De makelaars bieden aan: 1 IK De Texelse Autocentrale trakteert! TëXPOL C. "rtyooye*t&o4c6- Texelse Autocentrale een ervaren AUTOMONTEUR VJ GEMEENTE TEXEL O P G E L E .TEXELSE COURANT' Natuurlijk op z'n Paasbest borrelhapjes salades koude buffetten Si\RUUD BOOM CATERING SERVICE SCHOENMAKER FOCWA AUTOSCHADE-SPECIALIST Een recreatie-appartement De rente daalt weer Eelman Van'Heenv aarden En niet alleen op een kopje koffie. Want als u voor 30 april een keuze maakt uit ons ruime aanbod occasions mag u er voor 500,-* aan accessoires bij zoeken. Audi T i i i tel. 03499 - 87200 Snel Textielverzorgingsgroep Gevraagd: diverse vakatures I/ I VRIJDAG 14 APRIL 1995 Trompstr 85 - Oudeschild Tel 13791 -r- Wezenland 1, Den Burg. tel 13111 aan de Califomiëweg, nabij De Koog, op de begane grond van het appartementenconi' plex Residentie Califomië, op korte afstand van het strand. Indeling: hal/entree met toilet, badkamer met ligbad en aparte douche, royale woonkamer met open keuken, twee slaapkamers en openslaande deur naar terras en tuin. Het is mogelijk om de btw over de koopsom terug te vorderen. Oplevering onder de lust en de last van de lopende seizoenverhuur. Wordt opgeleverd inclusief complete luxe inventaris. Vraagprijs 215.000 k.k. exclusief btw Een goede aanleiding om eens te laten berekenen wat uw financiële mogelijkheden zijn m.b.t. een eigen huis of een tweede woning Laat u opnemen in ons bestand van eigen-woning-zoekers! MAKELAARS IN ONROEREND GOED Vismarkt 7 1791 CD Den Burg nym telefoon 0222043555 fax 13946 Ook voor een weddenschap met Jelle in Leeuwarden ga je VOOR EEN FOTO naar PIETER DE VRIES dè fotograaf kogerstraat 11 tel./fax. 14280 (zet het bier maar klaar) Bijvoorbeeld een gratis sunroof dak, lekker met de zomer voor de deur, eer trekhaak voor de caravan of een radio/cassettespeler, u zegt het maar... Schilderend 56 Den Burg tel. 12151 (tel. privé: 13010) aanbieding geldig op alle occasions met een aanschafprijs vanaf 10.000.-, gekocht voor 30 april 1995 en alleen voor autoaccessoiral EEN BETER MILIEU BEGINT Bli JEZELF Onze prijzen voor het bewassen en huren van linnen: Hotellinnen vanaf ƒ1,65 p/kg Restaurantlinnen vanaf ƒ1,80 p/kg Lakenpakket vanaf ƒ3,10 p/st Dekbedpakket vanaf ƒ4,15 p/st (excl. btw) Voor nadere informatie: {al meer dan 100 jaar sterk in dienstverlening) Abbewaal 3, Den Burg, tel. 15055 Voor de periode van half mei tot eind december zijn er Telefonische of schriftelijke sollicitaties: Rozendijk 22 A, 1791 PE Den Burg-Texel Warmoesstraat 34, 1791 CR Den Burg-Texel Telefoon 02220-15511 of 13062. GEMEENTE TEXEL Op 17 april aanstaande (2e paasdag) is het ge meentehuis en de buitendienst van gemeente werken gesloten. Voor storingen, calamiteiten e.d. blijft gemeente werken 24 uur per dag bereikbaar op telefoonnr. 12510. U wordt dan rechtstreeks doorverbonden met de dienstdoende wachtsman. De vuilnisinzamelroutes van maanag 2e paasdag worden verschoven naar dinsdag 18 april. GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 15 april aanstaande (vanaf 22 april in De Koog) een Meierblis mag worden opgebouwd in de volgende dorpen/buurtschappen: - De Koog (vanaf 22 april): SVV-terrein tegen over de Turkse Tent aan de Bosrandweg, 100 meter het land in; - Den Burg: Haffelderweg, gemarkeerde plaats aan de westzijde ten zuiden van de wieler baan; - Oudeschild: Redoute, gemarkeerde plaats 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; - Oosterend: tegenover Nieuweschild, tussen de oude en de nieuwe zeedijk op gemarkeer de plaats; - Den Hoorn: Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; - De Cocksdorp: Stengweg op het opslagter rein van het Waterschap; - De Waal: Sommeltjesweg op het land van J. Zoetelief; - Polder 't Noorden: hoek Stuifweg-Lancaster- dijk, op gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia. Het storten van onbrandbare, schadelijke of ge vaarlijke afvalstoffen zoals beton, ijzer, spuit bussen, autobanden, plastics, al dan niet gevulde jerrycans, lompen en huisraad met schuimrubber en plastics, vuurwerk of andere explosieven is verboden en strafbaar. Zoals altijd kan vóór elke dinsdag in de „groene" ophaalweek gratis 1 m3 grof vuil worden aange boden via telefoonnummer 12510 (zie de omslag van de Texelse telefoongids). Ook mogen particu lieren op werkdagen gratis een kuub grof vuil zelf komen aanbieden bij De Hamster te Oudeschild. Er is dus geen enkel excuus. De politie zal tegen grof vuilstorters optreden. De Meierblis zal u een zorg zijn. Zorg dat de Mei erblis blijft! Tips over het storten van mogelijke gevaarlijke of explosieve stoffen s.v.p. direct doorgeven via een van de volgende telefoonnummers: 22188 (poli tie), 12510 (buitendienst gemeentewerken) of 62188 (milieubeheer gemeentewerken). GEMEENTE TEXEL Ook dit jaar zal op koninginnedag, wat gevierd wordt op zaterdag 29 april, een vrijmarkt worden gehouden in het centrum van Den Burg. Op deze vrijmarkt mogen uitsluitend particulieren een standplaats innemen. Bedrijfsmatige verkoop van goederen of produkten is niet toegestaan. De straten die voor deze vrijmarkt zijn aangewezen zijn: De Binnenburg, Weverstraat, Waalderstraat en de Parkstraat tussen Meubelhuis Texel en de Weverstraat. Bij het innemen van een standplaats moeten de volgende voorwaarden in acht geno men worden: uitsluitend aan de zijkanten van de straat mag een plaats worden ingenomen zodat de straat vrij blijft voor brandweer, politie en ambulancevoer- tuigen; toe- en uitgangen van woningen en/of bedrijven dienen te worden vrijgehouden; het plaatsen van marktkramen is niet toe gestaan; er mag geen gebruik worden gemaakt van geluids- of muziekversterkers; het is verboden alcoholhoudende dranken te koop aan te bieden; bij het verlaten van de standplaats moet de standplaatshouder zorgen voor de verwijdering van vuil, afval en dergelijke. Het innemen van een standplaats op de Groene- plaats en het eerste gedeelte van de Parkstraat (tussen de Elemert en het postkantoor) is niet toegestaan in verband met de daar te houden ko- ninginnemarkt t.b.v. de verenigingen. GEMEENTE TEXEL Speelautomatenverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 11 april 1995 de eerste verordening tot wijziging van de speelau tomatenverordening heeft vastgesteld. In de speelautomatenverordening wordt nu een onder scheid gemaakt tussen zogenaamde laagdrempelige- en hoogdrempelige inrichtingen. In laagdrempelige inrichtingen (snackbars/cafeta ria's e.d.) kan de burgemeester slechts vergun ning afgeven voor het aanwezig hebben van maximaal 2 behendigheidsautomaten; in hoog drempelige inrichtingen (café's/restaurants) mo gen dit maximaal 2 kansspelautomaten zijn. Met ingang van 1 juli 1996 vallen onder laagdrempeli ge inrichtingen ook die inrichtingen die uit zowel een hoog- als laagdrempelig gedeelte bestaan. Speelautomatenhalverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 11 april 1995 de eerste verordening tot wijziging van de verorde ning speelautomatenhallen Texel heeft vast gesteld. De verordening is zodanig gewijzigd dat de mogelijkheid voor een speelautomatenhal in Den Burg is komen te vervallen. De verordening treedt in werking op zaterdag 15 april 1995. Winkelsluitingsverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 11 april 1995 de „verordening inzake de Winkelsluiting" heeft vastgesteld, onder intrekking van de „oude" ver ordeningen die de winkelsluiting regelden. In de nieuw vastgestelde verordening is het vol gende geregeld: - vrijdagavond koopavond; - de mogelijkheid van een zogenaamde avond winkel (in of Den Bu(tj of De Koog); - in de periode 15 maart - 1 november mogen winkels met een toeristisch assortiment geopend zijn: op werkdagen van 18.30 tot 21.00 uur; op zaterdag van 18.00 tot 21.00 uur; op zondag van 9.00 tot 12.30 uur; - openstelling van winkels met een toeristisch assortiment op 2e Paasdag, 2e Pinksterdag en Koninginnedag van 9.00 tot 17.00 uur; - openstelling van winkels met een toeristisch as sortiment op Hemelvaartsdag van 9.00 tot 12.30 uur. Diverse verordeningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 11 april 1995 di verse verordeningen tot wijziging van gemeente lijke verordeningen heeft vastgesteld. Het betreft de aanpassing van onderstaande verordeningen aan de Algemene wet bestuursrecht. De wijzigin gen zijn strikt formeel van aard en hebben hoofd zakelijk betrekking op de gehanteerde termino logie in de verordeningen. Het betreft de volgen de verordeningen: - de verordening kinderopvang; - de verordening ter bevordering van de veilig heid van de vaart met recreatieve bedrijfs- vaartuigen; - de monumentenverordening; - de kampeerverordening; - de bouwregistratieverordening - de subsidieverordening „het oude land van Texel"; - de verordening op de Windmolens in de gemeente Texel; - de subsidieverordening dorpsvernieuwing; - de kapverordening; - de algemene inspraakverordening; - de verordening op de openbaarheid van bestuur; - de verordening op het gebruik van parkeer plaatsen en de verlening van vergunningen voor het parkeren; - de verordening inzake het plaatsen van gedenktekens op de algemene begraaf plaatsen der gemeente Texel; - de drank- en horecaverordening; - de verordening benzinepompen gemeente Texel; - de marktverordening; - de procedureverordening planschade vergoeding. Bovengenoemde verordeningen treden in wer king op zaterdag 15 april 1995. De verordenin gen liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken (kamer 1.14) van het gemeentehuis en zijn tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Tevens maken burgemeester en wethouders be kend dat de raad in zijn vergadering van 11 april 1995 de geluidhinderverordening Texel heeft in getrokken. Doordat enkele geluidhinderbepalin- gen reeds zijn opgenomen en het gegeven dat de Wet Milieubeheer ook bepalingen bevat ter voor koming van geluidhinder, is de geluidhinderveror dening niet meer noodzakelijk. GEMEENTE TEXEL Verleende toestemmingen voor evenementen in mei 1995: - festiviteiten op en rond de Groeneplaats te Den Burg op 5 mei 1995 ter gelegenheid van het 50-jarig bevrijdingsfeest; - „Back to the Sixties" festival in De Koog op 19 en 20 mei 1995; - een avondmarkt op de Groeneplaats te Den Burg op 26 mei 1995 van 19.00 - 23.00 uur onder het motto „Natuurlijk Texel" in het kader van het Thijssejaar; - een voetbaltoernooi en feestavond op het terrein van S.V. De Koog op 27 en 28 mei. Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten een bezwaarschrift indie nen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar, zo moge lijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een be drag van f200,- aan griffierechten geheven. (ƒ200,- voor natuurlijke personen en ƒ400,- voor rechtspersonen.) GEMEENTE TEXEL Ingevolge de Algemene Wet Bestuursred u binnen zes weken na de dag waaroj besluiten zijn*- bekendgemaakt, een be> schrift bij burgemeester en wethouders ine Het bezwaarschrift dient ten minste te be, de naam en het adres van de indiener, de kening, een omschrijving van het besluiu gen bezwaar wordt gemaakt, de gronden; bezwaar en zo mogelijk een afschrift w bestreden besluit. Het bezwaarschrift s niet de werking van het besluit waartegen gericht. !Sf de lot Dn De burgemeester maakt ingevolge artikel de W.R.O. bekend dat de raad van de gei Texel bij besluit de dato 11 april 1995 ee ging van een bestemmingsplan in voorbe Lf heeft verklaard voor het op de bij dit beslui j rende kaart aangegeven gebied betreffen: Vuurtorenweg 54 te De Cocksdorp. Het besluit met bijbehorende kaart ligt va april 1995 voor eenieder ter inzage op de ei Ruimtelijke Ordening (kamer 0.12) van meentesecretarie. g« SÜi Afgegeven bouwvergunningen MO-Projekt BV voor het veranderen van woningen del 65 te De Koog: M. Pijper Y. Maat voor hetgi vernieuwen/veranderen v.e. woonhuis a/d Kogerstn Den Burg, M J. van der Zwaag voor het verandere ten v.e. woonhuis a/d Kogerstraat 60 te Den Burg;! ma voor het plaatsen v.e. serre a/d Muldersto: Oosterend, D Koning voor het plaatsen v.e. Dorpsstraat 119 te De Koog; P Rood voor het uitbn woonhuis met een kantoor en serre a/d Dageraad 6 Hoorn; J.N. van der Ploeg voor het veranderen/ve v.e. woonhuis a/d De Ruyterstraat 14 te Oudeschild Exel voor het bouwen v.e. woonhuis met garage lengde van de Molenstraat te Den Burg; G. van dei het veranderen v.e. zomerhuis a/d Zanddijk 334 te" dorp; H. van Eist voor het vergroten v.e. zomerhuis; kortweg 23 te Oosterend. Goedgekeurde meldingen J. Daalder voor het plaatsen v.e garage a/d Ankers Oosterend; M. Boon voor het vergroten v.e. wooi Keidelplem 8 te De Cocksdorp; B. Kooger voor hel v.e. serre a/d Mulderstraat 26 te Oosterend; J J. voor het bouwen v.e. garage a/d Schoudieck 19 tel Afgegeven sloopvergunning. N.V. PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holla: het slopen v.e. pompstation a/d Westerw Den Burg. Dé en Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop deze be zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift: gemeester en wethouders indienen. H zwaarschrift dient ten minste te bevat! naam en het adres van de indiener, de d- ning, een omschrijving van het besluit wac bezwaar wordt gemaakt, de gronden van zwaar en zo mogelijk een afschrift v bestreden besluit. Het bezwaarschrift niet de werking van het besluit waartegen gericht. Bovengenoemde vergunningen ku: zien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2-i Burgemeester en wethouders maken inge artikel 41 van de Woningwet bekend dat aanvraag om bouwvergunning is ingedien door: J. Bakker voor het verplaatsen v.e. schuurtje a/d Os derweg 8 te De Waal (ontvangen 4-4-'95); J. Bakk het geheel vernieuwen v.e. schuurtje a/d Langwae1 De Waal (ontvangen 4-4-'95); C.J. de Wolf voorh! anderen/vergroten v.e. woonhuis a/d Oranjestraat Oosterend (ontvangen 5-4-'95), AEGON Recreatie voor het vervangen van 31 zomerhuizen a/d Knmt te De Cocksdorp (ontvangen 4-4-'95), J A. Veeg* het bouwen van twee schuren a/d Westerweg 94 Hoorn (ontvangen 6-4-'95), A Brans voor het vert v.e. woonhuis en het bouwen v.e. garage a/d Oosfó 29 te Oosterend (ontvangen 7-4-'95). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren m Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunn verleend Verleende bouwvergunningen worden bliceerd. k GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 46, lid 8 van de W.R.O. aanlegvergun- ning verleend aan: - Staatsbosbeheer voor de aanleg van een klei- schelpenpad tussen het parkeerterrein aan de Molenlaan en de vernieuwde vissteiger te De Cocksdorp. - De heer W.J.M. Boom voor de aanleg van een boomsingel aan 't Buurtje 21 te Oude schild met een maximale hoogte van twee meter en op deze hoogte te houden door middel van snoeimaatregelen. Bovenstaande besluiten liggen ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders hebben op van artikel 53a, lid 4 van het bestemmin „Buitengebied Texel" en artikel 21 van di peerwet de volgende vrijstelling verleen het houden van een kampeerplaats t.b.v. I ren bij de boer voor de periode 15 maart i oktober voor een termijn van 1995 t/m 19! - De heer S. van Egmond, Tienhoven 10 Waal, voor het plaatsen van 5 kampeerm» Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrect u binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt, een bezwaarschrift bi| meester en wethouders indienen. Het be schrift dient ten minste te bevatten: de ni het adres van de indiener, de dagtekenm omschrijving van het besluit waartegen t* wordt gemaakt, de gronden van het bezn zo mogelijk een afschrift van het bes besluit. Het bezwaarschrift schorst niet d king van het besluit waartegen het is Het bovenstaande besluit ligt ter inzage o| deling Ruimtelijke Ordening en Volkshuis*' kamer 0.12 van het gemeentehuis.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 14