ozefschool domineert schoolvoetbaltoernooi i t 'WMm wiM'm I# t nonnetje draagt bij aan geslaagde dag iWPii SaSfa* Sport .TEXELSE y COURANT" WMFs'ï' HgsdBK ossers met rode ofden in kantine ZDH vermorzelt subtopper Mareis (h) naar kampioenschap Diploma voor 15 arbiters Veel punten voor klaverjassers VRIJDAG 14 APRIL 1995 Imet megafoon) en Henk Keijser delen onder gejoel en gejuich de prijzen uit. {Foto March Hennen) zeven meisjes voor dezelfde eer uit tegen elkaar Hoewel de start van de Jozefschool-jongens weinig voor tvarend was, bleken de jongens echte toernooi-tijgers. „Geen ech te uitblinkers, maar collectief een sterke ploeg", prees coach Peter Novak zijn mannen. Dat het elftal al een jaar of drie bestaat en daar door aardig op elkaar is in gespeeld, speelde een belangrijke rol. De wedstrijd tussen de Jozef school en het goed spelende CVO moest de beslissing brengen. Luid ozefschool heeft de titel van Texels schoolvoetbalkam- n geprolongeerd. En hoe. Zowel het meisjes- als het jon- steam sleepten woensdag de hoogste eer in de wacht mogen 10 mei het eiland vertegenwoordigen op het rdhollands kampioenschap in Alkmaar. gingen, was het voor de toeschou wers goed toeven langs de zijlijn. Om zoveel mogelijk leerlingen aan bod te laten komen was het toer nooi verdeeld in vijf poules. Behal ve de jongenselftallen, die speelden om het kampioenschap van Texel, kwamen miniteams van a tie tijdens de finale van de ge a teams van de Vrije School tegen jbosschool omstandigheden voor het ilvoetbaltoernooi konden isdag niet beter. Onder het een mild voorjaarszon- floten de arbiters klokslag twee voor de aftrap op de vel- van Texel '94. Keurig op tijd, e dordat de scholen de bege- ig van de jeugd goed hadden Drgd. Terwijl de spelertjes el- fanatiek maar sportief te lijf Steun voor het team van De Bruinvis vanaf de zijkant. tweede motorcross van 1995 doordat de baan deze keer was geëgaliseerd, een zware d. Vooral de liefhebbers van en nabij de veertig jaar had- het conditioneel moeilijk, is en rechts waren uitvallers espeuren en in de kantine zat met rode hoofden bij te len. de kop was het stuivertje wis- n tussen Huib Schilder, Hans ms en Henri van Maldegem, ook in deze volgorde eindig- In de 125 cc-junioren ging em Johan Bakker sterk van maar hij moest het in de de ronde opgeven wegens het allen van zijn motor. De 80 ee rt werd weer beheerst door st de Winter, Jan v.d. Vis en in van Maldegem. Deze jon- s zijn aan elkaar gewaagd, lrdoor het iedere manche weer rtnend is wie er gaat winnen, 'erste manche werd een over- rting voor Van Maldegem, de ede voor De Winter. Ook de jjamins in de 60 cc deden het Pag weer leuk. In deze klasse Nen Rick Dijker en Niels Kiste- *er uit en deze streden hun ïn strijd, onder luide aanmoedi- 3 van het publiek. De 250 cc 'd deze keer door de blessure Ronald Zijm in de eerste wed- |d wederom beheerst door Jo- 1 Kistemaker uit Kolhorn. Lang 3 Kistemaker op de tweede 3ts' maar door het gevecht aan jaan met Nico Hollander wist uiteindelijk op de eerste plaats ündigen. lander was hierdoor zó aan een dat hij ten val kwam en 'jodelijk de finish niet haalde, de 80 cc-groot gingen beide pche-overwinningen naar Sjors Monge. Het klapstuk van de middag was de tweede manche in de 125 cc- senioren. Doordat de beide kans hebbers Egbert v.d. Werf en Simon Koenson allebei ten val kwamen, leek het voor Dave Straathof en Otto Goënga gesneden koek om als eerste en tweede te eindigen, maar niets was minder waar. Zo wel Van der Werf als Koenson wisten na een enorm gevecht weer vooraan te komen. Van der Werf ging zelfs Goënga nog voor bij. Uiteindelijk won Dave Straat hof deze wedstrijd. Uitslagen: 60 cc: 1. Niels Kistemaker; 2. Rick Dijker. 80 cc, kl. wielen: 1. Joost de Winter; 2. Arjan v. Maldegem; 3. Jan v.d. Vis; 4. Jan v.d. Vis, 4. Thijs Bakker 80 cc: 1. Sjors de Jonge; 2 Rob Schraag; 3. Joost v. Heerwaarden; 4 Bonne Klem Wolthuis. 125 cc: 1 Richard v. Buuren; 2. Jack Vled- der; 3. Ben Rentenaar; 4 Christiaan Land man; 5. Wouter Bakker, 6. John Vledder, 7 Bob de Jonge; 8. Gerard Rikkenberg, 9. Jeroen Wonder; 10. Kim Vledder, 11. Wil lem Johan Bakker. Liefhebbers: 1. Huub Schilder, 2 Hans Adams; 3. Henri v Maldegem; 4 Maarten Hoogebosch; 5. Ed Stoop; 6. Martien See- kes; 7. Henk Vledder; 8. Peter v Wierden; 9. Stefan de Jonge, 10. Hans de Winter; 11. Cor Boonakker. 125 cc, sen.: 1 Dave Straathof; 2. Simon Koenson; 3. Egbert vxl Werff; 4. Arjan Schouten; 5. Otto Goënga; 6. Sander Wit te; 7. Stephano Siebeling; 8. Hans Benn; 9. Jacco Vledder; 10. Siebrand Kips; 11. Pablo Brandeburg. 250 cc: 1. Johan Kistemaker; 2 Johan Vergouwen; 3. Jackie Knol; 4. Nico Hol lander. De stoomwals die ZDH heet, ver toont nog steeds geen technische mankementen. Op haar nu al 540 minuten durende wilde rit wordt niemarld gespaard die het waagt ervoor te springen. Zondag werd Kwadijk, toch een tegenstrever van formaat, in Den Hoorn met 4-0 verpletterd. Steeds duidelijker wordt dat alleen de koplopers sterk genoeg zijn om de Zwaluwen tenminste nog een punt afhandig te maken. Een constatering die ook spijt oproept, want wat was er allemaal niet mo gelijk geweest wanneer de ploeg iets eerder op toeren was ge raakt... Met nog twee wedstrijden voor de boeg lijkt een plek in de middenmoot nu het maximaal haalbare. Hoewel ZDH wederom gedwon gen was enkele recreanten op te stellen, werd het elftal van Kwa dijk vrijwel steeds onder zware druk gezet. Van de tweemans voorhoede - voor de gelegenheid bestaand uit Stefan Bousma en Joop Rommets - ging zoveel drei ging uit, dat hun tegenstanders al direct de bal buiten de lijnen be gonnen te jagen. Die armoedige methode leverde hen weinig op, want al na vijf minuten rommelde Bousma zich op zijn geheel eigen wijze langs de keeper: 1-0. Kort daarop had hij de voorsprong moe ten vergroten, maar uit zijn straf schop stuitte de bal via een hand van de keeper en de paal het veld weer in. Dennis Trouwerbach leek met een fraaie schuiver wèl suc cesvol, maar de treffer werd om duistere redenen afgekeurd. Lutte le minuten later haalde de frêle middenvelder zijn gram: 2-0. Dat het niet al snel 3-0 werd, was te wijten aan een dwaling van de ar biter, die het rustsignaal blies op het moment dat Bousma de bal over de doellijn werkte. Na rust vocht Kwadijk nog even terug, maar onder aanvoering van Rob van der Stap en Bram Brou wer kregen de Hoornders het mid denveld langzaam maar zeker weer in hun greep. Toen Bousma gejuich steeg op onder de Jozefschool-aanhang, toen deze ploeg op 1-0 voorsprong kwam en de winst niet meer uit handen gaf. Spanning Ook bij de meisjes was de span ning te snijden. Zowel de Bruinvis- school als de Jozefschool waren in de race voor de titel. De ploeg uit Oudeschild scoorde de één na de andere goal, terwijl Daniëlle Stiekema de Jozefschool naar winst schoot. Toen beide ploegen zeven winstpunten behaalden, gingen de doelpunten tellen. Uit eindelijk hadden de meiden van Jozefschool een doelsaldo van ze ven, tegen De Bruinvis een saldo van zes. Toernooiwirrnaar of niet, de reusachtige lollies die juf Ria Visser na afloop uitdeelde aan de Bruinvismeiden smaakten er echt niet minder om. Bij de gemengde miniteams waren de jongens nogal eens in het voor deel. Niet altijd wegens hun voet- balkwaliteiten, maar vaak omdat ze zich op hun voetbalschoenen beter staande wisten te houden dan de meisjes. Op hun gym schoenen gleden die nogal eens weg op het gladde gras. Het gemengde team van De Vrije School maakte op het schoolvoet- bal een bliksemdebuut. Als nieuw komer schopten ze zich meteen naar een plaatsje in de finale. On danks luide aanmoedigingen vanaf de zijlijn en een uitputtende inzet was de ploeg niet opgewassen te gen de Strijbosschool, dat net iets verzorgder spel liet zien. De Eier- landers pakten met 1-0 het kam pioenschap. Uitslagen Poule A (jongenselftallen): 1. Jozefschool, 2 School met de Bijbel, 3 Thijsseschool, 4. CVO en 5. De Bruinvis. Poule B (meisjes miniteams): 1. Jozef school, 2. De Bruinvis, 3. CVO, 4. School met de Bijbel, 5. Thijsseschool Poule C (jongens miniteams): 1. De Bruin vis, 2. Lubertischool, 3. Jan Drijverschool, 4. Thijsseschool 2, 5. Kompasschool 1, 6 Jozefschool 4, 7. Vrije School. 8. Jozefs- school 2, 9. Jozefschool 3, 10. Thijsse school 3 en 11. Kompasschool 2. Poule D (meisjes miniteams): 1 Luberti school, 2. CVO 2, 3. Jan Drijverschool, 4. Jozefschool 2, 5. Jozefschool 3. Poule E (gemengde miniteams): 1. Jan P. Strijbosschool, 2. Vrije School, 3. Daalder- school 2, 4. Daalderschool 1, 5. Durper- honk 1, 6. Durperhonk 2. 7. Lubertischool, Lubertischool, 9. Jan Drijverschool, 10. Redmer IJskaschool, 11. School met de Bijbel 2. De heren van de Mareis zijn zater dagavond kampioen geworden om de derde klasse A district Noord-Holland-Noord. Door met 61-30 in een niet hoogstand duel van ZAP 2 te winnen, sloegen de Mareis een niet meer door Adel borsten te overbruggen gat van zes punten en was het kampioen schap een feit. Mits de Mareis ook de promotiewedstrijd van de kampioen van de derde klasse B (Stedebroec, danwel De Koggen) weten te winnen, mogen zij hun krachten gaan meten in de twee de klasse. Voor de reguliere competitie moesten de heren ook zondagmid dag nog aan de bak. Tegen JBC 3, dat in het begin van het seizoen lange tijd op kop stond, werd met een veldbezetting van vijf mensen aangetreden. Ook JBC 3 kampte met personele problemen, reden waarom de wedstrijd een kwartier later begon. Er ont spon zich een boeiend duel waarin de spanning meer vergoedde dan het spelpeil. Bij rust stond JBC 3 vier punten voor (24-20) maar in de tweede helft kwamen de Ma reis gelijk en begonnen spelers van JBC 3 zich te irriteren aan scheids rechterlijke beslissingen wat men twee technische fouten op rij kostte. Daardoor namen de heren met nog zo'n twee minuten op de klok een vijftal punten voorsprong en leken de Mareis de wedstrijd te gaan winnen. JBC 3 ging man-to- man spelen en dat bracht de Ma reis in verwarring. Met nog 10 se conden speeltijd kreeg JBC 3 twee onterechte strafworpen en won daarmee de wedstrijd uitein delijk met 41-39. De laatste com petitie wedstrijd voor de heren is op 22 april tegen de Adelborsten, een dag voor het Pilaartoernooi en daarna is te hopen dat de Mareis de promotiewedstrijd, waarvoor nog geen datum bekend is, in winst zullen omzetten! Waterskiclub. Vanavond houdt de Texelse waterskivereniging de jaarlijkse ledenvergadering, ge volgd door een gezellige avond. Plaats van handeling is de kantine van SV De Koog, aanvang 19.15 uur. De toegang is voor leden met eventuele partners. na een verdedigingsfout 3-0 kon scoren, was de strijd beslist. Brou wer vergrootte de feestvreugde nog nadat Bousma op de lat had gekopt. De routinier nam de bal in de rebound fraai op het hoofd en bepaalde de eindstand op 4-0. y T$K5 Het winnende jongensteam van de Jozefschool. Vlnr. gehurkt: Leon Zijm. Jaap Witte. Robin Rump. Mario Lexmond. Bennie Keesom en Peter Eelman. Staand: Roel Busch, Marco Knossen. Michael Novak. Ronald de Porto. Bert Graaf. Wouter Zijm en coach Peter Novak. /Foto's Gerard Timmerman) De kampioensmeiden van de Jozefschool. Gehurkt vlnr Britt Willekes. Daniëlle Stiekema. Usette Hin en Lotte Timmer. Staand Inez van de Snepscheut, Marianne Vermuë. Cisca Hoogenbosch. Marit Hoogenbosch en Mariene Stiekema. Achteraan het coachende duo Aadje Stiekema en Marian van Holland. Het Texelse volleybal heeft er vijf tien gediplomeerde scheidsrech ters bij. Na het gedurende vijf zaterdagen volgen van een cursus konden zij het afgelopen weekend uit handen van hun leermeester Jaap Nijhuis uit Julianadorp het bewijs van bekwaamheid (diplo ma plus licentie) in ontvangst ne men. De scheidsrechtercursus werd door het District Sectie Arbitrage uit Schagen op Texel zelf gegeven op kosten van de volleybalclubs Smash en Tevoko. Elke bijeen komst bestond uit anderhalf uur theorie, gevolgd door dezelfde tijd praktijk op de „bok". Er is behoefte aan erkende scheidsrechters. Drie jaar geleden werd voor het laatst een cursus gegeven, maar van alle deelne mers bleven er uiteindelijk maar twee over die bereid en in staat waren ook werkelijk regelmatig wedstrijden te fluiten. Het ziet er naar uit dat het rendement van de nu afgesloten cursus aanzienlijk groter wordt. Een voorbeeld van scheidsrechterlijke trouw wordt gegeven door C. Barends, F.J. Doeven en H.G. Dogger-Doets. Ze doen het al tien jaar en kregen za terdag daarom een certificaat en een bloemetje. Op de foto de geslaagden met hun diploma: Roland Bakker, Angela Daalder, Gretha Duinker, Celine de Graaf, Marianne van Heerwaar- den, Cocky Koning, Jolanda Mets, let de Ruijter, Ivette de Ruijter, Margaretha Stiggelbout, Margo Wieringa, Ineke Witte, Rinske Stam, John Zoetelief en Berend Zegeren. (Foto Harry de Graaf) De basketballkampioenen van De Mareis. Op de vijfentwintigste avond van klaverjasclub Den Burg is bijzonder hoog gespeeld. Eerste waren Gerard Fester en Gerrit Smit met de fantastische score van 8478 punten, wat ze drie plaatsen winst opleverde. Ze staan nu op de twaalfde plaats. Toch was dit niet de hoogste score van het seizoen. Gerda en Freek Veeger scoorden ook weer goed met 7439 punten, zij blij ven op de derde plaats in het to taalklassement staan. Teun den Braven en Gonda Kiewiet beland den met twee plaatsen winst op de negende plaats, zij behaalden 7389 punten. Daar vlak achter kwamen Hans Westdorp en Lieu- we v.d. Veen met 7367 punten en zij blijven dus nog stevig op de eerste plaats van het klasse ment staan. Roël de Zwart en Carlo Bos draaiden ook weer goed mee, met 7296 punten blij ven zij op de vierde plaats staan. Het gemiddelde deze avond was 6401 punten en 67 marsen. Totaalstand na 100 partijen: L. v.d. Veen-H. Westdorp 171002; J. Wiersma-J. Vinke 169407; Echtp. F. Vee ger 168114; C Bos-R. de Zwart 167436; Th Wïtte-J. Witte 166150; F. Hopman-R. de Ruwe 165571; G. Benjamins-P Moree 164103; W. Koomes-N Koomes 163862; T. den Braven-G. Kiewiet 163160.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7