(Volleyballen met de fikels in de modder Arco de Graaf weer Nederlands kampioen Hoofdprijs loterij SVO voor 7-jarige ibileumtoernooi ging „gewoon" door TEXELSE^? couRANT envereniging nousiast over luwe lokatie ^£Renigino $11® I 4 J Voorinschrijven wandelronde Texel Van Lubek vijfde in kwarttriathlon Texelse zeilers maken zich op voor het Rondje Shovel tegen auto T&m;- in de blubber op veld 3 DINSDAG 13 JUNI 1995 twee, één, ja!" Met een luik voorwaarts gleden de else jongens van team Ze- iun buik door de prut. Voor graaf wilden ze wél even streren hoe ontstellend nat is op „hun" veld 3. De an ingestelde prijs voor het ste team ging echter naar eyballers van het Engelse oft 1, die van veld 2 een poel maakten. Door de ve- i vooraf hing het 25e bui- nooi van Tevoko aan een draadje, maar volgens tra- iheen in het weekend Iet- in figuurlijk de zon. rreineigenaar Staatsbosbe- id weinig reden tot klagen, hijnlijk duurt het wel even I de speelweide („het Vier- aan de Ploegelanderweg opgekalefaterd, maar het is een fraai toegangsbord let informatiepaneel werd middag door Tevoko aan schonken voor de prettige Jerking gedurende een leuw. icces van ons buitentoer- oreen groot deel te dan- de lokatie", aldus r Marjan van der Werff in haar toespraak. „Deze velden mid den in het Texelse bos zijn een unieke, beschutte plek om te vol leyballen. Al die jaren mochten wij hier belangeloos van gebruik ma ken. Door goed overleg en het respecteren van eikaars belangen, bleven de conflicten beperkt tot een incidenteel fout geparkeerde auto." Samen met SBB-boswachter Erik van der Spek onthulde Van der DIO uit Oosterwolde was blij dat het aan het Tevoko- buitentoernooi mee mocht doen. De Friezen hadden hun aanmelding op tijd verstuurd, maar de brief bevond zich in een treinwagon die uitbrand de. Voor de zekerheid belde DIO nog maar even met Tevo ko, gezien de overweldigende animo (ditmaal 154 teams) en het gelimiteerde aantal deel nemers (136) voor het toer nooi. De deels zwartgeblakerde aanmelding, die enkele weken later alsnog op Texel aankwam, hing tij dens het toernooi als relikwie in de kraam van de wedstrijd leiding. Werff het bord, waarop medege bruikers van het veld tevens hun mededelingen kwijt kunnen. Daar naast financiert Tevoko een aantal borden voor het natuurpad. De club heeft hiervoor enkele duizen den guldens gereserveerd uit het jubileumbudget. Van der Werff be dankte ook de omwonenden en de campings De Koornaar en De Bre makker, waar de toernooigangers elk jaar weer terecht kunnen. Hard hoofd Het jubileum kreeg verder gestalte door een barbecue voor leden en genodigden. Onder de aanwezigen bevond zich zaterdagavond een aantal betrokkenen bij de organisatie van het eerste buitentoernooi. Die al lereerste keer regende het, maar daarna was het per definitie mooi weer. Aan de vooravond van de 25e editie had de organisatie er echter een hard hoofd in. Maar zie: zaterdagochtend vroeg hield het op met plenzen en bij aanvang van het toernooi brak de zon door. Slechts twee van de 136 aange melde teams kwamen niet opda gen. Normaliter wordt op een glad veld niet gespeeld wegens het verhoogde risico op blessures. Za- feshi trbrande inschrijfformulier. ing van de Texelse geiten- "9 in manege Akenburg fel publiek getrokken. De Ouders waren zeer te over de lokatie, waar op tonele wijze de dieren kon- 'den geshowd. centrale ligging en het rui- teerterrein was de animo keuring groot. Alle 52 in- ven dieren verschenen in ngsring. P.A. Bakker bleek de mooiste geit te hebben. Zijn Greetje kreeg te vens het predikaat mooiste uier. Reservekampioen werd Voktha 33 van M.A. Witte. Bij de lammeren was er een kampioenslint voor Renske van de Tempel met Jans. Marina 50 van G. Eelman werd re servekampioen. Bijzonder aandoenlijk was de kind- geitrubriek, waarbij de wijze waar op het kind met het dier omgaat als belangrijkste kriterium geldt. Bas Bakker werd eerste met Sonja 10. Uitslagen geitendag: Bonte geiten 1 jaar: 1A Lmdy 5, eig./fokk J.E. Hm, m u. Marina 49, eig./fokk.. G. Eelman. Witte geiten 1 jaar: 1A Mien, eig./fokk.: R. v.d Tempel, m.u. Guurtje, eig./fokk.: RA. Bakker. Togg. geiten 1 jaar: 2 A m.u.: Jitske 4, eig./fokk.: M A. Witte, eig A.W. v. Haastrecht. Bonte lammeren: 1A Marina 50, eig./fokk G. Eelman. Witte lammeren: 1A Jans, eig./fokk.: R. v.d. Tempel Togg. lammeren: 1A Sofie, eig./fökk. P.A Bakker Togg. overlopers: 1 A Sonja 11, fokk.: J. Noom, eig.: Maartenhuis. Bonte geiten v.a. 2 jaar: 1A Voktha 33, eig./fokk. M A Witte, m.u. Daphma 2, eig./fokk.. A.W. v. Haastricht. Witte geiten v.a. 2 jaar: 1A m.u.: Greet je, eig./fokk P.A. Bakker Togg. geiten v.a. 2 jaar: 1A m.u.: Groet je. eig./fokk.: P.A. Bakker Eigenaarsgroep bont: 1A, J.E. Hin. Eigenaarsgroep wit: IA, P.A. Bakker, te vens beste groep. tolden zich op hun gemak in de manege Tevoko-voorzitter Marjan van der Werff en boswachter Erik van der Spek onthullen het informatiepaneel. terdag maakte niemand daar een punt van; de meesten waren in he vige regenbuien naar Texel afge reisd en waren maar al te blij dat hier de zon scheen. De slippartijen op de velden bleven zonder nare gevolgen. Pas op de tweede dag kreeg EHBO'er Nico Ruis wat werk te doen, maar dat had voornamelijk betrekking op blessures die niet met het volley bal zelf te maken hadden. Een meisje dat aan de verkeerde kant van het springkussen was geval len, werd per ambulance naar de dokter gebracht. Sportief succes Damesteam Tevoko 3 bezorgde de organiserende vereniging een sportief succes door de eerste plaats in poule 2B. In hun laatste wedstrijd smolt de zeker lijkende overwinning als sneeuw voor de zon, maar de Texelse dames wisten zich juist op tijd te herstel len. Herenteam Kobeko, bekend van de Texelse eilandcompetitie, legde eveneens beslag op de eer- IFoto's Frons Hopmonl Kruiwagens vol wit zand brachten de velden zondagochtend weer in redelijke staat. ste plaats. Deze trouwe deelnemer bleef ongeslagen in poule 3A. Tevoko heren 1 was sterk op dreef m de zware heren promotieklasse B, maar was een maatje te klein voor het solide Duitse team TV Refrath. De Texelse heren eindig den na een spannend onderling duel als tweede. De wisselbeker voor het team met de beste pun- tenscore ging naar Zeewolde. Pe ter de Hoogh, oud-trainer van Tevoko, nam de beker in ont vangst. (Foto Tessa de Graait) Opnieuw is rolstoelatleet Arco de Graaf er in geslaagd een Neder lands kampioenschap te behalen. Nadat hij vorig jaar 's lands beste was op de halve marathon, vero verde hij zondag in Utrecht de ti tel op de 10 kilometer. De Texelaar beëindigde deze interna tionale wegwedstrijd in een nieuw persoonlijk record. Arco de Graaf eindigde als vierde in 21 minuten 40 seconden, een halve minuut sneller dan zijn oude record. Een Belg, een Duitser en een Zuidafrikaan gingen hem voor af, maar alle Nederlanders bleven ruim achter. „Vooraf voelde ik me moe en slap, maar in de wedstrijd ging het verrassend goed. Een mooie opsteker", aldus Arco. Meteen na de start bevond hij zich in de kopgroep van twaalf, waarin hij het hoge tempo goed kon bol werken. Gaandeweg voelde hij zich sterk genoeg om met demar rages mee te gaan. Uiteindelijk zat hij bij het groepje van vier, dat om de overwinning zou sprinten. Op Deelnemers aan de 25ste wandel ronde om Texel die op 24 juni wordt gehouden kunnen tot en met 17 juni tegen lagere kosten voorinschrijven. Ze kunnen te recht bij Hennie van Heerwaarden, Lieuwstraat 33, Den Burg. Voor le den kost de voorinschrijving f7,50 en voor niet-leden ƒ10,-. Aan de start kost deelname een knaak extra. De tocht start tussen 6.30 en 7.00 uur vanaf het Teso- wachtlokaal, wat ook de aan komstplaats is. Wandelaars moe ten tenminste vijf kilometer per uur afleggen, maar mogen niet sneller dan 7,5 km/uur. Er zijn drie verplichte controleposten. Ingrid van Lubek is tijdens een in ternationale kwarttriathlon in de Duitse plaats Kamen als vijfde geëindigd. Met haar scherpe tijd van 1.49.10 (1 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen) gaf ze slechts vier minuten toe op de winnares, de wereldtopper Susan- ne Nielsen uit Denemarken. Ook de complete Duitse top was aan wezig. De Texelse studente, die met haar Duitse ploeg als derde eindigde, lijkt goed in vorm voor het Nederlands kampioenschap, dat op zondag 25 juni plaatsvindt. Omdat de Texelse kwarttriathlon slechts een week later is (zaterdag 1 juli), is het twijfelachtig of zij op eigen eiland zal deelnemen. de streep passeerde de Zuidafri kaan hem nog, anders zou hij zelfs een derde plaats hebben behaald. Met zijn Nederlands kampioen schap was Arco echter dik te vreden. Hij beschouwt de titel en snelle tijd als een steun in de rug bij zijn pogingen om zich voor de Para lympics (volgend jaar in Atlanta) te kwalificeren. Onlangs dook hij in Zwitserland met 1.33.15 onder de limiet (1.35) voor de marathon, maar om zeker te zijn van uitzen ding moet hij nog aan enkele tijden op de baan voldoen. Bedoeling is om dat in juli, weer in Zwitserland, voor elkaar te krijgen. Verder neemt hij deel aan wedstrijden in o.a. Parijs, Grenoble, Lausanne en bij Londen. Met een langebaan wedstrijd van paal 33 naar 17 en terug hebben de catamaranzeilers van CKZ zich opgemaakt voor de Ronde om Texel. Vader en zoon Pool toon den zich sterk met hun Nacra 6.0, maar meer deelnemers deden van zich spreken. Met een uitstekend windje werd de eerste manche van de wed strijd zondag om 10.45 uur gestart. Voor de verandering had de wedstrijdleiding besloten de boten op handicap een minuut na elkaar te laten vertrekken. Dat pakte bijzonder geslaagd uit, want daardoor waren alle boottypen niet ver na elkaar bij de tussenstop op paal 17. Bij een noordwesten wind, die voor velen net niet hard genoeg woei om met twee man in de tra peze te staan, werd in een hoog tempo koers gezet naar het strand, waar volgend weekend het Rondespektakel is. De nagenoeg halfwindse koers leverde een eer ste plaats op voor Dirk en Eddy Pool, op de voet gevolgd door Hans ZuidemaTessa de Graaff op een Hobie 16 en Willem Hou- wing/Corry Kuip op een Prindle 18.2. Het eerste duo had de pech dat vlak na de start het voorlijk van het grootzeil losschoot. Hoewel de branding bij paal 17 meeviel, ondanks de stevige wind van afgelopen dagen, voerden di verse bemanningen tussen de strekdammen nog halsbrekende toeren uit om veilig op het water te komen. Enkele helmstokken sneuvelden, maar verder viel de schade mee. Na de tweede manche schoven Jan en Karelien Schouwstra met hun Nacra 5.7 als eersten het strand op bij paal 33. In handicap bleken ze uiteindelijk vijfde, terwijl de winst ging naar Bart Boon/Fred Eenhoorn op de Supercat. Bij een aanrijding tussen een per sonenwagen en een shovel op de kruising Postweg/Oorsprongweg liepen beide voertuigen schade op. Veroorzaker was een 26-jarige au tomobilist uit Den Bosch die don derdagmorgen bij het oprijden van de Postweg vanaf de Oorsprong- weg geen voorrang verleende aan een 34-jarige Texelaar, die de sho vel bestuurde. Er ontstond geen letsel. Het optuigen van een surfplank was één van de spelonderdelen van de SVO-jeugddag in Oosterend. iFoto Dirk Kuiter) De 7-jarige Sharen Daalder uit Oosterend heeft de hoofdprijs van de jubileumloterij van SVO, een reis ter waarde van f1.500,-, in de wacht gesleept. Toen haar in de goed gevulde voetbalkantine werd gevraagd waar ze heen wil de, bedacht het meisje zich geen moment: Euro Disney. De trekking, verricht door notaris Jan Dogger, vormde zaterdag avond het slot van drie weken vol feestelijkheden. Na het toernooi voor de lagere teams (zondag 28 mei), de receptie, de feestavond en het tweedaags toernooi in het Pinksterweekend was het afgelo pen zaterdag de dag van en voor de jeugd. Voor de basisschoolleerlingen was er een sport- en speldag in en door het dorp. Meer dan honderd kinde ren deden mee en alle verenigin gen uit Oosterend droegen hun steentje bij in de totstandkoming van deze dag. Terwijl de kinderen in het dorp actief waren, werkten de B- en C-junioren een voetbal toernooi af op de SVO-velden. Te genstanders waren de junioren van andere Texelse clubs. Ooster end C2 en de B-junioren van Texel '94 wonnen het toernooi in hun klasse. Na afloop van jeugddag en toer nooi was er voor alle deelnemers een barbecue, waarna de junioren naar De Koog gingen om te bow len. De anderen konden zich in de feesttent vermaken met een disco en playbackshow. Tussen het feestgedruis door werd de trekking van de verloting ver richt. Verschillende Strenders wa ren naar het sportveld gekomen om te vernemen of zij in de prijzen zouden vallen. Alle prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. De prij zen kunnen (van maandag t/m za terdag) tussen 12.00 en 20.00 uur worden afgehaald in kadoshop De Robbedoes aan de Koetebuurt in Oosterend. Sharen Daalder neemt stralend de hoofdprijs in ontvangst uit handen van notaris Dogger. (Fo,0 Dirk Kuiter

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9