Scouts Jeroengroep naar World Jamboree Fraaie zomerexpositie in Posthuys-galerie Hoornder Donderdag in teken popmuziek Agenda Op weg naar de 1000 uur TEXEISE^» C0URANT w neclerland k I 2JÏ/3 Concert verplaa Loos alarm Karaoke in zwemt Hoog bezoek voor aerobic-dames DINSDAG 1 AUGUSTUS 1995 0 cocvr uurjvBSTUN w.-i Tot de 28.000 scouts uit de hele op een terrein van 400 hectare uit wereld die present zijn op de de grond is gestampt. Bijna alles is World Jamboree '95 in de Flevo- er, zoals een complete super polder behoren vier Texelaars. Lin- markt, een bank en een immens da Smit, Annemarie Witte en theater dat plaats biedt aan alle Gerie Vlas en Jurrina Sietsma, deelnemers. Verder zijn er activi- sherpa's van de Jeroengroep zijn teiten als zeilen, duiken, ultralight met een volle rugzak naar het vliegen, hike lopen, een speur- enorme kamp bij Dronten afge- tocht, pionieren en paardrijden. reisd. ,,We weten totaal niet wat Tloge verwachtingen heeft het ons te wachten staat. Maar dat vjerta| vgn dg kennjsmak het een un.eke ervanng wordt, .s de ve|e buiten|andse cu|turan wel zeker. Deelname aan de World Jamboree is slechts voor een enkeling weg gelegd. Het evenement wordt één keer in de vier jaar gehouden. De laatste keer dat dat in Nederland gebeurde was eind dertiger jaren. Slechts een paar Texelaars, waar onder Jeroengroep-stimulator Niek Slijderink, heeft er een mee gemaakt. De vier Texelaars maken deel uit van de Willem Barends Troep, een groep van 36 scouts uit de kop van Noordholland. Om aan elkaar te wennen zijn de kinderen de af gelopen tijd al enkele weekenden bij elkaar geweest. Onderdeel van het programma is een presentatie waarin elk van de 120 deelnemen de landen zich presenteert. Verder is er van alles te beleven in de ten- tenstad, die de afgelopen weken Financiering Dat er niet méér Texelaars mee gaan, heeft te maken met de hoge deelnamekosten. De meiden heb ben er flink voor gespaard. Verder timmerde Scouting Texel - enthou siast gemaakt door stimulators Edwin Maarssen en Jeanette San- derse - actief aan de weg om de fi nanciering rond te krijgen. „We hebben er uren lang voor paalge- zeten, dagen bollen gepeld en een loterij gehouden." De vijftigjarige Jeroengroep beschouwt het als een hele eer dat de vier scouts zijn geselecteerd. Om de vier van vol doende bepakking voor het verblijf van elf dagen te voorzien, trad het Kampeercentrum Jimmink op als sponsor. Woensdag 2 augustus In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.30 uur „Casper". Van 14.00 tot 16.00 uur in zwembad Molenkoog de ma nifestatie „Op de foto". Om 19.30 uur wordt in de R.K. kerk van De Koog een Duitstalige mis opgedragen. Donderdag 3 augustus In een echte circustent op De Krim wordt een circus voort kinderen gehouden naar aan leiding van de workshop, aan vang 11.00 uur. Om 14.00 uur gaat bij de Ge orgische begraafplaats een Hogeberg-excursie van start. In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.30 „Casper" en om 21.30 uur „Flodder III" Bij De Schuilhut in De Koog begint om 14.00 uur een ker- kentocht voor automobilisten en meeliftende anderen. In De Cocksdorp wordt een ringsteekwedstrijd gehouden in het kader van de Texel- competitie; 19.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-serie over Texel vertoond met Duitstalige toelichting door mevrouw A. Zegers-Goldnick. Vrijdag 4 augustus In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.30 uur „Casper" en om 21.30 uur .Flodder III". Wielervereniging Texel houdt een ploegentijdrit over 32 ki lometer. Start bij de voormali ge PEN-centrale om 18.15 uur (jeugdl en 19.00 uur (senio ren). In de R.K. kerk van De P, wordt om 19.30 uur d Duitstalige mis opgedra^' ATTENTIE: de overige everi menten zijn vermeld in dgy kantiekrant die gelijk mei Texelse Courant is verspij Hoogwater te Oudeschl Di. 1 12.15 en 23.50, Wo. 2 12.34 en - Do. 3 0.20 en 13.15, Vr. 4 0.54 en 13.44, Za. 5 1.08 en 14.40, Zo. 6 2.26 en 15.58 Ma. 7 4.30 en 17.35, Di. 8 6.20 en 19.oo, Aan het strand is het ongeveer uur eerder hoog water. De zon keu 6 augustus op om 6.06 en gaat ca der om 21.22 u. 4 augustus laatss kwartier, 5 augustus doodtij. YyvcX f*- sW O-VW YjsVCtst' I AJcootckc'siAyX J U. O'vvitt 1>C4< Dinsdag 1 augustus In Cinema Texel draait om 16.00 en 19.30 uur „Casper" en om 21.30 uur „Die Hard with a Vengeance". De Wielervereniging Texel heeft een criterium op de baan bij Den Burg. Start jeugd om 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In de Hervormde kerk van Den Burg wordt een concert gege ven door Gerard Leegwater (orgel), Erna Sonnen (viool), Margo Endel (sopraan) en Jan Brink (counter-tenor). Aan vang 20.15 uur. den. Er staan van haar in Hetl huys ook „fel realistis olifantjes, leeuwtjes en s dieren, die je voor een pan zend gulden mag meenemen Zoals gebruikelijk in Het Post werd de nieuwe expositie tg op stijlvolle wijze geopend. D nodigden werden vergast o; hapje en een drankje en opm van violist Gerhard Smeenki anist Johan Ran. Het oper woord werd gesproken dn heer J. Hof, die zichzelf cul barbaar noemde, maar tod bewonderaar is van Maya vuur. Hij gaf de genodigde advies zich vooral niets ar trekken van wat „zogenaa kunstkenners over kunst s ven. „Kunst is dat wat je vindt, ook al is het door te afgekraakt". In het programma van de cm serie „Texelse Vleugels" e kleine verandering opgetreda zaterdag 12 augustus bled gelijk met een piano-recitii Ned. Herv. kerk van Den Bk Hollands Festival op de G plaats gehouden. Vader Ah op een podium op amper 10 ter afstand van de speciaal porteerde Bösendorfer m organisatie wat te gortig.k leg is daarom besloten het? den van Tiny Wrtz te verph naar zondag 13 augustus,; aanvangstijd. Gisterochtend om 6.15 kwer automatisch brandalarm ra Texeler-dekbeddenfabriek deschild in werking. De brani ging er met vrij veel matera af, maar er was niets in del Het is al vaker gebeurd da! alarm ten onrechte in kwam. De oorzaak is ook n raadsel. Zwembad Molenkoog is do dag 10 augustus het middel van een bruisend feest. Er 6 karaokewedstrijd en een grote becue. Het karaokefestijnisj voor het eten wordt een tientje vraagd. Het evenement gaat 14.00 van start. Liefhebbers; ten zich vóór 9 augustus opc bij Ben en Liz in de kioskeis xv-:v.c„<. (ADVERTENTIE) onder de naam Undercover de ul tieme sound proberen te evena ren. Trouwe gasten van de Hoornder Donderdagen kennen in middels de stijl van de heren die wekelijks de markt opluisteren. Voor de minder trouwe bezoeker: het repertoire omvat covers van Eric Clapton, Elvis, Jimmy Hen- drix, Neil Daimond, etc. De band krijgt donderdag versterking van zangeres Moniek Bruin. Dure spiegel. Van een in De Koog geparkeerd staande auto werd zondag in alle vroegte een electrisch-bedienbare buitenspie gel vernield. De eigenaar uit Gou da had daarmee een schadepost van ƒ400,-. Een der bronzen paarden van Cocky Duijvestijn. iFoto Harry de Graai) Werk van vijf kunstenaars is sinds zondag te zien in art gallery Het Posthuys aan de Brink in De Koog. Het is de moeite waard om te gaan kijken want de totale col lectie blinkt uit door variatie en kwaliteit en is daarbij zó toegan kelijk, dat ook een volslagen leek zich aangesproken moet voelen. De expositie wordt beheerst door werk van de inmiddels aardig be roemde Maya Wildevuur die in kleine en (zeer) grote schilderijen - acryl op doek - een demonstratie geeft van haar vakmanschap, on bevangenheid en spontaniteit. De bloemstillevens, wadlandschap pen en bloeiende bloemen zij zomers-uitbundig en maken duide lijk dat de schilderes zowel letter lijk als figuurlijk met beide benen in de vrije natuur staat. Wildevuur is stellig een natuurtalent, die schijnbaar moeiteloos ook weg weet met heel andere technieken en onderwerpen. Illustratief wat dat laatste betreft zijn de „Haant jes" die met Japanse inkt op rijst papier zijn gezet: een paar rake vegen met briljant resultaat. Kwa liteit heeft zijn prijs. Een schilderij van Wldevuur kost al gauw f3000,-. Heel anders zijn de aquarellen van Marja Ros-Michels, lerares teke nen op een middelbare school in Den Helder. Haar werken doen vooral aan collages denken. Het zijn composities van realistische, veealal grafische elementen (stuk ken tekst, opschriften) maar ook verpakkingsmaterialen en stoffen die knap worden weergegeven. „Gewone onderwerpen worden door stijl en techniek tot een ei gentijdse beeldtaal gevormd. Hier in voeren typografische elementen de boventoon", aldus vermeldt de documentatie aan die de bezoe kers van de expositie wordt ver strekt. Verder is in Het Ftosthuys werk te zien van twee Franse kunstenaars. Agnes Coupey uit Lyon toont por seleinen voorwerpen die volgens de raku techniek zijn gemaakt. Mooie, decoratieve dingen die ook nog een beetje gebruiksvoorwerp zijn en die je graag in je handen neemt. Haar echtgenoot Dominique Ba- jard toont fraaie plastieken in brons en keramiek. Het zijn veelal realistisch weergegeven mansfi guren die in compositie zijn ge bracht met een „portique" of andere entourage. We iets kopen wil moet f2400,- tot f8000,-"neer tellen. Cocky Duijvesteijn tenslotte is blijkbaar verzot op paarden want het zijn vooral deze dieren die zij treffend in brons weet uit te beel- Scouts Gerie Vies. Jurrina Sietsma. Linda Smit en Annemarie Wine bepakt en bezakt voor de World Jamboree 1995. dvte Orrart r Radiopiraat Favoriet 99,2 mc) is bezig het Texels record marathonzenden te breken. De vorige zomer was het sta tion 600 uur onafgebroken in de lucht. Nu moet het duizend uur worden. Om dat mogelijk te maken zijn de vooral uit de bouwvak en horeca afkomsti ge jongelui al op 16 juli met hun marathonuitzending be gonnen. Als er niets tussen komt, wordt het record op 27 augustus gebroken. Dan WOrdt op het terrein rond de mobiele studio aan de Nieuw- Iander weg een feestje ge vierd, waarvoor reeds De Klapband is gecontracteerd. Om het huzarenstuk te kun nen volbrengen is de harde kern van het station met hulp krachten versterkt. De dis- cjockey's zijn steeds minstens twee uur bezig alvorens te worden afgelost. De plaatjes en praatjes worden regelma tig onderbroken door het nieuws, dat van Radio 3 wordt gepikt. Via telefoon 22009 kunnen verzoekjes worden gedaan. Veel Texe laars maar ongeveer evenveel toeristen, maken van die mo gelijkheid gebruik. Vooral 's avonds rinkelt de telefoon bij na voortdurend. Voor zover er kosten zijn, worden die door de groep zelf gedragen. In te genstelling tot de vorige keer zijn geen sponsors geworven, wat inhoudt dat ook geen re clame wordt gemaakt. Dat laatste maakt de kans dat de recordpoging door de officiële instanties zal worden ge doogd, aanmerkelijk groter. Het kan blijkbaar wat lijden bij radio Favoriet. De inbraak van december vorig jaar toen voor f15000,- aan technische ap paratuur, platen e. d. werd weggehaald, is men te boven. Alle noodzakelijke spullen zijn er weer. De enige pech was dat vlak voor de recordpoging een „lineair" (zenderverster ker) de geest gaf, zodat de zender nu „slechts" op heel Texel goed is te ontvangen en niet ook nog in een groot stuk van Noordholland. De foto werd woensdagmiddag ge maakt in de bloedhete studio- caravan in Burger Nieuwland. (Foto Horry de Graal). Popmuzikanten zetten donderdag de toon in Den Hoorn. Het pleintje bij Goënga is dan het middelpunt van een gevarieerd muziekfesti val, onderdeel van de Hoomder Donderdag. Verschillende Texelse popformaties zetten hun beste beentje voor. De organisatie is in handen van Stipt. Texel kent inmiddels een rijke pop traditie en dat zal in Den Hoorn donderdag zijn te merken. Routine wordt afgewisseld met beginners- werk. In welke volgorde dat ge beurt was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Zeker is de deelname van meiden trio Just Marry. De dames spelen easy listening met een vleugje swing. Hun vertolking van ever greens bezorgden Belinda van Die- sen (zang), Marije Schoo (zang en gitaar) en Pieternel Geurtz (bas) op het eiland een grenzeloze popu lariteit en een stipnotering in de schnabbelparade Om bij te komen en wegens drukke werkzaamhe den namen ze deze zomer even gas terug, maar in Den Hoorn wil len ze niet ontbreken. De naam Make Ends Meet (de eindjes aan elkaar knopen) die Tom Wtte (drums), Dolga During (gitaar en zang) en Matthijs Albers (bas) kozen voor hun band ver wijst naar de manier waarop ze het geld voor de installatie bijeen hebben geschraapt. De debutan ten in Den Hoorn zijn allen 17 jaar en sinds drie maanden bijeen. Be zoekers van het feest op „Aurora" hebben al even kunnen luisteren naar de covers van melodieuze rock die hun repertoire domineren. Beter bekend is Jug Bros, waarin drummer Hans Vlaming, bassist Rikus Kloosterhuis en zanger/gita rist Ewout Adriaans hun nieuwe uitdaging hebben gevonden. De routiniers verwijzen naar hun blu esverleden, maar hebben het re pertoire aangevuld met ballads, rock'n'roll en country western. Behalve covers van klassiekers speelt het trio eigen composities waarmee ze de straat opdurven. Praktijkervaring doen ze wekelijks op in theater/restaurant Klif 12, dat elke donderdagavond openba re bluessessies houdt. Last but not least het akoestische trio van Rob Kooiman (gi- taat/zang), Jeroen Drabbe (gitaar) en Gerard Timmerman (gitaar), die Vanaf 21.00 uur wordt in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn opgetreden door het Duet Siglette met „In Ma neschijn". Entree f19,50 (vriendenprijs f17,-). Het niveau van de Texelse aerobic-dames mag er zijn. Dat vindt Natasja van Hoven, Neder lands kampioene step-aerobics. die haar vakantie op Texel onder brak voor een lesje aan de step- groep van Sportschool Texel. De kampioene verkeerde in opmerke lijk gezelschap. Levensgezel Rob Geurts is stuurman van de Neder landse Olympische tweemans bobslee. Step-aerobics is een ritmische vorm van bewegingsgymnastiek waarbij de beoefenaars van een plateau op de vloer gebruik ma ken. Er mag waarde worden ge hecht aan Van Hovens oordeel over de Texelse kwaliteit. Behalve Nederlands kampioene step en ge woon aerobics is ze jurylid bij de ASH, de grootste Nederlandse ae- robicbond. Verder is ze docente bij Nike, waar ze andere instructrices opleidt. Tussendoor studeert ze voor fysiotherapeute! Hoewel haar vakantie was be doeld om even lekker uit te blazen, liet ze zich overhalen om de step- groep van Sporschool Texel een uurtje stevig te laten zweten. Het was voor haar een aparte ervaring om in de betrekkelijk kleine aero biczaal in Oudeschild les te geven. De sportschool van Geurts is on geveer vijftien maal zo groot. De bobsleeër eindigde in '94 tijdens de Olympisch Winterspelen in Lil- lehammer in de middenmoot. In '98 zal Nederland opnieuw verte genwoordigen. De Texelse aerobic-groep. Liggend op de voorgrond Natasja van Hoven. (Foto Rob van Beurden)

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2