Verkeerd potje voor onderzoek museum Aanleg vispassage start in augustus Toeristische investeringen Wie heeft nog spullen uit grootmoeders tijd? TEXELSE J couRANT Moor expositie Oudheidkamer: Auto's zwaar beschadigd ctiviteiten Pasar 'km aan banden Nieuwe woning aan Kogerstraat F amilieberichten Familieberichten Texelaartjes VRIJDAG 14 JULI 1995 r y jjailligsters Klaasje ter Haar en Door BoogaardWitte testen op de zolder van de Oudheidkamer een antieke strijkplank en (Foto Frans Hopman) Voorde nieuwe expositie hopen ze op de medewerking van de Texelse bevolking. Het onderzoek naar de haalbaar heid van een onderwaterarcheo- logisch gedeelte in het Maritiem en Juttersmuseum hoort niet te worden betaald uit een potje voor toeristische investeringen. Wet houder Daan Schilling erkende dat deze oplossing niet de schoonheidsprijs verdient, maar zag geen andere. Groen Links, D66 en de VVD stemden tegen. Sinds twee jaar wordt jaarlijks H30.000,- beschikbaar gesteld voor investeringen die de kwaliteit van het toerisme op Texel verbete ren. Vier voorstellen werden dins dag besproken door de raad. Een bijdrage voor een uitkijkpost bij de Horsmeertjes die ook voor minder validen toegankelijk is, werd door alle raadsleden toege juicht. Jaap Vlaming van Groen Links was in de veronderstelling dat de lepelaars nu van de achter kant konden worden bekeken, daar de Stichting Natuurexcursies had aangekondigd dat de post op een ander deel zicht geeft dan de bestaande. Dat is echter niet de andere kant van de meertjes. Het onderhoud van de post baarde menig raadslid zorgen, maar wet houder Schilling verzekerde dat dat geen klusje voor de gemeente wordt. „Dat gaat die stichting doen." Paul Kikkert van Texels Belang pleitte voor borden met uitleg, daar menig toerist niet weet waar hij naar staat te kijken. Peter Bak ker (Groen Links) vroeg langs zijn neus weg of die in braille moesten. Boven het gelach uit beloofde Schilling de suggestie van Kikkert mee te nemen. De bijdragen voor de Thijsse fiets route en het Nivon lange afstand wandelpad leverden geen proble men op. De ƒ5000,- voor het MJM onderzoek des te meer. Vlaming noemde het een onverstandige manier om potjes uit te hollen die laten misschien bitter nodig zijn. De Groot van D66 ging nog veel verder met zijn bezwaar. „Toen over een apart juttersmuseum werd gepraat was het MJM bang voor verdringing. Er was al teveel. Maar ze steken wèl bijna ƒ35.000,- in onderzoek naar uit breiding van hun eigen museum. Dus als de Stichting Texels Mu seum iets wil, kan dat. Maar ande ren krijgen nul op het rekest." Schilling trok het boetekleed aan. „Het haalbaarheidsonderzoek liep aU toen de jutterskwestie zich voordeed." Ook wethouder Nel Eelman verzekerde dat de STM niet wordt voorgetrokken door de gemeente. De beloofde binnenkort met een lijstje criteria te komen waaraan nieuwe museale activi teiten kunnen worden getoetst. Daarmee was De Groot zeer tevre den, al stemde hij wel tegen. Gistermiddag werden twee per sonenauto's zwaar beschadigd bij een aanrijding op het kruis punt Zwinweg-Schorrenweg in polder Het Noorden. Een 57-jarige Duitse reed op de Zwinweg, komende uit de rich ting Zuid-Eierland en verleende geen voorrang aan een 35-jarige vrouw uit Oosterend die met haar auto op de Schorrenweg reed. Beide betrokken vrouwen kwa men met de schrik vrij, maar de materiële schade is aanzienlijk. verspeelden baby's met een ten rammelaar, gingen de ise jongens tijdens de lamme-renmarkt op lenjacht, kregen bruidsparen gekerfde mangelplank voor uitzet en droegen overlede- een doods-hemd. Zomaar greep uit de talrijke gebrui- in het begin van deze top het eiland in zwang wa len over-zicht „van wieg tot is dit seizoen te zien in de 'teiókamer in Den Burg. de tentoonstelling nog wat rekkelijker te maken, is de deidkamer op zoek naar laars die spullen uit groot- -ders tijd in bruikleen willen «.Vooral voorwerpen, kle- itukken en andere attributen letrekking hebben op ge le,huwelijk en overlijden zijn welkom. Het zou mooi zijn collectie met bijvoorbeeld iruidssluier, handschoentjes, in, handwerk of speelgoed lorden aangevuld. Ook din- te maken hebben met se feesten, zoals Ouwe rklaas, de meierblis, luilak, iesdag [Pinksterdrie] en tiaarten, komen van pas. De instelling bestaat momen een groot aantal foto's met leidende teksten, bidprent- ode huwelijks-acten en imelobjecten zoals een kinderbadje van papier-maché, een rouwservies, antieke strijk plank en zwarte trouw-japon. Een en ander is sinds het begin van dit seizoen te zien op de zolder van het monumentale pand. Deze expositie is de opvolger van een tentoonstelling over kleding van vroeger. Boek De huidige tentoonstelling sluit aan bij [alweer] een nieuw boek over Texel, „Eilanders vertellen". Het boek, dat vol-gende week vrij dag (21 juli) wordt gepresenteerd, is gebaseerd op de herinneringen van oudere Texelaars. Hun verha len zijn vastgelegd door leden van de Historische Vereniging. Ze zijn bewerkt door o.a. Ineke Strouken, die diverse publikaties op haar naam heeft staan. Een lezing voor de plattelands vrouwen op Texel was voor haar de aanleiding om aandacht te schenken aan de soms bijzondere gebruiken van een eiland bevolking. Bedoeling is dat de expositie te gelijk met de boekpresentatie „af" is. Nostalgische spullen kun nen tot en met woensdag a.s. worden afgegeven bij de Oudheidkamer [geopend van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur, op woensdag tot 16.30 uur]. Wie niet zelf langs kan komen, kan even bellen: tel. 13135 of 12335. rma Daalder begint op 21 dus met de aanleg van de ssage bij het gemaal De sdorp. Soorten als stekel- kunnen daardoor de polder Md binnen zwemmen, door het voedselaanbod lapelaars verbetert. aars in de polder zijn aan- ren op driedoornige stekel- si die in de Wadden- en dtee overwinteren. De S'oep Texelse Lepelaars «huwde er enige jaren ge- voor dat het voedsel- 4 in de polder minimaal is. deinlaatvoorziening kan de onkelijke trek van de ste- ars in de Eierlandse sloten. gemaal worden aan de Wadden kant door een zoetwaterstroom de stekelbaarsjes naar een inlaat- compartiment gelokt. Deze con tainer met visjes wordt over de dijk in de Rogsloot geheveld, waarna de stekelbaarzen verder de polder inzwemmen. De vis passage wordt automatisch be stuurd vanuit het gemaal. De kos ten voor de aanleg bedragen ƒ312.000,-. Het werk moet 15 ok tober worden opgeleverd. De passage is ontworpen en gefi nancierd door een samenwerking tussen Rijkswaterstaat, Staats bosbeheer, Waterschap Hollands Kroon, Hoogheemraadschap Uit- waterende Sluizen, de Werkgroep Texelse lepelaars, de Organisatie rdween na de inpoldering, voor Verbetering van de Binnen- lnhersteld. Technische rea- visserij, de Provincie Noord holland en Consulentschap Na tuur, Bos, Fauna en Landschap. wn dit plan was echter in leid, mede door de hoge leidseisen die aan de zee fden gesteld. Werking Mstroomopening van het 'neente gaat een lijst sa- dellen van activiteiten die aan nog op een Pasar mogen worden gehou- "it gebeurde nadat onder- eis hierover hadden ge ld bij de gemeente. SBB gaat de passage beheren. Onderzoeker George Winter- mans verrichtte eerder dit jaar onderzoek naar de hoeveelheid lepelaars in de polder. Dat zal ook gebeuren na de aanleg, zodat het resultaat kan worden vergeleken. er9elijke markten worden Wat spullen aangeboden Met Erna Eelman (VVD) en Hans Roeper (PvdA) als tegenstemmers heeft de gemeenteraad dinsdag avond ingestemd met bouw van een nieuwe woning in de buurt «-v,s-ÜUuCI, van Kogerstraat 120. Familie Van bij de Texelse midden- ^er Wal heeft hiervoor een verzoek 'Hoop zijn en die er feite- tot artlkel procedure ingediend, "thuishoren. Eén en ander "aiding tot overleg bin- e| college. Wethouder 9 zegde toe binnenkort n 'jst van toegestane acti- nte komen. Beide tegenstemmers waren bang voor de precedentwerking die van dit besluit uitgaat. De bestemming van het stukje grond is namelijk agrarisch. Br is een tijd van komen er is een tijd van gaan de tijd van gaan is nu gekomen. Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat, na een werkzaam en liefdevol leven, plotseling is heengegaan, mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en lieve oma Riet van der Heide-van Wijk 4 maart 1935 14 juli 1995 B. van der Heide Sisca en Eef Annie Roet en Annie André en Anja Texel, 14 juli 1995 Postweg 158, 1795 JS De Cocksdorp. Mijn vrouw onze moeder en oma is op gebaard in „Uitvaartcentrum Texel", Bern- hardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren maandag 17 juli van 19.30 - 20.30 uur in het uitvaartcentrum, en na de crematieplechtigheid in het crema torium. De crematieplechtigheid zal worden gehou den op dinsdag 18 juli om 11.00 uur in crematorium Schagen. Haringhuizerweg 3. Lieve Bedankt Oma Sanne, Lotte Kim, Ricardo Robin Geschokt zijn wij door het plotseling over lijden van onze buurvrouw Riet van der Heide Wij wensen Bareld, kinderen en klein kinderen veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Jaap en Corrie Bram en Janny en kinderen Waarom al dat vechten je wilde hier niet weg je wilde bij ons zijn. De strijd was oneerlijk en geheel onterecht Je wilde graag verder maar verloor dit gevecht. Na een moeizame periode is heden in alle rust ingeslapen mijn lieve vrouw en mijn moeder Hetty Spanjer-Willems 20 juni 1947 te Voorst Texel, 9 juli 1995 Maricoweg 1, 1791 MD Den Burg. t 9 juli 1995 te Den Burg Jan Spanjer Brenda Spanjer De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden. Met leedwezen vernamen wij het overlijden van onze buurvrouw Hetty Wij wensen Jan en Brenda veel sterkte bij het dragen van dit verlies. Buren van de Maricoweg We zullen haar missen Hetty „atjo" We wensen Jan en Brenda heel veel sterkte toe. Moniek Hans Yvonne Ernst Jan Pieter Piet Carlo Buuv ik zal je voor het raam missen. Elisa Een goede herinnering bewaren wij aan onze enthousiaste buurvrouw Hetty Wij leven mee met Jan en Brenda. Arie en Ria Marjet Janneke Arie Elisa Na een kort ziekbed hebben wij toch nog plotseling afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Meindert Boon echtgenoot van Lena van Zijll in de leeftijd van 69 jaar Oosterend: L. Boon-van Zijll Den Burg: Ineke Danja Den Burg: Meina en Bert Oosterend: Willem en Riemke Texel, 13 juli 1995 Stuifweg 68, 1794 HC Oosterend. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 15 juli van 19.30-20.30 uur en na de begrafenis in uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 17 juli om 14.00 uur vanuit het uitvaartcentrum op de Algemene begraaf plaats te Den Burg. Daar het ons onmogelijk is eenieder te bedanken voor de getoonde belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn lieve zorgzame vrouw, onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder EMMA PAAGMAN-WITTE willen wij langs deze weg eenieder hartelijk bedanken. Tijdens het ziekbed hebben de mensen van het kruiswerk ontzettend veel voor ons gedaan. We zijn ze daar heel dankbaar voor. Ook dokter Vos en Pastoor Kolkman zijn een grote steun voor ons geweest. B. F. Paagman kinderen kleinkinderen achterkleinkinderen Texel, juli 1995 Burgerhoutstraat 16, 1791 ED Den Burg. IN PLAATS VAN KAARTEN Voor uw medeleven betoond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JACOB KOK zeggen wij u hartelijk dank. M. Kok-Koopman en familie. Texel, juli 1995 Hierbij geven wij kennis dat, na een kort stondige ziekte, plotseling is.overleden onze geliefde broer en zwager Meindert Boon echtgenoot van L. van Zijll Capelle a/d IJssel: Fam. A.C. Boon van Wageningen Castricum: Fam. S. Nieuwhoff- Boon Middenmeer: Fam. S. van der Mey- Boon Canada: Fam. C.C.H. Boon- Haywood Oosterend: Fam. J. Boon-Dijker Canada: H. Woortman Hans Schade en Miranda Boon gaan trouwen op vrijdag 28 juli 1995 om 15.45 uur in het gemeentehuis van Den Burg - Texel. U bent van harte welkom op de receptie van 19.00 - 20.30 uur in „De Worsteltent", Smits- weg 8 Den Burg. Ons adres: Kikkertstraat 6f, 1795 AD De Cocksdorp. Jenny, van harte gefeliciteerd met je 55e verjaardag! Nog vele fijne en gezonde jaren! Dini Hoera, na 4'/2 week ziekenhuis ben ik dan weer thuis, ledereen heel hartelijk bedankt voor al de at tenties, in welke vorm dan ook, die ik in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ont vangen. Ook namens mijn vrouw, hartelijk dank. Piet de Graaf Hollewal Voor bezoek graag even bellenI Hartelijk dank voor het medeleven in de vorm van kaarten, bloemen enz. tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Het heeft me erg goed gedaan. W. Stark, Oosterend Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon, Daniël Klaus Gerhardus Den Helder, 11 juli 1995 Gewicht: 3950 gram Klaus en Corinne Grospietsch-Grootelaar De Ruyterstraat 38 1792 AJ Oudeschild Texel Tel. 02220 - 12324 Peter en Meter: Henny en Marlies. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,50 (incl. btw) T.k. Opel Kadett, diesel, 3- drs. bj. 1989, goud-metallic, g.st.Tel. 16606. Badminton-, squash- en tennisracket bespannen bij Mantje Sport. Scanners. Service Center Texel, 311777. Het is nog niet voorbij die mooie zomer. Deze week zonwering bestellen, over 2 weken ophangen. Meyert Laan Zonweringen, tel 18664. Bora Bora is geopend op woensdag-, donderdag- en vrijdagavond tot 21.00 uur. Div. soorten T-shirts, nu v.a. ƒ10,-. Rabbit Habit. Onderwijsgezin wil huis rui len van 28 juli tot 4 aug. of 11 aug. Aangeb.: ruim vrij gel. huis met grote tuin, even buiten Kloosterhaar op loopafstand van Duitsland en met veel speel-en fietsgelegenh. Tel. 05234 1889. MAB-autocross, Oosterend. H.H. Autocrossers, denk erom, zondag gaan we om 13.00 uur starten. Familiefeesten? Hotel De Lindeboom Alles voor de PC en meer PC Advies Service Texel, tel. 22294/06-53281420. Voor al uw timmerwerk: timmerbedrijf Piet Laan, tel. 22100. Bloeiende rozen op pot, zo wel klim- als perkrozen. Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. Bruiloft vieren? Hotel De Lindeboom. MAB-autocross, Oosterend. Wordt het Jacco zijn laatste cross of sparen de jongens zijn auto tot de 2é cross. Bessenplukkers/sters ge vraagd. L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen, tel. 12203. Div. soorten T-shirts, nu v.a. ƒ10,-. Rabbit Habit. Zaterdag 15 juli a.s.: rommelmarkt in Ooster end. Aanvang 11.00 uur. Met div. attrakties. Div. soorten singlets nu v.a. ƒ5,-. Rabbit Habit. Dweilen, 5 voor ƒ4,-. Energo, Vogelenzang 11. Ruiterartikelen op voorraad en te bestellen, Mantje Sport. Zaterdag 15 juli a.s.: rommelmarkt in Oosterend. Aanvang 11.00 uur. Met div. attrakties. Haar heb ik bij mijn kapper leren kennen. Qnipp kapsa lon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Jubileum vieren? Hotel De Lindeboom. Persluchtset 5-delig van 175,- voor 145,-; zand-straal pistool voor 47,50; Banden pomp en meetapparaat voor 25,-; spuitlakpistool met verfbeker voor 42,90 Energo, Vogelenzang 11. Te k.: Bauknecht afwasm., jr. oud, overcompl. perf. st., nw.pr. 1400,-, nu vaste pr. 500,-. Tel. 14848 of 12242. T.h. gezocht: kleine kamer of event, appartement voor perm, bewoning. Tel. 12414. Juli-aanbieding: hegge- schaar Black Decker, van 215,- nu 189,-. Rentenaar, tel. 18227. In 3 uur diep bruin met Haarlemmer bruin. Natuur lijk... Odette. T.k.: VW Passat, stationcar, diesel, bj. 1987, vr.pr. ƒ4.500,-. Tel. 16606. SCTsatelliet-tv, 311777. T.k.: Renault 9, apk febr. '95, 128.000 km, gave zuinige auto, vr.pr. ƒ1000,-. Tel. 22112. T.k.: goed onderh. meisjes- fiets, leeft. 10-13 jr., Gazelle Flirt. Tel. 14666, b.g.g. 13917. T.k.: zwarte Gazelle heren fiets, i.nw.st. en een video. Tel. 18984. Te koop t.e.a.b.: Beste Isuzu Trooper terreinauto. Tel. 14779. Lunches en diners? Hotel De Lindeboom. Huisje, caravan of bungalow vrij? Bel de last-minute-lijn van Reisburo Texel, tel. 14627, wij verhuren het graagl MAB-autocross, Oosterend. Dirk (B) heeft de formule-1 al gewonnen, hij zal het zon dag bewijzen. Iets „echts" dat in het interi eur past vind je bij Kunst handel Hans van der Klift. Schilderijen aquarellen, prenten, glas, aardewerk, tafels en spiegels. Sony camcorders, verkoop en service. Service Center Texel, 311777. Pedaalemmer 5 liter voor 11,95; 10 liter voor 21,95; werkoveralls van 39,95 voor 10,-; 13-delig zakmes van 17,50 voor 7,50; waterpas 60 cm van 17,95 voor 12,-. 5- delige tangenset van 10,- voor 5,-. Energo, Vogelen zang 11. Hortensia's op pot, mooie grote bloemen. Div. kleuren. Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. PC Advies Service Texel wenst nummer 61 veel suc ces in de autocross. Winnen hèll Verjaardag vieren? Hotel De Lindeboom. Ook voor deskundige repa ratie aan uw zonwering Meyert Laan Zonweringen, tel. 18664. De meeste onder delen voorradig. Mooie teamkleding, wij zor gen ervoor. 20% clubkorting. Mantje Sport.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3