EK surfen mislukt, maar toch is iedereen blij ksms!ssnsssfsrBur9- LjT vCfl WilT1 /eXtlS ill 10CI fOUTL^ ^.ow. emeente zorgvuldig et persoongegevens Zonnig kwartje Texel': dansend over de finish ummer BEZORGER m/v De vakantieklant door de vakantiekrant (andtekeningen tegen „oerlelijke" stalling Detailhandel Switzer: gedogen of artikel 19? Bedreiging Pianist ziek; ptreden gaat niet door Duim bekneld Actie zondagsschool VERDER IN DIT Wij zoeken een die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10996 DINSDAG 4 JUL. 1995 f E X ELS ES'COLI RANT Uitgeverij Langeveld de Rooy BV, Parkstraat 10, AC Den Burg, telefoon (02220) 62600. *K)2220l 62600 faxnr I02220) 1411V Y* C\ P Yt 4 f /T T* ~t \S /j C f tl l/k l/l SY Bankrelatie^ ABN-AMRO nr. 46-99.17.636 li, bulten wetktljd Tessa de Giaaff, Pater Witteplein J yVerschijnt dinsdags en vrijdags. i Burg, telefoon (02220) - 15639. Abonnementsprijs f52,45 per half jaar; Los f1,45 iterenders Cor Timmer, Cor El- en Dirk Kuiter willen een hand- mingenactie beginnen. Het then om de .foeilelijke" fiet- stalling die door de gemeente eplaatst op het Kerkplein. Die rechter gekomen op verzoek ,.,de dorpsbewoners. jegeven, de metalen beugels jen met erg bij de historische jes in de omgeving. „Mis- en dat het al beter staat als de ieente ze groen schildert", op- Kees Bremer van de dorps- imissie. De Strender lardiging maakte zich, op ver- r van de bevolking, lange tijd k voor een oplossing voor de i fietsen die in het seizoen ral tegenaan werden gekwakt, sar we dachten dat ze van die ten rekken zouden plaatsen, net als in Den Burg. Dit is nogal zo'n bouwwerk geworden." Bremer vreest dat de beugels geen tijdelijke oplossing zijn, die na het seizoen worden verwijderd. „Ze lijken tamelijk vast." Dat wordt beaamd door een woord voerder van de gemeente. „Blij vend ja. Schilderen? Nee, want dan moet dat om de zoveel tijd worden herhaald en dat is te duur hè. Dit was de goedkoopste oplos sing. Hoeveel7 Een kleine duizend gulden." Bij de gemeente zijn nog niet zo veel klachten van omwonenden binnen gekomen. „Maar als dat gebeurt en als wij van hogerhand opdracht krijgen er iets aan te doen, zal dat wel gebeuren. Alleen hangt daar uiteraard wel een kostenplaatje aan", aldus de woordvoerder. (Foto Tessa de Graaft) lente Texel gaat bijzonder fuldig om met persoonlijke wis van de bevolking. Deze in niet zomaar aan derden «kt. Het college heeft hier langs een reglement vast- Id. smeente is verplicht per- levens te geven aan mi- is, politie en andere 'dringen. Daarnaast dienen róstanties verzoeken in om «flste krijgen. Welke aanvra gen worden gehonoreerd mag per gemeente worden bepaald. Volgens een woordvoerder is Texel behoorlijk streng in dit beleid. „Er zijn gemeenten genoeg die aan iedereen alles bekend maken. Al les is niet helemaal waar, trou wens. Het gaat alleen om naam, adres, geboortedatum, indien van toepassing de datum van overlij den en gemeente van inschrijving. Meer gegevens mogen zowiezo niet worden verstrekt." IVIiet commercieel Texel gaat niet in op verzoeken met een commercieel karakter. Andere aanvragen moeten met een duidelijke reden worden om kleed en die worden van geval tot geval beoordeeld. „Het is ook niet zo dat iemand diè een cursus vei lig autorijden gaat geven bij ons een lijst van alle achttienjarige kan opvragen. Slechts de gegevens van één persoon kunnen worden opgevraagd en daar zal, als ze worden gegeven, voor moeten worden betaald. Net zoveel als voor een uittreksel." Mensen die daar ook niet van ge diend zijn, kunnen geheimhouding aanvragen. Maar vaak gaat de ge meente zelf al erg zorgvuldig om met verzoeken. „We hebben wel eens iemand hier gehad die een reünie wilde organiseren en een vrouw op Texel zocht. Maar hoe weten wij nou of die persoon daar van gediend is7 Het lijkt misschien wel erg leuk, maar dat kun je als gemeente toch niet voor iemand bepalen? Misschien wil ze wel niets meer met haar verleden te maken hebben. In zo'n geval bel len wij die vrouw en vragen we of ze het goed vindt dat wij die gege vens aan die reüniecommissie ge ven." De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid buigt zich in de eerstvolgende ver gadering over de materie om te kij ken of nog zaken over het hoofd zijn gezien. De tijdelijke vrijstelling voor de tailhandel door Switzer Texel, het bedrijf dat aan de Wilhelminalaan zonwering en aanverwante artike len verkoopt, kan wat het college betreft in een blijvende worden omgezet. Het pand heeft nu een woonbestemming. Het CDA ziet meer in een gedoogstatus. De gemeente verleende in 1993, toen het bedrijf van start ging, tij delijk vergunning voor ambachtelijke- en detailhandelsac tiviteiten. Het bedrijf is gevestigd in een schuur diebij een woonhuis hoort. B en w vinden dat de activi teiten de buurt geen overlast be zorgen. De Waddenwinkel en een kapperszaak liggen vlakbij, dus er is reeds sprake van activiteit. Een Hoornder maakte zondag op de boot een opmerking tegen een man die rookte in de „niet roken"- afdeling. Deze man, muzikant bij „De Keiblazers" werd zó kwaad dat hij de Hoornder en diens gezin bedreigde. Personeel van Teso moest tussen beide komen en de muzikant vasthouden om escala tie te voorkomen. De politie wil naar aanleiding van dit voorval graag in contact komen met De Keiblazers. Wie informatie heeft wordt verzocht te bellen naar 22188 of 17688. Nst van de cabaret-act jer Dionne is erg ziek. öaar dat de voorstelling vanavond in Klif 12 zou isvinden niet doorgaat, nogd wordt de voorstel- in het seizoen alsnog Texel te halen. Omdat de wind het bijna voortdu rend liet afweten zijn de Europese kampioenschappen Funboardsur- fen die de afgelopen week bij paal 28 werden gehouden, geen suc ces geworden. Er kon slechts één manche worden gevaren terwijl er minstens drie nodig zijn voor een geldig kampioenschap. De kampi oenschappen werden derhalve ongeldig verklaard. Wel werden meerdere pogingen gedaan. Zaterdag werd niet min der dan vier keer gestart op een moment dat er wind was met de vereiste snelheid van 11 knopen. Maar even later viel de wind weer weg en moest de race worden af geblazen. Noodgedwongen hebben de 163 deelnemers uit 22 landen zich op andere wijze vermaakt, wat bij het fraaie weer aardig lukte. Maar voor touwtrekken, bungy-run en volley bal waren ze natuurlijk niet geko men. De geringe wind was een echte tegenvaller. Volgens de KNMI-statistieken stond er in de zelfde periode in de afgelopen tien jaar op vijf van de acht dagen steeds ruim voldoende wind, dus het moest wel héél gek gaan als er niet een paar dagen gezeild zou kunnen worden. Bij een bedrijfsongeval bij de as- faltmolen op de haven in Oude- schild is gistermorgen een 28-jarige man uit Den Burg ern stig gewond geraakt aan de hand. Hij werd met spoed naar het Gemini-ziekenhuis overgebracht en voor verder behandeling naar het AMC in Amsterdam. Op het moment van het ongeval stond de man bij een defecte knij per die wordt gebruikt bij steneno verslag van schepen in vrachtwagens. Voor de reparatie werd het hydrolische apparaat met een shovel in sluitstand op de grond gezet. De duim van de man raakte daarbij echter beklemd tus sen de tanden van de grijper en werd daardoor afgekneld. Het ging dus heel gek. Dat was vooral jammer voor de Nederland se deelnemers omdat zowel bij de het verlenen van steun in de vorm van geld, materiaal of dienstbe toon zijn Texelse bedrijven met kin derachtig geweest. Hetgeen reden was om zaterdagavond ook nog even grote dankbaarheid te betui gen jegens de sponsors VVV, Teso, Fa Tatenhove, PC-tech, Tex- gro, bakkerij 't Gouwe Boltje, De Krim, paviljoen Paal 28, slachterij Aad van Heerwaarden, Albert Heijn, PEN, Sint Donatus, Nauta CD en Bakker optiek. Jammer was dat bij het bereiden van de Hollandse maaltijd waar mee zaterdag het surfevenement in Het paviljoen van De Krim werd afgesloten, onvoldoende rekening was gehouden met de grdte eet lust van de surfers. Er was lang niet genoeg om allen te voorzien, zodat noodmaatregelen genomen moesten worden. Het tekort werd aangevuld met nasi. Op de schouders. Huldebetoon op het toneel van het Kiekendieftheater voor plaatselijke organisatie en vrijwilligers (Foto HerrY de Graaf) junioren als bij de dames drie land- genoten een eerste plaats hadden behaald. Van een mistroostige stemming bij deelnemers, organisatie en publiek was echter geen sprake. In alle an dere opzichten ging het er bij de kampioenschappen voorbeeldig toe en dat is voor het grootste deel te danken aan de Texelse or ganisatoren en de 75 vrijwilligers die zij wisten in te schakelen en enthousiast te houden. Zaterdag bij de prijsuitreiking in het nieuwe Kiekendief-theater van De Krim werden de vrijwilligers dan ook nadrukkelijk in het zonnetje gezet. Die hebben de smaak goed te pak ken en beramen plannen om over vier jaar de Wereldkampioen schappen naar Texel te halen. Bij De weergoden waren de deel nemers en toeschouwers van de dertiende kwart triathlon die zaterdag werd gehouden gunstig gezind. De uithou- dingsproef die startte met een frisse duik vanaf het surfstrandje eindigde na een flinke fietsrit in het centrum van Den Burg. Winnaar werd Erik van der Linden uit Scha- gen. Beste Texelaar was Nor- bert Eelman. Natascha van der Vis was de snelste vrouw. Ze vierde haar feestje met een vreugdesprongetje over de fi nish. Méér over de triathlon verder in deze krant. (Foto Gerard Timmerman) De actie die de Hervormde zon dagsschool van Oosterend heeft gevoerd ten bate van „Stuur een papoea naar school" heeft een uitstekend resultaat opgeleverd. De zaterdag gehouden spellet jesmiddag en de verkoop van kof fie met cake leverde f1292,65 op. Zondagochtend werd de actie af gesloten met een gezinsdienst in de kerk. De daar gehouden collec te bracht f1019,40 op, zodat ter plekke een zak met f2312,05 kon worden overhandigd aan Harry de Graaf van de Stichting Nieuw- Guinea. Het bedrag is voldoende voor het bekostigen van de volle toneelstukje zien hoe een strenge Texelse meneer naar dat land vliegt om scholen te bezoeken en om geld uit te delen... Waar het om ging was de betrokkenheid met het lot van onbekende mede mensen, die - volgens het thema van de dienst - kinderen van één Vader zijn. Toekomstige uitbreiding van het bedrijf sluit het college bij voor baat uit Omdat de gewenste be stemming strijdig is met het bestemminsplan wil het college een artikel 19-procedure volgen. De fractie van Texels Belang en CDA hebben de zaak nog in be raad. Het CDA ziet meer in een ge- doogregeling. De WD is tegen, de overige fracties hadden geen be zwaar. De kwestie komt in de raadsvergadering van dinsdag 11 juli aan de orde. S+ Blote Texelaars ontroerend mooi 2 w Diploma's voor 200 OSG-leerlingen 5 Minder animo triathlon 6 Ome Jaap, de man achter de paardesport 7 (ADVERTENTIE) Keesomlaan, Pontweg, Wester- weg, Akenbuurt, Driehuizen, Hemmerkooi, Bakkenweg, Fonteinsweg, Jan Ayeweg Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in on ze drukkerij aan de Warmoes straat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Uitgeverij Langeveld en de Rooy Parkstraat 10. Den Burg Telefoon 02220 - 62600 Fax 02220 - 14111 (ADVERTENTIE) T E E LS E iÖCOU RANT De postabonnees van de Texelse Courant ontvangen bij deze krant een bestel- kaart voor het fotoboek „Texel toen en nu in vogelvlucht" (ADVERTENTIE) dige schoolopleiding van drie kinderen. De leidsters hadden het onder werp al maanden geleden aan de orde gesteld in de bijeenkomsten van de zondagsschool. Tijdens een dia-vertoning kregen de kinde ren een indruk van land en volk. Later leefden ze zich de situatie in door zich als papoea's te schmin ken en door het bereiden van een maaltijd op dezelfde wijze als de papoea's het doen: in een smoor kuil. Tijdens de kerkdienst van zondag waren de kinderen ook als papoea's uitgedost, ze dansten op muziek uit Nieuw-Guinea en lieten door middel van een vermakelijk Waarom stapt de vakantieklant wèl bij naar binnen? Adverteren is de reden. De gratis vakantiekrant het medium. Verschijnt elke vrijdag t/m 1 september. Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 14 juli: tot en met 7 juli a.s.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1