Weekend teso „Boekwerkers" slaan de handen ineen Cabaratesk Concert van „Kloosterboer" Film TCê Hebben 2e die drank rijder nog gepakt? TEXELSE^? COURANT 1 EK Samenwerking uniek in Nederland VOOR HET van 16 en 17 september 1995 Kerkdiensten zondag 17 september Agenda Joop Kramer derde bij puzzelactie Filmliefhebbers: nieuw seizoen Cinema Paradiso Overzicht werk Fotokring Texel Zweefvliegclul viert 30-jarig bestaan POWER RAIMGERS oud Papier ilWEüWSUJK 06-904 904 01 VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1995 WvllKEKS Hv.ium' De Openbare Bibliotheek Texel en de boekhandels Langeveld de Rooij. Nauta Boek en Het Open Boek zijn begonnen met een sa menwerkingsverband: samen zul len ze activiteiten ontplooien om de belangstelling van het Texelse publiek voor boeken te bevorde ren. De kosten daarvan worden gedekt uit een fonds dat bestaat uit de provisie die de betrokken boekhandels genieten bij het leve ren van boeken aan de bi bliotheek. Het is een unieke aanpak die leuk afsteekt bij de .oorlog" die biblio theken en boekhandels elders in het land voeren, vooral als gevolg van de plannen van veel bibliothe ken om zich naast het uitlenen van boeken ook met boekverkoop te gaan bezig houden. Ze worden daardoor een geduchte concur rent van de boekhandels. De com merciële opstelling van de bibliotheken wordt in de hand ge werkt door teruglopende over heidssubsidies voor het bibliotheekwerk. Met name de Provinciale Bibliotheek Centrale Noordholland had plannen om in de bibliotheken verkooppunten in te richten. Concurrentie Ook vroeger was de verhouding tussen bibliotheken en boekhan dels nogal gespannen. Veel men sen zullen immers geen boeken kopen als ze die voor een luttel be drag kunnen lenen in de biblio theek? Overigens was de bibliotheek Texel ook een goede klant van de boekhandelaars: de boeken die in de bibliotheek kun nen worden geleend zijn bij de plaatselijke handelaars gekocht. De openbare bibliotheek Texel streefde naar minnelijke verhou dingen, ervan uitgaande dat alie betrokkenen belang hebben bij sa menwerking die gericht is op het aanmoedigen van het lezen in het algemeen. Als er dan een boek handel in de bibliotheek zou ko men, dan zou dat een gezamenlijk filiaal moeten zijn van de plaatselij ke boekhandels. Onderhandelin gen leidden er echter toe dat van dit idee werd afgezien. Inplaats daarvan komt er een samenwer kingsverband „Boekwerkers Texel" dat zich helemaal niet met boekverkoop bezig houdt, maar al lerlei activiteiten voor jong en oud op poten zet om het lezen te be vorderen. Er wordt vanuit gegaan dat dit op een of andere manier zal resulteren in meer lenen èn meer kopen van boeken, zodat alle part ners er baat bij hebben. De boek handels staan daarvoor hun provisiegelden af, waardoor jaar lijks een bedrag van f6000,-tot f9000,- beschikbaar komt. De HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 9.30 u. dienst in Den Hoorn. De Koog: 9.30 u. mevr. A.C. van Alphen uit Brakel. Den Hoorn: 9.30 u. ds. J. van Boven uit Groenlo. Oosterend: 10.00 u. Waddencombinatie; ds. H.R. Betting. Oudeschild: 10.00 u. dienst in Oosterend. De Cocksdorp: 10.00 u. dienst in Oosterend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Daana 19.00 u. ds. F.J. Daa- ne; uitz. via De Lichtboei. Wo. 20 sept. 19.30 u. Interkerk, dienst in Herv. kerk i.h. kader vd. Vredesweek. Oosterend: 10.00 en 19.30 u. dr. C.H. Koetsier uit Heemsteda GEREFORMEERDE GEMEENTE 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J.H. Hylkema. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser; uitz. via Radio Texel. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitz. via De Lichtboei. Zondag: 10.45 u. The Gospeltrain. De Cocksdorp: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Een rein volk eert Jehovah." Wachttorenstudie: 11.20 u. „Jehovah, een God die on derwijst." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u.: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 13241. Het uit leenmagazijn in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur geopend, telefoon 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spree kuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 10605. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Dinsdag zenen de Boekwerkershun handtekening onder het samenwerkingscontract. Van links naar rechts Jan de Klerk Ihoofdbi bliothecarisI, Ben Zegeren ILangeveld de Rooij). Theo Timmer IHot Open Boekt. Fridt Blanken (Openbare Bibliotheeken Daan Welboten. IFoto Harry da GraatI door de bibliotheek bestelde boe ken worden voortaan rechtstreeks afgeleverd. De bibliotheek behar tigt de administratieve rompslomp en stelt daartoe gebouw en mede werkers beschikbaar. Plechtigheid Dinsdag plaatsten de partners van „Boekwerkers Texel" hun handte kening onder het samenwerking scontract. Bij die gelegenheid vertelde hoofdbibliothecaris Jan de Klerk iets over de plannen die de „Boekwerkers" hebben voor het komende halfjaar. Eerste acti viteit is een lezing van schrijver Koos van Zomeren (in het kader van het Thijssejaar) op woensdag 4 oktober om 20.00 uur in de bi bliotheek. Verder gebeurt het no dige in het kader van de kinderboekenweek (4-14 oktober) die het thema „Beestenspul" heeft. Er is een „achterwerken wedstrijd", een prijsvraag en er wordt op diverse manieren aan dacht gegeven aan bekroonde boeken. Bas Huisman heeft een fraaie tekening van actuele Texelse onderwerpen gemaakt, die zal die nen als kleurplaat. In de gewone boekenweek zal een lezing worden gegeven door een bekende Nederlandse schrijver. Tuinieren als hobby krijgt speciale aandacht: er komt een lezing van een bekende tuinier, waarbij de ve le boeken op het gebied van tui nieren de aandacht krijgen. Op dezelfde wijze wordt „internet" in de schijnwerpers geplaatst. Verder wordt gedacht aan een avond met „gewaagde" poëzie en de uitrei king van een „boekwerkersprijs" voor een Texelse literaire uiting. De Vrijdag 15 september Professor De Jager houdt om 20.00 uur in EcoMare een le zing over planeten en aard scheerders. Entree f 7,50, donateurs van volkssterren wacht gratis. In het raadhuis wordt om 16.00 uur een expositie geopend van de Fotokring Texel. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „The Power Ran gers" en om 21.30 uur „Crim son Tide". Zaterdag 16 september Van 12.00 tot 16.00 uur is in zwembad Molenkoog vrijmarkt, ledereen is welkom. Windsurfers starten om 11.30 uur bij paal 9 voor de zesde edi tie van de Texel Race. Dit jaar is die gekoppeld aan het Open Nederlands kampioenschap marathon. Briefing 11.00 uur bij paal 9, prijsuitreiking rond 19.30 uur op De Krim. Op de wielerbaan wordt een drieuursrace gehouden. De jeugd start om 15.00 uur, de senioren om 16.00 uur. In Cinema Texel draaien de vol gende films: The Power Ran-, gers (14.00 en 19.00 uur) en Crimson Tide (21.30 uur. Zondag 17 september Bij het surfstrandje van Dijk manshuizen begint om 10.00 uur een fiets-wandelexcursie langs de waddenkant, georga niseerd door de Stichting Na- tuurexcursies Texel. In Cinema Texel worden dezelf de films vertoond als op za terdag. Maandag 18 september In Cinema Texel draait om 19.00 uur „The power Ran gers" en om 21.30 uur „Crim son Tide". De raadscommissie voor Alge meen en organisatorisch beleid heeft om 19.30 uur een open bare vergadering in het raad huis. Onder andere wordt gesproken over bescherming van persoonsgegevens. In de Hervormde kerk van De Koog wordt op 20.00 uur een dia-avond over Texel gehouden, verzorgd door Wim Wiering. Om 20.00 uur begint in EcoMa re een lezing „Paddestoelen op Texel". Entree f5,-. Dinsdag 19 september In Cinema Texel draait om 14.00 en 19.00 uur „Power Rangers" en om 21.30 uur „Crimson Tide". De raadscommissie voor Ruim telijk' en Huishoudelijk Beleid heeft om 19.30 uur een open bare vergadering in het raad huis. de bijeenkomst begint met een hoorzitting naar aanlei ding van bezwaren tegen de vestiging van detailhandel (kwestie Switzer) aan de Wil- helminalaan. Verder wordt gesproken over de recreatieve rordening voor de Razende Bol, de brug tussen woon/zorgcom- plex Dirksoord en de Gollards en de kiosk op het Turf veld. De historische vereniging houdt in d'Ouwe ULO een bibliotheek avond, alleen toegankelijk voor leden; 20.00 uur. Vanaf 21.00 uur is in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn een cabaretesk concert „Kloosterboer op solotoer". En tree f19,50 (vriendenprijs f17,-). Woensdag 20 september Tussen 10.00 en 15.00 uur wordt vanuit EcoMare een na- tuurtocht zee, strand en duinen gemaakt. Deelname kost f25,-. De raadscommissie voor Wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproken over het jaar verslag van de Stichting Welzijn Ouderen, de lokale televisie, en- quete van de gewestelijke ge zondheidsdienst inzake aids, jaarrekening en begroting van het Maatschappelijk Werk, de raamsubsidie voor de lokale omroep, ingrijpend onderhoud Jan Drijverschool, verbetering afwatering terrein De Bruin- vis/Kooterkeet. In Cinema Texel wordt een in troductieavond gehouden in verband met het nieuwe sei zoen van Cinema Paradiso. En tree vrij. Aanvang 20.30 uur. In EcoMare wordt tussen 20.00 en 22.00 uur een Duitstalige lezing gehouden over „Paddestoelen op Texel". Entree f5,-. Natuurexcursies. Daged worden excursies gemaakt' de Muij, de Geul en de sim, om 11.00 of 14.00 uur. Aana, den bij EcoMare Extra afvaarten Teso: Vrijdag 15 september wob een halfuursdienst onderhoi den tussen 09.35 en 16.05 De afvaarten van 10.05 i 13.35 uur zijn echter uitsluit» voor het vervoer van gevaarlij stoffen. Er worden geen wachttijd verwacht. Moer informatie via da Nieuwslijn, telefoon 06 9( 904 01. Hoogwater te Oudeschil Vr. 15 0.14 en 12.37 Za. 16 0.30 en 12.50 Zo. 17 1.00 en 13.15 Ma. 18 1.50 en 14.201 Di. 19 3.15 en 15.341 Wo. 20 4.27 en 17.15, Do. 21 6.10 en 18.44, Vr. 22 7.25 en 19.54 Aan het strand is het ongeveer eer uur eerder hoog water. De zon komt 17 september op om 7.16 u. engy onder om 19.50 u.; 16 september laatste kwartier, 18 september doodtij. „boekwerkers" streven naar sa menwerking met andere sociaal- culturele instellingen en hopen op sponsors, zodat ze nog wat meer kunnen doen dan nu de bedoeling is. Joop Kramer uit Den Burg is in de prijzen gevallen bij de landelijke puzzelactie van Weikoop. Zijn slo gan „Als een indiaan van Weikoop had geweten, had hij in Europa ge zeten", was goed voor de derde prijs. Er waren duizenden inzendin gen. Kramer verdiende een „Cana dees eetspektakel voor vier personen." Voor de liefhebber van de betere film breken goede tijden aan. Ci nema Paradiso start weer en heeft ongeveer twintig bijzondere rolprenten uitgezocht. Dinsdag wordt een speciale introductie avond gehouden, aanvang 20.30 uur, toegang gratis. Wekelijks op dinsdag en woens dag zullen de films van Cinema Pa radiso in de bioscoop zijn te zien. Titels als „Bullits over Broadway", „Pret a Porter", „Once we we're warriors" en „La Reine Margot" zijn vastgelegd. Iedere belangstellende kan iid wor den van Cinema Raradiso. Tegen over een kleine contributie staat een flinke korting op de entreeprijs van de films. Tijdens de introductie-avond wordt een voorfilm vertoond. Te vens is dan het programmaboek klaar, met informatie over alle films die in het winterseizoen wor den gedraaid. Leden kunnen zich aanmelden. Na een periode van sluimerend voortbestaan wordt weer aan de weg getimmerd door Fotokring Texel. Vandaag is een overzicht sexpositie geopend in de raad huiskelder. die tot 5 oktober kan worden bezichtigd. „Er zit geen lijn in. Het is een beet je een rommeltje", lachen Joost van den Hoek en Pieter Kamp, die begin deze week de foto's ophin gen. Het werk van de fotokring leden vertoont inderdaad weinig samenhang. Kleur en zwart/wit, portretten, landschappen, kunst zinnige impressies...alles hangt door elkaar. Toch geeft het een goed beeld van waar de club zich mee bezig houdt. Dat is ook de be doeling. Joost van den Hoek: „Het is, geloof ik, vijf jaar geleden dat we voor het laatste een ten toonstelling hielden. We willen dat nu om het jaar doen. In deze expo sitie komt alles aan bod waar we ons tot nu toe mee bezig hebben gehouden." De fotokring komt iedere tweede woensdag van de maand om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe Ulo. Er zijn negen actieve leden. Niet iedereen heeft een eigen doka en die van de club is wegens geldge brek opgeheven. Vandaar dat een deel van de geëxposeerde foto's niet zelf is afgedrukt. De foto's, waarvan enkele tot kunstwerkjes kunnen worden ge rekend, zijn te koop voor aantrek kelijke prijzen. De maker krijgt z'n onkosten vergoed, de winst is voor de clubkas. Wie het passe partout en de lijst erbij wil hebben, betaalt iets extra. Er hangt ook werk van Donald de Vrind, voor zijn vertrek de drijven de kracht achter de fotokring. De negen leden die de foto's hebben gemaakt zijn: Nel Vermeulen, Nel Rentenaar, Rinus Gurk, Loe Bar nard, Ger van Hoften, Gerard Wit te, Erna Koopman, Joost van den Hoek en Pieter Kamp. We meer in formatie wil hebben over de fotok ring kan terecht bij de laatste twee via 14261 of 22052. Op bescheiden wijze zal zatt 16 september (bij slecht weti dag later) het 30-jarig ba van de Zweefvliegclub Texel den gevierd in de vorm van a formele bijeenkomst voor I en genodigden. Die bijeenkomst begint om I uur en wordt gehouden inenl hangaar van de club op het i veld Texel. Andere Nederla zweefvliegclubs zijn uitgeno om ook van de partij te zijn, zover mogelijk met een m zweefvliegtuig. Tijdens de bijeenkomst zal o twijfeld de aandacht worder vestigd op de plannen voo bouw van een nieuwe ham Die zijn in vergevorderd stad zodat het er naar uitziet dal gebouw op 1 april 1996 in gel kan worden genomen. Power Rangers The Movie is een jeugd-avonturenfilm voor alle leeftijden. Je kent ze al van de tv, nu zijn ze dan te zien in de bioscoop. Spanning, avontuur en veel spektakel. De zes Power Rangers nemen het op tegen Ivan Ooze die van plan is de wereld te vero veren met veel geweld en veel slijm... Maar dan komen de Power Rangers in actie! POWER RANGERS THE MO VIE, dagelijks om 19.00 uur en wo. za. zo. om 14.00 uur CRIMSON TIDE. Een super onderwater thriller met ma gistrale rollen van Denzei Washington en Gene Hack- man, dagelijks om 21.30 uur. CINEMA PARADISO, introductie-avond met voor films, woensdag 20.30 uur. 'KLOOSTERBOER op solotoer!' is een muzikaal programma over de alledaagse dingen van het leven als de geur van een kopje koffie, de voordelen van het geautomati seerde betalingsverkeer, de herin nering aan de Mobylette en het vrijen in de caravan. Kloosterboer bestaat uit het trio Arno van der Heijden, Rob Elzenga en Jan Veldman. Eigentijdse humoristische liedjes in een warm bedje van swingende muziek, waarin stijlen van The Ramblers, Django Reinhardt, Eddy Christiani en Dorus doorklinken. Maar ook wordt de beroemde spaghettiwestern Once Upon a Ti me in the West van een nieuwe muzikale interpretatie voorzien. Een verrassend optreden van dit hot-jazz-trio-met-een-knipoog, waarin de gebroeders Klooster boer lichtvoetig hun mannenleed bezingen. Arno van der Heyden is cabaretier. Hij won tijdens Cama- retten 1992 de persoonlijkheids- en de publieksprijs. De jury noem de hem „een theaterdier in hart en nieren". Naast „Kloosterboer op solotoer!" treedt hij ook op met zijn solo-programma „Van zelfsprekend". Jan Veldman schreef toneelstuk ken voor o.a. het Ro theater. Het Zuidelijk Toneel, de Theaterunie en Orkater. Hij treedt ook op met liedjesprogramma. Rob Elzenga is muzikant ent ponist. Hij speelde in groepei White Honey en Splitsing en als acteur en muzikant in diï toneelprodukties te zien. Dinsdag 19 september, the restaurant Klif 12 in Den Ho aanvang 21.00 uur, f19,50, vriendenprijs f17,00 ner vooraf mogelijk), tel. 19! (ADVERTENTIE) Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden in geladen. Deze week wordt oud papier op gehaald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Em- malaan. Haffelderweg, Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuyck- straat en Elemert. Bel de TC Nieuwslijn en je weet alles. Nieuws, sport, agenda, TESO gegevens, hoogwatertijden en het Texelse weer. Alles op één lijn. Even de krant bellen dus Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf je vakantie-adres. Het 'Texels Dagblad" met het nieuwste nieuws voor ca I.- per minuut.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2