urocn wciTLr /6X6is in foei K)utl^ pheffen BSO donderslag voor kinderopvang RANT Weinig bezwaar bouwplan Boersen Wel veel animo voor" Realistische oefening voor jeugdbrandweer De vakantieklant door de vakantiekrant EUREKA 9ÊÊ Cinema Texel 12027 Commissie pleit voor grondbank VERDER AT in dit JNummer w Opvallend rustig bij jazzfestival 2 Tien jaar Shakin' Legends op CD 3 Tranen bij afscheid Mart Zijm 3 Ronde om Texel 6/7 Deel buit van diefstal terecht TUINCENTRUM lor Ellen voert tie tegen Shell presenteert vanaf donderdag BRUCE WILLIS JEREMY IRONS SAMUEL L. JACKSON Bloemen weg bij ongeluksplaats nd zomerhuisje ÏRICHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 10992 DINSDAG 20 JUNI 1995 Op de PvdA na hadden de leden van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid gisteravond geen bezwaar tegen de bouw van een schuur door W.J. Boersen aan de Middelland- seweg. Allen vonden dat de jonge fruitteler een kans moest krijgen. De Werkgroep Landschapszorg heeft bezwaar gemaakt tegen het bouwplan. Gerhard Cadée van de ze instantie merkte op dat in een vorig, vergelijkbaar geval, druk is uitgeoefend op de Werkgroep om het bezwaar in te trekken. „Dat ging over die schuur van Lap aan de Westerweg. We hebben er nog altijd spijtvan, want het is daar nog steeds een rommeltje." Wet houder Schilling kon hem ant woorden dat al een gesprek is gevoerd met die betrokkenen, die van alle kanten belicht beterschap hebben beloofd. Geen alternatieven De Werkgroep is niet tegen agrari sche activiteiten, maar vindt de plaats waar die door Boersen wor den ontwikkeld niet geschikt. Op vragen van de commissie welke alternatieve lokatie dan wel bespreekbaar is, bleef Cadée het Een beheerder van een apparte mentencomplex in de Dorpsstraat van De Koog ontdekte vrijdag morgen dat in zijn bedrijf was in gebroken. Een deel van de buit was echter al teruggevonden door een dorpsgenoot. Door een raam te vernielen waren de daders het complex binnen ge drongen. In een krat namen ze stereo-apparatuur mee, evenals zes flessen drank en f200,-. Een Koger vond tegen 04.00 uur 's nachts de krat met apparatuur op een ruiterpad tussen de Pont- weg en de Bosrandweg. Hij waar schuwde de politie. Van de rest van de buit is niets terugge vonden. Vorige week is ook ingebroken in een schuur aan de Laagwaalder- weg. De deur was niet op slot, dus de daders konden zo binnenlopen. Geluidsapparatuur ter waarde van ƒ2000,- werd ontvreemd. De be nadeelde is een 26-jarige inwoner van Den Burg. antwoord schuldig. „Het is niet mijn taak om een betere plek te vinden." Omdat de landbouwsector het moeilijk heeft en omdat een begin nende ondernemer geen duur A blok kan kopen, wilde het meren deel van de commissie wel mee gaan met het bouwplan. Toch leek het Pieter de Groot van D66 een goed idee als er een soort „grond bank" wordt opgezet om jonge, beginnende agrariërs aan een goe de lokatie te helpen. Dat wil Hans Roeper van de PvdA ook graag. Hij wilde niet accoord gaan met de schuur in het landschappelijk kwetsbare gebied. Familie Boer sen betoogde nog dat het een fraaie schuur wordt, maar dat haalde hem niet over de streep. Wethouder Schilling liet, toen de standpunten allang duidelijk wa ren, nog lang doorpraten over het onderwerp. Zo lang zelfs, dat de commissie zelf te kennen gaf er al uit te zijn. Dick Drijver (Texels Be lang) begon nog over het agrari sche gebruik van de binnenduinrand en de toehoorders toonden zich even bang dat hij het historisch medegebruik weer van stal zou halen. Voor het zo ver kon komen sloot de wethouder het punt echter af. (ADVERTENTIE) TEXELS 1 RAM Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: b Uitgeverij Langeveld de Rooy BV, Parkstraat 10, \C Den Burg, telefoon (02220) 62600. p g^2 '"(0222OI 62600, faxnr (02220) 14111. fl 1 I/T» I /J 1/" /J f» -/-Tl 1/1/.I/I Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 buiten werktijd Frans Hopman, Pater Witteplein Verschijnt dinsdags en vrijdags. Burg, telefoon (02220) 15472. Abonnementsprijs f52,45 per half jaar; Los ƒ1,45 schillende plaatsen op het duiken affiches op met een i3n het olieplatform „Brent en de tekst „Safe our Sea". Jlen uit Oosterend onthult de anoniemeactievoerder re/aar is fel tegen de plannen iemaatschappij Shell om het jnkfe platform in zee te ta nken. Ellen vindt dat op het heviger moet worden gea- tegen het voornemen, dat vet meer van deze tijd" Ibeelding van het platform In/ uit een boekje van de En- Hydrografische Dienst, dat t jaren geleden uit zee heeft list. Cor Ellen heeft tevens affiches in flessen gedaan, vrijdag in zee heeft ge- Brokken in de branding. Na de finish van de 18e Ronde om Texel had menig zeiler moeite om heelhuids het strand te bereiken. Ook Hans en Eddy Bakker, die de wateren rond het eiland op hun duimpje kennen, hiel den hun catamaran niet overeind. De Texelse broers be haalden de eerste prijs in de Prindle 16-klasse. Hun boot bleef onbeschadigd in tegenstelling tot die van vele anderen. kraan zou dichtdraaien en dat de gemeente de financiering in ver loop van tijd moest overnemen." De mensen van de SKT hebben begrip voor bezuinigingen, maar vinden het vreemd dat niet met hen is overlegd over de inpassing. „Je kunt er toch over préten? Wij worden nu voor een voldongen feit gesteld." Gastouders? Redden wat er nog te redden valt. De restanten van een op de pier kapotgeslagen catamaran worden bijeen geraapt. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) vakantiewoning bij „Vlieg- aan de Postweg ontstond middag een brandje, dat Ie brandweer snel kon wor- blust. Oorzaak was verhit- an isolatiemateriaal bij de verwarming op de zolder, louten dakgeraamte vatte waardoor een flink gat in het !tgevolg was. De brandweer enige tijd bezig om te eren of het vuur zich niet zou verspreiden. Igende ochtend rukte de «er opnieuw uit, ditmaal Kn brandende stapel hout )e Cocksdorp. De spuit- hoefden echter niet in actie nen. In Villa Opduin aan de Ruijslaan was brand uitgebroken en tot overmaat van ramp was het vuur overgeslagen naar het aangren zende bos. zodat ook dat in vlam men stond. Aldus de situatie waarmee zaterdagmiddag acht jeugdbrandweerkorpsen werden geconfronteerd, toen ze op Texel een gezamenlijke oefening hiel den. Het ging er realistisch toe. Uit het brandende appartement van Op- duin sloegen rookwolken en dich te wolken stegen ook op uit de dennen, tot schrik van voorbijgan gers die even dachten dat het echt was. De bedoeling was dat de jonge brandbestrijders (12-18 jaar) in de praktijk zouden brengen wat ze op |i| w hadden gemerkt dat het jp, waren we er zelf wel pstopt." Ria Visch van de t kinderopvang is perplex Ie brief van gemeente Texel, i wordt voorgesteld de bui- wlse opvang per 1 januari e beëindigen. Reden: een Rijisbezuiniging en weinig i Maar met dat laatste valt Igens de BSO-medewerkers najaar van '93 werd beslo- n experiment te doen met schoolse opvang (BSO). Die edoeld voor kinderen van «twaalf jaar en zou vijf da- er week voor en na school- oeten functioneren. Er werd en ton in gestoken voor de ening, die op het terrein van dagverblijf De Buitelboet in ners werd gerealiseerd. Voor iploitatie werd in '94 zo'n ƒ38.000,- gegeven. Op 1 januari '94 ging de BSO van start. Vooraf had de initiatiefnemende Stichting Kindercentra Texel (SKT) een en quête gehouden om de belangstel ling te peilen. Die leek hoog, maar voordat de BSO daadwerkelijk van de grond kwam, hadden veel ouders zelf al een oplossing voor de opvang gevonden. Explosief In de beginperiode was de animo inderdaad niet zo groot, maar vol gens Ria Visch van de kinderop vang groeit die explosief. „De BSO heeft aanloop nodig. Mensen moeten er vertrouwen in krijgen en er moet doorstroming van peu ters zijn. Zoals het nu gaat zitten we over een jaar met een wacht lijst." Omdat de BSO een experiment betrof zou begin dit jaar een eva luatie volgen. Die bleef uit. Wel kreeg de SKT begin deze maand in een gesprek met de wethouder te horen dat de BSO op de helling wordt gezet. Visch: „Het rijk voert een korting van ƒ30.000,- door, die totaal op het bordje van de BSO komt. Maar toen wij met het initiatief van start gingen was bekend dat het rijk de Vrijdagmiddag verdween een boe ket bloemen uit een vaas, die was geplaatst bij een jonge boom aan de Noordwester in de bocht ter hoogte van de Duinreep. De bloe men waren neergezet door Ruud en Jannie Mattner ter herinnering aan hun zoontje dat precies twee jaar geleden op deze plek werd doodgereden. De verdwijning van het boeket was voor hen een schok. Navraag in de buurt leverde echter geen resultaat op. „Hopelijk beseffen de mensen dat dit zeer doet en vertellen ze het hun kinde ren." Volgens Ria Visch heeft de ge meente zich gebaseerd op oude cijfers, waaruit weinig valt af te leiden. „We zijn in twee jaar zeer snel gegroeid. Door hiermee te stoppen zet je ook ouders voor het blok. Hier volgen ontslagen uit." In de brief heeft de gemeente ge vraagd of de SKT de mogelijkhe den voor gastouderschap wil bekijken. D4e instantie heeft zich echter al eerder van dit fenomeen afgekeerd. „Als je daarvoor men sen wilt werven en begeleiden, kost dat meer dan het geld dat de gemeente nog voor ons beschik baar wil stellen", schrijft de SKT in een brief. Ria Visch vult aan dat het gastouderschap zich nog in een grijs circuit bevindt. „Mensen die daarvoor kiezen hebben dat al lang al zelf geregeld. De gemeente heeft geïnvesteerd in de BSO en er is een duidelijke behoefte. Laten we dan eerst eens daarover pra ten, voor we ons weer op iets an ders storten." de samenkomsten hadden geleerd van „echte" collega's. Ze verna men de melding bij zwemparadijs Calluna, waar ze zich hadden ver zameld. Na aankomst ter plaatse werd volgens de regels eerst vast gesteld of zich nog mensen in het „brandende" gebouw bevonden, waarna de blussing ter hand werd genomen. Slangen werden uitge rold en verbinding werd gemaakt met drie brandkranen in de Ruijs laan, maar ook met het open wa ter van de Brink, zodat al gauw met meerdere stralen de strijd te gen de rode haan werd gevoerd. De jonge spuitgasten beschikten over volwaardig materieel, waar onder de verbindingscommando- wagen die uit Zwanenburg was overgebracht en die als coördina tieplaats diende. Aan de oefening werd deelgenomen door een klei ne vijftig jeugdbrandweerleden. Van de volwassen Texelse brand weer was er tien man leidingge vend bij betrokken. Twee ploegen van zes jongens en meisjes kwa men van Texel, de andere uit Heemstede, Badhoevedorp, Lisser- broek, Zwanenburg, Hoorn en Amstelveen. Het was de eerste keer dat een dergelijke gezamenlijke oefening op Texel werd gehouden. De (vol wassen) leiding was zeer tevreden over het verloop. De oefening was onderdeel van een avontuurlijk be zoek aan Texel waar provisorisch werd overnacht in de hal en de garderoberuimte van zwembad Molenkoog en in het gebouw van Scouting Texel aan de Bernhard- laan. Na afloop van de oefening werd met alle voertuigen een an derhalf uur durende rondrit over het eiland gemaakt en 's avonds was er een dropping. Enige nega tieve factor was het regenachtige weer. In verband daarmee moest op het zwembadterrein voor over kapping worden gezorgd om de barbecue aldaar te kunnen laten doorgaan. Waarom stapt de vakantieklant wèl bij naar binnen? Adverteren is de reden. De gratis vakantiekrant het medium. Vanaf 23 juni elke week op vrijdag. Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 30 juni tot en met 23 juni „%-y. - brandbestrijders in actie, gezien vanaf het dak van het bedreigde hotel Opduin. De gasten van het hotel waren tevoren *ld om onrust of paniek te voorkomen. De rook die uit appartement en bos opsteeg, werd veroorzaakt met onschul- die bij dergelijke oefeningen worden gebruikt. Het is niet toegestaan bij jeugdbrandweeroefeningen echt vuur te ma- *°rd derhalve gericht op vlammen die op borden waren geschilderd en op kransen rode knipperlichtjes, die in de bomen Wp)gen IFoto Harry de Graofl

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1