TEXELAARTJE Zusters „Stad Gods" op Texel de boer op lepziekte TEXELSE COURANT Cursus basisvorming wiskunde Plan parkeergarage haven Den Helder Raadhuis Agenda gemeenteraad Mannenkoor zingt in zomeravonddienst Ouderenbond viert 25-jarig bestaan Wad-o-logen naar Texel familieberichten fexelaartjes DE BESTE KANS OP SUCCES! GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 7.50 10,00 12,50 15.00 17,50 20,00 22,50 25,00 I DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW' tiities tot volgroeiing komen, door de extreme temperatu- ltjn afgelopen weken wel drie .jjr generaties volwassen ge- dje. „Dat is een toename van met 50 tot 100 procent", ,cfit Bolier. De insecten kun- gen paar kilometer vliegen. ,aal gaan ze niet zo ver, maar I, meer zijn, verspreiden ze over een steeds groter L Herplanten t zijn geliefd op Texel omdat van de weinige loofbo- tegen het zeeklimaat Bovendien zijn ze ^schillende snoeiwijzen als v of als boom te gebruiken, staan langs de hele Neder- kust. Het is een geliefde weet Bolier. alle gekapte iepen worden önt. Als ze deel uitmaken van joomsingel, wordt de andere anting geacht het gat op te Maar voor solitaire iepen jan wel opvolgers neergezet. qn niet allemaal dezelfde bo- ,We variëren. Eén soort is kwetsbaar, dat is nu wel iken." Griepprik kiepen met een monumen- larakter, bijvoorbeeld in de (straat van De Cocksdorp, geïnjecteerd tegen de ,Zeg maar een soort griep- ëe jaarlijks moet worden her- De injectie is tamelijk Vandaar dat het geen ang is voor alle Texelse ie- de iepespintkever zich ook voortplant in stapels onge- I openhaard hout is het ver- daar een voorraadje van te si Bolier is bang dat niet zich daaraan houdt. „Het moeilijk te controleren. Een mom zien we staan, maar spel hout zie je wél eens hoofd. Bovendien moet je nog weten hoe iepehout st." leeft gehoord dat de kever lanen lust. „Maar kennelijk txelse, want aantasting heb nog niet gezien." Platanen onder andere in de I! VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1995 Een bekend tefereel. Een zuster Augustines op Texel bezig met het Incasseren van abonnementsgeld. (Foto Harry de Graai) Vragen om steun en het wekken van interesse voor hun werk. Met dat doel maken twee zusters Au- gustinessen van Sint Monica vol gende week een tournee op Texel, waarbij ze zoveel mogelijk men sen willen bezoeken. Voor veel Texelaars vormen ze een vertrouwde verschijning want al vanaf juli 1948 komen ze regelma tig op het eiland om persoonlijk het abonnementsgeld in ont vangst te nemen van hun maand blad „Stad Gods". Zo houden zij een vriendenkring in stand, die meehelpt de gelden bijeen te bren gen voor bekostiging van het werk. Gastvrij De zusters zelf zeggen dat dit werk neerkomt op „gastvrij zijn". In hun kloosters nemen zij vrou wen, kinderen en meisjes op die door allerlei oorzaken dakloos of thuisloos zijn en vaak emotioneel ontredderd. Ook bieden ze aan mensen gelegenheid om na een ziekte of crisissituatie weer op verhaal te komen in het hoofd klooster aan de Soestdijkerstraat- weg in Hilversum. Ze nemen .contemplatieve" kloosterleven (beschouwend, naar binnen ge richt in koorgebed, meditatie en studie) zeer belangrijk is en zelfs vóórop staat. De zusters, die alle persoonlijk be zit hebben afgezworen, maagde lijk leven en consequent habijt en sluier dragen, zijn volgelingen van Sint Augustinus, een monnik en bisschop die leefde van 354-430 kleine kinderen op in crèches, or- en zijn moeder Monica. De orde ganiseren zg. Open Haardwerk met clubs, ontspannings- en be zinningsdagen en verrichten aller lei kleine diensten door te helpen bij ouderen en zieken en door luisterend bij hen aanwezig te zijn. Ook wordt eten en kleding ver strekt aan thuislozen en anderen die dat nodig hebben. De zusters stellen jongelui vanaf 17 jaar in de gelegenheid om met dit werk kennis te maken onder het motto „Geef één jaar van je le ven". De jongelui verblijven dan een jaar in een van de huizen en worden dan zoveel mogelijk bij alle activiteiten betrokken. Deelne mers ervaren deze zelfgekozen „sociale dienstplicht" als verrij kend. Sommigen worden er zozeer door gegrepen dat zij in de kloostergemeenschap intreden. De zusters leggen er de nadruk op dat naast het sociale werk het werd opgericht in 1934 en is daar mee een van de jongste klooster gemeenschappen die er bestaan. Steun voor dit werk werd aanvan kelijk uitsluitend in katholieke kring gezocht. Het blijkt echter ook anderen aan te spreken, voor al mensen die uit eigen ervaring weten hoe de gastvrijheid in de praktijk wordt gebracht. Probleem is echter dat de „aan hang" veroudert en begint uit te sterven, Daarom wordt nu ge tracht om vrienden en Stad God lezers (abonnementsgeld f16,50 per jaar) te werven onder jongere mensen. De zusters Gabrielle Em- ke en Regina Bot gaan volgende week op Texel de deuren langs. Het zal echter vrijwel zeker niet lukken om iedereen te bezoeken. Wie belangstelling heeft voor dit werk kan daarom ook contact op nemen met het hoofdklooster Het Open Leercentrum houdt voor de eerste maal de cursus basisvor ming wiskunde Kinderen krijgen op de OSG nu les volgens de ba sisvorming, ook voor het vak wiskunde. Wat is het verschil met de oude wiskunde? Daar is moeilijk in één zin ant woord op te geven. Daarom orga niseert het Open Leercentrum een zesweekse avondcursus voor vol wassenen die vroeger wiskunde hebben gehad en vertrouwd willen raken met de manier waarop nu wiskunde wordt gegeven. Voor mensen die nooit wiskunde hebben gehad of denken alles te zijn vergeten, is er een avondcur sus van 24 weken, waarin de be langrijkste begrippen uit de basisvorming worden behandeld. Start korte cursus: 12 september 18.15-19.45 uur, kosten /35,-; start lange cursus: 31 oktober 18.15-19.45 uur, kosten ƒ110,-. De lessen worden gegeven in d'Ouwe Ulo; inlichtingen en opga ve bij Els van Ierland (18835) of Mijkje Uittenbogaard (14203/ 10233). Om een eind te maken aan par keerproblemen ronde de veerha ven in Den Helder wordt de haalbaarheid van een parkeerga rage onderzocht. De gemeente Den Helder, Texel en Teso partici peren in het onderzoek. De problemen in Den Helder doen zich vooral voor bij mooi weer, als veel dagjesmensen hun auto in Den Helder parkeren en te voet of met de fiets de veerboot op gaan. Ook bij grote evenementen op Texel, zoals de vliegshow, laten veel bezoekers de auto in Den Hel der staan. Ook activiteiten rond de Helderse marinehaven vergroten de parkeerdrukte. Concrete plannen zijn er nog niet, maar volgens de betrokkenen wordt gedacht aan een parkeerga rage van verschillende verdiepin gen. VAN HET Mededelingen van B en W Soestdijkerstraatweg VZ Hilversum, 035-837528. 151, 1213 telefoon NICO BAKKER Tiend, man, vader missen we verschrikke et een pijn die lichamelijk voelbaar is. Het ra geholpen dat we dit verdriet konden en tdelen. Zoveel mensen die, soms van heel ar de begrafenis kwamen, zoveel mensen bis vanuit een ver verleden, een reaktie ga mensen die in de bollen kwamen helpen, snschotel brachten, de kinderen een gezel- ij bezorgden, de tuin opknapten of er ge uren als dat nodig was. Dat ontroert ons we zijn U/jullie daar heel erg dankbaar Marijke Palm Neeltje en Hendrik Jan Bakker september 1995 medeleven tijdens de ziekte en na het fsn van onze lieve vader en opa HENDRIK BAKKER "wij u hartelijk dank. Familie Kruiper-Bakker Jeannette en Gillian september 1995 Ie overweldigende belangstelling en uw (i medeleven, betoond tijdens het plotse- «lijden van mijn lieve man, onze onverge- «der en opa tORNEUS LEENDERT VAN SANTEN 'iij u hartelijk bedanken. Nzonder Ria, de wijkverpleging, het ver ben Taxi v.d. Wetering die hem de laatste een fijne tijd hebben bezorgd, fff ons heel erg goed gedaan. G. v. Santen vd. Werf Trinet en Kees Petra, Miranda Cor en Johnny "«Member 1995 «SA 1795 JP De Cocksdorp GAME, SET AND MATCHI Simon Brand en Yvonne Middel «sowen op 16 september 1995 om m het gemeentehuis te Vexel. "n harte welkom op onze receptie van J* tot 20.30 uur in de O.S.G. de Hoge- "«ifelderweg 24 te Den Burg. «8, 1791 TC Den Burg. De gemeenteraad vergadert dins dagavond 12 september in het raadhuis. Aanvang 19.30 uur. De agenda is als volgt: 1Opening 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst 8 augustus 1995 4. Jaarrekening 1994 algemene dienst 5. Jaarekening 1994 gemeente- werken Ter afsluiting van het zomersei zoen met allerlei activiteiten en ontmoetingen in en vanuit de Kerk, wordt zondag a.s., aanvang 19.30 uur, in de RK kerk van De Koog de laatste interkerkelijke zo meravonddienst gehouden. Het Texels Chr. Mannenkoor o.l.v. Mar- tien de Visser zorgt voor de vokale begeleiding. De gemeentezang wordt begeleid door organist Hans de Goede. Toeristenpastor Bram Guiljam leidt deze viering. Na af loop is er gelegenheid tot samen koffie drinken in De Schuilhut. In de herfstvakantie verzorgt de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken nog twee concer ten. De kerketochten en dia avonden gaan eveneens door tot en met de herfstvakantie De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen viert het 25-jarige bestaan zaterdag 7 oktober met een bijeenkomst in de burg. De Koninghal. Wegens het overlijden van de heer J.L. Zandvoort vervalt de lezing over de natuur. In plaats daarvan vertelt K.J. Kuiper, ere voorzitter van het ANBO-bestuur, over het ouderenbeleid. Verder is er een optreden van het Westfries Cabaret met Kees Stet. Kaarten ƒ10,- zijn tot en met 16 september verkrijgbaar via de volgende tele foonnummers. (13533 (Den Burg), 19362 (Den Hoorn), 17895 (De Koog), 14087 (Oudeschild), 18802 (Oosterend) en 16269 (De Cocksdorp). Arjen Niewenhuijse en Karin de Kroon geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk op D.V. don derdag 21 september 1995 om 11.00 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Ons huwelijk zal kerkelijk bevestigd worden door de weleerwaarde heer Ds. J. B. Zippro om 16.00 uur in de kerk der Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle. U bent van harte welkom op onze receptie van 11.45 tot 12.45 uur in „De Poort", Elemert 1, Den Burg of van 20.00 tot 21.30 uur in Partycentrum „Concordia", Bredeweg 66 te Moerkapelle. Jhr. v.d. Weistraat 27 2751 AM Moerkapelle Lieuwstraat 8 1791 XP Den Burg Toekomstig adres: Klaproosstraat 5, 2751 CM Moerkapelle telefoon 079-5931150. André van der Heide en Anja Witte gaan trouwen op vrijdag 22 september 1995 om 14.15 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De kerkelijke inzegening zal plaatsvinden om 15.15 uur in de R.K. kerk, Francisca Romana te De Cocksdorp. U bent van harte welkom op onze receptie in „Partycentrum Calluna", Schumakersweg 3 te De Koog, waar u ons tussen 19.30 en 21.00 uur kunt feliciteren. Ons adres: Postweg 73, 1795 JK De Cocksdorp. Telefoon (0222) 311707. Wim Moerbeek en Gea de Bruin gaan trouwen op vrijdag 15 september 1995 om 15.45 uur in het stadhuis van Zwolle Wij houden een receptie van 17.00 tot 18.30 uur in Café-Restaurant „Urbana", Wipstrikkerallee 213 te Zwolle. Ons adres: Palestrinalaan 170, 8031 VS Zwolle. Marga Grietje Agnes Geus en Fred Geugjes zijn voornemens op zaterdag 23 september 1995 in het huwelijk te treden. De huwelijkssluiting vindt om 14.15 uur plaats in het gemeentehuis van Den Burg. Aansluitend is er een oecumenische dienst in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Van 16.30 - 18.30 uur bestaat gelegenheid tot fe liciteren in Hotel „De Lindeboom". Adres: Mulderlaan 23, 2252 CC Voorschoten Cadeautip: S3 6. Jaarrekening 1994 d.s.w. De Bolder 7. Jaarrekening 1994 o.s.g. De Hogeberg 8. Krediet aankoop grond Den Burg-West 9. Eigendomsoverdracht Wet herverdeling wegenbeheer 10. Vervanging zoutstrooier 11Kosten tijdelijke plaatsing ramp 12. Proces-voorstel en offerte over netwerkvorming open baar primair onderwijs 13. Toeslagenbeleid nieuwe Al gemene Bijstandswet 14. Beleid bijzondere bijstand 15. Financiële aspecten nieuwe Algemene Bijstandswet 16. Verordening premiebeleid 17. Benoeming bestuursleden Recreatiestichting Texel 18. Overzicht post onvoorziene uitgaven 19. Straatnaamgeving 20. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen c. Beantwoording vragen 21. Rondvraag 22. Sluiting De jeugdclub van de Waddenvere niging komt zaterdag met 130 jongeren naar Texel. De Wad-o- logen worden met de TX 10 van Alfons Boom gehaald en ge bracht. De jonge Waddenliefhebbers schepen om 10.00 uur in Den Hel der in. Onderweg naar Texel wor den de netten uitgegooid. Op het eiland wacht hen een oriëntatietocht rond Oudeschild en de Hogeberg, die in groepjes moet worden volbracht. Tegen 18.00 uur worden de jongeren weer in Den Helder afgeleverd. Voor hun begeleiders is in Den Helder „ouderopvang" geregeld in en om Fort Kijkduin. Ook bij slecht weer gaat het pro gramma door, want een beetje Wad-o-loog geeft niet om een buitje Zeeasters. In sloten rond Oude schild komt de zoutminnende plant zeeaster veelvuldig voor. Bij baggerwerkzaamheden is de plant met de paarse bloemetjes echter op grote schaal gesneuveld. Vol gens deskundigen is dat niet erg. Het is een meerjarige plant die vanzelf terugkomt. Dolblij zijn we met de geboorte van onze dochter Simone 5 september 1995 Jan Dirk en Trudy Vermeulen Hogereind 38 1793 AH De Waal Telefoon 15618 ledereen mag het nu horen, mijn broertje is geboren! Ik ben nu echt reuzeblij, want ik heb er een vriendje bijl Don 7 september 1995 Groetjes, Pamela Onze papa en mama zijn: Bart en Thera Heerschap Pater Witteplein 2 1791 DR Den Burg 02220-14308 Vandaag trouwen Dirk Ernsting Daniëlla Koorn Ons adres blijft: Kolfstraat 167 1442 TD Purmerend Heel, heel hartelijk dank aan allen, die medeleven en belang stelling hebben be toond bij mijn verblijf in het ziekenhuis en in het verpleeghuis. A. Ran-Keijser Schoorwal 34 1 September is voor ons een onvergetelijke dag geworden, ledereen hartstikke bedankt! Klaas Pieter en Annemarie Zuidewind Leen ziet Abraham Van harte gefeliciteerd I Glenn, Brian, Dion en Jeffrey Wij willen graag ieder een bedanken die 2 september voor ons tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. Bertus en Hanny Bos Het is niet onop gemerkt voorbij gegaan dat we 25 jaar getrouwd waren. Dat bleek wel uit de vele felicitaties, kaar ten, bloemen en ka- do's die we in ontvangst mochten nemen. Het was voor ons, dankzij uw belangstel ling een heel feestelij ke dag die ons nog lang zal bijblijven. Onze hartelijke dank hiervoor, ook namens onze kinderen. Truus en Gerard Kuip INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,50 (incl. btw) Stijldansen op zaterdag 16 september in het Eier- landsche Huis te De Cocksdorp. Aanvang 20.30 uur. Toegang vrij. Welke zwemleraar/lerares wil zwemles geven in 't Ei- erlandsche Huis? Inl. tel 16572. Deze en volgende week volop aktieweken bij De Vlier. PC Advies Service Texel: voor al uw problemen op computergebied. Tel 22294. Sapketels. Ze zijn er weer. Rentenaar, Oosterend, tel. 18227. Snel naar de zonl Wij heb ben plaats. Voordelige campingvluchten en haar scherpe aanbiedingen. Reisburo Texel Holland In ternational, daar boek je je vakantie. Welke zwemleraar/lerares wil zwemles geven in 't Ei- erlandsche Huis? Inl. tel. 16572. Deze en volgende week volop aktieweken bij De Vlier. Supervoordelige lange na- jaarsreizen. Gran Canaria 29 dagen v.a. 970,-; Tene- rife 29 dagen v.a. 1040,-; Lanzarote 29 dagen v.a. 1010,-; Algarve 29 dagen v.a. 590,-. Ook 36, 43, 50 57 dagen mogelijk. Prijzen inkl. retourvlucht, transfers en app. Info en boekingen Reisburo Texel Holland International, daar boek je je vakantie. Weer volop aanwezig: bio logisch-dynamisch rund vlees, varkensvlees, groen ten en fruit. Goënga, Den Hoorn, tel. 19252. Decoders voor Filmnet en Supersport. Service Cen ter Texel, 311777. Esprit kinderjeans nu met f25,- korting. Klavertje Vier. Nieuw adres Schoon heidssalon Thalassa: Ruyslaan 7, tel. 17364. Te koop: echte jonge Do- bermann hondjes. Tel. 15930. Weduwe, 65+, zoekt contact met wed. of al leenstaande om samen deze winter een paar we ken naar een warm land te gaan. Reakties br.o.nr. 1616 aan bur. Tex. Crt. Met pompoen of kalebas maakt u een decoratief hoekje in huis of op terras. Tuincentrum v.d. Werve heeft div. soorten. Kinderjeans maat 92 t/m 152 broeken, blouses, gi lets en jassen: nu met ƒ25,- korting. Klavertje Vier. Wat is een hartinfarct? En wat een dwarslaesie? Het antwoord is te vinden tij dens de cursus biologie. Opgave bij het Open Leer centrum of Mijkje Uitten bogaard, 10233/14203. Maandag 8 uur drs. D. van Uden in het Leerhuis. Wij werken uitsluitend aan hoofdthema's. Qnipp Kapsalon. Liefst op af spraak, tel. 12227. Esprit kinderjeansbroe ken, nu vanaf ƒ34,95. Klavertje Vier, Binnenburg 19. Kalk-aanslag? Bel 13637. Magneet-waterontharders, 2 st. ƒ112,50 in compl. set, 3 maanden op proef. Gratis bij u geïnstalleerd. Sony breedbeeld ktv. Ver koop en service. Service Center Texel. 311777. Restaurant De Fuik, De Waal is geopend op da vr. en za. Alleen op reserve ring. Tel. 12578. Gezocht, huish. werk voor 1 ochtend p. wk. Reakties br.anr. 1615 aan bur. Tex. Crt. De krant vol met prima aanbiedingen ligt voor u klaar in de winkel. De Vlier, Hogerstraat. Jonge vrouw met kind, 1,5 jr. zoekt met spoed woonruimte. Liefst per manent. Tel. 13227/ 10211. Weer volop aanwezig: bio- logisch-dynamisch rund vlees, varkensvlees, groen ten en fruit. Goënga, Den Hoorn, tel. 19252. Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10 00 uur woensdag vóór 17.00 uur. Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje i Naam: i i Adres: i j Postcode/plaats PJaatsen op. Advertentie x per plaatsing zetten. Handtekening:

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3