iurfers in slakkentempo loor eendeku keltjes weer Jexelaars ten onder in slijtageslag ssss TEXELSE^" couRANT - •am - van Heerwaarden Ie bij NK ploegen lamma zaalvoetbal Laatste weekend voor Molenkoog Mijlpaal voor mariniers Van Lubek derde in topwedstrijd Oosterend verliest in laatste minuut Jeugd rijdt sterk tijdens motocross Klaverjasclub start winterseizoen ZDH weggespeeld door Knollendam Boeijen en Geus tenniskampioen Twee vangsten sportvissers Voetbaluitslagen Voetbalprogramma De start van da Taxelrace bl) paal 9. ie stormachtige editie van vorig jaar, wachtte de sur- in de Texelsrace zaterdag een ander uiterste. Het htje wind dat de plankzeilers richting vuurtoren blies, op de Waddenzee vrijwel weg. De zesde editie van de [iace gaat met een rondetijd van 4.33 uur de geschiede- in als de traagste. Niet als de gemakkelijkste. Slechts jen plankzeilers wisten zich staande te houden en stap- Maar vermoeid aan wal. Winnaar werd Stefan Gideonse Veere, die Dick Hoekstra net voorbleef. Het eendeku- psweer had één voordeel: de toeschouwers op het od hadden een heerlijke dag. de vlaggen op het strand 's j=ns vroeg nog slap hingen, j het voor de organisatie al „De race gaat door." Terwijl .meester Willem van Rappard elven de zeilers succes je, registreerde de windme- :acht drie. Ongeveer de helft je 65 inschrijvers had toen al jen niet van start te gaan. Ze fen er niets voor om urenlang e te dobberen. deze weersomstandigheden iniet het goeie materiaal", chtte Joris Lamens, die de lot vorig jaar als mede- isatof vanaf de wal beleefde, aar wilde ik het graag eens het water meemaken. Maar szit het er niet in. Jammer." De oudste 3 surfers die het er wèl op toi, haalden uit de kapitale iaalwagens hun langste planken en hun grootste zeilen te voorschijn. Lappen van 14 vierkan te meter zeil werden over het strand gezeuld, om nog enige wind te vangen. De meesten wa ren echter met de korte slalombor den naar de start gekomen en waren bij voorbaat kansloos. Mare van Rijsselberghe weigerde zich daarbij neer te leggen en had op de dag van de race nog een extra groot zeil aangeschaft. Hij excu seerde zich vooraf al voor een ma tige prestatie. „Ik heb alles tegen. M'n leeftijd en ik heb nog nooit met dit materiaal gevaren. Als ik het binnen acht uur red, ben ik te vreden." Verderop speculeerde tweevoudig winnaar Alexander Hoekstra over zijn kansen. „Ik zou graag de wis seltrofee mee naar huis nemen. Ik heb er tien vierkante meter zeil opstaan. Mijn broer Dick echter ren daarvan mede de oorzaak. Door het tijdverlies werd het voor deel van de tandemplank groten deels teniet gedaan. Dankzij het grotere drijfoppervlak haalden het tweetal wel snel in. „We zagen de zeiltjes voor ons steeds dichterbij komen." Ze slaagden ernog nèt in de Eierlandse strekdam binnen de tijdslimiet te passeren, maar toen de wind bij de VC-boei wegviel, hees de organisatie de vlag. Vèr voor hen zeilde Stefan Gideon se, die al direct na de start de kop had genomen. Hij hield mara thonspecialist Dick Hoekstra lan ge tijd achter zich. Ter hoogte van de Hors haalde Hoekstra, die zijn zeil onderweg had verwisseld, hem bijna in. Gideonse: „Ineens lag hij twee meter achter me. Maar toen kwam er weer een heel klein beetje wind opzetten en was ik weg." Het verschil bleef echter klein. Hoekstra stapte zo'n honderd me ter na de winnaar aan wal. Derde werd Fabian Otto. Dankzij de over winning mag Gideonse zich natio- DINSDAG 19 SEPTEMBER 1995 André van den Berg kwam zover niet. Hij hield het drie kilometer voorbij de VC-boei voor gezien. „Op het wad stond net zoveel wind als bij mij in de kamer. Hele maal niets. Met mijn materiaal kon ik weinig beginnen. Voor zulke omstandigheden kun je niet in vesteren." Marc van Rijsselberghe ging het iets meer voor de wind, Winnaar Stefan Gideons laat de champag ne stromen. 10,8 meter. Als hij de wind mee krijgt schiet hij zo bij me weg." Tandem Het uitblijven van wind leverde veel zeilers bij de start al proble men op. Zij kohden slechts met moeite door de branding komen. Jacob Roeper en Ron Broersma, die opzien baarden met een tan demsurfplank, hadden daar de meeste moeite mee. „We hadden zo'n beetje een kwartier nodig om weg te komen", verklaarden ze achteraf. Materiaalproblemen wa- Tandemsurfers Ron Broersma en Jacob Roeper baarden opzien met de dubbele zeil- IFoto's Gerard Timmerman) plank. naai marathonkampioen '95 tos hadden moeite om door de branding te komen. Niet normaal De zeilers moesten tot het uiterste gaan om op zee overeind te blij ven. Gideonse: „Je kan niet meer normaal denken, omdat je zo moe bent. Het is gewoon een kwestie van rechtop blijven staan en niet kapot gaan. Gelukkig heb ik veel getraind, want dit vereist erg veel kracht. We varen met hele grote zeilen, die we bij deze wind net kunnen mannen. Voor je het weet heb je last van spierverzuring en dan kan je je armen niet meer be wegen.' Maagklachten Voor favoriet Alexander Hoekstra viel het doek op het wad. Bij Ou- deschild stapte hij met maag klachten van zijn plank. Texelaar maar staakte ter hoogte van Dijk manshuizen de strijd. Joost Albers en Gert Jan de Wit stapten ook af. De organisatie en het legertje vrij willigers reageerden schouderop halend op het weinig spektaku- laire verloop van de Texelrace. „Uitstel, zoals vorig jaar was ten minste niet nodig. We zijn al blij dat de race van start kon gaan. En er is een winnaar. Volgend jaar be ter zullen we maar hopen." Wegens haar verdienste voor het kustsurfen kreeg Anne Marie Knipscheer uit Amsterdam 's avonds de Jan Thomsen-penning uitgereikt. Stunts bewaarden de zeilers tot 's avonds, na het Mexicaans buffet en de prijsuitreiking in Vakantie park De Krim. Met kleren en al be landde het gezelschap in het zwembadwater. het Nederlands kam- =chap ploegen in Numans- heeft Marc van Heerwaar- Eierland de dertiende behaald bij de tweeschaar- Iploegen. De enige Texelse ifner evenaarde hiermee zijn it van vorig jaar. Over wken, op 1 oktober, wordt «els ploegkampioenschap van hun prestaties tij de laatste provinciale ti- Imochten ook Marcel Witte R Keyser meedoen. Witte schter (voorlopig) een punt ichter het wedstrijdploegen iser had het te druk in de pelen. Hierdoor bleef Mare Zwaarden als enige Texel- ^genwoordiger over. zware kleigrond van de Waard had hij het moeilijk, 'dwas door de droogte zeer sker in vergelijking met de zandgrond. Ten opzichte Rteer ervaren deelnemers knd en Zuidholland was de tog 20 september: Klif-Casino Mantje 2-Texel 2 'J Casino 2-Texel ZDH-Oosterend 2 Mantje 3-Rab 3 tot: De Krim 21 september: Rab 2-NIOZ Gempo-Casino Rab 3-Mantje 3 1 De Krim 5-De Krim 6 De Krim 3-De Krim 4 tot: Rab '2 september: "Texel 1-ACS Q'end 1-O'end 2 De Koog 2-De Koog 1 Koog 3-Krim 1 Jelleboog-Klif 2 Jelleboog 3-Rab 'flus Klus-Klif tot Oosterend Texelaar dan ook in het nadeel. Vrijdag was zijn puntentotaal nog redelijk (13e), zaterdag ging het minder (14e). Van Heerwaardens deelname werd gesponsord door transportbedrijf A.RC. Koopman, Rabobank, Frans Stolk Mechani satie, Bonne Mechanisatie en Loonwerkbedrijf Duinker. Het is nog niet bekend waar het Texels ploegkampioenschap op 1 oktober plaatsvindt. Geploegd wordt in de categorieën twee- en drieschaarwentel. De Oude Trekker- en Motorenclub verzorgt een demonstratie. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij Marcel Witte (De Nes), tel. 18548, of Marc van Heerwaarden, tel. 11226. Het zwemseizoen is bijna voorbij. Met drie activiteiten sluit zwem bad Molenkoog het seizoen af. Het betreft diplomazwemmen, een triathlonevenement en een open huis. Het laatste afzwemmen voor A, B en het basiszwemdiploma is op donderdag. Vandaar dat het bad dan vanaf 16.45 uur is gesloten voor anderen. Het afzwemmen start om 17.00 uur, ouders mogen in het kader van „samen op exa men" meedoen. Toeschouwers voor de aanmoedigingen zijn uiter aard ook welkom. Voor het eerst in de geschiedenis hebben mariniers van de Joost Dourleinkazerne met zes lan- dingsboten van het type Mark III het Engelse Lands End gerond. Het oefengebied in de buurt van Milford Haven (Zuid Wales) is ech ter nog niet bereikt. Wegens ruwe zeegang is in de nacht van zon dag op maandag een stop inge last in Petstow. Het eerste peloton van de boot compagnie vertrok eind augustus vanaf Texel en kon wegens de gunstige omstandigheden al ter hoogte van Vlissingen de Noord zee oversteken. Een eerste serie oefeningen in de omgeving van het eiland Wight, samen met de Engelse Royal Marines, trof een staartje van de orkaan Luis, waar door veel vaarbewegingen werden afgelast. In Plymouth kregen de mériniers zaterdag hoog bezoek van de Ne derlandse kolonel Prins, vergezeld door majoor Van der Til. Beiden waren erg onder de indruk van de tocht, die veel nautisch vakman schap vereist. Over drie weken worden de mari niers weer op Texel verwacht. tvon volgooien De zes landingsboten worden bijgetankt tijdens de tocht langs de En gelse zuidkust. ,ftIO Vrijdag staat in het teken van de triathlon. Om 17.30 uur kunnen kinderen van 6 tot en met 9 jaar meedoen aan een mini-triathion, terwijl jeugd vanaf 10 jaar om 18.30 uur kan kennismaken met deze sport. Op datzelfde tijdstip start een triathlonpromotie voor mensen vanaf 18 jaar. ledereen die een beetje sportief is kan mee doen, kosten bedragen 72,50. In formatie en inschrijfformulieren zijn bij de kassa van het zwembad verkrijgbaar en moeten voor woensdag worden ingeleverd. Het bad wordt vanaf 17.15 uur voor andere zwemmers gesloten. Er wordt gehoopt op veel publiek. Vlak voor de deuren sluiten houdt Molenkoog nog een open dag. Tussen 12.00 en 16.00 uur kan iedereen gratis zwemmen. Daar naast is om 13.30 uur de prijsui treiking van de topglibbercompe- titie en om 14.15 uur van de teken wedstrijd. Om 15.00 uur begint de beroemde familie-estafette, onder leiding van de zwemclub. Het hondenzwem- men, dat eigenlijk al een traditie is geworden, begint om 15.30 uur. Baasjes mogen met hun viervoe ters gebruik maken van het ondie pe bad. Triatlete Ingrid van Lubek heeft in Spijkenisse met een derde plaats tussen de landelijke toppers haar visitekaartje afgegeven. De Texel se volbracht de Olympic distance in 2.09 uur, nog voor Nederlands kampioene Christine de Wit. De wedstrijd in Spijkenisse is zo'n beetje de afsluiting van een sei zoen waarin de Texelse steeds be ter ging presteren. De snelste tijd op het parcours, dat als zwaar te boek staat stond tot dusver op 2.15 uur. Er deden veel toppers mee, omdat er belangrijke punten waren te verdienen. Met haar tijd zat ze slechts twee minuten ach ter nummer één, Wieke Hoogzand. De afstanden waren 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen. SV Oosterend heeft de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen verloren. Het thuisspelende Kaag vogels, het vorig seizoen gede gradeerd uit de tweede klasse, besliste de wedstrijd één minuut voor tijd, 3-2. Oosterend voetbalde deze wed strijd met een jong team. Een aan tal oudere spelers is verhuisd naar het veteranenteam, en omdat trai ner Bep Vonk ook geen beroep kon doen op de geblesseerden Robin Speets en Sil van Dijk, hield men vooraf rekening met een moeilijke wedstrijd. Toch was het SVO dat voortvarend begon. Al na vijf mi nuten pikte aanvoerder Vincent Kaspers een verdediger van Kaag- volgels de bal af, omspeelde de rest van de verdediging en liet met een geplaatst schot de keeper van Kaagvogels kansloos. Lang kon SVO niet genieten van deze voor sprong. Uit een snel uitgevoerde aanval, waaraan overigens een duidelijk buitenspelgeval vooraf ging, scoorde Kaagvogels de ge lijkmaker. Toen even later Kaagvo gels ook nog eens op voorsprong kwam, gaf niemand nog iets voor de Oosterender kansen. Maar in plaats van dat het geroutineerde Kaagvogels doordrukte, was het Oosterend dat terug wist te vech ten. Ver in de tweede helft zette SVO één van de vele kansen om in een doelpunt. Verdediger Dirk Jan Wuis was de enige speler op het veld die geloofde in een lange pass van Kees Daalder en kopte de bal over de uit zijn doel gekomen kee per van Kaagvogels. Oosterend rook de kans op de overwinning, maar Jeroen Rouwenhorst en uit blinker Vincent Kaspers kwamen ondanks goed uitgespeelde aan vallen niet tot scoren. De druiven waren daarom wel erg zuur toen Kagvogels vlak voor tijd na een counter de winnende treffer pro duceerde. Na een ogenschijnlijk ongevaarlijke vrije trap kwamen twee aanvallers zomaar vrij voor het Oosterend-doel, waarna het voor één van hen een koud kunstje was om keeper Pieter Daalder van dichtbij te passeren. Tijdens de zevende motocross van het seizoen gaven de jeugdi ge crossers het publiek langs het MAB-circuit reden tot genieten. Rick Dijker (60 cc). Jan van der Vis (80 cc kleine wielen) en Rob Schraag (80 cc grote wielen) wa ren in hun manches opperm achtig. De 60 cc trok ditmaal drie deelne mers. De grotere ervaring van Rick Dijker gaf de doorslag ten opzichte van de snelle starter Rokey Ver meer en Pascal Veenstra. Jan van der Vis stak met kop en schouders uit boven zijn concurrenten in de 80 cc klein. In de tweede manche eindigde Joost de Winter als tweede, voor Arjan van Maldegem en Thijs Bakker. Rob Schraag was een klasse apart in zijn categorie Bonne Klein Wolthuis en Joost van Heerwaarden vochten om de tweede plaats. De 125 cc werd beheerst door overkanters. Jack Vledder en Ri chard van Baaren wonnen de twee manches. Texelaar Ben Rentenaar legde in het dagklassement beslag op de derde plaats. Wouter Bakker reed ook sterk en de jonge Gerard Rikkenberg oogstte bewondering. Met zijn 14 jaar moet hij het opne men tegen jongens die twee tot vier jaar ouder zijn. Ed Stoop kwam verrassend goed terug bij de liefhebbers, waarbij Menno Tenwolde zich de sterkste Klaverjasclub Den Burg start maandag het nieuwe wintersei zoen met een vergadering in d'Ouwe Ulo, aanvang 20.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich aan melden of zich telefonisch opge ven bij Theo Witte (13702) Bestuursleden Gerda en Freek Veeger vinden het na jarenlange inzet welletjes. Leden die zich be schikbaar willen stellen voor de vacante functies kunnen zich tot het begin van de vergadering aan melden bij het bestuur. Na de ver kiezing is er nog tijd om een kaartje te leggen. De competitie start op 2 oktober en duurt tot on geveer half april. Knollendam heeft ZDH zondag flink de oren gewassen. De zwa luwen waren bij lange na niet op gewassen tegen de Noordhollan ders, die de Texelaars met 7-2 naar huis stuurden. Het niveau van Knollendam lag zoveel hoger, dat Flevo de enige club in de competitie lijkt die de favoriet nog kan afstoppen. Al vanaf de aftrap waren de Knol- lendammers veel op de helft van ZDH te vinden. De felheid leidde in de zevende minuut tot een vrije trap, die slechts gevaar bracht. In de negende minuut brak een van de voorwaartsen van Knollendam door en kon door Jan Peter van Heerwaarden op de 16-meterlijn slechts met een overtreding wor den gestopt. De arbiter wees reso luut naar de stip. Met 1-0 achter benutte voorstop per Jacco van Leeuwen de ruimte op het middenveld en plaatste op Roald van der Slikke. Zijn voorzet werd door Jelte van der Kooi inge tikt: 1-1. Knollendam kreeg toen vleugeltjes en was niet meer bij te benen voor de Hoornders, die er zelf toch flink aan trokken. Een counter voor rust leidde ertoe dat de thuisploeg een met 2-1 voor sprong de rust inging. ZDH opende de tweede helft met mooi voetbal. Drie minuten na rust kreeg Jelte van der Kooi de kans, uit een vrije trap van Jan de Wit. De kopbal ketste af op de paal, waarmee de aansluiting uit bleef. Bij de hoekschap van Knollendam torende de aanvaller ver boven de verdedigers uit om eenvoudig in te knikken. Met vlot combinatiespel rolde de thuisploeg ZDH verder op, waarbij doelman Marco Daalder een bedenkelijke rol speelde. Lichtpuntje was de tegentreffer van Roald van der Slikke, die zich naar de vijandelijke goal soleerde. toonde Henri van Maldegem werd derde, na een gevecht met Mar- tien Seekles. Hans de Winter reed voor zijn doen vreselijk hard, maar kreeg motorpech in de tweede manche, In de 125 en 250 cc ging de zege naar resp. Simon Hoenson en Mart Hink. Karts Als extra had de MAB in de pauze en aan het slot een race met vijf crosskarts. Daarin werd goed ge reden door gastrijder René Wtte. Edwin Keijzer vindt het prachtig om spektakel te maken en kwam daardoor een paar keer vast te staan. Toch werd hij tweede ach ter Mark van Duren. De anders sterk rijdende Theo Kuip had de eerste manche pech met de mo tor, maar in de tweede manche werd hij overtuigend eerste. Alie Boeijen en Hans Geus zijn zondag bekroond tot tenniskampi oenen van Deuce. Na 200 partijen was pas bekend wie deze eer te beurt zou vallen. Er is in tien cate gorieën getennist. De winnaars zijn: Dames-enkel D1, 1. Alie Boeijen (kampioe ne '95), 2. Ilse Beerling; heren-enkel D1/C, 1. Hans Geus (kampioen '95), 2. Albert Scholl, dames-enkel D2, 1. Femmy Visser, 2. Nellie Witte; heren-enkel D2, 1. Dick Panneman, 2. Dirk Hoogendijk, dames enkel E, 1. Liesbeth Mantel, 2. Ineke de Porto; heren-enkel 50+, 1. Fetze de Haan, 2. Maricus v.d. Wetering; dames-dubbel, 1. Janny Zutphen/Alie Boeijen, 2. Ilse Beerling/Liesbeth Lanser; heren-dubbel, 1. Albert Scholl/Theo v. Maanen, 2. Hans Geus/Ewoud Bakker; gem -dubbel, 1. Jan ny Zutphen/Theo v. Maanen, 2. Yvonne Middel/Marcel Bogaard. Aan de sportviswedstrijd op het strand van paal 12 werd meege daan door zes Texelaars. Johan Hopman werd eerste met een tong van 35 cm. Map van der Zwaag ving een bot van 28 cm. en was daarmee tweede. De volgende wedstrijd is op 1 ok tober aan de IJsdijk, tegenover Nieuw Buitenheim. Aanvang 08.00 uur. Zaterdag 16 september: HCSC B2-Texel B2 4-2 Dirkshorn B1-De Koog B1 10-2 SRC C1-Texel C1 7-2 Berdos-Texel 0-5 Dirkshorn C 1-O'end C 14-2 Zondag 17 september: Knollendam-ZDH 7-2 Kaagvogels-Oosterend 3-2 Dess-De Koog 8-0 Kaagvogels 4-Texel 4 2-4 De Koog 2-Texel 3 2-5 Recreanten: ZDH-De Koog 2-2 Zaterdag 23 september: Con Zelo BI-Texel B1 14.00 u. Schagen B2-De Koog B114.30 u. Texel B2-SRC B2 13.30 u. Geelzwart Cl-Texel C2 13.15 u. Vesdo C1-Oosterend C113.30 u. JVC Cl-Texel C3 14.30 u. Meisjes: Texel-LSVV 13.30 u. WGW D4-Texel D2 10.00 u. Texelse pupillencompetitie: Texel F3-Oosterend F1 10.00 u. ZDH F1-Texel F2 10.00 u. De Koog Fl-Texel F1 10.00 u. Texel F4-SVC F1 10.00 u. Texel E4-Texel E1 11.00 u. Texel E3-Texel E2 11.00 u. ZDH E1-Oosterend El 11.00 u. De Koog E1-SVC E1 11.00 u. Oosterend E2-De Koog 11.00 u. Texel D4-Texel D3 12.00 u. ZDH D1 -De Koog 12.00 u. SVC D1 -Oosterend Dl 12.00 u. Zondag 24 september: Vios-Texel 14.30 u. ZDH-Vesdo 14.00 u. De Koog-Apollo 14.00 u. LSVV 3-Texel 2 11.00u. Texel 3-Succes 4 12.00 u. Texel 4-Geelzwart 7 14.00 u. Vios A1-Texel A1 12.45 u. Recreanten: De Koog-De Cocksdorp 10.30 u. Tex. Boys-S.V.T. 10.30 u. O'end 2-O'end 1 10.30 u.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5