Wal i k zeggen wou... 06-11 xel-thema's scoren )ed bij journalisten Eiijsse en jutters de toppers TEXELSE i? COURANT Om te onthouden "*®Q Zon, wind en ruimte... Niet bij de buren ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Geen subsidie aan „Seas at Risk" Kampioenschappen indoor-tennis Over het Texel-gevoel, over oude liefde die niet roest... Kruising bottle-neck voor verkeer Mars BEZORGERS TEXELSE COURANT x: - VRIJDAG 24 FEBRUARI 1995 Groenen. ,,Tijd en moeite komen er nu uit. 'iten, tijdschriften, radio en tv jeden momenteel veel aan- §ht aan Texel. Verschillende Ina's blijken voor menig redac- lanleiding voor een artikel of >rtage. Meest tot de verbeel- I spreken het Thijssejaar en Juttersarrangement. Het be- van de Stichting VVV Texel- .[notie om méér rendement te in uit vrije publiciteit lijkt nu al ^vruchten af te werpen. enorme stapel knipsels op het >au van VW-adjuntdirecteur ik Groenen vormt het bewijs de forse media-belangstelling, "enen maakt overuren: gister- nd gaf hij een radio-interview r het Thijssejaar, woensdag jkte een cameraploeg van de ■jische BRT boven Texel luch- lamen voor een item over de ~dden in het programma „Vlaan- ~3n Vakantieland" (uitzending en 25 maart) en tussen de be zen door moesten ruim 200 sberichten over het Thijsse- ïpeerweekend (12-14 mei) de -r uit. Ie tijd en moeite die we in de ma's hebben gestopt, komen iu uit", aldus Groenen. „Hieruit At dat het werken met thema's I belangrijk is. Eigenlijk zouden nu al moeten nadenken voor jend jaar... Als je een specifiek lerwerp kunt aanbieden, komt beter over dan een algemeen "motiepraatje. Bovendien is een ma vaak aanleiding om Texel geheel in the picture te zet- reageerde een verslaggever van Gazet van Antwerpen (een ■ot Vlaams dagblad) op een sbericht over het Juttersarran- -nent. Éénmaal op Texel ontdek- hij ook de culinaire en Dholische lekkernijen van het nd. Resultaat: een verhaal van -i halve pagina met als kop xel smaakt voorgezouten", ►enen: „En die redactionele idacht maakt weer dat adver- _ties nog meer gaan opvallen, zendien vinden de lezers de ver ben vaak betrouwbaarder. Jam- r genoeg weten we niet altijd ut tevoren wanneer die artikelen rden geplaatst, anders zouden er begeleidende advertenties bij zetten, voorzover daar nog geld voor is." De jutterij inspireerde ook de Avro voor tv-opnamen en de GPD- kranten publiceerden een inter view met Maarten Boon. ANWB- ledenblad „De Kampioen", oplage ƒ3,1 miljoen, was een van de bla den die alleen het persbericht overnam. Grootste succes wat be treft het Thijssejaar is de volle pa gina, die zaterdag 4 februari in De Telegraaf verscheen. De promi nente reisjournalist Harry Muller, die onlangs voor zijn werk een prijs kreeg, liet zich lovend uit over Thij6se en Texel. Grote kleurenfo to's dienden als illustratie. Andere thema's van de VVV waarmee Texel de publiciteit haal de, zijn de klassificatie van logies- verblijven voor gehandicapten en de samenwerking met de andere waddeneilanden. Enkele weken geleden verstuurde de VVV een persbericht met een agenda van alle evenementen in 1995. Dankzij o.a. het EK surfen, NK parachu tespringen, de vliegshow, het Thijssejaar en Rondje Texel is spra ke van een actief jaar. De VVV kan de media gericht benaderen dank zij de vorig jaar verbeterde op bouw van het persbestand. Maarten Boon: ...intervieuw... bliobus: Elke dinsdag op Texel, ndplaatsen en openingstijden: -00-10.30 uur 't Horntje, De Da- aad; 10.35-11.35 uur Oude- lild, Bruinvisschool; 11.45-12.15 De Waal, tegenover Polderweg fl2.35-13.20 uur De Cocksdorp, rlandsche Huis; 13.30-14.15 uur 3jden-Eierland, Strijbosschool; k35-15.30 uur Den Hoorn, Drij- school; 15.45-16.30 uur De )g, Nikadel; 16.45-18.00 en 30-19.45 uur Oosterend, De jnkorf. IpoMare: Centrum voor Wadden Noordzee, Ruyslaan 92, De Dg, tel. 17741. Open: dagelijks halve zondag van 1 november 1 april). Zeehonden voederen: 00 en 15.00 uur. laritiem en Juttersmuseum: 'entszstraat 21, Oudeschild, tel. 356. Open: dagelijks, behalve ïdag (van 1 april tot 1 novem- Buiten die periode geopend 1 dinsdag t.e.m. zaterdag. Oudheidkamer: Kogerstraat 1, 'n Burg, tel. 13135. Open: van 1 'il tot en met 31 oktober en arts in kerst- en voorjaarsvakan- van maandag tot en met dag. grarisch en Wagenmuseum: geremd 6, De Waal, tel. 12951. en: van Pasen tot en met 15 „Dtember (en herfstvakantie), isdag tot en met vrijdag van .00-17.00 uur (zaterdag tot .00 uur), zondag en maandag na 15 september dagelijks van .00-16.00 uur. Elke dinsdag- en nderdagmiddag smids demonstraties van 14.30-16.30 uur. Afspraken voor groepen bui ten openingstijden: 18909 of 18622. *TESO bootdienst: Informatie over wachttijden tijdens vakantie- drukte: tel. 69690. Gevonden voorwerpen: tel. 69655. Informa tie over vertrektijden en tarieven: tel. 69691 of 69692. Hoofdkan toor: tel. 69600 (alleen op werk dagen van 8.00 tot 16.30 uur, niet op vrijdagmiddag). Openbaar ver voer reisinformatie: 06-9292 (50 ct/p.m.). •Radio Texel: Stichting Lokale Omroep Texel, Postbus 178, 1790 AD Den Burg. Studio: Molenstraat 4 (onder De Buureton). Dagelijks te beluisteren op FM 106.2. Met muziek,achtergronden en actuele informatie over Texel. Studiotele foon 12199. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon tijdens kantooruren 22188; daar buiten 12222. Voor spoedeisende gevallen het alarmnummer 06-11. •Dierenartsen: Keesomlaan 11, 1791 DA Den Burg, telefoon 12527. Spreekuurtijden: maandag en donderdag 18.30-19.00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 17.00-17.30 uur en op afspraak. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Vari Kralingen (samenwer kend met het Tandheelkundig centrum; vergoed dóór het zieken- Tegenstanders, van wat dan ook, roeren zich in het algemeen duch tig. Zó duchtig dat voorstanders zich koest houden en pas in rusti ger gezelschap of anoniem voor hun mening uitkomen. De argu menten van de tegenstanders van windenergie zijn niet zodanig dat ze mij imponeren. Ik ben een halve buitenstaander, maar de kwaliteiten van Texel val len mij misschien daardoor juist op. Ik ben ook niet meer zo snel onder de indruk van specialismen, ook al zijn ze dan kunstzinnig. Ik heb me lang en breed georiënteerd voor ik zelf mijn specialisatie ont wikkelde. Daarbij zijn ook mijn kunstzinnige gevoeligheden ge traind. Niek Welboren is geen tegenstan der van windenergie, maar meer gericht op romantische kunst. Nieuwe kunststukjes als high tech, zijn hem niet besteed. Zijn herhaalde noodkreet „moeten we alles wat kan, ook op Texel doen?" was niet alleen filosofisch, maar ook retorisch van aard. ledereen zal „nee" antwoorden op die vraag, maar tegelijk dat ant woord op zijn/haar eigen wijze in vullen. Waarmee dus niets wordt verduidelijkt. Het deelnemen in bestaande windparken juich ik toe als lid van „Kennemerwind" (zeven molens draaiend en drie in opdracht). „Kennemerwind" neemt lang- Tot mijn grote spijt heb ik de voor lichtingsavond over het eventueel plaatsen van windmolens op het dijkstuk tussen de polders Eierland en het Noorden niet kunnen bijwo nen. Zeker spijt, nu ik alleen maar afwijzende berichten lees. Zelf ben ik van mening dat het plaat sen en exploiteren van dergelijke engergieopwekkers een zeer goe de zaak is. Niet zozeer om hiermee direct hoog rendement te behalen, wat overigens een zeer aantrekke lijke bijkomstigheid is, maar meer nog omdat deze schone energie bron meer aandacht verdient. Niet alleen dus in de vorm van interes sante stukjes in het wetenschaps katern van de krant of wanneer men met de auto(l) langs het Noord-Hollands kanaal rijdt. Het is natuurlijk wel erg gemakkelijk om alle negatieve gevolgen van onze welvaart op een afstand te hou den. We hebben afvalbergen en sloperijen het liefst zo ver mogelijk bij ons vandaan en dan wel zo aangelegd dat wanneer we per ongeluk wel in de buurt moeten zijn, wij er niets van zien, ruiken of horen. Het argument dat het uit zicht hierdoor bedorven zal wor den, vind ik niet erg op zijn plaats. Ik denk dat er veel mensen zijn die graag een windmolen in hun uit zicht willen hebben in plaats van een stinkende fabriek of een snel weg. Ik ben van mening dat men sen er beter aan doen om projecten als deze te steunen en er over mee te denken om de kans op eventuele fouten en/of onvolko- mendheden te verkleinen. Wan neer men zich aan de problematiek van milieuvervuiling onttrekt, zullen de door anderen genomen maatregelen alleen maar slechter zijn. Bedenkt u wel dat we in een land leven waar men zelf initiatieven zal moeten nemen. Besluiten genomen door mensen op een afstand hebben vaak de- sastreuse gevolgen. Zelf ben ik be reid om aan dit project in mijn achtertuin mijn medewerking te verlenen of indien mogelijk hierin te participeren. Wie andere ideeën heeft om iets tegen de vervuiling te ondernemen en toch het karak ter van het Texelse landschap te behouden, die hoor ik graag. Maar geen oplossingen bij de buren als tublieft. Henk Jan Barendrecht, Eierland fonds), tel. 12069. Spoedeisende gevallen ook in het weekend, na telefonisch overleg. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. Ook 's avonds en in het weekend. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Open van maan dag tot en met vrijdag van 8.00-18.30 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. Uneven van lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie zaam maar zeker de plaatsen over die de experimentele, maar verou derde molens van het PEN bij Bur- gerbrug zullen vrijmaken. Ook voor de rehabilitatie van de mo lens bij Callantsoog worden (door anderen) voorbereidingen getrof fen. Technische ontwikkelingen- kosten moeite, geld en tijd. De olie-industrie heeft vijftig jaar no dig gehad om tot volle ontwikke ling te komen. Kernenergie is na vijftig jaar nog steeds niet be heersbaar en zal dat ook wel nooit worden. In slechts twintig jaar is op het gebied van windenergie een gigantische hoeveelheid ken nis ontwikkeld die nodig was om de rendementsverbetering (met een factor honderd!) te be werkstelligen van de Oud- Hollandse naar de hedendaagse high-tech windmolens. Het afgelopen weekend heb ik een bezoek gebracht aan de windmo lens bij Oudeschild. Onder aan de molens heb ik mij staan verbazen over de heisa die dergelijke projek- ten veroorzaken. De molens wek ken van dichtbij mijn bewondering door telkens weer de elementen te overwinnen. Nog los van hun nut tige functie. Geluidsoverlast van de wind? De wind om huis maakt meer lawaai. Bij de eisen die aan nieuwe woningen gesteld worden hoor je niets meer van die molens. Ik ben benieuwd wanneer de an dere cliché's van stal gehaald wor den. Alles op het gebied van windenergie is al onderzocht en weerlegd. Ik zag jarenlang de licht flitsen van de vuurtoren te Huis duinen door het slaapkamerraam. Ik kan niet de enige zijn. Wanneer gaat daar iemand over klagen? Ik verbaas mij er over dat mensen denken dat „ruimte" zo waardevol is voor Texel. Onderweg naar Texel kun je bijna overal meer ruimte om je heen ervaren. Het unieke eiland- karakter wordt naar mijn idee ab soluut niet bepaald door het „wijdse polderland". De kop van Noord-Holland lijkt er kaal door. De ruimte die Texel zo bijzonder maakt, is de ruimte van het Mars diep, daar ervaar ik Texel als een eiland. Over de railing van de boot ontvalt je als toerist de drukte. En ik kan het weten. Na een jaar of tien Amsterdam ben ik Texel gaan herwaarderen en ergens halverwe ge gaan wonen. Ik kom graag op Texel, maar liever niet in de zomer. Die drukte doet Texel meer kwaad dan een paar verre windmolens. Ruimte ervaar je als er weinige mensen zijn. Maar ook door de nietigheid van de windmolens zo dra je er enige afstand van hebt genomen. Ik heb de impressies B en w willen de organisatie „Seas at Risk" geen financiële onder steuning geven. De Waddenvere niging en de Werkgroep Noordzee hadden verzocht om een bijdrage van vijf cent per inwoner, oftewel ƒ650,- totaal. Seas at Risk, een fe deratie van milieu-organisaties uit alle Noordzeelanden, heeft het geld nodig om de besluitvorming van de Noordzeeministersconfe- rentie te beïnvloeden. Die inspan ningen zouden indirect ook in het belang van Texel, als kustgemeen- te, kunnen zijn. Het subsidiever zoek is echter in strijd met het gemeentelijk beleid: Seas at Risk is geen Texelse organisatie. De ge meenteraad moet zich er nog over buigen. Van 18 tot en met 25 maart staat sporthal 't Stappeland in het te ken van de Texelse kampioen schappen tennis op overdekte banen („indoor"). Deelname is al leen mogelijk voor leden van de Texelse tennisverenigingen en voor mensen die op Texel wonen. In de C/D-categorie kan in alle (vijf) onderdelen worden meege daan. Voor E-spelers en speelsters van 18 jaar en ouder is er in het enkelspel een extra on derdeel. Hetzelfde geldt voor de categorie gemengd dubbel 45 jaar en ouder. Deelnemers hoeven niet bang te zijn dat ze na één partij al uit gespeeld zijn: in de dubbels wordt altijd een verliezersronde gespeeld, bij de enkelspelen indien mogelijk. Gespeeld wordt om twee gewonnen sets. Inschrijffor mulieren worden opgestuurd naar de Texelse tennisclubs. Ook is op gave nu al mogelijk bij de Stappe- landhal, tel. 27000. De indoor-kampioenschappen wor den afgesloten met een feesta vond met buffet en muziek, waarop tevens de prijsuitreiking plaatsvindt. van Oranjewoud niet gezien, maar op de tekening van Niek Welboren is niet consequent dezelfde schaal gehanteerd. „Laten we zuinig zijn op wat ons nog rest: zon, wind en ruimte!" zegt Niek. Die eerste twee zijn nou juist de energiebronnen waar we niet zuinig mee hoeven om te springen, omdat ze nooit op raken! De onmogelijkheid van de provin cie om de afgesproken 250 mW te realiseren, bepaalt de noodzaak om goede mogelijkheden te be nutten. Cees Bakker, Heerhugowaard En het geschiedde in de dagen van het vroege voorjaar van 1994 dat wij ons voor één dag (er stond een huis te koop naast de vuurtoren en nadat wij de advertentie gezien hadden, konden we de slaap moeilijk vatten) naar Texel bega ven. Tenslotte kwamen we er al ruim zestien jaar met de regelmaat van de klok, alhoewel het de laatste jaren steeds minder werd en wij eigenlijk niet goed onder woorden konden brengen waar 'm dat nu precies in zat. Dus zwegen we er over. Tot die bewuste voor jaarsdag, waarop er van „voor jaar" geen sprake was, welnee, er woei ons een gure wind om de oren, regen striemde onze gezich ten, maar daar hadden wij ons nooit door laten afschrikken, daar maalden wij niet om. Waar we wel van schrokken, waren de nieuwe, onbegrijpelijke bouwsels die wij overal in het voorheen wonder schone landschap zagen oprijzen: in onze ogen armzalige nieuw- bouwwijkjes, die volgens de Texel se Courant, waar wij op geabonneerd zijn, „luxe bunga lowparken" heten. Natuurlijk wa ren wij al eerder in hoongelach uitgebarsten toen eenzelfde soort „slaapstad" bij De Krim uit de grond gestampt was. Wij hoopten vurig dat het daarbij zou blijven. Nee dus. We dachten met weemoed terug aan de eerste tien jaar dat wij op Texel verbleven. De vrijheid, de stilte als je die zocht, de winkels en kroegjes in Den Burg/De Koog wanneer je om aanspraak verle gen zat. De overzichtelijkheid daarvan. Wij wonen in een stad, moet u we ten, en alle steden worden uitge breid met nieuwe wijken, hoogbouw, laagbouw, foeilelijk, maar onontkoombaar in de Randstad. Vandaar dat wij ons zo graag en geregeld naar dat gelief de eiland spoedden en onze hoofden schudden wanneer vrien den en bekenden zeiden: „wat zoeken jullie daar toch? Dat is toch één grote toeristenmassa. Ga naar Vlieland of Schier, dèt is mooi, maar Texel?!" Wij wisten wel be ter, wij gingen altijd naar hetzelfde plekje, een verrukkelijk rustig bun galowpark aan de Zanddijk, pal Fietsers zijn hun leven niet zeker op de kruising Bernhard- laan/Waalderstaat. Dat vindt Pe ter Bakker (Groen Links), die felle kritiek uitte op plan van de ge meentelijke verkeerscommissie. Bakker pleitte donderdagavond voor verkeersremmers op de Bernhardlaan. Het kruispunt vormt de bottle neck in de verbinding tussen De Mars en het centrum van Den Burg. Door de verkeersheuvels in De Waalderstraat voor het kruispunt worden de fietsers vaak in het nauw gedreven. De verkeer scommissie wil daarom de Waal derstraat tussen de Maricoweg en de Bernhardlaan verbreden. Het verderop gelegen fietspad vanaf de Oosterenderweg aan de west kant wordt doorgetrokken tot de Maricoweg, zodat de fietsers niet meer schuin de Waalderstraat oprijden. Bakker was allerminst gelukkig met het voorstel. „De oversteekplaats is zeer onveilig. Op de Bernhardlaan wordt gere den bij het leven. Geen ouders in De Mars die hun kinderen op de fiets naar school sturen." Wethou der Poster (technisch beleid) nam het op voor de verkeerscommissie. „Daarin zitten specialisten." Bakker koesterde echter twijfels over de ambtelijke commissie. Zijn voorstel om de Bernhardlaan, on derdeel van de rondweg Den Burg, op dit punt van verkeersremmers te voorzien, werd goed ontvan gen. Zeker nu de bouw van de der de fase van De Mars op stapel staat. Poster beloofde het in stu die te nemen. onder de duinen met daarachter die weergaloze Slufter. En daarom juist gingen wij elke discussie ter zake uit de weg: hoe minder men sen zouden weten hoe het werkelijk was, hoe rustiger het zou blijven, nietwaar? Terug naar die „lentedag". Alvo rens naar de pont te rijden voor de terugreis, „doken" wij nog even met onze Drentse patrijshond de Slufter in. Geen mens te zien. Re gen en wind trotserend liepen wij nog even onze „driehoek" Gijs, de Drent, rende blij voor ons uit, ook hij is dol op Texel. Jawel, hij liep onaangelijnd (foei toch!), maar wij hebben hem goed onder appèl en zoals gezegd: geen mens te zien en die hond moet toch effe kunnen uitrennen... Plotseling kwamen er in de verte twee mensen aanlopen: een man en een vrouw. Omdat wij weten hoe het hoort, deden wij de hond direct aan de lijn. Dichterbij geko men riep de man: „Daa* bent u knap léét mee, mijnheer en me vrouw!" „O. Nou ja, hij is nu dus aangelijnd zoals u ziet." „Hebt u die bordjes niet gezien? Honden aan de lijn, HONDEN AAN DE LIJN, hoort u?!" Ja, wij hoorden hem, we zagen ook zijn vervaarlijk rood-aange- lopen gezicht en het chagrijnige smoelwerk van zijn vrouw. Wij mompelden maar wat en pro beerden door te lopen. Maar dat ging zomaar niet. „EN NOU OPGEDONDERD HIER!", brulde de man terwijl hij met priemende vinger naar ons wees. Wij wisten niet hoe snel we moesten „opdonderen". Recht streeks naar de auto, rechtstreeks naar de pont. Naar huis. Eerst zwegen we nog een tijdje. Daarna keken we elkaar aan en zeiden: „We houden het voor ge zien. Dit is ons Texel niet meer. En dat huis zullen we ook maar ver geten." Dat voorval in de Slufter was na tuurlijk een „incident", alhoewel het ons een raadsel is hoe het komt dat iemand in een dergelijk wonderschoon landschap met zo'n kop vol razernij kan rondlo pen. En natuurlijk heeft dat niks te maken met die hond, welnee, dit was iemand die letterlijk een stok zocht om een hond te slaan... (om God weet wat voor reden). Maar wij liepen al zestien jaar met (hond)en langs het strand en ook door de Slufter. Natuurlijk, wij le zen ook de berichten over honden die schapen aanvallen, wij hebben weet van „verstoring van wild", wij zijn extra beducht in het broed- X - seizoen, maar iedereen die ver stand van honden heeft, weet dat het altijd aangelijn moeten lopen voor honden een verschrikking is. Zeker voor „stadse" honden... Regels. Verbodsbordjes. Roton des. Nieuwbouwparken. Ze schie ten als paddestoelen uit de grond en elke keer als wij hier komen zijn er weer nieuwe. Lazen wij niet in de Texelse Cou rant dat de totaalomzet op het ei land de laatste jaren tegenvalt? Spraken wij laatst niet een stel goede vrienden die al dertig jaar op Texel kwamen en die nu hun huisje verkocht hebben omdat zij hun oude, vertrouwde „Texel- gevoel" zijn kwijtgeraakt. Wij zijn blijkbaar de enigen niet. Tenslotte: we schrijven nu januari 1995 en we zijn er tóch weer. Hoe dat zo? Welnu, de drukke kerstda gen, Oud en Nieuw waren voorbij, we ruimden de boom en versierin gen op, realiseerden ons dat er een jaar vol bezigheden op ons lag te wachten, maar moest dat me teen? Al lezend in de Texels Cou rant overviel mij op 5 januari plotseling een gevoel dat zich het best laat omschrijven als heimwee... Dus zei ik: „Zullen we het nog één keer proberen?" Omdat man en ik elkaar vaak op telepatische wijze verstaan, antwoordde hij: „Ja, bel maar". En de volgende dag ver trokken we. Het stormt. Winterse buien. Het is stil in de Slufter. We treffen het met een dik pak sneeuw. En zijn opgetogen. Net als vroeger. Echte liefde slijt niet zo gauw. Vlak voor ze gingen sluiten, heb ben we nog twee keer gegeten bij het onovertroffen Café De Slufter, waar ons onveranderlijk een aller hartelijkst welkom wacht: „Ha! Zijn jullie er weer!" Het „drankje van het huis", als altijd aangebo den door die vriendelijke Henk v.d. Star... En dan die boekhandel in Den Burg: Het Open Boek! Boeken en tijdschriften die je bij ons in de stad nergens kunt krijgen, vind je bij Theo Timmer. Een boekhandel uit duizenden! En, last but not least: Kees en Nely Wetsteen, beheerders van ons park „Tamarisk", die (nee, niet zeuren) gewoon de aardigste men sen van heel Texel zijn. Kortqm: voorlopig proberen we te blijven komen. Maar dan moeten we het héél goed uitkienen wan neer. Half januari. Misschien begin november. Méér zit er niet in. Helaas. Bertien Dijkstra-de Moor, Utrecht Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Martijn Beers Barry v.d. Veen Alexander Elias Liesbeth van Es Floortje Janssen Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jacqueline Leijen Jitse Betsema Susan Kooiman Petra Hin Peter Broekman Martijn Barendregt Sophia Boon Susan Boon Petra Kooiman Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Freek-Jan Buijsman Trisha Koster Mw. Brouwer J. Hillen Ricardo de Graaf Evelien Veeger J. Flier Erwin Goënga Tobias van der Zee Daniëlle van Leersum Mara Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg Houtstr Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./ Kogerstr 1-57/2-74 Jan Reystr. vr.tc Ward Terpstra di.tc De Mars (oudste deel)/Spinbaan De Mars v a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Kofbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland, Postw., Oorsprongw., Holland- sew., Hoofdw. (ged.) Vuurtoren/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw., Marsw Kadijksw., Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr, Hallerweg 51/55, Schilderw 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68, Waterw Zuidhaffel Westerw., Driehuizen, Keesomln 45, Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw v.a. 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw., Hemmerw., Emmaln.33, De Grie Slufterweg/Zanddijk •2» 12573 15579 12038 14301 16831 10022 14030 10131 13640 14478 10443 12763 19258 17956 16344 18235 13956 17908 16362 11231 16474 18307 18332 18635 18869 14375 19582 12836 19395 14216 12229 14607 15365 18915 19653 11653 Den Burg A: Gollards/Samen Eén. Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Bmnenburg, Burgwal, P. v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-31, Gravenstraat. Groeneplaats! Hogerstraat. Ada van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39. Mo lenstraat, Molendwarsstraat, Parkstraat. Schilderend 6 en 10. Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang. Warmoesstraat, Weststraat. Weverstraat, Pater Witteplein. Zwaan straat. Den Burg A1: ,,St. Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Dumreep Den Burg B: Achterom. Bernardlaan 50- even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelminalaan 7 oneven en 50-120 even, Wilsterstraat Den Burg C. Beatrixlaan 145-.. oneven en 60- even. W. van Beierenstraat, Boo- gerd, Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76- even, lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan, Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr Den Burg E: Bernhardlaan 123-... oneven, Maricoweg. Schoonoordsingel, Waal derstraat 2-48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7, Schilderend 1-143 one ven en 20-146 even, Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9