Geïnspireerde tocht langs de Waddenkust 25p|ek 250.- 13.95 AGFA éT> NauiA NauiA NauiA NauiA Jrietje Trap (63) fietste naar Denemarken Familieberichten 3xop de kiek voor Trouw reportages IMiïto) ZONWERING! Switzer Texel TEXELSE J COURANT Jeugdbrandweer rukt massaal uit Schapenscheren Verkiezing paard en pony van het jaar ke?' hartelijk be" 1 en Esmeralda Loos lexelaartjes ABRAHAM of SARAH INZICHT? CATERINGSERVICE Tel. 13791 ZEILMAKERIJ TEXEL RMq) RojiJ© Geld nodig? SJEF, bedankt. Zonder jou was het niets geworden. G.J. kleurenfilms 2x 24 opn. doos LEGO! [rlWo) TE KOOP aangeboden 3 houten spanten bambino foto 49.50 Fa. Jan Swier Groenten en fruit Het gehele jaar Tel. 02284-1219, fax 02284-3370 Zonwering/stofferen DINSDAG 13 JUNI 1995 ht jaar geleden, op haar 55e, loot ze dingen te doen die ze al had gewild. Gestimuleerd haar man Wim begon Grietje Eelman met het rijden van fietstochten. Sindsdien akte ze reizen door o.a. Israël de Elzas. Vrijdag keerde de jterendse terug van een daagse trip langs de Neder- dSe( Duitse en Deense Wad- ikust. Eindpunt was de nse plaats Esbjerg, waar af- open weekend de internationa- Noordzeeconferentie is louden. de fietstocht, bedoeld om de idacht te vestigen op zaken die Noord- en Waddenzeemilieu Ireigen, werd deelgenomen ruim 50 actievoerders. „Zelf ik geen activiste. Wel draag ik Wadden een warm hart toe", t Grietje Trap. werd overgehaald door haar ihter Martha, die graag eens nen een grote tocht wilde ma- En ik wilde fietsen, dus..." ar, geeft ze toe: „Gaandeweg ik geïnspireerd geraakt door idealen van de Waddenvereni- g Als je dat hele traject fietst, tef je dat Texel het eerste stukje ran een veel groter geheel." haar 63 jaar was ze de oudste de hele tocht van Texel naar jerg meefietste. In leeftijd werd nog overtroffen door een jarige Amsterdamse, die echter in Nieuweschans aanhaakte. De sportieve Texelse had geen moeite om het tempo te volgen en de afstanden te volbrengen. „Steeds weer in- en uitpakken van de bagage kostte méér energie dan het fietsen met bepakking." Hpoihotel Hoewel de Waddenvereniging al les tot in de puntjes had geregeld, was het zeker geen luxe vakantie reis. Gekozen was voor goedkope manieren van overnachting: in een tentje, in sportzalen of in jeugdher bergen. Éénmaal kroop het gezel schap in het hooivak van een Noordduitse boerenschuur, het „hooihotel". „Ze hadden daar de koeien aan de kant gedaan en pro beren nu zo de kost te verdienen. Wij sliepen met vijftien mannen en vrouwen in slaapzakken in het hooi en kregen 's morgens een ontbijt in de grote boerenkeuken. Heel leuk, maar je moet wel een makkelijke instelling hebben. Tij dens zo'n tocht word je een beetje een zwerver." Ook de maaltijden waren alterna tief: v3ak ergens in de wegberm en altijd vegetarisch, verzorgd door gaarkeuken „Den Troag", die als doel heeft het westerse con sumptiepatroon te veranderen. De fietsers deden de afwas. Demonstraties Naast het fietsen was er een druk programma, met o.a. bezoeken aan zeehonden- en vogelopvang centra, dia-avonden, forumdiscus sies en demonstraties. Grietje Trap was erbij toen de groep de monstreerde tegen het drukke au toverkeer op de eilanden Sylt en Norderney. „Nee, het was niet ver plicht, maar het werd toch wel van je verwacht. Ach, met de groep meedoen is toch leuker. De groep was één, er is geen onvertogen woord gevallen. Zo word je vanzelf enthousiast." De ervaringen onderweg vormden eveneens een motivatie. Zo be zocht de groep een schapenboer derij, waar de boerin een rondleiding gaf. „Ze vertelde dat de uitstoot van de nabijgelegen in dustrie dit voorjaar 50 procent lammerensterfte had veroorzaakt. Zoiets maakt wel indruk." Anders om zorgde de Texelse op die boer derij dat men met grote ogen naar haar keek, toen zij een vlekkeloze demonstratie wol spinnen gaf... Eén van de activiteiten was het in zamelen van „rode kaarten" die mensen onderweg konden teke nen. Aan het eind van de rit had den de fietsers er 70.000. In Esbjerg werden die als een rode lo per voor de Noordzeeministers uit gelegd. De persdienst van EcoMare meldt dat de actie, die vooral in Duits land veel publiciteit opleverde, niet zonder resultaat is gebleven. Zo komt er een verbod op lozingen door de scheepvaart en moeten voor het jaar 2020 alle lozingen van chemische stoffen in de Grietje Trap: ...een warm hart voor de Wadden. Noordzee tot bijna nul zijn terug gebracht. De stof TBT, die zit in aangroeiwerende verf op scheeps wanden en die o.a. invloed heeft op de geslachtskenmerken van vrouwelijke wulken (onlangs door Nioz-onderzoek vastgesteld), IFoto Frons Hopman) wordt in 1997 verboden. Over de eventuele instelling van visserijvri- je zones volgt een afzonderlijke conferentie. Brand meester. Voor het zover is moeten tachtig jonge brandweer mannen en -vrouwen uit zeven gemeenten zaterdagmiddag een verwoede strijd leveren tegen de vlammen. Het gaat om een spec taculaire oefening van de Jeugd brandweer Texel aan de Rgijslaan in De Koog waarbij een stuk of acht grote brandweervoertuigen worden ingezet. Doel van de interregionale jeugd- brandweeroefening is de vaardig heden van de jonge brandweerlieden te vergroten. De Texelse afdeling, de kweekvijver van het brandweerkorps, heeft 21 leden, de helft adspiranten en de helft junioren. Zaterdag krijgen ze hulp van zo'n zestig leeftijdgeno ten, afkomstig uit Heemstede, Badhoevedorp, Lisserbroek, Zwa nenburg, Hoorn en Amstelveen. Wachtend op de parkeerplaats van Calluna worden ze geconfronteerd met een brand in een hotel aan de Ruyslaan, die overslaat naar het nabijgelegen bos. Het betreft een Het kampioenschap schapensche ren wordt dit jaar op 6 juli tijdens de Hoornder Donderdag gehou den. Naar verwachting treden tien tot twaalf ervaren ambachtslieden in de ring. Een deskundige jury be staande uit Johan Bakker (Schol- leboe) en een veearts zal de kampioen aanwijzen. De organise rende Stichting Hoornder Donder dag, die voor de schapen zorgt, nodigt schapenscheerders uit zich op te geven bij voorzitter Willem Goënga, tel. 19252. oefening zonder echt vuur, maar het bluswerk zal er niet minder spectaculair om zijn. Voor toe schouwers een echte aanrader dus. Voor enthousiaste jongeren die later zelf de brandspuit willen vasthouden, is er volgend jaar wellicht een plaatsje vrij bij de jeugdbrandweer. Om de comrrtunicatie tussen de alarmcentrale, de officier van dienst en de blusploeg goed te la ten verlopen wordt een verbin- dingscommandowagen in De Koog gestationeerd. Het bluswerk start om 14.30 uur. De brandwee roefening is mede mogelijk dankzij sponsoring van De Koog Bad plaats, Teso en de firma Rekra. De organisatie van het concours hippique dat op 9 juli wordt ge houden zoekt deelnemers voor de verkiezingen van het paard en de pony van het jaar. Er worden vier dieren genomi neerd, waaruit de jury de beste se lecteert. De verkiezingen zijn onderdeel van de festiviteiten rond het zeventigjarig bestaan van de paardensport op Texel. Verenigin gen De Waddenruiters, De Klep- pertjes en „Tussen Wad en Duin" houden ter gelegenheid hiervan een gezamenlijk evenement. Kan didaten voor de verkiezingen kun nen een brief sturen naar Jannie Westerlaken, Beatrixlaan 28, 1791 GC Den Burg. Spartamet. De dief van een grij ze spartamet, die op het erf van een boerderij aan de Nieuwlander- weg stond zal eerst aan het sleu telen moeten. De motor van het rijwiel doet het niet. een liefdevolle verpleging in Verpleeghuis Texel", is toch nog plotseling «rieden mijn man, onze vader, groot- en jrgrootvader. Jacob Kok echtgenoot van'M. Kok-Koopman lp de leeftijd van 88 jaar. M. Kok-Koopman kinderen, klein- en achterkleinkinderen oei, 11 juni 1995 choorwal 24, 1791 HN Den Burg. rouwdienst zal worden gehouden op inderdag 15 juni om 14.00 uur in de ervormde kerk te Den Burg, waarna de igrafenis op de algemene begraafplaats zal Batsvinden. elegenheid tot condoleren na de begrafenis de „Schakel", bij de Hervormde kerk. Alle vormen van troost en medeleven bij het afscheid van MIRIAM hebben ons diep getroffen. Een goede herinnering bewaren wij aan de wijze waarop Dhr. Vlaming (begrafenisondernemer) ons in deze dagen heeft geholpen. Dit alles helpt ons verder onze weg te gaan. Emma en Kees de Wijn 12 juni 1995 Den Hoorn, Herenstraat 9 blij zijn wij met 9®boorte van onze Myron Pieter noemen hem ron. juni 1995 Pieter Daalder Jacqueline Daalder-Eelman •peveldstraat 23 AG De Cocksdorp !'°on 16682 ln' 1995 was een er9etelijke dag. willen iedereen die pn heeft meege- en« in welke vorm Den Oever Iedereen bedankt voor de kaarten en het bezoek tijdens mijn verblijf in het zieken huis en thuis. J. Dörr-Scheffer INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,50 (incl. btw) 15, 16, 17 en 18 juni: Jazz-festival Texel. Opgelet!!! Wegens jazz- weekend vrijdag géén Ca fé Chantant. Na het jazz- weekend Café Chantant weer op donderdag om 21.00 uur in De Karse- boom. Tot ziens! Frans en Lies. 15, 16, 17 en 18 Jazz-festival Texel. juni: Nu is de tijd aangebroken om de oude troep op te ruimen en iets moois, iets nieuws (mag natuurlijk ook antiek zijn) bij Kunst handel Hans van der Klift aan te schaffen. Bearcat scanners. Service Center Texel, 11777. Goed tehuis gezocht voor 3 jonge katjes. E.H. Dijt, Weverstraat 85. Di.-Wo. tussen 19 en 20 uur. Gevraagd: kaart voor Rol ling Stones concert op zo. 18 juni a.s. Tel. 10880. SCT satelliet-tv. 11777. Uitgebreide collectie roodstenen potten. Tuin centrum v.d. Werve. Hard water?? Bel 13637. Magneet-waterontharders! P.st. f99,50 in complete set. 3 Maanden op proef. Nieuwe aardappels: Sie- me Wuis brengt ze bij u thuis Van het land naar de klant. Bel. 18885. Bij wie kan ik af en toe quatre-main komen spe len, nivo IV. Tel. 11304. Bouwdorp week 2 (24 t/m 28 juli) en de Hike (2 t/m 4 aug.) heeft nog plaatsen vrij. Tevens wordt er nog groepslei ding gezocht. Tel. 15582/18972. Opgelet!!! Wegens jazz- weekend vrijdag géén Ca fé Chantant. Na het jazz- weekend Café Chantant weer op donderdag om 21.00 uur in De Karse- boom. Tot ziens! Frans en Lies. Gratis af te halen: zindelij ke poesjes, 20-6, 8 wkn. Tel. 11736. Strandtassen. Hoogerhei- de Schoenmode. A.s zondag op vaderdag hebben wij als kado, voor alle vaders een „blote- buikenshow". Het wordt gewoon een leuke mid dag. Tussen 16.00 en 17.00 uur voor de halve prijs een drinkgelag. Ook voor de moeders wordt het natuurlijk pret en wor den de bloemetjes buiten gezet. De Worsteltent, Smitsweg 6 (afslag 11), tel. 10288. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, CD, satel liet, camera etc. Service Center Texel, 11777. Gevraagd: kosthuis in Amsterdam voor 17-jarige scholier. Tel. 18327. Te huur aangeb. in Heiloo: ruime zolderkamer met kookgelegenh. en gebr. van badkamer Tel. 072-330391 of 02220- 13725. Sony-video met 5 jaar ga rantie. Service Center Texel, 11777. De Vlier, Hogerstraat, Den Burg. Volop aktieproduk- ten vanaf 1 gulden. Sony-ktv. Service Center Texel, 11777 Boere- en spruitkoolplan- ten. Tuincentrum v.d. Wer ve, Bernhardlaan. Te koop gevraagd: bolder kar. Tel. 13447. Verloren: omg. Ouwe Ulo. Flik Flak pallet-horloge. Marjolijn Plaatsman, tel. 18360. T.k.a.: Ford Capri 1300 voor onderdelen of cross; 1 meisjesfiets, 4-6 jr. 1 jongensfiets. 4-6 jr. Gratis af te halen: 3 jonge kat jes. Tel. 14539, na 18 uur. Te koop: goed onderh. Scout Rotier vouwcara van met voortent, koel kast en imperial, ƒ2500,-. Tel. 19313. Prima nieuwe Doré aard appelen bij L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 12203 (gooi de oude maar weg). Te koop: Hapro dakkoffer, 430 I. Tel. 13750. Combi-magnetrons. Ser vice Center Texel, 11777. Bij De Vlier ligt een nieu we aktiekrant voor u klaar vol met prima aanbie dingen. Heb je al jaren een prach tige clivia, en dan vindt je uitgerekend bij Hans van der Klift dat passende ei ken tafeltje. Je verwacht het er niet en zeker niet voor zo weinig. Verhuisd van Kikkertstr. 70 naar Buysstr. 12, De Cocksdorp, A.M. v.d. Werve, tel. 16482. Rozen op pot, ze bloeien bijna! Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. Decoders voor Discovery en MTV. Service Center Texel, 11777. Te koop gevr.: 1 pers. ledi kant matras. Tel. na 19.00 uur: 10198. Kinderfuif! Een echt doe- feest: 1 uur bowlen met lichte ballen en bumper in de goot! Een glas fris, pa tat, kroket, appelmoes en ijs toe, 9,75 p.p. Inf: tel. 17672. Bowling party centrum De Koogel. Zelfgemaakte huzaren- of zalm salade in de vorm van Abraham of Sarah, vanaf ƒ37,50 RUUD BOOM Haarstudio Binqenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Tegelzetbedrijf Piet Koo- ger voor al uw tegelwerk. Tel. 18463. Mats werkschoenen. Oersterk en lopen als Ec- co's. Mantje Schoenen. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Tegellijm of voegmateriaal nodig? Ook voor kleine hoeveelheden. Bel Tegel zetbedrijf Toine, telefoon 15379, b.g.g. 06-52712448. Bruidsreportages/portretten en videoreportages. Dè spe cialiteit van Simon Smit, tel. 14499. Steengrill! Zelf vlees en garni bakken op de steen. 6 soor ten vlees, champignons, pa prika, ui, banaan, tropisch fruit, frites, geb. aardappe len, salade, verse groenten, stokbrood, kruidenboter en diverse sausen. Restaurant 't Pruttelhuus. Tel. 17586. b.g.g. 17672. Heeft u alleen een ticket of campingvlucht nodig? Rabobank Reizen heeft het in huis' Tel. 14341 Bowlen is leuk! Steengril len is lekker! Dat gaat pri ma samen Bowling De Koogel en restaurant 't Pruttelhuus maken een feest op maat. Info tel 17672, b.g.g. 17586. In de tent, in de stand, op het strand, op de bühne, OVERAL en niet te vergeten: Heemskerckstraat 20, Oudeschild VAKWERK IN FOTO'S Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. Voor Hanes T-shirts me* uw opdruk naar Printex Textieldrukkerij, tel. en fax 10505. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend. Ja leuk! Een uurtje bow len met computerscore. Bowling partycentrum De Koogel. Tel. 17672. Gas bestellen, Hielke bel len, tel. 27027. Banden en uitlaten servi ce. A.S.C., Maricoweg 3, tel. 15588. T.k.: Eiken wandmeubel; hamsterkooi; magnetron. Tel. 16220, na 18.00 uur. reeds vanaf Onze specialiteiten zijn prijs en kwaliteit! VAKWERK IN FOTO'S Bel Jos Kager Financieringen Tel. 12833 Simpel, eenvoudig en doordacht advies en binnen 1 dag geregeld. Geen onderpand nodig, dus voor de financie ring van Uw inboedel of auto gewoon even langskomen of een afspraak maken. „Uitgaan op Texel." Over al te koop voor ƒ4,95. Voor aanleg van (sier) bestr. en tegelw. om huis, in tuin en terras, bel Franc Schraag, 15405. Steun Amnesty Internati onal. Sponsor de fietstocht op 24 juni. Inl. Willem Witte, tel. 18870. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken nu alle soorten textiel. Bijv, T-shirts, jeans, swea ters, slabbetjes, en schor ten. Zowel op witte als gekleurde textiel Zelf meebrengen van textiel is mogelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een fo to maken. Snel naar Nau- ta Foto of Pen en Present Langeveld en De Rooy. Uit eten? Dan naar bistro, restaurant 't Pruttelhuus. Iedere dag geopend. Naast onze uitgebreide la carte gerechten ook di verse specialiteiten: steengrill, fondue. Aparte ruimte voor groepen. Tel. reserveren- 17586 Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel, 15224 Texelse Boerenkaas. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboek handel Langeveld en de Rooy terecht. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Mar ket, Postweg, voor min. 10 tankbeurten van 25 I Voor een feestje groot of klein moet u in Bowling partycentrum De Koogel zijnl Eventueel met koud buffet, tel. 17672. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (02220) 17333. Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooster end, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Eerst lekker eten, dan ge zellig bowlen. Restaurant 't Pruttelhuus en Bowling partycentrum De Koogel. Geluidssystemen voor restaurant, café, winkel... Stiehl Entertainment, 11476. Steun Amnesty Internati onal. Fiets mee naar A'dam op 24 juni Inl. Wil lem Witte, tel. 18870. „Uitgaan op Texel." Over al te koop voor 4,95. Verhuur vergaderinstalla ties (geluidsversterking en opname)... Stiehl Enter tainment, 11476. Doorlopende reisverzeke- rig nodig? Neem kontakt op met de Rabobank, tel. 14341. Juni-aanbieding: Braban- tia droogmolen, 50 m. van ƒ171,50, nu ƒ159,50. Rentenaar, Oosterend, tel. 18227. Vaderdag. Een heerlijke brunch. Voor paps weer eens iets anders dan een zakenlunch. Bos en Duin, tel. 15541. „Uitgaan op Texel." Volle dige Horeca-info met ƒ150,- aan geschenken. Overal te koop voor ƒ4,95. Geslaagd? Bij aankoop van een Sony News-N300 (midi-systeem van ƒ899,-) of een Sony MHC-801 (mini-systeem van ƒ999,-) krijgt de geslaagde een Sony Discman t.w.v. ƒ249,- kado. Service Cen ter Texel, 11777. Jazz-festival. Posters en stickers verkrijgbaar in Den Grooten Slock. Geslaagd! Van harte. Bij Bakker Juwelier vindt u een geslaagd kado. Op zoek naar een bunga lowvakantie in de Bene lux? Informeer en boek eens bij Rabobank Rei zen! Wij verkopen o.a. Vrij Uit, Centerparcs, Gran Dorado enz. Tel. 14341. VAKWERK IN FOTO'S Zoekt u een last-minute aanbieding naar de zon? Wij hebben regelmatig aanbiedingen naar Grie kenland, de Canarische Ei landen, Portugal enz. Informatie en boeking: bij Rabobank Reizen, tel. 14341. Reparatie en onderhoud alle merken met Bovag garantie. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 15588. overspanning 10 m goothoogte 3.50 m WESTERLAKEN B.V. Maricoweg 9 Tel. 13257 Privé consult mogelijk van 20 juli tot 2 aug. door de bekende l.i.v.e.-therapeute en paragnoste Thilly Ran op Texel. Afspraak maken tot 18 juli telefonisch, tel. 05448-2332. Wij hebben doorlopend last minute reizen in de aanbieding! Kom snel langs bij Rabobank Reizen of bel ons; tel. 14341. 24 foto's van uw peuter 15x21 cm vergroting VAKWERK IN FOTO'S Leverancier voor horeca en grootverbruik. U kunt er niet buiten, dus stap eens onze winkel binnen!!!!!! Rolgordijnen Jaloezieën Knikarm^chermen Uitvalschermen Markiezen Rolluiken Kunststof-kappen Screen schermen Ook stof vervangen Deskundig advies Gratis meten en monteren Wilhelminalaan 3a, 1791 AL Den Burg, tel. 14079 VORM EN rukkerij L&R drukt ze wel PARKSTRAAT 10 1791 CA DEN BURG TELEFOON 02220-62630

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3