fimmimtm itMtmtmiw ItiUiMtmtn &s [REBECCA Wisseling van wacht voor Hotel Rebecca mm pension TEXELSECOURANT Eilandcompetitie volleybal Bedrijvig^/ Roel Buijs pacht „Loodsmansduin" Wat ik zeggen wou. Wat ik zeggen wou. Lezing Tjitske Lemstra Radio Texel draait Texelse Top 123 Waarom? Klaverjastoppers scoren allen hoog Vleermuis in dorpshuismuur Jac. P. Thijssepark Dammer Vlaming goed op dreef Bazaar voor het Ken ia project on /olleybalinstuif uur struikelblok springwedstrijd èxel 1 kampioen lioren zaalvoetbal Voetbalsters pakken winst DISCLOSURE: ongewenste intimiteiten jenefiet-concert an Van Beurden in De Kuip VRIJDAG 3 MAART 1995 Fenny Hopman en Ruth de Ruwe deden het ook weer goed met 7266 punten, gevolgd door het koppel Henk Bakker-Cees Vinke met 7234 punten. Jelle Wiersma-Johan Vinke wer den vierde met 7143 punten en Klaas Westdorp-Lieuwe v.d. Veen scoorden 7097 punten en staan nog steeds eerste in het klasse ment en tweede in de derde perio de. Erik Jan Geus en Peter de Porto staan daarin eerste. Totaalklassement: Hans Westdorp-Lieuwe v.d. Veen 36917, Freek en Gerda Veeger 134564; Jelle Wiersma-Johan Vinke 134123; Fenny Hopman-Ruth de Ruwe 133926; Roel de Zwart-Carlo Bos 133719; Willem en Nel Koomen 132253; Jaap en Theo Witte 132014, Karei v. Heerwaarden-Rob Caspers 131181. Derde periode: Erik J. Geus-Peter de Porto 11443; Hans Westdorp-Lieuwe v.d. Veen 11355, Fenny Hopman-Ruth de Ruwe 11063; Jelle Wiersma-Johan Vinke 10878; Freek en Gerda Veeger 10796. Programma dinsdag 7 maart: Veld A mannen: 18.30 u. Tex. Auto-Teso J. Zoetelief 19.15 u. Pilaar-Handicap A. Daalder 20.00 u. Gr. Slock2-Perf.bodies J. Mets 20.45 u. ABN/Amro-Paal 9 B. Zegeren 21.30 u. Cocky's-Meub.h.Texel C.Konmg 22.15 u. DGM-P.28/Krim G.J. de Wit Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. Waayer-Klif R. Bakker 19.15 u. LenR-Zandloper B. Zegeren 20.00 u. Beverd.-Tatenh.2 T. v. Maanen 20.45 u. Ecomare-NBC G. Duinker 21.30 u. Timmers-Wiersma J. de Ruyter 22.15 u. Rival-Smash M. Wieringa Veld C vrouwen: 18.30 u. 7 Prov.-Durper De Vlier 19.15 u. Westerl.-DeVlier G. Stiggelbout 20.00 u. I. de Boer-Texèle R. Stam 20.45 u. Question-NIOZ J. de Ruyter 21.30 u. Vespertina-Leydekk. C.de Graaf 22.15 u. Eierl. Huis-Klif 12 Vespertina Wedstrijdleiding: Kees en Ward, tel. 18593. Uitslagen: Fitt-Tex. Autocentrale 1-2; Teso-Graaf Spuiterij 0-3; Tatenhove 1-Kobeko 0-3, Ar- chit. Uriot-12 Balcken 3-0; ABN/AMRO- Meubelhuis Texel 1-2; Maarcobouw- Perfect Bodies 3-0, Zeilmakerij-Cohen 3-0; Top Tien-Wiersma Antiek 2-1, Rival- Schiphorst 1-2, Timmers Bakkerij-Vissers bouw 1-2, Bosma Woninginrichting- Smash '68 3-0; RWS-Grooten Slock 2 1-2; Westerlaken-NIOZ 3-0; Haarstudio Beautique Texèle 3-0; Vespertma-De Vlier 3-0; Eierlandsche Huis-Leydekkers 3-0; Durper Drup-Klif 12 2-1, 7 Provinciën- Slag. lepe de Boer 0-3. Het is welletjes geweest. Om die reden hebben Mies en Ig Plaats man hun hotel Rebecca in De Waal verkocht. Nieuwe eigenaars zijn Marjan en René Braspenning, die het bedrijf op dezelfde voet zullen voortzetten. Dertig jaar geleden begonnen het echtpaar Plaatsman in hun woning met logies met ontbijt. „We had den vier bedden en op de gang een wastafel met koud en warm stromend water. Daar kon je een plastic zeil voor trekken en als het licht brandde was het bezet....", vertelt Mies Plaatsman. „In die tijd vond iedereen dat heel gewoon." Toen ze zo'n 23 jaar geleden besloten met een hotel te begin nen, werd daar erg negatief over gedacht op het eiland. Ig Plaats man: „Niemand dacht dat het zou lukken in De Waal, ver weg van zee en strand. We kregen slechts van één iemand steun: oud VVV- directeur Jaap Dekker. Hij heeft ons steeds moed ingepraat." Het bedrijf draaide op rolletjes en verwierf zich een goede naam. Veel gasten kwamen jaar in jaar uit terug. Vandaar dat het afscheid het echtpaar wel een beetje moei lijk valt. „Verkopen is niet zo'n punt, maar dan begint het pas", Roel Buijs (23) en zijn vriendin Nelia Vlaming worden de nieuwe pachters van het restaurant van „Loodsmansduin". Ze hebben de inventaris overgenomen van de familie M. Maduro die er na drie jaar een punt achter zet. De overdracht heeft plaatsgevon den. Buijs pacht ook het gebouw van de Recreatiestichting. Het café-restaurant waarbij ook een snackbar hoort, heeft in de zomer een kantinefunctie voor de camping. Na zijn opleiding aan de Middelba re Hotel School werkte Roel Buijs als kok en kelner in Grand Café De Kelder in Den Burg. Zijn vriendin deed tien jaar horeca-ervaring op in het vliegveldrestaurant en in De Branding in De Koog* zucht Plaatsman. Hij blijft voorlo pig nog werkzaam bij de Pen. „Maar ook daar is het een kwestie van afbouwen. Ik ben eigenlijk op twee plaatsen zaken aan het ont mantelen!" Zijn vrouw heeft het druk met het inrichten van de nieuwe woning in Den Burg. „En daarna zal ik wel weer wat gaan doen, alleen iets minder intensief." Marjan en René Braspenning ko men uit Hoorn. Ze hielden zich be zig met de ontwikkeling van vakantiehuisjes en kwamen daar door in contact met de makelaar die het hotel in zijn pakket had. „We wilden altijd al graag zoiets. Eén keer kijken was voldoende, toen waren we gelijk verkocht." René Braspenning heeft zich twin tig jaar bij de luchtmacht bezig ge houden met personele en logistieke zaken, terwijl zijn vrouw na haar studie verschillende banen had en de zorg voor de twee zo nen. Veel werkervaring dus, maar niet in het hotelwezen. „Het is een nieuwe uitdaging." De formule, een gezellig familiehotel, wordt gehandhaafd. „Maar we zullen er natuurlijk een eigen invulling aan geven." Een feest ter afscheid van het ver trekkende echtpaar komt er niet. „We zijn al een half jaar bezig af scheid te nemen van de vaste gasten. Verder blijven we op het eiland hoor, dus we komen ieder een keus wel tegen", aldus Ig en Mies Plaatsman. Komend en gaand, op de voorgrond Mies en Ig Plaatsman, staand Marjan en René Braspenning (Foto Tessa de Graaft) zaalvoetbal te interesseren. De maximum leeftijd is veertien jaar. De stand bij de junioren is: 1. Texel 1; 2. ASC Texel,3. Texel 2; 4 Klif, 5. Oosterend; 6. De Koog; 7. Casino. De van de EO-koffieochtenden be kende Tjitske Lemstra uit Drieber gen verzorgt donderdag a.s. een lezing op Texel. Zij is te gast op de interkerkelijke koffieochtend voor vrouwen in Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. Haar le zing, die om 9.15 uur begint, heeft als titel „Teleurgesteld, en dan7", ledereen mag de bijeenkomst gra tis bijwonen, een creche en boe kentafel zijn aanwezig. Informatie: Nelie Pranger, Sluyscoog 35, Den Burg, tel. 14200. Over de hele wereld bestaan er heel veel hitlijsten, maar nog nooit was er een compleet hit overzicht op de Texelse radio. Daar gaat morgen verandering in komen. Radio Texel presenteert dan namelijk de Texelse Top 123 aller tijden. Tussen 7.00 en 18.00 uur worden de 123 beste platen van de afgelo pen 45 jaar gedraaid. De muziek wordt afgewisseld met hoogte punten uit het nieuws en sportge beurtenissen uit de geschiedenis. Natuurlijk worden er ook leuke prijzen verloot. Deze Top 123 aller tijden is samen gesteld door o.a. de luisteraars van Radio Texel. Hoofdsponsor is The Music Store. Discjockeys zijn Jelle de Wolf en Mark Kemper. Andere programma's: Zaterdag 4 maart 20.30 uur: Fami liequiz, 1001 vragenspel. Vrijdag 21.00-22.00 uur: Nieuw programma „Nachtclub" lichte, wat oudere jazzmuziek (zowel Frans als Italiaans) met o.a. Ella Fitzgerald. Presentatie Gerard Schrama. 1 Waarom? Valt er een bom op onze mooie eerste lentedag. Waarom? Omdat schieten makkelijker en leuker is dan schaken. Omdat te weinig mensen zich ver zetten tegen Zinloos geweld. Daarom. Coja van Arkel-Sluiter, Oosterend. De twintigste speelavond van kla- verjasclub Den Burg leverde nage noeg geen veranderingen op in het klassement. Alle koplopers scoorden hoog. Freek en Gerda Veegers behaalden de hoogste score van de avond met 7324 punten. Tijdens de verbouwing van dorps huis De Bijenkorf in Oosterend trof Piet Laan gisteren in de spouw muur een versufte vleermuis aan. Hij was van plan het dier naar Eco- Mare te brengen, maar toen hij na enige tijd de doos opende, bleek het beest weer aardig bijgetrok ken. Het liet blazend een rij scher pe tandjes zien en fladderde vervolgens weg. Enige tijd later liet het dier zich echter uit de gor dijnen plukken, waarna Laan 'm alsnog naar EcoMare vervoerde. Daar werd geconstateerd dat het om een „laatvlieger" ging met een spanwijdte van dertig centimeter. Deze soort komt tamelijk alge meen voor in oude dorpskernen, zo ook op Texel. Het dier is gestoord in zijn winterslaap. Het is altijd de vraag hoeveel schade ze daar van ondervinden", aldus Adri- aan Dijksen. Laan had handschoenen aange trokken voor hij de vleermuis pak te. Dat bleek achteraf verstandig, omdat de diersoort hondsdolheid kan verspreiden. Eén van de medewerkers zal een donker plekje met een zo constant mogelijke temperatuur voor de vleermuis zoeken, opdat het beest zijn rustperiode kan voortzetten. Blazend en met blikkerende tandjes ontwaakt de vleermuis uit zijn winterslaap. IFoto Tessa de Greofl) Wie wel eens in Amstelveen het bekende Jac. P. Thijssepark met zijn grote en kleine waterpartijen, brugjes en duizenden wilde bloe men en planten heeft bezocht, zegt: „Ja dit is een monument dat eigenlijk ook op Texel thuis hoort." Thijsse is mijns inziens alleen te herdenken als het monument te maken heeft met de natuur. Dus geen moderne natuurvreemde obstakels als liggende, staande of schuine glasplaten of kromme houten of stalen vormen. Maak een mooi ontwerp van een prachtig park met duizenden wilde bloemen of planten, bijvoorbeeld langs het Skillepaadje op de moe rasgronden tussen Brakenstein en Oudeschild of in De Veen als af sluiting van de bouwwijk „De Mars". Voor er twee ton wordt uit gegeven is het de moeite waard eens te gaan kijken in Amstelveen. Een suggestie voor een reisje van B en W met de raadsleden en de ontwerper. Planten zijn te koop bij de afdeling Beplantingen van Amstelveen. Piet de Graaf, Bussum Soms zit het mee, soms zit het te gen. Dat komt ook voor in de damsport. Maar wanneer je goed in vorm bent, zit het meestal mee. Dat is natuurlijk geen toeval. Ger- rit Vlaming is een speler in vorm. Tegen Bert Duin boekte hij zijn zesde achtereenvolgende over winning. Het regelmatig op clubavonden aanwezig zijn en partijen spelen, is goed voor de vorm en het speelrit- me. Bert Duin werd al snel aan de tand gevoeld. Steeds oefende Vla ming positionele druk uit op de stelling van zijn tegenstander. Op fraaie wijze voerde Vlaming een goed doorgerekende slagzet uit, die een winnend afspel tot gevolg had. Vlaming staat daarmee ste vig op de derde plaats en kan bij misgrepen van de leiders zelfs nog hogei komen. Adriaan Bruin lonkt ook naar de derde plaats en boekte een nuttige en overtuigende zege op Ate Sijtsma. Een puntendeling kwam tot stand bij Jaap van Heerwaar- den en Jos de Wolf. Van Heer waarden had steeds wel enig overwicht, doch overzag waar schijnlijk dat De Wolf een schijf kon vragen. De verdediging ver toonde althans een lek, zodat Van Heerwaarden moest toestaan dat De Wolf het eerst de damlijn be reikte. Doorslaggevend was dit echter niet. Wim Timmer had een goed vooruitzicht op de winst, wanneer hij een hielslag had be nut. Cees Vinke gaf hem geen tweede kans. Harry vxl. Wetering meende er goed aan te doen ach ter een schijf te lopen. Gerrit Blom had echter een verrassende tegen actie in petto en won daarmee een schijf. Ondanks flink tegensparte len kon v.d. Wetering de nederlaag niet ontlopen. Zaterdag wordt de bondswedstrijd tegen HDC uit Den Helder gespeeld. Deze vindt plaats in De Bijenkorf te Oosterend en begint om 13.00 uur. Waarschijnlijk is dit de laatste kans om aan degradatie te ontkomen. De uitslagen: M. Vittali-H v.d Wetering 0-2; C. Vïnke-J. v. Heerwaarden 1-1; A Sijtsma-G- Vlaming 0-2; W. Tïmmer-P. Bakelaar 0-2; G. Blom- B. Duin 1-1; T. Bos-M. Vittali 2-0; A. Sijtsma-A. Brum 0-2; J de Wolf-J. v. Heer waarden 1-1; G. Vlaming-B. Duin 2-0; W. Timmer-C Vinke 0-2; G. Blom-H. v.d. We tering 2-0. Tijdens de avond zullen vier spe ciaal ontworpen t-shirts, geschon ken door Langeveld de Rooij, bij opbod worden verkocht. Tevens zal de Stichting Popmuziek Texel (StiPT) een cheque overhandigen. Café-exploitant Rein Stam zal, omdat er geen entree geheven wordt, een gedeelte van de omzet van zaterdagavond aan de Stich ting Cliniclowns schenken. De Van Beurden Bluesband treedt gratis op en Texel Tronic verzorgt voor niets de P.A. waarop de band speelt. Voor andere spontane ak- ties tijdens de avond houdt Rob van Beurden zich gaarne aanbevo len. De groep Texelse jongeren die de ze zomer naar Kenia zullen reizen om daar verder te bouwen aan een basisschool bij het stadje Isiolo, organiseert morgen (zaterdag) een leuke bazaar. Deze wordt gehou den in het jeugdgebouw in Oos terend, op de hoek van de Pe perstraat en Oranjestraat, leder een is van 10.00 uur tot 17.00 uur welkom. De bazaar is het bezoe ken meer dan waard, gezien de georganiseerde activiteiten en het lekkers dat te koop is. Vanaf 10.00 uur worden tongetjes en schol ge bakken. Verder is er ook vers ge rookte vis te koop. Vissers en een visroker op het dorp hebben voor een grote aanvoer gezorgd. Ande re activiteiten zijn: een rad van avontuur, waarbij vele mooie prij zen zijn te winnen, een grabbel ton, munten raden, een sjoel wedstrijd en daarnaast is er van alles te koop: meubels, knuffels, kinderspelen, serviesgoed, kleding en zelfs mooi koperwerk. Voor ie dereen is koffie of limonade met de inmiddels befaamde Kenia- koek. In Amerika wordt elk minste geringste ongewenste „inti miteit" voor de rechter uit gespeeld. Maar meestal is het de man die door de vrouw wordt aangeklaagd. Kan het ook andersom? Natuurlijk. Michael Douglas (Wallstreet, Fatal Attraction, en veel meer) stapt naar de rechter wanneer hem een aanranding in de schoenen wordt ge schoven, wat niet meer is ge weest dan een verzoenings drankje voor iets wat ooit een heftige relatie is geweest. Als hoofd van de afdeling bij een computerbedrijf ziet hij zijn promotie door de neus ge boord ten faveure van de co ming woman Meredith Johnson, Demi „Ghost" Moo re. Na het zogenaamde ver zoeningsdrankje wordt hij plotsklaps van een poging tot aanranding beschuldigt. Wan neer hij dit probeert uit te zoe ken blijken er heel wat vuile zaakjes af te spelen binnen het bedrijf. Hij stapt uiteinde lijk zelf naar de rechter om zijn gelijk te halen. De schrijver van het verhaal is niemand minder dan Michael Crichton, die ook verantwoordelijk was voor Jurrasic Park en Rainman (met Dustin Hoffman en Tom Cruise). Hoe ongewenst intiem een crime kan worden! DISCLOSURE, dagelijks om 21.15 uur. DE LEEUWENKONING De Nederlandse versie draait nog tot en met zondag elke middag om 14.00 uur. De ori ginele Amerikaanse versie wordt ook nog een week ge prolongeerd, namelijk elke middag tot en met zondag om 16.00 uur en dagelijks om 19.00 uur. initiatief voor deze avond is )men door bandleider Rob van 9'irden, die zich het lot van deze 9S kinderen aantrekt en zeer "ir often is door de aktiviteiten erI de Cliniclowns. Door middel het optreden van clowns it afleiding bezorgd aan ern- g zieke kinderen. In overleg met hm oren en kinderpsychologen 5,emit een uitgekiend programma "werkt. benodigde geld wordt opge- jht door donateurs, sponsoring bedrijven en bijvoorbeeld be- ïtconcerten of zopls dat te- p®voordig heet fund-raising. ybalvereniging Tevoko houdt volleybalinstuif voor alle spor- 'lingen van de groepen 8 en 1 van het voortgezet onderwijs, f alle 11- tot 14-jarigen een ier|de gelegenheid om uitgebreid het volleybal kennis te maken, jgjnstuif ziet er als volgt uit: eerst training in kleine groepjes, ge- ïn door Tevoko-toppers. Daar in spectaculaire demonstratie C'r'e te9en drie-volleybal." hf|yolgens een toernooi, waarbij heerlijke taart te winnen valt. offinstuif vindt plaats in sporthal Genoegen op vrijdag 10 Jrt van 15.45 tot 18.00 uur. el gekleurde muur, die par- sbouwer Slottje zondag tij de springwedstrijd in •ge Akenburg had opgesteld, stf. k een behoorlijke scherprech te, taig rijdier wilde de gewone -riCJ r nog wel overwinnen, maar mkte voor het tweede plaar. wist menige combinatie van 'addenruiters en de Kleppert- et parcours af te werken, door paarden en pony's vertrou- te geven. litslagen waren als volgt: ingen pony's categorie C ly Geus, Pepper, 1,5 fout, 38,5 stijl, ingen pony's categorie D,E lartje Duin, Nadie, 0 fout, 49 stijl; 2. te Gerlsma, Lucky Boy, 0, 46, 3. S. np oo, 0, 45,5, 4 lete Rienks, Nijzam, 0, [/V J. de Roo, 0, 44. ingen pony's categorie D,E me ooiman, Astrid, 0 fout, barrage 37,7 yg. Kingen paarden 'rene Plaatsman, Djahill, 0 fout, 40,5 rric ker gingen paarden besfe a Blom, Hannelou, 8,75 fout. 0 de ruime winst op Oosterend t eerste zaalvoetbalteam van kampioen geworden bij de „en. Met nog twee wedstrij- te spelen is het team onbe- laar geworden voor de urrentie. begon de competitie, die ;zij de inzet van een groot aan- ■nthousiaste leiders een vól- rdig competitie is geworden, sterk. Mede door bepaalde tandigheden verspeelde men punt tegen Klif en verloor na van ASC. Met één punt uit wedstrijden begon het voor il pas echt. In de veertien hier- volgende wedstrijden wist il telkens de volle winst te ha- waardoor het door de winst Posterend door de concurren- tiet meer te achterhalen was. kampioensteam bestond uit lolgende spelers: Jeroen Mee- jorp, Edzard Verweij, Dave de in, Danny Boon, Niels Dubbelt, hijs Bakker en Sjoerd Ooster- jlve het Texelse kampioen schap was er de winst van het aantal zaalvoetballende jeugd- teams. Het zag er lange tijd naar uit dat het gedaan was met het jeugd-zaalvoetbal op Texel, maar dankzij de inspanningen van een aantal mensen die toch kans za gen, ondanks de concurrentie van andere sporten een jeugd- zaalvoetbalteam te formeren, zit het jeugd-zaalvoetbal weer in de lift. De R.C. Texel hoopt volgend seizoen op een continuering van het aantal teams of zelfs op een toenamen hiervan. Wel zal de R.C. Texel aan de clubs voorstellen om de competitie voor junioren op de vrijdag te verspelen (17.00 tot 18.30 uur). Door deze keuze hoopt de R.C. Texel ook teams van ande re dorpen voor het jeugd- Met hulp van twee jonge talenten hebben de dames van Texel '94 de thuiswedstrijd tegen KW ge wonnen. De einduitslag was 8-1. KW uit Krommenie was een ster ke tegenstander. Dat bleek ook uit het veelvuldig van plaats verwis selen van de spitsen, wat de Texel se achterhoede de nodige problemen opleverde. Nicole Sla- ter zorgde voor een uitbraak en het eerste doelpunt. Door hoge ballen over de verdedi ging te spelen, bleef KW gevaar lijk. Keepster Yvonne Twijnstra hield echter haar doel lang schoon. Weer wist Nicole Slater aan haar verdedigers te ontsnappen en te scoren, waardoor de ban werd ge broken. KW schoot in eigen doel, zodat de rust werd ingegaan met 3-0. Slater bewees haar klasse door na twee minuten opnieuw met suc ces uit te halen, wat wederom werd gevolgd door een KW doel punt in eigen doel. Michelle Kui per, Monique Smit en Bianca Drijver troffen de goal ook nog. Toch wist KW ook nog ééri keer het Texelse doel te vinden, zodat de lei niet schoon bleef. Igen (zaterdag) vanaf 22.00 speelt de Van Beurden Blues- I in cafe de Kuip in De Koog. Iopbrengst van de avond is emd voor de Cliniclowns, een iting die het lijden verzacht ernstig zieke kinderen in zie- luizen.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9