Veel driesetters p Tesseltoernooi ort Adventure bij vemparadijs Calluna Nat pak hardlopers aquarun Westerslag TEXELSE^ couRANT Tijdrijders koersen gemiddelde 40 km/uur Kanoschool verhuist naar paal 10 Bedrijvig/^# Officiële erkenning voor wisselkantoor Motorjack gepikt Texelaars in Strandzesdaagse Opstapdag windsurfers Diplomazwemmen Afvalcontainer vatte vlam Auto in struikgewas na te snelle bocht Tennistoernooi in Cocksdorp Geen triathlon, maar waterpret voor de deelnemers aan de Survival Run. /Foto Gerard Timmerman) DINSDAG 25 JULI 1995 Jordy Vinke is vrijdagavond als snelste geëindigd in de tijdrit rond de voormalige PEN-centrale. Hij legde de 32kilometer af in 46 mi nuten en 16 seconden, met een gemiddelde snelheid van boven de 40 km/uur. Tweede werd Wobbe van de Kie- boom (46.51) en derde de Belg A. Aartsgeerts (47.38). Er versche nen totaal 26 renners aan de start. De belangstelling bij de jeugd was matig. Voor de 16 km. meldden zich 3 renners. Winnaar werd Evert Rikkenberg (31.50 min), ge volgd door Erwin Goënga (3Z34) en Sabastian Ran (34.57). Op 4 augustus is er weer een ploegentijdrit van 32 km. Deelna me is gratis voor bedrijfsploegen die meedoen aan de grote tijdrit in september. tfltoemooi op de banen van Deuce trok gemiddeld redelijke belangstelling. (Foto's Gerard Timmerman) Bij het herendubbel 35-plus Icategorie Dl ging de overwinning naar Leo Saai en Hans Westerlaken. «reniging Deuce kijkt te- een geslaagd Tesseltoer- it vorige week op de banen Burg werdgehouden. Speler Koen van Bommel, yigste Deuce-lid van het versloeg in de D- <rie clubgenoot Fetze de drie sets. Bij de ssers was het ook Texel klok sloeg. Alleen in de categorieën moesten de es de eer aan spelers van itewal laten. Bij de heren won Benno Dekker, Mariëlle Spe- kreijse was de beste dame. Acht dagen, van 's morgens vroeg tot soms diep in de nacht, was het bij Deuce tennissen geblazen. Het spel mocht zich in een warme be langstelling verheugen, temeer daar de weergoden de tennissers gunstig gezind waren. Het mag een wonder heten dat organisatie- duo Janny Zutphen en Els Postma een schema wisten samen te stel len, waardoor de 320 wedstrijden binnen de tijd konden worden af gewerkt. Onder de 220 deelne mers héél wat spelers van de vastewal, met name in de hogere B-categorie waarin van Deuce al leen Mark Rüpke zich tot zaterdag wist te handhaven. Zijn plaatsje in de halve finale verspeelde hij za terdagmorgen. Jeugd Jeugdspeler Hans Boswijk schop te het in de C-categorie tot de hal ve finale. In het heren-dubbel 35-plus, categorie D, troefden Hans Westerlaken en Leo Saai Fet ze de Haan en Heinz Voigt af. Bij het dames-dubbel in die leeftijds klasse versloegen Martha Bos en Ria Zoetelief Els Ooyevaar en Ditte Westdorp. In de categorie D bij het dames dubbel ging de eer naar Ti neke Buningh en Alie Boeijen, die Marit de Porto en Jane Klein Bre- teler de baas bleven. Buningh won in het enkelspel van jeugdlid Alie Boeijen in de finale met 6-2 en 6-0 versloeg. In de C-klasse 35-plus regeerden Theo van Maanen en Henk Groen. Janny Zutphen en Fetze de Haan wonnen het ge mengd dubbel (categorie C). Veel driesetters Dat de spelers aan elkaar ge waagd waren, bleek uit het hoge aantal driesetters waarmee een beslissing werd geforceerd. Door de langdurige partijen, konden de lichten op twee avonden pas te gen één uur 's nachts worden ge doofd. Hoe tennis hoort te worden gespeeld demonstreerden oud international Paul Dogger en sub topper Marcel Steensma tijdens een demonstratiepartijtje. Het open Texelse toernooi geldt als het jaarlijks hoogtepunt van Deuce, dat een stabiel ledental van 500 leden heeft. Het toernooi is door de grote deelname tevens een aardige financiële opsteker. Enige bedreiging is de kampeer- vergunning die nodig is om de overkantse deelnemers hun tent op het Boys-terrein te mogen laten neerzetten. „Daarmee staat of valt het toernooi", aldus Coby Bake- laar van Deuce. Volgens haar kost het steeds meer moeite de ver gunning te krijgen. Overlast kan daarvan volgens haar niet de oor zaak zijn. Dat het er zo ordelijk toegaat is mede te danken aan oud-notaris Hans Boswijk, die 's nachts een oogje in het zeil houdt. Eigenaar R. Zuidema van zeeka- noschool „Seamounttracks" zal zijn unit (voor opslag, omkleden en beschutting) zetten op het strand van Den Hoorn (paal 10). Dit hangt samen met de recente verplaatsing van de school van De Cocksdorp naar Loodsmansduin, waar zich het kantoor bevindt en waar de lessen worden gegeven. De vestiging van de unit is strijdig met het beleid dat b en w voeren ten aanzien van dergelijke wa tersportbases op het strand. Men wil niet op elk strandslag wa tersportactiviteit toestaan om de eigen karakteristiek van de strandslagen zoveel mogelijk in tact te houden en bebouwing zo veel mogelijk te concentreren. Toen de nota strandbeheer en - exploitatie (waarin deze zaken zijn geregeld) onlangs open stond voor inspraak, heeft Zuidema van deze gelegenheid geen gebruik ge maakt om het toelaten van zijn vestiging bij paal 10 te bepleiten. Hij heeft daarvoor overtuigende excuses kunnen aanvoeren, zodat b en w hem alsnog ter wille zijn. Voor de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid was het vorige week een ha merstuk, zodat Zuidema vrijwel zeker zijn zin krijgt. seconden langer nodig had. Ra mon Noorlander moest met 3.42 min. genoegen nemen met de der de stek. Eerste bij de meisjes werd Dominique Kooiman in 4.09. Silvia en Bianca Cadée werden respec tievelijk tweede en derde in 4.24 en 5.27 min. De survivalrun over 3 ronden bracht de 17-jarige Vicent Wanschers nat en moegestreden als winnaar in 24.57 min. Tweede en als eerste vrouw kwam Nata- scha van der Vis over de streep. Derde met nog kracht voor een eindspurt werd de 15-jarige Mar cel Keijzer in 27.42 min. De dui nen, het strand en de zee als een Keniaan achter zich latend, won Minne Goënga bij de vier ronden in 27.51 min. Kees-Jan de Jager uit Den Hoorn kon de eerste ronde aardig volgen maar moest de vol gende inleveren. Hij werd met 29.53 min. toch knap tweede Tandem Herman Ploeger, die samen met Ralph Grabowski een tandem vormde, wist zich de sterkste door iwe activiteit van Zand- panbureau voor vakantie, rekreatie) van Jos Engel- i'Sce maandag wordt op het ischter zwemparadijs Cal- rt- en Adventure-dag ge- Tussen 13.00 en 21.00 «lereen daar welkom om oen aan een opwindende naar keus onder deskun- eleiding. de mogelijkheden is kano vaarbij men met deze sport naakt en de eerste ervarin- tJoet. Verder is er klimmen te mobiele wand, waarbij een stukje bergbeklim- chniek eigen maakt en dus ége tennis vergaart van zekeren e.d. toe activiteit is het bou- vlotten en daarmee varen waterpartij op het Calluna- Het vlot wordt gemaakt iden, stokken en touw en resultaat moeten meerde ren veilig kunnen dobbe- ïi leuk spelletje is ook ken, waarbij men vooruit in te peddelen, zittend in ede speciekuip waar een sipte autoband omheen apartij wordt ook benut bij sstokspringen. De deelne men hoe je met behulp van |t stok droog de overkant van een tamelijk breed water kunt bereiken. Er is een speciaal stei gertje voor gebouwd. Minder amfibisch is het ATB- fietsen, waarbij het hele sterk geaccidenteerde en deels beboste terrein wordt gebruikt. Men wordt vertrouwd met de techniek van het fietsen, remmen, staande trappen e.d. Iets heel anders is het boogschie ten, waar ook voor gekozen kan worden. Het is een soort cursus van twee uur. Zandbank beschikt over twaalf bogen en dat is dus ook het maximale aantal cur sisten. Tenslotte is er nog het krat- klimmen, dat op Texel bekend is van de Wampex. De directie van Calluna heeft het terrein graag voor de Sport Ad- venture beschibaar gesteld, er vanuit gaande dat de deelnemers en hun supporters ook wel eens een baantje zullen zwemmen of gebruik maken van de horecafaci- liteiten van zwemparadijs en par tycentrum. Deelnemen aan Sport Adventu re kost f7,50 per uur per activiteit. Alleen het boogschieten is duur der: f25,- voor de twee uur duren de „cursus". Begeleiding en instructie zijn in handen van de Zandbank-medewerkers Jeroen Plag en Diewertje Agaart. Het geldwisselkantoor van de fir ma Van der Linde in De Cocks dorp is officieel als zodanig erkend. Door de invoering van de Wet op de Wisselkantoren per 1 januari j.l. is het geld wisselen aan strenge voorwaarden gebonden. Het Texelse bedrijf is één van de zestien vestigingen in Nederland die aan de nieuwe wettelijke eisen voldoet. De firma Van der Linde begon een aantal jaren geleden met het om wisselen van buitenlands geld, het verzilveren van cheques en geld opnemen via pincodes. Dat ge beurde op aandrang vanuit het dorp. Hoewel steeds meer toe- 'u«sen twee ploegen kanovaarders, een der spelletjes die deze zomer kun- 9«daan op Sport Adventure-maandag. Op de achtergrond de mobiele IFoto Harry do Graaf) risten naar de npordpunt van Texel kwamen, waren de mogelijkheden om geld te wisselen beperkt. Het filiaal van de Rabobank was slechts op twee ochtenden per week een paar uur open en een geldautomaat ontbrak. „Met ons wisselkantoor voorzien we echt in een behoefte", zegt on dernemer Erwin van der Linde. „Maar die nieuwe wet leek roet in het eten te gooien." De wet was vooral ingevoerd om het groot schalig witwassen van geld door criminele organisaties te bestrij den. Voor het kleine Cocksdorper kan toor was het echter niet eenvou dig om aan de zware eisen te voldoen. Met hulp van Rabobank Texel en accountantskantoor NBC uit Den Burg lukte het echter toch. NBC zette de benodigde nieuwe admi nistratie op. Van der Linde in vesteerde o.a. in een ander kassasysteem en ook voor het doen van de vergunningaanvraag moest in de buidel worden getast. De afgelopen maanden draaide het bedrijf met een ontheffing. Een 22-jarige Duitser is zondag avond een duur motorjack kwijt geraakt, waarin bovendien een portefeuille zat met de nodige pa pieren en een klein geldbedrag. Hij had het opgehangen in de garde robe van een café in Den Burg. Toen de man het rood/witte jack later wilde ophalen, bleek het gestolen. De jas was ongeveer ƒ900,- waard. Diefstal uit tent. Drie jongens uit Voorthuizen die kampeerden in De Koog ontdekten donderdag dat uit hun tenten kleding was gestolen. De totale schade bedroeg bijna ƒ1.400,-. Onder de honderden wandelaars die gisteren in Hoek van Holland van start gingen voor de 37e strandvierdaagse, waren ook Texe laars: Siem Plaatsman (56) uit De Waal, zijn dochter dochter Corine, Stein Geus uit Den Burg en Fons van Tongelen uit De Cocksdorp. Corine Plaatsman maakt de 140 km lange tocht voor het eerst. Tijdens de strandloop bij Paal 28 van woensdag 19 juli bleek Hans Mortel (27.56 min.) te snel voor Minne Goënga (28.43 min.). Goënga werd wèl eerste bij de Aqua Survival Run over 6 kilome ter die zondag bij Westerslag werd gelopen. Bij de 4,5 kilome ter passeerde Natascha van der Vis (26.23) als eerste vrouw de streep „Dit vind ik veel leuker dan de traditionele strandloop", luid de haar commentaar na afloop. De Krimstrandloop, mede mogelijk gemaakt door het gelijknamige va kantiecentrum, gaf een mooi loopstrand te zien. Daardoor kon den de meeste atleten hun tijden aanscherpen. Eerste bij de jeugd tot en met 12 jaar over 1200 me ter werd Wilko Wanschers uit Le lystad in 4.54 min. Erik Cadée uit Den Bosch kwam 5 seconden la ter binnen en derde op 8 seconden na de winnaar werd John de Jongh uit Tilburg. Bij de meisjes presteerde Nienke Eilander (5.13 min.) weer als beste. Nu had ze meer tegenstand. Simone van Dijk uit Annen volgde op 4 sec. Derde werd Sylvia - uit de hardlopers familie Cadée - in 5.41 min. Bij de 4 kilometer zegevierde de 17 jari ge Ruud Moelands uit Ulvenhout in 14.28 min. en Marijke Stark kwam in 19.22 min. als eerste vrouw over de streep. De 8 kilo meter was een uitgemaakte zegen voor Hans Mortel. Opmerkelijk was de prestatie van de 17-jarige Erwin Kruit uit Assen, die de af stand over het strand na 33.40 min. achter zich liet. De volgende strandloop is op woensdag 26 juli bij Paal 28. De start is om 19.30 uur Waterfestijn Water, zee, een stralende zon, een hard strand en mulle duinen vorm den het decor voor de tweede Aqua Survival Run. Ondanks het vroege tijdstip waren er toch 33 atleten die zich aan dit huza renstukje waagden. De jeugd, die 1200 meter moest afleggen, liep door een foutje slechts 800 meter. Op de Ellen van Langen-afstand viel Wilko Wanschers op door als snelste te eindigen in 3.39 min. Hij werd op de hielen gezeten door Mitja Bruhn uit Lüneburg, die twee De brandweer maakte zondagavond korte metten met een containerbrandje bij de Turkse Tent. (Foto Gerard Timmorman) Windsurfclub Texel houdt zondag een opstapdag op het surfstrand- ja Belangstellenden voor de sport kunnen onder begeleiding van ge- oefenden kennismaken met het plankzeilen. Het materiaal is be schikbaar. De opstapdag begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur. als derde te finishen in 32.02 min. op 15 seconden gevolgd door Ploeger. De traditionele 4 kilome ter strandloop liet maar een deel nemer zien en de organisatie ziet dan ook verder af van deze af stand. Wel is het de bedoeling om bij de derde Aqualoop op zondag 30 juli bij Westerslag de jeugd tot en met 12 jaar ookover duin en in de zee te laten lopen, maar minder diep in vergelijking met de volwas senen. De start van de jeugd is om 10.15 uur en van de anderen om 10.30 uur. Het zwembad van Molenkoog is vrijdagmiddag vanaf 16.45 uur gesloten omdat voor de derde keer wordt afgezwommen. De kinderen die afzwemmen voor het A- diploma beginnen om 17.00 uur en voor B om 18.00 uur. Publiek is welkom. Een 20-jarige man uit Alphen aan de Rijn en zijn passagier hebben zaterdag vroeg in de morgen lich te verwondingen opgelopen toen ze op de Randweg met hun auto van de weg raakten. De wagen raakte total loss. De brandweer kwam zondag avond in actie toen de inhoud van een afvalcontainer bij camping de Turkse Tent vlam had gevat. De oorzaak van de brand is on bekend. Rond acht uur ontdekten gasten dat er rook uit de ijzeren bak kwam. Een poging van de beheer der het afval eigenhandig te do ven, mislukte. Brandweerlieden slaagden daarin korte tijd later wel. De oorzaak van het brandje is onbekend. Omdat die kort na het avondeten uitbrak, is niet uitgeslo ten dat met het afval iets bran dends is meegegaan. De bestuurder verklaarde na zijn werk in een discotheek in De Koog op weg naar Den Burg met het rechter wiel de berm te hebben geraakt, die ter plaatse zacht is. Mede door de hoge snelheid raak te hij de macht over het stuur kwijt en kwam links van de weg in het struikgewas tegen een boom tot stilstand. De één liep letsel op aan het gelaat, de ander klaagde over pijn in de borst. Na het onge val lieten ze de verwondingen door een arts behandelen. Voorbijgan gers troffen de auto vrijdagmor gen aan en waarschuwden de politie. Die liet het vernielde wrak door een sleepbedrijf afvoeren. Op de tennisbanen achter het Eier- landsche Huis wordt van 29 juli tot en met 6 augustus een recrea tief tennistoernooi gehouden. Er wordt gespeeld in de categorieën damesenkel, damesdubbel, here nenkel, herendubbel en gemengd dubbel. Bij alle onderdelen wordt een verliezersronde gespeeld, zo dat iedereen minimaal tweemaal speelt. Deelname is mogelijk voor alle recreatiespelers en degenen met een KNLTB-pas met een maxi male speelsterkte C1. De kosten zijn ƒ15,- (enkel) en ƒ10 voor dub belspelers, De uiterste inschrijfda- tum is 26 juli (tel. 16507).

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5