'ammertiêd Dsitieve ontwikkeling p Texel door overleg Lammerij is begonnen LenR LenR F amilieberichten TEXELSE J COURANT atuurbescherming in discussie Kledingverkoop voor Oeganda Wat ik zeggen wou. Teletaxi TVO-bestuur blij met MKB Nederland Koninginnemarkt duurt langer Texelaartjes de) LIJDENSWEG VAN SLACHTPAARDEN VRIJDAG 17 MAART 1995 n je wel eens op tweede sterdag in de Slufter ge- st? Da's net de Kalverstraat", s bioloog Arthur Oosterbaan. ens een lezing in EcoMare cht hij verschillende stellingen discussie, bijvoorbeeld: door nsen te informeren over de na komen ze massaal op de tsbare gebieden af. n fcterbaan begon met een over- it van de verschillende visies r° bestaan op de natuur. Naar zijn ning is er een duidelijk verschil sen Texelaars en overkanters. het eiland leeft de bevolking Iden in de natuur. Texelaars vin- vaak dat ze recht hebben op degebruik. Dit in tegenstelling stedelingen, die vanachter een eau beoordelen dat de mens enlijk helemaal uit de natuur et blijven." or informatie en educatie over natuur te geven, wek je ook be- gstelling op. Een instelling als jMare, die bijvoorbeeld zelf ad- teert met excursies, nodigt daardoor mensen uit een kijkje te nemen in kwetsbare gebieden. Eigenlijk is dat tegenstrijdig. Oosterbaan: „Het is beter om de natuur met rust te laten, maar dat Is niet realistisch. Als mensen de waarde van iets inzien, begrijpen ze ook waarom er beschermd moet worden. De enige oplossing is dus de stroom te leiden via pa den, zodat zo min mogelijk schade wordt toegebracht." Invloed Sinds de jaren zeventig hebben natuur- en milieubeschermers meer macht gekregen. Daarvoor was minder bekend over de scha delijke gevolgen van vervuiling en dergelijke en werden ook proble men genegeerd. Het natuurbe schermingsjaar zorgde voor een omwenteling en tegenwoordig wordt steeds meer geluisterd naar beschermende instanties. Ooster baan voegde echter wel toe dat die macht minimaal is gebleken bij grote beslissingen waarbij econo mische belangen in het geding Door Plet Monster en Renske ven den Tempel Begin maart was er op onze boerderij al een kleine lammerij: tien Texel se ooien kregen vlot na elkaar hun lammetjes. Dat krijg je ervan als be gin oktober één van de dekrammen tijdens een nachtelijk uitstapje aan het vrijen slaat... De grote groep Texelse schapen Izo'n 1751 werpt vanaf 15 maart. Wij zijn er klaar voor: de stal is ingericht, de boer en boerin zijn goed uitge rust en nog net voor de drukke tijd naar de kapper geweest. Om de lam- schapen goed in de gaten te houden lopen de hoogdrachtige dieren op een weitje bij huis of op het erf. 's Avonds zorgen de schijnwerpers voor een aparte sfeer. Dag en nacht worden de lamschapen om de twee uur gecontroleerd omdat hulp bij het werpen nodig kan zijn. De lammerij is druk en ver moeiend, maar tegelijk is hgt voor een schapenhouder altijd weer pr achtig om lammeren te 'oogsten'. De eerste lammetjes kwamen in de nacht van dinsdag 14 op woensdag 15 maart ter wereld. Toen Piet om vier uur zijn bed uit ging om in de stal te controleren, ontdekte hij dat er een gezonde tweeling was gebo ren. Hij hoefde alleen moeder met kroost uit het koppel te halen en in een hokje te doen, en kon daarna weer snel in het warme bed kruipen." Hoogzwanger putten in de donkere nacht, bij het licht van bouwlampen. (Foto Tessê de Greeffl loegestreden en verlangend naar haar inde is van ons heengegaan onze ive moeder, groot- en overgrootmoeder e Aagje Krijnen weduwe van S. P. Koning Joh. zn. in de leeftijd van 92 jaar. J. Koning t K. Koning-van Strien K. Moerbeek-Koning I. Moerbeek Piet Siebe Jan Joop en Karin Esther Wim en Gea Menno en Klazina osterend, 16 maart 1995 esweg 14, 1794 GD I e begrafenis vindt plaats op maandag 3 maart 1995 om 14.00 uur, vanuit het rkelijk Centrum, Peperstraat 7 te osterend op de Nederlands Hervormde graafplaats aldaar. elegenheid tot condoleren is er aan huis en de begrafenis in het Kerkelijk Centrum. Iterven doe je niet ineens naar af en toe een beetje n alle beetjes die je stierf is vreemd maar die vergeet je. et is je dikwijls zelfs ontgaan, zegt ik ben wat moe taar op een keer dan ben je an je laatste beetje toe. 'ag lieve Oma Aag Jan Joop Karin en Esther )ag Tante Aag Jan Wie in gedachten van de zijnen leeft, is niet dood. Hij is alleen ver weg van ons, dood is hij die vergeten wordt. ui mijn grote verdriet is, na een kortstondige iekte, overleden mijn liefhebbende chtgenoot Axel Peter Wolfgang Weiblen leboren te Bonn 1-8-1940 overleden te Hannover 14-3-1995 In liefde en dankbaarheid Tiny Weiblen-Huisman Jemberg 136 5481 Mülheim a/d Ruhr gelegenheid tot condoleren zaterdag 18 naart van 19.30-20.30 uur in „Uitvaartcen- rum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. )p maandag 20 maart om 14.00 uur zal er bovengenoemd uitvaartcentrum een korte 'verdenking worden gehouden, waarna de egrafenis op de Algemene begraafplaats te 3en Burg zal plaatsvinden. *la de begrafenis is er in het uitvaartcentrum gelegenheid tot condoleren. orrespondentie-adres: (ogerstraat 55, 1791 EP Den Burg. zijn. „Die gaan dan toch nog voor." Natuurbewegingen zullen in de toekomst de blik moeten richten op derde wereldlanden. Die verke ren nog op een niveau waar Euro pa vóór 1970 was. Volgens Oosterbaan zijn de ontwikkelingen op Texel behoorlijk gunstig. „Er bestaat op het eiland overleg tus sen horeca, boeren en natuurbe schermers over belangrijke problemen. Dat is een bijzonder positief gegeven." De lezing was de vijfde en laatste in de winterserie „De natuur na Thijsse", die de afgelopen twee maanden in EcoMare werd ge houden. De Hervormde Vrouwendienst Den Burg houdt donderdag 23 maart van 09.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur de jaarlijk se kledingmarkt in De Schakel, naast de NH kerk aan de Binnen- burg. Behalve kleding is er ook koffie, thee, limonade en koek ver- lincwn v»n Irirr» Builen w 7.45 uur. Gebeld. Teletaxi van De Cocksdorp naar De Koog, „Hutje op de Hei". De telefoniste: „Eh, krijgbaar. Ook zijn er kaarten te koop en wordt een loterij ge houden. De opbrengst van de markt is voor een project in Oeganda. Texelaars Annemiek en Herman Groeneveld zijn samen met Patrick Kyobe (een Oegandees die hier zijn studie heeft afgerond) in september vorig jaar vertrokken naar het Afrikaan se land. Ze hebben daar inmiddels een klein zuivelfabriekje opgericht en.geven les aan de plaatselijke boeren. Het is hun bedoeling om ook een boerderij te beginnen, maar daarvoor is geld nodig. Om de markt te laten slagen is veel kleding nodig. Wie goede spullen kan afstaan kan deze inle veren bij De Schakel op maandag tussen 10.00 en 12.00 uur en woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. dat wordt na de boot van 9.05 uur." Hoezo, vraag ik. Want zover mij bekend, als je minstens een uur van te voren belt, dan kom je ge garandeerd op tijd. Voorbeeld: ik bel om 7.45 uur op zondag voor de boot van 9.05 uur. Dit schijnt geen enkel beletsel te zijn om de boot van 9.05 te halen. Maar als je belt naar de Telekom- taxi voor een zelfde rit, doch al leen korter, iets van de route af, helemaal uit De Cocksdorp, dan is dat commercieel niet interessant. Dus de trucendoos open. Ik vraag aan de telefonist (die intussen de telefoniste is komen vervangen): „Dus ik moet een Telekomtaxi naar de boot bestellen en onder weg zeggen dat ik niet naar de boot moet maar naar het Huthe op de Hei?" Antwoord van de telefo nist: „Ja, dat zou kunnen, maar wij vinden dat niet leuk, want on ze regels staan op de Kabelkrant." maar beste Teletaxi-mensen, ook voor de mensen van de Kabel is De Cocksdorp waarschijnlijk niet interessant. Commercieel gezien dus. Ben Gerritsen/Lange Ben, De Cocksdorp Bestuursleden van de Texelse Ver eniging van Ondernemers (TVO) woonden vorige week een bijeen komst bij van de MKB Nederland. Deze nieuw gevormde organisatie voor het Midden- en Kleinbedrijf is het resultaat van een fusie tussen de ondernemersorganisaties KNOV en NCOV. Op Texel opereer de TVO onder de hoede van het KNOV; van het NCOV was er geen aparte afdeling, wel waren er indi viduele ondernemers lid van. Vori ge week werd met andere lokale besturen gediscussieerd over de rol en functie van de MKB, bijvoor beeld inzake actuele kwesties als de winkelsluiting en de bonus malus regeling. TVO-voorzitter Ko Vinke: „Wij juichen deze fusie toe Als de MKB zo een sterke organi satie wordt die erin zou slagen iets voor ondernemers te bereiken, straalt dat door naar lokaal niveau. Misschien dat we op Texel dan ook meer leden weten te krijgen." In een eerdere publicatie over de viering van koniginnedag op zater dag 29 april is gemeld dat de feestelijke markt zou duren tot 12.00 uur. De organisatie heeft besloten de koninginnemarkt door te laten lopen tot 14.00 uur, het moment dat de feestelijke optocht vanaf de Groeneplaats start rich ting zwempark Molenkoog. Om 15.00 uur vindt een spectacu laire opening plaats van het geheel vernieuwde zwempark Molen koog. Oud-medewerkers van Mo lenkoog worden vervoerd in antieke auto's en op motoren en brommers. Verder worden kinde ren uitgenodigd om deel te nemen aan de optocht met versierde kar ren, fietsen of autopeds. Verenigingen en clubs die nog geen kraam op voor de koningin nemarkt hebben gereserveerd, worden verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen bij het Comité Koninginnemarkt, Warmoesstraat 4, telefoon 15034. „Texel mijn eiland" Veel te vroeg moeten wij afscheid nemen van onze zwager, oom en vriend Axel Peter Wolfgang Weiblen echtgenoot van onze zus Tiny Huisman 6-8-1940 Bonn t 14-3-1995 Hannover Joke en Jos Nel en Henk Kees en Romy Jan en Ton Jeanet en Freek Jaap en Jennie Ank en Douwe Gerard en Ada neven en nichten tante Annie Texel, 14 maart 1995 Na een leven vol liefde en trouw, vol zorg voor allen die haar lief waren, is toch nog on verwacht overleden mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en fijne oma Trijntje van Leeuwen-Mosk op de leeftijd van 62 jaar. C. van Leeuwen Kinderen en kleinkinderen 13 maart 1995 Helmlaan 64 1964 PJ Heemskerk De crematie heeft heden plaatsgevonden. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve schoonzuster en tante Tiny van Leeuwen-Mosk echtgenote van C. van Leeuwen op de leeftijd van 62 jaar. Ma Trijn Jan en Nel Joop en Noriene Klaas en Pietje en kinderen Langs deze weg bedanken wij iedereen voor het medeleven bij het overlijden van KEES JR. Familie C.A. Witte sr. A. Witte-Huisman en kinderen Beatrixlaan 81, 1791 GB Den Burg. Hierbij geven wij kennis van het voorgenomen huwelijk van onze dochter met de heer Mirjam Ron Heilig op vrijdag 31 maart om 11.30 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 12.30 uur in de Ned.- Herv. kerk te Den Hoorn. Gelegenheid tot feliciteren van 15.00 - 16.30 uur in „Catharinahoeve", Rozendijk 17, Den Burg. Ruud en Jacky Bakker-de Koning Sheffield, Engeland Hoera, ik ben zo blij want ik heb er een zusje bij en iedereen mag weten dat zij Sharon gaat heten. Sharon is 3950 gram en 51 cm lang. Marlin Onze trotse ouders zijn: Guido en Melanie Betsema Hallerweg 9 1791 LR Den Burg Tel. 22063 Bezoek graag binnen 14 dagen. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Justine Geboren: 13 maart 1995 Hans Siffels Corine Siffels- Hoogenbosch Kaasmaker 20 1566 RE Assendelft INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ7.50 tot en met 3 regels. Per regel meeiT2,50 (incl. btw) Te koop: grijs/groene Uit hoek ƒ100,-, afzuigkap bruin f25,-, oud stormzeil ƒ10,-, kapspiegel verl. ƒ10,-, Honda off the road 250 cc, f1250,-. Tel. 15773. Groot is het wonder van.nieuw leven, door God op zijn tijd aan ons gegeven Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van Jos 15 maart 1995 Bert en Magda Halsema-Muurling Lijnbaan 35 1791 GJ Den Burg Ps. 92 5 Magda en Jos rusten van 12.30 - 15.30 uur. Kom je langs, bel dan even! tel. 13597 Hartelijk dank voor de attenties die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het Gemini- ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Piet Koopman Oudeschild Heel hartelijk bedankt voor het bezoek, de kaarten en attenties tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst! Dat doet een mens goed. Mevrouw P. Heerschap Gevr.: huish.hulp voor de maand.ochtend Vuurto- renweg 2, De Cocksdorp, tel. 16336, b.g.g. 17590. Beertje Paddington bor- duurpakketjes bij Atelier de Witte Engel. Scanners - Service Center Texel. 11777. Telkens als er een nieliw mens op de wereld komt kan alles veranderen. Wij zijn dolblij met de geboorte van onze zoon Tamon 11 maart 1995 Wlfred van Tatenhove Cintha Commandeur Dorpsstraat 847 1724 NN Oudkarspel Tel. 02260 - 20913 Cintha en Tamon rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Op 16 maart 1995 kwam ik op de wereld met een luide kreet en ze noemen mij Jeffrey voor zover ik weet. Ik weeg 2800 gram en ben 45 cm lang. Mijn ouders zijn: Peter en Helga Betsema-Bruin Sluyscoog 65 1791 WV Den Burg tel: 02220 - 10134 Willen jullie mij graag zien, bel dan even, an ders slaap ik misschien. Aan allen die ons 40-jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, hartelijk dank. Marius en Trijntje Eelman-Bakker Boodtlaan 60 Hartelijk dank voor de attenties die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het zieken huis en bij mijn thuiskomst. J.C. Witte-Rey St. Jan, K. 114 Te koop: Suzuki Alto 3-drs. 04-'92 blauw. Ga rage Westend, Ford en Suzuki dealer, tel. 18396. Zwemclub ZPC TX 71 houdt weer een rommel markt. Wie heeft nog spullen? Tel. 15812 of 14336. Dinsd. 21 mrt,: jaarverga dering GVT in „De Scha kel". Aanv.: 20.00 uur. ƒ25,- retour van Sony bij een draadloze hoofdtele foon (zie onze folder). Jan Brouwer. Gezocht: woonruimte, huur ƒ450,-. Tel. 18214. Singlets div. kleuren ƒ14,95. Rabbit Habit. Boekenweek in Het Open Boek. Filmkopieëren; Betamax, VHS, oude 8 mm films, NTSC (Amerika/Canada). Stiehl Entertainment, 11476. Een grote pot heerlijke bloemenhoning nu voor 5 gulden en een zakje ge mengd bloemenzaad gra tis. Bij De Vlier. Te koop: vastetandculti- vator ƒ1250,-, Suzuki 250 custom 2750,-. Tel. 12132. Te koop woonhuis in Ou deschild. Incl.: woonkmr., ruime oud grenen keuken, bijkeuken, ruime sip. ka mer., douche en toilet, diepe tuin. Vaste prijs: ƒ135000,-. Tel. 14408. Te koop: Puch Special, zwart, 2 jaar, in goede staat. Tel. 16498. Voor een verjaardag een goed idee, neem een carwash-kadobon mee! Expositie Annie Munsters. Gem.huis Texel v.a. 31-3 tot 20-4. Olie verfschilderijen DMC: met De Witte Engel in zea Zwanger...? Nog luxe kin derwagen te koop. 1 Jr. gebruikt. Merk Bébé com- for. Tel. 17785. Verrassend voordeligl De Scandinavische Cha-Cha- kollektie. Benetton, We- verstr. 3. Gratis af te halen: staca ravan 6x2.80 mtr., incl. inventaris en voortent. Tel. 15809 Prachtig handgemaakt aardewerk van Cor Unum. uit voorraad leverbaar. Wiersma, Weverstr 70. Aktie: Tefal stoomstrijkij zer, eenmalige aanbieding ƒ59,95. Nu bij Jan Brouwer. Wie heeft een restant gele steentjes (ijseltjes). Hele, halve of beschadigd, maakt niet uit. Tel. 19710 ALS ELKE SECONDE TELT Aktie: Tefal stoomstrijkij zer, eenmalige aanbieding ƒ59,95. Nu bij Jan Brouwer. Sieme Wuis brengt de aardappelen bij u thuis. Ook onbespoten soorten. Van het land naar de klant: bel. 18885. Te koop Suzuki SJ 413 4WD, 02-'86, blauw met. Garage Westend, Ford en Suzuki-dealer, tel. 18396. Dealer van: Sony, Philips, Grundig, Blaupunkt, JVC, Akai, Bose, Pioneer, etc. - Service Center Texel, 11777 Dinsd. 21 mrt.: jaarverga dering GVT in „De Scha kel". Aanv.: 20.00 uur. Moulinex koffiezetappara ten bij Jan Brouwer. Uitbreiding voor RTL4 en RTL5- Service Center Texel, 11777. Pioneer en Philips autora dio's en speakers nu 20% korting bij Jan Brouwer. Mallorca, vertrek 2 april a.s. 8 dgn. 495,-, 11 dgn. 525,-, 15 dgn. 575,-, 18 dgn 615,-, 22 dgn. 675,-, 28 dgn. 750,-; retourvl. in- kl. studio of app. Ferrera Blanca, Cala d'Or, Reisbu- ro Texel Holland Internati onal, daar boek je je vakantie! Videocamera's en acc. Kom eens kijken bij Jan Brouwer. Begin de lente stijlvol en sportief met kleding van Knock-out, ons nieuwe dames- en herenmerk. Cecil, Weverstr. 1c. Ze zijn er weer, de enige echte Yellow Cab schoe nen bij Body Steps. Frituurpannen nu ook bij Jan Brouwer. Zaterdag 18-3: Helena 50 jaar! Op Lijnbaan 27 staat de borrel klaar! Helena Collan 50 jaar' Moulinex koffiezetappara ten bij Jan Brouwer. 175 Nummers live muziek op Texelpop: van avond en morgenavond vanaf 19.00 uur in de Ko ninghal Voorverkoop kaarten bij Filmclub Nauta CD en The Music Store. Stofzuigers nu bij Jan Brouwer. Redaktie: 62620 Advertenties en abonnementen: 62600 Kantoor boekhandel 62610 Drukkerij: 62630 Help de slachtpaarden! Dc Dierenbescherming vindt dat er snel een eind moet komen aan de afschuwelijke mishandeling van slachtpaar den tijdens het transport vanuit het voormalig oost- blok naar Italië. Vindt u dat ook? Help ons dan met een gift op giro 9870 t n.v Lande lijke Inspectiedienst Dieren bescherming, Postbus 2237, 1200 CE Hilver sum (a.u.b. ver melden: 'Actie slachtpaarden'). ƒ25,- retour van Sony bij een draadloze hoofdtele foon (zie onze folder). Jan Brouwer 175 Nummers live muziek op Texelpop: van avond en morgenavond vanaf 19 00 uur in de Ko ninghal. Voorverkoop kaarten bij Filmclub Nauta CD en The Music Stora

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3