/an een bebopband naar gestaalde rock'n'roll motioneel afscheid i/oorzitter Sint Jan CD voor tienjarige Shakin' Legends I amilieberichten TEXELSE COURANT Swingend concert Avondrit T'ai chi chuan Zwaar letsel voor wielrenner lexelaartjes DINSDAG 20 JUNI 1995 sterdam, mei 1985. Drie Texelaars pakken hun instru- iten in en stappen op de trein. Drummer Henk Jonker ft alleen maar ruimte voor z'n trommel en bekkens. Als ilectrische gitaren worden aangesloten is de rock'n'roll- itd geboren. „Het éne weekend oefenden we twintig ,/ners, het volgende traden we op in De Zwaan", kijkt Kooiman, gitarist en zanger van The Shakin' Legends, j Tien jaar verder hanteert Ben Bakker alweer acht jaar drumsticks en heeft Jeroen Drabbe bassist Hans Hop- i doen vergeten. Vrijdagavond 23 juni bekronen de roc het jubileum met een CD. tenjacht wonnen ze ooit de halve finale. „In Schagen hebben we nog een half uur op een groot pop festival gespeeld. In Den Helder in het voorprogramma van Marco Borsato.' Ook op het eiland hebben ze druk ke tijden beleefd. „Er waren voor heen lang niet zoveel bands als nu. Er waren toen nog geen Small Buzz en Klapband, die nu veel worden gevraagd", gaan ze het geworden." „Toen ik kwam, was de sound al uitgekiend", constateert bassist en producer Jeroen Drabbe. Kooi man: „We hebben het geluid wat steviger gemaakt. Rock'n'roll moet agressie uitstralen. En het hoort hard te zijn, anders gaat het op jazz lijken." Bakker: „Verveling? Nee, elk optre den is steeds weer een uitdaging. Je weet nooit wat er gebeurt. Er live-optredens van de drie sformatie vielen direct in goe- sarde. Rob: „We rammelden de' optredens. Rock'n'roll be- |e in die jaren een revival. We ,|den overal, zelfs op bruilof- muzikale keus blijkt eigenlijk heel merkwaardige. Kooiman: enlijk zijn we helemaal geen ers. Punk, new wave en gara- ck waren destijds meer mijn iek. Rock'n'roll betekende een ommezwaai. Het is echter lijk om te spelen. Als we d'r n, dan gaan we ervoor." Het iek reageert doorgaans uit- lig en zoekt als het even kan jansvloer op. Een stimulans de muzikanten om er een ipje bovenop te doen. Revival iptredens beperkten zich niet li tot Texel. Zo speelden ze n de Bijlmerbajes. „De toen- je drummer Henk Jonker re- dat. De directie wilde wel stukje muziek voor de gedeti- den. Toen we de installatie het opbouwen waren werd het eerste paviljoen van honderd man in de concertzaal losgelaten. Ze vroegen of we nog meiden in de band hadden. Toen dat niet het geval was keerden ze om. We heb ben het eerste uur maar voor vijf tien man staan spelen." Het tweede paviljoen bleek wat toe gankelijker. „Daar bleef er zo'n zestig man zitten." Gewelddadig Leuk optreden was een optreden op een studentenbruiloft in een koffiehuis bij het Centraal Station in Amsterdam. „Het vroor zó hard, dat we de versterkers over het ijs in de grachten hebben aange voerd." In de foyer van theater Carré traden The Legends op voor de medewerkers van de musical Cats. Een bezoek aan IJmuiden staat prominent in het plakboek. Bak ker: „We speelden in het napro- gramma van de Gigantjes. Het was een zaal die nèt was ge opend, maar nog niet was afge bouwd. Eén kant werd van de buitenlucht afgeschermd met een zeil. De stemming was ronduit ge- Ook in het voorprogramma van het Ronde-feest waren de Shakin' Legends van de partij. welddadig. Er werd enorm gezo pen en geknokt, het was net wild west. Vrouwen in van die jogging pakken die elkaar te lijf gingen. In een hoek zat een ouwe man op een stoel. Die was onderkoeld ge raakt en zat er al bijna een uur roerloos. Toen zijn pols niet rea geerde, raakte men in paniek. Ze dachten dat-ie dood was gegaan. Gelukkig kregen ze hem uiteinde lijk weer bij z'n positieven." Wapenfeiten Echte wapenfeiten kent de drie mansformatie ook. Bij een talen lijstje na van Texelpop 1989. De band heeft van dit festival nauwe lijks een jaargang overgeslagen. Uitgekiend In de beginjaren speelden ze wat meer in rock'a'billy-stijl. Met bas sist Hans Hopman als tweede stem maakte de zang een belang rijker deel uit van de muziek. Na diens vertrek is de formatie meer op stevige rock'n'roll overgestapt. Kooiman: „De formule is hetzelfde gebleven, alleen hebben we flink aan het repertoire gesleuteld. Van een bebop- zijn we een rockband (Foto Tessa de Graaft) zijn natuurlijk ook flops geweest." Kooiman reageert direct. „Welke dan?" Na enig nadenken worden er een paar opgerakeld. De eind conclusie is echter dat succes erg gebonden is aan het publiek dat komt kijken. Eenheid Zo beklaagden genodigden op een feestje van een landbouworgani satie in 't Skiltje zich over het vo lume. „Jongens, kan het niet effe zachter", maakte een boer zich vrij van de koffietafel. „We kunnen mekaar niet meer verstaan." Bij een personeelsfeestje van een softwarebedrijf in De Lindeboom, zakte de muzikanten de moed in de schoenen. „Wat een stijve be doening. Maar toen ze eenmaal een slok op hadden, waren ze niet meer te houden. Ik had nog nooit zoiets gezien. De tent stond op z'n kop." Wie de drie muzikanten kent, weet dat het om drie totaal verschillen de persoonlijkheden gaat. In de wereld van *„sex, drugs and rock'n'roll" kan zo'n band in theo rie toch nooit lang standhouden? De tand des tijds lijkt op de saam horigheid van The Legends echter geen vat te hebben. Texelse nuch terheid? Kooiman: „De band is al die tijd een echte eenheid geble ven. Noem er op Texel maar eens een die al tien jaar bestaat. Ik ken er niet één." Toch is het jubileum niet de aanlei ding tot de CD die onlangs in Stu dio Texel is opgenomen. Drabbe: „Ik moest een nieuwe achtsporen- recorder testen." In de keuken van boerderij Akenbuurt, waar de ap paratuur was geïnstalleerd, wer den de eerste opnamen gemaakt. „We wisten niet wat we hoorden." Op de compactdisc staan vijftien rock'n'roll-covers van grootheden als Jerry Lee Lewis, Chuck Berry, Elvis en The Kinks. Nummers uit de vijftiger, zestiger en zeventiger jaren die ook tot het vaste reper toire behoren. „Volop variatie, elk nummer heeft z'n eigen sfeer. Ik denk dat het komt doordat de op namen zijn uitgesmeerd over een langere periode. Er staangeen eigen nummers op. Dat voegt niets toe." Met het bandje stapten ze naar Fred Winkel van The Music Store. De ondernemer zag er na het suc ces van de Klapband-CD wel brood in. De eerste van de 500 CD's wordt 23 juni in stijl gepre senteerd in De Lindeboom. Aan de presentatie is de komende maan den een tour over het eiland ge koppeld. Gerard Timmerman gheid en geborgenheid bie- dat is altijd het credo ge- b-fwi Mart Zijm. Zowel in zijn als in zijn belangrijkste (schappelijke functie kwam sociale instelling tot uiting, hoofd technische dienst van waterstaat probeert hij alle laars tegen de zee te be- als voorzitter van de ting Sint Jan leverde hij een teeuw lang grote inspannin- om bejaarden een rustige dag te bezorgen. ga-bestuurslid Kees Maas niet zuinig met zijn lof, toen dens het afscheid van Zijm - igmiddag in de conversatie van Sint Jan - als eerste het voerde. „Deze receptie speciaal hier gehouden, bewoners van Sint Jan. hén heeft Mart zich 25 jaar hart en ziel ingespannen." de andere sprekers uitten veel dering. Zóveel dat de schei voorzitter het een aantal malen te kwaad kreeg. „Deze bij eenkomst is geweldig, geweldig, geweldig! Er zijn vanmiddag alleen maar mooie woorden gesproken. Maar ik had graag gehad dat iemand een plagerijtje had uitge deeld of één van de mindere din gen uit de afgelopen periode had genoemd", vertelde hij in zijn emo tionele dankwoord. Nieuwbouw Zijm trad op 28 augustus 1970 toe tot het bestuur van Sint Jan. In 1987 werd hij voorzitter, als op volger van Gerard Bakker. Tot aan zijn afscheid maakte Zijm „een fik se wandeling, die niet altijd even gemakkelijk was", schetste Maas. Eén van de hoogtepunten in Zijms loopbaan als bestuurslid was de totstandkoming van het nieuwe Sint Jan, eind jaren '70, nadat al lang duidelijk was dat het gebouw aan de Molenstraat niet meer aan de moderne eisen voldeed. Vooral dankzij de inspanningen van Zijm kwam het tot de nieuwbouw aan de Beatrixlaan, waarin comforta bel wonen en gezelligheid uitste kend samengaan. Dat Zijm deze normen hoog in het vaandel had, bleek ook uit de bestuursvergaderingen die hij leid de. Veelvuldig sprak hij zijn be zorgdheid uit, wanneer schaalvergroting, fusiebesprekin gen en het verdwijnen van bedden en arbeidsplaatsen aan de orde waren. Die moesten onherroepe lijk leiden tot een vermindering van de persoonlijke aandacht voor de bewoners, meende hij. Scep tisch stond hij daarom van meet af aan tegenover de fusiebesprekin gen van Sint Jan met Samen Eén Gollards. Ook de dreigende aan tasting van de roomskatholieke identiteit ging hem ter harte. „De stichting Sint Jan bestaat veertig jaar, maar katholieken hebben al een paar honderd jaar een rusthuis in Den Burg. Met dat verdwijnen heb ik wel eens moeite." Dat er binnenkort tóch wordt gefuseerd, vindt hij na veel aarzelen en lange besprekingen echter goed te ver dedigen: „We worden er allemaal beter van en ieders eigen identiteit blijft gewaarborgd." Gerust hart Nu de fusiebesprekingen op suc- l nu maar uit. hebt je strijd gestreden, hebt het met veel moed gedaan, kan begrijpen, wat je hebt geleden, wie kan voelen, wat je hebt doorstaan. De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken. Psalm 23 een rijk en welbesteed leven, waarvan de ste maanden moeilijk voor haar zijn ge- ist, is heden, in volle overtuiging van haar °of. van ons heengegaan mijn lieve uw, onze zeer zorgzame moeder, oma, oondochter, zuster en schoonzuster Catharina Johanna Rietvelt-Hutzezon (Tine) ugustus 1926 17 juni 1995 Diemen: A.H. Rietvelt Lelystad: Arnold en Isabella David, Samantha Vaals: Marianne en Arie Diana, Kevin Amsterdam: Oma Rietvelt-Winter Amsterdam: Floor en Arie en verdere familie overgebracht naar het uitvaartcen- Watergraafsmeer, alwaar geen bezoek, teraardebestelling zal plaatsvinden don- da9 22 juni a.s. om 14.00 uur op de be- 3 Plaats Nieuwe Ooster, Kruislaan 126 "Sterdam. Geen toespraken. Plechtigheid is er gelegenheid tot con- ren in de ontvangkamer van de begraaf- lts- Prinses Marijkestraat 69, 1111 EJ men Uit Canada ontvingen wij het droeve be richt dat op 16 juni plotseling is overleden onze zwager en oom Jan van Beek Familie Barhorst Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die, op welke wijze dan ook, zijn of haar mede leven heeft getoond bij het overlijden van onze moeder Aleida Huizinga-Voigt Familie Huizinga Familie Van Boven Texel, juni 1995 Wij gaan trouwen! Ben Jansen en Ina Koolhof Op vrijdag 30 juni 1995 om 15.45 uur in het gemeentehuis van Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie van 19.30 tot 20.30 uur op strandpaviljoen Paal 28, Krimweg 306, De Cocksdorp. Ons adres: Schilderend 36, 1791 BG Den Burg. Een heel bijzondere stap: wij gaan trouwen!! 23 juni 1995. Flip Duinker Cynthia Winkelman Schilderweg 276, 1792 CK Oudeschild. Receptie: aanlegsteiger van ,,De Vriendschap" va Sil Boon, nabij de vuurtoren van De Cocksdorp. Om 19.30 of 20.30 uur aanwezig zijn. Bij slecht weer: Schilderweg 276. cesvolle wijze zijn afgerond en het voortbestaan van Sint Jan voor een lange periode zeker lijkt(door dreigende bezuinigingsoperaties stond dat vorig jaar nog allerminst vast), kan Zijm eindelijk met een gerust hart afscheid nemen. Dat had hij al eerder willen doen, „want 25 jaar is eigenlijk te lang. Voor de stichting, maar ook voor jezelf. Maar opstappen toen er moeilijkheden waren, wilde ik niet. Dat zou op een vlucht hebben ge leken." Dat er door alle bestuurlijke beslommeringen wel eens wat weinig tijd overschoot om zijn idealen in de dagelijkse praktijk te brengen, bleek uit het praatje van bewoonster mevrouw Bakker-de Graaf. „Ik ken u eigenlijk niet: Voor mij was u altijd de man van Riet (Zijms echtgenote, die veel vrijwil ligerswerk in Sint Jan doet, red.) en dat zegt veel", tekende zij aan, alvorens Zijm namens de bewo ners een borduurwerk aan te bie den. De jubilaris gaf spreekster gelijk en vertelde haar met vertwij feling in zijn stem deze verwijde ring te betreuren. „Maar ik kan er echt niks aan doen..." Gouden vijfje Een relatief luchtig intermezzo tij dens de afscheidsreceptie vormde de act die de drie kinderen van Zijm opvoerden. Nadat Koen en Judy gezamenlijk een spitsvondi ge speech hadden afgestoken, werd de knielende Zijm door zoon Chris „geridderd" en de „Gouden Grijsaard" omgehangen, een munt met de afbeelding van ko ningin Wilhelmina. „Een gouden vijfje uit 1912. Omdat in haar rege ringsperiode maar één keer zo'n munt is geslagen, spreken wij van hét gouden vijfje", wist de mun- tenverzamelaar te vertellen. Op nieuw geëmotioneerd, maar daar schaamde hij zich allerminst voor. „Ik ben nu eenmaal een ge voelsmens." De dertien man tellende groep A Capabel en de swingende band Monkey's Revival verzorgen zater dag om 20.00 uur een concert in de Hervormde kerk van De Waal. De entree is gratis. Ruim een uur lang worden toe hoorders vermaakt met barbers hop en dixie. A Capabel zingt nieuw werk in dezelfde stijl en heeft ook weer enige Russische nummers in het repertoire op genomen. Op zaterdagavond houdt menvere niging „Tussen Wad en Duin" de avondrit. Opgave voor 23 juni, uiterlijk 19.00 uur bij Lies Eelman. Tel. 12746. Nog eenmaal voor de zomervakan tie wordt een weekendcursus T'ai chi chuan gegeven. Deze start vrij dag a.s. (20.15-21.45 uur} en wordt zaterdag voortgezet (9.15-10.45 uur). Het thema is vorm. De lessen (voor jong en oud) staan onder leiding van Frans Kas, die al 15 jaar T'ai chi onder wijst, en worden gegeven in het centrum De Aleph aan de We verstraat in Den Burg. Voor meer infor matie: Paul van Mierlo, tel. 19706. Een 27-jarige wielrenner uit Maassluis, die meedeed aan de 100 kilometer lange tijdrit van de Schuttevaerrace. is donderdag zwaar gewond geraakt door een aanrijding. Dat gebeurde op de Lancasterdijk, nabij de Stuifweg. De wielrenner reed in volle vaart (ongeveer 45 kilometer per uur) tegen de stilstaande auto van een 62-jarige man uit Hellendoorn. Die was gestopt om vogels te bekij ken. De fietser zag de wagen niet omdat hij voorovergebogen over zijn stuur reed. Met zwaar hoofd letsel is hij naar het Geminiziéken- huis overgebracht. De zusters van Sint Jan, Arnulfa en Nicolina, bedanken hun voorzitter voor al zijn inspanningen in de voorbije 25 jaar. (Foto Joop Rommetsl Ik zal er zijn voor jou zo heeft de Heer gezegd. Ik zal er zijn voor jou met vrede en met recht. (Uit: Met andere woorden, Hanna Lam) In liefde uit de hand van God ontvangen, onze dochter en ons zusje: Hilda Haar doopnamen zullen zijn: Johanna Maria Hillegonda Zondag 18 juni 1995 Hendrik en Marleen Betting Jan-Harm en Jaap Herenstraat 37 1797 AG Den Hoorn Tel. 19277 U bent welkom op haar geboortefeest, op 1 juli a.s. van 10.00-12.00 uur en van 15.00-17 00 uur. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Cornell's Jan Kees is geboren op 16 juni 1995. Sijbrand van der Vis Alinda van der Vis- Boot Cor Bremerstraat 31, 1794 AX Oosterend. Tel. 02220-18749. Kees en Alinda verblijven tijdelijk in het Gemini- ziekenhuis, kamer 532. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,50 (incl. btw) Gezocht in Oudeschild kinderoppas voor de maandagavond. Tel. 15583. Wist u dat Texel in de Waddenzee ligt? Daarom maken wij nu Texelse Waddenzuivel van St. Do- natus. Verkoop aan de boerderij dinsdag t/m za terdag. Nog mooie aanbiedingen sportschoenen bij Mantje Sport. Gevonden: Cypers ge castreerde kater met een puntneus, Hallerweg Den Burg. Dierenpension Sluf- terweg, tel. 11477. „De beer is los". Woens dag 21 juni om 15.00 uur. Voor 55-plussers in de Ko ninghal het spektakel van de Muziek- en Dans school. Gratis! Showavond Ronde om Texel 15 juni. Allemaal hartstikke bedankt! Nau- ta Foto, JoJo-mode, Mar ten Classics Kids Casuals, Sport en evene mentencentrum 't Stap- peland, Sportmassage Den Burg en de Kippen- bakker voor het sponso ren van het ballet, Mantje Mode en schoenen voor de stoere cowboys, het ballet voor de geweldige inzet en de prachtige cho reografie, de meiden van het achtergrondkoor voor het op onnavolgbare wijze meezingen, Belinda voor de bijdrage aan de show, het publiek en met te ver geten Margret van Kapsa lon Henri voor het in m'n oor knippen! Nogmaals Bedankt! Kees Klaassen. Schitterende Tomaten planten P\,- p.st. Kwekerij Halsema, Gerritslander- dijkje 5 Den Burg. Bollenpellers gevraagd v.a. heden. F. Witte, Stuif weg 5, tel. 18859. Rijbewijs motor, dit jaar nog oude stijl. Ook dagop leiding motor. Rijbewijs auto ook in één week. Tel. 02230-12328/15485, Westerhuis. Welk leuk meisje, 15-18 jr. wil tijdens het seizoen werken bij Semke Delica- texel, De Koog, tel. 17717, b.g.g. 17794. Trainings artikelen. Voor uw hond, Mantje Sport. Volle, halfvolle kwark, ex tra mild, superzacht, na tuurlijk lekker. Het proberen waard. Van St. Donatus Waddenzuivel natuurlijk. Te koop: Toyota Corolla 1.3 SLX. Tel. 16763. Creatief met haar van hem!! Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Kamer te huur in Alkmaar van 1-8 tot 1-2 (wegens stage in buitenland), f300,- p.mnd. Tel. 10443 Rijbewijs motor, dit jaar nog oude stijl. Ook dagop leiding motor. Rijbewijs auto ook in één week. Tel. 02230-12328/15485, Westerhuis Duizendschonen f2,- p.bos. Veeger, Grensweg 5, tel 12229 Voor ruiterartikelen: Mant je Sport. Tel. 15322. Een warme maaltijd op za terdag en zondag: een grote wens van velen, die gebruik maken van de Warme Maaltijdvoorzie ning Texel. Nu nog de rij der, die 1x per 4 weken bezorger wil zijn. Bel naar 12696. Belangrijk bericht! Vanaf nu gaat Café Chantant weer op donderdag plaatsvinden. Dus ieder een die houdt van een ver sje, een deuntje, een hapje, een drankje en een smartlapje... tot ziens in De Karseboom, donder dagavond v.a. 21.00 uur. Frans en Lies. Te koop: lieve blonde la brador reu van 9 mnd heeft wel een baas nodig. Inl. tel. 11411 Te koop: Mechelse tafel vijf stoelen en Franse buf fetkast. Tel. 17956. De Vlier natuurvoeding, verse kwaliteitsprodukten met Eco- en Demeter- merk. Hogerstraat, Den Burg. Al uw jeu de boules arti kelen verkrijgbaar bij Mantje Sport. Te koop: Opel Kadett 1,6, stationcar. Tel. 16763. Rijbewijs motor, dit jaar nog oude stijl. Ook dagop leiding motor Rijbewijs auto ook in één week. Tel. 02230-12328/15485, Westerhuis. Wij zoeken vrijwilligers voor het rondbrengen van maaltijden in het weekein de (lx per vier weken). „Werktijd", ongeveer een uur per dag. Onkostenver goeding: 50 cent per km. Inlichtingen/opgaven bij de Warme Maaltijdvoor ziening Texel. tel. 12696. Er is volop Texelse zee aster te koop, de spinazie- achtige groente die naar artisjokken smaakt. St. Donatus. Diverse perkplanten met grote korting. Kwekerij Halsema, Gerritslander- dijkje 5.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3