oby Bakelaar geniet ilan nieuwe uitdaging SPort perste Texelse vrouw op de „60" lerde „60 van Texel" tenement van allure Menner Piet Beers wint Jaap de Graaf-bokaal .TEXELSE22 COURANT" Sterk jeugdtoernooi op wielerbaan Texel Tabakshop nipt bowlingkampioen ddstrijd trekt ruim 200 lopers Eilandcompetitie volleybal Puzzelrit en feest van SV Oosterend Dros terug als beste schaker Tenniscompetitie weer van start Spannende finalewedstrijd Prima zwemresultaten buiten mededinging Kaartkoplopers staan stevig VRIJDAG 14 APRIL 1995 ze met roken stopte en met hardlopen begon, raakte i| na tweehonderd meter buiten adem. Zestien jaar later ft Coby Bakelaar zes marathons op haar naam staan en Int ze maandag, tweede Paasdag, aan een nieuwe be- Kving: de „60 van Texel". De 48-jarige atlete is daarmee lerste Texelse vrouw die zich aan de 60 kilometer lange [strijd waagt. „Je bent jong en je wilt wat... Maar als je 3r wordt, wil je nog steeds wat." Bakelaar vindt het leuk om grenzen te verleggen, zich kn te stellen. Toch noemt ze (elf niet prestatiegericht en nin wil ze per se een voor zijn voor vrouwen van haar Iratie. „Ik doe het gewoon I mezelf.' het plezier in haar sport wel met anderen delen. Dat "vooral uit de loopgroep voor ven, die onder haar leiding el- nsdagmiddag in het bos en de en actief is. „Toen ik zelf be- Iwas ik met Nel Bruining zo'n (je de enige Texelse vrouw die Istrandlopen meedeed. We lie- kltijd tussen de mannen. Toch 's avonds wel eens vrouwen en. Blijkbaar om niet gezien te en worden. Dat vrouwen aan llopen deden, werd gek gevon- Tijdens wedstrijden hebben ze me heel wat kinderachtige din gen nageroepen. Toch liep ik te ge nieten en vond het jammer dat niet méér vrouwen meededen. Ze moesten gestimuleerd worden, daarom ben ik met een hardloop groepje begonnen." Sterker Kennelijk werkt haar enthousias me aanstekelijk, getuige de al ja ren bestaande groep, waar telkens weer nieuwe dames bijkomen. „In een groep voel je je sterker. De meesten merken dat hardlopen niet alleen goed is voor de condi tie, maar ook léuk is." Sommigen nemen ook deel aan wedstrijden. „Maar de meerder heid is niet zo prestatiegericht. Misschien ligt dat aan mijn aan pak. Ik moedig ze aan om lekker te lopen, niet om tevens aan wedstrijden te doen." De komen de 60 van Texel vormt wat dat be treft een uitzondering. „Met de estafette doen er veel mee. Om het teamverband en omdat het iets bijzonders is." Over haar eigen prestaties geeft Coby niet hoog op. „Ik denk dat een heleboel mannen en vrouwen dit kunnen, als ze zouden willen en er voor trainen. Volgens mij heb ik geen uitgesproken aanleg voor hardlopen. Ik word gedreven door Piet (haar man, red.), ha ha. Maar zonder gekheid, zo'n stimulans heb ik wel nodig." Appelsap Ze houdt rekening met haar sport, maar overdrijft niet. „Een sport- dieet komt er niet aan te pas, ik eet gewoon gezond. Richtlijnen daarvoor ken ik niet, ik luister naar m'n lichaam. Als ik eens trek heb in iets zoets, neem ik gerust een chocolaatje, al komt dat zelden voor." In haar voorbereiding op de „60" laat ze de borrel staan. „Dat komt wel weer hoor. Maar nu zit ik aan de appelsap en dat bevalt óók goed." Toch heeft Coby niet het afge trainde gelaat, dat zoveel atleten kenmerkt. „Weet je wat het is? Als je ouder wordt, kom je nog maar moeilijk onder je basisgewicht. Zelfs als ik langdurig loop, verlies ik maar anderhalf tot twee kilo." Ze geeft toe dat het lopen voor haar een vorm van verslaving is. „Maar", zegt ze, „ik voel me heus niet schuldig als ik eens een dag oversla. Er zijn ook andere dingen waarmee ik me prima vermaak." Tweede Paasdag staat ze voor de derde maal aan de start bij de 60 van Texel. De eerste keer vormde ze met Nel Bruining een duo en lie pen ze elk 30 km. Twee jaar gele den liep ze in een estafetteploeg. Over het afleggen van 60 km heeft ze vaak twijfels gehad. „Maar het is toch leuk om een nieuw doel te hebben. Het speelde een tijd door m'n hoofd en als ik het nog wilde doen, moest ik er niet meer te lang mee wachten. Toen ben ik er voor gaan trainen. Anderhalf uur lukte me altijd wel en dat heb ik steeds opgevoerd. Telkens een half uur erbij, tot laatst een training van vijf uur." Blessure Bij die gelegenheid rende ze van Den Burg via de Dennen, het strand en de Slufter naar de vuur toren en langs de oostkant terug naar de Hogeberg. „Het viel mee, ik was opgewekt en dacht: ik kan het." Een paar dagen later leek haar voorbereiding echter in dui gen te vallen door een spierblessu re. Daarvan lijkt ze nu weer hersteld; ze hervatte de training en ondervond geen hinder meer. Maandag wordt het bij de „60" echter nog spannend, denkt ze. Vooral het eerste stuk, over de Hors en het strand, is een zware belasting voor de spieren. „Maar ik benader deze wedstrijd anders dan de marathons die ik heb gelopen. Rustiger, zorgen dat ik de eindstreep haal. Wat klinkt dat bezadigd, zeg. Ja, natuurlijk heb ik wel een tijd in m'n hoofd. Tussen de vijf uur drie kwartier en de zes uur. Tien kilometer per uur, elke zes minuten een kilometer. Dat moet kunnen." De sterkste jeugdrennprs van Noordholland komen zondag, eer ste Paasdag, op Texel hun krach ten meten. Op de wielerbaan in Den Burg houdt Wielervereniging Texel (WVT) van 11.00 tot 15.30 uur het Rabo-jeugdtoernooi. Er komen twee Texelse talenten in actie. Aan het door de Rabobank Texel gesponsorde toernooi doen 70 a 80 jongens en meisjes mee. Zij zijn afkomstig van clubs uit o.a. Alk maar, Hoofddorp, Zaandam, Vo- lendam en Amsterdam. De jeugd is verdeeld in verschillende cate gorieën in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Van WV Texel komt Erwin Goënga uif in categorie 5 (19 ron den van 1,1 km) en Evert Rikken- berg in categorie 6 (23 ronden). Zij zijn direct na de pauze aan de beurt, vanaf ca. 13.30 uur. Wel licht dat zij met aanmoedigingen van het Texelse publiek na afloop in aanmerking komen voor een kus van rondemiss Kim Kooger. Het toernooi maakt deel uit van een cyclus van Noordhollandse wedstrijden, waarover in tegen stelling tot vorig jaar geen klasse ment wordt opgemaakt. Nog twee punten had Tabakshop nodig om bowlingkampioen te worden. Op de laatste speeldag bood Hotel de Strandplevier ech ter stevige tegenstand. Ondanks Frans Hopman een mooie serie van Kees Kooi- man werd echter toch gewonnen. ange-afstandloop „60 van lijkt z'n naam te hebben Jstigd. Na twee eerdere suc- olle afleveringen is de be velling voor de wedstrijd van ende maandag, tweede Paas- Jag, weer groot. Voor de 60 km pen zich 81 lopers ingeschre- onder wie de Texelaars Coby plaar en Joost Brouwer. Jan ,renberg uit De Cocksdorp ijort tot de tien kilometervre- j die de dubbele afstand aan- Populair is de estafette J5 km), waarvoor zich 27 ns hebben aangemeld. eldeelnemers kunnen de borst atlnaken, want de organiserende [tiekveremging Texel (AVT) een zwaar parcours uit- lippeld. Bijna 18 km voert over ■strand of door de duinen. Dat Jel avontuurlijk, maar de wisse- Ivan ondergrond betekent een plag op de spieren. Startpunt de „60" is bij het Nioz- |duw op 't Horntje. Vandaar ide lopers naar de Horsmeert- Iwaar ze het strand bereiken, [paal 12 verruilen ze de zeewind flijk voor het beschutte Den pos, om daarna weer over het nd tot voorbij De Koog te lo- Via de Bertusnol bereiken ze Jindelijk het fietspad langs de ■landse duinen. Bij de vuurtoren ramma dinsdag 18 april: A mannen: pO u. RWS-Sportshop 9.15 u. Teso-Handicap u. 12 Balck.-Kobeko 15 u. Maarco-Pilaar Teso RWS Pilaar Kobeko wO u. Graaf-Grote Slock 2 Maarco |5u. Tex. Auto-Perf.Bodies Graaf mannen en gemengd: ÜO u. Kruiswerk-Beverdam LenR |»]5 u. LenR-Tatenh. 2 Kruiswerk 3 u. Klif-NBC Ecomare |5 u. Ecomare-Waayer Klif 0 u. Fitt-Super Paal 9 |5 u. DGM-Paal 9 Super C vrouwen: mP u' Ze|lmakerij-Rival Cohen 5 u. Gr. Slock (v)-Cohen Zeilmakerij _[0 u. TopTien-Timmers Gr. Slock (v) n W5 u. Smash-Visser Bosma JO u. Bosma-Schiphorst Smash '5u. Eierl.Huis-l. de Boer Schiphorst Istrijdleiding: Magda en Annemiek, 27182. hgen: j=f Autocentrale-Super 3-0; ABN/AMRO- ove 3-0; DGM-Meubelhuis Texel 12 Balcken-Paal9 3-0, Paal 28/De .'Kobeko 3-0; Cocky's Kapsalon- ,o 0* °"3' F'"-G'Ote Slock 2 1-2; Spuiterij-Pilaar 0-3; Durper Drup- Perl'na 1-2, Westerlaken-Eierlandsche 2-1; Haarstudio-Leydekkers 3-0; 7 oncièn-Nioz 1-2, Smash '68-Wiersma !tln ^rote Slock (v)-Slag. Schip- 0; Bosma Wonmginrichting- Bakken, 0-3; TopTien-Rival 2-1; Bouw-Zeilmakeri| 3-0; Slag. lepe JP*M>e VI,e, 1-2. zitten er 35 km op, maar wacht er nog een slijtageslag langs de Wad denzeedijk. Via Oudeschild en het Hogeberg-gebied komt de finish op de wielerbaan in Den Burg in zicht. Startschot De deelnemers aan de ultraloop (120 km) gaan al om 5.05 uur op pad, de 60 km-lopers volgen om 10.35 uur. De organisatie hoopt dat German Silva, de „Texelse" Mexicaan die deze maand in Ne derland is om deel te nemen aan de marathon van Rotterdam, aan wezig kan zijn om het startschot te lossen. De 2x30 km lopers en de estafetteploegen gaan weg om 11.35 uur. De wisselpunten voor de estafette zijn het barbecueveld aan de Randweg, het eind van het fietspad Oorsprongweg bij de Slufter en bij het gemaal Krasse- keet. De eerste lange-afstandloper wordt om ongeveer 14.30 uur aan de eindstreep verwacht. Het eer ste estafetteteam zal rond 15.00 uur de finish passeren. De prijsui treiking van de wedstrijd is kort na vijven. 73 jaar Coördinator Martien Baars consta teert dat de wedstrijd is uitge groeid tot een tweejaarlijkse reünie, want vele deelnemers heb ben opnieuw ingeschreven. Zo is oud-winnaar Ron Teunisse uit Castricum weer van de partij bij de 120 km-lopers en ontbreekt super- veteraan Gerrit Glas (67) uit Heer- hugowaard niet op de 60 km. De gemiddelde leeftijd ligt trouwens toch al hoog: de jongste loper op de 60 km is 27 jaar en de groep veteranen (40+) is verreweg de grootste. De vijf deelnemende vrouwen op de 60 km zijn allemaal de 40 gepasseerd. Bij de estafetteteams ligt het ge middelde lager, al zijn (prof.) Kees de Jager en zijn compagnon Mei Rijsdijk uit Utrecht met hun 73 Zaterdagavond is het puzzelen en feesten geblazen op sportpark Sieme Keijzer bij SV Oosterend. De avond begint met een puzzelrit voor het hele gezin; Rob Haak en Dennis Vonk hebben een tocht uitgezet. Ervaringen uit het verle den leren dat beide heren in staat zijn er iets moois van te maken. Vanaf 18.15 uur kan men zich in de kantine aan de Vliestraat laten in schrijven voor de puzzelrit. De eer ste deelnemers zullen om 18.45 uur vertrekken. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 per auto. Na af loop is de prijsuitreiking in de kan tine, tevens het „startschot" voor de feestavond. Met medewerking van de bekende Texelse groep „Poundcake" belooft het een ge zellige avond te worden, ledereen, lid of belangstellende, is van harte welkom. jaar het oudst van iedereen. Tot hun team „De Jager" behoren ook Rob Teisman en Corrie de Ja ger van hotel Molenbos. Texelse teams Bij de Texelse teams heeft de win naar van de vorige twee keer, „Goud Appeltje" (met o.a. Simon Appel), de concurrentie van o.a. het triatletenteam Theodorahoeve, de Rotary (met o.a. notaris Jan Dogger), de Politie Texel (met good old Nico Drenth), de sterke „Cup- fighters" (o.a. Loek van Vliet), de voetballers van de Grooten Slock (met Texel '94-spits Paul van Exel) en het scholierenteam De Hoge berg. Ook het team „Three women and the bets" (Ingrid van Lubek, Colinda Brouwer, Natascha van der Vis en Guido Betsema) mag niet onderschat worden. Het A-team (alle voornamen eindi gen op een A) en de AV Texel- vrouwen zijn de Texelse da mesteams. In een bijzondere cate gorie (starten een uur eerder) bevinden zich de dames van „De Acht van Texel" en „Zoef de Haas", waarvan sommigen 7,5 km afleggen. Herman Ploeger, Ma- riska Koenders en Pierre Bonnet komen uit op de 30 km; de eerste loopt van het Nioz tot de Oor- sprongweg/Slufter, de anderen het tweede stuk tot de finish in Den Burg. Verder komen ook oud- Texelaars als Norbert Eelman (AV Startbaan) en Willem Daman (Bol- tex) met een team naar het eiland. Van de overige teams wordt veel verwacht van het VSB Running- team 1, met Johan ten Cate -broer van de bekende loper Marti ten Cate- in de gelederen. Ook een Helders damesteam met triatlete Lucienne Groenendijk en veterane Hetty Everhardus lijkt hoge ogen te gaan gooien. Flitsen van de „60 van Texel" zijn tweede Paasdag te beluisteren in de programma's v^n Radio Texel. Dankzij de zwaarbevochten remi se die Rinus Vittali tegen Piet Ba kelaar scoorde, kon Jaap Dros iets van zijn hegemonie herstellen door van Auke Terpstra te win nen. Behalve revanche op Terpstra, die hem eerder in het seizoen beentje lichtte, beteken de dat ook dat Dros opnieuw lijstaanvoerder is. Rinus Vittali had moeite met zijn status van virtueel Texels kampi oen. Nadat hij vorige week maar zeer moeizaam van Auke Terpstra wist te winnen, vormde Piet Bake- In het weekend zijn de KNLTB- competities weer van start ge gaan. Zaterdag speelden negen Deuce-tearrts hun eerste wed strijd. Een tweetal teams begon zondag. Met name de senioren hebben een goede start gemaakt. Alleen het derde herenteam heeft een verlies moeten incasseren. Dit team had echter de pech uit Koedijk te moe ten vertrekken voor alle partijen konden worden uitgespeeld om nog op tijd op Texel te kunnen zijn. Op de zondag behaalde alleen het team van Ilse Beerling, Liesbeth Lanser, Hans Geus en Ewoud Bak ker een mooie overwinning (6-2) op HTC uit Den Helder. District-competitie (zaterdag): Senioren heren: Deuce 1-Koedijk 1 4-2; Deuce 2-Oudorp 6 3-3; Koedijk 3-Deuce 3 4-2; Deuce 4- Alkmaar 10 6-0; Deuce 5-Hippo 2 6-0. Gemengd: Zeswielen 1-Deuce 1 2-3; Langedijk 2-Deuce 2 2-3. Jeugd jongens 12/15: Deuce 1-HTC 1 1-5. Gem. jgd. t/m 18: HHwaard 1-Deuce 1 6-0 Distrikt-competitie (zondag): Dames: Deu ce 1-Sluis 3 1-5. Landelijke-competitie (zondag): Junioren gem.- Deuce 1-HTC 4 6-2. laar deze week een struikelblok op weg naar het Texels kampioen schap schaken. Meer dan een re mise zat er niet in voor Vittali en die moest hij dan ook nog voor de poorten van de hel wegslepen. Vittali wilde het te mooi doen. Met de Slavische verdediging begon hij aan een fraaie, maar te rustige op bouw. Bakelaar, in het geheel niet bang voor de reputatie van de ko ploper, talmde niet en startte een verwurgende aanval. De positie van Vittali wankelde hevig en toen Bakelaar ook nog een scherp, maar uiterst verantwoord stukof fer plaatste, gaf niemand nog een cent voor de kansen van de lijstaanvoerder. Maar Vittali tover de nog een Houdini-achtige ont snapping uit de hoed. Nadat de rookwolken waren opgetrokken, bleef een stelling over die beiden niet meer bood dan remise. Jaap Dros had nog wat goed te maken tegen Auke Terpstra. Dit maal gaf de regerend kampioen zijn opponent geen schijn van kans. Met een zeer afwachtende opening, volgens Dros de Roetver- dediging -naar de regionale scha ker Roet- gaf Terpstra zijn tegenstander de gelegenheid om een heerlijke aanvalspartij op te zetten. Natuurlijk is het raadzaam om niet al te wild te spelen tegen Dros, maar Terpstra kroop wat te veel in zijn schulp en verloor kansloos. Uitslagen: P. Eelman-T. Witte 1-0; D. Hoekman-F v. Tatenhove 1-0; J. Dros-A. Terpstra 1-0; C. van Houten-A. Zijm 0-1; P Bakelaar-R Vittali %-%; F. Eijgenraam-A. Witte 1-0; R. Riegman-J. de Wijk 0-1. Uitslagen. T Wtte-F. van Tatenhove 1-0; W. v.d. Rijke-J.W. Bakker 0-1; J. Dros-J. de Wjk 1-0; A Naderi-C. van Houten 0-1; A. Terpstra-R. Vittali 0-1; A Wtte-A. Zijm 0-1. Piet Beers heeft zondag de op het buitenterrein van manege Aken- burg verreden finale om de Jaap de Graaf-bokaal gewonnen. Het was een afronding van de compe titie die bestaat uit in totaal zes menwedstrijden. De spanning was enorm, omdat het puntenver- schil tussen de beste zes deelne mers erg gering was. leder van hen had nog reeële kansen op de bokaal. De dag begon met een lente achtig zonnetje, maar jammer ge noeg kwam er steeds meer bewol king en werd het toch behoorlijk koud. 's Ochtends legden alle deelnemers de dressuurproef af, waarbij de jury o.a. de gereden fi guren en de houding van het paard beoordeelt. Jurylid Valkema vond de kwaliteit van de gereden proe ven nu beter dan de eerste wed strijd van deze competitie toen hij ook jureerde. Veel paarden lieten nu echter te weinig impuls (drang naar voren) zien. De gezellige stemming tijdens de lunch was te kenend voor de goede sfeer tij dens de competitie om de Jaap de Graaf-bokaal. Na de pauze was de vaardig- heidsproef aan de beurt. Hierbij moet elke deelnemer binnen een bepaalde tijd een parcoursje tus sen kegeltjes door afleggen. Dit keer was dit onderdeel extra moei lijk omdat ook een schaapskooi met felgekleurde balken in het tra ject was opgenomen. Vier deelnemers wisten foutloos binnen de tijd deze kegeltjesproef af te ronden. Deze menners moch ten in de afsluitende barrage pro beren wie dit het snelst voor elkaar kon krijgen. Zowel Baukje de Graaf als John van de Zwaag bleven ook in de barrage foutloos, Van der Zwaag had voor deze tweede ronde echter' de minste tijd nodig. Baukje de Graaf werd mede door een uitstekende dressuurproef de winnares van deze menwedstrijd. Piet Beers volgde op slechts één punt achterstand. Willem Reuvers, rijdend met dezelfde pony als de winnares, werd derde. Frank van Lare en Joke Bouthoornbehaalden evenveel punten, maar Van Lare mocht door zwaarder tellende dressuurproef de vierde prijs naar huis nemen. Tegenvallend Aad van Heerwaarden, eerste in het tussenklassement, gooide er in de vaardigheidproef twee kegel tjes af, wat hem op tien strafpun- ten kwam te staan. John van der Zwaag, de nummer twee in het tussenklassement, reed een fout loze vaardigheid, maar verzamelde een tegenvallende hoeveelheid punten in de dressuur. Daardoor kwam het dat Piet Beers, die der de stond, na een uitstekend gere den finalewedstrjd de wisselbo kaal mee naar huis mocht nemen. Tweede werd John van der Zwaag, de winnaar van vorig jaar. Willem Reuvers klom door de goed gereden finale twee plaatsen om hoog en werd derde. Aad van Heerwaarden eindigde als vierde. Kees Timmer en Joke Bouthoorn verzamelden evenveel punten in het totaalklassement. In zo'n geval is de hoeveelheid dressuurpunten in de finalewedstrijd doorslagge vend. Kees Timmer had een beter dressuurresultaat en werd hier door vijfde. De competitie om de barrageprijs is gewonnen door Kees Timmer. Tweede werde de winnaar van vo rig jaar, John van der Zwaag. De winnaar van de dressuurprijs was al voor de finale bekend. Piet Beers stond al zoveel voor op de andere deelnemers dat deze prijs hem al met meer kon ontgaan. Tweede hierbij werd Wllem Reuvers. Uitslagen: Dagprijs 1 Baukje de Graaf, 2. Piet Beers; 3. Willem Reuvers; 4. Frank van Lare; 5. Joke Bouthoorn. Competitie: 1. Piet Beers; 2. John van der Zwaag; 3. Wllem Reuvers; 4. Aad van Heerwaarden; 5. Kees Timmer, 6. Joke Bouthoorn. Dressuurprijs: 1. Piet Beers, 2. Wllem Reuvers, 3 Joop Noom. Barrageprijs 1. Kees Timmer; 2. John van der Zwaag; 3. Aad van Heerwaarden. x': >rv.f-*.«>-..-3g3S 22 De strijd in de finalewedstrijd mennen was bijzonder spannend. (Foto Harry do Graaf) Ook om de tweede plaats werd fel strijd geleverd. Paal 12 trad in het strijdperk tegen BSD. Marco van der Vis haalde een game van 183, maar dwong daarmee Paal 12 niet op de knieën. De kampioen van vorig jaar IBS/Oele/Schoo werd derde, het tema speelde de laatste weken steeds met twee mensen, door de blessure van Dennis Beumkes. Uitslagen Champ. Sisters-De Bute Riggel 2-3; Hotel Strandplevier-Tabakshop 2-3; Gruis 1-So What 3-2; Hotel Tatenhove-Last Minnet 3-2. Verseput Verz.-Slowstarters 3-2; Paal 12-B.S.D. 4-1; All Stars-Sommeltjes 1-4; EVA-Deurdouwers 1-4, TZN-Team 24 0-5; Onder de Pomp-Niets te verliezen 2-3; Paal 9-Stunt Team 0-5; Timmers Tearoom-IBS Oele 1-4 Huisvrouwen. De Pins-Klavervier 2-2; Marico-Bloopers 3-1, WBZ-T. Fords 4-0. Jeugd. Taxi Grootjes-Hotel de Strandple vier 0-4; KPO-Verseput Verz. 4-0; Disco de Metro-Hotel Juliana 1-3. Een groep jeugdige zwemmers van zwem- en poloclub TX71 heeft prima resultaten geboekt bij wedstrijden in bad ,,De Reuring" in Noordscharwoude. Er werden een clubrecord en 15 persoonlijke records verbeterd en de Texelaars wisten 12 podiumplaatsen te be reiken. Het betrof een groep van 12 zwemmers (waaronder drie nieu welingen) die extra training krij gen. In Noordscharwoude ging het alleen om wedstrijdervaring, zodat buiten mededinging werd meege daan. De resultaten waren niette min opvallend. Het clubrecord 25 meter schoolslag werd door de 7-jarige Marijke Blok gebracht op 23.9 (was 25,1). Bij de 12 podium plaatsen waren twee eerste plaat sen van resp. Leandro van Karsen en Britta Fokker. Na de zesentwintigste avond van klaverjasclub ,,Den Burg" blijven Roel de Zwart en Carlo Bos met hun mooie score van 7529 pun ten op de vierde plaats in het to taalklassement staan. Ze zijn wel een klein beetje op punten ingelo pen op de koplopers Lieuwe v.d. Veen en Hans Westdorp die nu al voor de 21e week op de eerste plaats staan. Gerda en Freek Veeger zijn met hun 7523 punten één plaats gestegen en hebben de tweede plaats van Jelle Wïersma en Johan Vinke overgenomen. Het was ook een goede avond voor Truus Witte en Janny Wonder (laatste werd vervangen door Frans Witte), zij behaalden 7498 punten en stegen twee plaatsen. Ook twee plaatsen winst waren er voor Rosa Haubers en Ada Vlas (die werd vervangen door Gatske Ykema) met 7253 punten. Guusta Smit (hier nam Dik Kalverboer voor waar) en Sitze de Vries stegen vier plaatsen met hun 7206 punten. De invallers hadden dus deze avond goed hun best ge daan. Het gemiddelde was 6401 punten en 67 marsen. Volgende week wordt de clubavond op dins dag gehouden en begint iets later.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 11