Wat ik zeggen wou... Ruim 100 deelnemers aan grote tijdrit Vlensen -= l= Sport Party (II) TEXELSE Q COURANT chtjes geslaagd Informatiemiddag over diabetes ramma zaalvoetbal Eilandcompetitie volleybal Weekendarts (2) Guerilla Dit moet anders! Golfen op nog niet aangelegde baan EcoMare verrast jarige bezoekster Mislukte diefstal beschadigt auto VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1995 familie Ran heerste deze alom feestvreugde omdat liefst vier nichtjes met suc- afstudeerden aan diverse fngen. ja Rijkshogeschool IJsselland ■tenter sloot Gabriella Ran haar opleiding Facilitaire (verlening af. Haar afstudee rt had betrekking op de haalbaarheid van senioren koopwoningen. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam studeerde Gré Witte (foto 2) af in de orthopedagogiek, rich ting hulpverlening aan gezinnen in psycho-sociale moeilijkheden. Aan de Hogeschool voor de Kunsten in Amsterdam voltooide Crisja Ran (foto 3) haar opleiding als Grafisch Ontwerper. Aan de Hogeschool voor Economi sche Studies in Amsterdam rond de Dorien Witte (foto 4) haar studie Internationaal Management af. Voor diabetici wordt zaterdag 16 september een informatiemiddag gehouden in het Kruisgebouw aan de Schoonoordsingel. De aanvang is 14.00 uur en de toe gang is gratis. De onderwerpen die aan bod ko men zijn: zorg voor uw voeten en intensieve insuline therapie. Spre kers zijn mevrouw C.J. Abrahams (podotherapeute) en M.S. Allick. Verder zijn voor de beantwoording van vragen een diëtiste en des kundigen van de diabeteswerk groep Den Helder en de Diabetes Informatiepost Den Helder en/of Middenmeer aanwezig. Brieven van lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie Rsuvers is aan de Rijkshoge- IJsselland te Deventer jgd voor de opleiding tot ver- kundige. Ze vervolgt haar ing aan de Erasmus Univer- Rotterdam, met de studie n Management in de ge- eidszorg. tl Hogeschool Alkmaar is !s Roeper afgestudeerd in chting bedrijfseconomie. Ze haar afstudeeropdracht bij Zaanstreek/Waterland merend. Ze heeft een baan jen bij Rabobank Schagen. Mevius is afgestudeerd [Faculteit der Letteren, vak- Geschiedenis, van de Uni- it van Amsterdam. Als ierrichting koos hij nieuwe wetische geschiedenis. Mevius (24) is afgestu- aan de Hogeschool voor te Utrecht, afdeling en Mediatechnologie. Zijn ierprojecten gingen over ransionale computergra- 0i computeranimaties. Plezierfietsers en wedstrijdren ners hebben hun zinnen gezet op het open Noordhollands kam pioenschap tijdrijden, dat morgen om 13.00 uur bij de jachthaven in Oudeschild van start gaat. Diver se Texelaars die anders zelden op de racefiets te bewonderen zijn, strijden mee met een bedrijfs- team. Maar er komen ook specia listen uit Noordholland en een HBO-opleiding recreatie in Nijmegen slaagde ei- rate Esther Witte De e studente behandelde in idscriptie het zomerrecrea- lop Texel. Ze leert nu verder Academie voor Lichamelij- oeding in Groningen, waar ■een in het tweede jaar is 1st. dag 13 september: i. A.S.C.-Klif i. O'end-Jelleboog 3 i. Klif 5-Texel 3 t De Krim 4-Texel 2 NIOZ-ZDH nst: ZDH ig 14 september: Mantje 2-Rab 2 Rab-De Koog 3 Texel 5-De Krim 6 Casino I-Casino 2 De Koog 5-De Koog 6 nst: Texel De eilandcompetitie volleybal be gint dinsdag weer. Dit jaar wordt geen afvaltoernooi gehouden, om dat de competitie tot 28 mei door gaat. Dit komt doordat er nogal wat dinsdagen uitvallen door o.a. Sinterklaas, Ouwe Sunderklaas en Koninginnedag. Programma dinsdag 12 september: Veld A: 18.30 u. Arch. Uriot-ABN/AMRO Meub.h. 19.15 u. Meubelh.-DGM ABN/AMRO 20.00 u. Paal 9-Sportshop DGM 20.45 u. Cocky's-12 Balck. Sportshop 21.30 u. Kobeko-P.28/Krim 12 Balck. 22.15 u. P.C.de Krim-Perf.bodies P.28 Veld B: 18.30 u. Cavo Latuco-BeverdamTatenh.2 19.15 u. LenR-Tatenhove 2 Klif 20.00 u. Klif-Zandloper LenR 20.4$ u. Texèle-Nioz 7 Provinciën 2-1.30 u. 7 Prov.-de Rival Nioz 22.15 u. Wiersma-TopTien Rival Veld C: 18.30 u. Zeilmakerij-Visser De Vlier 19.15 u. De Vlier-Leydekkers Visser 20.00 u. Question-Durper Leydekkers 20.45 u. Westerlaken-Haarst. Durper 21.30 u. Eierl. Huis-Vespertina Haarst. 22.15 u. Klif 12-De Boer Vespertina Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 15194. Vrijdag 15 september: 17.00 u. Casino 2-Texel 2 17.45 u. De Koog-Texel 1 18.30 u. Oosterend 2-De Krim 3 19.20 u. Klif-De Koog 2 20.10 u. Jelleboog 2-Jelleboog 21.00 u. De Krim-Klif 4 21.50 u. Klif 2-Mantje Zaaldienst: Casino aantal toptandems uit binnen- en buitenland aan de start. De tijdrit voert evenals vorige jaren langs de dijk en over polderwegen tussen Oudeschild en De Cocks- dorp. Start en finish zijn nabij de voormalige PEN-centrale. Deelne mers moeten zich een half uur voor hun vertrektijd melden in pa viljoen De Verrekieker bij de jacht haven, waar na afloop ook de prijsuitreiking is. De eerste deelne mer (Bart Bakker van het team Calluna) fietst weg om 13.00 uur, de laatste (de Nederlandse tan dem Patrick van Gortel-Jan Mul der) om 15.15 uur. Meer dan 100 liefhebbers hebben zich bij het Wielercomité Texel aangemeld. De organisatie houdt rekening met nog enkele aanmel dingen op de wedstrijddag zelf. Maximaal kunnen 136 renners deelnemen. De race tegen de klok zal onge twijfeld weer in het teken staan van de wind. Afgelopen jaar kre gen de coureurs een zeer krachti ge zuidwester voor de kiezen. Ditmaal wordt een stevige westenwind verwacht en kan er onderweg een buitje vallen. Tot de inschrijvers behoren de nummers twee en drie van vorig jaar, Harm Danenberg en Harry Klinkert. Meervoudig winnaar Ruud Lockx komt niet op de startlijst voor. De Texelse favoriet is Jordy Vinke, die vorig jaar op de achtste plaats ein digde. De winnende tijd van vorig jaar was 56.52. De tandem Van Gortel-Mulder was zelfs nog drie seconden sneller. Interessant wordt de strijd om de bedrijvenbokaal. Van het nieuwe team TX 37 (met o.a. triatleet Rien Brouwer) wordt vuurwerk ver wacht. Andere teams zijn Calluna, Molenbos, Bouwbedrijf Visser, Rab, Tatenhove, PTT Post, Schel- linger en... de Texelse Courant. Om twee redenen wil ik reageren op de brief van Bakker en Lodewijk van 29 augustus jl. in uw krant. In de brief wordt een voorval met een weekendarts aan de kaak gesteld. De beweegredenen voor zo'n brief zijn goed te begrijpen; waar de pa tiënt gevangen zat in het span ningsveld van de angst en ongerustheid is door de arts ken nelijk op iets heel anders gerea geerd: namelijk de manier waarop de patiënten naar hem toe waren gekomen. Het is hiermee een voorbeeld van een communicatiestoornis, beide personen zijn met iets heel ver schillends bezig geweest. Dat zoiets wrevel bij de patiënt wekt is uiteraard begrijpelijk. Wat echter niet bijdraagt tot een nader begrip/contact tussen de partijen is het voorval in de krant te plaatsen. Dit heeft meer het ka rakter van „ik ben mishandeld - ik zal hem eens mishandelen door hem publiekelijk aan de schand paal te nagelen". Een begrijpelijke reactie, maar hier schiet niemand iets mee op. Integendeel, daardoor drijven partijen verder uit elkaar. Een neveneffect van zo'n brief is dat, hoe de brief ook wordt op gesteld en geformuleerd, er voor de lezer altijd onduidelijkheden zullen blijven, zelfs zonder dat de schrijver en de lezer zich hier van bewust zijn. In de bovenvermelde brief was dit ook het geval; de briefschrijvers hebben hun brief beëindigd met naam en hun plaats van herkomst, De Cocksdorp. Hoewel dit op geen enkele manier is bedoeld blijkt uit reacties die ik kreeg bij ons uit het dorp dat men dacht dat ik de be doelde en gewraakte arts was, ter wijl ik dat weekend geen dienst had. Inderdaad, in het algemeen wordt er slecht gelezen, trekt men te snel conclusies en wordt er ge- regeld slecht geïnterpreteerd. On- „Adviseur verklaart VVV de oor log!" „Enkele bedrijven niet in een bro chure voor de congresmarkt!" Ik wil deze beeldspraak maar even volhouden. Vroeger trokken hele legers ten strijde, maar in de mo derne oorlogvoering is het soms beter voorop te gaan met een klei ne patrouille specialisten om zo de weg vrij te maken voor de hoofd macht. De strijd om de markt is al lang geen veldslag meer, maar een guerilla waar geleide projectielen meer helpen dan een bommenta pijt. naarmate de VVV haar pro motie meer vraag- dan aanbod- gericht maakt, kan het een enkele keer voorkomen dat een sterk gespecialiseerde campagne het aangewezen middel is om een be paald marktsegment te bereiken. De top van de congresmarkt is zo'n bijzonder segment: de troe pen stellen zich op in een wig- vorm: inderdaad staan er dan maar enkele strijders vooraan die de beste kans hebben om ofwel te sneuvelen, ofwel een medaille te winnen, maar de kans op een doorbraak waar de rest van het le ger doorheen kan - en daarmee de overwinning - is optimaal. Zo doende! Maar nu die oorlogsverklaring en dat onafhankelijke onderzoek. Blijkbaar heeft adviseur Girbes niet veel vertouwen in de integri teit en onafhankelijkheid van het bestuur van de VVV. Hij heeft aan merkingen op mijn functioneren en schreeuwt dat vanaf een veili ge afstand over de daken. Volwas sen mensen lossen zoiets op met een pittig gesprek en desnoods op een stil plekje met sabel of pistool, in aanwezigheid van enkele getui gen. Ik kies in dit geval de sabel. Joost van Linge, Den Burg dertussen is een nieuw kwaad al geschied. Een klacht over een arts hoort niet in de krant, die hoort bij de arts zelf. Allereerst om van mens tot mens duidelijk te maken dat er - achteraf - onvrede over het gebo- dene is. De arts heeft dan de mo gelijkheid zich te verweren, zaken te verduidelijken of - wanneer daar aanleiding voor is - zijn excuses te maken. In ieder geval biedt zo'n handelwijze de mogelijkheid dat de menselijke communicatie weer wordt hersteld. Een-brief-in-de- krant maakt bij voorbaat nieuw contact moeizaam, zo niet onmo gelijk. Wanneer het gesprek over een klacht opnieuw op een teleurstel ling uitloopt, kan officieel over de arts worden geklaagd. De belang rijkste instantie is het Tucht college. De ziekenhuizen kennen meestal een klachtenbureau waar over al les wat met het ziekenhuis te ma ken heeft, kan worden geklaagd. Nogmaals, de krant is een slecht medium om individuele missers van artsen is aan te kaarten, het brengt niets positiefs teweeg, in tegendeel, men loopt het risico verkeerd begrepen te worden. R.A. van den Bent, huisarts De Cocksdorp ledereen maakt het wel eens mee in zijn leven: direct een dokter no dig hebben in verband met onge val of ernstige ziekte. Hoe is de gang van zaken op Texel als alarm wordt geslagen omdat ergens spoedeisende medische hulp no dig is? Zeer onlangs maakte ik het volgende mee Mijn kleinzoon Thomas van anderhalf jaar raakte op een dinsdagavond als gevolg van hoge koorts buiten bewust zijn. Om half negen belde ik mijn huisarts in De Cocksdorp, maar hoorde een bandje met een lang verhaal, dat erop neerkwam dat ik de vervangende dokter in Ooster end moest bellen. Dus bellen naar Oosterend. Tuut-tuut-tuut. In ge sprek. Enkele minuten later op nieuw. Weer in gesprek. Totaal zes keer geprobeerd gedurende meer dan een half uur en continu in ge sprek. Ik natuurlijk in paniek. Wie zou dat niet zijn met een kind in die toestand. We hebben tenslotte alarm moeten slaan via 06-11. De ziekenauto kwam en Thomas werd met de laatste boot naar Den Helder gebracht. Later bleek dat de dokter in Oosterend gewoon thuis was geweest, maar geduren de meer dan een uur onbereikbaar omdat de telefoon niet goed was aangesloten of iets dergelijks. Wat ik mij afvraag; is er geen re- servemogelijkheid als in dringende gevallen een dienstdoende arts niet bereikbaar is. In dit geval was de dienstdoende arts door techni sche oorzaak niet op te bellen, maar die dokter zou toch ook be zig kunnen zijn met een ander ge val van ziekte of ongeluk? Je zou dan met een tweede parate arts doorverbonden moeten worden. Op Texel zijn momenteel 10 (tien) artsen gevestigd. Genoeg voor een waterdicht systeem. Zouden artsen niet twee telefoonlijnen moeten hebben? Of er zou een centrale instantie moeten zijn die voor jou medische hulp zoekt als het echt direct nodig is. Ik hoor va ker dat het problemen geeft als je spoedeisende medische hulp no dig hebt al doen betrokkenen blijk baar niet graag hun mond daarover open. Ik heb de indruk dat het tegenwoordig makkelijker is om een dierenarts te laten ko men dan een gewone dokter. Nog een tip: als een arts via het bandje doorverwijst naar een dienstdoende arts, waarom moet dat met zo'n ellenlang verhaal? Mensen die in paniek hulp nodig hebben, ontploffen dan bijna. Je moet direct een telefoonnummer horen. De rest van het verhaal hoef je dan niet af te wachten. Over de artsenpost in De Koog heb ik niets dan lof. Toeristen kun nen daar in het seizoen 24 uur per dag terecht en worden snel en vriendelijk geholpen. Was er voor de Texelaars ook maar zoiets! '1 Toos Boks (de oma van Thomas), De Koog. Banenmarkt. Randstad Uitzend bureau houdt in Den Helder zater dag een banenmarkt die ook voor Texelaars wel eens interessant kan zijn. De markt, aan de Middenweg 125, duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Omdat alle vergunningen inmid dels rond zijn. zal binnen enkele weken worden gestart met de aanleg van de Texelse golfbaan. De Texelse Golfclub heeft echter geen geduld om dat af te wach ten en heeft besloten het nog maagdelijke terrein aanstaande zondag in gebruik te nemen. Onder waarschijnlijk grote belang stelling zal even ten zuiden van de Krim een „Cross Country" wed strijd gespeeld worden op bollen-, stoppel- en weilanden. Sloten, greppels en prikkeldraad vormen de min of meer natuurlijke hinder nissen. Als alternatieve holes zijn emmers ingegraven. Naast spelers is iedere nieuwsgierige toeschou wer bij deze merkwaardige wed strijd van harte welkom. Hoewel iedere golfer zich in deze omstan digheden een beginner zal voelen is een „clinic" georganiseerd voor iedereen die eens kennis wil ma ken met de golfsport. De ingang van het toekomstige golfterrein ligt aan de Postweg, recht tegen- „Dit hebben jullie stiekem voor mij georganiseerd", riep José Schwartz uit Monster tegen haar zus en zwager. Op haar verjaardag was ze dinsdag de 200.000ste bezoe ker van EcoMare. Ze werd met ka- dootjes opgewacht door directeur Bij een poging een Citroen BX van een 37-jarige Koger te stelen, is de wagen flink vernield. De auto stond in het weekend langs de Pij- persdijk. De dader(s) heeft gepro beerd binnen te dringen en daarbij de portiersloten zó bewerkt dat ze niet meer goed functioneerden. Ook de antenne en ruitewissers moesten eraan geloven. Jan Kuiper. EcoMare maakt, ondanks de war me zomer, een goed jaar door. De 200.000ste is een paar dagen eer der bereikt dan vorig jaar. „Ik heb collega's van musea in het land gesproken. Zij hebben duidelijk minder toestroom gehad", vertel de Jan Kuiper. In het Texelse cen trum is het eigenlijk geen dag echt stil geweest. „Meestal gebeurt dat als het na een periode van slecht weer ineens beter wordt. Nu is het wel zeven weken schitterend ge weest en dan zijn de mensen het strand na een paar dagen zat." De jarige José Schwartz is met haar familie voor het eerst op het eiland. „We hebben een midweek op de Krim geboekt." Het drietal natuurliefhebbers is zeer te spre ken over Texel. over de Hollandseweg. De start van de Cross Country is om 13.00 uur. De clinic start om 13.30 uur op de driving range van de Krim. De jarige met EcoMaredirecteur Kuiper. (Foto Toss» do Croafil 'feestjes op één dag. Ik i er geen laten schieten lieide gastheren zijn mij toegenegen. Het feestje «iorushoeve begon 's mid- >l, dus dat kwam goed "tear ik moest diezelfde ook naar de opening fn expositie in Het Post- 1 De Koog en mogelijk onvoorziene klussen doen, ■ik had weekenddienst. Ik Mus een draadloze tele- en een alarmontvanger W') bij me waarmee ik branden, ongelukken en ongerief kon worden L"J'd zodat ik onze op sen- boluste lezers daarover uit ''Re hand kon informeren, ins was dus groot dat ik de feestjes enkele keren Wrden gealarmeerd en zo ook af. 'at was helemaal niet ver- Het is zelfs leuk om op- ite worden, terwijl je met iesin de hand geanimeerd de converseren met ande- "JUangers. Het imponeert 'en een dure auto of een Pak. Want: wie draad- ',,jrdt gebeld, doet Grote Zaken. Je moet het natuurlijk wel goed spelen. Eerst minstens vier keer het zoemer- tje over laten gaan, terwijl je rustig je glas leegdrinkt, dan hoofdschuddend contact ma ken en ervoor zorgen dat de omstanders je nog net kunnen horen. Je geeft dan antwoor den in de trant van: „Vijftigdui zend gulden per stuk? Exclusief?... Geen probleem, doe er maar zeven.... Bankga rantie?! Als ik zeg dat het ac- coord is, moet dat voldoende zijn, anders houdt hij ze maar. Dan halen we ze wel van ons fi liaal in Tokio. Begrepen?! En bel me voortaan niet meer voor zul ke futiliteiten!". Je steekt het telefoontje dan weer in je zak en zegt zuch tend: „Ik moet toch eens wat meer gaan delegeren". Als je af en toe zoiets doet, be zorg je jezelf in bepaalde gezel schappen een enorme upgrading. Ik laat mij dan ook veel opbellen en regel dan transacties in vergelijking waar mee de nering van de gemid delde Texelse ondernemer slechts zielig gebroddel is. Peanuts. Zo'n telefoontje komt overigens niet altijd gelegen. Een paar weken geleden werd ik opge beld tijdens de afscheidsdienst van dominee Fibbe in de Her vormde kerk van Oudeschild. Het trof zeer ongelukkig, pre cies toen het hele kerkvolk met gebogen hoofd in gebed was verzonken. Het gepiep van dat apparaatje was luid en storend. Ik ben tenslotte de kerk maar uitgelopen en heb het zaken- gesprek afgewikkeld in de openlucht in de Trompstraat. Het storende gedoe was de Al lerhoogste blijkbaar een gruwel geweest, want de transactie bleek uiteindelijk zeer verliesge vend te zijn. De telefoon of de pieper bewijst ook goede diensten als het feestje niet leuk is, zodat je zoekt naar een smoes om weg te komen. Die brandpieper is dan het meest praktisch. Door op een knopje te drukken kun je die op elk moment tweetonig laten piepen, zó luid dat het bo ven de hardste discomuziek uit komt. ledereen begrijpt het onmiddellijk. Je hoeft dan al leen nog maar een verontschul digend gebaar te maken en je rijdt via de kortste weg naar De Groote Slock of een andere tapperij waar het gezelliger is. Op Isidorushoeve was het niet nodig om op deze manier te ontsnappen, want het was daar heel goed uit te houden. De gastheer vormde het dynami sche middelpunt van een bonte schare smaakvol geklede gasten, die zich in de fraai aan gelegde tuin rond de gerestau reerde hoeve ontspannen bewogen. Naast eenvoudige schapenhoeders waren er lie den bij die je met een beetje goede wil als Texelse captains of industry zou kunnen aan merken en er waren naar ver houding veel mensen die zich op dit eiland met mode, kapsel en schoonheidsbehandeling bezig houden. De gastheer was een proeve van bekwaamheid van deze bedrijfstak want hij mocht er nog best zijn. Daarbij vertoonde hij een drift en een ondeugd die in het geheel niet past bij de middelbare leeftijd. Geen spoor van de stuitende bezadigdheid die zo kenmer kend is voor de naderende le vensavond. Even dacht ik dat hij een jonge vriendin had geno men zoals je tegenwoordig zelfs in die kringen regelmatig ziet, maar het was gewoon zijn oorspronkelijke eerste en enige echtgenote. Die kent het ge heim van de eeuwige jeugd, waardoor de innemende op merkingen waarmee zij alle gasten kussend of handen schuddend begroette, een hoog rendement hadden. Neem daarbij in aanmerking dat de tuin onder andere was voorzien van een tennisbaan en een zwembad en dat springlevende muziek was te horen van nie mand minder dan Frans en Lies Pieterse en je zult begrijpen dat ik telkens moest denken aan Beverly Hills, waar ze zulke toestanden huis aan huis hebben. Door eerdergenoemde onver wachte beroepsverplichtingen arriveerde ik voor mijn tweede bezoek rijkelijk laat op Isidorus hoeve. Het voordeel was dat de andere gasten al een aardige borrel ophadden, zodat ik niet zo erg op mijn woorden hoefde te letten en mij kon manifeste ren als een soort Gert-Jan Dró ge. Ik kwam trouwens als geroepen, want ze hadden enorm veel tongetjes gebakken en die moesten allemaal op. Ik zat dus al gauw te zwelgen en de witte wijn om al die vis weg te spoelen, werd steeds onge vraagd door hulpvaardige han den aangereikt. Op het feestje in De Mars was het trouwens niet minder gezel lig, al voltrok het zich op een veel kleinere oppervlakte. Het duurde wel een tijd voor ik het betreffende huis gevonden had. De Mars is een doolhof. Ik weet nooit waar het Paelwerck, de Korfgors, de Buytenbaeck of de Schilpcoogh is. Ik rijd daar om op goed geluk net zo lang rondjes tot ik het betreffende straatnaambordje ontdek, wat altijd weer veel tijd en benzine kost. Om dat te voorkomen draaide ik een keer het raampje van de auto open en vroeg aan enkele opgeschoten lieden: jongens, waar is de Duyckerbanck? Ze keken me alleen maar stomver baasd aan. De mensen die er wonen, weten het dus zelf ook niet. Grootstedelijke vervreem ding op ons eigen Texel. Treurig! Het huis dat ik deze keer zocht, vond ik door op het lawaai af te gaan. Ze hadden namelijk een ghetto-blaster met house muziek in de tuin gezet. Om te voorkomen dat de buren daar over zouden klagen, hadden ze die buren ook uitgenodigd, hoe wel ze die mensen niet echt liefhadden. De feestgangers waren van een totaal andere cultuur dan op Isidorushoeve. Er zaten zelfs ambtenaren tus sen. Dat was schrikken. Toen ik de eerste zag sprong ik in pa niek tussen de rododendrons, maar het wende snel en later had ik met hen een heel geani meerd contact. Eigenlijk is het wel eens goed dat je ze in het wild meemaakt. Ze blijken dan heel menselijk te zijn, vooral als ze een borrel op hebben en openhartig beginnen te vertel len over hun werk. Je houdt het niet voor mogelijk wat er alle maal achter de schermen van het raadhuis gebeurt en welke kleine ruzies, in stilte ge koesterde liefdes of doodgewo ne afgunst of heerszucht daar de sfeer mede bepalen. Daar naast waren er diverse buurtbe woners, die sterk deden denken aan de mensen uit dat Croma- spotje over de gezelligste buurt in Nederland. Die mensen zijn buitengewoon gewoon, recht voor zijn raap, spreken met een Amsterdams accent en ze hou den van sudderlapjes, als die tenminste in Croma zijn gebak ken. Gesèllug. Het was dus jammer dat ik naar de beeldjes en schilderijen in Het Posthuys moest, maar daarna kon ik mijn hart weer ophalen op Isidorushoeve Daar was inmiddels de eerste gast bloot in het zwembad gespron gen en een wulps vrouwsper soon nodigde mij uit hetzelfde te doen. Ik deed alsof ik het niet hoorde, want het vervulde mij met grote zorg. Immers, onder deze zwoele en alcoholische omstandigheden kon dat snel ontaarden, zo weet ik uit Indi sche ervaring. Bovendien had ik het onbehaaglijke gevoel dat de heilige Isidorus het vanuit de hemel allemaal zat te bekijken en Hij houdt helemaal niet van orgiën en ander lichtzinnig ge doe De gastheer voelde dat haarfijn aan en ging over tot afronding, hoewel alle tongetjes nog niet op waren. Wijzend op de graan silogebouwen van De Waal aan het gezichtseinder openbaarde hij nog wel even zijn plannen om dat onroerend goed te ko pen, te slopen en te vervangen door woningen. Zo voorziet men zich in deze kringen van een fraai uitzicht. Ach, we zullen vele maanden op de zomerse ervaringen moe ten teren. De dagen korten, de natte kilte slaat toe en het ge kras van kraaien is het enige vogelgeluid dat je straks nog hoort, 't Is weer voorbij die mooie zomer en dat veroor zaakt diepe weemoed. Eigenlijk is er maar één troost: nog hon derd nachtjes slapen, dan is het Ouwe Sunderklaas. Harry

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9