Sport .ctiviteiten Molenkoog trokken veel mensen GeknipgK/ TEXELSE p COURANT iilandcom petitie volleybal /I Wiersma en Vinke naderen koplopers Klassiek gitaar Spelletjes in Calluna Schaker Terpstra in grootse vorm Dikke overwinning voor Texelse dames Moeizaam gelijkspel voor Klif-dames Willem Reuvers wint menwedstrijd Darter Dave Platts Texels kampioen Ontheffing voor sluiting Gamma Robert Bakker ook snel in De Waal Sensationele uitslagen voor Texelse schakers Muziekschool geeft cursus kamermuziek Marius Witte ongeslagen badminton-winnaar (Kampa< rat Wasttr rqntainanol - 70724 - Q* Willi 12072!» HORS VRIJDAG 17 MAART 1995 het houden van verschillen- ;tiviteiten en door het bijzon- Tfraaie weer heeft zwembad snkoog een goed seizoen ge lid. De personeelskosten wa- ichter erg hoog. Ut jaarverslag van het zwem- staat dat vorig jaar ruim |00 mensen een bezoek Ihten aan Molenkoog. Ten op- Ie van '93 is dit een stijging fg procent. Vooral de verkoop (dagkaarten en vijfbadenkaar- Inam toe met maar liefst 70 Jent. Ruim 72 procent van het U| aantal bezoekers bezat een lensabonnement. lal de Texelaars weten het bad j te vinden. Tevens levert Mo- |oog een belangrijke bijdrage de opleiding voor diverse ndiploma's. Promotie via een aan het begin van het sei- Jl en verder door veel activitei- |te houden, blijkt het beste te |ten. De evenementen die zon- uitzondering aansloegen wer- vaak samen gedaan met Ere instanties als de wel- ramma dinsdag 21 maart: Tijd; teams; teller; scheidsrechter |A mannen: u. Sportshop-Teso RWS Angela Daalder |5 u. Tex. Autocent.-RWS Teso Roland Bakker u. Arch. Uriot-Tatenhove 1 DGM let de Ruyter (5 u. 12 Balcken-DGM Arch. Uriot Gert Jan de Wit u. Fitt-Handicap '94 Maarco John Zoetelief u. Maarco-Gr. Slock 2 Handicap Theo van Manen |B mannen en gemengd: 30 u. Waayer-Beverdam Kruiswerk Ivet de Ruyter p u. Kruiswerk-NBC Ecomare Cocky Koning u. EcoMare-Tatenh.2 NBC Ben Zegeren u. Klif-Zandloper Tatenh. 2 Celine de Graaf u. Pilaar-Super Perfect Bodies Gretha Stiggelbout 15 u. Graaf Spuit.-Perf.Bodies Pilaar Pilaar vrouwen: u. Texèle-Nioz 7 Provinciën Margo Wiennga B u. 7 Prov.-De Vlier Nioz Jolanda Veneker u. Westerl.-Vespertina Question Rinske Stam u. Question-Eierl.Huis Westerlaken Grieta Duinker u. Haarstudio-Klif 12 I. de Boer Marianne van Heerwaarden .i,J> u. I. de Boer-Leydekk. Haarstudio Haarstudio trijdleiding: let en Martin, 5967. ien 14-3: laarcobouw 3-0; Fitt-RWS 3-0; Tex. :entrale-Sportshop 2-1; Graaf irij-Handicap '94 1-2; Grote Slock ir 1-2, Pilaar-Perfect Bodies 2-1; Immers Bakkerij 1-2; Zeilmakerij- lorst 3-0; Grote Slock (v)-Smash 2; TopTien-Cohen 3-0; Paal 28/De leubelhuis Texel 2-1; Cocky's ilort-Kobeko 0-3; Bosma Wiersma Question-7 Provinciën 3-0; rlaken-Beautique Texèle 3-0; Eier- :he huis-Nioz 3-0; De Vlier-Klif 12 )urper Drup-Leydekker 2-1. jhet aan de ANWB ligt is Texel in het vakantieseizoen écht eiland. Dat blijkt uit het boek iristische Atlas van Neder- dat door de ANWB is uitge- m. Het regeltje „(van mei tot :ember)" is per abuis bij de •-boot beland in plaats van bij lieland-lijn. Ook die wordt fou- aangegeven: volgens de B vaart Sil Boon ook op Ter- Hing... Kvtyntioek 21900 NiauJland ns Pattan v-v-v* Da Gtul t ompavlak Naar Dan Helda/ (van mai tot aaptambar) zijnsstichting, de SWOT en sport verenigingen. Voor de eerste keer werd op de speelweide van het zwembad bouwdorp gehouden. Ook dit sloeg bijzonder goed aan. Uitzendburo Voorheen was het zwembadper soneel altijd in dienst van de ge meente. Dit seizoen werd voor het eerst een beroep gedaan op part time uitzendkrachten. Daardoor zijn de personeelskosten met f50.000,- gestegen, hoewel het aantal gewerkte uren gelijk bleef. Toch zal komend jaar weer bezet ting via een arbeidsburo worden geregeld. Door het mooie weer werd wel bespaard op het aardgasverbruik. Dat daalde met 15,4 procent. De openingstijden van het bad voor komend seizoen blijven het zelfde. Wel kan iedereen dan ken nis maken met het nieuwe, uiterst functionele gebouw dat eind april wordt geopend. Volgens landelijke ontwikkelingen zullen kleinschali ge accommodaties zoals een openluchtzwembad de komende jaren steeds meer publiek trekken. Door de redelijke toegangsprijs zijn ze namelijk ook bereikbaar voor de sociaal kwetsbare groe pen in de samenleving. Op de 22e avond van de klaver- jasclub „Den Burg" hebben Theo Stoelinga en Nico Barhorst een flinke sprong gemaakt. Ze behaal den de mooie score van 7689 punten en stijgen hierdoor zes plaatsen in het totaalklassement. Jelle Wiersma en Johan Vinke de den het ook goed met 7585 pun ten en zij zijn nu op de tweede plaats beland. Daar vlak achter kwamen De Zwart en Bart Weijdt met 7548 punten en zij stegen hierdoor twee plaatsen. Theo Wit te en Jaap Witte blijven op de zes de plaats staan met 7279 punten. Gerda en Freek Veeger behaalden 7094 punten en blijven op de der de plaats staan. Corry en Debby v/d Slikke (eerste werd prima ver vangen door Chris Schraag) stij gen één plaats met hun 7089 punten. Het gemiddelde deze avond was 6416 punten en er werden 72 marsen behaald. Totaalklassement na 88 partijen: L. v.d. Veen-H. Westdorp 151073; J. Wiersma-F. Vinke 148487; echtp. F. Vee ger 148076; F. Hopman-R. de Ruwe 147683; G. Bos-R. de Zwart 146559; Theo Witte-J. Witte 146064; R Caspers- K. v. Heerw. 145228; W Koomen-N Kóo- men 144631; G. Benjamins-R Moree 144343. 3e periode: L. v.d. Veen-H. Westdorp 25511, J. Wiersma-J. Vinke 25242; G. Benjamins-P. Moree 25068, F. Hopman-R. de Ruwe 24820, echtp. F. Veeger 24308; Th. Witte-J. Witte 23780; R. Caspers-K. v. Heerw. 23614; R. Keyzer-J. Vries 23520; T. den Braven-G. Kiewiet 23322. In de voorspeelruimte van de Mu ziek en Dansschool is zaterdag om 16.30 uur een presentatie van de workshop klassiek gitaar die die dag wordt gehouden. Onder lei ding van twee docenten musice ren veertien gitaristen. Belang stellenden zijn welkom. In zwemparadijs Calluna wordt woensdag weer een spellet jesmiddag gehouden vanaf 14.30 uur. De normale entreeprijs moet worden betaald (20-badenkaart mag ook), maar iedere deelnemers krijgt een ijsje. Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen meedoen, mits ze in het bezit van een zwem diploma zijn. Auke Terpstra is al jaren een vaste waarde in de gelederen van schaakclub 'En Passant', waar ge ducht rekening mee dient te wor den gehouden. Toch doet Terpstra nooit echt mee voor het kam pioenschap, omdat hij altijd wel een wat mindere periode kent. Maar nu is het eens andersom. De oude meester is bezig aan een zeer sterke periode waarin hij iedereen de oren wast. Na Piet Bakelaar en Jaap Dros, sneuvelde nu ook Jaap de Wijk. Auke Terpstra heeft zo zijn eigen stijl van schaken. Heel voorspel baar, maar toch zeer lastig te bespelen voor menig tegenstan der. Dit seizoen maakt hij er een gewoonte van om met wit de Weresov-opening te spelen. Dat is een weinig spectaculaire opening die wel een degelijke basis voor een goed vervolg biedt. Daarnaast staat Terpstra er om bekend dat hij altijd zal ingaan op een gambiet. De pion voorsprong moet zijn te genstander dan eerst maar weer zien terug te verdienen. Met deze strategie, waar hij rotsvast in ge looft, gaat Terpstra zijn tegenstan ders te lijf. Dat gebeurt meestal in een razend tempo, want hij hoeft niet te twijfelen tijdens zijn partij. Zijn tactiek is immers duidelijk, niet in de laatste plaats voor hem zelf. Nadat hij een matige se\- zoensstart kende, die hem zelfs deed verzuchten „ik ben te oud voor dit werk", bewijst deze oude taaie dat leeftijd nauwelijks een rol speelt bij het schaken. Terpstra won zijn laatste drie partijen in de strijd om het Texels kampioen schap van gerenommeerde tegen standers. Eerst moesten Piet Bakelaar en Jaap Dros er aan gelo ven en nu was het de beurt aan Jaap de Wijk. Deze wist weliswaar een licht voordeel te behalen in het middenspel, maar verzuimde De Texelse damesvoetbalsters hebben door een dikke overwin ning de leiding in het klassement op zich genomen. Uitgeest werd met 0-11 afgedroogd. Door afgelastingen speelde Texel nu pas tegen Uitgeest, dat met twee punten de negende plaats bezette. Zes dames hadden zich afgemeld, zodat coach Kager een beroep moest doen op het meis jesteam. Die bleken het niveau van de wedstrijd prima aan te kunnen. Voor het eerst was ook cje scheidsrechter van vrouwelijke kunne, zodat binnen de lijnen al leen dames liepen. Pas na 23 minuten spelen en vijf tien corners opende Nicole Slater de score. Daarmee brak ze de ban en vonden Michelle Kuiper, Moni que Smit, Bianca Drijver en Linda Smit ook het net. Uitgeest had één kans op een doelpunt, maar schoot uit een vrije trap op de lat. Doordat naaste concurrent HRC niet speelde steeg Texel naar de koppositie van het klassement met 22 punten uit 13 wedstrijden. om door te drukken. Zijn besluite loosheid kwam hem duur te staan tegen de man in vorm. In de afwikkeling naar een tore neindspel kreeg Terpstra twee pi onnen meer en dat was genoeg om een verwoed tegenspartelen- de De Wijk op de knieën te krijgen. Het was de vierde nederlaag in vijf weken tijd voor de voormalig titel kandidaat. Jaap Dros zag daarmee een concurrent definitief afhaken. In een heel aardige Benoni wist Dros Paul Eelman te bedwingen, waardoor hij alleen nog in Rinus Vittali een mededinger naar het Texels kampioenschap kent. Vittali kwam niet in actie en verloor daar door weer een beetje terrein, maar is nog niet verslagen. Uitslagen: P, Bakelaar-F. van Tatenhove Va-Va; C. van Houten-W. vxj. Rijke Va-Va; J.W Bakker-H. Tuinema Va-Va; A. Terpstra- J. de Wijk 1-0; A. Witte-F. Eijgenraam 0-1, T. Witte-A. Naderi 1-0; R. Riegman-A. Zijm 1-0; P. Eelman-J. Dros 0-1. Na een goede prestatie op een sterk bezet zaalvoetbaltoernooi in Workum (2e plaats) kwam het Klif-team vorige week weer uit in de Helderse competitie. Tegen stander was ditmaal RTC '72, hekkesluiter van de ranglijst met 7 punten uit 17 wedstrijden. De ploeg uit Hoorn verkeert duidelijk in degradatiegevaar, maar omdat de onderlinge verschillen mini maal zijn kunnen ook de Klif dames (14 punten) nog niet zeker zijn van een vaste plaats in de afdelings-eerste klasse. Voor beide teams was het dus zaak de volle winst te pakken. Klif miste jammer genoeg drie ba sisspeelsters, maar kon rekenen op Bibi van der Slikke, die als in valster overigens een zeer ver dienstelijke wedstrijd speelde. Met wat geluk kwam de Texelse ploeg al snel op een 1-0 voor sprong; een voorzet van Natacha v.d. Vis werd door een RTC- speelster in eigen doel geschoten. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten, maar Klif bleef goed aanvallend spelen. De tweede goal scoorde Natascha v.d. Vis dan ook zelf; uit een vrije trap schoot ze de bal hard en onhoudbaar in de lin kerbovenhoek. Helaas was de voorsprong wederom van korte duur. Een RTC-spits wist op de Klif-helft de bal te bemachtigen en had vrije doorgang tot het doel. Daar passeerde ze keepster Marjo van Heerwaarden met een diago nale schuiver in de hoek; 2-2. Na het wisselen van speelhelft sloeg de vermoeidheid bij het Klif-team toe, het tempo werd lager en de concentratie minder. Zo kon het gebeuren dat een intrap van Klif verkeerd werd verwerkt, waarna de tegenstandster de bal simpel kon oppikken en in het lege doel kon schieten. Gelukkig wist Klif er in de laatste minuten toch nog een gelijkspel uit te slepen door een fraai doelpunt van Irene Penha. De Texelse dames hebben nog maar drie wedstrijden om zoveel moge lijk punten te pakken en wellicht nog een plaatsje te stijgen op de ranglijst. Volgende week moet Klif het opnemen tegen koploper Kol- ping Boys. Willlem Reuvers heeft zondag de vijfde voorronde om de Jaap de Graaf-bokaal gewonnen. Elke menwedstrijd bestaat uit twee onderdelen: een dressuurproef met allerlei figuren en een vaar- digheidsproef waarbij een par- coursje tussen kegeltjes wordt afgelegd. Ditmaal werd de menwedstrijd op het buitenterrein van manege Akenburg verreden. Een goede voorbereiding op de finale wedstrijd op 9 april, die ook buiten afgewerkt wordt. De omstandig heden waren prima: ieder genoot van een lente-achtig zonnetje, bo vendien was het veld na de natte winter toch prima berijdbaar. Een buitenwedstrijd heeft als voordeel dat de baan groter gemaakt kan worden, de paarden missen echter de „steun" van de wanden van de binnenbak. Opvallend was dat het tempo van de paarden vaak niet constant was. Jurylid dhr. Herman Smit merkte verder op dat vele voltes niet rond gereden werden en dat lijnen vaak slingerend afgelegd werden. Het buitenrijden vergt duidelijk meer van de stuurmans kunst van de menners, mede doordat veel paarden buiten fris ser zijn. Vijf deelnemers bleven foutloos in de vaardigheidsproef en mochten dit in de barrage nogmaals probe ren. Alleen Kees Timmer en John v.d. Zwaag wisten ook deze proef zonder fouten af te leggen. Kees Timmer was de snelste van dit duo. Willem Reuvers behaalde het beste resultaat in de dressuur en werd eerste, op de voet gevolgd door John van der Zwaag. Kees Timmer werd, mede door een goe de wedstrijdvoorbereiding derde. Joke Bouthoorn had het op één na hoogste dressuurresultaat en ein digde als vierde. Frank van Lare bezette door een knap gereden vaardigheidsproef de vijfde plaats. Aad van Heerwaarden blijft in de competitie aan kop gaan, maar heeft nog slechts een punt voor sprong op de winnaar van vorig jaar, John van de Zwaag. Piet Beers staat derde, wat knap is voor een menner van een dub belspan. Kees Timmer en Willem Reuvers stegen door de goede re sultaten van deze wedstrijddag in het klassement en bezetten nu respectievelijk de vierde en vijfde plaats in de competitie. De finale dag op 9 april belooft spannend te worden. Uitslagen: Dagprijs (resp. dressuur, vaardigheid, totaal): 1. Willem Reuvers, 125, 78, 203; 2 John v.d. Zwaag, 122, 80, 202; 3. Kees Timmer, 120, 80, 200; 4, Joke Bouthoorn, 124, 75, 199; 5. Frank van Lare, 117, 80, 197 Barrageprijs: 1. Kees Timmer 10; 2. John v.d Zwaag 8. Competitie: 1 Aad van Heerwaarden 616; 2, John v.d. Zwaag 615; 3. Piet Beers 611; 4. Kees Timmer 608; 5. Willem Reuvers 604. Het Texels Open Dartkampioenschap in Café De Kuip trok zaterdag grote belangstelling. (Foto Gerard Timmerman) Dave Platts mag zich de nieuwe Texelse dartkampioen noemen. Zaterdagavond tijdens het Texels Open Dartkampioenschap ver sloeg hij in de finale titelverdedi ger Klaas Fris. De wedstrijden in Café De Kuip trokken met 38 in schrijvers een record-aantal deel nemers. In De Koog werd gespeeld in pou les en volgens het knock out- systeem, waarbij de eerste wer- pronde bepalend was voor de in deling. Bij veel spelers sloegen de zenuwen toe, met als gevolg dat Nicole Ott als beste dame eindig de in haar poule. In de andere pou les was het verschil dusdanig klein, dat er een beslissende partij aan te pas moest komen. Frappant was dat Kets Kaercher, die nog nooit eerder had gegooid, toch de volgende ronde wist te be- De Gamma heeft de gemeente ge vraagd om ontheffing van de win kelsluitingswet. In het kader van een landelijke actie wil het bedrijf woensdag 3 mei van 08.00 tot 21.00 uur geopend zijn en op don derdag 4 mei van 08.00 tot 18.00 halen. Arie Eelman, toch een van de meest geroutineerde spelers, werd uitgeschakeld. Titelverdediger Klaas Fris wist on gestoord door zijn ronden te ko men. In de halve finale versloeg hij Nanning Kikkert. In de andere pou le gooiden routiniers Nico Bakker, Mare Prins, Jan Duinker en Clifton van Halderen zeer scherp. Laats- genoemde nagelde met 177 de hoogste score van het kampioen schap aan het bord. Uiteindelijk haalden Alewijn Ott en Dave Platts de halve finale, waarbij Platts als overwinnaar uit de bus kwam. In de strijd om de derde plaats versloeg Ott Nanning Kik kert. De finale tussen Fris en Platts was ongekend spannend. Na zes ga mes was de stand 3-3 en werd de laatste serie beslissend. Fris open de met de hoogst mogelijke score van 160, maar Platts kwam terug meteen worp van 140 en besliste de finale in zijn voordeel. uur en op zaterdag 6 mei van 08.00 tot 17.00 uur. Het college vindt dit goed. Tevens werd het verzoek inge diend om op Koninginnedag (29 april) geopend te mogen zijn tus sen 08.00 en 17.00 uur. Voor die dag zijn de openingstijden bepaald op 09.30 tot 12.00 uur. Het colle ge zal de raad in april vragen of een verruiming van 09.00 tot 17.00 uur door de beugel kan. Op de 10,6 km rond De Waal lever de zaterdag niet alleen de jeugdige Coen Zoon een opmerkelijke pres tatie. In de vorige krant stond niet dat de 14-jarige Robert Bakker uit De Koog het zelfs nog een stukje beter deed. Hij finishte na ruim 42 minuten en was daarmee onge veer veertig seconden sneller dan de één jaar oudere Coen, die hem in de laatste kilometers moest la ten gaan. Beide kilometervreters deden buiten mededinging mee. Robert moest officieel starten op de 2,5 km, maar dat vond hij veel te kort. Tot de deelnemers dfe hij op de 10,6 km achter zich hield, behoorde vader Richard, die vijf minuten later op het Hogereind ar riveerde. De schakers van 'En Passant' hebben voor flinke stunts ge zorgd. In de strijd om het Texels kampioenschap gingen twee van de drie favorieten onderuit. Jaap Dfos kreeg klop van Auke Terpstra en Jaap de Wijk werd door Jan Willem Bakker verrast. Rinus Vittali kwam niet in actie en ontsnapte daarmee aan 'bijltjes dag'. In het gezamenlijke optre den boekten de Texelse schakers nog een sensatie door het onver slaanbaar geachte Caïssa klop te geven. Met de Pirc-verdediging bereikte Jaap Dros een troebele stelling in zijn partij tegen Auke Terpstra die al een paar maal op remise had aangestuurd. Vechtjas Dros wilde echter meer maar greep lelijk mis, waarna hij een volle toren moest inleveren. Na een lange strijd wist Terpstra dit voordeel ten gelde te maken, waardoor de regerend kampioen onderuit ging. Ook Jaap de Wijk wilde het on derste uit de kan hebben, maar kreeg het lid op de neus. In een iets mindere stelling, voortgeko men uit het orthodox damegam biet, ontweek hij remise om te zoeken naar nieuwe aanvalsmoge- lijkheden. Dat pakte verkeerd uit, want Jan Willem Bakker wist op kundige wijze het bereikte voor deel te verzilveren. In de competitie van de Noordhol landse schaakbond strijden de Texelse kemphanen broederlijk zij •aan zij tegen overkantse tegen standers. Zaterdag moest 'En Pas sant' op bezoek bij lijstaanvoerder Caïssa uit Hoorn. Deze ploeg boekt dit jaar louter monsterover winningen en bij de Texelaars ont braken Jaap Dros en Piet Bakelaar, zodat men met lood in de schoe nen naar Hoorn trok. Maar het liep anders dan verwacht. Weliswaar waren de Texelaars heel snel op een 1-0 achterstand gezet, maar door knappe overwinningen van Auke Terpstra, Jaap de Wijk, Ferry van Tatenhove en Thijs Witte werd de stand omgebogen tot 1-4. Toen Douwe Hoekman daarna de remi se die de ploegoverwinning zou veiligstellen wist af te dwingen, was de sensatie compleet. Team leider Rinus Vittali gaf de overwin ning nog meer glans door de' eindstand op 2 72-5/2 te bepalen. Door dit resultaat hebben de Texel se schakers nu zelf ook nog titel- kansen, al zal dan in de laatste speelronde alles mee moeten zitten. Uitslagen Texels kampioenschap: F van Tatenhove-W. vd. Rijke 1-0; H. Tuinema-P Bakelaar 0-1; A. Terpstra-J. Dros 1-0; C. van Houten-A. Witte 0-1, J. de Wijk-J.W. Bakker 0-1; T. Witte-R. Riegman 0-1; A. Zijm-F. Eijgenraam 1-0. De Muziek en Dansschool houdt zaterdag 22 april een cursus ka mermuziek. De dag is bedoeld voor bestaande ensembles en „loslopende" muzikanten. De workshop wordt geleid door de docenten Seija Teeuwen (viool), Loes Bakker (dwarsfluit) en Maai ke Roelofs (dwarsfluit) die vanuit de praktijk specifieke kennis en er varing hebben opgedaan op het gebied van samenspel en kamer muziek. Afhankelijk van de aan meldingen, het soort instrumenten en het niveau worden de groepen ingedeeld en begeleid. De cur susleiders zorgen dat er bladmu ziek is, die op de dag zelf wordt ingestudeerd. Er is dus geen voor bereiding vereist. Wél is enige ken nis over het niveau nodig. Deelnemers die interesse hebben kunnen zich onder vermelding van de benodigde gegevens schriftelijk opgeven bij de Muziek- en Dans school, tel. 13493. De cursus duurt van 10.30 tot 17.00 uur. Deelname kost MO,-. De clubkampioenschappen van Badmintonclub Texel zijn ge speeld. Door de wedstrijden over drie speelavonden te verdelen, konden uitgebreide winnaars- en verliezersronden gehouden wor den, zodat iedereen een flink aan tal wedstrijden te spelen had. Vooral in de sub-top gaf dit aan trekkelijke en langdurige partijen te zien, waarbij de uitslag niet voorspelbaar was. In de top was het als vanouds: Marius Witte, die de eerste plaats zonder gameverlies voor zich opeist. Ook bij de dames, verenigd in één poule, werd geknokt voor de pun ten en zijn de krachtsverschillen vaak niet snel duidelijk. Dit geldt echter niet voor de eerste en tweede plaats, die al jaren door de zusters Nellie Witte en Margriet Rey gedeeld worden. Uitslagen: Heren, poule A: 1. Marius Witte; 2. Ruud de Vries, 3. Anne v.d. Velde Poule B: 1 Piet v.d. Werken; 2. Willem Stolte, 3 Guus Veenstra. Poule C: 1. Jos Bokma; 2. Jaap Jager; 3. Jaldert Dirksen Dames: 1. Nellie Witte, 2. Margriet Reij; 3. Christa van Heerwaarden. Texelse ziekenbroeders haalden de Gelderse krant. In een paginagroot artikel over „De nacht van Tiel" dat terugblikt op de evacuatie in het rivierengebied, komt de Texelse ziekenbroeder Ben Jas prominent in beeld bij de evacuatie van het ziekenhuis „Ri vierengebied".

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7