronde niet kan worden gehouden. Jammer was dat publieke belang stelling voor de race mondjesmaat was. Zeker omdat de Roadra- cersclub de Texelse race officieel erkent waardoor die meetelt in het landelijke klassement. Met negen punten heeft Arco de Graaf daarin een mooie uitgangspositie. Over de deelname is Arcold- voorzitter Theo Franchimon goed te spreken. „Bij het NK in Zwolle waren er maar 14 deelnemers." De Texelse deelname zal nog gro ter worden als Roelof Keen, trainer van zo'n dertig wheelers, zijn be lofte houdt en volgend jaar zijn pu pillen meeneemt naar Texel. Tijdens de feestavond in Hotel Ta- tenhove maakte Martien van Die- men, voorzitter van de Roadracersclub Nederland, be kend dat hij na dit seizoen aftreedt als voorzitter. Hij omschreef het Texelse wheelerweekend als „uniek in Nederland". De Bob- Westerlaken Trofee was voor de Belgische Danny Daneels. „Dege ne die aan m'n beker komt, grijp ik", toonde hij z'n vreugde. In sporthal De Vennewater (Hei loo) behaalde het damesteam Klif een zwaarbevochten gelijkspel te gen Wittburger, 2-2. Om aanslui ting met de top te behouden, moesten de Texelse zaalvoet balsters eigenlijk winnen. Omdat men ditmaal twee verdedigsters miste en vorige keer van Wittbur ger werd verloren, mochten de dames over dit resultaat toch niet klagen. Met maar één wissel op de bank begon de wedstrijd voorzichtig. Al snel bleek dat het bij de tegen stander niet lekker liep. Ze rea geerden hierdoor niet alert op een Texelse aanval, ingeleid door Irene Penha en Natascha van der Vis en van dichtbij trefzeker afgerond door Janien de Bruijn: 0-1. Na deze tegentreffer ging Wittburger beter spelen, het tempo ging omhoog en er kwamen kansen. Klif- keepster Marjo van Heerwaarden wist veel te keren, maar kon uit eindelijk niet voorkomen dat de ploeg uit Heiloo nog voor rust op gelijke hoogte kwam. In de tweede helft zetten de Witt- burgers hun goede spel voort, maar tocht was het Klif dat scoor de. Natascha van der Vis ging op snelheid haar tegenstandster voorbij en zette voor op Irene Pen- Zaterdag 18 februari: Texel C1-JVC C2 4-4 Succes C2-Texel C2 4-0 Helder C3-Texel C3 1-6 Texel B1-Vrone B1 1-0 HCSC B1-Texel B1 7-0 O'end B1-Kaagvog. B1 2-4 Succes B1-De Koog B1 0-5 HRC C2-Oosterend C2 5-0 Oosterend C1-ZAP C2 2-2 Meisjes: Texel-HOSV uitgesteld Texelse pupillen: O'end E1-Texel'94 E4 1-10 De Koog E1-0'end E2 15-0 O'end D1-Texel'94 D3 11-2 Zondag 19 februari: De Koog-Vesdo Oosterend 3-BKC 5 Alle wedstrijden van VV Texel '94 zijn afgelast. Recreanten: Oosterend-De Koog 3-1 3-1 4-0 ha, die de bal beheerst door de be nen van de keepster binnenschoof: 1-2. Weer raakten de Wittburger-dames geirriteerd, mede door de soms discutabele beslissingen van de scheidsrech ter. Het leverde een pittig laatste kwartiertje op, waarin het er soms heftig aan toe ging. Tenslotte rondde de tegenpartij een aanval met succes af. Eindstand 2-2. „En daar mogen we best blij mee zijn", aldus invaller-coach Dirk Maas. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag de jaarlijkse verenigingsdag in manege Aken- burg. Rinus Catshoek zal die dag ingaan op het onderhoud van tuig en rijtuig. Hierbij ligt de nadruk op de problemen die menners in de praktijk tegen kunnen komen. Catshoek zal één en ander aan de hand van twee rijtuigen laten zien. Deze dag begint om 10.30 uur en duurt tot uiterlijk 17.00 uur. Niet alleen leden en donateurs van de menvereniging, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Zaterdag werd de laatste veldrit uit de competitie van de wieler vereniging gehouden. Bij de jeugd was Erwin Goënga de snelste voor Robert Jan Appel en Sebastiaan Ran. In de A-poule senioren won Jordi Vinke, Joost Hoogenbosch werd knap tweede. Rien Brouwer wist Theo Boom voor te blijven en legde beslag op de derde plaats. De winst in de B-poule was voor Ronno Honingh die Wim Piet Eel- man voor wist te blijven. De broers Otto en Menno Goënga eindigden op de derde en vierde plaats. De prijzen worden uitgereikt na af loop van het open Texel kampioen schap Mountam-bikecross, dat op 5 maart wordt gehouden bij het zwemparadijs Calluna, aanvang: jeugd, 14.00 uur; senioren, 15.00 uur. Einduitslag competitie: Jeugd: Erwin Goënga 78 punten; Robert Jan Appel 59; Sebastiaan Ran 59. Senioren A Jan Zijm 62 punten; Theo Boom 59, Jordi Vinke 48 Senioren B: Henk Stevens 78 punten; Otto Goënga 48; Toni vd. Vis 47. Woensdag 22 februari: 18.15 u. De Koog-O'end J 19.00 u. Texel 1-ASC J 19.45 u. RAB 3-De Koog 20.40 u. O'end 2-De Koog 7 21.30 u. De Krim 5-Casino 4 Zaaldienst: De Koog Donderdag 23 februari: 18.30 u. De Mok-Gempo 19.20 u. De Koog 4-RAB 20.15 u. Casino 2-Jelleboog 3 21.10 u. Jelleboog 4-Texel 5 22.00 u. Klif 5-De Koog 7 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 24 februari: 18.15 u. De Krim 3-NIOZ 19.05 u. Klif 3-Jelleboog 2 19.55 u. O'end-De Krim 20.50 u. Jelleboog-Klif 2 21.40 u. De Koog 2-Klif 22.30 u. Plus Klus-De Koog 3 Zaaldienst: Klif Paardesport. Tessa de Graaff had met Her Highness nog maar één winstpunt nodig om te pro moveren naar de klasse M- dressuur. Tijdens een wedstrijd in Egmond haalde ze er zondag twee. Tevens werden twee eerste prijzen gewonnen met 123 en 127 punten. Annemarie van der Linde haalde 120 punten met Goldboy in de M2 en is daardoor slechts één winstpunt verwijderd van de fel begeerde Z-klasse. Op zondag 26 februari houdt de Atletiekvereniging Texel voor de elfde keer het Open Texels Cross kampioenschap. Deze dag valt in het midden van de tegenwoordig over twee weken gespreide kro kusvakantie, zodat AVT verwacht dat lopers van buiten de kop van Noord-Holland voor de nodige concurrentie zullen zorgen De start is in De Dennen, nabij Bos en Duin. De loop staat ook vermeld in diver se landelijke wedstrijd-kalenders en de vereniging heeft dan ook al diverse telefoontjes om informatie ontvangen. Voor de Texelaars en Noordkoppers is het crosskampi oenschap een prima test om te zien hoe het zit met de vorm voor de halve marathon van De Waal, die op 11 maart wordt gehouden). Heren en heren veteranen (40 jaar en ouder) lopen drie ronden van in totaal 8,7 kilometer, dames en da mes veteranen (35 jaar en ouder) Jan Kingma is de beste Texelse sportvisser. Hij bewees dat door behalve de winterserie '94/'95 ook de laatste wedstr ijd van deze reeks op zijn naam te schrijven. Bij de Ottersaat werden twee vissen aan de haak geslagen, waarvan de grootste door Kingma, en een klei ner exemplaar door Map van der Zwaag. In de strijd om de eerste plaats op de ranglijst werd Kingma gevolgd door Nico Tessel, Map van der Zwaag en Ton Dorst. De jaarvergadering van de sport visclub is donderdag 2 maart om 19.30 uur in 't Skiltje. Op zondag 5 maart is de eerste wedstrijd om het kampioenschap om 08.00 uur bij de Teermolen. SVC-gym.ln het verslag van de SVC gymkampioenschappen is een regel weggevallen. Er had nog moeten staan dat Angelique Veld man clubkampioene is geworden met 38.3 punten. De eindstrijd was spannend, want Niels den Braven had 38.1 punten. Tafeltennisteam Tetak reisde zater dag af naar Schagen om daar aan te treden tegen Polisport 1. Fred Mosk en Alexander Bakker waren niet te kloppen en wonnen beiden hun drie enkelspelen. Samen won nen ze ook het dubbelspel. Pieter Duin, die voor het eerst inviel in het eerste team, kwam niet tot winst, zodat de einduitslag 7-3 werd voor Tetak 1. Tetak 2 moest het opnemen tegen Spoetnik 4. In deze poule zijn alle teams aan elkaar gewaagd, wat ook in deze wedstrijd uitkwam. Frans Room was ook deze keer weer goed op dreef en wist twee maal tot winst te komen. Caecilia Roeper en Cees van Houten kwa men elk eenmaal tot winst. De dubbel Frans Room/Caecilia Roe per verloor, zodat de einduitslag 6-4 voor Spoetnik werd. De spelletjesmiddag die vorige week woensdag in Zwemparadijs Calluna plaatsvond, bleek goed in de smaak te vallen bij de jeugd. Daarom is besloten dit in de ko mende maanden een aantal keren te herhalen. Uitslagen tekenwedstrijd 11 jaar: 1. Sisca Huisman; 2. Henk Imhoff. 10 jaar: 1. Ben Siebinga, 2. Jeroen Schouwstra. 7 jaar: 1. Natascha Novak; 2. Heieen Bergsma. De jongste deelnemer was de zes-jarige Ivo de Jager, voor hem is er een troostprijs. De prijzen kunnen worden afgehaald in het zwembad twee ronden van in totaal 5,8 km en jongens en meisjes t/m 16 jaar één ronde van 2,9 km. Al deze lo pers starten om 11.15, dus vroeger dan voorgaande jaren toen de loop 's middags gehouden werd. De jeugd t/m 12 jaar start al om 11.00 voor een eigen rondje van 1,2 km. Vorig jaar waren bij de senioren en veteranen Minne Goënga (31.03), Ares Kruijer (Alkmaar, 33.56), Na- tasja van der Vis (27.50) en Corrie Witte (29.46) de kampioenen, maar de parcoursrecords zijn van de toen een maand eerder gehou den 'Kopcross': Lutz Lohse (30.52), Wilfried Kocera (32.28), Colinda Brouwer (27.03) en Ria Kos (27.48). De Open Cross is er met alleen voor de wedstrijdlopers maar ook voor al die mensen die van lekker trimmen houden. Prestatie loopsters kunnen inschrijven voor één ronde en prestatielopers naar keuze voor én of twee ronden. Het parcours van de Open Cross is sinds vorig jaar geheel in het bos, dus goed beschut, en heeft een paar stevige klimmetjes en een ge deelte over ruiterpaden. De inschrijving is vanaf 10.00 in Appartementenhotel Bos en Duin, Bakkenweg 16, op de hoek met de Rozendijk. Het inschrijfgeld be draagt f 2,50 voor de jeugd en f 5,- voor senioren. Jeugdleden van AVT mogen gratis meedoen, oudere leden betalen f 2,50. Een herinnering kost f 1,-. Er zijn bekers voor de nummers 1, 2 en 3 van de jongens en meisjes t/m 12 jaar en voor de nummers 1 van de oudere jeugd. De winnaars bij de senioren krijgen een prijs in natura. Deelnemers wordt aangeraden zwemkleding mee te nemen, want na afloop kan gedoucht en ge zwommen worden in het bad van Bos en Duin. Trots poseren de winnaars van de Texelse biljartkampi oenschappen op de vismarkt in Den Burg. Zondagmiddag namen zij in hotel De Linde boom hun bekers in ontvangst na vijf speldagen, waarbij 93 biljarters in totaal 143 spelen om de eer streden. Het was voor het zevende achtereen volgende jaar dat de kampi oenschappen werden gehou den en ook nu was het een staaltje van perfecte organisa tie. Voorzitter Cor Hoogen- boom van het organiserende comité bracht ook dank aan de sponsors zonder wie het fi nancieel niet zou zijn gelukt en constateerde dat het toer nooi niet alleen spannend maar ook heel gezellig was. Voor de toppers onder de deelnemers was er na afloop niet alleen een trofé maar de twee allerbesten kregen uit handen van Renske v.d. Tem pel van schapenboerderij De Noordkroon een mandje waarin zich onder andere het nieuwe product schapeworst bevond. Uitslagen: Libre 0-100: 1 D. Raateland, 2 P. Knol: 3 N Ooyevaar Libre 1-1,507. Stef Bakelaar; 2. W. vd Wetering: 3. J. Mets. Libre 1.50-2,50: 1. R Vittali 2 D Kalverboer; 3 W. Beerlmg. Libre 2,50 en hoger: 1 1. W. Vendel: 2. N. Tessel; 3. M. Prins. Libre 55+> 0-1,50: 1. J. Nieuwenhuis; 2. W vd Wetering; 3. H Zijm. Libre 55+ 1,50-2.00: 1. J. Daalder2. C. Maas; 3. B. Boogaard. Libre 55+ 2 00 en hoger: 1. 1. W. Vendel; 2. P de Graaf, 3. K. Hoogenboom Driebanden laag 1 Klaas vd Veen, 2. Cor Huisman, 3. Jan Witte drieban den midden: 1. Rob Bakker; 2 Cor Hoogenboom, 3. Dirk Biesboer Drie banden hoog 1 W. Vendel; 2. Piet de Graaf, 3 Mare Prins. (Foto Harry de GraafI

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7