TEXELAARTJE 5^ Een saaie, hete zomer? fa1 GIRO 999 eV>5 TEXELSE COURANT ilenkoog ontvangt 1000e bezoeker Aanrijdinkje Kiek deer nou toch es Veel libellen door oostenwind pamilieberichten Texelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS 7,50 10,00 12,50 15,00 17,50 20,00 22,50 25,00 VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1995 taar In Molen koog: topglibberen npirk Molenkoog heeft deze niet te klagen over de be uling. Gemiddeld weten nensen per dag, onder wie Benemend aantal toeristen, eg naar het gemeentelijk tcbtbad te vinden. Adam uit Den Burg was zondag de Ve bezoeker sinds de hero- ilit seizoen. Keizer kwam ril vrouw Annie langs om de pe baantjes te trekken. Zij lanrijding met niet al te grote jen ontstond toen een rje vrouw uit Deventer haar rinauto achteruit de Drij- eat uitreed, de Burdetstraat rei naderde op dat moment 32-jarige automobilist uit Tijdens de erop volgende (mg, werd alleen de auto van licht beschadigd. (Foto Frans HopmanI maken deel uit van een grote groep puderen", die elke dag tus sen de middag van het bad ge bruik maakt. Zij zijn niet de enige trouwe bezoe kers. Veel kinderen zijn niet uit het zwembad weg te slaan en verma ken zich met diverse speelattribu- ten en natuurlijk de hoge glijbaan. Ook is er een groep volwassenen die tot de vaste klanten van het terras mogen worden gerekend. Zelfs organiseren ze zelf leuke ac tiviteiten. Woensdagmiddag kon het zwembad-personeel op vele helpende handen rekenen met het pannekoeken bakken. Een simpel extraatje dat enorm aansloeg bij de bezoekers. Verder poseerden vele kinderen gretig voor „topfoto- graaf" Michel Gomez. De badmeester was even later de gangmaker bij de populaire „topgli bber"-wedstrijd. De deelnemende kinderen probeerden zo snel mo gelijk de glijbaan af te roetsjen, waarbij de jongetjes niet schroom den met de billen bloot naar bene den te gaan om snelheid te winnen. Hoogzomer. Volop zonneschijn, Texel vol met toeristen. Het lijkt niet zo'n goede tijd om de natuur in te trekken. Het strand lokt meer. Toch is dit voor de liefheb ber een prachtige tijd! Niet alleen voor vogelaars, maar ook voor de plantenliefhebbers en de meer al gemeen geïnteresseerden. De gebieden van Staatsbosbeheer zijn het hele jaar door bijzonder de moeite waard. Ik noem de uitkijk post bij De Geul. Dat is waar schijnlijk de mooiste en beste plaats in Nederland om lepelaars te zien. In het vroege voorjaar za gen we de dieren broeden op hun lage nesten in het riet. Later zagen we hun jongen vliegen. Nu zitten er vaak diverse families op het plankier: oudere dieren en jongen door elkaar. De jongen zijn te her kennen aan hun iets wittere veren kleed en de korte, nog vleeskleurige snavel. Oude vogels hebben een zwarte snavel (met gele vlek). Als de jongen vliegen of hun vleugels uitslaan, zien we kleine zwarte vleugelpunten. Bij de volwassen dieren zijn die hele maal wit. Natuurbehoud en ha- tuurrecreatie in optimaforma: een afgeschermd, rustig en veilig broedgebied en toch volop kansen voor ons om alles te zien en te beleven! Witter dan wit Als er dan plotseling één van zeld zaamste zilverreigertjes op het plankier landt zien we dat er witter dan wit bestaat. De lepelaars lij ken ineens meer geel. Boven het riet schommelt af en toe een brui ne of blauwe kiekendief. Op de plas drijven wat ganzen en een den. Deze laatste zijn in de rui en daardoor overwegend bruin ge kleurd, vaak moeilijk herkenbaar dus. In het riet horen we een nog laat zingende kleine karekiet, soms een rietgors en heel mis schien een groepje opgewonden baardmannetjes: ping-ping-pong of tsjing-tsjing-tsjing. Zwevende meeuwen en aktief jagende gier zwaluwen hoog tegen de blauwe lucht en een paars-rode waas van duizenden bloeiende wilgeroosjes maken het natuurbeeld compleet. Een andere tip: een wandeling door de Slufter Idoor het vrije deel bedoel ik natuurlijk). Ga vroeg, het is er dan nog niet druk en het licht is mooi. De lamsoor staat in volle bloei en de kleuren worden nog in tenser door de combinatie met de grijze zee-alsem Iflooiekruud) en zoutmelde. Let ook op het zeekraal op de meer slikkige delen. Straks begint het prachtige herfstkleuren te krijgen: alle kleuren geel, rood en bruin. Vogels zijn in deze tijd in de Slufter dikwijls wat minder op vallend. Maar bij hoogwater en springtij is een bezoekje aan de uitkijkpost bij de noordelijke in gang alleszins de moeite waard. Er kunnen dan enige duizenden wad vogels rusten: van krombek- en kleine strandlopers via zilverple vieren en rosse grutto's tot groenpoot- en zwarte ruiters. Want de trek van de noordelijke broedvogels kwam in de loop van juli al flink op gang en is in au gustus al heel sterk. Natuurlijk zijn er nog veel meer leuke tochtjes te maken. Bijvoor beeld naar de bloeiende heide in gebieden zoals de Bollekamer en de Nederlanden: naar Westerdui nen, Bleekersvallei of de Muy, waar de kamperfoelie tijdens een avondwandeling ons bijna be dwelmd, naar de oostkust voor de steltlopers, 's morgens vroeg naar het strand voor de trek van sterns langs de kust Imisschien al achter volgd door een kleine jager), naar het koele bos waar 's morgens de spinnewebben al weer in je ge zicht waaien en de mezen en vin ken al weer in groepjes rondzwerven of met hoogwater naar de Waddenzee tussen de IJ zeren Kaap en de Bol waar tiental len geoorde futen voedsel zoeken. Soms kunnen we daar zelfs een roodhalsfuut of kuifduiker tussen ontdekken! Adriaan Dijksen lEcoMare/Staatsbosbeheer) I De kleine glazenmaker Aeshna(Foto Sietske Dijksen) Tekening van Sytske Dijksen. Links slapende lepelaar, rechts poseert een kleine zilver reiger. Met de straffe oostenwind zijn de ze week vele libellen naar het eiland meegevoerd. In De Dennen, in de duinen en zelfs op het strand Eigenaarsgroepen fokveedag. Aan de uitslagen van de fokvee dag voor melkvee in Den Hoorn ontbraken die van de eigenaars groepen. Drietallen: 1. Fa. H. en K Tjepkema, 2. Fa. Herwijer, 3. G. Witte, 4. J. Hin (Hoornder- weg). Viertallen: 1. Fa. Rutten, 2. P.C. Hin (Spang), 3. S. Plaatsman, 4. Ewald Witte. Viertallen: 1. Fa. C.J Witte (Nes), 2. Gebr v/d Star, 3. Fa. J.G Hin (Oosterend) vlogen ze bij honderden tegelijk. De kleine glazenmaker (Aeshna mixta) was het meest talrijk, maar ook soorten als de bloedrode hei- delibel (Sympetrum sanguineum) zijn gesignaleerd. Libellen brengen hun jeugd door in zoet water. De volwassen dieren zijn kundige vlie gers en jagen op andere insecten. Ze steken niet en zijn absoluut on gevaarlijk voor mensen. In de na zomer zwermen ze soms in groepen uit. Boomvalken jagen er wel eens op. ip! te blauwhelmen laten de vluchtelingen niet in de steek U toch ook niet? Stichting Vluchteling Den Haag 'droefheid geven wij kennis van het over- van onze lieve broer en zwager Berend Nieboer A. Brinks-Nieboer J. Nieboer C. Nieboer-Slot M. de Jong-Nieboer A. Breeuwer-Nieboer B. Nieboer A. Nieboer-Woerdeman A. Nieboer R. Nieboer-Enkt 'g, 1 aug. 1995 ite dinsdag 1 augustus is overleden onze buurman Nieboer "ensen buurvrouw en de kinderen veel te Familie Witte Familie v. Heerwaarde Familie v.d Kooi Familie Eelman 7 Cor:13 Na een intens leven vol vreugde en verdriet is na een kortstondige ziekte plotseling van ons heengegaan onze lieve vader, grootvader en overgrootvader Hendrik Bakker weduwnaar van R. Bakker-Greving 4-6-1919 3-8-1995 Edith Jeannette en Gillian Henk, Iris en Amber Tom Texel, 3 augustus 1995 Ruyslaan 61, 1796 AC De Koog. Na een korte uitvaartdienst, op maandag 7 augustus om 14.00 uur in uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg, zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Toch nog onverwacht moeten wij afscheid nemen van onze broer, zwager en oom Hendrik Bakker Terneuzen: Dick Ribbink Martha Ribbink-Bakker Den Hoorn: Gerard Bakker Roelie Bakker-de Boer Interlaken: Willy Raz Riet Raz-Bakker kinderen en kleinkinderen Texel, 3 augustus 1995 Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa ARIE BOON zeggen wij u hartelijk dank. A. G. Boon-v.d. Linden en kinderen Texel, augustus 1995 Voor uw blijken van medeleven en belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze broer en oom JAN BROUWER zeggen wij u hartelijk dank. H. Kooger-Brouwer Kitty Kooger Texel, augustus 1995 Op 11 augustus 1995 om 15.45 uur gaan wij. Martin van der Werve Annemieke van der Velde trouwen. Wilt u ons feliciteren, dan bent u vanaf 20.30 uur van harte welkom op „De Korenschoof", Hoofdweg 34, Eierland. Memisa maakt de wereld beter Giro 565 7 ledereen heel hartelijk bedankt voor de kaarten, bloemen en verdere attenties die wij tijdens ons verblijf in AZL-Leiden en het Gemini en bij thuis komst hebben mogen ontvangen. Peter en Tiny Reij Na negen maanden binnenpret is mijn zusje eindelijk op de wereld gezet. Hoera het is zover, op 1 augustus 1995 is mijn zusje geboren Zij heet Lianne en weegt 3000 gram Caroline Onze trotse ouders zijn Dennis en Mary Wetenkamp Schilderweg 263A 1792 CJ Oudeschild Voor bezoek graag even bellen 02220-10102 Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Simone Josien 29 juli 1995 Jolien en Andrés Marin-Vonk Jaffastraat 26 3532 EM Utrecht Duuzend kraaleblomme bloeie; duuzend harte ben van stien. Kiend, jee bent temet een wonder; eeveliek is d'r genien. Uit- Kuukelehaantjo Kippekont. Geboren: op 1 augustus '95 Starre Veerle Marie Marja Kooij Jan Veltkamp Stein Tessel Kogerstraat 17 1791 EN Den Burg Telefoon 14173 EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Kind van ons maar meer nog een wel zeer oorspronkelijke gedachte van de Schepper een verrassend gebaar van Hem die één en al leven, één en al liefde is. Kind van het licht Op 1 augustus 1995 is geboren Liesanne Rob, Marja, Davip en Asjer Bor-Brouwer Zuidhaffel 29 1791 LD Den Burg Tel. 02220-10592 Bezoek vinden we leuk, maar wil je eerst even bellen! Beste mensen. Daar het voor mij niet mogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken voor alle attenties, ook met mijn verjaardag, wil ik het langs deze weg doen. Nogmaals hartelijk dank. Aagje Knol Hoera eindelijk, na 12 weken weer fijn thuis. Langs deze weg willen mijn vrouw en ik iedereen bedanken voor alle kaarten, tele foontjes, bezoeken, bloemen, het verzorgen van de moestuin en het meerijden van en naar „Gemini". Mannen van de MOK bedankt voor het varen 's nachts. Het was hartverwarmend. Lieve mensen, allemaal bedankt. Nico Broesterhuizen Gasthuisstraat 110 Den Burg INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN, f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer /"2.50 (incl. btw) Onbeperkt mosselen eten bij Café Rest. Noordzee, incl. garnituren. Floratex zijden bloemen, planten en bomen. Kroon- passage 12, 1781 JS Den Helder, tel. 02230-23863. Ook voor tafelstukjes en plantenbakken, projectbe planting door geheel Ne derland. Het origineelste kadootje kwam wel weer van Hans van der Klift. Open dag Ajax op 11 aug. Prijs f37,50 pp Bel Texel- tours, 15555. Winkelen A'dam ook op 11 aug. voor f37,50 p.p Nu volop verse oogst. Nieuwe produkten, 4 smaken echt Waddenijs. Te koop bij de vertrouwde Texelse zuivelwinkels. SCT Satelliet-tv. 311777. Uw haar droog en stug door zee en zon, ga voor haarverzorgmgsartikelen naar Qnipp Kapsalon (al les op natuurbasis), TeL 12227. Bont of lammy. U vindt het in de Kantoorstraat. Bontcouture Martin Karfas. T.k.: Luxe pol. zeiljacht Friendship 28, bj. '79, 870x270x120 cm, i.z.g.st. Snel en zeewaardig, 13 pk Volvo dieselm., incl. uitr. Tel. 13004. Pioneer Carstereo-dealer. Service Center Texel, 311777. Kadootje voor nerveuze types: zo'n rustgevend aardewerk poesje van Ire ne Maas uit de collectie van Hans van der Klift. Wie heeft onze jonge poes gezien? Zwart met witte bef en witte pootjes. Graag bericht aan tel. 15368. Te koop: gehakseld gras zaadstro - kleine balen. Gebr. Lap, tel. 19628. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer f2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 uur Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Adres. Postcode/plaats. Plaatsen op. Advertentie x per plaatsing zetten Handtekening: Tarief ind. 17,5% BTW'

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3