Informatiemiddag over opvang asielzoekers (ORT Texels 1 Familieberichten Texelaartjes Fancy fair in Bethel Wonderlijke finale dobbel-spektakel KTF is terug op het goede spoor Lezing over natuurbeeld Jubileumjaar voor Scouting Puzzel levert Disneyprijs op TEXELSE J> C0URANT Een laatste groet voor Corry Wel uit mijn leven, voor altijd in mijn hart. Tjits 3-3-1955 3-3-1995 40 jaar Marius en Trijntje Eelman-Bakker U bent van harte welkom op onze receptie van 17.00 tot 18.00 uur in Hotel Tatenhove, Bosrand- weg 202 te De Koog. Ons adres: Boodtlaan 60, 1796 BG De Koog. Overweegt u een cadeau, dan graag zo SJ Daar het onmogelijk is iedereen te bellen, wil ik u hierbij mededelen dat ik m.i.v. vandaag ben opgenomen in het Gemini-ziekenhuis afd. orthopedie, 5e etage - zuid. Coby Beuving Hierbij willen we al onze vrienden en familie bedanken voor hun bijdrage op onze trouwdag. In het bijzonder Klaas, Inge, Just Marry, Ina en Wobbe. Het was fantastisch. Peter en Wieneke INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,50 (incl. btw) Lanzarote, 5 maart a.s., 5 dagen ƒ595,-, 12 dagen ƒ725,-, vlucht app Info Reisburo Texel Holland In ternational, daar boek je je vakantiel „Hallo, hier ben ik" Na negen maanden in mamma's buik te heb ben rondgecrosst, heb ik besloten de sprong naar buiten te wagen. 26 februari 1995 Mijn naam is Geert Daniël Mijn roepnaam is Daniël Mijn trotse ouders zijn: Karin en Arie Eelman-v.d. Slikke Thijsselaan 47 1791 VE Den Burg Ouders en kind rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Voor bezoek graag even bellen 02220 - 12924. Vrijdag a.s. nieuwe theo riecursus. Voor opgave: Rijschool Wetsteen, tel. 11778. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend Gerben van der Feen kreeg zijn jubileumspeld van mevr. De Koning onderdeel werd een duidelijke en vlotte toelichting gegeven door de dirigent. Lynwoodvan Ord Hu- me klonk zeer muzikaal met fraaie nuanceringen en Choral and Rock-out" van Ted Huggens werd fraai uitgevoerd. De moeilijke te- genmelodie kwam er niet hele maal vlekkeloos uit, maar het fuga-achtige middendeel en het machtige slot maakten indruk. Het uitvoeren van zo'n werk met zulke interessante muzikale ontwikkelin gen is een hele opgave. De leden van K.T.F. hebben bij het thuis stu deren van hun partijen de handen meer dan vol. De Spiritual Mo ments" van Dizzy Stratford lever den fraai gekleurde samenklanken op en de fraaie melodieën, die over de verschillende instrumenten groepen verdeeld zijn, kwamen, behoudens enkele onzuiverheden in de lagere regionen, zeer goed tot hun recht. Mede door de aan trekkelijke ritmische gegevens kreeg dit stuk een zeer goede en onderbouwde uitvoering. Vervolgens werd een vierdelige „American Folk Suite" van Harold Walters uitgevoerd. Volksliedjes gekoppeld aan landschapsschilde ringen in niet-alledaagse samen klanken wisselden elkaar af en de gedempte trompetten gaven het stuk een heel aparte sfeer. Hoogtepunt in het programma was de uitvoering van „La Storia" dat nog niet zo lang geleden door componist Jacob de Haan werd geschreven. Dit zeer boeiende stuk vol dreigende en lyrische klanken, waarbij elke toehoorder zijn eigen verhaal kon invullen, werd heel behoorlijk uitgevoerd. Verder klonk er een selectie van muziek uit „The Phantom of the Opera van Webber in een bewer king van Johan de Meij. Dit is prachtige melodieuze muziek, waarbij zelfs een key board werd gebruikt, dat jammer genoeg helemaal niet stemde bij het orkest. Tijdens de uitvoering van dit stuk paradeerde op het ho ge zijbalkon van de fraaie Koning hal het spook van de opera met zijn aanbedene om tenslotte in, voor het publiek stinkende, rook en vuur in de diepte te verdwijnen. Voordat de pittige mars „Punjaub" klonk was er mevrouw Koning van de „Bond" om penningmeester Gerben v.d. Feen te huldigen voor zijn veertigjarig jubileum als muzi kant, waarvan hij er 23 bij K.T.F. doorbracht. Dezelfde huldiging viel ook nog ten deel aan dirigent Frank Meijer. Tijdens het programma was er ook nog een huldiging geweest van een zestal jeugdleden van het korps die al twaalf-en-een-half jaar lid zijn van K.T.F. Hierbij sprak de voorzitter de hoop uit dat er zich op korte termijn meer jeugdleden zullen melden. In samenwerking met de muziekschool kan dan de opleiding plaatsvinden, waardoor de toekomst van het korps wat rooskleuriger zal worden. Als toegift klonk nog een populair stuk, waarbij het publiek mocht meefluiten, waarmee een eind kwam aan een zeer interessant concert. Mede door de inbreng van dirigent Frank Meijer heeft K.T.F. nog steeds en wederom een zeer belangrijke functie in het Texels muziekleven. Frans Visser Zusterkring De Duinroos houdt woensdag in de Bethelkapel in Zuid-Eierland vanaf 14.00 uur een fancy fair. Om 20.00 uur begint een bingo-avond. De opbrengst gaat naar een nog nader aan te wijzen goed doel. Kistkalveren. De dierenbescher ming voert actie tegen kistkalve ren. Dat gebeurt ook op Texel. Protestbrieven zijn af te halen bij OSG De Hogeberg of telefonisch aan te vragen via 02230-35169. Bij informatiestands kunnen be zoekers terecht met vragen als: Hoe verloopt de asielprocedure? Hoeveel zakgeld krijgen asielzoe kers per week? Hoeveel medewer kers zijn er en welke taken hebben zij? Wat doen asielzoekers nou tij- Witte Engel. In atelier De Witte Engel begint maandag 6 maart de cursus Seizoenentafel II. Informa tie: 13644. De stamgasten van café In den Grooten Slock houden van origi nele spelletjes. Zaterdagavond hielden ze voor het vijfde achter eenvolgende jaar het „Open Ne derlands kampioenschap Mexicaantje". Ditmaal bleek Lin da Wonder het bekende dob belspel het beste te beheersen. Of Vrouwe Fortuna een beslissen de rol speelde, valt niet te achter halen, maar in elk geval deed de winnares haar achternaam alle eer aan. In de finale tegen Frank Sik- ma zorgde ze voor een wonder baarlijke stunt door liefst driemaal achtereen 21 („Mexicaantje") te gooien. Linda Wonder sleepte zo overtuigend de overwinningsbeker in de wacht. Daarnaast verdiende ze een scala aan prijzen en hoefde ze bovendien geen „kneuzevijfje" in de pot te stoppen. De eindstrijd speelde zich af in een ware hek senketel, met de twee finalisten op twee stoelen tegenover elkaar op het biljart. Dat het kan verkeren in deze „sport" bleek uit de prestatie van Jacco van Leeuwen. De winnaar van vortg jaar beet meteen al in het stof; slechts Walter Witvliet, die de poedelprijs kreeg, lag eerder uti het toernooi. Na Wonder en Sikma eindigde Erik Boogaard als derde, Willem van Veen als vierde en Erik Jan Geus als vijfde. terdagavond gaf het Koninklijk xels Fanfarecorps de gebruikelij- winteruitvoering in de Koning- onder leiding van de nieuwe igent Frank Meijer. Het aantrek- n van deze veelzijdige musicus dirigent heeft voor het korps er positieve gevolgen gehad. \naf september is men met grote )ortvarendheid aan het nieuwe ogramma begonnen en het re- iltaat van deze intensieve studie 3 s dan ook zeer duidelijk wrbaar. ank Meijer, die in Medemblik oont, heeft nog enkele korpsen tder zijn hoede, is stads- iiaardier van Monnikendam, or- mist in Bovenkarspel, koordiri- >nt in Haarlem en bespeelt (der de trombone en het clave- 7ibel. In zijn optreden als diri- nt is deze muzikale bagage lidelijk merkbaar. Zijn bewegin- >n zijn summier en doeltreffend i zijn directie gebeurt vrijwel los m de partituur, waardoor het contact met de muzikanten opti maal is. De ruim driehonderd aanwezigen hebben voor de pauze de drum band in actie gezien. Deze groep slagwerkers staat onder leiding van Henk Beijert en de verschillen de marsen werden met veel routi ne ten gehore gebrachtDe afwisseling tussen de scherpe en doffe trommels, het gebruik van woodblock, koebel en stokjes wa ren voldoende om de aandacht van het publiek vast te houden. Het optreden van de verschillende groepen majorettes stond nog dui delijk in het teken van de opbouw. Onder de nieuw aangetreden lei ding is men nog zoekende naar een eigen stijl, waarbij de echte creativiteit nog niet helemaal aan wezig is. Leuk was de verschillend gekleurde kleding van de groep negen- tot veertienjarigen. Minder leuk was de keiharde muziek uit de luidsprekers die blijkbaar altijd wordt toegepast wanneer de ma jorettes in de zaal optreden. Na de pauze met verloting werd het programma verder alleen door het fanfarekorps verzorgd. Bij elk dens hun verblijf op Texel? Hoe lang blijven ze? Informatie wordt verschaft door Vluchtelingenwerk, Amnesty In ternational, de werkgroep Anti discriminatie, de gezamenlijke ker ken, het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) en de ge meente. Behalve kraampjes draait er ook een videofilm en is er ver maak voor de kinderen. Op Texel dient naast Panorama ook Motel Texel in De Koog als noodopvang. Totaal verblijven er ruim 150 asielzoekers, die in af wachting zijn van hun procedure. Zij worden begeleid door het COA en plaatselijke vrijwilligers. Er zijn tal van activiteiten in de opvanglo- katies: recreatief, maar ook voor- Op donderdagavond zal in Eco- Mare de laatste winterlezing van dit seizoen worden gehouden. Veldbioloog Arthur Oosterbaan spreekt over het beeld dat men sen op Texel hebben van de na tuur en de natuurbescherming en de veranderingen daarin sinds Thijsse. Wat is de rol van de mens in de na tuur? Gaat iemand er op uit om ei eren te zoeken? Stel, er komt een plan om van driekwart van Texel één groot natuurpark te maken. Wat vinden bewoners daar dan van? Bedreigend, een schande, saai of fantastisch? Texelaars en overkanters verschillen over na tuurbescherming vaak nogal van mening, heeft de spreker gemerkt. Hoe komt dat? Hoe moet de na- tuurlobby nu verder, nu ze machtig zijn geworden? Arthur Oosterbaan zal proberen deze vragen te bespreken. Aanvang 20.00 uur, toegang ƒ5,- inclusief koffie/thee. DINSDAG 28 FEBRUARI 1995 lichting over de Nederlandse samenleving en uiteraard ook taal lessen. Daarnaast draaien steeds vaker asielzoekers mee in het Texelse verenigi ngsleven en gaan veel kinderen op Texel naar school. Geprobeerd wordt het verblijf zo nuttig mogelijk te besteden. Zo zijn er plannen voor het opzetten van een fietsenwerkplaats. Scouting Texel viert dit jaar het vijftigjarig bestaan. Op 21 oktober 1945 zag de club het levenslicht onder de naam „St. Jeroen Groep". Nestor Nick Slijderink sr. kondigt aan dat het een jubeljaar wordt met veel activiteiten. Voor een grootse reünie op zaterdag 30 september worden oud-leden en - leiding gezocht, ledereen wordt verzocht zich te melden bij Kees van Heerwaarden (072-611565) of Adri Schoo (10082). Ook Texel se oud-leden worden verzocht zich op te geven. Op 25 maart wordt de Scouting- dag gehouden. Op 1 en 2 april is voor de vijftiende keer. het milieu weekend. Verder wordt waar schijnlijk in augustus een herden king gehouden met Engetse gasten, wegens de schipbreuk van zeeverkenners die 45 jaar geleden plaatsvond. Een beetje beduusd was de acht jarige Lydia Fes ten wel. Zaterdag kreeg ze uit handen van Music Store-eigenaar Fred Winkel één van de tien Fantasia-boxeneen gelimiteerde en daardoor kostbare uitgave van de eerste Disneyfilm met een CD en litho's. De jonge Texelse won de prijs in een lande lijke wedstrijd over de Disneyfilm „Sneeuwwitje", waarvoor een puzzel moest worden opgelost. Er waren 7500 inzendingen. IFoto March Hei/nanl A.s. zondag 5 maart voor lezen voor volwassenen door Ineke Cohen in Ta veerne de Twaalf Balcken. Aanvang 15.30 uur, kaar ten ƒ5,- bij Nauta Boek en Twaalf Balcken. Natuurvoeding De Vlier, Hogerstraat 15, Den Burg. Vrijdag a.s. nieuwe theo riecursus. Voor opgave: Rijschool Wetsteen, tel. 11778. Sokkenwol Neveda, Scheepjes, Zareska met 40% en 75% wol vindt u bij Wolboetiek 't Skuurtje. Voor pasfoto's in kleur of zwart-wit. Nauta Foto, 14924. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Service Center Texel, 11777. Te koop: Solex, nieuw model, tel. 10431. Zaterdag feestavond s.v. De Koog, voor leden en donateurs. A.s. woensdag: jaarverga dering G.V.O. Aanvang: 20.30 uur in jeugd- gebouw. Vlaaienreclame vrijdag en zaterdag appel/abrikozen- vlaai van ƒ15,95 voor ƒ12,95. Banketbakkerij Ofrein, tel. 12060. Dansclub Madira verzorgt zaterdag 4 maart een dansavond voor iedereen die van een dansje houdt en een avondje uit wil. Het wordt gehouden in de Schouwburgzaal van de Lindeboom, aanvang 20.30 uur. Entree f 5,- p.p. Deze keer mag een taartje in het middelpunt van de belangstelling staan Daarom van woensdag tot en met zaterdag het chocoladetaartje in zes- kantvorm voor ƒ14,95 per stuk. Voor de liefhebbers van kadetten deze week 6 stuks voor ƒ1,75. Bakkerij Timmer Oosterend. Videovoordeel: 3 films, 3 dagen, ƒ15,-. Filmclub Nauta CD. Vakantie t/m 11 móart. Bakker Juwelier. CD - wisselaars voor 100 CD's - Service Center Texel, 11777 Een vlotte trui voor ƒ25,- pakket. Wolboetiek 't Skuurtje. Klusjesman gevraagd. Tel. 17072. Woonruimte gezocht? Te h.: sta-caravan van 1/4 - 1/11. Tel. 17729. 3x op de kiek voor 25 piek. Nauta Foto, 14924. T.k.. koel/vriescomb. 160/ 60 lit. i.z.g.st. Tel. 15457, na 18.00 uur. We hebben weer veel bloeiende voorjaarsplan- ten. Tuincentrum v/d Werve. Gratis af te halen: kinder- ledikantje. Tel. 16305. SCT satelliet - TV - Servi ce Center Texel, 11777. A.s. woensdag: jaarverga dering G.V.O. Aanvang: 20.30 uur in jeugd- gebouw. Vlaaienreclame vrijdag en zaterdag appel/abrikozen- vlaai van ƒ15,95 voor ƒ12,95. Banketbakkerij Ofrein, tel. 12060. Dansclub Madira verzorgt zaterdag 4 maart een dansavond voor iedereen die van een dansje houdt en een avondje uit wil. Het wordt gehouden in de Schouwburgzaal van de Lindeboom, aanvang 20.30 uur. Entree ƒ5,- p.p. Deze keer mag een taartje in het middelpunt van de belangstelling staan. Daarom van woensdag tot en met zaterdag het chocoladetaartje in zes- kantvorm voor ƒ14,95 per stuk. Voor de liefhebbers van kadetten deze week 6 stuks voor ƒ1,75. Bakkerij Timmer Oosterend. Videovoordeel: 3 films, 3 dagen, ƒ15,-. Filmclub Nauta CD. Wij stoppen extra mega- korrels cottage cheese in onze potten, om op te eten dus. Van St. Donatus natuurlijk. Di-middag, donderdag en zaterdag verkoop aan de boerderij- proeverij. Bungalows in Nederland en België, o.a. Center Pares, Gran Dorado, Sun Pares, enz. vindt u bij Reisburo Texel Holland In ternational, daar boek je je vakantie! Pakket geruwde schapen wol gebreid met nld. 5 snel klaar, ƒ25,- pakket, "Wolboetiek 't Skuurtje". Pioneer Car stereo, Servi ce Center Texel, 11777. Winners or loosers. Onze kwark smaakt voor ieder een even zuur. Een uitste kend produkt van biologisch dynamische kwaliteit. U wint bij ons altijd de kwarkpot (Jack). St. Donatus dus. T.k.: cavia's, dwergkonij nen, geiten, duiven, mini- schapen, gevr. pauwen, tel. 19497. Bij ons is het weer voor jaar. Volop violen, primu las enz. ook weer vers van 't land mooie bloemkool. Peter v. Heerwaarden, Beatrixl. 17, tel. 12573 Ook voor kamerplanten moet u bij ons zijn, diverse soorten bloeiend en met bloeiend. Tuincentrum v.d. Werve. Bazar voor Kenia zat. 4 mrt., jeugdgebouw O'end om 10.00 u. met rad v. avontuur. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd, satel liet, scanners, etc Service Center Texel, 11777. U hoeft zich met te scha men, wij vinden namelijk ook ijs een bijzonder lek ker produkt in de winter. Natuurlijk lekker boerderij ijs van St. Donatus. A.s. woensdag: jaarverga dering G.V.O. Aanvang: 20.30 uur in jeugd gebouw. De specialist voor exclu sieve Texelse kadoos is Kunsthandel Hans van der Klift. In onze collectie vindt u schilderijen, aqua rellen en tekeningen van Blok van der Velden, aquarellen van Hans Be- noist, tekeningen van Nel Koorn-Kikkert, houtsnede van Neeltje van Slooten en 17e en 18e eeuwse kaarten en prenten van ons eiland. Maandagavond 6 maart (13, 20 maart) cursus moeder aarde, wortelkind jes, lentefee. Atelier de Witte Engel. x T.k.a.: Opel Kadett 1 4 15" LM velgen, nwe. banden, tr.h. get.glas sunroof, bj.'90, vr.pr. ƒ14.000,-. Tel. 17524 na 17.00 u. ■nieuwe KTF-dirigent leidde het orkest met joviale gebaren. IFoto's Tessa de Craaffl Na een moedige strijd is van ons heen- Qegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Corry Mosk weduwe van Geert Kopenga Vlaaienreclame vrijdag en zaterdag appel/abrikozen- vlaai van ƒ15,95 voor ƒ12,95. Banketbakkerij Ofrein, tel. 12060. T.k.a. pittige brommer (automaat) 4 jaar oud en in goede staat, ƒ300,- (in cl. verz.). Tel. 15769. Wateronthardingl MM!!!!! Nu 3 maanden op proef. Documentatie, bel 13637. Turkije, vertrek 4 april, 8 daagse rondreis Istanbul- Cappadocië 1 week strandvakantie Alanya Hotel Kleopatra Inn, ƒ1195,- per persoon. Reis buro Texel Holland Inter national, daar boek je je vakantie' Voor aanleg van (sierbe strating en tegelwerk om huis, in tuin en terras, bel 15405 Woensdag in De Vitami nebron: gekookte bieten, halve kilo ƒ0,95. Donderdag in de Vitami nebron: gesn. koolmix met 'venkel, halve kilo ƒ0,95. Vrijdag in De Vitamine bron: geschrapte wortel tjes, halve kilo, ƒ0,95. Nu bij Bo's hk. Weverstr./ Steenenpl. div. jeans en sweaters per stuk ƒ25,-. Fax verzenden. Nauta Fo to 14924. Voor 'n perfecte trouwre portage Nauta Foto, 14924. Abraham of Sarah ge zien? Zelfgemaakte sala de al vanaf ƒ35,-. Ruud Boom Catering Service, tel. 13791. T.koop: autost. ƒ25,-; Bo- Bike kinderzitje ƒ50,-; Rie ten fietsmand f20,-; Trap schaarhekje ƒ10,-. Tel. 12554. Vermist: grijze dames fiets, opoemodel, merk Twenties, tel. 14326. Texelaars die meer willen weten over de opvang van asielzoekers zijn vrijdag welkom in „Panora ma". In de herberg aan de Schansweg, waar sinds januari zo'n zestig vluchtelingen onder dak krijgen, kan men 's middags van half twee tot half zes terecht. Doel is het bevorderen van weder zijds begrip tussen asielzoekers en Nederlanders. Nu ik er niet meer ben, wil ik iedereen te| bedanken voor de liefde en steun dié ik de afgelopen tijd van u allen heb mogen ontvangen. Het is mij tot grote steun geweest. Corry Kopenga-Mosk Na een moedig gedragen ziekte is vredig e| van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Jacoba Cornelia Kopenga-Mosk in de leeftijd van 65 jaar. Siets Pieter en Gré Niels David Mariska John en Naomi Vivian (Texel, 27 februari 1995 lBotterstraat 17, 1794 AC Oosterend. |De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 3 ■maart om 11.00 uur in het crematorium te ■Schagen. ■Gelegenheid tot condoleren is er aan huis op ■donderdag 2 maart van 19.00 uur tot 21.00 "T en na de crematie in het crematorium. IGeen bloemen, geen toespraken, liever een 9'ft aan het kon. Wilhelminafonds. Stien t en Bernard t Fien en Wim t Nel en Jan Tiny en Kees Guur t en Jan t Jaap en Catrien Henny en Ben Marja en Peter Aangeb. 5 TESO- aandelen, nom. ƒ25,-. Bro.nr. 1590 aan bur. Tex.Crt. Vele kleuren heide, ook grote heide op pot Tuin centrum v/d Werve. A.s. woensdag: jaarver gadering G.V.O. Aanvang: 20.30 uur in jeugd gebouw. A.s. zondag 5 maart voor lezen voor volwassenen door Ineke Cohen in Ta veerne de Twaalf Balcken. Aanvang 15.30 uur, kaar ten ƒ5,- bij Nauta Boek en Twaalf Balcken. Natuurvoeding De Vlier, Hogerstraat 15, Den Burg

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3