Wat ik zeggen wou... i tl E \)ctckr mi9cdex VI 440I lïp 1{ersek_ E Agenda TEXELSE^ COURANT Fietstocht Amnesty goed voor f7000,- Muziekrecensie Fancy Fair De beer is los Beste zmiiïw. Tvfié'si uvzldJb.A2sjA^uJeerfc©Metv. hoiï ja bjMMZ je fcsfia da (taofc ©itoatitrsuutos kex. nederland "Tcsfcqcuud1. BleMeivWlie&e' Tessefc Onkunde Grillige keramiek en vrolijke tinten Geen verrassing in wielertijdrit Lammetjes favoriet bij fotowedstrijd DINSDAG 27 JUNI 1995 De sponsorfietstocht voor Amnesty eindigde in De Witte Burcht. IFoto Gerard TimmermanI Met z'n achtienen ruim zevendui zend gulden bij elkaar fietsen. Het lukte een groep Texelaars die za terdagmorgen met de boot van ze venen per fiets naar Amsterdam vertrok, op weg naar het hoofd kantoor van Amnesty Internatio nal. Op de heenweg met de wind in de rug een ontspannen tocht, in tegenstelling tot de terugreis, waar de man met de hamer op de loer lag. De ergste zadelpijn zakte langzaam af tijdens een welver- diendeslotmaaltijd in De Witte Burcht. De opbrengst van de sponsorfietstocht, die werd bij eengebracht door particulieren, komt in z'n geheel ten goede aan de bescherming van de mensen rechten. Zwemwaterkwaliteit. Rijkswa terstaat houdt het Nederlandse kustwater goed in de gaten. Monsters hebben uitgewezen dat de zwemwaterkwaliteit rond Texel is prima is. Brieven van lezers Buiten veranlwKirdelijklieid van de redactie Geachte oud-meester Frans Visser, Wat een verrassing was het om el kaar vorige week na zoveel jaar weer eens terug te zien; en dan nog wel op het fantastische eiland Texel. Dat het u gelukt is om daar binnen te komen en dan ook direct aan de slag te kunnen bij de Texelse Courant vind ik een felici tatie waard. Indien ik (hopelijk spoedig) weer eens op Texel kom, zal ik u zeker met een bezoek vereren en nu reeds wil ik u zeggen dat we dan maar eens een kleine gezellige dis cussie moeten hebben betreffen de uw mening/visie en die van mij. Zoals u schrijft in uw artikel stond u aan het begin van mijn muzikale loopbaan. U weet zelf als geen an der dat het bereiken van iets in de muziek zoals u en ik die trachten uit te voeren erg veel studie, in spanning, geduld, tact en overleg vraagt. Na het lezen van uw reac tie op ons concert en ook op de zelfde pagina de reactie op andere koren begin ik bijna te denken dat meester Frans op een muziekre- sencist begint te lijken waar er nog een aantal van rondlopen op het vasteland. Ik bestempel deze lieden meestal onder de noemer „laat ze maar, want ze weten niet beter". Na het artikel van u nogmaals te hebben gelezen, zet ik natuurlijk mijn vraagtekens bij gezegdes als „in strumenten van de hel die wenen en tandengeknars" en ook de op merking van „dorstige kamelen in de woestijn". Gelukkig komt u dan toch nog even positief terug beide artikelen met iets positiefs af te sluiten. U mag van mij aannemen dat ik weet dat zowel alle zangers van het Texels mannenkoor als de zan gers van het Oranje mannenkoor samen met een kerk vol publiek een zeer geslaagde en fijne avond hebben gehad; natuurlijk had Rob liever op een Steinway gespeeld en natuurlijk was het mooier ge weest om een prachtig program maboek te hebben op goudbeslagen papier met oranje rand. Maar dan had de kerk waar schijnlijk niet vol gezeten, want dan was de toegangsprijs twee maal zo hoog geweest. Betreffen de het vergeten van de compo nisten en data geef ik u volkomen gelijk; dit is echter mijn fout en niet van het Texels Mannenkoor. Tot slot: nogmaals erg leuk dat we elkaar weer zijn tegen gekomen; en ik wil u twee citaten meegeven voor de toekomst: Eén van mijn Amerikaanse diri- geerdocenten zei eens tegen mij: „Het maakt niet uit wat ze schrij ven, als ze maar schrijven". En tot slot vind ik, als koordirigent die ie dere avond de taak heeft mensen op ontspannende wijze iets te la ten bereiken, het een taak van alle professionals in ons land: „Laat de mens genieten, kritiek is goed maar dan wel opbouwend en niet met vervelende opmerkingen!" Een mooie zomer toegewenst op Texel en de groeten aan uw vrouw. Uw oudleerling Nan van Groeningen, Drachten. Op zaterdag 1 juli van 10.00 tot 12.30 uur houdt peuterspeelzaal „Spelemaer" in d'Ouwe Ulo de jaarlijkse fancy fair ten bate van de speelzaal. Er zijn vele spelletjes en activiteiten voor de kleintjes, zoals vissen vangen, goudzoeken, bal len gooien, een prijsjesparasol en schminken. Daarnaast worden tweedehands kinderkleertjes, speelgoed en andere rommeltjes verkocht en is er een verloting met veel leuke prijzen. Vanzelfsprekend ontbreken ook koffie, thee, limonade, cake en popcorn niet en er zijn heerlijke poffertjes te koop! Alle belangstel lenden zijn welkom. Het was een goed idee om de voorstelling: „De beer is los" nog een keer uit te voeren voor alle 55-plussers op het eiland. De aankondiging had ik al met veel belangstelling gelezen, hoewel ik geen kinderen of kleinkinderen heb, die er aan meededen. 250 dansers en muzikanten die te- samen met hun leraren optreden, dat is toch wat bijzonders voor ons kleine eiland. Ook begreep ik dat hier ontzettend veel werk, energie en inzet voor nodig is ge weest om dit tot stand te brengen. In de krant van 13/6 las ik met af grijzen wat mevr. Tessa de Graaff over de stem van Dyo Wassink schreef. Het was zeer grof en be ledigend, en zeker niet opbou wend. Ik was echter wel nieuwsgierig geworden en ging dan ook in op de uitnodiging om de uitvoering voor 55-plussers bij te wonen en ik zou kritisch luiste ren naar de spreekstem. De zaal was bomvol en het sprookje be gon. Ik genoot van de muziek o.l.v. mevr. Betty Bakker, gelukkig niet te hard. Toen begon de spreker: tot mijn verbazing hoorde ik een rusti ge manier het sprookje voor ons tot leven bracht. Het was Dyo Wassink toch wel? Hij zal zijn ac cent toch niet in één week hebben kunnen afleren? En dat wat betreft de aardmannen. Ze zagen er prachtig uit en dansten prima. De onderlinge dansbewegingen van de groepjes meisjes van verschil lende leeftijd zijn niet met elkaar te vergelijken, want iedere muziek compositie heeft zijn eigen ritme en danspassen. Wat hier tot stand is gebracht, en de perfectie van de (ADVERTENTIE) Groeten uit Oosterend, Texel. Peperstraat j\QQö-rmt Dinsdag 27 juni Bij de Cocksdorp wordt een ex cursie op het wad gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten f7,50. Aanmelden bij EcoMare. De wielervereniging houdt een wedstrijd op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur „Die hard with a vengeance". Exploitatiemaatschappij De Krim houdt aandeelhoudersver gadering in de vergaderzaal op het eigen terrein, aanvang 20.00 uur. Musica Texla verzorgt een zo meravondconcert in de Her vormde kerk van Den Hoorn, aanvang 20.15 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn vanaf 21.00 uur het cabaretprogramma „Beroemde stormscènes" van de erven De Wit. Entree f 19,-; vriendenprijs f 17.-. Woensdag 28 juni Bij het strand van paal 28 wor den Europese kampioenschap pen windsurfen voortgezet. Van 10.00 tot 15.00 uur wordt een vogelnatuurtocht gehou den. aanmelden bij EcoMare; kosten f25,-. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt een Flippo ruilbeurs gehouden in zwempark Molenkoog. Tussen 15.00 en 17.00 uur wordt bij De Cocksdorp een ex cursie op het wad gemaakt. Kosten f7,50. aanmelden bij EcoMare. De Vereniging Gemeenschap Eierland heeft algemene jaar vergadering in Het Eierlandsche Huis; 20.00 uur. Gerrit Jan Zwier houdt een le zing in de openbare bibliotheek in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Entree f5,-. Zaal open vanaf 19.30 uur. In EcoMare wordt van 20.00 tot 22.00 uur een Duitstalige lezing gegeven „Texel na Thijs- se". Entree f5,-. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Kuifje en het haai- enmeer", en om 18.30 en 21.30 uur „Die hard with a ven geance". Donderdag 29 juni In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk begint om 9.15 uur een interkerkelijke koffie-inloop. Jasperina Dijkstra spreekt over „Daar ben je vrouw voor". Op het strand bij paal 28 wor den de Europese surfkampioen- schappen voortgezet. Van 10.00 tot 15.00 uur wordt een vogelnatuurtocht gehou den met toelichting in het Duits. Kosten f25,-. Aanmelden bij EcoMare. Dick Drijver begeleidt de voor lopig laatste „duinboerexcur- sie". Start bij de schapenboet Molwerk 1 om 14.00 uur. Gra tis. Tevoren aanmelden bij Eco Mare, telefoon 17741. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur „Die hard with a vengeance". Het IVN houdt een plantenex- cursie in het noordelijk gedeelte van de Slufter, verzamelen om 19.30 uur bij de keet van Staatsbosbeheer. Alleen voor leden. Vrijdag 30 juni Bij paal 28 worden de EK sur fen voortgezet. Wethouder Nel Eelman opent om 15.30 uur in het raadhuis de Toer In-tentoonstelling van wer ken van amateurkunstenaars die zich hebben laten inspireren door het Thijssejaar. In zwempark Molenkoog wor den zwemexamens A (17.00 uur) en B (18.00 uur) afgeno men. In verband daarmee is het bad vanaf 16.40 voor gewone zwemmers gesloten. Van 17.00 tot 19.00 uur wordt op het wad bij De Cocksdorp een excursie gehouden. Kosten f7,50. Aanmelden bij EcoMare. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur „Die hard with a vengeance". In Ons Huis in Den Hoorn wordt een gezellige avond gehouden voor medewerkers en oud medewerkers van de Hoornder rommeltjesmarkten; 20.00 uur. In de Burgemeester De Koning hal is de feestelijke diplomaui treiking van openbare scholen gemeenschap De Hogeberg; 20.00 uur. Zaterdag 1 juli Vanaf 11.00 uur wordt in Oosterend rommeltjesmarkt gehouden. Al vanaf 9.00 uur kindervlooi enmarkt en vanaf 10.00 uur visverkoop. Bij het strandje van Nieuwe- schild gaat de Texelse kwart tri athlon van start om 11.30 uur. Bij paal 28 worden de EK sur fen afgesloten. Prijsuitreiking om 18.30 uur in de nieuwe sporthal van De Krim. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 Dalmatiërs" en om 18.30 en 21.30 uur „Die hard with a vengeance". Ten bate van peuterspeelzaal Spelemaer wordt van 10.00 tot 12.30 uur fancy fair gehouden in d'Ouwe ULO: verkoop twee dehands kleding en andere spullen, spelletjes voor de klein tjes, schminken, lekkers en ver loting. In de muziektuin van Oosterend wordt van 13.00 tot 16.00 uur een door de zondagsschool ge organiseerde spelletjesmiddag gehouden ten bate van de actie „Stuur een Papoea naar school". Om 12.00 uur koffie drinken en kaartverkoop ini jeugdgebouw aan de jestraat. Om 20.00 uur wordt in atefe Schildertje (Diek 11a, voorn ge Doopsgezinde Vermag Den Hoorn) de expositie „Ta Naakt" geopend. Zondag 2 juli In de NH kerk van De f gint om 9.30 uur een int^ kelijke dienst met medewert van Bram Guiljam, een renkoor uit Klazienaveen en ganist Wout Stam. Een speciale gezinsdienst n aandacht voor de Papoea^ ren van Nieuw-Guinea wg gehouden in de Hervorm kerk van Oosterend, aanvi 9.30 uur. Ter gelegenheid van tien c ringsteekcompetitie op wordt om 12.00 uur een ror* van alle aanspanningen d Den Burg gemaakt met m« werking van DEK. Opstellen garage Kaczor aan de Keeso laan. Om 15.00 uur begint De Waal de eerste ringsta wedstrijd van dit seizoen. De MAB-club houdt een ei, cross op het parcours in land. aanvang.... In Cinema Texel draait 14.00 uur „101 Dalmatiërs"i om 18.30 en 21.30 uur hard with a vengence". In het Eierlandsche Huis vi een stijldansavond gehoud» 20.30 Hoogwater te Oudeschi Di. 27 Wo. 28 Do. 29 Vr. Za. Zo. Ma. Di. 30 1 2 3 4 8.55 en 20.50 9.24 en 21.1! 9.54 en 21.55 10.40 en 22.34 11.20 en 23.25 11.44 en 23.55i 12.25 en 0.10 en 12.54, Aan het strand is het ongeveer «r, eerder hoog water. De zon komt Ij op om 5.22 en gaat onder om 22.X 28 juni nieuwe maan; 29 junispivt kleding niet te vergeten, was voor treffelijk. De liefde voor de muziek en dans kunst wordt ze al zeer jong bijge bracht en daar hebben ze hun hele leven plezier van. Tot de dansers zou ik willen zeggen: ga zo en thousiast door met dansen, blijf la chen en laat je enthousiasme niet de kop indrukken door een recen sent die geen verstand heeft van muziek en dans. Namens velen dank ik jullie harte lijk voor het gebodene. Mevr. Riny Wielinga, Den Burg. Naar aanleiding van de bespreking in uw krant van het concert van de „Singers of the Lord" en het Duit se koor het volgende: Sprekende vanuit een 25-jarige er varing als koodeider heb ik zelden een recensie gezien die zo getuig de van onkunde. Het door de recensent goed be oordeelde Duitse koor bleek regel matig te hoog te hebben gegrepen, wat leidde tot wat mis sers met name bij de sopranen en alten. Maar het blijven tenslotte „vrije tijd"-koorleden, derhalve per definitie goed. En dan de „Singers of the Lord". De dirigente van dit koor beseft kennelijk terdege wat het koor kan en wat niet. Dit had mijns inziens een zeer afgewogen repertoirekeu ze voor deze avond tot gevolg, met als hoogtepunt een bijna per fecte uitvoering van de Duitse Mis, ingetogen waar nodig, uit bundig gezongen waar voorge schreven. De nergens op slaande uitlatingen ten aanzien van het gebruikte in strument getuigen bepaald niet van een goede kennis hiervan. Na tuurlijk is begeleiding met het gro te orgel niet te vergelijken, maar daaraan kleven bij een kooropstel ling zo ver van het orgel bezwaren, zoals moeizame communicatie tussen organist en dirigent. En ook het feit, dat het orgel in zo'n opstelling wat harder dient te klin ken, waardoor mensen die achter in de kerk zitten nauwelijks nog wat van het koor horen. Het even eens aanwezige koororgel voor in de kerk kon niet worden gebruikt, omdat er wat toetsen bleven hangen. Tot slot nog dit: Als uw recensent op de hoogte was geweest, had hij geweten, dat alle door de koren gezamenlijk gezongen werken uit het repertoire van de „Singers of the Lord" afkomstig waren. Hoogachtend J.F. Nieuwenhuizen, Den Burg. De jongste expositie in Galerie Tessel aan de Kogerstraat ziet er zomers uit. Vrolijke kleuren over heersen, wat komt door het werk van twee kunstenaars. Quido Kratz uit Duitsland toont luchtig gedecoreerde schalen en vazen en van de Amsterdamse Astrid Faber zijn aquarellen te zien. Faber komt vaak op Texel en laat zich graag door de natuur en het landschap inspireren. Bloemen en planten - ook stillevens- zijn op deze exposi tie het thema. Minder fleurig, maar welde te waard is het keramiek m nie van der Wel en Ellenfcp Zij werken in Delft samen n verschillen qua stijl. De raku bakken vazen en objecten Rijsdorp zijn gepolijster c grillige werk van haar colleya De expositie is nog tot 5 ai te zien. Eén van de vrije vormen van Jannie van der Wel, te zien in Galerie Tessel. De tijdrit die de wielerclubs hield bij de Pen-centrale, te geen verrassingen op. De; reed 12 kilometer. Robert Jar pel was de snelste met i min., gevolgd door Robert Gal en Erwin Goënga. Bij de senioren was Jordi) met 35.53 min. de snelste os kilometer. Marcel Jansen enï Boom volgden in zijn kielzog De volgende tijdrit is vrijdag! Het is een ploegenrit, waa< bedrijventeams aan mee n* doen. Bij de Stichting Thijssejaar komen regelmatig inzendingen binnen voor de fotowedstrijd over het landschap en de natuur op Texel. Uit de stapel lentefoto's kozen wij deze opname van C. Vlaming, Ver loren korst 73 in Oosterend. Luie rende lammetjes in de lentezon op de dijk, met rechts de Waddenzee en links het Wagejot. Als dat geen echt Tessels voorjaarsgevoel geeft... De foto maakt deel uit van een serie die Vlaming maakt met als titel Tussen Kaap en Molen". Ook diverse andere deelnemers zijn bezig met een vierluik (van elk seizoen één foto). Het is echter ook mogelijk om slechts met één foto deel te nemen. Bij de lentefo to's waren lammetjes en Wa de wegbermen favoriet. Den van Het Noorden en het kerty Den Hoorn waren weer ruimt genwoordigd. De inzendtermijn voor de zon* to sluit op 7 september. Iniei gen moeten worden gestuuiói de Stichting Thijssejaar Texel8 H. GroenenPostbus 3, 1790 Den Burg.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2