j.V.T. levert vier urnkampioenen TEXELSE^" couRANT H groeit uit tot inpioenenkraker oetbaluitslagen Texel ten onder in Tuitjenhorn „Jong Leven" speelt éénacters in Bethel SVO tevreden met puntendeling (2-2) Zaalvoetbalprogramma Voorwerpen gezocht uit de oorlogstijd Poldermolen glimt in lentezonnetje Veel vis aan de Lancasterdijk Vandalisme Voetbalprogramma Van Houten en Brans jeu de boules-winnaars Veenbaas Bouw wint basketbaltopper DINSDAG 4 APRIL 1995 weken nadat koploper Berk een punt moest inleveren en teruggeworpen in de strijd i titel, moest ook de nieuwe invoerder het tegen ZDH ilden. Na een aantrekkelijke trijd met een merkwaardig verloop werd het zondag in J7 erland 3-3. Daarmee bleven oornders voor de vijfde maal ongeslagen. Voor Purmer- is het kampioenschap st onzeker geworden, nu het naast zich en Berkhout op ts geringe afstand van zich )H is het zelfvertrouwen in tijd naar grote 'hoogtegeste- naar nog niet elke tegenstan- -eet daar mee om te gaan. de wedstrijd kondigde de ;er van Purmerland aan dat jloeg volgende week tegen „het duel van de waarheid" t. Daarmee onbewust sugge- dat ZDH slechts een onbe- •nde tussenhorde was, een jat direct kwaad bloed zette Zwaluwen. De wedstrijd lauwelijks een minuut oud of d Biesboer bracht met een pass Dennis Trouwerbach in g. Die flitste voorbij zijn te- ander en stiftte de bal over [lopende keeper heen (0-1). erland greep het initiatief, tot uitgespeelde kansen het niet. Dat was vooral te »n aan het Hoornder midden dat vroegtijdig stoorde bij lag 1 april: Bl-N.Niedorp BI 1-1 B2-Kolp. Boys B2 3-4 öys B1-0'end B1 6-3 en B3-De Koog B1 n.o.g. D2-Helder D2 4-2 C2-Texel C2 3-2 C3-Hollandia-T C2 0-8 C1-WGW C3 3-6 is: Duinzanders n.o.g. llse pupillencompetitie: |l-Texel '94 F1 2-13 '94 F3-Texel '94 F4 5-0 |l-SVC F2 5-1 IogFI-0'end F1 3-5 ■'94 F2 vrij B E2-0'end E1 1-1 Koog tl-Texel '94 El 5-7 '94E2-ZDH E1 1-4 |'94 F4-Texel '94 E3 9-3 |'94D3-0'end Dl 2-8 Koog D1-Texel '94 D4 6-1 'C 01 vrij ig 2 april: lia-T-Texel l-Con Zelo irland-ZDH 3-Texel 2 4-0'end 2 3-ZAP 6 3-ZAP 8 A1-Schagen Al s: ■WFC 3 atie: x)g-Oosterend Tex. Boys 5VC 3-0 2-2 3-3 2-3 3-0 3-2 0-2 2-2 afgelast 0-8 5-3 2-1 Purmerlands balbezit en adequaat aansloot wanneer de eigen spit sen actief waren. Op die momen ten bleek de achterhoede van de tegenstander de schrik flink te pakken te hebben. Van zorgvuldig uitverdedigen was zelden sprake, „weg-is-weg" was het parool. Toch kwam Purmerland na een kwartier terug in de wedstrijd, toen voorstopper Jacco van Leeu wen bij een ongevaarlijk ogende voorzet weggleed. Zijn opponent kon ongehinderd inkoppen. Kort daarna werd het zelfs 2-1. Doordat de laatste man van Purmerland in schoof, creëerde de ploeg op het middenveld een zogeheten man- meer-situatie. Toen ZDH- ausputzer Jan de Wit verzuimde ook voor zijn verdediging te ver schijnen, kon één van de midden velders vanaf de rand van het strafschopgebied vrij aanleggen voor een doeltreffend schot. Een zware slag, maar opgeven is een term die bij ZDH niemand Texel '94 heeft tegen Hollandia T een verdiende, doch geflatteerde 3-0 nederlaag geleden. De Texel se voetballers waren in Tuitjen horn niet in goede doen, maar moesten pas na de rust het hoofd buigen. Omdat ook de concurren tie een punt verspeelde, blijft het echter spannend aan de kop van 4A. Trainer Hans van der Neut moest improviseren, omdat hij niet over Wim van Veen, Ralf en Erwin Ko ning kon beschikken. Martijn Beer- ling en de van een blessure herstelde Edgar Klippel waren de vervangers. De Texelse voorhoede was hierdoor wat aan de lichte kant. Toch kreeg het elftal voor de wind kansen op de openingstref fer. Gerko van Putten mikte een kopbal op de paal en de Hollandia- keeper had grote moeite met een vrije trap van Simon Brand. De thuisploeg stelde daar één goede kans tegenover. In de tweede helft had Texel '94, met de jeugdige Henk Jan Rama ker in plaats van Beerling, aanvan kelijk veel vat op het spel. Maar toen de Texelaars wat te ver oprukten, profiteerde Hollandia onmiddellijk van de geboden ruim te. Een snelle counter werd on barmhartig afgemaakt: 1-0. De nekslag volgde toen keeper Bart Heerschap teveel aarzelde met het wegwerken van een lastige te rugspeelbal. Hij schoot de bal te gen een tegenstander en zag het leder in het doel huppelen: 2-0. Met Arnold Kaercher voor Klippel zocht Texel nog verbeten de aan val, maar kansen kwamen er nau welijks. Het was daarentegen Hollandia dat tien minuten voor tijd voor de derde keer toesloeg. De collectief sterke ploeg uit Tuit jenhorn, die vorige week periode kampioen werd, heeft zich nu ook aan de top van de ranglijst ge meld. Omdat de topper SEW-VIOS in 1-1 eindigde, blijven de onderlin ge verschillen klein. Komende zon dag speelt Texel uit tegen Always Forward in Hoorn. meer kent. Voorzichtig bleven ze de aanval zoeken en na een half uur was het weer gelijk. Trouwer bach speelde spits Stefan Bousma aan, die vanuit een lastige hoek en met een tegenstander in zijn kiel zog het doel wist te vinden: 2-2. Met die stand leek de rust aan te breken, maar enkele minuten voor het zover was, verkeek ZDH-goalie Marco Daalder zich op een hoge inzet. De bal, die waarschijnlijk naast was gegaan, verdween door zijn gegrabbel onder de lat het doel in. Zo spectaculair als de eerste helft was, zo rustig kabbelde de hervat ting voort. De spelers van Purmer land poogden de krappe Het toneelavondje dat acteurs in spé van de Eierlandse jeugdvereniging Jong leven" familie en bekenden voor schotelden in de Bethelkapel, ging erin als koek. In rap tem po zetten de tonelisten vier éénacters op de planken, waarbij de lach en de traan niet werden geschuwd. In „Zo is 't net" en „Onnozel is han dig" van D. Mulder en „Man netje Tintelteen" werd onbevangen geacteerd en ge neerde de jeugd zich geen moment om de souffleuse in het spel te betrekken. Hoogte punt was „De Vrouwenhater" van Jim Keulemans, een aan eenschakeling van komische verwikkelingen. Hoewel de acteerprestaties geen vergelij king verdragen met die van volwassenen, toonde regis seuse Riet de Ridder zich niet ontevreden over de toneela vond, die als een leerzame kennismaking navolging ver dient. Ook de kostuums en het decor mochten er zijn. De muzikale intermezzo's van Sanne Bakker op blokfluit, de loterij en de intimiteit van Be thel maakten het avondje COmpleet. iFoto Gerard TimmermanI voorsprong te consolideren en ZDH kon dat niet verijdelen. De strijd begon zijn tol te eisen en ver schillende Hoornders gingen kort na elkaar met kramp en lichte kneuzingen naar het gras. Vier mi nuten voor het eindsignaal, juist op het moment dat ZDH zich al verzoend leek te hebben met een eervolle nederlaag, gebeurde het onverwachte. Rechtsback Richard Maas speelde ver voor de midden lijn zijn tegenstander uit en besloot het er nog eenmaal op te wagen. Na een vinnige spurt be zorgde hij de bal bij de naar bin nengetrokken Ronald Biesboer. Die legde aan en schoot hoog in: 3-3. Purmerland mocht nog één corner nemen van de prima leiden de scheidsrechter, maar de spelers van ZDH toonden zich onverzet telijk. Aan de thuiswedstrijd tegen Con Zelo heeft SV Oosterend één punt overgehouden. Bij rust zag het er nog donker uit voor de Texelse voetballers, want ze stonden met 2-0 achter. Henk Knol en Vincent Kaspers stelden in de tweede helft orde op zaken. SVO begon sterk, met snelle aan vallen werden de gasten uit Waar land in de verdediging gedrukt. Henk Knol had pech in de afwer king. De goed leidende scheids rechter H. Sari weigerde een penalty te geven, toen een schot van Knol tegen de hand van een verdediger kwam. Geleidelijk nam Con Zelo het heft in handen. In de 25e minuut leidde dat overwicht tot de openingstreffer, die viel uit een hoekschop. Vijf minuten later kwam Con Zelo op 0-2, toen de spits een knappe solo besloot met een voor keeper Pieter Daalder on houdbare schuiver. Na de rust tapte SVO uit een an der vaatje en kon al na twee minu ten de achterstand verkleinen. De sterk invallende Marco van der Knaap lanceerde Vincent Kaspers, wiens voorzet door Henk Knol Woensdag 5 april: 18.15 u. Klif-Casino J 19.00 u. ACS Texel-Texel 2 J 19.45 u. ZDH-Texel 4 20.35 u. De Koog 2-Mantje 21.30 u. Rab 3-De Koog 7 Zaaldienst: Texel Donderdag 6 april: 18.30 u. Nioz-De Mok 19.20 u. Mantje 3-De Krim 5 20.15 u. Gempo-De Krim 2 21.10 u. De Koog 6-Oosterend 2 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 7 april: 18.15 u. De Krim 1-Jelleboog 3 19.05 u. De Koog 4-Jelleboog 2 19.55 u. De Koog-Klif 2 20.45 u. Texel-Jelleboog 21.40 u. Klif 1-Mantje 22.30 u. Oosterend-De Krim Zaaldienst: De Krim De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) vraagt oudere ei landbewoners of ze (ge- bruikslvoorwerpen uit de Tweede Wereldoorlog, zoals bonkaarten, munten, foto's, brieven en knijp katten) beschikbaar willen stellen voor een tentoonstelling in De Buureton. De expositie staat in het teken van de oorlog en de bevrij ding, vijftig jaar geleden. De SWOT zou het leuk vinden als de bezitters over de voorwerpen tekst en uitleg willen geven aan de be zoekers. Vooral jonge mensen zijn geïnteresseerd in verhalen en voorwerpen uit die tijd. Gegadig den kunnen zich melden bij SWOT- cuürdinator Henk Snijders, tel. 12696. Werk en ontspanning gaan bij de molen ven 't Noorden hand in hand. V.l.n.r. Dik Haker. Peter Bakker (Alkmaar). Erwin Himmetreich IAmsterdam!Willem Keijzer en Marcel van Espen lAmsterdaml <Foto Frans Hopmani Fietsvrienden van de vrijwillige molenaar Willem Keijzer hebben de molen van 't Noorden afgelo pen weekend een opknapbeurt gegeven. Ook afgelopen jaar hiel pen ze al een paar keer met schu ren, schilderen en andere karweitjes in en om de poldermo len. Met de groep hield Keijzer fietsvakanties op IJsland en in Schotland; ditmaal waren de kilo metervreters bijeen om hun vol gende trip, naar de Noorse eilandengroep Lofoten, voor te be reiden. En passant staken ze de handen uit de mouwen, zodat de molen er piekfijn uitziet als hij later deze maand voor het eerst weer voor publiek open is. In de winter maanden kreeg Keijzer op de vrije zaterdag ook hulp van zijn broer, de eveneens vrijwillige molenaar André Keijzer en van fietsmaat Dik Haker. Ze vervingen raamluiken, maakten nieuwe drempels, gaven het slaapvertrek met bedstedes een nieuw verfje en spitten een provisiekelder uit, die tezijnertijd in ere wordt hersteld. Eerste doel is de inrichting van de woonruimte van het vroegere mo lenaarsgezin. Voor de woonkamer zijn de gebroeders Keijzer op zoek naar een zwarte oliekachel, klas siek model uit ca. 1950. De kachel komt in een schouw, waarvoor nog bijpassende tegeltjes worden gevraagd. De bedstedes moeten eigenlijk worden uitgerust met stromatrassen en -kussens. Ou derwetse lampekappen en plavui zen zouden de nostalgische sfeer compleet maken. Daarnaast kan de verzameling barometers nog aanvulling gebruiken. „Door de zelfwerkzaamheid spa ren we duizenden guldens uit", al dus Willem Keijzer. De vereniging De Hollandsche Molen geeft jaar lijks f5.000,- voor het onderhoud van werkende molens. Het geld dat nu overblijft, zal worden besteed aan de vervroegde ver vanging van de dakgoot. Daar naast zal een molenmaker een nieuwe vang aanbrengen, de zol der in de kap vernieuwen en de af gebroken „korte schoon" (staart) vervangen. Bovendien zijn er plan nen voor het maken van een expo sitie in het naastgelegen gemaalgebouwtje. Werk blijft er dus genoeg. Jeu de Boules-speler Cees van Houten gaat na twaalf wedstrij den met 147 punten aan kop in het woensdagklassement. Piet van der Vis volgt hem met tien punten verschil en Henk Bosmans is derde (130 punten). Arie Brans is tot dusver de beste werper in de zaterdagcompetitie (186 punten). Henk Bosmans (161 punten) is nummer twee en Aaf Brans (score 158) bezet de derde plaats. Op 17 april staat het paastoernooi op het programma. Zondag 9 april: Always Forward-Texel 14.00 u. Petten-De Koog 14.00 u. ZDH-Kwadijk 14.00 u. Texel 2-Alcmaria V. 3 12.00 u. Succes 4-0'end 2 14.30 u. WGW 6-0'end 3 14.30 u. Geelzwart A1-Texel A1 12.00 u. Geelzwart B1-Texel B2 14.00 u. Schagen B2-Texel B1 14.00 u. Recreatie: Oosterend-SVC 10.30 u. De Koog-Texel 10.30 u. Tex. Boys-ZDH 10.30 u. Slechts twee turnsters van G.V.T. hadden zich weten te plaatsen voor de provinciale kampioen schappen. In nivo 2D turnde An- nemieke Moor een goede wedstrijd met uitzondering van brug ongelijk. Twee keer van dit toestel vallen is dodelijk. Dat bleek bij de prijsuitreiking. Een vol punt erbij en ze had in de prijzen geze ten. Nu resteerde een negende plaats. In nivo 1D blesseerde Sigrid van Heerwaarden haar arm tijdens het inturnen. Ondanks dat turnde zij toch de wedstrijd uit. Helaas niet goed genoeg. Op alle onderdelen kwam zij iets tekort. Een elfde plaats was het resultaat. Goed vis op de meetlat. Sportvis sers waren tevreden over de vangst tijdens de derde wedstrijd aan de Lancasterdijk. Samen sloegen ze 39 stuks aan de haak, totaal 968 centimeter. De eerste prijs ging naar Kees Ka lis, die 142 centimeter in het net kreeg (zes vissen). Map van der Zwaag werd tweede met 140 cm (6 vissen). Derde werd Paul Verha gen, die met vier vissen 131 cm aan wal haalde. Woensdag houdt de Sportvissersclub de vergade ring voor de paaswedstrijd, aan vang 20.00 uur in 't Skiltje. Op zaterdag 15 april staat de vierde wedstrijd voor het kampioenschap op het programma, aanvang 18.00 uur, links van de Kaap. Op tweede paasdag (17 april) wordt bij Oude- schild de grote vrije paaszeehen- gelwedstrijd gehouden, van 9.30 tot 13.30 uur. Vandalisten hebben een nieuw spelletje ontdekt: het ombuigen van verkeersborden. Zaterdag was een exemplaar op de Elemert aan de beurt. Gezien de stand leverde het bord gevaar op voor het ver keer, zodat de gemeente werd ver zocht de paal zondagmorgen te verwijderen. Zaterdag 8 april: 0'end B1-BKC B1 13.30 u. De Koog B1-SRC B2 13.30 u. Geelzwart C1-Texel C1 13.15 u. Texel C2-JVC C3 15.00 u. Texel C3-HCSC C3 15.00 u. 0'end C1-Hollandia T C2 13.30 u. Schagen Dl-Texel D1 10.45 u. Texel D2-JVC D3 10.30 u. Meisjes: Texel-Winkel 15.00 u. Texelse pupillencompetitie: Texel '94 F1-Texel '94 F2 10.00 u. Texel '94 F4-ZDH F1 10.00 u. SVC F2-De Koog F1 10.00 u. 0'end F1- SVC F1 10.00 u. Texel '94 F3 vrij 0'end El-De Koog 11.00 u. Texel '94 E1-Texel '94 E4 11.00 u. Texel '94 E2-Texel '94 E3 11.00 u. I ZDH El-0'end E2 11.00 u. SVC D1-Texel '94 D3 12.00 u. 0'end D1-De Koog D1 12.00 u. Texel '94 D4 vrij de turners van G.V. Texel het een succesvol weekend msterdam. In vier nivo's n verschillende Texelaars de inciale titel in de wacht te n. Verrassend omdat tijdens egiokampioenschappen ge ien moest worden genomen vaak lagere klasseringen. t verleden was G.V.T. vaak af kijk van enkele uitschieters. ns deze kampioenschappen echter duidelijk zichtbaar dat ub in vele nivo's in de breedte Is verder groeit. ■aterdag speelde qua sfeer de lisatie de Texelaars parten. In langrijke wedstrijd in nivo 5D st Vannis Engelvaart en zijn naten een wel zeer snelle 'trijd turnen om nog op tijd de te boot te kunnen halen. Zes ellen in drie wedstrijd- !n- De uitslag kwam dan ook a9 als een prettig begin van a9 binnen: een eerste plaats. n van Vliet had te veel pun ten liggen op voltige en was y- geworden. Duin in nivo 5C is weer op de 5 weg na enkele zeer matige strijden. Hij haalde geen podi- maar toonde herstel bij zijn brug oefening. Alleen volti- !t hem nog in de steek waar in zevende plaats resteerde. derlieste in nivo 4D op de hoogste trede van het erepodium mocht aanschuiven, terwijl clubgenoot Jefferson van Karsen ook onver wacht nog de derde plaats in beslag nam. In de laatste herenwedstrijd strooi de Jacob Haring van S.V.Hem roet in het Texelse nivo 3D feestje. Ar jan Zwaneveld werd weliswaar eerste en zijn broer Edwin derde, maar Bastiaan Willem Witte bleef ro°tste verrassingen kwamen ar op de zondag. Ongemerkt e Pieter Daalder zich in nivo naar de eerste plaats. Kort na bleek ook dat Etienne Al- De Texelse atletiekkampioenen. Vlnr. Onderste rij. Nico Stoter, Jeffery van Karsen, Arjan Zwaneveld en Wilco Drijver Bovenste rij: Etienne Alderlieste. Yannis Engelvaart, Pieter Daalder en Edwin Zwaneveld. (Foto Gorard Timmorman) buiten de prijzen op een vierde plek steken. In nivo 3C ging Wilco Drijver voor tvarend van start met een prachti ge brugoefening. Helaas ging de voorsprong bij rekstok weer verlo ren door een terugval uit zijn reu- zendraai. Door constant te turnen zat er nog net een derde plaats in. Trainer Nico Stoter moest helaas tijdens dezelfde wedstrijd ook meeturnen in nivo 1B en had het druk met begeleiden, inturnen en zelf turnen. Ondanks een geringe hoeveelheid training liep alles re delijk op routine. Het resultaat was net te weinig voor de titel maar een tweede plek was ook niet on verdienstelijk ondanks de chaoti sche wedstrijd. In de eilandcompetitie basketbal eindigde de topper tussen Veen baas Bouw en Nauta Foto in een overwinning van 52-31 voor Veen baas na een ruststand van 19-12. Vooral na de rust moest Nauta, dat aantrad zonder Martin Koenen maar in de junior Jos Bokma een verfrissend spelende vervanger had, flink toegeven op het snelle spel van de koploper. Ook het ge brek aan wisselspelers brak Nauta op. Misschien dat, dit team, op volle sterkte Veenbaas in de play offs van een prolongatie van het kampioenschap kan afhouden. In de competitie is Veenbaas nog on geslagen. De andere ontmoeting van de vrij dagavond was een strijd tussen twee ploegen uit de onderste regi onen van de ranglijst. Hema 2 wist de tweede overwinning van het seizoen te bemachtigen, ten koste van Zebra Sportswear. Hema 2 nam in de eerste helft al een beslissende voorsprong van 21 punten (34-13) en consolideerde dat tot het eind van de wedstrijd. Uiteindelijk werd het 58-34 voor Hema 2, net niet voldoende om Sportshop Texel met deze zege op de ranglijst te halen. Stand t/m 31 maart: 1 Veenbaas Bouw, 10-20, 648-225, 2. Nauta Foto, 10-16, 487-306; 3. Hema 1, 9-10, 335-269; 4. Sportshop Texel, 9-5, 289-416; 5 Hema 2, 10-15, 269-501; 6. Zebra Sportswear, 10-2, 223-510. Programma voor vrijdag 7 april: 20.00 u. Sportsh. Tex.-Hema 1 Hema 2 20.45 u. Hema 2-Zebra Sportsw. Hema 1 werd ingeschoten. SVO overspeel de Con Zelo; de kansen kwamer maar het duurde tot de 80e mi nuut voordat de gelijkmaker viel. Vincent Kaspers ontving de bal op de rand van het strafschopgebied, draaide en haalde meteen uit: 2-2. Beide ploegen probeerden nog de volle winst te grijpen. SVO kreeg de beste kansen, maar mocht van geluk spreken dat de arbiter in de laatste minuut geen overtreding zag in een geval van obstructie door doelman Daalder. Dat werd hem door Con Zelo niet in dank af genomen; de Waarlanders wilden de scheidsrechter niet in de bus meenemen naar de boot, zoals was afgesproken...

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5