Cjrocn Ttvarts jexeh in het harL, (WS betaalt helft kosten rotonde Vlielandgangers even zonder Sil ëëifeB COJfJRAAT De vakantieklant door de vakantiekrant Calluna en Molenkoog iverwegen één abonnement Op zoek naar koelte m IÜPP3 06 904 904 01 iad beslist over iwbouw ING-bank Brand geblust door 42-jarige Bedford Aantal vreemde auto's verder toegenomen Gelukkig toeval Paard afgemaakt Massaal bezoek voor airshow Vrijspraak voor taxichauffeur Nummer w Radiopiraat wil zendrecord breken w Texelse scouts naar World Jamboree w Vliegshow doet veel stof opwaaien 5 w Strandrolstoel uitkomst voor minder validen 7 Dwarslaesie na fatale duik Bloembollentelers houden open huis Heiland-bord gestolen I Pf 'iMüi DINSDAG 1 AUGUSTUS 1995 ,vlangeveld en de Rooy bv., tel. (02220) 62600. j*ljnties/abonnementen/bezorging tel. 62600, fax 14111. 2ietel. 62620, fax 14111. «indringende gevallen 06-52 78 49 62. Jjtie buiten werktijd Frans Hopman, Witteplem 27, Den Burg, telefoon 15472 ^NT DINSDAGS EN VRIJDAGS. LOSSE NUMMERS H,45. even de krant bellen Kies I voor nieuws. 2 voor sport 3 voor de agenda. 4 voor het weer De TC-Nieuwslijn, altijd het laatste nieuws Q /I.- pp ca 0tie van de rotonde op de van de Pontweg met de ■ierweg is een stap dichter- Rijkswaterstaat (RWS) be- Ijkt tot betaling van vijftig nt van de totale kosten miljoen). De provincie al een half miljoen gulden Een deel van het be- de terrein heeft echter de „ie bestemming, zodat oor een artikel 19-procedure worden gevoerd. De ge waad wordt volgende om een oordeel gevraagd. de rotonde zal de veiligheid drukke kruispunt aanzien- eaemen. Van 1988 tot en I392 zijn elf ongevallen gere- Verder leidt de ver boom vanaf de boot tot ifjke wachttijden. Daardoor met name voor de AOT- lastig om op tijd bij de zijn. mini-rotonde heeft het au- ar voorrang. De fietspaden ven hebben dat niet. Op een ijs afstand van de rotonde wel een fietsoversteek- die door verkeerslichten geregeld. Naast de hoofdrij- wordt een vrije busbaan aan- Daarmee komt verbetering lichttijden die de bussen op rorneplaats krijgt wellicht relift. B en w gaan komend kijken in hoeverre het cen- a Den Burg moet worden ist. Dit naar aanleiding igen uit de raad.Vooruitlo- iearop wil het college de ik vergunning verlenen bouw van een nieuw kan- i de plaats van van het ilige VVV-kantoor en de hal. intoor is volgens het college erbetering voor het aange- van de Groeneplaats. De mmingswijziging gaat in I ten koste van twee siplaatsen. Die zijn nodig om met waardvolle transpor- jen de gevel van de bank te «rat wegens de veiligheid s. Omdat de bouwvergun- snel gewenst is, wil het colle- korte termijn een artikel xedure starten om de «imingswijziging mogelijk te De gemeenteraad beslist volgende week dinsdag. weg naar de veerhaven ondervin den. Voor aanleg van de rotonde moet 5050 vierkante meter grond wor den aangekocht. Dat RWS ruim zes ton in de aanlegkosten wil bij dragen leidt het college af uit con tacten met de consulent verkeers veiligheid van Rijkswaterstaat. Huug Snoek en Theo Kuip van de Texelse brandweer le verden zaterdagmiddag een staaltje blusvermogen waar over nog jaren zal worden gesproken. Beide brandweerlieden waren met de gerestaureerde Bed ford naar de rommeltjesmarkt in Oosterend geweest, waar de 42 jaar oude brandweerau to zoals altijd veel bekijks trok. Op de terugweg naar Den Burg, even voor half twee, ging hun pieper: brand op camping Loodsmansduin. Ze reden op dat moment ter hoogte van de Hogeberg. De heren keken elkaar even aan, maar aarzelden geen mo ment... Op de camping aange komen, bemerkten ze dat er een forse brandwoedde. Een tent stond in lichterlaaie en de vlammen waren al overgesla gen naar de aangrenzende heide en een bosje. Enkele medewerkers van Loodsmans duin poogden met vuurzwe- pen verdere uitbreiding te voorkomen. De slangen van de oude Bedford werden uit gerold en Snoek en Kuip gin gen aan het werk. Toen hun collega's korte tijd later arri veerden met een modern blusvoertuig, stonden ze per plex. De brand was zo goed als onder controle. Na ejsn stiefkwartiertje nablussen, konden de warme pakken uit en kwamen de sterke verha len los. Een oververhitte koelkast vormde waarschijnlijk de aan leiding voor de rampspoed. Het apparaat werd verteerd door de vlammen, evenals twee kleine gasflesjes. Er was geen persoonlijk letsel; de tij delijke bewoners van de huur- tent waren op pad toen de brand uitbrak. wrkgroep onder voorzitter van Teso-directeur Rob Hoopt op 1 november het rcoek naar de mogelijkheid 'menwerking tussen zwem- Molenkoog en Calluna af te i- Een samengaan geeft •5jkheden voor een gecombi- abonnement. Om te weten daarvoor belangstelling 't houdt de werkgroep een ète ifkgroep werd begin april in ton geroepen met als doel kort mogelijke termijn met «drijfsplan te komen dat een *te basis vormt voor de ex- te en eventuele samenwer kt andere baden. De 9kp bestaat behalve Wortel bedrijfleiders (Gert Panser ^Bergsma) van beide bedrij ver Praamstra, hoofd van deling Welzijn. Kostenbespa- één van de voordelen zijn ^menwerking tussen Calluna Wenkoog. Mogelijk worden lTl een stichting onderge- Technische zaken, zoals °P elkaar afstemmen van is een andere moge- id. [tonquête onder de abonne- ^ders van Molenkoog on- de werkgroep de e aan een gecombineerd abonnement. De bedoeling is dat dit voor Calluna geldig is in de pe riode dat Molenkoog gesloten is. Met een gecombineerd abonne ment kan dus het hele jaar door vrij worden gezwommen. Voorlo pig denkt de werkgroep aan een prijs van H25,-. De vakantiedrukte is afgelopen weekend nog iets toegenomen. Behalve uit de volle stranden blijkt dat uit de Teso-cijfers die aangeven dat het aantal vreemde auto's op het eiland zaterdag is toegenomen tot 10.633. Ten op zichte van vorig jaar in dezelfde periode vervoerde Teso 5,75 pro cent méér auto's in beide vaar- richtingen. Een 40-jarige inwoner van De Koog had zaterdag niet over geluk te klagen. Om ongeveer zeven uur 's ochtends merkte hij dat zijn bromfiets was gestolen. Hij had het voertuig de avond ervoor gestald in de Dorpsstraat. Toen de Koger zich even later meldde op het politiebureau in Den Burg, hadden de agenten goed nieuws. De brommer was inmiddels terug gevonden in de Ruyslaan. Een vrouwelijke ruiter maakte vrij dagmiddag op het strand bij paal 16 zo'n ongelukkige val met haar paard, dat het dier een been brak. Zélf mankeerde ze niets. Surveille rende agenten schoten te hulp en waarschuwden een dierenarts. Die constateerde dat herstel niet meer mogelijk was voor het van manege Nieuw-Bornrif afkomstige dier. Hij heeft het paard een spuit je gegeven. Vrijdag kwam de drukte op gang, toen beide veerboten in totaal 2.906 auto's naar Texel vervoer den. Zaterdag waren dat er 2.772 en zondag 1.120, 359 (5,58 pro cent) méér dan vorig jaar. Er ver trokken dit weekend 6.669 auto's, bijna zes procent méér dan vorig jaar. Opmerkelijk is de daling van het aantal caravans dat naar het eiland w.erd overgezet (-79, ruim twintig procent). Wachttijden de den zich afgezien van een half uurtje op vrijdagochtend en zater dag rond de middag volgens Teso niet voor. Badweg jatweg. Fietsendieven hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag geen half werk geleverd langs de Badweg in De Koog. Er werden drie dure fietsen ont vreemd. Slachtoffers waren een 16-jarige jongen uit Amsterdam, een 42-jarige Duitser en een 14-jarig meisje uit Winterberg. Een B 17, beter bekend als „het vliegend fort" uit de Tweede Wereldoorlog, boven een tienduizendkoppig pu bliek op het vliegveld Texel. De viermotorige Amerikaanse bommenwerper verzorgde een van de nostalgische on derdelen van het zaterdag ge houden vliegfeest in Eierland. Meer over deze geslaagde airshow elders in deze krant. (Foto Harry da Graaf) De overtocht met ,,De Vriend schap" naar Vlieland lijkt hetzelf de, maar is toch anders nu reder Sil Boon sinds een maand niet meer zelf achter het roer staat. De markante Cocksdorper be schikt niet over het vereiste Groot Vaarbewijs, een eis die de Scheepvaartinspectie stelt. Boon komt niet in aanmerking voor de mogelijkheid tot vrijstel ling van het vaarbewijs. Dat kan alleen als Boon in het verleden is ontheven van een vaarbewijs, wat volgens de rijkspolitie te water niet het geval is. De agenten controleren of volgens de geldende regels wordt gevaren. Als blijkt dat dit niet het geval is, wordt proces verbaal opgemaakt. Tot voorkort trad de politie niet op tegen Boon, maar dit seizoen ne men de controleurs een minder coulante houding in. Dat De Vriendschap toch kan va- De rechtbank in Alkmaar heeft een 35-jarige Texelse taxichauf feur vrijgesproken van het veroor zaken van een ongeval in Den Burg op 30 oktober 1994. Tegen hem was f2.500,- boete en een voor waardelijke rijontzegging van ne gen maanden geëist. De officier van justitie vond dat de man onoplettend en te hard had gereden, waardoor hij een brom fietser had geschept. De duopas sagier op de bromfiets raakte daarbij ernstig gewond. Tijdens de rechtbankzitting, enige weken ge leden, was echter al duidelijk ge worden dat de bromfietser iets teveel had gedronken en verzuimd had voorrang te verlenen. ren is te danken aan Dirk Krijnen, die nu als schipper vaart. Hij be schikt wél over de vereiste papie ren. Sil verblijft deze zomer dus aan wal, wat hem volgens partner Janka zelfs bevalt. Maar toch is het niet Sils bedoeling hier een ge woonte van te maken. Op den duur wil hij weer zelf het roer overnemen. Volgens een woordvoerder van de Scheepvaartinspectie is de oplei ding voorhet vaarbewijs „wel te doen". Slagvaardig schreef Sil zich in voor deze cursus. De studiedrift verdween spontaan bij het openen van de imposantedozen waarin de studieboeken werden toe gestuurd. „Het valt ook niet mee als je uit principe nog nooit een opleiding hebt afgemaakt", aldus Janka. „Als het nu alleen om. ken nis van het betreffende vaargebied gaat, maar je moet ook alles over de Rijn, de Maas en weet ik wat leren. Zaken die je hier eigenlijk nooit nodig hebt." De reder heeft zich niettemin voorgenomen na het seizoen hard te gaan blokken. Zelden was het op Texel zó lang achter elkaar zó warm. En het eind is nog niet in zicht. Ook voor vandaag en morgen worden tropische temperaturen verwacht. Het strand is de meest favoriete plek voor zowel toeristen als Texelaars. De mensen con centreren zich zo dicht moge lijk aan het water. De foto werd gisteren gemaakt op het strand van De Koog. Zondag was het daar nog aanmerke lijk drukker. IFoto Harry de Groet) -i.jTi1M -TT b - Gevreesd wordt dat een 36-jarige man uit Den Burg voor de rest van zijn leven verlamd zal zijn, na een fatale duik in de haven van Oude- schild. De man dook zaterdagmiddag rond half 6 vanuit een bootje in een ondiep gedeelte van de haven. Hij raakte daarbij met zijn hoofd de bodem. In allerijl werd het slacht offer per ambulance naar het Gemini-ziekenhuis in Den Helder vervoerd. Daar werd geconsta teerd dat zijn wervelkolom ernstig beschadigd was. In bloembollenbedrijven wordt momenteel druk aan de oogst ge werkt. Om te zien hoe een en an der in z'n werk gaat houden ze zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur open huis. De oogsttijd betekent lange dagen voor de telers die in een korte pe riode de tulpen, narcissen, krokus sen en bijzondere bolgewassen gerooid, gepeld, gesorteerd, ge teld en tenslotte verzendklaar moeten zien te krijgen. Een karwei waarbij ze de hulpvaardigehanden van scholieren goed kunnen ge bruiken. Hoe een en ander in z'n werk gaat is zaterdag te zien op twee Texelse bedrijven die hun deuren voor publiek openen. Nabij de veerhaven is dat de schuur van de firma Timmer, Pontweg 26 in de Prins Hendrikpolder. Jos, Geert en Han Timmer combineren de teelt van tulpen, hyacinten en kro kussen met akkerbouw en vee teelt. Theo Kooiman van „De Razende Bol" aan de Pelikaanweg bij De Koog is momenteel bezig met het klaarmaken van narcis sen. Op dit bedrijf is tevens een tentoonstelling van oude werk tuigen. Het bekende bord „Ons eiland voor de Heiland" nabij het kruispunt Pontweg-Zuidhaffel is spoorloos. In de nacht van zater dag op zondag werd het door on bekenden van de palen gerukt een meegenomen. De daders hebben er weinig aan. De diefstal is door pure balorigheid zijn ingegeven, zo wordt veron dersteld. Er is dan ook hoop dat het bord ergens op een camping of in een sloot ligt. De eigenaars Jan en Paula Terpstra willen het graag terughebben en houden zich dus aanbevolen voor tips. Het groen-zwarte bord met witte let ters stond sinds twee jaar tussen de tuinwallen op eigen terrein van de familie Brouwer, achter „Elba". Het bestaat uit twee delen. De ge noemde tekst staat op het ene deel, op het andere staat „De Heer is mijn helper". Elk bord is onge veer 1,50 meter breed. es FSSÜÉÉI (ADVERTENTIE) Waarom stapt de vakantieklant wèl bij naar binnen? Adverteren is de reden. De gratis vakantiekrant het medium. Verschijnt elke vrijdag t/m 1 september. Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 11 augustus: tot en met 4 augustus a.s.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1