WADDENWINKE lood! F amilieberichten Geknipg></ ens lange naar Withuis i sterven Texelaartjes Familieberichten TEXELSE J COURANT ,endregt en gevolg iformeren bij VVV Verwondingen vallen mee De Koog: f516,- voor Lever Darm Stichting Joyriding Wethouder laat Hooglanders los Film over bouw strekdam aangepast Bakfietscampagne in Steen en Been-show DE HTPAARDEN! Auto velt twee bomen "zie ik heb een huis gebouwd kom er in wonen voor altijd". Verdriet en dankbaarheid gaan samen nu wij afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa. Verdriet omdat wij hem voorgoed moeten missen. Dankbaar voor al het goede, de liefde en de zorg die hij had voor allen die hem dierbaar waren. Veel heeft hij gegeven, weinig genomen, wij hebben veel respect voor zijn levenswijze gedurende de laatste jaren. Jan Daalder 20 januari 1924 15 juli 1995 Corrie Daalder-Kalis Tineke en Jan Corine, Arjen, Joachim Linda en Piet Christel, José, Steven Karen en Jan Sarah, Frida, Thijs, Christina Texel, 15 juli 1995 Joan Hodshonstraat 11 1795 AK De Cocksdorp. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 18 juli van 19.30-20.30 uur in de Hervormde kerk te De Cocksdorp en na de begrafenis in restaurant „De Nieuwe Aanleg". De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 19 juli om 14.00 uur in de Her vormde kerk te De Cocksdorp, waarna wij hem naar zijn laatste rustplaats zullen begeleiden. Lieve Opa Daalder Wat zullen we U missen, nu Uw stoel voortaan leeg blijft. Corine Arjen Joachim Christel en Albert José Steven Sarah Frida Thijs Christina Heel onverwacht hebben wij afscheid moeten nemen van onze schoonzus Riet van der Heide Wij wensen Bareld, kinderen en klein kinderen veel sterkte. Broer en zusters Geschokt zijn wij door het plotseling over lijden van onze tante Riet van der Heide Wij wensen ome Bareld en de kinderen veel sterkte in deze moeilijke tijd. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor hun medeleven na het over lijden van onze zus, schoonzus en tante DORA VAN HEERWAARDEN Texel, juli 1995 Hiep Hiep Hoera! Thom heeft een broertje Sandor Hij is geboren op 16 juli 1995. Antoine en Fenneke Krafft Thijsselaan 10 1791 VH Den Burg Wilt u voor een bezoekje even bellen? Telefoon 02220-15379 Hoera Hoera! Wij zijn dankbaar en vol vreugde met de geboorte van onze zoon en broertje Willem Mari Willem Geboren op 17 juli 1995 Fred, Joke, Lissa en Patricia Wiering Slingerweg 27 1791 AW Den Burg Telefoon 02220-15724 Nichtjes en neefjes C. van Heerwaarden en familie Ziekenhuis in, zieken huis uit, dat raak je aardig zat. Dat is nu voorbij. Het werd dragelijk en te doen door alle belangstelling. Mensen die belden; een kaart of brief stuurden; bloemen brachten w.o. N.H.- kerk; Hans Fibbe; vrienden die bleven weten waar ik woonde! De familie; Bep voor haar ziekenhuisbezoekjes in Amsterdam; Jannie voor de huishouding; taxi Smid enz. Kortom: alleen had ik er geen gat meer in gezien! Nu kan ik de toekomst wel weer aan. ledereen be dankt! Teun INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN; f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,50 (incl. btw) Nu echt natuurlijk Soja-ijs voor kinderen met melk- allergie. Te koop op de boerderij van di. t/m za. St. Donatus. Verse snijbloemen, 2,50 per bos. Kwekerij Halsema, Gerritslanderdijkje 5, Den Burg. De Vlier, Hogerstr, Den Burg heeft altijd een aan tal leuke akties. Fresia's, ƒ2,- p. bos bij Veeger, Grensweg 5, tel. 12229. Gratis af te halen: lieve witte poesjes. Nu één week oud. Tel. 22010. Gratis af te halen:2 zwarte jonge poesjes. Tel. 15223. Te koop: Gevaert tour caravan 3.35, bouwjaar 1967. Tel. 02220-12105. Voor u gaat liggen in de zon, eersteven naarQnipp Kapsalon. Liefst op af- spraak, tel. 12227. Café Chantant was letter lijk en figuurlijk hartver warmend en daarom onze dank aan: Petra, Karin, Martine, Jos, Dick, Marius, Betty, Annelies, Kees, me dewerkers Waddenwinkel, Janet, Ria, Willem, Arina, ome Piet, Corrie, Kees, Bloem en niet te verge ten... de badmeesters en alle anderen. Wij hebben genoten. Tot ziens, do. avond om 21.00 uur in De Karseboom! Frans en Lies. Zeeaster, Zeekraal alleen vers uit het zoute water te koop op St. Donatus. Dins dag t/m zaterdag. Gevraagd: een paar flinke jongens voor werk in de bollen. A. Bruijn, Klif 38, Den Hoorn. Tel. 19295. Voor de liefhebber heeft Hans van der Klift ook nog een origineel oud spinne wiel voor een redelijke prijs. Jaarlijkse feestmarkt rondom het Zeemans kerkje van Oudeschild. Zat. 22-7 van 10.30-16 30 u. Te koop: Mountainbike, nieuwe fiets. Tel. 15720, na 18,00 uur. Leraar zkt. z.s.m. woon ruimte op Texel!!! Reac ties naar J. van den Berg, tel. 04180-18123. rtthouder Klaas Barendregt, tegenwoordig burgemeester van Liemeer, en an- yjtuurders uit het „groene hart", brachten vrijdag een bezoek aan de VVV. IFoio Gerard Timmermanl aanbod hèd Van Linge een ont nuchterende boodschap voor zijn gasten. Het toerisme wordt vol gens hem te vaak als tovermid del gezien om nieuwe inkomsten te generen. Door snelle groei van accommodatie in het land is ech ter een overaanbod ontstaan, waardoor de aanbieders in een prijzenslag verwikkeld zijn ge raakt. Een ongewenste ontwikke ling die verpaupering van de sec tor tot gevolg heeft. Als dit op Texel (nog) niet merkbaar is, heeft dat te maken met populariteit van het eiland, iets waarbij de promo tie een belangrijke rol speelt. Het groene hart is volgens hem meer gebaat bij ontwikkeling van degrecreatie, temeer omdit ge bied dichtbij grote steden ligt. wethouder Klaas Baren- l tegenwoordig burgemees- !n de gemeente Liemeer in bolland, kan zijn voormalige dnog niet vergeten. Als lei van een groep vooraan- de bestuurders uit het ene hart" nam hij vrijdag een bij sociale werkplaats De en voerde langdurig over eet WV-directeur Joost van Onderwerp: méér toe- of niet. /Vstond niet toevallig op de sie-agenda. De gasten wa- ;vig geïnteresseerd in de jijkheden voor verblijfs- elie in het groene hart. De sal in de landbouw is één Je oorzaken waardoor de omie van gemeenten als sr, Alphen aan de Rijn, Ter bsobswoude en Nieuwkoop I druk komt te staan. recreanten weten het ge il sinds jaar en dag te vin- naar de bestuurders zouden nat meer graantjes van de tehe koek meepikken. Dat roek nog geen toeristisch 'heeft ontwikkeld zoals dat sel het geval is, bracht de iders naar Texel. Inzake Sing van het toeristisch De Texelse automobilist die vrijdagochtend op de Schilder- weg door de brandweer uit zijn in de sloot gereden auto moest worden bevrijd, maakt het rede lijk goed. Hij is terug uit het zie kenhuis en blijkt geen ernstig let sel te hebben opgelopen. Hij moet nog wat rust houden en kan zijn werk dan hervatten. Dat hij na de crash achterin de wagen zat hoewel hij gebruik had gemaakt van de gordel, kon achteraf wor den verklaard: een der bevestigingspunten van de gor del was afgebroken. De uit 1986 daterende auto is total loss. Ook de auto van de tegenliggende automobilist kan als verloren worden beschouwd. 7 De onlangs in De Koog gehouden collecte ten bate van de Neder landse Lever Darm Stichting heeft f516,50 opgebracht. Wie niet thuis was kan alsnog steunen door een bijdrage over te maken op postbankrekening 2737 of bankrekening 70.7070.538 tnv Lever Darm Stichting te Nieuwe- gein. De 46-jarige Ruud Nooij dacht even dat hij droomde, toen hij zondagavond vanuit zijn wo ning in de Warmoesstraat zijn eigen auto voorbij zag rijden met een onbekende achter het stuur. De wagen [waar de sleutels nog in zaten omdat Nooij be zig was er spullen in te zettenI was gestolen. Achtervolging te voet leidde slechts tot na kijken, zodat de politie werd ingeschakeld. Die vond de auto een paar uur later terug op de veerhaven met een ka potte band en velgen, de sleu tels er nog in. Er bleek 19 km mee gereden te zijn. Met een kleine plechtigheid zul len donderdag a.s. de Schotse Hooglanders op Texel worden geïntroduceerd. Loco-burge meester Daan Schilling zal tussen kwart over tien en half elf de eer ste dieren loslaten in De Geul. De genodigden komen daartoe om 10.00 uur. bijeen bij de opslag schuur van Vlaming aan het Hoornderslag. De videofilm die permament wordt vertoond op de tentoon stelling over de bouw van de strekdam bij de vuurtoren, is met vijf minuten verlengd. Samen steller John Smit heeft nieuwe actuele beelden toegevoegd, on der andere van de winning van de benodigde steen in een groeve in het Duitse Bingen. Sven Amende (23) uit Oosterend is geslaagd aan de Hogere Eco nomische School in Amsterdam voor zijn studie in de richting bank- en verzekeringswezen. Aan het Noorderhooft College in Den Helder is Sacha Dijkstra 19) geslaagd voor de korte opleiding MEAO, richting bedrijfs administratie. Behalve in de bestuurlijke kant, verdiepten Barendregt en zijn gevolg zich op het eiland ook in praktische zaken. Want toerisme mag niet gepaard gaan met on gewenste toestanden. De onop vallende groene verwijzings borden langs de Pontweg vonden ze een mooi voorbeeld om schreeuwerige reclame te voor komen. Vernielingen. Twee auto's van Duitse toeristen zijn in De Koog ten prooi gevallen aan vandalen. Spiegels en kentekenplaten wer den vernield. Godfried van der Heijden en Theo Kazemier, vrijwilligers van de Wadden vereniging, gaan met hun bakfiets het eiland over. IFoto Gorard Timmormani Godfried van der Heijden en Theo Kazemier van de Wadden vereniging gaan de komende weken met de bakfiets op toemee over het eiland. Ze doen dat om de vereniging die zich dit jaar pre cies 30 jaar inzet voor het behoud van het Waddengebied te pro moten. Om méér leden te werven en spullen aan de man te bren gen roepen de vrijwilligers straat muzikanten op bijvoorbeeld braderieën op te treden nabij hun bakfiets. Dit verzoek viel vrijdag middag als wens te beluisteren in de Steen en Beenshow" van Jack Spijkerman. Een academische sludie was nu eenmaal noodzakelijk, maar de ma rine vormt pas écht het karakter bij de voorbereiding op het koning schap.'Kroonprins Willem-Alexan- dcr laat over de waarde van zijn ge- schiedcnisopleiding geen twijfel be staan. 'Ik merk nu al dat ik er veel aan heb. Die studie was toch zes jaar van.pvjn leventlMaar,ik denk wel,, dat mijn marinctijd meer vormend is geweest. Als je een week lang met kettingen en rubberboten op,jq,- nck door Texel rondzwerft zonder te slapen, met je kameraden in groepsverband, dan heb je op dat moment veel meer het gevoel dat dat belangrijk is voor je karakter.' In het afgestudeerden-blad Lei draad blikt de kroonprins met zijn jongste broer Constantijn terug op hun studie aan de Rijksuniversiteit ^Leiden De opleiding vandj^^M Wjke Inspect ic- ide Dierenbc- cgbeeli onderzoek Europa naar hel "wnslachipaardcn voormalige oosl- rilalie. Afschuwc- 11 van diercnmis- ^erden daarbij ^poigeslngen oog den. open won- ^fc ondervoeding ^?en inslag! 'dvscliernnng cisl 1,{«rsirengc maal- «Europecs verband, ■tft sloppen. *"ook? Help ons '«n einde te 11 deze wantoestan den op giro 9870 ^jkc Inspeclie- ^Wbescherming, Gratis af te halen: 3-pers. Beka slaapbank, 15 jr. oud. Tel. 15156. Te koop: 1 heren-racefiets, Peugeot, kobaltblauw ƒ200,-; 1 damesfiets, grijs ƒ150,-. Tel. nr. 16433, na 18.00 uur. T.k.a.: Citta, i.pr.st., 2 jr. oud, vaste prijs 850,-. Tel. 17414. Te koop: brandvrij kluisje, 80 kilo, 55 x 40 x 55. Tel. 22194. Te koop: VW Golf Cabrio, 1.6, div. acc., in perfecte staat. Tel. 15720, na 18.00 uur. Bod gevraagd op Teso-aan- deel [ƒ25,-]. Reacties: br.o.nr. 1609 aan bur. Tex. Crt Natuurvoeding De Vlier, Hogerstr., Den Burg. Een ragfijn Chinees kopje met schotel van Kunst- kadowinkel Hans van der Klift, om kado te geven en voor jezelf zo'n mooi oud glas waar je allang naar zocht (en 7,50 is toch niet te duur). Juli-aanbieding: heggeschaar Black Decker, van 215,-, nu 189,-. Rentenaar, tel. 18227. Voor alle mensen die mij op woensdag toch nog niet kunnen vinden! Laxmi Hip- goed in de Waalderstraat (bij Qnipp). We doen iets fout. We zijn te kind-vriendelijk. Afgelo pen week waren er 24 kin deren aan het spelen op de boerderij. Onder het genot van een natuurlijk koud biologisch ijsje. Bij St. Donatus natuurlijk, aan 't eind van de Hoornderweg. Een bezoek meer dan waard. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken nu alle soorten textiel. Bijv. T-shirts, jeans, swea ters, slabbetjes, en schor ten. Zowel op witte als gekleurde textiel. Zelf meebrengen van textiel is mogelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een fo to maken. Snel naar Nau- ta Foto of Pen en Present Langeveld en De Rooy. Uit eten? Dan naar bistro, restaurant 't Pruttelhuus. Iedere dag geopend Naast onze uitgebreide la carte gerechten ook di verse specialiteiten: steengrill, fondue Aparte ruimte voor groepen. Tel. reserveren: 17586. Wij zijn verhuisd van Beatrixlaan 133 naar Sluyscoog 40, Cor en Marian Barends. Aardappelen te koop. Doré. J. Oosterhof, tel. 18637. Woensdag bezorg- dag. Te koop: 5-pers. tour caravan Bürstner Flipper met all season Walker voortent, vraagprijs ƒ2000,-, te bezichtigen tot 29 juli, Hoofdweg 66, De Cocksdorp, na 20.30 uur. Te koop gevraagd: party oud-Friese dakpannen. T. van Lingen, tel. 16914, na 18.00 uur. Te koop: stoere Citta Gilera. Tel. 18024, na 18.00 uur. Planet Earth. Zomercol lectie 1995. Nu 30% kor ting. Alleen bij Bora Bora. Kinderfuif! Een echt doe- feest: 1 uur bowlen met lichte ballen en bumper in de goot' Een glas fris, pa tat, kroket, appelmoes en ijs toe, f9,75 p.p. Inf: tel. 17672. Bowling party centrum De Koogel. Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend. Bora Bora Superstunt: shirts Cut the Crap. Nu f59,95. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Texelse Boerenkaas. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboek handel Langeveld en de Rooy terecht. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Mar ket, Postweg, voor min. 10 tankbeurten van 25 I. Bora Bora Superstunt: shirts Cut the Crap. Nu f59,95. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Tegelzetbedrijf Piet Koo- ger voor al uw tegelwerk. Tel. 18463. Mats werkschoenen. Oersterk en lopen als Ec- co's. Mantje Schoenen. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224 Exclusief voor Texel: Tank- girl alleen bij Bora Bora. Een 23-jarige vrouw uit Den Hoorn reed zaterdagmiddag om kwart over drie met haar auto in de sloot van de Gasthuisstraat. Daarbij raakte ze twee halfwas bomen, die prompt afknapten De brandweer werd gealar meerd om de vrouw uit de wa gen te bevrijden, maar dat was niet nodig want ze kwam zelf ongedeerd naar buiten. De vrouw vervoerde enkele ka merplanten toen ze over de Gasthuisstraat in de richting van de Pontweg reed. Toen die planten omvielen, zette ze weer rechtop, waardoor ze de macht over het stuur verloor en van de weg raakte. Dat de twee abelen afknapten, was geen wonder want de stam men waren van onder min of meer doorgerot. De buurt re kent erop dat de gemeente de andere bomen langs de sloot controleert en zonodig kapt, voordat ongelukken gebeuren als ze spontaan omwaaien. De foto toont hoe de auto op het droge Wordt getrokken. IFoto Harry de Graaf) LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) DINSDAG 18 JULI 1995 RECREATIEBUNGALOW NABIJ DEN BURG Grensweg 260 Vrijstaande recreatiebungalow met tuin huisje en eigen parkeerplaats: totaal 300 m2 grond gelegen in het bungalowpark „Gortersmient". Deze perfect uitziende bungalow heeft een inpandige berging, badkamer met w.c., douche en wasmachine, een open keuken, een zeer royale woonkamer met vide, open haard, schuifpui naar terras, open trap naar de overloop met balustrade en 2 slaapka mers boven. De bungalow wordt aangeboden met een goede, uitgebreide inventaris en is vrij van huur te aanvaarden. Zwaanstraat 6, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 02220-13888 Verlorenkost 14a Aardige, ca. 60 m2 grote woning, gelegen in het centrum van Oosterend, met 101 m2 grond, grenzend aan de muziektuin. De woning heeft een hal/entree met w.c./douche, keuken, bijkeuken/berging en royale woonkamer met trap naar de slaap kamer boven. De woning wordt centraal verwarmd en heeft de tuin op het zuiden. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging: Nkfcunde van pijn i^fljn urenlange fciTachlauto werd IVoor de slopende «.was zijn heen al 3 De zeer pijnlijke "smet wal plakband "gebonden. RECREATIEVE WONING IN OOSTEREND

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3