HALVE PRIJS Grote belangstelling oor Greenpeace-schip OBOVAG F amilieberichten UITEENLOPENDE SERIE's BH's - Slips - Body's van Triumph - Ten Cate en Pastunette Met 50% korting. TEXELSE COURANT GIRO 999 lexelaartjes Stichting Bejaardenzorg Texel eo erkend keurings- bedrijf DINSDAG 1 AUGUSTUS 1995 zit niet alleen in schoon- jmiddelen, maar ook in o.a. m, schrijfgerei, speelgoed, «papier, douchegordijnen en jjjeil. Voor elk produkt iSt een alternatief, zodat de olijke aanwezigheid van n het milieu kan worden „idrongen Deze bood- bracht het actieschip „Siri- 0, milieuorganisatie Green dat in de haven van Oude- j vele honderden belangstel- trok. thema „chloor is gif" werd de jkers niet opgedrongen, maar jvarieerde wijze onder aan gebracht. Trekpleister was 40 minuten durend thea- ik op de kade voor het schip, neelse en luchtige wijze werd het onderwerp aan de kaak j. Het speelt zich af in de ruimte van een congresge- waar een milieuconferentie gehouden. Twee politici en hun toespraken, waarin jeds om de waarheid heen- en. De sympathieke straat- mt is uiteindelijk het toffer; bedwelmd door ducht stijgt hij ten hemel, tot et van de toiletjuffrouw, die pmische hoofdrol vertolkt. Beeldend troepsacteurs wisten met het al voor deze „zomertour" iteenpeace geschreven stuk enoud te boeien. De sponta- scties van de kinderen in het k waren veelzeggend. Ook Duitsers tussen de toe siers bleven geïnteresseerd ten. „We hebben bewust ge- voor een beeldend verhaal, het voor iedereen makkelijk te begrijpen valt", vertelt Brigitte Defaix, die de rol van de toiletjuf frouw speelt. Toch is het verhaal ook doorspekt met waarschuwende kreten, zoals „als de helft van alle chloorpro- dukten wordt vervangen door al ternatieven, neemt de werkgelegenheid met 4% toe" en „vrouwen die in stomerijen wer ken, hebben een verhoogde kans op een miskraam". Die bood schappen zijn zorgvuldig in het to taal verwerkt, waardoor ze geen belerende boventoon voeren. Het concept is bedacht door Vin cent de Rooy, die zelf meespeelt, en is vervolgens door de hele - naamloze- groep uitgewerkt. Sa men met Greenpeace is het gezel schap deze zomer twee maanden op toernee langs de Nederlandse kust. Tot nog toe oogsten ze over al succes. „Het publiek hier op Texel is in vergelijking met andere kleine plaatsen erg ontvankelijk. Er wordt gauw geklapt en gelachen, erg leuk." Lange rij Ook Melania Korver, die de zomer tour namens Greenpeace coördi neert, toont zich verheugd over de positieve respons in Oudeschild. „Al toen we maandagavond aan kwamen, wilden veel mensen me teen aan boord. Vanaf de opening dinsdagochtend loopt het storm." Op de kade blijkt haar gelijk, want daar staat een lange rij wachten den voor de loopplank van de „Sirius". Natuurlijk is de stuurhut in trek, maar ook de diverse informatie punten trekken veel bekijks. Een video laat zien op welke manieren chloor in het milieu terecht kan ko men en een wandbord met huis houdelijke artikelen toont wat chloorvrij is en wat niet. „De pro blemen met chloor zijn moeilijk duidelijk te maken. Maar aan de hand van zulke concrete voorbeel den hopen we dat de bezoekers er zich méér bewust van worden." De schoonmaakster en de muzikant spelen een prominente rol in het theaterstuk, dat tijdens de zomertour van en oud weet te boeien. Greenpeace jong (Foto Frans Hopman) ioefd geven wij kennis dat, na een leven man hij intens heeft genoten, van ons is ngegaan mijn lieve man, onze zorgzame onvergetelijke vader en opa Comelis Leendert van Santen Khtgenoot van Guurtje van der Werf 27-1-1914 t 30-7-1995 G. van Santen-van der Werf Trinet Hin-van Santen Kees Hin Petra Miranda Cor Johnny ll 30 juli 1995 Mg 4, S JP De Cocksdorp. ogenheid tot condoleren vrijdag 4 augus- wn 19.30 - 20.30 uur en na de plenis in uitvaartcentrum „Texel", 'ihardlaan 147 te Den Burg. korte overdenking zal worden gehouden aterdag 5 augustus om 14.00 uur in het aartcentrum, waarna de begrafenis op de imene begraafplaats te Den Burg zal Isvinden. ditu onverhoopt geen kaart hebben ont- !{n, gelieve deze advertentie als zodanig «schouwen. ons verdriet is overleden onze buurman Nico «ensen Marijke, Neeltje en Hendrik Jan I sterkte toe. De families: Bakker De Ridder Steegstra Kamphuis Vinke Lobato Veldhuis Witte Nico Bakker Martin Jeremy Sjors Marieke Jetse Marleen Douwe Jessica Monique Jolanda Jannika Joël Stefan Gery Sjoerd Sergé Het personeel w«nsen Marijke en de kinderen veel tkte toe. 'droefheid hebben wij kennisgenomen "iet overlijden van onze collega en ituurslid Nico Bakker wensen Marijke, Neeltje en Hendrik Jan toe toe. KAVB afdeling Texel Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat hem een verder lijden bespaard is geble ven, geven wij u kennis dat na een kortston dige ziekte is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Berend Nieboer echtgenoot van A.P. v.d. Slikke in de leeftijd van 82 jaar. A.P. Nieboer-v.d. Slikke Ben en Lia Ester en Stefan John en Sigrid Hans AnitaArjan, Diny Texel, 1 augustus 1995 Boogerd 2, 1791 GX Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag 3 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in uit vaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg, en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehou den op vrijdag 4 augustus om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizer- weg 3. Rust zacht lieve opa Ester en Stefan John en Sigrid Anita, Arjan en Diny Den Burg, 1 augustus 1995 IN PLAATS VAN KAARTEN Voor uw medeleven, betoond na het overlijden van mijn vrouw en mijn moeder HETTY SPANJER-WILLEMS zeggen wij u hartelijk dank. Tijdens de periode hebben de mensen van de ambulance en het kruiswerk veel voor ons gedaan. Ook dokter Van der Bent en dokter Hoekstra zijn een grote steun voor ons geweest. Jan Spanjer Brenda Spanjer Texel, augustus 1995 Onze blauwhelmen laten de vluchtelingen niet in de steek U toch ook niet? Stichting Vluchteling Den Haag Dolblij geven wij kennis vcm de gebooffe van OI12Ê docL+cif' .Af-mabel MaHjn 29 juli 1995 «Alice "Reindefs Kees D»*os l_oggef 165 1186 RR Amstelveen Voor al uw lieve kaar ten, brieven en wen sen, bloemen en fruit tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, wil ik graag iedereen heel hartelijk bedanken. Het was hart verwarmend. Ingrid Daalder Warm he. Zoek verkoeling achter de zonwering van Meyert Laan, tel. 18664. Vraag vrijblijvend prijs opgave. Limonadeglazen, borrel glaasjes, wijnglazen en bowlglazen. Sommige an tiek, andere oud. Leuk als kado en niet duur. Te kust en te keur bij Kunsthandel Hans van der Klift. Voor kunstbeplanting van uw bedrijf, gaat u naar Floratex, Kroonpassage 12, tel. 02230 - 23863. Voor informatie of fax: 21454. Te koop van 1e eigenaar Opel Ascona 16S 1985. 5-drs., brons metalic, APK tot febr. 1996. Tel. 13991. Echte kenners proberen het en snappen niet dat het kan. IJs zonder melk en suiker, waarbij je je vin gers opeet. Waddenso- jaijs, natuurlijk van Sint Donatus. Gevr. per direkt voor alge mene dienst: meisje of jonge vrouw voor 20 of 38 uur p.wk., voor 4 8 wk. Hotel Tatenhove, tel. 17274. Wie is tegen beloning be reid gaas of evt. een hek- maken? 100m). Ger- ritslanderdijkje. Last v. ko nijnen. Bellen 12939, tussen 19.00 en 20.00 uur. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,50 (incl. btw) Chocolade, vanille, aard beien en sojaijs zijn de smaken van het Wadden ijs van Sint Donatus. Op div. punten in de verkoop. Feestelijke ballonwed strijd met leuke prijzen op donderdag 3 aug. om 13.30 uur bij kinderspeel- boerderij De Mient, Rom melpot 11, Den Hoorn, tel. 19296. Feestelijke ballonwed strijd met leuke prijzen op donderdag 3 aug. om 13.30 uur bij kinderspeel- boerderij De Mient, Rom melpot 11, Den Hoorn, tel. 19296. Ga mee! Op 7 augustus met Texeltours naar de Ef- teling. Prijs ƒ69,- p.p. Tel. 15555. Ga mee! Op 7 augustus met Texeltours naar de Ef- teling. Prijs ƒ69,- p.p. Tel. 15555. Wat een luxe deze zomer in Nederland, buiten lek ker warm binnen heerlijk koel dankzij zonwering van Meyert Laan, tel. 18664. Op Texel wordt op de boerderij Sint Donatus uit de beste ingrediënten het lekkerste Waddenijs ge maakt. Verkoop bij Top Tien, De Banaan, De Vlier, Albert Heijn, Koot, Goën- ga. Trap, Loodsmansduin en aan de boerderij. Zeker het proberen waard. Restaurant Bos en Duin viert feest. I.v.m. een brui loft is ons restaurant vrij dag 4/8 gesloten. Zater dag zien we u graag weer als gast. Nieuwe aardappels van het land naar de klant: Sieme Wuis brengt ze bij u thuis. Ook onbespoten. Bel 18885. Feestelijke ballonwed strijd met leuke prijzen op donderdag 3 aug. om 13.30 uur bij kinderspeel- boerderij De Mient, Rom melpot 11, Den Hoorn, tel. 19296. Goed voor elk haarlll Qnipp Kapsalon Liefst op afspraak, tel. 12227. Ga mee! Op 7 augustus met Texeltours naar de Ef- teling. Prijs ƒ69,- p.p. Tel. 15555. Augustus-aanbieding: Buitenlantaarn, muur be vestiging van ƒ75,- nu ƒ49,-. Rentenaar 18227. Verhuist per 26 augustus 1995 naar Schoudieck 10, 1791 WG Den Burg. Mar- jolijn Reeder en Marco Tuntelder. Ga mee! Op 7 augustus met Texeltours naar de Ef- teling. Prijs ƒ69,- p.p. Tel. 15555. Ook nieuw bij Hans van der Klift: aardewerk poe zen van Irene Maas. Volop verse gladiolen; ƒ2,50 per bos. Kwekerij Halsema, Gerritslander- dijkje 5, Den Burg. Boerderij/proeverij, war me en koude produkten. Dinsdag t/m zaterdag ge opend. Een bezoek zeker waard. Sint Donatus. na bij Den Hoorn. Gevr.: huish.hulp voor de ma. en vr. ochtend. Tel. 14712. De Toernooicommissie van de Tennisvereniging „Deuce" dankt haar sponsors voor hun bijdra gen aan het Tesseltoer- nooi 1995, mede waardoor het Tennistoer nooi een groot succes is geworden. Te koop: 4 stoelen met een ronde tafel uit oma's tijd. Tel. 14277. Ga mee! Op 7 augustus met Texeltours naar de Ef- teling. Prijs ƒ69,- p.p. Tel. 15555. Bessenplukkers/sters ge vraagd L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen, tel. 12203. Een nieuwe dimensie in het geven van kadootjes. Oud of antiek aardewerk en glas van Kunsthandel Hans van der Klift. Te koop: Opel Kadett die sel. bj. 1984. Tegen elk aannemelijk bod. Tel. 12111. Ook voor deskundige re paratie aan uw zonwering Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 18664. De meeste onderdelen voor radig. Restaurant Bos en Duin viert feest. I.v.m. een brui loft is ons restaurant vrij dag 4/8 gesloten. Zater dag zien we u graag weer als gast. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken nu alle soorten textiel. Bijv. T-shirts, jeans, swea ters, slabbetjes, en schor ten, Zowel op witte als gekleurde textiel. Zelf meebrengen van textiel is mogelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een fo to maken. Snel naar Nau- ta Foto of Pen en Present Langeveld en De Rooy. Uit eten? Dan naar bistro, restaurant 't Pruttelhuus. Iedere dag geopend. Naast onze uitgebreide la carte gerechten ook di verse specialiteiten: steengrill, fondue Aparte ruimte voor groepen. Tel. reserveren: 17586. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Tegelzetbedrijf Piet Koo- ger voor al uw tegelwerk. Tel. 18463. Mats werkschoenen. Oersterk en lopen als Ec- co's. Mantje Schoenen. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Kinderfuif! Een echt doe- feest: 1 uur bowlen met lichte ballen en bumper in de goot! Een glas fris, pa tat, kroket, appelmoes en ijs toe, ƒ9,75 p.pi Inf: tel. 17672. Bowling party centrum De Koogel. Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend. Ja leuk! Een uurtje bow len met computerscore. Bowling partycentrum De Koogel. Tel. 17672. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224 Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Mar ket, Postweg, voor min. 10 tankbeurten van 25 I. Voor een feestje groot of klein moet u in Bowling partycentrum De Koogel zijn! Eventueel met koud buffet, tel. 17672. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (02220) 17333. Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooste rend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Eerst lekker eten, dan ge zellig bowlen. Restaurant 't Pruttelhuus en Bowling partycentrum De Koogel. Texelse Boerenkaas. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboek handel Langeveld en de Rooy terecht. Gas bestellen, Hielke bel len, tel. 27027. Simon Smit-Fotografie, 14499. Kies voor zeker heid en originaliteit. Bowlen is leuk! Steengril len is lekker! Dat gaat pri ma samen. Bowling De Koogel en restaurant 't Pruttelhuus maken een feest op maat. Info tel. 17672, bg.g. 17586 T.k.: rode bessen en prima aardappelen: Doré, Gloria. L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 12203. Demeter- Ekoproduk- ten. De Vlier Natuurvoe- ding, Hogerstraat, Den Burg. Steengrill! Zelf vlees en garni bakken op de steen. 6 soorten vlees, champig nons, paprika, ui, banaan, tropisch fruit, frites, geb. aardappelen, salade, verse groenten, stokbrood, krui denboter en diverse sau sen. Restaurant 't Pruttelhuus. Tel. 17586. b.g.g. 17672. De meeste uren zon van Nederland. Alle soorten binnen- en buitenzonwe ring, rolluiken, markiezen en lamellen. Interieurwin kel Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp, tel. 16243. Vast en zeker. Koffer riemen. Hoogerheide schoenmode. Nieuw in Den Helder. Me- gategel groot in tegels en sanitair, 02230-37262. Rugzakken voor groot en klein. Hoogerheide Schoenmode. Wij hebben vakantie t/m 12 aug. '95 Tegelzetbedrijf Toine. Zoekt u een last-minute- aanbieding naar de zon? Wij hebben regelmatig aanbiedingen naar Grie kenland, de Canarische Ei landen, Portugal enz. Informatie en boeking: bij Rabobank Reizen, tel 14341. Te koop: nieuwe aardap pelen. P. Prins, tel. 11651. Bora Bora is geopend op woensdag-, donderdag- en vrijdagavond tot 21.00 uur. Sapketels. Ze zijn er weer Rentenaar, Oosterend, tel. 18227. Aardappelen te koop. Doré. J. Oosterhof, tel. 18637. Woensdag bezorg- Op zoek naar een bunga lowvakantie voor de herfstvakantie? Informeer en boek eens bij Rabo bank Reizen! Wij verko pen o.a. Vrij Uit, Centerparcs, Gran Dorado enz. Tel. 14341. Wat e^n ijs, Waddenijs. Nu ook in de supermarkt te koop. U hoeft nu niet meer de lange barre tocht naar Donatus te maken. heeft per 15 augustus 1995. voor verhuur beschikbaar: De bovenwoning STARKENBURGH 34 te Den Burg voor de categorie: 65 jaar en ouder. (Personen onder de 65 kunnen ook reageren). Kenmerken: aantal kamers woonkamer, 1 slaapkamer huur kaal ƒ581,65-totaal ƒ639,65 voorzieningen alarmering aanwezig; het complex zal worden voorzien van een lift. Basiscriteria: 1. economische/maatschappelijke binding 2. belastbaar inkomen 1994: maximaal alleenstaanden /29.000,- meerpersoonshuishoudens /39.000,- S.v.p. bewijsstukken van het laatst bekende jaarinkomen meesturen (1994). Inschrijvingen die niet aan de basiscriteria voldoen, worden niet in behandeling geno men en terzijde gelegd. Specifieke criteria: 1. urgentie 2. a. leeftijd b. te duur of te goedkoop wonen t.o.v. het inkomen Inschrijvingen dienen uiterlijk 8 augustus 1995 op het kantoor van de Stichting Bejaar denzorg Texel, Postbus 73, Abbewaal 1, 1790 AB Den Burg te zijn ontvangen. Te laat ontvangen èn niet volledig ingevulde in schrijfformulieren worden niet in de toewij zing meegenomen. Woningzoekenden dienen te voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. Melkallergie, en uw kind toch een lekker ijsje laten eten? Het bijzondere, na tuurlijke soja-ijs van St. Donatus. Heeft u alleen een Ticket of campingvlucht nodig? Rabobank Reizen heeft het in huis! Tel. 14341. Wegens verhuizing: gara ge-verkoop. Zaterdag 5 aug. van 11.00-16.00 u. Post weg 54 De Cocksdorp. Het beste natuurlijke ijs, gezoet zonder suiker, ver krijgbaar op diverse loka- ties op Texel. Vanille, aardbeien, chocolade en soja. Waddenijs van St. Donatus. Opa zei 't al: „Zit je huis goed in de verf, dan komt de voorspoed op je erf". De oplossing is een abon nement op de schilder. Jaarlijkse automatische controle op het onder houd van je huis. Uitein delijk de goedkoopste oplossing. Schildersbe drijf Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp, tel 16243. H auto servicecentrum Reparatie en onderhoud alle merken voor een betaalbare prijs Alfa Audi Austin BMW Chrysler Citroën Daihatsu Fiat Ford Honda Lada Lancia Mazda Mercedes Mitsubishi Nissan Opel Peugeot Renault Rover Saab Seat Skoda Subaru Suzuki Toyota Volkswagen Volvo AUTO SERVICE CENTRUM Maricoweg 3 Den Burg Tel. 15588 Wij kunnen ook voor uw nieuwe auto zorgen APK AUTO BINNENBURG 1 - 12258

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3