Sjirk Brans Texels kampioen schapenscheren Eerste boten in Sil's Agenda TtstqcwD1- nederland Hoornder Donderdag van start Pasar Malam PEN houdt open huis in trafo Folkore woensdag in teken van muziek Groepsexpositie van kunstobjecten Vernielingen Verkeerde datum Dialezing over wad Wat ik zeggen wou.. ij gunnen de lach... en nemen een traan TEXELSE J? COURANT Klein brandje Bastuzvmüw, üvzuit. Afe j Aa uto twm. foxiv ja ^JoBrwaa ja fosfia datodatv ©jo de>fr»9b QiïerdtrmJeM; foar. ^'NEMA Publiek kijkt aandacht toe tijdens het kampioenschap schapenscheren op de eerste Hoornder Donderdag. IFoto Gerard Timmerman) De eerste Hoornder Donderdag aan de vooravond van het zomer seizoen trok een redelijke belang stelling. Méér dan twintig standhouders en enkele muzie- koptredens zorgden voor een ge varieerde en sfeervolle braderie. Voor bezoekers is op last van de gemeente een tijdelijk parkeerter rein gemaakt op het land van Jan Veeger, zodat auto's niet meer in de berm staan. Donderdag presen teren verschillende Hoornder kwe kerijen zich op de eerste bloembollendag. Snel en toch netjes. Die werkwij ze heeft Tjerk Brans donderdag avond in Den Hoorn de titel Texels kampioen schapenscheren opge leverd. De Texelaar was één van de zeven deelnemers aan de wedstrijden tijdens de eerste Hoornder Donderdag. Deze week staat die in het teken van de bloembollen. Het oude ambacht trok op het dorpspleintje grote belangstelling. Onder toeziend ook van juryleden Joh. Bakker (Scholleboe) en Piet Bakker (Westergeest) gingen de schapen onder het mes. Gelet werd op de manier waarop het schaap werd gekanteld, de juiste houding tijdens het scheren, de snelheid en de netheid. De werk wijze van Brans maakte indruk. „Hij werkte razendsnel maar ver gat niet vóór het scheren alle strootjes uit de vacht te halen. Want er mag geen stro door het hooi Het leverde Brans 2875 pun ten op, 189 méér dan Barend Al- Een rustig weekend, dus laten we eens naar de Pasar Malam gaan. Wie weet, levert het een aardige foto op. Vijf gul den entree. Wel pittig, maar wie weet hoe leuk het is. Na een kleine tien minuten dwalen tussen kramen met sportsokken, portemonnees en vrolijke zomerjurkjes, be kroop mij enige twijfel. Pasar Malam, dat is toch Indisch? En waar waren al die gezellige winkelende mensenJe kon een kanon afschieten zonder iemand te raken dan de marktkooplui zelf. Zou dat zijn omdat Texelaars en mobiele toeristen weigeren te betalen voor een markt waar ze de volgende dag op een andere plek gratis heen kunnenOp Texel moet je steeds meer op de kleintjes letten, want de prijzen rijzen toch al de pan uit. Inderdaad was er nasi te koop en stond er een verdwaalde indiaan (wat heeft Amerika trouwens met het Verre Oosten te maken?), maar die vielen nauwelijks op tussen de drop, zuurstokken en ande re Albert Cuyphandel. Een in derdaad Aziatisch ogende band coverde top veertig nummers. Maar ook dat ver hoogde de sfeer niet echt. Nog steeds ten prooi aan twij fel besloot ik de aankondiging van het organisatiebureau nog eens door te nemen. En wat blijkt: ik ben geheel fout! Mijn kritische noot is geheel misplaatst. Het fs geen Pasar Malam. Het is een Pasar Ma lam /Braderie! bers, die een verdienstelijke tweede plaats haalde. „Een snelle en geraffineerde scheerder, maar ietsje minder dan nummer één", vermeldde het juryrapport. Derde werd Willem Kieft met 2639 pun ten. Onder de deelnemers ook Ja cob Jan Zijm (Leemkuil), een echte boerenscheerder. Mede doordat zijn electrische schaar ha perde, verspeelde hij punten. Ver meld moet worden dat niet elk schaap even makkelijk scheert. „Dieren met gele vachten gaan minder makkelijk uit de jas dan die met een mooie witte." Het kijkspel leidde tot veel vragen vanuit het publiek. Antwoorden daarop kregen ze van speaker Renske van den Tempel en veearts Loek van Vliet, die het nodige wist van de gezondheid en welzijn van het schaap. Zoals afgesproken in december 1993, organiseert het PEN deze zomer een „open huis" voor om wonenden van het transforma torstation, dat in verband met de aansluiting op het overkantse elektriciteitsnet aan de Keij- serstraat in Den Burg is gebouwd. Het gebeurt op maandag 21 augustus van 13.00 tot 15.00 uur. Mocht blijken dat het aantal be zoekers te groot is voor één keer, dan wordt een tweede open huis gehouden op woensdag 23 augustus. De omwonenden hebben een uit nodiging gehad. Den Burg staat woensdag bol van de muziek. Vanaf elf uur zijn op zeven verschillende plaatsen in het centrum liefst 63 optre dens te beluisteren. De organisa tie van „De dag van de muziek" is in handen van de Stichting Folko re Texel. De verscheidenheid onder de mu zikanten is groot en Texel is daarbij stevig vertegenwoordigd. Frans en Lies Pieterse zingen hun Hollandse smartlappen. „Echte Tesselse pro- dukten" zijn verder: Corry Witte, de meiden van Just Marry, ever greens van Chaos, Cees Schenk, pretpopband de Klapband en last but not least Peter Kaan, die er met zijn draaiorgel zelfs een tour nee door Den Burg tegenaan gooit. Uit Den Helder komen drie muzikanten. Het duo Bo en Ko en zanger gitarist Jogchem Molijn. Shag en Cheque komen uit Am sterdam, evenals Het Draaiorgel van de Dikke en de Dunne, een doedelzakspeler, Camouflage Per cussion, zanger Ronald Welge moed, Popduo POP en een zingende zaag-artiest. De organi satie is trots dat het hoogge schoolde saxofoontrio Les Borades uit Tolbert ook een partijt je meeblaast. Veel straatmuziek dus, op de vol gende lokaties: de Stenenplaats, het postkantoor, Hema/Bentex, het Hofje voor „De Banaan", de Waalderstraat, de Groeneplaats en het Cinemaplein. De muzikanten verwisselen om het half uur van plaats. Ze doen het hoofdzakelijk voor de lol. De enige vergoeding die ze krijgen zijn reis- en verblijf kosten. Na afloop gaan ze wel met de pet rond. De muziekdag wordt om 16.00 uur op de Groeneplaats afgesloten met het oud-Texelse spel „De strijd om de man en de vrouw." Vier kunstenaars stellen in de zaal van Stichting White Eagle aan het Schilderend in Den Burg hun werk ten toon. Amara Valencia- Villacura, Lidia Verschoor, Lischa Nelissen en Ricky Jansen tonen hun handgemaakte sculpturen, sieraden, grafiek en pastel. Ko mende zaterdag om 15.00 uur gaat de expositie, die duurt tot en met zondag 23 juli, van start. De zaal is dagelijks open van 10.00-18.00 uur. In theater-restaurant Klif 12 begint om 21.00 uur Astrid van Heidens voorstelling „So prano Absurdo gaat op reis". Entree f19,50 (vriendenprijs f 17,-). Woensdag 12 juli In partycentrum Calluna in De Koog begint een „enge dieren- expositie" (vogelspinnen e.d.) dagelijks tm 24 augustus van 14.00 tot 22.00 uur. Entree f5,-; kinderen f3,50. In Cinema Texel draait om Twee jongens van 15 en 17 jaar uit Wijk bij Duurstede hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Brink in De Koog auto's be schadigd. Ze konden worden aan gehouden op aanwijzing van enkele getuigen. Na verhoor lieten ze geld achter bij de politie voor re paratie. Bands die zich willen aanmelden voor Strenderpop kunnen dit doen tot 22 juli en niet 22 juni, zoals abusievelijk in de vorige krant stond. Er moet worden geschre ven naar Willem Witte, Oesterstraat 17, 1794 AR Oosterend. Wie meer aan de weet wil komen over het Waddengebied kan mor genavond terecht in de Wadden winkel aan de Wilhelminalaan in Den Burg. Kenner Jaap Booy ver telt daar aan de hand van dia's over dit internationale natuurge bied. De toegang voor de lezing, die om 20.00 uur begint, bedraagt f5,- per persoon. Meer informatie: tel. 15466. Moet je nu wel reageren op de overweldigende belangstelling voor een incident (tekort eten voor surfers) en een gekozen naam voor een deel van onze nieuw bouw ('t Paviljoen) of moet je dat niet doen? We doen een poging: Surfmaaltijden. Ja, er was tekort. We hadden ons verkeken, de eer ste surfers (èn Harry de Graaf) hadden grote honger dus ging het mis. Het was de allereerste avond in een gloednieuw paviljoen, maar gelukkig: 30 minuten later was er weer voldoende. Jammer, maar helaas en we gunnen wel wat leedvermaak. De weinig collegiale houding van Piet hoort daar blijk baar bij. Gelukkig krijgen we van onze gasten veel complimenten voor de nieuwe „elk-weer- voorziening" en krijgt gast en Texelaar veel nieuwe activiteiten (dans, theater, muziek, cabaret, etc.) in ruime porties voorgescho teld. Net als onze gebruikelijke ho reca porties, royaal dus. Met de surfers zijn we in uitstekende har monie. We werken al enkele jaren samen en een ieder maakt wel eens een foutje, vindt hun zeer te vreden organisatie. 't Paviljoen. We zochten (met al onze managers en medewerkers) een goede verzamelnaam voor on ze nieuwe „multihal". Multihal is ons inziens een onbruikbare naam voor vergaderaccommodatie, een theaterzaal, een „huiskamer hore ca", een jutterscafé en een sport hal voor tennis, volleybal, badminton, squash, enz. 't Pavil joen kwam als beste uit de door ons georganiseerde prijsvraag. Het is een goede verzamelnaam voor diverse activiteiten. Het wordt ook gebruikt voor „strand"- café's en restaurants. Maar altijd met een toevoeging. Zo adverteert Piet Zijm met - Strandpaviljoen Paal 28 - ook in recente adverten ties - en met Paal 28 vetgedrukt. Je gaat naar „Piet" of naar „Paal 28" en wij sturen diverse groepen naar Paal 28 omdat dat een prima stek is. En wij vinden ons nog steeds goede collega's. We voelen ons ook goede colle ga's met de Texelse - en Cocks- dorpse middenstand. Waarom dan zelf uitbreiden op ons dorpsplein? (zie stuk Harry). Onze eerste zorg is om gasten naar De Krim op Texel te krijgen. Die gast vraagt soms naar een kleinschalige ac commodatie en soms naar een verblijf met veel voorzieningen. De persoonlijke aandacht van het kleinschalige bedrijf kunnen wij moeilijk bieden. De kracht van een groter park kan zijn dat er veel recreatieve voorzie ningen zijn. De Krim streeft dit na, maar zeker niet op het niveau van Center Pares of Grandorado. Onze kwaliteit is het Waddeneiland Texel waar we binnen de door de planologen aangegeven grenzen een prima accommodatie kunnen bieden. We zijn inmiddels één van de slechts zes sterrencampings/ bungalowcombinaties in Neder land. Uit onze wekelijks onderzoek (onder onze naar huis terugge keerde gasten) door een onafhan- DINSDAG 11 JULI 1995 Dinsdag 11 juli In Cinema Texel draait om 16.00 uur „Streetfighter" en om 18.30 en 21.30 uur „Die Hard with a Vengeance". Wielervereniging Texel heeft een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd om 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In vakantiecentrum De Krim begint om 19.30 uur een ring steekwedstrijd. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in openbare verga dering bijeen. Organist Bert Koelewijn geeft om 20.15 uur een zomera vondconcert in de Hervormde kerk van Oosterend. 14.00 uur „101 Dalmatiërs", om 16.00 uur „Streetfigh- ters" en om 18.30 en 21.30 uur „Die Hard with a Ven geance". Bij paal 28 wordt een strand- loop gehouden, georganiseerd door de atletiekvereniging. In schrijven vanaf 19.00 uur; start 19.30 uur. In het dorpshuis van De Koog wordt vanaf 20.00 uur bingo gespeeld, ten bate van het dorpshuis, f1,50 per kaart. Donderdag 13 juli Om 14.00 uur begint bij de Georgische begraafplaats de tweede Hogeberg-excursie in het kader van het Thijssejaar. In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00, 18.30 en 20.30 uur „Casper" en om 22.30 uur „Die Hard with a Ven geance' Het IVN houdt aanvang 19.30 uur een plantenwandeling in Dijkmanshuizen. Start bij het surfcentrum. Ook niet-leden zijn welkom. Vrijdag 14 juli In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 18.30 en 20.30 uur „Casper" en om 22.30 uur „Die Hard with a Vengeance' Wielervereniging Texel houdt een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd om 18.15 uur, senioren 19.00 uur. ZDH houdt een crossloop over diverse afstanden, start om 19.30 uur bij kantine De Spil bij Den Hoorn. Zaterdag 15 juli Vanaf 11.00 uur wordt in Oosterend rommeltjesmarkt gehouden. Reeds vanaf 9.00 uur is er kindervlooienmarkt en vanaf 10.00 uur vis- verkoop. In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00, 18.30 en 20.30 uur „Casper" en om 22.30 uur „Die Hard with a Ven geance". Zondag 16 juli Bij Westerslag wordt een door de atletiekvereniging georga niseerde Aqua Survival (strandloop die ook door wa ter en duin gaat) gehouden. Inschrijven vanaf 9.45 uur in het strandpaviljoen vanaf 9.45 uur. Start jeugd 10.15 uur; overige lopers 10.30 uur. De windsurfclub houdt een clubwedstrijd bij Dijkmanshui zen, start om 11.00 uur. In de R.K. kerk van De Koog begint om 11.00 uur een Duitstalige mis en in Her^, de kerk van De Koog om 11.30 uur een Duitstai evangelische dienst. Op de tennisbanen van D&, in Den Burg begint het'ïesj Toernooi. Officiële open, om 11.00 uur. In de R.K. kerk van De wordt een internationale 0 cumenische dienst gehoudf 19.30 uur. In Cinema Texel draait 14.00, 16.00, 18.30 en 20; uur „Casper" en om 22; uur „Die Hard with a geance". Attentie: de overige even menten zijn vermeld in de\ kantiekrant die tegelijk m de Texelse Courant is v< spreid. Hoogwater te Oudescha Di. 11 7.45 en 20.15 Wo. 12 9.06 en 21.46 Do. 13 10.06 en 22.34 Vr. 14 10.55 en 23.2! Za. 15 11.46 Zo. 16 0.15 en 12.26 Ma. 17 0.55 en 13.06 Di. 18 1.05 en 13.24 Aan het strand is het ongeveer ea uur eerder hoog water De zon 16 juli op om 5.36 en gaat ondet 21.52 u. 12 juli volle maan; 13|ji springtij kelijk bureau blijkt dat ze zeer tevreden zijn over de vakantie op Texel en op De Krim. En dat onze gasten graag terug komen. Maar voor je kwaliteit aan gasten kunt tonen op Texel, moeten ze eerst komen. En voor dat komen zorgen de logiesverstrekkende bedrijven (groot en klein) samen met de VVV door hun accommodaties met alle kwaliteiten aan te bieden. En het tonen van de kwaliteit ge beurt door het eiland zelf, de ac commodatie, de inwoners, de middenstand en de horeca ondernemers. Hopelijk gezamen lijk, want dat zal voor de toekomst belangrijker dan ooit zijn. De con currentie nationaal - en internatio naal - is keihard. En niet alleen Texel is uniek. Als Krim proberen we aan alle sa menwerking royaal mee te doen. We laten dat graag - en altijd - aan iedereen zien. Op zondag 1 okto ber a.s. houden we weer een open dag. We heten U nu al welkom. Vernieling. Een verkeersbord en een straatnaambord zijn in de nacht van zaterdag op zondag on der handen genomen door vandalen. Onderdelen van een crossau enig afval raakten zaterdag! 22.00 uur in de brand opf' van Duinker op NieuwescN brandweer liet het vuurtje v uitgaan, daar er geen gevaar uitbreiding bestond. Tegen middernacht ging dei nogmaals af voor het Greei hotel in De Koog, maar kort werd doorgegeven dat deze mering loos was. Martin Warnaar, directeur De Krim De Cocksdorp (ADVERTENTIE) Groeten uit Oosterend, Texel. Peperstraat. Twee tjalken van de bruine vloot meerden gisteravond af in del ven van Sil Boon bij het gemaal van De Cocksdorp. Het zijn dee ste overkantse schepen die gebruik maken van de voorziening ga er wel even een borrel op nemen", aldus de durper, die >3 heeft moeten strijden om zijn haven gerealiseerd te krijgen. IFoto Tesu it G

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2