dfamilieberichten Texelaartjes TEXELSE C0URANX Topdrukte voor het Fanfare Oranje-toernooi Duif Ellen wint Bedrijvig^?/# fjnderen duiken „ballenbad" oiouwen op Texel Voortaan all in I Harry Wuis zag Abraham in circustent Muzikaal afscheid voor „Mister ZDH" fc c Het fanfare van DEK groette ZDH-captain Bram Brouwer op muzikale Gerard Timmerman) 28 april, 15.45 uur. Wij vinden het fijn om jullie bruidsmeisjes te zijn. Michèlle, Lindey, Joyce betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam M. Roeper Texel, april 1995 Hierbij willen wij u bedanken voor het medeleven na het overlijden van m'n man onze vader en opa JOHANNES WITTE In het bijzonder het zangkoor, de familie, kennis sen en buren voor de vele kaarten en bloemen. Fam. M.A. Witte-Bakker Oorsprongweg 23, De Cocksdorp. Naast het verdriet om het gemis van mijn lieve man, onze fijne vader en opa KEES WINTER denken wij ook dankbaar terug aan het hartver warmend medeleven dat wij van zovelen moch ten ondervinden. Dit heeft ons goedgedaan. B.J. Winter de Ridder Albert en Conny Simone en John en kleinkinderen Texel, april 1995 In plaats van kaarten ...Wij zijn op donderdag 20 april 1995 getrouwd in het gemeentehuis te Den Burg op Texel... Dirk Kuiter en Betty Zijlstra Adres: Mulderstraat 12, 1794 AB Oosterend - Texel. 8 april geboren! ledereen bedankt voor de belangstelling, ka- do's, etc. Kevin Jongedijk Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Silvana Ayla Zij is geboren op 20 april 1995 en weegt 3500 gram. Marcel en Sandra Schuurman Klimpstraat 30 1795 AL De Cocksdorp Tel. 02220-16758 Sandra en Silvana rusten van 13.00-15.00 uur Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de be langstelling tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis en thuiskomst. C.J. Kalis Den Hoorn Aan allen mijn hartelijke dank, ook namens mijn vrouw, voor de grote belangstelling tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. A.M. Langeveld sr. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,50 (incl. btw) DINSDAG 25 APRIL 1995 Bassie en Adriaan, stond het afgelopen weekend bij zwem paradijs Calluna in De Koog. Het gevaarte was afgehuurd door de staf van hotel Opduin om op grootste wijze de vijf tigste verjaardag van direc teur Harry Wuis te kunnen vieren. Het eigen hotel was daarvoor te klein want niet minder dan 350 gasten, waar onder 150 Texelaars gaven zondagavond acte de précen- se. Het feest, georganiseerd door Bureau Intershow en gesteund door gatheringbe- drijf Ruud Boom en de eigen keuken van Opduin, had een circusachtig karakter met mu ziek, goochelen, waarzeggen, vuurwerk en een spreekstal- meester in de persoon van Giel van Praag. Het feestvar ken zelf speelde ook een rol, met name om twaalf uur 's nachts toen hij jarig werd en op spectaculaire wijze aan het publiek werd gepresenteerd. (Foto Harry de Graaf) Het Koninklijk Texels Fanfare staat voor en periode van grote drukte: de komende maand treedt het korps meer dan tien keer op. Op Koninginnedag begint het 's morgens met muziek van de to ren, gevolgd door medewerking Zondag 30 april houdt sport- en evenementencentrum 't Stappe- land een tennistoernooi, waaraan alle denkbare „dubbels" aan kun nen meedoen. Man-man, vrouw vrouw, gemengd, jong-oud, alles is toegestaan. Het toernooi begint om 12.00 uur. De inschrijving kost ƒ15,- per persoon, opgave kan in de hal of telefonisch (27000). Voor iedere deelnemer staat er een oranjebitter en een hapje klaar. aan de optocht in Oudeschild. 's Middags maakt het korps de ge bruikelijke rondgang door Den Burg en tenslotte wordt luister bijgezet aan de opening van het verbouwde zwembad Molenkoog. Op 4 mei wordt meegewerkt aan de herdenking van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Be vrijdingsdag begint met muziek van de toren. Vervolgens wordt met muziek het bevrijdingsvuur op de haven van Oudeschild begroet. In Den Burg gaat het KTF voorop in de stoet van oude (legervoer tuigen en aan het eind van de och tend wordt op de Groeneplaats een bevrijdingsconcert gegeven met muziek uit de jaren veertig (zoals melodieën van Vera Lynn) en nummers die speciaal naar aan leiding van de oorlog werden gear rangeerd of gecomponeerd. Zaterdagavond 13 mei geeft het korps samen met het Gaasper- dams Gemengd Koor om 19.30 uur in de Doopsgezinde kerk in Den Burg een concert en om 20 mei vertrekken orkest, drumband en majorettes 's morgens vroeg naar Schiermonnikoog, waar wordt opgetreden bij de Wadde- nuitwisseling. Samen met colle ga's van de plaatselijke muziekvereniging verzorgen de Texelaars enkele rondgangen en minstens één concert. Tijd om daarna op de lauweren te rusten is er nauwelijks want al direct begin nen de voorbereidingen van de Taptoe Texel 1995, de intocht van de Avondvierdaagse en de inmid dels traditionele zomeravondcon certen in De Waal, De Cocksdorp, Oudeschild en De Koog. Een duif van Arie Ellen heeft de af stand Kapellen (België) - Texel het snelst overbrugt Het dier vloog omgerekend zo'n 80 km per uur. Tweede werd een duif van Micha Hoekstra en derde een dier van Sjoerd Veenstra. ENIGE KENNISGEVING 88-jarige leeftijd is overleden Elisabeth Rotgans-Koning i 6-11-1906 t 20-2-1995 Ml De familie rrespondentie-adres: jviskerland", Dorpsweg K 125, GH Twisk. crematieplechtigheid heeft inmiddels latsgevonden. Geschokt hebben wij vernomen dat onze collega Willem Stoop op zondag 23 april jl. toch nog onverwacht is overleden. Juist toen hij weer moed en hoop leek te hebben verzameld om, zij het gehandicapt, verder door te gaan, werd hij uit het leven weggerukt. Wij wensen mevrouw Stoop, de kinderen en verdere familie en vrienden veel sterkte toe bij dit verlies. Raad van commissarissen, directie en staf N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming n! erspeelboerderij De Mient n meer aan de weg timmeren, d pasen kreeg het „ballenbad" lestelijke vuurdoop. Honder- rinderen vermaakten zich op errein aan de Rommelpot bij e" Hoorn. Volgend seizoen vol- e[i méér nieuwe attracties. .2 3it jt 21ste seizoen heeft „De t" zijn draai op de Texelse stenmarkt wel gevonden. Na '91 lip in de jaren tachtig vertoon- de bezoekersaantallen de af- len jarenweer een stijgende )e boerderij trok vorig seizoen 20.000 bezoekers (kleintjes jaar en jonger niet meege- le Duitse gezinnen zijn we po- f; de helft van ons publiek is Zij kennen dit soort voorzie- in eigen land niet, in Duits- Jheb je pretparken. Om onze /élelmgen duidelijk te maken, en we het woordje 'spiel' tus- woegd: Kinderspielbauern- vertelt Willem Kikkert, de Megger van het bedrijf. Tij de opening op eerste Paas- olbleek dat ook Texelaars de Jerij goed weten te vinden. 4l|zi|n echtgenote Maatje heeft 31 ien op z'n Texels. Voor Ijes die het eiland een mooie [ie vinden om te trouwen lig- de arrangementen voortaan Het initiatief is afkomstig fotograaf Edo Kooiman die tien ondernemers uit ver inde branches de bruiloften lop tot teen verzorgt. Ir dan vijftig procent van de !t droefheid geven wij kennis dat wij, zo na het overlijden van onze moeder, nu afscheid hebben moeten nemen van on- |zorgzame vader en opa Klaas de Waard weduwnaar van Aaltje Visser de leeftijd van 82 jaar Jan Marian en Roel Rob, Irene Martha Johan en Els /wan, Erwin, Petra I, 22 april 1995 rsprongweg 72, De Cocksdorp. ze vader en opa is opgebaard in „Uitvaart- itrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den tegenheid tot condoleren dinsdag 25 april 19.30-20.30 uur en na de begrafenis in uitvaartcentrum. v2 n korte overdenking zal worden gehouden woensdag 26 april om 13.30 uur in het vaartcentrum, waarna de begrafenis op de begraafplaats te De Cocksdorp zal jji latsvinden. 'rrespondentie-adres: J. de Waard, rmaningspad 6, 1793 AK De Waal. Bedroefd geven wij u kennis dat, toch nog onverwacht, van ons is heengegaan onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma Alida Hendrika Gorter-Schaap sinds 1954 weduwe van R.L. Gorter 30 maart 1919 21 april 1995 Cobi en Piet Jan-Peter Monique en Maarten Kees en Henny Ina en Erik Renate en Harry Bert en Margreet Marièlla en John Evelyne en Rob Annemieke Zonneweelde, kamer 19 Maassluis Correspondentie-adres: Familie R.L. Gorter Lekstraat 26, 3181 EG Rozenburg. De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden in crematorium „Beuken hof" te Schiedam. huwelijken op het raadhuis zijn paartjes van de vastewal", licht Kooiman het initiatief toe. „Veel overkanters hebben dagen werk om uit te zoeken in welk hotel of accommodatie ze terecht kun nen." Zelf werd hij steeds vaker benaderd door bruidsparen die in formeerden naar zaken als bruids boeketten, hotels, partycentra, etc. Voortaanwordt alles voor ze geregeld, tot en met de reis aan toe. Overigens kunnen Texelse paartjes Kooiman ook bellen. Omdat een trouwdag niet alleen de mooiste, maar ook vaak de duurste dag uit het leven is, willen de ondernemers de paartjes niet op een prijs vastpinnen. „Bij ons kunnen ze in diverse prijsklassen een huwelijksdag organiseren." De circustent (foto) die door gaans wordt gebruikt door Ringen en bruidskleding zijn niet bij het arrangement inbegrepen. „Ik vind het te persoonlijk om ook daarin te bemiddelen." Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden, je hebt het zo ontzettend moedig gedaan. Wie kan begrijpen hoe je hebt geleden en wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Sierheesters op pot, mooie bloeiende planten. Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan, tel. 12925. Aanbieding - overhemden korte mouw in diverse de signs 39,95 - M - XL. Mar ten Classics, Weverstr. 32. Zere rug, knie, schouder, met een warmtebron van thermopack voelt het be ter. Mantje Sport Er zijn zaken die voor ech te vakmensen vast staan. Zoals: Paling rook je met eikenhout, kropsla oogst je in de vroege ochtend, honing van De Vlier is on verhit uit de honingraat geslingerd. De Vlier in de Hogerstraat. Fotokopie. Snel en voor delig. Nauta Foto, 14924. Waar blijft „Onder de Pomp"? Of is ie misschien bij het oud ijzer beland? T'ai chi chuan-weekcur- sus. V.a. ma. 1 t/m zond 7 mei elke ochtend en/of avond. T'ai chi-lessen (Chin, bew, oefeningen). Inl.: P v. Mierlo, tel 19706. Oranje boven is het deze week in de winkel van uw bakker. Oranje stoeten en oranjegebak geven er de toon aan. Nu alleen het oranjezonnetje nog. Tot ziens in de winkel van uw bakker. Bakkerij Timmer Oosterend. P.s. Op zater dag 29 april feesten wij mee en is de winkel gesloten. 3x Op de kiek voor 25 piek. Nauta Foto, 14925. Kikkert het bedrijf, dat is onderge bracht in een stichting, zien groei en. „Vooral in voor- en naseizoen is het beduidend drukker gewor den." De Mient kan rekenen op een groot aantal vaste bezoekers. „Sommigen kwamen hier vroeger als kind en komen nu terug met hun eigen gezinnetje..." De Kikkerts zelf krijgen inmiddels ook steun van de volgende gene ratie. Schoonzoon René van Keu len zorgt voor nieuwe impulsen, waarvan het „ballenbad" het eer ste voorbeeld is. Deze attractie is ondergebracht in een kleine ruim te, gevuld met talloze gekleurde ballen. In samenwerking met een fabrikant kon het bad op Texel een plaatsje krijgen. Uitbreiding met exotische dieren valt niet te verwachten. „Daar zijn we mee gestopt", aldus Kikkert. „Die wilde dieren reageren vaak agressiever. We hadden stekelvar kens die zelfs de ijzeren omheining kapot knaagden. Ook moet je maar afwachten of ze geen ziekte onder de leden hebben." Alleen een kameel is overgebleven. „Dat gaat prima, al vreet-ie me wel arm. Het beest verorbert een paar pak ken hooi per dag." van manege Bornrif in De Koog, waaraan de voetballer en zijn vriendin Irene het komende sei zoen de handen vol hebben. Ter af scheid speelde het DEK-fanfare voor de 37-jarige voetballer. We gens de indrukwekkende staat van dienst (zo'n 23 jaar in het eer ste elftal) hield wethouder Poster namens de gemeente een toespraak. „Een formidabele inzet, een loyaal clublid, altijd positief in gesteld en zowel als speler en mens een voorbeeld, kortom: een wereldgozer", somde Poster op uit het juryrapport. „Als politicus een kwalificatie om jaloers op te zijn", wenste de wethouder hem het al lerbeste met zijn nieuwe uit daging. „Bambino Foto". Uw kleuter 24x op de foto. Met vergroting slechts 49,50. Nauta Foto, 14924. De bibliotheek is gesloten op zaterd. 29 april, vrijdag 5 mei en zaterd. 6 mei. Waar blijft „Onder de Pomp"? Of is ie misschien bij het oud ijzer beland? T'ai chi chuan-weekcur- sus. V.a. ma. 1 t/m zond. 7 mei elke ochtend en/of avond. T'ai chi-lessen (Chin. bew. oefeningen). Inl.: P. v. Mierlo, tel. 19706. Oranje boven is het deze week in "de winkel van uw bakker. Oranje stoeten en oranjegebak geven er de toon aan. Nu alleen het oranjezonnetje nog. Tot ziens in de winkel van uw bakker. Bakkerij Timmer Oosterend. P.s. Op zater dag 29 april feesten wij mee en is de winkel gesloten. 3x Op de kiek voor 25 piek. Nauta Foto, 14925. Koninginnedag in De Kar- seboom met The Shakin Legends. T'ai chi chuan-cursus. Vrijd.avond en/of zat. och tend (Chin, bewegings therapie). Inl.: P. v. Mierlo, tel. 19706. Op de koninginnemarkt verkoopt de waterskivere niging weer gebakken en gerookte vis voor slechts 1 gulden per stuk! Hiep Hiep Hoera! Met Texeltours op 2 mei naar De Efteling. Boot 8.00 u. heen - 17.30 u. retour. Kosten ƒ69,50 pp. Bellen 15555. Meisje 15 jaar zoekt een baantje voor op zat. en vakantiedagen. Het liefst in Den Burg. Tel. 15040. Reflex-camera's. Nikon, Pentax, Canon, Minolta ruime keus, laag geprijsd! Nauta Foto, 14924. Stunt. Grote pot bloe- menhoning met zakje gra tis bloemenzaad, nu tot en met zaterdag 4,95!! De Vlier natuurlijk. Op op Grote collectie tennisrac kets voor hele knappe prij zen. Mantje Sport. Aanbieding - Canoe spij kerhemden in de maten M - XL 69,95, shirt met rits 59,95. Marten Classics - Weverstraat 32. T.k.: Honda MB in goede staat, vr. prijs is ƒ850,-. Tel. 14717. Hiep Hiep Hoeral Met Texeltours op 2 mei naar De Efteling. Boot 8.00 u. heen - 17.30 u. retour. Kosten ƒ69,50 pp. Bellen 15555. „Bambino Foto". Uw kleuter 24x op de foto. Met vergroting slechts 49,50. Nauta Foto, 14924. De bibliotheek is gesloten op zaterd. 29 april, vrijdag 5 mei en zaterd. 6 mei. (Foto Frans Hopman) „Het is te hopen dat jouw af scheid er een is als dat van Heintje Davids. Dan zien we je tenminste nog een paar keer terugkeren in het blauw/witte hemd." Aldus ver woordde ZDH-voorzitter Jaap Lap het vertrek van Bram Brouwer, de populaire aanvoerder van de zwa luwen en al dertig jaar een be trouwbaar werkpaard voor de Hoornder club. Gisteren, tegen Beemster, speelde Brouwer zijn laatste wedstrijd. Zijn vertrek houdt verband met de overname Met verslagenheid hebben wij kennisgeno men van het vroegtijdig overlijden van on ze collega Willem Stoop Wij wensen zijn gezin en de wederzijdse familie van Willem sterkte toe bij het dra gen van dit verlies. Personeel Teso-bootdienst Namens de familie willen wij u bedanken voor de belangstelling bij het overlijden van MEVR. G. BAKKER-JAARSMA Onze dank gaat met name uit naar de mensen, die haar trouw bezochten, ds. Ter Haar en het personeel van de „Gollards". Kinderen en kleinkinderen van Mevr. G. Bakker-Jaarsma Voor uw hartelijke blijken van deelneming onder vonden bij het heengaan van mijn vrouw, onze moeder, schoonmoeder en grootmoeder TINE P. ROEPER-BOEKEL Lekker .zwemmen" tussen gekleurde ballen.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3