elleboog kampioen ia zinderend duel zijn op te lossen slissing valt in zaalvoetbal: Wat ik zeggen wou... landcom petitie landcom petitie volleybal Eilandcompetitie tennis Waverijn beste jeugdschaker Rabo-toernooi met 500 voetballertjes Nationaal park zonder voorwaarden niet bespreekbaar ZDH penaltybokaal TEXELSE^ COURANT- Sanering campings Kamperfoelieweg Namibiërs naar Texels EK surfen Grote oefening jeugdbrandweer Exposities in hal VVV-kantoor 05 is de nieuwe kampioen van de hoofdklesse. Staand vj.n.r. vlagger Jos Bakker. Hans Polderman. Paul van Exel. Werner Meer. Ingmar Moerbeek en coach Cor de Lugt. Onderste rij: Nlcol Schermer, keeper Erik Kossen. John List. hlanning Kikkert Broekman. [Foto frgnf Hopmanl sultaat een felle, snel over en weer gaande wedstrijd. Het was vooral ook een krachtmeting tussen twee blokken van spelers die op het veld in het eerste van VV Texel '94 spelen. Bij Texel vormen o.a. Simon Brand, Leendert Eelman en Wim van Veen de basis, bij Jelle- boog moet het komen van o.a. Paul van Exel, John List en Ingmar Moerbeek. Vooral de duels tussen uitblinkers Brand en Van Exel wa ren de moeite waard. rel Jelleboog in de hoofd zaalvoetbal al driemaal had nnen van rivaal Texel, was beslissingswedstrijd nodig kampioen aan te wijzen, sdagavond won Jelleboog vierde maal het onderlin- I en behaalde zo de ver- titel. Makkelijk ging het int Texel leidde bij de wis- met 2-1. Uiteindelijk won oog, dat vanavond ook de rcup" kan winnen, met lofdklasse heeft zelden zo'n lend verloop gekend. In het en was vaak sprake van su prematie van één ploeg, zoals Gamma en Cor's Dubbeldik. Nu waren enkele teams aan elkaar ge waagd. Jelleboog won telkens van Texel, maar liet de punten liggen tegen o.a. Mantje. Ook Le Berry bood geducht tegenstand, maar dat team was te vaak niet com pleet, zodat het niet in de race voor de titel kon blijven. De confrontatie tussen Jelleboog en Texel was de tweede binnen één week. Vorige week had Jelle boog in de allerlaatste competitie wedstrijd met 3-1 gewonnen, zodat een extra duel nodig was. Beide teams kwamen woensdag geladen aan de start, met als re- Binnenkant paal De keepers Erik Kossen (Jelle boog) en John Cnossen (Texel) hadden meteen al veel te doen. Cnossen had het geluk aan zijn zij de toen Van Exel de binnenkant van de paal trof. Na een kwartier was het wèl raak, toen Van Exel een breedtepass onderschepte en koelbloedig afrondde: 1-0. Jelle boog verhoogde de druk, maar Texel brak af en toe snel uit. Uit een ogenschijnlijk niet zo kansrijke situatie trok Van Veen via een Kampioensteam Gempo met herinneringsmedailles. Staand v.l.n.r. Arthur van Schaik. Albert Spoelstra. Onno Werkman. Bart OosterhofJan Oosterhof. Voorgrond: coach Jan Commijs. Guus de Puysselaar en Sjaak SipsmaiFoio Frans Hopmani lindstanden van de Eiland- xtitie volleybal zijn als volgt: nen Ie klasse: chitectenbureau Uriot 55 BN/Amro 38 obeko 33 >al 28/De Krim 30 ocky's Kapsalon 28 Balcken 26 leubelhuis Texel 25 lal 9 11 atenhove 1 6 en 2e klasse: ortshop 58 laarcobouw 46 e Pilaar 41 iso 38 roote Slock 2 34 andicap '94 34 ixelse Autocentrale 33 raaf Spuiterij 31 Vfect Bodies 29 (tt 22 uper 18 WS 16 engde klasse: BC 39 lagerij Beverdam 29 coMare 27 foayer 27 inR 24 itenhove 2 19 lif 19 e Zandloper 16 ruiswerk 9 wen 1e klasse: festerlaken 63 anima afvaltoernooi J916 mei u' Archit.Uriot-Kobeko DGM u- DGM-12Balcken verliezer u. Winaar18.54-19.18 ju. Maarcobouw-Meubelhuis,, 'u. Finale u Beverdam-Tatenh.2 Autoc. Tex.Autoc.-LenR verliezer u. Winaar18.30-Haarstudio Winnaar18.54-19.18 >u. NBC-Klif 'u. Pinale u ^Provinciën-Leydekkers Vlier u- De Vlier-Vespertma verliezer u Winnaar18.30-Visserb. u- Winnaar18.54-19.18 B. Texèle-Schiphorst u- Finale 21.30 prijsuitreiking, geiding: Kees en Willem, 2. Haarstudio 57 3. Eierlandsche Huis 54 4. Vespertina 49 5. Question 46 6. Durper Drup 40 7. Klif 12 39 8. Slagerij lepe de Boer 31 9. Leydekkers 25 10. De Vlier 23 11. Beautique Texèle 20 12. Nioz 12 13. 7 Provinciën 9 Vrouwen 2e klasse: 1. Zeilmakerij 51 2. Visser Bouw 44 3. Timmers Bakkerij 39 4. De Rival 37 5. Wiersma Antiek 36 6. Top Tien 25 7. Groote Slock 23 8. Smash '68 20 9. Cohen 15 10. Slagerij Schiphorst 15 11. Bosma Woninginrichting 4 Zeilmakerij, Visser Bouw en Tim mers Bakkerij zijn gepromoveerd. Beautique Texèle, Nioz en 7 Pro vinciën zijn gedegradeerd. Dit weekend worden de laatste wedstrijden gespeeld in de poules die een halve competitie spelen. Hierna vindt weer een herindeling plaats door middel van promo tie/degradatie. Het is derhalve voor de nieuwe indeling zeer belangrijk dat alle - ook de achterstallige - wedstrijden gespeeld en doorge geven worden. De wedstrijdleiding is bereikbaar via tel. 16301. Deuce: 8.30 u. H. Bakker-T. Bakker 8.30 u. T. v. Koppen-H. de Porto 20.00 u. Land/Rokma-Aken/Meijer 19.00 u. H. Bockel-W. Oosterhof 20.00 u. A. Westerlaken-J. Zoetelief Heri Hodie: 10.00 u. v.d. Bent/de Boer-Schraag/Boon 10.00 u. R. Zoetelief-F. v. Bommel 20.00 u. Maas/den Braven-Dros/Bakker Koogerslag: 9.00 u. Frank/Kamstra-Gosmga/Westerlaken 10.00 u. N. Erwich-J. Joosten Uitslagen: F. Schraag-Siebinga 0-2; v. Veen-Siebinga 0-2, v. Oosten-v Koppen 2-0; v. Veen-F Schraag 2-0; Siebinga-B. v.d. Wetering 2-0; Bockel-Westerlaken 0-2; Oosterhof-J. Zoetelief 1-1; v.d. Meer-Bol 0-2; v.d. Bent- v.d. Meer 0-2; Keyser-Bol 0-2; Dros/Bakker-Aken/Meyer 0-2; Beverdam- Westerlaken 1-1. Collecte. Van 15 tot 20 mei wordt op Texel gecollecteerd voor het Astmafonds. De opbrengst gaat naar wetenschappelijk onder zoek om de oorzaak van astma, chronische bronchitis en longem fyseem te achterhalen. In de jeugdcompetitie van schaakclub 'En Passant' heeft Gijs Waverijn dit jaar bewezen de beste te zijn, al ging dat niet zon der slag of stoot. Twee ronden voor het einde stonden vier spe lers op vier punten. Alle vier kon den ze nog kampioen worden. Gijs Waverijn was echter het koel- bloedigst door beide partijen te winnen. Jan van Rossum wist als enige van de kampioen te winnen en sleepte het zilver in de wacht. De bronzen trofee was voor Pepijn Schermer, waardoor de verrassen de Frank Gieze -hij speelt dit jaar voor het eerst mee- naar de vierde plaats verwezen werd. Hij mocht een troostprijs in ontvangst ne men. Ook voor Niels Rutten, die bovenaan eindigde in de B-poule, was er een troostprijs. De eindstand van de jeugdcompetitie: A-poule 1 Gijs Waverijn 6 punten 2. Jan van Rossum 5 punten 3. Pepijn Schermer 5 punten 4. Frank Gieze 5 punten 5 Ray mond Molanus 3 punten 6. Bart Steendam 2 punten 7 Daan Bol 1 punt 8. Meivin Mo lanus 0 punten. B-poule 1. Niels Rutten 6 punten 2. David van Es 4 punten 3. Rutgert Oosterhuis 4 punten 4. Erik van Es 3 punten 5. Evert Malschaart 3 punten 6. Lotte Schermer 1 punt 7. Ka- melya Naderi 0 punten. Morgen vindt op de velden van VV Texel '94 het Rabo- pupillentoernooi plaats. Liefst 500 spelertjes van Texel en het Noordhollandse vasteland nemen het tegen elkaar op. Het toernooi begint om 10.00 uur. De prijsui treiking van de D- en E-pupillen is om 16.15 uur, de Fvfies zijn al om 14.45 uur aan de beurt. Aan het Rabo-pupillentoernooi doen alle 200 Texelse jeugdvoet ballers mee. Zij zijn met 300 over- kantse leeftijdsgenootjes verdeeld over verschillende poules. Bij de D- pupillen strijden zestien teams in vier poules, waaruit twee finales komen. Bij de E-tjes is sprake van dezelfde indeling. De jongste cate gorie, de F-pupillen, telt ook vier poules, maar er worden geen fina les gespeeld. De F-jes strijden wel om een penaltybokaal. Na elke wedstrijd neemt alle teams straf schoppen. Aan het eind van het toernooi maken de „specialisten" van elk team uit wie zich „penalty koning" mag noemen. Deze finale is om 14.20 uur op het voormalige Boys-terrein. Ook de E-tjes spelen daar. Het D-toernooi is op de SV Texel-velden. De wedstrijden wor den in goede banen geleid door liefst 24 scheidsrechters. I(rn->I-U ran li /.-tN ILiili-n tvrintw.int lijLln-vl \jn il- mUl Sinds enige tijd wordt er weer gesproken over instelling van een Nationaal Park in het Texelse duin gebied. Texels belang is altijd tegenstan der geweest van bemoeienissen van hogere overheden met het eiland. Met name het vroegere plan om van heel Texel een land schapspark te maken is altijd fel van de hand gewezen. Mede daar door is dit nu definitief van de baan. Ook een Nationaal Park in het duingebied vinden wij in feite een overbodig plan van de rijksover heid. TB is van mening dat de na tuur op Texel uitstekend wordt beheerd en dat daardoor geen ex tra maatregelen van anderen no- Met 40 doelpunten in de com petitie achter zijn naam en 14 trefzekere strafschoppen is E- pupil Arjen Lap uit Den Hoorn winnaar geworden van de ZDH penalty-bokaal. Voor de F'jes ging de eer naar Jan Blom, die 13 keer het net vond. De voetballers vierden het feestje donderdag temid den van hun kameraadjes op het voetbalveld, waar de door kaasboerderij Wezenspyk be schikbaar gestelde bekers grondig werden bestudeerd. Op de foto jeugdcoördinator Ton Arnout temidden van de jeugd. iFoio Gerard Timmerman) dig zijn. Echter, de rijksoverheid heeft ook het voornemen om het Texelse duingebied vóór 1998 onder de Natuurbeschermingswet te bren gen (NB-wet). Deze wet houdt een gevaar in voor de vrijheid van han delen op strand, zee en duinen. Gebieden kunnen gemakkelijk worden afgesloten of het gebruik kan worden beperkt. De plaatselij ke bevolking heeft daar weinig in vloed op (zie onder andere de Hors en de Waddenzee). Bij een Nationaal Park wordt een Overlegorgaan ingesteld waarin onder meer de plaatselijke belan gengroeperingen vanaf het begin meepraten over beleid en beheer. Daardoor is de invloed van de plaatselijke bevolking veel groter dan bij de NB-wet. De rijksover heid is vast van plan de NB-wet voor de Texelse duinen toe te pas sen. Alleen de instelling van een Nationaal park kan hierin verande ring brengen. Gesteld voor de keuze is voor TB een Nationaal Park bespreekbaar vanwege de veel grotere invloed van de plaatselijke bevolking, mits aan strikte voorwaarden kan wor den voldaan. Er dient een waterdichte garantie te worden gegeven dat bij instel ling van een Nationaal Park de NB- wet definitief van de baan is. Als hieraan niet wordt voldaan is voor TB een Nationaal Park on bespreekbaar. Daarnaast stelt TB onder meer de volgende voor waarden: 1. Bufferzones met beperkingen in het gebruik zijn onacceptabel. Dit geldt zowel voor agrarische, re creatieve als overige gebruiksmo gelijkheden. Met name denken wij ook aan het vliegveld. Het Natio naal Park moet worden ingepast in de huidige gebruiksmogelijkheden. 2. Het huidige medegebruik van de duinen dient gehandhaafd te blijven. Een vrije, kosteloze, toe- VRIJDAG 12 MEI 1995 de goed fluitende Willem Sangers voor twee minuten naar de bank werd gestuurd. Het „powerplay" van Texel leverde echter geen ren dement op. Ook het inzetten van Henk Knol als „vliegende kiep" mocht niet baten. Integendeel: in de laatste minuut bracht Werner van der Meer met zijn treffer de eindstand op 4-2. Kampioenen Kampioen Jelleboog speelt van avond in sporthal Ons Genoegen tegen bekerwinnaar De Koog om de supercup, aanvang 20.45 uur. Ook worden in twee wedstrijden nog kampioenen van andere klas sen bekend. Eén van de teams die al zeer lang in de zaalvoetbalcompetitie mee draait, Gempo, heeft de titel al bin nen. Woensdag speelde Gempo in de tweede klasse de laatste wed strijd. Tegen Nioz werd het een overtuigende 9-4 overwinning. De gemeente houdt ondernemer Cor Zutphen aan zijn afspraak om de kampeerterreinen aan de Kam perfoelieweg uit te dunnen in ruil voor de vergunning die hij kreeg voor de bouw van vakantiehui zen. Bezwaren van standplaats houders op campings Coogherveld, De Luwe Boshoek en Dekkerskoog die daardoor het veld moeten ruimen, werden door de raad dinsdag ongegrond ver klaard. „Als de ondernemer alle zeilen bijzet, zijn er mogelijkheden om de problemen op te lossen", aldus wethouder Schilling (ruim telijke ordening). In ruil voor de bouw van 36 zo merhuizen kwam Zutphen met de gemeente overeen de 1000 slaap plaatsen terug te brengen naar 600. Standplaatshouders en pachter Nico Ruis lieten de kans om bezwaren tegen de bouwaan- vraag in te dienen echter onbenut, zodat de bouw van zomerhuizen van start kon gaan. Pas toen de gevolgen hiervan voor de stand plaatshouders duidelijk werden, kwamen zo'n vijfig bezwaren bij Voor het EK funboard surfen, dat van 24 juni tot 1 juli op Texel wordt gehouden, hebben zich zelfs deelnemers uit Namibië aan gemeld. Het land ligt niet bepaald in Europa, maar als er een interna tionale goedkeuring komt, kunnen de Afrikanen toch meedoen aan de wedstrijd. De deelnameformulieren voor het evenement stromen binnen. Nog tot zaterdag kunnen surfers zich opgeven. Per land worden de vijf beste man nen, twee veteranen, twee dames en twee jeugdsurfers door hun bond afgevaardigd. Het totale aan tal surfers zal op 150 komen te liggen. Wie voor Nederland meedoen staat nog niet helemaal vast. Er moeten nog enkele plaatsings wedstrijden worden gevaren. Wel is duidelijk "dat de hele landelijke top naar Texel zal komen. De organisatie heeft het nu al erg druk met het EK. Er worden nog boten gezocht voor de begelei ding, liefst exemplaren die van en naar het strand kunnen varen. Vrij willigers kunnen zich melden bij wedstrijdleider Wiep van den Berg, telefoon 18243. gankelijkheid moet worden ge waarborgd. 3. De huidige campings en andere vormen van verblijfsrecreatie moe ten worden geaccepteerd. 4. De kustverdedigingswerken moeten optimaal en zonder enige beperking worden geaccepteerd. 5. De jacht dient mogelijk te blij ven op basis van een goed en ver antwoord wildbeheersplan. Dit onder meer om wildschade bij agrariërs te voorkomen. de gemeente binnen. Ze voelen zich gedupeerd. Bij behandeling van deze „zienswijzen", drongen leden van de commissie ROH aan op een coulante behandeling. Ge suggereerd werd via natuurlijk ver loop op termijn tot uitdunning te komen. Dick Drijver (Texels Be lang) drong dinsdagavond op nieuw aan op een milde behandeling. Wethouder Schilling herinnerde de raadsleden er dinsdag aan dat de gemeente eigenlijk geen partij is, maar dat het een zaak is tussen Zutphen en de pachter en stand plaatshouders. Zutphen riskeert wél een flinke dwangsom als de sanering 1 januari 1996 niet rond is. Schilling: „De gemeente heeft een correcte procedure gevolgd. We gaan ervan uit dat de zaak tij dig wordt opgelost." Conform het advies van b en w verklaarde de raad de zienswijzen van de stand plaatshouders ongegrond. Op 17 juni wordt rond De Koog een grote oefening gehouden, waaraan acht jeugdbrandweer- korpsen meedoen. De Texelse jeugdbrandweer tim mert enthousiast aan de weg. Tij dens deelname aan een wedstrijd aan de overkant, werd door de jeugdleiders geopperd ook eens iets dergelijks op Texel te houden. Ze werden gelijk aan hun woord gehouden door de overkantse be geleiders. Omdat de jeugdbrandweer van het eiland nog maar pas draait, werd besloten nog geen wedstrijd te organiseren, maar een oefe ning. De animo voor deelname bleek groot. Naast vijf voertuigen en twee aan hangers met motorspuiten komt een speciale verbindingscomman- dowagen uit Amsterdam naar het eiland. Het communicatienetwerk dat wordt opgezet is meteen een test voor de begeleiders van de Texelse brandweer. Ruim honderd aspirant-leden van 15 tot 18 jaar zullen een gesimu leerde ramp te lijf gaan. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn zij in de omge ving van De Koog te vinden. Toe schouwers, en met name jongeren, zijn welkom. „De jeugd is toch een kweekvijver voor ons korps. Misschien krijgen jonge toeschouwers de smaak te pak ken", aldus de organisatie. Overi gens blijven tijdens de oefening de eigen voertuigen van de brand weer paraat voor echte calami teiten. Dat de grote oefening gelijk valt met de Ronde van Texel is volgens de brandweer geen bezwaar. „Op het tijdstip waarop wij beginnen, zijn die catamarans De Koog al lang voorbij. En misschien dat we daardoor juist wat extra publiek trekken." De jongeren overnachten in tenten bij zwembad Molenkoog. Na hun optreden volgt een evaluatie en een feest. Het is de bedoeling dat EcoMare een functie krijgt bij de informatie en voorlichting over het Nationaal Park. TB is van mening dat ook de kennis, de ervaring en de betrok kenheid van de plaatselijke bevol king veel meer benut moet worden. Dit zal ook het draagvlak vergroten. Zonder voldoende plaatselijk draagvlak geen Natio naal Park. In de hal van het VVV-kantoor in Den Burg kunnen organisaties en instellingen aandacht vestigen op activiteiten of evenementen door het inrichten van een kleine ten toonstelling. Dit seizoen zijn er zeven exposities te zien. Uit de koers. De Beursplein 5 is dinsdagmiddag uitgerukt om as sistentie te verlenen aan het jacht Aquabelle. Het schip was op de Noordzee bij het kruisen ter hoog te van paal 28 uit de koers geraakt en bevond zich ter hoogte van de hopperzuiger. Onder begeleiding van de Beursplein 5 voer het jacht op eigen kracht naar open zee. schuiver de score weer gelijk. Het aanvallend wat sterkere Jelleboog kreeg hierna goede kansen, o.a. voor List en Moerbeek, maar zwak uitverdedigen van Nanning Kikkert werd door opnieuw Van Veen af gestraft: 1-2. In de fweede helft keerde Jelle boog de rollen snel om. Na twee minuten pegelde Moerbeek een vrije trap in de „rebound" snoei hard tegen het net en drie minuten later tikte List 3-2 binnen na goed voorbereidend werk van Henk Broekman. Miraculeus Hierna zette Texel alles op alles. Wim van Veen zag zich een paar keer gestuit door keeper Kossen en Simon Brand had de grootste pech van de wereld toen zijn harde schot via de paal en de keeper op miraculeuze wijze werd gekeerd. Texel kreeg een buitenkansje toen Van Exel wegens protesteren door Namens het bestuur en fractie van Texels Belang, Jos Timmer, Dick Drijver Tot en met 31 mei bijt de Stichting Vakantiezorg Texel, die zich inzet voor de gehandicapte toerist, het spits af, daarna volgt de Ronde om Texel (catamarans) van 1 tot en met 18 juni, de Stichting Texelrace (EK surfen) 19 juni t/m 2 juli, Vlieg veld Texel (Vliegshow) 3 t/m 30 ju li, Paracentrum (NK Parachute springen) 31 juli t/m 27 augustus, Stichting Texelrace (Surfronde om Texel) 28 augustus t/m 17 sep tember en tenslotte weer de Stichting Vakantiezorg Texel 18 september t/m 15 oktober. De ex posities zijn tijdens de openingstij den van het VVV-kantoor te bezoeken. Het kantoor is dit sei zoen open van maandag t/m don derdag van 09.00-18.00 uur, op vrijdag van 09.00-18.30 uur en op zaterdag van 09.00-17.30 uur. In de maanden juli en augustus bo vendien op zondag van 11.00 tot 13.00 uur.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9